Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/28/2017 04:57 PM
                             RWTL - AC - 1/28/2017                             
                                   1/28/2017                                   
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Ny'Shaya Henderson        11 Franklin                  7.44   1 
  2 Brianna Randolph          12 Gates-Chili               7.46   1 
  3 Hallie Buddendeck         12 Webster Thom              7.51   1 
  4 Anaya Dees                 9 Hilton                    7.56   1 
  5 Jenna Strickland          12 Victor Centr              7.68   1 
  6 Angel Melendez            11 Edison Tech               7.70   1 
  7 Morgan Adams              12 Pavilion                  7.71   2 
  8 Gionna Laracuente          9 Rush-Henriet              7.72   2 
  9 Claire Zickl              11 Batavia                   7.77   2 
 10 Nicole Johnson            11 Wilson/E. Co              7.80   2 
 11 Brandi Leslie             12 Aquinas Inst              7.84   1 
 12 Briana Lowry              11 Hilton                    7.86   2 
 13 Bri Gutman                 9 Batavia                   7.88   2 
 14 Elaye Ekiyor              10 Penfield                  7.99   4 
 15 Chivonna Reed             10 Fairport                  8.01   3 
 16 Victoria Gottorff         10 Webster Schr              8.03   4  8.023
 17 Cemanie Brown             11 Rush-Henriet              8.03   4  8.030
 18 Rachael Hodgson           11 Hilton                    8.04   3  8.032
 18 Haley Smout               10 Churchville-              8.04   2  8.032
 20 Juanna Mason              11 Edison Tech               8.04   4  8.033
 21 Cheterria Johnson         10 Edison Tech               8.04   3  8.038
 22 Taylor Allen               9 Churchville-              8.04   3  8.039
 23 Tierra White              11 School witho              8.11   3  8.101
 23 Hannah DiLiberto          11 Webster Schr              8.11   6  8.101
 25 Sommer Edwards            11 Hilton                    8.13   3 
 26 Shanique Hill             11 Greece Olymp              8.14   4 
 27 Chanel Odum               12 School Of Th              8.15   7  8.143
 28 Sierra Appleberry          9 Edison Tech               8.15   6  8.146
 29 Payton Elliott            11 Victor Centr              8.16   4  8.157
 30 Kamaiya Burnett            9 Greece Odyss              8.16   8  8.160
 31 Natalie Bigelow           12 Batavia                   8.17   5  8.164
 32 Alicia Zimmer             11 Webster Thom              8.17   3  8.165
 33 Amanda Poetker            12 Penfield                  8.18   4 
 34 Nicole Barlow             10 Penfield                  8.19   5 
 35 Jailah Lovett             10 Penfield                  8.20   8 
 36 Laura Reigle               7 Hilton                    8.22   8  8.212
 37 Katelyn Dang              10 Rush-Henriet              8.22   6  8.216
 38 Samantha Dumitrescu        9 Webster Schr              8.22   5  8.220
 39 Simone Haywood            11 Churchville-              8.24   6 
 40 Sarah Urban               10 Victor Centr              8.25   5  8.243
 41 Caitlin Kingston          10 Batavia                   8.25   7  8.247
 41 Courtney Curley            9 Churchville-              8.25   5  8.247
 43 Earnie Burapan            12 Hilton                    8.25   4  8.250
 44 Samantha Cohen            12 Batavia                   8.28   9  8.273
 45 Edmarie Calderon-Torres   12 Batavia                   8.28   7  8.280
 46 Toddiya Gillam            11 Edison Tech               8.29   7  8.286
 47 Gaby Melendez             10 Victor Centr              8.29   6  8.289
