Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/21/2017 05:33 PM
                      Section V vs Section VI - 1/21/2017                      
                               Houghton College                                
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Jenna Crean               10 Orchard Park              7.19   5  10   
  2 Jaelyn Davis               9 Rush-Henriet              7.20   5   8   
  3 Abby Frank                12 Penfield                  7.29   5   6   
  4 Indya Richards            10 Gates-Chili               7.39   5   5   
  5 Brianna Randolph          12 Gates-Chili               7.44   5   4   
  6 Nia Stevens               10 Tapestry Cha              7.45   4   3   
  7 Kayniya James              8 Lockport                  7.46   5   2   
  8 Hallie Buddendeck         12 Webster Thom              7.51   4   1   
  9 Ayana Bursie              12 Cheektowaga               7.54   5 
 10 Jayla Moss                10 Cheektowaga               7.56   3 
 11 Samantha Spinella         12 Depew                     7.58   4 
 12 Taylor Hunter             11 Tapestry Cha              7.63   4 
 13 Sara Puskar                9 Orchard Park              7.65   4  7.643
 14 Taylor Brightman          11 Jamestown                 7.65   4  7.645
 15 Claudette Belgrave        11 Elmira                   X7.68   3 
 16 Brandi Leslie             12 Aquinas Inst              7.69   2  7.682
 17 Jenna Grazen              11 Lancaster                 7.69   4  7.684
 18 Chloe Chamberlain         10 Springville               7.69   2  7.688
 19 Rachael Ward              10 Falconer                  7.69   3  7.690
 20 Zakya Slaughter           10 Jamestown                 7.75   3 
 21 Brianna Grazen             9 Lancaster                 7.77   2  7.764
 22 Julia Griffin             12 Orchard Park              7.77   4  7.769
 23 Laina Caparaso            10 Iroquois                  7.77   3  7.770
 24 Hannah Brooks             12 Elmira                   X7.81   3 
 25 Morgan Adams              12 Pavilion                  7.87   2 
 26 Gionna Laracuente          9 Rush-Henriet              7.88   2 
 27 Faith Hanlon              10 Orchard Park              7.92   2 
 28 Alicia Zimmer             11 Webster Thom              7.99   1 
 29 Ava Grande                 9 Clarence                  8.06   2  8.055
 29 Amanda Poetker            12 Penfield                  8.06   1  8.055
 31 Kameron Klass              9 Orchard Park              8.15   2 
 32 Amala Bernard             11 Aquinas Inst              8.38   1 
 
Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jenna Crean               10 Orchard Park             39.62   5  10   
  2 Isabelle Licata           11 Lancaster                40.49   5   8   
  3 Vanessa Watson            10 Spencerport              41.14   5   6   
  4 Nia Stevens               10 Tapestry Cha             42.15   5   5   
  5 Emma Seiders              12 Dunkirk                  42.18   5   4   
  6 Emilee Hanlon             11 Dunkirk                  43.74   5   3   
  7 Hallie Daigler            11 North Tonawa             43.97   4   2   
  8 Taylor Hunter             11 Tapestry Cha             44.03   5   1   
  9 Sam Vahue                 12 Williamsvill             44.24   3 
 10 Marissa Klimczak           9 Pioneer                  44.25   3 
 11 Abby Frank                12 Penfield                 44.30   4 
 12 Casey Rymarczyk           10 Kenmore East             44.56   3 
 13 Maylie Geiger              9 Clarence                 44.60   4 
 14 Maxana Grubb               9 Amherst                  44.63   4 
 15 Agrienana Mathewson       10 Elmira                  X44.71   2 
 16 Rachael Ward              10 Falconer                 44.88   3 
 17 Britney Webster-banks     11 Sweet Home               44.99   4 
 18 Sarah Ostrowski           12 Williamsvill             45.40   3 
 19 Madelyn Kruzka            10 Hamburg                  45.49   3 
 20 Faith Johnson              9 Sweet Home               45.56   3 
 21 Alicia Zimmer             11 Webster Thom             45.94   2 
 22 Naciella Barber           10 Jamestown                46.11   2  46.103
 23 Stefani Teglash           10 Penfield                 46.11   3  46.104
 24 Kaelin Shepard             9 Rush-Henriet             46.74   2 
 25 Amala Bernard             11 Aquinas Inst             47.16   1 
 26 Nicole Barlow             10 Penfield                 47.25   1 
 27 Milan Linzy               10 Rush-Henriet             47.85   2 
 28 Araya Brezinski            9 Red Creek                47.88   1 
 29 Kiarah Grover              9 Elmira                  X48.18   1 
 
Girls 600 Meter Run lanes
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sammy Watson              12 Rush-Henriet           1:28.67   5  10  National Record! 
  2 Emma Seiders              12 Dunkirk                1:37.84   5   8   
  3 Maxana Grubb               9 Amherst                1:40.13   5   6   
  4 Sarah Cook                11 Williamsvill           1:41.64   5   5   
  5 Kathryn Blair             11 Iroquois               1:42.54   4   4   
  6 Rachel Zielinski          10 Hamburg                1:44.61   4   3   
  7 Kayleigh Hildreth         12 Sweet Home             1:44.97   4   2   
  8 Jericha Petrella           9 Dunkirk                1:45.17   3   1   
  9 Steph Forbes              12 Amherst                1:45.71   5 
 10 Emma Kinnicutt             9 Wellsville             1:48.28   5 
 11 Elena Mantilla            10 Penfield               1:48.37   4 
 12 Michaela Knapp            10 Aquinas Inst           1:48.85   3 
 13 Milan Linzy               10 Rush-Henriet           1:49.54   4 
 14 Jamillah Jackson          12 Elmira                X1:49.81   4 
 15 Emily Saltsman            10 Elmira                X1:50.46   3 
 16 Marlee Angus              10 Penfield               1:50.57   3 
 17 Ashley Amantia            11 Niagara Fall           1:51.33   3 
 18 Gianna Bush               11 Niagara Fall           1:52.05   2 
 19 Molly Sauter              10 Penfield               1:52.42   3 
 20 Jessica Hanes              8 North Tonawa           1:52.54   3 
 21 Anna Bandinelli            9 Kenmore East           1:53.19   1 
 22 Natalie Eckl              12 Penfield               1:53.40   2 
 23 Araya Brezinski            9 Red Creek              1:53.77   1 
 24 Abby Knab                 10 Kenmore West           1:53.98   2 
 25 Sophia Machowski           9 Orchard Park           1:54.37   2 
 26 Amanda Andrews            10 Sweet Home             1:57.03   4 
 27 Molly Moore               11 Williamsvill           1:57.45   5 
 28 Kaylee McNichol           10 West Seneca            1:57.89   1 
 29 Jordan Kranz               9 Lake Shore H           2:03.48   1 
 
Girls 1000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anna Kostarellis          12 Churchville-           2:57.61   3  10   
  2 Elsa Cole                 12 Fillmore               2:59.42   3   8   
  3 Amberlee Robertson        11 Williamsvill           3:02.37   3   6   
  4 Amanda Vestri             12 Webster Thom           3:02.71   3   5   
  5 Bailey Pierce             11 Rush-Henriet           3:08.64   3   4   
  6 Cameron Mackenzie         11 Penfield               3:09.83   3   3   
  7 Olivia Riley              12 Elmira                X3:10.36   3 
  8 MaKayla Kasperek          10 Sweet Home             3:13.17   3   2   
  9 Megan McMullen            10 Aquinas Inst           3:16.60   2   1   
 10 Elle Russell              11 Springville            3:18.11   2 
 11 Casey Roman               11 Elmira                X3:18.40   3 
 12 Missy Graham              12 Wellsville             3:19.99   2 
 13 Lexi Peters               11 Rush-Henriet           3:21.02   2 
 14 Taya Mucha                12 Lockport               3:21.42   2 
 15 Sophia Roy                10 Amherst                3:21.74   2 
 16 Allison Menendez          12 Rush-Henriet           3:22.44   2 
 17 Sarah Fiorello            12 Frontier               3:22.57   3 
 18 Courtney Schoepflin       11 Pioneer                3:22.65   1 
 19 Elizabeth Miranda         11 Springville            3:23.34   1 
 20 Morgan Bremer             12 Iroquois               3:24.03   2 
 21 Caitlin O'Rourke          10 Orchard Park           3:26.40   1 
 22 Jordan Renzi              11 Williamsvill           3:26.89   1 
 23 Kirsten Kulikowski        10 Lancaster              3:27.14   1 
 24 Alexandra Ventresca        8 Rush-Henriet           3:29.87   1 
 25 Emily Barone              10 North Tonawa           3:30.11   1 
 26 Joanna O'Sullivan         12 Aquinas Inst           3:30.34   1 
 27 Brianna Davignon          10 North Tonawa           3:31.91   1 
 28 Elizabeth Mau              9 Pioneer                3:32.24   1 
 -- Jaylah Cossin              9 Dunkirk                    DNF   3 
 
Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Elsa Cole                 12 Fillmore               4:57.73   2  10   
  2 Amberlee Robertson        11 Williamsvill           4:58.59   2   8   
  3 Haley Riorden             10 Rush-Henriet           4:59.95   2   6   
  4 Hayleigh Palotti          11 Livonia                5:03.84   2   5   
  5 Haley Arguien             11 Churchville-           5:07.04   2   4   
  6 Claire Ashton             12 Webster Thom           5:07.44   2   3   
  7 Mackenzie Tubbs           12 Elmira                X5:09.05   2 
  8 Gillian Fedor             11 Clarence               5:10.95   2   2   
  9 Olivia Lovejoy            11 Elmira                X5:10.97   2 
 10 Liz Rott                  12 Clarence               5:11.32   2   1   
 11 Chloe Weaver              12 Red Creek              5:13.16   2 
 12 Jaylah Cossin              9 Dunkirk                5:16.89   2 
 13 Sydney Beach              12 Red Creek              5:17.06   2 
 14 Mariahn Plesh             10 Clarence               5:17.35   1 
 15 Emma Canny                12 Rush-Henriet           5:18.59   2 
 16 Hannah Kennedy            12 Frontier               5:18.77   2 
 17 Sydney Nowicki             8 Lockport               5:19.02   2 
 18 Kyanna Benjamin            8 Sweet Home             5:22.01   1 
 19 Annabelle Vogl            11 Lancaster              5:22.28   1 
 20 Sonya Krezmien             9 Springville            5:25.50   1 
 21 Kassidy Manke             12 Kenmore West           5:27.18   1 
 22 Samantha Evans            10 Clarence               5:28.78   1 
 23 Emily Brown                9 Fredonia Cen           5:31.52   1 
 24 Onalee Camalleri           9 Orchard Park           5:32.27   1 
 25 Allison Menendez          12 Rush-Henriet           5:34.71   1 
 26 Jenny Bartholomay         11 Rush-Henriet           5:35.11   1 
 27 Courtney Schoepflin       11 Pioneer                5:38.89   1 
 28 Veronica Bernacki         10 Williamsvill           5:40.48   1 
 29 Sarah Fiorello            12 Frontier               5:42.87   1 
 30 Alexandra Ventresca        8 Rush-Henriet           5:42.97   1 
 -- Phoebe Herreid            11 Orchard Park               DNF   1 
 
Girls 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hayleigh Palotti          11 Livonia               10:25.20   2  10   
  2 Chloe Weaver              12 Red Creek             10:42.72   2   8   
  3 Sydney Nowicki             8 Lockport              10:49.68   2   6   
  4 Sonya Krezmien             9 Springville           11:03.33   2   5   
  5 Katrina Patterson         12 Clarence              11:04.58   2   4   
  6 Sydney Beach              12 Red Creek             11:08.14   2   3   
  7 Clarissa Hensler          12 Livonia               11:09.04   2   2   
  8 Ariya Roberts             10 Williamsvill          11:15.99   2   1   
  9 Heather Ashton             8 Webster Thom          11:18.56   2 
 10 Hannah Kennedy            12 Frontier              11:20.02   2 
 11 Lauren Biegner             8 Clarence              11:33.34   1 
 12 Maggie Danzer              8 Clarence              11:33.40   1 
 13 Jessica Carter             9 Sweet Home            11:37.10   1 
 14 Emily Brown                9 Fredonia Cen          11:48.16   1 
 15 Elizabeth Ambrusko         9 North Tonawa          11:51.58   1 
 16 Gillian Brown             12 Rush-Henriet          11:52.11   1 
 17 Marian Overfield          11 Williamsvill          11:53.77   2 
 18 Julia Kennedy              9 Dunkirk               11:54.23   1 
 19 Emily Alsop               10 Lancaster             11:56.06   1 
 20 Kelsey Wenger             12 Orchard Park          11:56.88   1 
 21 MacKenzie Ferlica         11 Livonia               12:06.21   2 
 22 Erin Davis                 9 Penfield              12:08.76   2 
 23 Abby Clouden              12 Frontier              12:10.03   1 
 24 Elizabeth Conforti        12 Orchard Park          12:13.34   1 
 25 Alexandria Zuidema         9 Lake Shore H          12:26.88   1 
 26 Rachel Castello           10 West Seneca           13:08.69   1 
 
Girls 55 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Indya Richards            10 Gates-Chili               8.51   4  10   
  2 Sarah Ostrowski           12 Williamsvill              8.84   4   8   
  3 Christina Wende           11 Kenmore West              8.97   4   6   
  4 Amylea Carson             11 North Tonawa              9.04   4   5   
  5 Amaya Turnage             11 Sweet Home                9.06   4   4   
  6 Aerone' Colvin            10 Gates-Chili               9.23   4   3   
  7 SherDavesia Jacque        11 Gates-Chili               9.30   4   2   
  8 Joanna Jin                11 Penfield                  9.36   4   1   
  9 Julia Peinkofer           10 Iroquois                  9.49   3 
 10 Maria Wild                10 Lancaster                 9.52   3 
 11 Madelyn Kruzka            10 Hamburg                   9.58   3 
 12 Eve Giancarlo              8 Amherst                   9.64   3 
 13 Jacquelyn DiClemente      11 Spencerport               9.65   2 
 14 Kayla Myers                8 Williamsvill              9.70   1 
 15 Amelia Perry              12 Rush-Henriet              9.79   2 
 16 Audem Jackson             10 Elmira                   X9.85   3 
 17 Kayla Leon                10 Kenmore West              9.86   1 
 18 Emily Bandinelli          11 Kenmore East              9.86   2 
 19 Sarah Errington           12 Orchard Park              9.87   2 
 20 Olivia Grande             10 Clarence                  9.95   1 
 21 Chloe Hurrell             11 Williamsvill             10.03   3 
 22 Payton Rowe               10 Springville              10.05   1 
 23 Anna Brand                10 Williamsvill             10.06   2 
 24 Lydia Slattery            10 Rush-Henriet             10.16   1 
 25 Kristine Renolo           10 Rush-Henriet             10.22   1 
 26 Mai Le                    12 Cheektowaga              10.33   2 
 27 Faith Rivera              12 Dunkirk                  10.55   2 
 28 Ava Pellor                12 Elmira                  X11.76   1 
 29 Maylie Geiger              9 Clarence                 12.87   3 
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gates-Chili  'A'                                    1:46.43   3  10   
  2 Lancaster  'A'                                      1:49.97   3   8   
  3 Elmira  'A'                                        X1:50.45   3 
  4 Orchard Park  'A'                                   1:51.77   3   6   
  5 Sweet Home  'A'                                     1:51.93   3   5   
  6 Hamburg  'A'                                        1:53.50   2   4   
  7 Penfield  'A'                                       1:53.84   3   3   
  8 Niagara Falls  'A'                                  1:54.45   2   2   
  9 Dunkirk  'A'                                        1:55.91   2   1   
 10 Jamestown  'A'                                      1:56.76   2 
 11 Clarence  'A'                                       1:57.56   2 
 12 Lockport  'A'                                       1:58.29   1 
 13 Kenmore West  'A'                                   1:58.63   2 
 14 Williamsville North  'A'                            1:59.12   1 
 15 Rush-Henrietta  'A'                                 1:59.44   3 
 16 North Tonawanda  'A'                                2:00.09   2 
 17 Pioneer  'A'                                        2:00.28   1 
 18 Kenmore East  'A'                                   2:02.65   1 
 19 Depew  'A'                                          2:04.73   1 
 20 Lake Shore Hs-Ny  'A'                               2:06.84   1 
 21 Grand Island  'A'                                   2:07.78   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 4:01.00   3  10   
  2 Lancaster  'A'                                      4:16.19   3   8   
  3 Iroquois  'A'                                       4:17.47   3   6   
  4 Lockport  'A'                                       4:20.89   3   5   
  5 Dunkirk  'A'                                        4:21.27   3   4   
  6 Clarence  'A'                                       4:28.33   3   3   
  7 Elmira  'A'                                        X4:29.11   3 
  8 Pioneer  'A'                                        4:31.97   3   2   
  9 North Tonawanda  'A'                                4:32.45   2   1   
 10 Hamburg  'A'                                        4:35.75   2 
 11 Niagara Falls  'A'                                  4:37.67   2 
 12 Sweet Home  'A'                                     4:37.71   2 
 13 Orchard Park  'A'                                   4:42.58   2 
 14 Kenmore East  'A'                                   4:45.77   2 
 15 Kenmore West  'A'                                   4:45.77   1 
 16 Jamestown  'A'                                      4:48.05   1 
 17 Lake Shore Hs-Ny  'A'                               4:59.18   1 
 18 Grand Island  'A'                                   5:15.27   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williamsville South  'A'                            9:50.87   2  10   
  2 Rush-Henrietta  'A'                                10:09.85   2   8   
  3 Clarence  'A'                                      10:19.34   2   6   
  4 Sweet Home  'A'                                    10:33.06   2   5   
  5 Penfield  'A'                                      10:39.73   2   4   
  6 Frontier  'A'                                      11:03.42   2   3   
  7 Lancaster  'A'                                     11:05.24   2   2   
  8 Orchard Park  'A'                                  11:05.99   2   1   
  9 Kenmore West  'A'                                  11:06.34   2 
 10 Hamburg  'A'                                       11:16.99   2 
 11 Dunkirk  'A'                                       11:17.74   1 
 12 North Tonawanda  'A'                               11:19.42   1 
 13 Grand Island  'A'                                  11:33.62   1 
 14 Lockport  'A'                                      11:37.59   1 
 15 Depew  'A'                                         12:35.72   1 
 
