Section V Cross Country Championships
                             Wayne High School
                             November 5, 2016

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                            Girls Class B - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1    1 Maddie Hobika       11 Pittsford Sutherla 19:31.7  6:18  B    1  i 
    2    2 Rebekah Preisser    10 Pittsford Sutherla 19:43.7  6:21  B    2  i 
    3    3 Adriana Behrendt    9  Wayne Central      19:53.9  6:25  B    3  i 
    4    4 Elyse Barkstrom     12 Pittsford Mendon   19:54.7  6:25  B    4  i 
    5    5 Katie Cobos         10 Canandaigua        19:56.9  6:26  B    5  t 
    6    6 Payton Reed         11 Honeoye Falls-Lima 20:07.5  6:29  B    6  i 
    7    7 Julia Tomanovich    10 Pittsford Mendon   20:16.8  6:32  B    7    
    8    8 Meredith Morse      12 Pittsford Sutherla 20:20.6  6:33  B    8    
    9    9 Clancy Rheude       10 Canandaigua        20:30.9  6:37  B    9  t 
   10   10 Audra Burrall       10 Geneva             20:31.1  6:37  B   10    
   11   11 Molly O'Neill       9  Canandaigua        20:44.1  6:41  B   11  t 
   12   12 Chloe Erdle         11 Pittsford Mendon   20:49.8  6:43  B   12    
   13   13 Lilly Vonrhedy      9  Canandaigua        20:54.5  6:44  B   13  t 
   14   14 Emma O'Neill        10 Canandaigua        20:56.5  6:45  B   14  t 
   15   15 Zofia Stefankovic   8  Brighton           21:00.9  6:46  B   15    
   16   16 Gabby Wangler       12 Honeoye Falls-Lima 21:05.3  6:48  B   16    
   17   17 Shannon Oberst      12 Brighton           21:16.4  6:51  B   17    
   18   18 Anna Schriefer      10 Pittsford Mendon   21:20.1  6:53  B   18    
   19   19 Livia Betti         10 Pittsford Mendon   21:25.4  6:54  B   19    
   20   20 Julia Spagnola      10 Mercy              21:28.1  6:55  B   20    
   21   21 Katie Gorenc        12 Pittsford Sutherla 21:30.3  6:56  B   21    
   22   22 Sarah Winfree       9  Pittsford Mendon   21:35.3  6:57  B   22    
   23   23 Riley Poisson       11 Canandaigua        21:37.1  6:58  B   23  t 
   24   24 Cori Conlon         12 Honeoye Falls-Lima 21:42.5  7:00  B   24    
   25   25 Sarah Bond          12 Honeoye Falls-Lima 21:44.4  7:00  B   25    
   26   26 Reilly Reber        9  Canandaigua        21:49.0  7:02  B   26  t 
   27   27 Molly Falkenstein   11 Brockport          21:53.6  7:03  B   27    
   28   28 Katherine Novak     12 Pittsford Mendon   21:55.0  7:04  B   28    
   29   29 Sarah Longuil       10 Mercy              21:55.7  7:04  B   29    
   30   30 Emilia Delveccio    9  Brighton           21:59.5  7:05  B   30    
   31   31 Cassidy Macdonald   10 Brockport          22:02.4  7:06  B   31    
   32   32 Vivian Rapp         10 Brighton           22:09.0  7:08  B   32    
   33   33 Madison Murray      11 Batavia            22:15.6  7:10  B   33    
   34   34 Bizzy Merz          9  Brighton           22:15.8  7:10  B   34    
   35   35 Annmarie Gruttadaur 11 Brockport          22:17.0  7:11  B   35    
   36   36 Bridget Wangler     12 Honeoye Falls-Lima 22:17.3  7:11  B   36    
   37   37 Katie Giugno        11 Mercy              22:17.3  7:11  B   37    
   38   38 Maddie Dovi         11 Mercy              22:26.2  7:14  B   38    
   39   39 Olivia Templeton    11 Honeoye Falls-Lima 22:29.5  7:15  B   39    
   40   40 Maggie Moultan      10 Pittsford Sutherla 22:31.6  7:16  B   40    
   41   41 Hannah Finkney      10 Batavia            22:36.6  7:17  B   41    
   42   42 Skylar Bedell       9  Geneva             22:39.1  7:18  B   42    
   43   43 Audrey Huff         9  Mercy              22:44.3  7:20  B   43    
   44   44 Elizabeth Abrams    11 Palmyra-Macedon    22:47.0  7:20  B   44    
   45   45 Tiffany Adames      12 Greece Odyssey     22:52.7  7:22  B   45    
   46   46 Jada Balmer         9  Honeoye Falls-Lima 22:58.7  7:24  B   46    
   47   47 Sara Ciurca         10 Mercy              22:59.7  7:25  B   47    
   48   48 Hannah Chaffer      9  Mercy              23:00.7  7:25  B   48    
   49   49 Rebekah Thorp       11 Palmyra-Macedon    23:01.3  7:25  B   49    
   50   50 Ryann Shultz        10 Geneva             23:03.5  7:26  B   50    
   51   51 Tara Steensma       11 Wayne Central      23:06.1  7:27  B   51    