 48 Sarah Adams                9 Batavia                   8.30   7  8.292
 49 Serena Uhl                12 Victor Centr              8.30   9  8.294
 50 Camryn Buck                9 Batavia                   8.30   5  8.299
 51 Gianna Piazza             10 Webster Thom              8.31   7 
 52 Audrey Buddendeck          9 Webster Thom              8.32   8 
 53 Aaliyah Pitoni             9 Churchville-              8.36  10 
 54 Kyra Grooms               10 Victor Centr              8.37   8 
 55 Maima Paasewe-Smith       12 Fairport                  8.38   8 
 56 Patience Kpor             12 School Of Th              8.39   9 
 57 Serena Washburn           11 Penfield                  8.41   8 
 58 Tiara Downs               12 Franklin                  8.43  10 
 59 Janiyah Norris            12 Rush-Henriet              8.45   8  8.449
 60 Elasia Lovett             10 Edison Tech               8.45   9  8.450
 61 Grace Verweire            10 Hilton                    8.46   5 
 62 Riley Urzetta              9 Victor Centr              8.47  10 
 63 Leigha Persons             9 Hilton                    8.49  10  8.483
 64 Nicole Catalfo             9 Penfield                  8.49   9  8.490
 65 Sara DiVirgilio           11 Webster Thom              8.50   6 
 66 Mekaia Reid                9 Webster Thom              8.54  10 
 67 Camille Cosmiano          11 Rush-Henriet              8.56  10 
 68 Julia Cappiello           11 Hilton                    8.61  10 
 69 Ambria Helmer             10 Hilton                    8.62  10 
 70 Grace Uetz                 9 Webster Thom              8.63   9 
 71 Jaznai Brooks             11 Monroe/SWW                8.67  11 
 72 Nicole Bergeron           11 Victor Centr              8.76   9 
 73 Kimani Jackson            11 School witho              8.77  11 
 74 Alexis Villarubbia        12 Aquinas Inst              8.79  11 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Angel Melendez            11 Edison Tech              42.19   1 
  2 Hallie Buddendeck         12 Webster Thom             42.42   1 
  3 Stephanie Nwachi          11 Rush-Henriet             43.66   1 
  4 Jenna Strickland          12 Victor Centr             44.01   2 
  5 Amber Daley                9 Rush-Henriet             44.03   1 
  6 Travasia Singletary       11 Aquinas Inst             44.05   1 
  7 Anaya Dees                 9 Hilton                   44.30   2 
  8 Eva Boothby               10 Webster Schr             44.59   2 
  9 Rachael Hodgson           11 Hilton                   44.98   3 
 10 Hailey Rice                9 Webster Schr             45.01   4 
 11 Sarah Urban               10 Victor Centr             45.20   3 
 12 Jaelyn Davis               9 Rush-Henriet             45.34   2 
 13 Cheterria Johnson         10 Edison Tech              45.56   3 
 14 Cemanie Brown             11 Rush-Henriet             45.74   6 
 15 Haley Riorden             10 Rush-Henriet             45.76   4 
 16 Alicia Zimmer             11 Webster Thom             45.97   3 
 17 Milan Linzy               10 Rush-Henriet             46.01   5 
 18 Kaelin Shepard             9 Rush-Henriet             46.19   4 
 19 Juanna Mason              11 Edison Tech              46.34   5 
 20 Victoria Gottorff         10 Webster Schr             46.35   6 
 21 Hannah DiLiberto          11 Webster Schr             46.66   5 
 22 Maddi Stockman            11 Victor Centr             46.70   8 
 23 Gionna Laracuente          9 Rush-Henriet             46.92   9 
 24 Trinity Wright             9 Edison Tech              46.93   7 