Girls Distance Medley 12-4-8-16
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Elmira  'A'                                       X13:27.51  
  2 Hamburg  'A'                                       13:50.42   10   
  3 Aquinas Institute  'A'                             14:21.26    8   
  4 Sweet Home  'A'                                    14:32.19    6   
  5 Penfield  'A'                                      14:41.58    5   
  6 Williamsville South  'A'                           14:53.75    4   
  7 West Seneca East  'A'                              15:01.14    3   
  8 Grand Island  'A'                                  15:01.61    2   
  9 Lake Shore Hs-Ny  'A'                              15:07.32    1   
 10 Rush-Henrietta  'A'                                15:10.35  
 11 North Tonawanda  'A'                               15:11.63  
 12 Kenmore East  'A'                                  15:46.80  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Olivia Gervan             12 Lancaster              5-04.00   10   
  2 Dyonte Allen              10 Gates-Chili           J5-04.00    8   
  3 Emilee Hanlon             11 Dunkirk                5-01.00    6   
  4 Jamillyah Mallory         10 Amherst                5-00.00    5   
  5 Amaya Turnage             11 Sweet Home             4-10.00    4   
  6 amanda crafts             11 Frontier               4-08.00    3   
  7 Anna Brand                10 Williamsvill           4-06.00    2   
  8 Maria Pesany              11 Lancaster             J4-06.00    1   
  9 Abigail Vincent           10 Williamsvill           4-04.00  
  9 Elena Mantilla            10 Penfield               4-04.00  
 11 Claire Stokes             11 Fredonia Cen          J4-04.00  
 -- Kayla Myers                8 Williamsvill                NH  
 -- Colette Anikwue           12 Letchworth                  NH  
 -- Amanda Samplinski         10 Grand Island                NH  
 -- Kate Doherty               9 Orchard Park                NH  
 -- Taylor Lawn               10 Lake Shore H                NH  
 -- cassie williams           11 Frontier                    NH  
 -- Brianna Vigneron          11 Orchard Park                NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rachael Ward              10 Falconer              10-06.00   10   
  2 Mallory Prelewicz         12 Clarence             J10-06.00    8   
  3 Regan Maguire             11 Penfield              10-00.00    6   
  4 Eve Giancarlo              8 Amherst              J10-00.00    5   
  5 Morgan Adams              12 Pavilion               9-06.00    3.50
  5 Sydney Angus              11 Penfield               9-06.00    3.50
  7 Mikayla Shute             12 Williamsvill           9-00.00    2   
  8 Liz Daugherty             11 Livonia               J9-00.00    1   
  9 Hayley Coakley            12 Lockport               8-06.00  
  9 Hailee Cope               12 Pioneer                8-06.00  
  9 Kate Doherty               9 Orchard Park           8-06.00  
  9 Meadow Wistner            10 Williamsvill           8-06.00  
 13 Haleigh Moreno            11 Williamsvill           8-00.00  
 13 Stephanie Siresi          12 Lancaster              8-00.00  
 13 Taylor Woltz              12 Iroquois               8-00.00  
 13 Savannah Pencille         12 Lockport               8-00.00  
 17 Madeline Delly            10 Lancaster              7-06.00  
 18 Kate Michalski            12 Dunkirk                7-00.00  
 18 Vanessa Shores            11 Grand Island           7-00.00  
 18 Caroline Miller           10 Rush-Henriet           7-00.00  
 18 Elenie Mitchell           12 Penfield               7-00.00  
 18 Ellie Delucia             10 Hamburg                7-00.00  
 18 Victoria Rohrdanz         10 Lancaster              7-00.00  
 18 August Becker             11 Lake Shore H           7-00.00  
 -- Emily Anastasi             9 North Tonawa                NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Samantha Spinella         12 Depew                 18-01.00   10   
  2 Jamillyah Mallory         10 Amherst               17-05.00    8   
  3 Sara Puskar                9 Orchard Park          17-03.75    6   
  4 SherDavesia Jacque        11 Gates-Chili           16-03.00    5   
  5 Megan Malueg              11 Red Creek            J16-03.00    4   
  6 Amber Daley                9 Rush-Henriet          16-01.50    3   
  7 Jessica Dunlap            11 Lake Shore H          16-01.00    2   
  8 Josephine Redlin          11 Gates-Chili           16-00.00    1   
  9 Jaelyn Davis               9 Rush-Henriet          15-11.50  
 10 Chloe Hurrell             11 Williamsvill          15-05.00  
 11 Lauren Parsell            11 Pioneer               15-04.00  
 12 Claudette Belgrave        11 Elmira               X15-03.75  
 13 Nicole Barlow             10 Penfield              15-02.50  
 14 Faith Rivera              12 Dunkirk               15-02.00  
 15 Kayla Myers                8 Williamsvill          15-01.00  
 16 Azure Pitts               12 West Seneca           14-10.50  
 17 Allison Lavanture         10 Springville           14-09.50  
 18 Katelyn Cefali            12 Lancaster             14-08.50  
 19 Jenna Caskey              11 Falconer              14-08.25  
 20 Ali Johnston              12 Penfield              14-04.75  
 21 Laura Schultz             10 Grand Island          14-03.00  
 21 Renaijah Purvis           10 Niagara Fall          14-03.00  
 23 Ava Gervan                11 Lancaster             14-02.50  
 24 Jenna DeVito               9 Rush-Henriet          13-11.75  
 25 amanda crafts             11 Frontier              13-11.00  
 25 Emma Jolley               12 Penfield              13-11.00  
 27 Vanshika Tomar            11 Williamsvill          13-10.50  
 28 Erin Sparro                9 Rush-Henriet          13-09.75  
 29 Stefani Teglash           10 Penfield              13-05.75  
 30 Janiyah Norris            12 Rush-Henriet          13-05.00  
 31 Ava Pellor                12 Elmira               X13-01.00  
 32 Jordyn Waller             10 Sweet Home            12-11.25  
 33 Alexis Villarubbia        12 Aquinas Inst          12-08.50  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jamillyah Mallory         10 Amherst               36-08.00   10   
  2 Christina Wende           11 Kenmore West          36-06.00    8   
  3 Josephine Redlin          11 Gates-Chili           35-06.00    6   
  4 Amber Daley                9 Rush-Henriet          34-07.00    5   
  5 Stephanie Nwachi          11 Rush-Henriet         J34-07.00    4   
  6 Megan Malueg              11 Red Creek             33-10.00    3   
  7 Katelyn Cefali            12 Lancaster             33-08.25    2   
  8 Azure Pitts               12 West Seneca           32-11.00    1   
  9 Chloe Hurrell             11 Williamsvill          32-06.00  
 10 Cassie Serafin            12 Depew                 32-05.50  
 11 Caroline Miller           10 Rush-Henriet          32-04.50  
 12 Renaijah Purvis           10 Niagara Fall          32-04.00  
 13 Laura Schultz             10 Grand Island          32-02.00  
 14 Jaelyn Davis               9 Rush-Henriet          32-01.00  
 15 Maria Covelli             10 Hamburg               32-00.00  
 16 Kaelin Shepard             9 Rush-Henriet          31-11.25  
 17 Audem Jackson             10 Elmira               X31-10.50  
 18 Jordyn Waller             10 Sweet Home            31-10.00  
 19 Joanna Jin                11 Penfield              31-08.50  
 20 Lauren Parsell            11 Pioneer               31-07.50  
 21 Jenna Caskey              11 Falconer              31-06.00  
 22 Ciara Sinatra             11 Kenmore West          31-04.50  
 23 Ava Gervan                11 Lancaster             31-01.25  
 24 Olivia Hecei              12 North Tonawa          30-09.00  
 25 Asia Streety              11 Iroquois              30-07.50  
 26 Emma Jolley               12 Penfield              30-02.25  
 27 Claire Stokes             11 Fredonia Cen          30-01.50  
 28 Ali Johnston              12 Penfield              29-10.00  
 29 Veronica Zimmerman        11 Williamsvill          29-09.50  
 30 Janiyah Norris            12 Rush-Henriet          29-08.50  
 31 Agrienana Mathewson       10 Elmira               X28-11.50  
 32 Keren Park                 9 Rush-Henriet          28-09.00  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brianna McKenzie          12 Lancaster             39-01.50   10   
  2 Rachel Donner             11 Iroquois              37-02.50    8   
  3 Peyton Hillis             12 Orchard Park          34-08.50    6   
  4 Lindsay Johnson           11 Rush-Henriet          33-09.50    5   
  5 amanda crafts             11 Frontier              32-05.75    4   
  6 Olivia George             12 Lancaster             31-05.75    3   
  7 Natalia Surdej             8 Lancaster             30-07.25    2   
  8 Katey Ringo               11 Rush-Henriet          30-04.00    1   
  9 Laura Bagley              12 Clarence              30-03.75  
 10 Monique Hardy              9 Webster Thom          29-11.00  
 10 Abigail Vincent           10 Williamsvill          29-11.00  
 12 Anisah Emerson            10 Williamsvill          29-08.25  
 13 Mia Madore                10 Kenmore West          29-02.25  
 14 Cecilia Izydorczak        12 Orchard Park          28-09.50  
 14 Shaun Barbary             11 Kenmore West          28-09.50  
 16 Melanie Hornung           12 Cheektowaga           28-09.25  
 17 Emma Rock                 10 Penfield              28-08.75  
 18 Maria Verrastro           12 Cheektowaga           28-08.50  
 19 Casey Metzler             11 Penfield              28-05.50  
 20 Tatiana Herd              12 Elmira               X27-02.50  
 21 Grace Middaugh            10 Wellsville            27-00.50  
 22 Jacklyn Capozzi           11 Rush-Henriet          26-08.75  
 23 Laura Benjamin            11 Rush-Henriet          26-07.50  
 24 Kayla Gill                10 Williamsvill          26-05.50  
 25 Lindsey Cobb-Wilkins      11 Elmira               X25-10.50  
 26 Courtney Tranquili        10 Lancaster             25-01.75  
 27 savanah ditto             12 Frontier              25-00.25  
 28 Chloe Cobbs               10 Webster Thom          24-05.50  
 29 Megan Makowski            11 Webster Thom          21-07.75  
 -- Maryam Akaic              10 Tapestry Cha              FOUL  
 
