Section V Cross Country Championships
                             Wayne High School
                             November 5, 2016

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                             Boys Class D - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1      Jacob Appleton      10 Lima Christian     16:56.9  5:28  D    1  
    2    1 Nick Harrian        12 Campbell-Savona    17:28.4  5:38  D    2  
    3    2 Austin Strobel      12 Keshequa           17:36.2  5:40  D    3  
    4    3 Austin Carrick      9  Notre Dame-Batavia 17:51.4  5:45  D    4  
    5    4 Cole O'Donnell      11 Oakfield/Elba      17:55.8  5:47  D    5  
    6    5 Kyle Mott           10 Oakfield/Elba      17:58.2  5:48  D    6  
    7      Scott Hawley        12 South Seneca       17:59.7  5:48  D    7  
    8    6 Jaycob Parulski     9  Campbell-Savona    18:07.4  5:50  D    8  
    9    7 Josh Larmon         12 Oakfield/Elba      18:07.8  5:51  D    9  
   10    8 Rowan Melcher       12 Harley-Allendale-C 18:09.1  5:51  D   10  
   11    9 Thomas Kressly      9  Hammondsport       18:14.3  5:53  D   11  
   12   10 Dennis Pierce       10 Alfred/Arkport/Can 18:15.1  5:53  D   12  
   13   11 Pete Vanhouten      12 Honeoye Central    18:24.9  5:56  D   13  
   14   12 Ryan Snyder         11 Keshequa           18:30.2  5:58  D   14  
   15   13 Mark Anauo          10 Oakfield/Elba      18:33.1  5:59  D   15  
   16   14 Jacob Fitzpatrick   11 Campbell-Savona    18:39.9  6:01  D   16  
   17   15 Kolton Hawkins      11 Jasper-Troupsburg  18:43.9  6:02  D   17  
   18   16 Hayden Barry        10 Avoca              18:58.5  6:07  D   18  
   19   17 Jared Raab          12 Hammondsport       18:59.9  6:07  D   19  
   20   18 Andrew Alexis       9  Harley-Allendale-C 19:04.0  6:09  D   20  
   21      Damien Sprague      10 Kendall            19:08.1  6:10  D   21  
   22   19 Friend Olsen        11 Honeoye Central    19:10.3  6:11  D   22  
   23   20 Drew Blencowe       11 Campbell-Savona    19:12.7  6:12  D   23  
   24   21 Chase St. George    11 Alfred/Arkport/Can 19:16.5  6:13  D   24  
   25   22 Tyler Hill          11 Hammondsport       19:16.7  6:13  D   25  
   26   23 Levi Silvarole      12 Wheatland-Chili    19:18.6  6:13  D   26  
   27   24 Elijah Otto         10 Wheatland-Chili    19:26.9  6:16  D   27  
   28   25 Jacob Thomas        11 Honeoye Central    19:32.2  6:18  D   28  
   29   26 Trevor Nellis       11 Notre Dame-Batavia 19:33.8  6:18  D   29  
   30   27 James Hallett       9  Honeoye Central    19:34.3  6:18  D   30  
   31   28 Hudson Laprade      11 Alfred/Arkport/Can 19:34.3  6:18  D   31  
   32   29 Mike Bowen          12 Oakfield/Elba      19:35.3  6:19  D   32  
   33   30 Louis Payne         10 Alfred/Arkport/Can 19:45.3  6:22  D   33  
   34   31 Cameron Davis       11 Wheatland-Chili    19:46.5  6:22  D   34  
   35   32 Reno Klotzbach      11 Oakfield/Elba      19:48.3  6:23  D   35  
   36   33 Joey Burdick        9  Oakfield/Elba      19:52.4  6:24  D   36  
   37   34 Jacob Gualtieri     11 Notre Dame-Batavia 19:53.3  6:25  D   37  
   38   35 Kevin Wehle         9  Wheatland-Chili    19:54.6  6:25  D   38  
   39   36 Clay Battle         8  Honeoye Central    19:55.4  6:25  D   39  
   40   37 Connor Higbee       12 Marion             20:00.3  6:27  D   40  
   41   38 Trevor Healy        11 Honeoye Central    20:02.4  6:28  D   41  
   42   39 Tyler Fuller        10 Notre Dame-Batavia 20:03.9  6:28  D   42  
   43   40 Joel Vanskiver      8  Campbell-Savona    20:06.1  6:29  D   43  
   44   41 Marcos Dela Osa Cru 10 Marion             20:06.6  6:29  D   44  
   45   42 Josh Pitt           12 Honeoye Central    20:15.4  6:32  D   45  