   52   52 Ellie Aliperti      10 Geneva             23:07.3  7:27  B   52    
   53   53 Aisha Thatcher      10 Batavia            23:08.3  7:27  B   53    
   54   54 Emma Hammes         11 Brighton           23:09.0  7:28  B   54    
   55   55 Taylor Stark        10 Greece Athena      23:12.8  7:29  B   55    
   56   56 Elizabeth Decker    12 Eastridge          23:14.0  7:29  B   56    
   57   57 Carrie Goodman      10 Brighton           23:16.5  7:30  B   57    
   58   58 Colleen Burke       12 Pittsford Sutherla 23:26.0  7:33  B   58    
   59   59 Kristen Ikle        9  Geneva             23:28.7  7:34  B   59    
   60   60 Sara Johnstone      10 Wayne Central      23:32.2  7:35  B   60    
   61   61 Maggie Andersen     9  Batavia            23:38.7  7:37  B   61    
   62   62 Nora Fitzsimmons    8  Eastridge          23:43.3  7:39  B   62    
   63   63 Kailyn Crawford     10 Newark             23:45.6  7:39  B   63    
   64   64 Jenna Thompson      9  Wayne Central      23:47.3  7:40  B   64    
   65   65 Aja Lecointe-Wilkin 12 Batavia            23:48.2  7:40  B   65    
   66   66 Joan Mattle         11 Wayne Central      23:49.1  7:40  B   66    
   67   67 Melina Leone        11 Wayne Central      23:50.5  7:41  B   67    
   68   68 Sarah Borzilleri    8  Eastridge          24:05.5  7:46  B   68    
   69   69 Katherine Schneider 9  Batavia            24:08.7  7:47  B   69    
   70   70 Kate Folger         10 Batavia            24:09.2  7:47  B   70    
   71   71 Spring Defranco     11 Wayne Central      24:27.2  7:53  B   71    
   72   72 Anisah Williams     11 Eastridge          24:41.5  7:57  B   72    
   73   73 Breann McBroom      12 Geneva             24:46.9  7:59  B   73    
   74   74 Elizabeth Hofer     10 Palmyra-Macedon    24:47.7  7:59  B   74    
   75   75 Payton Kettlehone   8  Eastridge          24:55.4  8:02  B   75    
   76   76 Grace Whiteleather  9  Geneva             25:07.2  8:06  B   76    
   77   77 Lauren Smith        10 Newark             25:10.3  8:07  B   77    
   78   78 Alesha Byfield      9  Brockport          25:15.6  8:08  B   78    
   79   79 Kenzie Desain       12 Palmyra-Macedon    25:17.3  8:09  B   79    
   80   80 Kelechi Dimgba      10 Greece Athena      25:24.5  8:11  B   80    
   81   81 Katriana Belknap    11 Greece Odyssey     25:38.9  8:16  B   81    
   82      Soraia Parr         9  Greece Olympia     25:42.7  8:17  B   82    
   83   82 Eilis Regan         12 Pittsford Sutherla 25:48.2  8:19  B   83    
   84   83 Makenna Sciandra    12 Palmyra-Macedon    25:48.9  8:19  B   84    
   85   84 Abigail Heckman     12 Greece Odyssey     25:50.1  8:19  B   85    
   86   85 Julia Visconte      12 Brockport          25:51.2  8:20  B   86    
   87   86 Payton Wolcott      10 Greece Athena      26:05.5  8:24  B   87    
   88   87 Kristina Bevins     10 Eastridge          26:33.0  8:33  B   88    
   89   88 Natalie Maar        10 Brockport          26:50.5  8:39  B   89    
   90   89 Rachel Kovacs       9  Brockport          26:54.6  8:40  B   90    
   91   90 Lianne Moscato      11 Greece Odyssey     27:06.4  8:44  B   91    
   92   91 Amanda Colombo      10 Newark             27:09.7  8:45  B   92    
   93   92 Lindsay Fink        11 Greece Athena      27:15.4  8:47  B   93    
   94   93 Kathren Sage        9  Greece Odyssey     27:23.4  8:49  B   94    
   95   94 Mia Hall            9  Eastridge          27:35.9  8:53  B   95    
   96   95 Savanna St. Louis   9  Greece Athena      28:08.4  9:04  B   96    
   97   96 Makenna Miller      11 Palmyra-Macedon    28:11.7  9:05  B   97    
   98      Alyssya Nguyen      9  Greece Olympia     28:29.8  9:11  B   98    
   99   97 Abigail Laibe       10 Greece Athena      29:47.6  9:36  B   99    
  100   98 Raylyn Schommer     12 Newark             30:19.2  9:46  B  100    
  101      Kaylyn Gushue       9  Greece Olympia     30:35.5  9:51  B  101    
  102   99 Kayla Williams      9  Newark             31:32.6 10:10  B  102    
  103      Taniya Gaines       10 East               32:10.4 10:22  B  103    
  104      Zeniah Burroughs    9  Greece Olympia     32:30.6 10:28  B  104    
  105      Niyoyankunze Estera 10 East               36:27.2 11:44  B  105