Girls Weight Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brianna McKenzie          12 Lancaster             49-10.75   10   
  2 Anisah Emerson            10 Williamsvill          41-09.50    8   
  3 Ashley Andrews            12 Lancaster             41-04.50    6   
  4 Natalia Surdej             8 Lancaster             40-05.00    5   
  5 Olivia George             12 Lancaster             40-01.25    4   
  6 Casey Metzler             11 Penfield              35-01.00    3   
  7 Trinity Roulo             11 Wellsville            34-09.75    2   
  8 Monique Hardy              9 Webster Thom          34-08.00    1   
  9 Emma Rock                 10 Penfield              33-09.75  
 10 Tima Abdellatif           11 Grand Island          33-03.00  
 11 Jacklyn Capozzi           11 Rush-Henriet          33-00.00  
 12 savanah ditto             12 Frontier              32-11.00  
 13 Jaylina Mikolajczyk       10 Cheektowaga           32-10.25  
 14 Lindsay Johnson           11 Rush-Henriet          32-07.00  
 15 Courtney Tranquili        10 Lancaster             32-04.75  
 16 Katey Ringo               11 Rush-Henriet          32-02.75  
 17 Kayla Gill                10 Williamsvill          31-08.00  
 18 Lindsey Cobb-Wilkins      11 Elmira               X30-07.50  
 19 Maria Verrastro           12 Cheektowaga           30-06.00  
 20 Mary Kate Beyer           11 Springville           29-05.75  
 21 Grace Middaugh            10 Wellsville            29-02.00  
 22 Cayleigh Scia             12 Lancaster             28-08.00  
 23 Lauren Setera             10 Hamburg               28-04.25  
 24 Joellan Roach             12 Lockport              27-11.75  
 25 Lauren Dorfler            10 Williamsvill          27-02.00  
 26 Liz Mckenzie              10 Lancaster             26-11.50  
 27 Megan Makowski            11 Webster Thom          26-08.75  
 28 Angelea Obad              11 Hamburg               25-10.25  
 29 Lexi Dahn                 12 Lancaster             25-03.50  
 30 Chloe Cobbs               10 Webster Thom          25-02.75  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Genna Baldassarre         12 Grand Island           7:23.33   10   
  2 Brooke Van Slyke          12 Sweet Home             7:32.84    8   
  3 Emily Murphy               9 Penfield               7:47.84    6   
  4 Corrin Sacilowski         11 Springville            7:49.60    5   
  5 Vanessa Shores            11 Grand Island           8:43.32    4   
  6 Alyssa Mendenhall          9 Red Creek              8:48.54    3   
  7 Maria Meck                11 Penfield               8:58.52    2   
  8 Adah Brophy               12 Penfield               9:35.39    1   
  9 Alexis Borzelleri          8 Hamburg                9:43.22  
 10 Gabby Czech                9 Lancaster              9:56.16  
 11 Sama Abdelal              11 Grand Island           9:57.13  
 12 Isabelle Beach            10 Depew                 10:07.19  
 13 Brianna Larson            11 Falconer              10:12.80  
 14 Natalie Carter             7 Grand Island          10:14.05  
 15 Elisabeth Lupp            10 Grand Island          10:22.52  
 16 Hannah Ullrich            10 Grand Island          10:25.78  
 17 Rowaida Ghazy              8 Williamsvill          10:47.47  
 18 Peyton Bulera             11 Lancaster             10:50.26  
 -- Maria Sciortino           10 Grand Island               DNF  
 
