Section V Cross Country Championships
                             Wayne High School
                             November 5, 2016

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                            Girls Class D - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1    1 Emma Fiorini        11 Harley-Allendale-C 20:25.6  6:35  D    1  
    2    2 Eileen Reinhardt    12 Harley-Allendale-C 20:47.2  6:42  D    2  
    3    3 Mikayla Gullace     11 Honeoye Central    20:58.6  6:46  D    3  
    4    4 Liza Cotter         9  Harley-Allendale-C 21:21.7  6:53  D    4  
    5    5 Roxana Reisch       9  Harley-Allendale-C 21:23.5  6:54  D    5  
    6    6 Margaret Sutherland 11 Notre Dame-Batavia 21:41.0  6:59  D    6  
    7    7 Audrey Gillette     8  Honeoye Central    21:42.5  7:00  D    7  
    8      Hailey Kumpf        8  Cuba-Rushford      21:43.4  7:00  D    8  
    9    8 Rebecca Snyder      10 Keshequa           21:51.5  7:03  D    9  
   10    9 Eleanor Foster      10 Harley-Allendale-C 21:52.9  7:03  D   10  
   11   10 Sylvia Thompson     12 Keshequa           22:05.8  7:07  D   11  
   12   11 Tracy Stutzman      10 Honeoye Central    22:10.5  7:09  D   12  
   13      Morgan Evarts       11 Avoca              22:14.8  7:10  D   13  
   14      Josie Litchner      11 Cuba-Rushford      22:19.8  7:12  D   14  
   15      Alyssa Ross         12 Jasper-Troupsburg  22:30.2  7:15  D   15  
   16   12 Laici Ellington     11 Alfred/Arkport/Can 22:39.6  7:18  D   16  
   17   13 Carly Olles         11 Notre Dame-Batavia 22:43.7  7:19  D   17  
   18   14 Farrah Macpherson   11 Oakfield           22:48.2  7:21  D   18  
   19   15 Lauren McKerrow     11 Keshequa           22:50.9  7:22  D   19  
   20   16 Lauren Browning     11 Harley-Allendale-C 22:54.9  7:23  D   20  
   21   17 Sunniva Sheffield   11 Harley-Allendale-C 22:56.9  7:24  D   21  
   22      Eva Lunduski        9  Romulus            23:00.5  7:25  D   22  
   23      Christen Wise       12 Avoca              23:32.1  7:35  D   23  
   24   18 Hannah Reynolds     11 Honeoye Central    23:38.7  7:37  D   24  
   25      Sarah Davies        10 Marion             23:47.4  7:40  D   25  
   26      Sarah Pieniaszek    12 Kendall            23:49.6  7:41  D   26  
   27   19 Rachel Lynch        10 Wheatland-Chili    23:54.6  7:42  D   27  
   28   20 Nicole Hurlburt     11 Alfred/Arkport/Can 24:05.2  7:46  D   28  
   29      Natalie Vernon      10 Marion             24:10.6  7:47  D   29  
   30   21 Leslie Noble        11 Wheatland-Chili    24:14.8  7:49  D   30  
   31   22 Madison Hogue       12 Wheatland-Chili    24:17.1  7:49  D   31  
   32   23 Analea Blackburn    9  Keshequa           24:20.1  7:50  D   32  
   33   24 Siobhan Costello    8  Keshequa           24:21.3  7:51  D   33  
   34      Shelby Monroe       9  Northstar Christia 24:22.8  7:51  D   34  
   35   25 Mikayla Bock        12 Honeoye Central    24:23.4  7:51  D   35  
   36   26 Katie Russell       11 Wheatland-Chili    24:26.9  7:53  D   36  
   37      Meg Rogers          12 Jasper-Troupsburg  24:31.2  7:54  D   37  
   38   27 Mae Ling Young      9  Wheatland-Chili    24:44.1  7:58  D   38  
   39   28 Jasmine Mosko       11 Alfred/Arkport/Can 24:52.6  8:01  D   39  
   40      Jillian Miles       9  Jasper-Troupsburg  24:54.1  8:01  D   40  
   41   29 Sarah Sammons       12 Alfred/Arkport/Can 24:59.9  8:03  D   41  
   42   30 Logan Cadieux       11 Oakfield           25:10.1  8:07  D   42  
   43   31 Ellie Gorall        12 Honeoye Central    25:13.4  8:08  D   43  
   44      Morgan Sherman      11 Hammondsport       25:16.9  8:09  D   44  
   45      Liliana Hanning     9  Bishop Kearney     25:21.3  8:10  D   45  
   46      Alicia Opett        10 Bishop Kearney     25:37.9  8:15  D   46  
   47   32 Alyssa Cartwright   10 Keshequa           25:43.8  8:17  D   47  
   48   33 Jessica Cmor        11 Notre Dame-Batavia 25:44.2  8:17  D   48  
   49   34 Serena Blackburn    11 Keshequa           25:51.6  8:20  D   49  
   50      Hannah Fuller       11 Campbell-Savona    26:04.7  8:24  D   50  
   51   35 Hanna Tormey        10 Alfred/Arkport/Can 26:09.9  8:26  D   51  
   52   36 Stephanie Halat     12 Oakfield           26:19.0  8:29  D   52  
   53   37 Lizzy Toal          10 Oakfield           26:27.2  8:31  D   53  
   54   38 Ellen McInnes       10 Alfred/Arkport/Can 26:47.7  8:38  D   54  
   55      Sarah Woolaway      12 Campbell-Savona    26:48.6  8:38  D   55  
   56   39 Karly Smith         8  Oakfield           26:57.2  8:41  D   56  
   57      Elizabeth Barley    11 Avoca              27:16.3  8:47  D   57  
   58      Kierstyn Christense 11 Kendall            27:34.8  8:53  D   58  
   59   40 Hannah Gualtieri    10 Notre Dame-Batavia 27:54.8  9:00  D   59  
   60      Meredith Grasso     9  Cuba-Rushford      28:01.9  9:02  D   60  
   61      Paige MacDonald     11 Hammondsport       28:13.6  9:06  D   61  
   62   41 Vanessa Nowicki     10 Wheatland-Chili    28:15.5  9:06  D   62  
   63      Bailee Nelson       12 Kendall            28:44.7  9:16  D   63  
   64   42 Ashley Miles        10 Wheatland-Chili    28:45.3  9:16  D   64  
   65   43 Kelsey Hilburger    11 Notre Dame-Batavia 29:25.3  9:29  D   65  
   66      Clancy Frearson     12 Kendall            29:28.1  9:30  D   66  
   67      Kiersten Foster     10 Jasper-Troupsburg  29:30.7  9:30  D   67  
   68      Payton Fry          10 Cuba-Rushford      31:25.0 10:07  D   68  
   69      Kussondra Hunt      12 Avoca              32:33.7 10:29  D   69  
   70   44 Autumn Swingle      12 Honeoye Central    35:02.5 11:17  D   70