Section V Cross Country Championships
                             Wayne High School
                             November 5, 2016

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                             Boys Class C - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1    1 Joshua Walsh        12 Hornell            16:31.7  5:20  C    1  i 
    2    2 Gabe Stash          11 Marcus Whitman     16:40.4  5:22  C    2  i 
    3    3 Evan McIlwain       11 Addison            17:21.2  5:36  C    3  t 
    4    4 Joseph Thompson     12 Addison            17:27.5  5:38  C    4  t 
    5    5 Stephen Thompson    12 Addison            17:29.5  5:38  C    5  t 
    6    6 Aidan Royston       8  Marcus Whitman     17:33.3  5:40  C    6  i 
    7    7 Ryan English        11 Addison            17:37.8  5:41  C    7  t 
    8    8 Maxin McKenzie      10 LeRoy              17:38.0  5:41  C    8  i 
    9    9 Tyler Smith         12 Bath-Haverling     17:42.2  5:42  C    9  i 
   10   10 Dylan Beckhorn      11 Addison            17:48.6  5:44  C   10  t 
   11   11 Jordan Cash-Rawleig 12 Bath-Haverling     17:50.2  5:45  C   11    
   12   12 Nathan Hough        11 Addison            17:52.9  5:46  C   12  t 
   13   13 Kevin Ebert         10 Wayland-Cohocton   17:54.1  5:46  C   13    
   14   14 Liam Prendergast    9  Marcus Whitman     17:58.7  5:48  C   14    
   15   15 Ethan Harold        11 Bath-Haverling     18:00.8  5:48  C   15    
   16   16 Tyler Schwarz       12 Marcus Whitman     18:04.4  5:50  C   16    
   17   17 Jeremiah Carnicelli 11 Mynderse Academy   18:10.4  5:51  C   17    
   18   18 Aaron Stewart       12 Bath-Haverling     18:11.4  5:52  C   18    
   19   19 Ben Demoras         11 Penn Yan           18:13.1  5:52  C   19    
   20   20 Daniel Frisbee      11 Waterloo           18:13.4  5:52  C   20    
   21   21 Will Beckhorn       11 Addison            18:14.7  5:53  C   21  t 
   22   22 Benjamin Wilkinson  11 Wayland-Cohocton   18:15.5  5:53  C   22    
   23   23 Patrick Sayers      12 Aquinas Institute  18:25.4  5:56  C   23    
   24   24 Hunter Brignall     10 Mynderse Academy   18:29.6  5:58  C   24    
   25   25 Lucas Eggleston     11 Bath-Haverling     18:37.6  6:00  C   25    
   26   26 Brandon Manley      11 North Rose-Wolcott 18:47.1  6:03  C   26    
   27   27 Alex Lyons          10 Marcus Whitman     18:51.3  6:05  C   27    
   28   28 Michael Booth       12 Wayland-Cohocton   18:52.5  6:05  C   28    
   29   29 Taven Romesser      12 Attica             18:54.7  6:06  C   29    
   30   30 Greg Schwab         11 Wayland-Cohocton   18:55.6  6:06  C   30    
   31   31 Peyton Silliman     11 Penn Yan           19:04.3  6:09  C   31    
   32      Jermiah Christian   11 World of Inquiry   19:11.5  6:11  C   32    
   33   32 Jacob Bailey        11 Hornell            19:13.2  6:12  C   33    
   34      John Veldhuizen     10 Livonia            19:21.2  6:14  C   34    
   35   33 Duvante Cora        11 Waterloo           19:22.7  6:15  C   35    
   36   34 Nick Page           10 Waterloo           19:28.6  6:17  C   36    
   37   35 Braydon Hobart      12 LeRoy              19:29.0  6:17  C   37    
   38   36 Clifton Williams    11 LeRoy              19:30.5  6:17  C   38    
   39   37 Corey Sprague       12 Bath-Haverling     19:31.5  6:18  C   39    
   40   38 Cameron Stefani     11 LeRoy              19:31.7  6:18  C   40    
   41   39 Hunter Stone        12 Dansville          19:34.7  6:19  C   41    
   42   40 Josiah Soto         9  Waterloo           19:37.0  6:19  C   42    
   43   41 Ryan Frisbee        10 Waterloo           19:38.0  6:20  C   43    
   44   42 Blake Spina         11 Waterloo           19:41.6  6:21  C   44    
   45   43 Jacob Yare          12 Aquinas Institute  19:42.2  6:21  C   45    
   46   44 Malakai Taylor      10 Mynderse Academy   19:44.4  6:22  C   46    
   47   45 Glen Shuster        12 Mynderse Academy   19:45.3  6:22  C   47    
   48   46 Lazarus Wallace     12 Bath-Haverling     19:47.7  6:23  C   48    
   49   47 Jake Wadsworth      11 Dansville          19:51.7  6:24  C   49    
   50   48 Alex Shick          11 Hornell            19:52.2  6:24  C   50    
   51   49 Erik Verdehem       9  Waterloo           19:52.5  6:24  C   51    
   52   50 Jair Vanduyne       12 Sodus Central      19:53.6  6:25  C   52    