Boys 55 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Myles Calhoun             11 Rush-Henriet              6.58   5  10   
  2 Derrick Rogers            11 Gates-Chili               6.59   5   8   
  3 Anthony Brinson           11 Rush-Henriet              6.67   5   6   
  4 Antonio Antonov           12 Depew                     6.71   5   5   
  5 Eric Johnson              11 Sweet Home                6.75   5   4   
  6 Tom Wendt                 12 Lockport                  6.78   4   3    6.775
  7 Dylan Birzon              12 Williamsvill              6.78   4   2    6.779
  8 Rodney Barnes             11 Niagara Fall              6.81   5   1   
  9 Tremell Jones             11 Aquinas Inst              6.82   5 
 10 Roshain Wallace           12 Niagara Fall              6.83   4  6.830
 10 Dexter Proctor            12 Gates-Chili               6.83   5  6.830
 12 Derrell Dennis            12 Niagara Fall              6.85   4  6.849
 13 Nathan Zariczny           11 Penfield                  6.85   3  6.850
 14 Chris Allen               10 Penfield                  6.88   4 
 15 Zack Coburn               12 Kenmore East              6.90   3 
 16 Lou Nazitto               11 St.Francis-(              6.92   3 
 17 Michael Augustin          12 Canisius                  6.94   2 
 18 Dave Farace               12 Lancaster                 6.95   3 
 19 Davon Pettigrew           12 Sweet Home                6.96   3 
 20 Anthony Williams          11 Sweet Home                6.99   4 
 21 Nile Colson                9 Aquinas Inst              7.02   2 
 22 Joel Nicholas             10 Canisius                  7.03   4  7.021
 23 Parker Valvo              11 Iroquois                  7.03   2  7.029
 24 Jack Migliore             10 Wellsville                7.05   2 
 25 Art Jordan                11 Cheektowaga               7.06   2 
 26 Danny Stevens             12 Cheektowaga               7.09   2  7.081
 27 Chris Ewell               10 Penfield                  7.09   1  7.089
 28 Qedar Christia            12 Kenmore East              7.10   3 
 29 Willie Walker              9 Rush-Henriet              7.13   2 
 30 Trenton Wynn              10 Penfield                  7.14   3 
 31 Jonathan Tirado           12 Dunkirk                   7.16   2 
 32 Thompson Miller           10 Elmira                   X7.17   1 
 33 Marquis Gaskins           11 Rush-Henriet              7.20   1 
 34 Daunte Horton              9 Aquinas Inst              7.21   1 
 35 Julian Dingwall           12 Webster Thom              7.22   1 
 
Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nathaniel Davis           11 Sweet Home               35.06   5  10   
  2 Treston White             12 Lockport                 36.02   5   8   
  3 Eric Johnson              11 Sweet Home               36.32   5   6   
  4 Christian Meranto         12 Niagara Fall             36.71   5   5   
  5 Max Gloskey               12 Webster Thom             36.98   5   4   
  6 Alonzo Rodriguez-Spencer  12 Cheektowaga              37.08   4   3   
  7 Dexter Proctor            12 Gates-Chili              37.24   4   2   
  8 Elijah Kerner             10 Lancaster                37.38   4   1   
  9 Joe Pizzi                 10 Penfield                 37.57   4 
 10 Ethan Loewer              11 Clarence                 37.66   3 
 11 Topher Elkins             10 Springville              37.68   5 
 12 Justin Taylor             12 Cheektowaga              37.79   3 
 13 Tanner Day                12 Rush-Henriet             38.70   4 
 14 Kyle Durwald               9 Sweet Home               38.80   4 
 15 Fridrik Diehl             11 Frontier                 38.89   2 
 16 Brenin Dirling            12 Jamestown                39.13   2 
 17 Stephen Beckham           11 Rush-Henriet             39.14   3 
 18 Mike Sanchez              12 Dunkirk                  39.15   3 
 19 Franche' John             12 Gates-Chili              39.17   2 
 20 Trenton Wynn              10 Penfield                 39.45   2 
 21 D'Angelo Shankle          10 Tapestry Cha             39.65   3 
 22 Carlos Hernandez          12 Sweet Home               39.88   2 
 23 Justin Postell            12 Gates-Chili              39.92   2 
 24 Jack Migliore             10 Wellsville               39.93   2 
 25 Jeff Daugherty             9 Elmira                  X40.04   1 
 26 Dawson Wilmot             10 Fillmore                 40.47   1 
 27 Chris Ewell               10 Penfield                 41.09   1 
 28 William Guagliardo        11 North Tonawa             42.86   4 
 29 Joey Mathewson            10 Elmira                  X43.27   1 
 
Boys 600 Meter Run lanes
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Treston White             12 Lockport               1:23.89   5  10   
  2 Cameron Carver            12 Amherst                1:27.64   5   8   
  3 Fridrik Diehl             11 Frontier               1:27.93   4   6   
  4 Jarod Fuss                11 Pioneer                1:28.35   3   5   
  5 Aiden Daniels             11 Rush-Henriet           1:28.41   4   4   
  6 Tanner Day                12 Rush-Henriet           1:28.43   4   3   
  7 Jared Rogalski             9 Lancaster              1:28.48   4   2   
  8 Fred Owen                 12 Livonia                1:28.79   4   1   
  9 Lawson Castaldo           12 Amherst                1:29.80   2 
 10 Noah Brown                11 Rush-Henriet           1:29.82   4 
 11 Christopher Michalski     12 Dunkirk                1:30.11   4 
 12 Chris Lowenguth           12 Webster Thom           1:30.20   5 
 13 Nelson Estrada-Cruz       12 Dunkirk                1:30.38   3 
 14 Sam Schultz               11 Sweet Home             1:30.39   5 
 15 Franc Schmoyer            10 Kenmore East           1:30.83   3 
 16 Eli Robideau              12 Niagara Fall           1:31.06   5 
 17 Darius Fulmer             12 Elmira                X1:31.20   3 
 18 Kyle Bobeck               12 Lancaster              1:31.81   3 
 19 Raniero Masecchia         10 Kenmore West           1:31.88   2 
 20 Dakota Prokop             12 Rush-Henriet           1:32.24   2 
 21 Mark Pham                 12 Rush-Henriet           1:32.42   2 
 22 Conor Long                12 Hamburg                1:32.42   4 
 23 Jonathan Saysamone        10 Rush-Henriet           1:32.79   2 
 24 Sean Riley                12 St.Francis-(           1:33.04   2 
 25 Hasan Hamoudi             12 Sweet Home             1:33.22   3 
 26 Jacob Yare                12 Aquinas Inst           1:34.21   3 
 27 Matthew Woods             12 Clarence               1:34.54   3 
 28 Cole Ziskind              12 Webster Thom           1:35.30   5 
 29 Justin Postell            12 Gates-Chili            1:41.52   1 
 30 Franche' John             12 Gates-Chili            1:41.52   1 
 31 Jaylen Townsend           11 Elmira                X1:42.30   1 
 -- Lowell McCarthy           12 Penfield                    FS   5 
 