 25 Tori Sears                12 Victor Centr             46.96   5 
 26 Jailah Lovett             10 Penfield                 46.97   8 
 27 Katie LeClaire             9 Webster Schr             47.39   6 
 28 Mary Munding              10 Churchville-             47.78   5 
 29 Sierra Appleberry          9 Edison Tech              47.86   6 
 30 Lindsay Raes              10 Penfield                 48.06   8 
 31 Adriana Kirk               9 Hilton                   48.15   7 
 32 Riley Urzetta              9 Victor Centr             48.23   4 
 33 Kyra Grooms               10 Victor Centr             48.26   7 
 34 Caitlin Kingston          10 Batavia                  48.52   8 
 35 Nicole Catalfo             9 Penfield                 48.85   6 
 36 Gaby Melendez             10 Victor Centr             48.89   7 
 37 Mekaia Reid                9 Webster Thom             49.46   8 
 38 Erin Sparro                9 Rush-Henriet             49.53   9 
 39 Angelica Lisboa           11 Churchville-             49.63   6 
 40 Ashanti Arnold             9 Edison Tech              49.88   9 
 41 Jaznai Brooks             11 Monroe/SWW               50.68   9 
 42 E'Shanaste Jones          10 Edison Tech              50.83  10 
 43 Alaina Dalheim            10 Geneseo                  51.04  10 
 44 Berneshia Smalls           9 Franklin                 51.56   9 
 45 Jada White                10 Wellsville               52.06  10 
 46 Tehya Bollar              10 School Of Th             53.64  10 
 47 Rachel Torres             11 School witho             56.70  11 
 -- Jadin Vasciannie           9 Batavia                     DQ   2  inside the line
 -- Brandi Leslie             12 Aquinas Inst                DQ   4 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Erika Tillotson           12 Victor Centr           1:40.69   1 
  2 Claire Zickl              11 Batavia                1:44.48   1 
  3 Travasia Singletary       11 Aquinas Inst           1:44.81   1 
  4 Emily Fish                11 Fairport               1:45.57   1 
  5 Regan Henrici             10 Batavia                1:47.04   1 
  6 Abby Baerwaldt            12 Rush-Henriet           1:49.53   2 
  7 Haley Brennan             10 Webster Thom           1:50.57   2 
  8 Meghan Domroes            10 Penfield               1:50.75   2 
  9 Abby Dyson                12 Webster Schr           1:51.12   2 
 10 Payton Yelle              10 Penfield               1:52.64   3 
 11 Grace Nothnagle            9 Rush-Henriet           1:53.44   2 
 12 Lauren O'Dell             12 Victor Centr           1:54.44   3 
 13 Mackenzie Carney          10 Webster Schr           1:54.63   3 
 14 Natalie Eckl              12 Penfield               1:54.79   3 
 15 Julia Bettin               9 Hilton                 1:55.78   3 
 16 Kayly Sichak               9 Hilton                 1:56.63   4 
 17 Adamaryz Vargas           10 Hilton                 1:56.66   4 
 18 Hope Porrazzo             12 Churchville-           1:56.79   4 
 19 Arianna Brown              9 Batavia                1:56.80   5 
 20 Niara Daniels             11 Franklin               1:58.91   2 
 21 Juliana Branche            9 Batavia                1:59.12   5 
 22 Carina Giannini           11 School Of Th           2:00.25   3 
 23 Jaznai Brooks             11 Monroe/SWW             2:00.95   6 
 24 Megan Smith                9 Batavia                2:02.58   6 
 25 Aisha Thatcher            10 Batavia                2:04.11   4 
 26 Madeline Taggart           9 Batavia                2:04.12   5 
 -- Sydney Della Penna         9 Batavia                     DQ   6  Cut in early.