   46   43 Mason Bill          9  Alfred/Arkport/Can 20:17.3  6:32  D   46  
   47      Jacob-Kurtis Guy    9  Northstar Christia 20:26.0  6:35  D   47  
   48   44 Joseph Dick         10 Campbell-Savona    20:28.1  6:36  D   48  
   49   45 Samuel Li           9  Harley-Allendale-C 20:28.5  6:36  D   49  
   50   46 Jackson Bill        11 Alfred/Arkport/Can 20:31.3  6:37  D   50  
   51   47 Jake Haines-Storm   12 Avoca              20:33.3  6:37  D   51  
   52   48 Devin Evarts        11 Avoca              20:33.7  6:38  D   52  
   53   49 Dawson Lamora       11 Marion             20:35.5  6:38  D   53  
   54   50 Jackson Baron       11 Harley-Allendale-C 20:40.4  6:40  D   54  
   55   51 Mack Brewington     8  Marion             20:43.1  6:41  D   55  
   56   52 Matt Vosburg        9  Avoca              20:51.3  6:43  D   56  
   57      Jack Mancarella     10 Bishop Kearney     20:54.5  6:44  D   57  
   58   53 Wil Elliott         12 Keshequa           21:03.0  6:47  D   58  
   59   54 Gunnar Hammonds     10 Harley-Allendale-C 21:13.1  6:50  D   59  
   60   55 Luke Nicosia        12 Harley-Allendale-C 21:15.5  6:51  D   60  
   61   56 Nathan Ellsworth    11 Keshequa           21:32.2  6:56  D   61  
   62   57 Francisco Torres    9  Marion             21:36.8  6:58  D   62  
   63   58 Doug Krenzer        10 Wheatland-Chili    21:37.7  6:58  D   63  
   64   59 David Doan          10 Notre Dame-Batavia 21:47.6  7:01  D   64  
   65      Ben Wiant           12 Romulus            21:53.8  7:03  D   65  
   66      Brett Whiting       9  Northstar Christia 21:58.3  7:05  D   66  
   67   60 Matthew Duver       9  Harley-Allendale-C 21:59.1  7:05  D   67  
   68   61 Graham O'Donnell    12 Hammondsport       22:01.3  7:06  D   68  
   69   62 Ben Smathers        9  Keshequa           22:06.6  7:07  D   69  
   70   63 Kyler Kress         11 Alfred/Arkport/Can 22:11.6  7:09  D   70  
   71   64 Thomas Derick       9  Avoca              22:16.3  7:11  D   71  
   72      Roger Zhang         11 Northstar Christia 22:17.8  7:11  D   72  
   73   65 Erik Schroeder      10 Wheatland-Chili    22:23.4  7:13  D   73  
   74   66 Jacob Brower        11 Notre Dame-Batavia 22:30.3  7:15  D   74  
   75   67 Nate O'Brachta      10 Avoca              22:37.1  7:17  D   75  
   76   68 Tommy Snyder        12 Wheatland-Chili    22:38.3  7:18  D   76  
   77      Tyler McPhilomy     11 Cuba-Rushford      22:43.2  7:19  D   77  
   78   69 Derek Adriaansen    9  Marion             22:48.2  7:21  D   78  
   79   70 Brandon Drake       12 Jasper-Troupsburg  22:55.3  7:23  D   79  
   80   71 Daniel Bergman      10 Notre Dame-Batavia 23:09.5  7:28  D   80  
   81   72 Mike Beam           9  Hammondsport       23:11.7  7:28  D   81  
   82   73 Wesley Smith        12 Campbell-Savona    23:35.0  7:36  D   82  
   83   74 Nate Combs          12 Marion             23:39.0  7:37  D   83  
   84   75 Seth Madigan        9  Hammondsport       23:46.0  7:39  D   84  
   85      Matt Dinatale       10 Kendall            23:52.9  7:42  D   85  
   86   76 Adam Hadley         12 Jasper-Troupsburg  24:41.0  7:57  D   86  
   87   77 Alif Sudarmanio     12 Jasper-Troupsburg  25:32.1  8:14  D   87  
   88      Joey Frederick      9  Cuba-Rushford      25:35.2  8:15  D   88  
   89   78 Leland Essigmann    9  Jasper-Troupsburg  25:57.2  8:22  D   89  
   90      Ethan Billings      10 Kendall            26:38.6  8:35  D   90  
   91      Peter Gilman        10 Kendall            27:40.2  8:55  D   91  
   92      Dominic Barber      11 Cuba-Rushford      29:49.2  9:36  D   92  
   93   79 Mitchell Williams   10 Jasper-Troupsburg  31:27.7 10:08  D   93