Boys 1000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anton Kunnas              12 North Tonawa           2:39.04   3  10   
  2 Cole Ziskind              12 Webster Thom           2:39.10   3   8   
  3 Jack Murphy               12 Penfield               2:40.36   3   6   
  4 Jack Strobel              12 Lockport               2:41.52   3   5   
  5 Michael Totaro            12 Orchard Park           2:41.94   3   4   
  6 Andrew Young              11 Falconer               2:43.19   3   3   
  7 Brandon George            12 Rush-Henriet           2:45.10   3   2   
  8 Charlie Freeman           10 Rush-Henriet           2:45.60   3   1   
  9 Jerome Masters            12 Grand Island           2:47.14   3 
 10 Matthew Faulkenberry      12 Livonia                2:47.77   2 
 11 Brian Kline               12 Rush-Henriet           2:48.12   2 
 12 Jason Ziskind             12 Webster Thom           2:48.13   3 
 13 Diego Rey                 10 Fredonia Cen           2:49.11   2 
 14 Joey Tyner                11 Rush-Henriet           2:49.46   2 
 15 Kaleb Fisher              12 Frontier               2:50.62   2 
 16 Dan Janak                 12 St.Francis-(           2:52.05   2 
 17 Walter Galey              11 Frontier               2:52.39   1 
 18 Jalen Barren              12 Amherst                2:52.46   2 
 19 Tanner Zubler             12 West Seneca            2:52.62   3 
 20 Jason Mathewson            8 Elmira                X2:56.46   1 
 21 Chris Cook                12 North Tonawa           2:56.88   2 
 22 Zachary DeMay             12 East Rochest           2:57.23   1 
 23 Alex Yurkovich             9 Rush-Henriet           2:57.30   1 
 24 Ori Rickler               11 Williamsvill           2:57.51   1 
 25 Dominic Bushen            12 Aquinas Inst           2:58.82   1 
 26 Michael Taylor             9 Elmira                X3:02.48   1 
 27 Jon Young                 11 Williamsvill           3:02.63   1 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tyler Senall              11 Penfield               4:26.97   2  10   
  2 Thomas Flannery           12 Orchard Park           4:29.23   2   8   
  3 Cal Puskar                11 Orchard Park           4:31.04   1   6   
  4 Payton Gleason            11 Churchville-           4:34.26   2   5   
  5 Joshua Glaub              11 West Seneca            4:37.66   2   4   
  6 Joey Groth                10 Frontier               4:38.61   2   3   
  7 John Pullano              11 Penfield               4:42.36   2   2   
  8 Sebastian Melendez         9 Grand Island           4:43.25   2   1   
  9 Nathan Lockwood           11 Churchville-           4:44.61   2 
 10 Jacob Brill               12 St. Joes               4:47.00   2 
 11 Jacob Fredericks           9 Penfield               4:47.94   2 
 12 Neil Stanton              12 Wellsville             4:50.69   2 
 13 Ray Sambrotto             10 West Seneca            4:51.02   1 
 14 Kyle Campbell             11 Niagara Fall           4:52.40   2 
 15 Jack Lacina               12 Hamburg                4:52.60   2 
 16 Tim Howard                12 Grand Island           4:52.79   2 
 17 Robert Meyer              12 Rush-Henriet           4:53.03   1 
 18 Nick Taboni               12 Canisius               4:53.38   1 
 19 Hunter Reed               11 Clarence               4:55.88   2 
 20 Seth Fonda                11 Cheektowaga            4:58.09   1 
 21 Matthew Faulkenberry      12 Livonia                4:59.65   1 
 22 Simon Powley              11 Lockport               5:02.18   1 
 23 Chris Krull               11 Lancaster              5:03.95   1 
 24 Jason Ziskind             12 Webster Thom           5:04.27   2 
 25 Aaron Vivlamore           10 Red Creek              5:04.43   1 
 26 Joey Tyner                11 Rush-Henriet           5:05.82   1 
 27 Justin Boucher            12 Sweet Home             5:08.48   2 
 28 Myckal Kane                9 Elmira                X5:09.19   1 
 29 Lucas Beyer                9 Canisius               5:09.56   1 
 30 Kyle Smith                 9 Rush-Henriet           5:13.65   1 
 31 Andrew Deming              9 Red Creek              5:14.54   1 
 32 Riley Drake                9 Elmira                X5:18.44   1 
 
Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Grey Conover              10 Clarence               9:53.35   2  10   
  2 Brad Farnham              12 Penfield               9:57.45   2   8   
  3 Joey Groth                10 Frontier              10:04.99   2   6   
  4 Peter Kostarellis         10 Churchville-          10:08.06   2   5   
  5 Armani Merlino            10 Lancaster             10:20.65   2   4   
  6 Jack Lacina               12 Hamburg               10:21.72   2   3   
  7 Jake Marchese             10 Penfield              10:23.25   2   2   
  8 David Russo               11 Depew                 10:23.54   2   1   
  9 Anthony Ruiz              10 Dunkirk               10:26.24   2 
 10 Jordan Obrochta           12 St. Joes              10:26.65   2 
 11 Conor Davis               12 Penfield              10:36.85   2 
 12 Zachary Gauronski         10 Penfield              10:42.68   1 
 13 Aaron Vivlamore           10 Red Creek             10:46.56   1 
 14 Evan Brueckner            10 Penfield              10:46.65   1 
 15 Ben Deperna               11 Falconer              10:47.34   1 
 16 Johnny Lang               11 Lockport              10:47.68   1 
 17 Garrett Hall               9 Penfield              10:51.78   1 
 18 Matt Lefebvre             11 Williamsvill          10:53.08   1 
 19 Dean Godios                9 Depew                 10:53.39   2 
 20 Tim Redman                11 Livonia               10:54.86   1 
 21 Ilya Tereshkevich         12 Lockport              11:05.40   1 
 22 Andrew Deming              9 Red Creek             11:19.69   1 
 23 Andrew Clabo              12 Williamsvill          11:19.72   1 
 24 Zachariah Rhodes          11 Niagara Fall          11:49.24   1 
 25 Cody Ripley                9 Elmira               X12:00.60   1 
 -- Kyle Campbell             11 Niagara Fall               DNF   2 
 -- Lucas Beyer                9 Canisius                   DNF   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Max Gloskey               12 Webster Thom              7.83   4  10   
  2 Roshain Wallace           12 Niagara Fall              7.98   4   8   
  3 Kobe Lewis                11 Rush-Henriet              8.01   3   6   
  4 Ed Gath                   12 North Tonawa              8.30   4   5   
  5 Marquillis Gipps          12 Niagara Fall              8.41   4   4   
  6 Justin Taylor             12 Cheektowaga               8.43   4   3   
  7 Andrew Reichert           11 Cheektowaga               8.44   3   2   
  8 jameson reid              10 Williamsvill              8.49   3   1   
  9 JT Anderson               11 Williamsvill              8.70   3 
 10 Mark Marrelli             10 Kenmore West              8.71   3 
 11 joseph D'Amico            11 Williamsvill              8.73   3 
 12 TJ Kmitch                 12 Lake Shore H              8.82   2 
 13 Lawson Castaldo           12 Amherst                   8.94   3 
 14 Jordan Silva              12 Sweet Home                8.96   2 
 15 Rhyan Riggs               10 Cheektowaga               9.11   2 
 16 George Pollinger          12 Depew                     9.17   2 
 17 Brock Santoro             12 Lancaster                 9.21   2 
 18 Nick Hafner               10 Hamburg                   9.23   1 
 19 Julian Dingwall           12 Webster Thom              9.34   1 
 20 Tre'von Alvarez           10 Elmira                   X9.42   2 
 21 Nick Coburn               10 Kenmore East              9.78   3 
 22 Kailob Salisbury           9 Elmira                  X10.53   1 
 23 Myles Calhoun             11 Rush-Henriet             11.68   4 
 24 Jeff Walter               12 St.Francis-(             12.92   4 
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gates-Chili  'A'                                    1:33.35   3  10   
  2 Rush-Henrietta  'A'                                 1:34.93   3   8   
  3 St.Francis-(Buff)  'A'                              1:37.42   2   6   
  4 Penfield  'A'                                       1:37.77   3   5   
  5 Kenmore East  'A'                                   1:38.59   3   4   
  6 Sweet Home  'A'                                     1:38.94   3   3   
  7 Orchard Park  'A'                                   1:39.64   2   2   
  8 Aquinas Institute  'A'                              1:40.30   2   1   
  9 Cheektowaga Central  'A'                            1:40.88   1 
 10 North Tonawanda  'A'                                1:40.99   2 
 11 Elmira  'A'                                        X1:41.53   1 
 12 Lockport  'A'                                       1:42.27   1 
 13 Pioneer  'A'                                        1:42.32   1 
 14 Webster Thomas  'A'                                 1:42.46   2 
 15 Hamburg  'A'                                        1:43.17   1 
 16 Clarence  'A'                                       1:43.80   2 
 17 Iroquois  'A'                                       1:44.25   2 
 18 Dunkirk  'A'                                        1:44.41   2 
 19 Lake Shore Hs-Ny  'A'                               1:46.30   1 
 -- Lancaster  'A'                                           DQ   3  cut in early
 -- Grand Island  'A'                                        DQ   1  zone 1
 -- Niagara Falls  'A'                                       DQ   3  zone 2
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 3:30.27   3  10   
  2 Cheektowaga Central  'A'                            3:32.26   3   8   
  3 Penfield  'A'                                       3:32.60   3   6   
  4 Lockport  'A'                                       3:38.90   3   5   
  5 St.Francis-(Buff)  'A'                              3:41.81   2   4   
  6 Sweet Home  'A'                                     3:43.17   2   3   
  7 Hamburg  'A'                                        3:46.52   2   2   
  8 Dunkirk  'A'                                        3:48.45   2   1   
  9 Elmira  'A'                                        X3:49.05   3 
 10 Lancaster  'A'                                      3:51.29   3 
 11 Kenmore West  'A'                                   3:53.81   1 
 12 Clarence  'A'                                       3:54.36   1 
 13 Canisius  'A'                                       3:54.59   2 
 14 Orchard Park  'A'                                   3:56.76   2 
 15 North Tonawanda  'A'                                3:58.04   3 
 16 Kenmore East  'A'                                   4:07.83   2 
 17 Grand Island  'A'                                   4:15.21   2 
 18 Depew  'A'                                          4:16.06   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Orchard Park  'A'                                   8:32.36   2  10   
  2 Frontier  'A'                                       8:39.40   2   8   
  3 Penfield  'A'                                       8:42.72   2   6   
  4 Grand Island  'A'                                   8:43.30   2   5   
  5 Churchville-Chili  'A'                              8:44.58   2   4   
  6 Rush-Henrietta  'A'                                 8:56.71   2   3   
  7 Lancaster  'A'                                      8:57.75   2   2   
  8 Lockport  'A'                                       9:17.95   1   1   
  9 Hamburg  'A'                                        9:22.09   1 
 10 Clarence  'A'                                       9:22.33   2 
 11 St.Francis-(Buff)  'A'                              9:27.31   2 
 12 Sweet Home  'A'                                     9:28.35   2 
 13 Dunkirk  'A'                                        9:41.06   1 
 14 Lake Shore Hs-Ny  'A'                               9:41.21   1 
 15 Cheektowaga Central  'A'                            9:43.37   2 
 16 Williamsville North  'A'                            9:46.75   1 
 17 Kenmore West  'A'                                   9:56.00   1 
 18 North Tonawanda  'A'                                9:57.94   1 
 19 Depew  'A'                                         10:06.45   1 
 