   53      Kydani Chaparro     12 Vanguard Coll      19:55.3  6:25  C   53    
   54   51 Daniel Tomlinson    11 Penn Yan           19:55.8  6:25  C   54    
   55   52 Dominic Laplant     10 Wayland-Cohocton   19:56.4  6:26  C   55    
   56   53 Zack Burdick        12 Hornell            20:00.5  6:27  C   56    
   57   54 Charles Burgess     10 Marcus Whitman     20:01.5  6:27  C   57    
   58   55 Shawn Kirsch        12 Attica             20:10.5  6:30  C   58    
   59   56 Noah Follett        12 North Rose-Wolcott 20:12.0  6:31  C   59    
   60   57 Jackson West        12 Wayland-Cohocton   20:15.4  6:32  C   60    
   61   58 Ben Kemnitzer       12 Hornell            20:15.8  6:32  C   61    
   62   59 Garrett Golden      10 Penn Yan           20:23.9  6:34  C   62    
   63   60 Kevin Roelle        11 Dansville          20:24.7  6:35  C   63    
   64   61 Nick Myers          10 Mynderse Academy   20:26.9  6:35  C   64    
   65   62 Caleb Sutton        11 Wayland-Cohocton   20:28.5  6:36  C   65    
   66   63 Jason Ott           12 Sodus Central      20:31.5  6:37  C   66    
   67      Cedric St. Louis    10 World of Inquiry   20:32.5  6:37  C   67    
   68   64 Brenden Humphries   11 Aquinas Institute  20:38.7  6:39  C   68    
   69   65 Jake Montoya        10 LeRoy              20:46.4  6:42  C   69    
   70   66 Sam Roberts         9  Hornell            20:48.1  6:42  C   70    
   71   67 Isaiah Martin       10 Midlakes           20:49.0  6:42  C   71    
   72   68 Lucas Ferrara       10 Mynderse Academy   20:50.6  6:43  C   72    
   73   69 Andrew Loftus       8  LeRoy              20:51.0  6:43  C   73    
   74   70 Curtis Grimes       9  Midlakes           20:51.6  6:43  C   74    
   75   71 Jake Abel           10 Marcus Whitman     20:52.2  6:44  C   75    
   76   72 Zach Foster         9  Dansville          21:04.7  6:48  C   76    
   77   73 Tanner Poplawski    11 Dansville          21:06.4  6:48  C   77    
   78   74 Eric Walsh          10 Hornell            21:06.8  6:48  C   78    
   79   75 Keith Allen         9  Sodus Central      21:08.3  6:49  C   79    
   80   76 Harrison Vandewalle 10 Sodus Central      21:09.0  6:49  C   80    
   81   77 Nick Teta           9  Aquinas Institute  21:18.5  6:52  C   81    
   82      Elijah Hopkins      9  Livonia            21:25.4  6:54  C   82    
   83   78 Galvin Carr         10 Midlakes           21:26.1  6:54  C   83    
   84   79 Zach Washburn       9  Sodus Central      21:27.7  6:55  C   84    
   85   80 Daniel Jiang        10 Penn Yan           21:31.2  6:56  C   85    
   86   81 Francis Tavino      10 Aquinas Institute  21:35.4  6:57  C   86    
   87   82 Ethan Ball          12 North Rose-Wolcott 21:38.4  6:58  C   87    
   88   83 Jonah Hauf          9  Mynderse Academy   22:08.9  7:08  C   88    
   89   84 Zach Forrester      9  Dansville          22:09.4  7:08  C   89    
   90   85 Jacob Liberati      10 Midlakes           22:12.3  7:09  C   90    
   91      Phillip Davis       10 World of Inquiry   22:13.5  7:10  C   91    
   92      Samuel Ubiera       12 Vanguard Coll      22:22.2  7:12  C   92    
   93      Michael Rodriguez   10 Vanguard Coll      22:26.0  7:14  C   93    
   94   86 Kenny Deland        10 Midlakes           22:36.1  7:17  C   94    
   95   87 Spencer Remington   12 Attica             22:50.8  7:22  C   95    
   96   88 Jacob Backus        10 Midlakes           23:07.7  7:27  C   96    
   97   89 Ryan Driscoll       11 LeRoy              23:26.6  7:33  C   97    
   98   90 Jon Gulick          10 Penn Yan           23:43.7  7:39  C   98    
   99   91 Ian Roelle          10 Dansville          23:53.6  7:42  C   99    
  100      Austin Miller       8  Livonia            24:01.2  7:44  C  100    
  101   92 Wyatt Harrington    10 Midlakes           24:10.1  7:47  C  101    
  102   93 Dwight Czworka      11 Attica             26:12.4  8:27  C  102    
  103   94 Lucas Pritchard     12 Aquinas Institute  26:22.1  8:30  C  103    
  104   95 Aaron Sells         12 North Rose-Wolcott 26:32.0  8:33  C  104    
  105   96 Devon Czworka       9  Attica             27:22.5  8:49  C  105    
  106   97 Jordan Anderson     10 North Rose-Wolcott 28:12.1  9:05  C  106    
  107   98 Parker Remington    8  Attica             28:13.1  9:05  C  107    
  108   99 Zach Hellwig        12 Attica             32:12.3 10:22  C  108