Section V Cross Country Championships
                             Wayne High School
                             November 5, 2016

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                            Girls Class D - 5K
------------------------------------------------------------------------------
                                TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------

  1.    21  Harley-Allendale-Col (D)       (21:10.2  105:50.9 1:27.3)
=============================================
  1      1  Emma Fiorini       11  20:25.6
  2      2  Eileen Reinhardt   12  20:47.2
  3      4  Liza Cotter        9   21:21.7
  4      5  Roxana Reisch      9   21:23.5
  5      9  Eleanor Foster     10  21:52.9
  6   ( 16) Lauren Browning    11  22:54.9
  7   ( 17) Sunniva Sheffield  11  22:56.9

  2.    64  Honeoye Central (D)            (22:34.8  112:53.7 3:24.8)
=============================================
  1      3  Mikayla Gullace    11  20:58.6
  2      7  Audrey Gillette    8   21:42.5
  3     11  Tracy Stutzman     10  22:10.5
  4     18  Hannah Reynolds    11  23:38.7
  5     25  Mikayla Bock       12  24:23.4
  6   ( 31) Ellie Gorall       12  25:13.4
  7   ( 44) Autumn Swingle     12  35:02.5

  3.    80  Keshequa (D)                   (23:06.0  115:29.6 2:29.8)
=============================================
  1      8  Rebecca Snyder     10  21:51.5
  2     10  Sylvia Thompson    12  22:05.8
  3     15  Lauren McKerrow    11  22:50.9
  4     23  Analea Blackburn   9   24:20.1
  5     24  Siobhan Costello   8   24:21.3
  6   ( 32) Alyssa Cartwright  10  25:43.8
  7   ( 34) Serena Blackburn   11  25:51.6

  4.   115  Wheatland-Chili (D)            (24:19.5  121:37.5 0:49.5)
=============================================
  1     19  Rachel Lynch       10  23:54.6
  2     21  Leslie Noble       11  24:14.8
  3     22  Madison Hogue      12  24:17.1
  4     26  Katie Russell      11  24:26.9
  5     27  Mae Ling Young     9   24:44.1
  6   ( 41) Vanessa Nowicki    10  28:15.5
  7   ( 42) Ashley Miles       10  28:45.3

  5.   124  Alfred/Arkport/Canas (D)       (24:33.5  122:47.2 3:30.3)
=============================================
  1     12  Laici Ellington    11  22:39.6
  2     20  Nicole Hurlburt    11  24:05.2
  3     28  Jasmine Mosko      11  24:52.6
  4     29  Sarah Sammons      12  24:59.9
  5     35  Hanna Tormey       10  26:09.9
  6   ( 38) Ellen McInnes      10  26:47.7

  6.   135  Notre Dame-Batavia (D)         (25:29.8  127:29.0 7:44.3)
=============================================
  1      6  Margaret Sutherland 11  21:41.0
  2     13  Carly Olles        11  22:43.7
  3     33  Jessica Cmor       11  25:44.2
  4     40  Hannah Gualtieri   10  27:54.8
  5     43  Kelsey Hilburger   11  29:25.3

  7.   156  Oakfield (D)                   (25:32.4  127:41.7 4:09.0)
=============================================
  1     14  Farrah Macpherson  11  22:48.2
  2     30  Logan Cadieux      11  25:10.1
  3     36  Stephanie Halat    12  26:19.0
  4     37  Lizzy Toal         10  26:27.2
  5     39  Karly Smith        8   26:57.2




Incomplete Teams:

Cuba-Rushford (D)             
         Hailey Kumpf 8, Josie Litchner 11, Meredith Grasso 9, Payton Fry 10

Avoca (D)                     
         Morgan Evarts 11, Christen Wise 12, Elizabeth Barley 11, Kussondra Hunt 12

Jasper-Troupsburg (D)         
         Alyssa Ross 12, Meg Rogers 12, Jillian Miles 9, Kiersten Foster 10

Romulus (D)                   
         Eva Lunduski 9

Marion (D)                    
         Sarah Davies 10, Natalie Vernon 10

Kendall (D)                   
         Sarah Pieniaszek 12, Kierstyn Christensen 11, Bailee Nelson 12, Clancy Frearson 12

Northstar Christian (D)       
         Shelby Monroe 9

Hammondsport (D)              
         Morgan Sherman 11, Paige MacDonald 11

Bishop Kearney (D)            
         Liliana Hanning 9, Alicia Opett 10

Campbell-Savona (D)           
         Hannah Fuller 11, Sarah Woolaway 12