Boys Distance Medley 12-4-8-16
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Penfield  'A'                                      11:18.50   2  10   
  2 Iroquois  'A'                                      11:19.86   2   8   
  3 North Tonawanda  'A'                               11:32.12   2   6   
  4 Williamsville North  'A'                           11:36.41   2   5   
  5 Orchard Park  'A'                                  11:47.54   2   4   
  6 West Seneca East  'A'                              11:50.84   1   3   
  7 Williamsville South  'A'                           11:52.82   2   2   
  8 Clarence  'A'                                      12:09.78   2   1   
  9 Depew  'A'                                         12:12.81   2 
 10 Lancaster  'A'                                     12:22.43   1 
 11 Sweet Home  'A'                                    12:27.16   1 
 12 Grand Island  'A'                                  12:29.21   1 
 13 Kenmore West  'A'                                  12:33.68   1 
 14 Elmira  'A'                                       X12:36.55   1 
 15 Rush-Henrietta  'A'                                12:42.01   2 
 16 Kenmore East  'A'                                  12:49.00   1 
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dante Arbelo              11 Gates-Chili            6-03.00   10   
  2 Tariq Taul                12 Niagara Fall           6-01.00    8   
  3 Kobe Lewis                11 Rush-Henriet           6-00.00    6   
  4 Brandon Leiter            12 Webster Thom           5-10.00    5   
  5 Nick Coburn               10 Kenmore East          J5-10.00    4   
  6 Micah Walker              12 Spencerport            5-08.00    3   
  7 Ben Pinkowski             10 St.Francis-(          J5-08.00    2   
  8 Jamal Smith               12 Gates-Chili           J5-08.00    1   
  9 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield               5-06.00  
 10 Brock Santoro             12 Lancaster             J5-06.00  
 11 jameson reid              10 Williamsvill           5-04.00  
 11 Zach Hoffman              11 Rush-Henriet           5-04.00  
 11 Lamar Reeves              10 Cheektowaga            5-04.00  
 11 Jacob Yare                12 Aquinas Inst           5-04.00  
 11 joseph D'Amico            11 Williamsvill           5-04.00  
 16 Noah Gerstein             12 Lancaster              5-02.00  
 16 William Graves            12 Orchard Park           5-02.00  
 16 giovanni Gilchrist        11 Canisius               5-02.00  
 16 Jake Kaminski             10 Cheektowaga            5-02.00  
 16 matt clifford             10 Frontier               5-02.00  
 16 Josh Thermidor            12 St. Joes               5-02.00  
 -- JT Anderson               11 Williamsvill                NH  
 -- Joe Botticello            10 Grand Island                NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anton Kunnas              12 North Tonawa          15-00.00   10   
  2 Nathan Crane              12 Letchworth            13-00.00    8   
  3 Jonah McGrath             12 Penfield              12-06.00    6   
  4 Kyle VanSlyke             10 Letchworth            12-00.00    4.50
  4 Josh Quatela              10 Aquinas Inst          12-00.00    4.50
  6 Andrew Reichert           11 Cheektowaga           11-06.00    3   
  7 Brett Patmore             11 Spencerport          J11-06.00    2   
  8 Cameron Tsai              12 Webster Thom         J11-06.00    1   
  9 Zac Chazen                11 Williamsvill          10-06.00  
  9 Nicholas Brown            12 Wellsville            10-06.00  
 11 Dave Farace               12 Lancaster             10-00.00  
 11 Dominic Romano            11 Hamburg               10-00.00  
 13 Gibson Campbell           11 Penfield               9-06.00  
 14 Noah Gerstein             12 Lancaster              9-00.00  
 -- Peyton Urbaniak           11 Sweet Home                  NH  
 -- Ian Wojick                12 Orchard Park                NH  
 -- Kameron Pettit            12 Wellsville                  NH  
 -- Jakob O'May               10 Penfield                    NH  
 -- Gabriel Giannini           9 Aquinas Inst                NH  
 -- Chase Jones               11 Pioneer                     NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathaniel Davis           11 Sweet Home            23-01.00   10   
  2 Jeff Walter               12 St.Francis-(          21-10.25    8   
  3 Rodney Barnes             11 Niagara Fall          21-06.00    6   
  4 Derrick Rogers            11 Gates-Chili           21-03.50    5   
  5 Tariq Taul                12 Niagara Fall          20-11.00    4   
  6 Julian Dingwall           12 Webster Thom          20-07.00    3   
  7 Brandon Leiter            12 Webster Thom          20-03.25    2   
  8 Jeremy Herrington         12 Hamburg               20-03.00    1   
  9 Brock Santoro             12 Lancaster             20-02.25  
 10 Dylan Birzon              12 Williamsvill          20-02.00  
 11 Nathan Gora               12 St.Francis-(          19-11.25  
 12 Willie Walker              9 Rush-Henriet          19-11.00  
 12 Jalen Smith               11 Gates-Chili           19-11.00  
 14 Alex Jennings             12 Grand Island          19-10.50  
 15 Carlos Hernandez          12 Sweet Home            19-07.00  
 15 Marcus McFadden           10 Gates-Chili           19-07.00  
 17 Tremell Jones             11 Aquinas Inst          19-06.75  
 18 John O'Connell            10 Kenmore East          19-05.50  
 18 Kyle Krzanowicz           12 Cheektowaga           19-05.50  
 20 Andy Scott                12 Penfield              19-05.00  
 21 Jaivante Baldon           10 North Tonawa          19-04.75  
 22 Jhamir Brown              10 Elmira               X19-04.00  
 23 Ben Pinkowski             10 St.Francis-(          19-01.50  
 24 Robert Russell            11 St. Joes              19-00.00  
 25 Thomas Rivera             11 Sweet Home            18-05.00  
 26 Nile Colson                9 Aquinas Inst          18-02.00  
 27 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield              17-01.50  
 28 Kailob Salisbury           9 Elmira               X16-08.00  
 29 Lukas D'Alfonso           12 Rush-Henriet          14-00.25  
 -- Eric Johnson              11 Sweet Home                FOUL  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jalen Smith               11 Gates-Chili           44-01.00   10   
  2 Micah Walker              12 Spencerport           43-03.00    8   
  3 Marcus McFadden           10 Gates-Chili           41-04.00    6   
  4 Jonah McGrath             12 Penfield              41-02.50    5   
  5 Alex Jennings             12 Grand Island          40-10.50    4   
  6 Kobe Lewis                11 Rush-Henriet          40-09.25    3   
  7 Jhamir Brown              10 Elmira               X40-08.25  
  8 John O'Connell            10 Kenmore East          40-07.00    2   
  9 Jamal Smith               12 Gates-Chili           40-04.50    1   
 10 Jason Williams            12 Cheektowaga           40-04.00  
 11 Jordan Silva              12 Sweet Home            40-03.75  
 12 Nick Hafner               10 Hamburg               39-05.25  
 13 Jaivante Baldon           10 North Tonawa          39-00.00  
 14 Kyle Krzanowicz           12 Cheektowaga           38-06.00  
 15 Umar Ahmed                11 Williamsvill          38-05.00  
 16 Nathan Gora               12 St.Francis-(          38-00.50  
 17 Matt Nowak                11 Lancaster             37-02.75  
 18 George Pollinger          12 Depew                 37-00.50  
 19 Mitch Streety             12 Orchard Park          36-08.50  
 20 Jim Michael Bertulfo      11 Orchard Park          36-04.00  
 21 Miles Hunter              10 Tapestry Cha          36-03.50  
 22 Josh Gabalski             11 St.Francis-(          36-02.00  
 23 evan scarsella            10 Frontier              31-00.75  
 -- giovanni Gilchrist        11 Canisius                  FOUL  
 -- Devin Eddy                10 Dunkirk                   FOUL  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jon Surdej                10 Lancaster             53-08.25   10   
  2 Paul Kemsley              12 Lancaster             51-10.00    8   
  3 Mark Thomas               12 Williamsvill          48-03.25    6   
  4 Art Jordan                11 Cheektowaga           47-06.00    5   
  5 Brian Murphy              12 St. Joes              46-11.50    4   
  6 Andrew Palermo            11 Spencerport           46-07.75    3   
  7 Zack Leader               12 Webster Thom          45-07.50    2   
  8 Andy Pietrantoni          10 Lancaster             45-04.75    1   
  9 Russ Kobierecki           12 Clarence              44-10.75  
 10 Hunter Borzelleri         12 Lake Shore H          42-07.50  
 11 Marquel Roberts           11 St. Joes              42-00.50  
 12 Krischan Pietrantoni      12 Lancaster             41-03.50  
 13 Johnathon Banks           11 Cheektowaga           40-03.00  
 14 Chrisean Davis-Pinckney   12 Gates-Chili           39-08.50  
 15 Jerome Hooker             12 Depew                 39-03.25  
 16 Nicolus Buksic            12 Rush-Henriet          38-09.00  
 17 TJ Kmitch                 12 Lake Shore H          38-05.50  
 18 Lorenzo Robinson          12 Gates-Chili           38-03.50  
 19 Corvon Jackson            12 Niagara Fall          37-06.00  
 19 Mike Ciminella            12 Sweet Home            37-06.00  
 21 Tyler Doty                10 St. Joes              36-08.00  
 22 Grey Lock                 12 Sweet Home            36-07.25  
 23 Nolan DeJesus             11 Kenmore East          36-02.50  
 24 Matt Daudelin             11 Rush-Henriet          35-10.25  
 25 DJ Mathis                 11 Rush-Henriet          34-08.00  
 26 Jackson Hays              11 Penfield              32-10.00  
 27 Sam Friend                10 Lancaster             31-03.00  
 28 Nathan Farnham            10 Penfield              30-11.00  
 
Boys Weight Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Palermo            11 Spencerport           60-10.75   10   
  2 Zack Leader               12 Webster Thom          54-09.75    8   
  3 Bradley Stevenson         12 Grand Island          52-04.25    6   
  4 Paul Kemsley              12 Lancaster             51-06.00    5   
  5 Chrisean Davis-Pinckney   12 Gates-Chili           49-00.25    4   
  6 Mark Thomas               12 Williamsvill          47-11.00    3   
  7 Andy Pietrantoni          10 Lancaster             46-11.25    2   
  8 Jon Surdej                10 Lancaster             46-04.25    1   
  9 Grey Lock                 12 Sweet Home            45-02.75  
 10 Will Gross                10 St. Joes              44-07.75  
 11 Marcus Stahli             11 Lockport              43-08.50  
 12 Tim Coene                 10 Webster Thom          42-03.50  
 13 Krischan Pietrantoni      12 Lancaster             41-09.25  
 14 Art Jordan                11 Cheektowaga           41-06.50  
 15 Marquel Roberts           11 St. Joes              41-04.75  
 16 Johnathon Banks           11 Cheektowaga           39-09.50  
 16 Lorenzo Robinson          12 Gates-Chili           39-09.50  
 16 Nicolus Buksic            12 Rush-Henriet          39-09.50  
 19 Blake Gandy               10 Lockport              38-09.25  
 20 Nolan DeJesus             11 Kenmore East          38-09.00  
 21 Tyler Doty                10 St. Joes              38-04.25  
 22 DJ Mathis                 11 Rush-Henriet          37-00.50  
 23 Nathan Farnham            10 Penfield              36-08.25  
 24 Wyclef Love               11 Gates-Chili           36-04.50  
 24 Tim Steiner               11 Depew                 36-04.50  
 26 Hassan Abdi               10 Rush-Henriet          35-10.00  
 27 Javan Marable             10 Lockport              35-03.50  
 28 Hunter Borzelleri         12 Lake Shore H          33-03.25  
 29 Matt Daudelin             11 Rush-Henriet          30-07.00  
 30 Sam Friend                10 Lancaster             30-03.00  
 -- Mike Ciminella            12 Sweet Home                FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Lancaster                   79        2) Rush-Henrietta             64   
    3) Gates-Chili                 54        4) Penfield                   43.50
    5) Williamsville South         41        6) Orchard Park               39   
    7) Sweet Home                  36        8) Amherst                    34   
    9) Dunkirk                     27       10) Clarence                   24   
   11) Red Creek                   21       12) Fillmore                   18   
   12) Livonia                     18       12) Iroquois                   18   
   15) Hamburg                     17       16) Grand Island               16   
   17) Churchville-Chili           14       17) Kenmore West               14   
   19) Lockport                    13       20) Springville                10   
   20) Webster Thomas              10       20) Falconer                   10   
   20) Depew                       10       20) Frontier                   10   
   25) Tapestry Charter             9       25) Aquinas Institute           9   
   27) Williamsville East           8       27) North Tonawanda             8   
   29) Spencerport                  6       30) Williamsville North         5   
   31) West Seneca East             4       32) Pavilion                    3.50
   33) Lake Shore HS-NY             3       34) Wellsville                  2   
   34) Pioneer                      2       34) Niagara Falls               2   
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Penfield                    66        2) Rush-Henrietta             62   
    3) Gates-Chili                 57        4) Webster Thomas             43   
    5) Lancaster                   36        5) Sweet Home                 36   
    5) Niagara Falls               36        8) Orchard Park               34   
    9) Lockport                    32       10) North Tonawanda            31   
   11) Spencerport                 26       12) Cheektowaga Central        24   
   13) Frontier                    23       14) St.Francis-(Buff)          20   
   15) Grand Island                16       16) Churchville-Chili          14   
   17) Letchworth                  12.50    18) Clarence                   11   
   18) Williamsville South         11       20) Kenmore East               10   
   21) Iroquois                     8       21) Amherst                     8   
   23) West Seneca East             7       24) Depew                       6   
   24) Hamburg                      6       26) Aquinas Institute           5.50
   27) Pioneer                      5       27) Williamsville North         5   
   29) St. Joes                     4       30) Falconer                    3   
   30) Williamsville East           3       32) Dunkirk                     1   
   32) Livonia                      1