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Haley Riorden             10 Rush-Henriet           3:00.95   1 
  2 Sinead Sargeant           11 Fairport               3:05.36   1 
  3 Haley Arguien             11 Churchville-           3:07.31   1 
  4 Maddy Mason                9 Hilton                 3:11.27   1 
  5 Morgan Molesworth         12 Victor Centr           3:14.72   1 
  6 Jaime Gudyka               9 Webster Schr           3:18.76   1 
  7 Elena Ziskind              9 Webster Thom           3:20.87   2 
  8 Emma Canny                12 Rush-Henriet           3:21.24   1 
  9 Morgan Brady              11 Fairport               3:21.26   1 
 10 Allison Menendez          12 Rush-Henriet           3:22.07   1 
 11 Marlee Angus              10 Penfield               3:22.08   1 
 12 Emily Scheck              12 Webster Schr           3:22.27   2 
 13 Anna Cuciurean-Zapan      11 Fairport               3:23.12   1 
 14 Libby Powers               9 Avon Central           3:23.22   2 
 15 Cecelia Carney            10 Webster Schr           3:24.02   2 
 16 Jennifer Zambuto          10 Churchville-           3:26.04   2 
 17 Michaela Knapp            10 Aquinas Inst           3:26.97   2 
 18 Kelsie Canessa            12 Webster Schr           3:27.11   3 
 19 Melissa Pauly              9 Hilton                 3:28.84   2 
 20 Alexandra Ventresca        8 Rush-Henriet           3:29.13   3 
 21 Leigha Gould               9 Webster Schr           3:31.05   4 
 22 Kristen Goebel            11 Victor Centr           3:31.22   3 
 23 Jenny Bartholomay         11 Rush-Henriet           3:31.64   3 
 24 Dena Ramos                10 Fairport               3:31.90   3 
 25 Joanna O'Sullivan         12 Aquinas Inst           3:32.79   3 
 26 Alaina Dalheim            10 Geneseo                3:32.80   3 
 27 Kortnie Demers            12 Hilton                 3:34.28   2 
 28 Kaitlyn Nowak              8 Webster Schr           3:35.61   3 
 29 Maizie Grunwaldt          10 Webster Thom           3:35.76   4 
 30 Anna Schwarzweller        12 Victor Centr           3:38.48   2 
 31 Riley Harling              9 Churchville-           3:38.64   3 
 32 Madison Murray            11 Batavia                3:39.17   4 
 33 Sydney Della Penna         9 Batavia                3:41.24   4 
 34 Emily Caccamise           10 Batavia                3:41.29   4 
 35 Taylor Matthews            9 Hilton                 3:44.23   3 
 36 Madeline Taggart           9 Batavia                3:55.30   4 
 37 Ava Speidel               10 Gates-Chili            4:03.26   4 
 38 Airiel Pearlman           11 Penfield               4:08.77   4 
 -- Heather Bonter            12 Hilton                     DNF   4 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Amanda Vestri             12 Webster Thom           4:45.48   1 
  2 Ilsa Kloiber               8 Victor Centr           5:15.71   1 
  3 Megan McMullen            10 Aquinas Inst           5:16.92   1 
  4 Makenna Bleier            12 Hilton                 5:22.92   1 
  5 Emma Kinnicutt             9 Wellsville             5:23.93   1 
  6 Sabrina Antonini           8 Hilton                 5:26.47   1 
  7 Allison Prescott          12 Fairport               5:27.03   1 
  8 Carolyn Bremer            12 Victor Centr           5:28.13   1 
  9 Alison Reigle              9 Hilton                 5:30.75   2 
 10 Adelyn Carney              9 Webster Schr           5:31.10   1 
 11 Laura Witt                 9 Webster Thom           5:31.26   2 
 12 Riley Johnson             10 Hilton                 5:35.00   2 
 13 Gillian Brown             12 Rush-Henriet           5:35.27   2 
 14 Alexandra Dittman         10 Hilton                 5:35.65   2 
 15 Amanda Hough              10 Hilton                 5:35.68   2 
 16 Erin Foley                12 Victor Centr           5:40.23   1 
 17 Abby Goodman              11 Rush-Henriet           5:42.97   2 
 18 Kaitlyn Nowak              8 Webster Schr           5:48.70   2 
 19 Michaela Knapp            10 Aquinas Inst           6:00.88   1 
 20 Isabella Cole             10 Penfield               6:02.57   2 
 21 Toula Elwell               9 Penfield               6:11.01   2 
 22 Joanna O'Sullivan         12 Aquinas Inst           6:11.54   2 
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bailey Pierce             11 Rush-Henriet          10:41.36  
  2 Claire Ashton             12 Webster Thom          10:56.50  
  3 Heather Ashton             8 Webster Thom          11:04.71  
  4 Lia Kowalski               9 Webster Thom          11:18.33  
  5 Jenna Prosperi             9 Fairport              12:09.56  
  6 Elizabeth Ramsey          10 Webster Schr          12:11.60  
  7 Shauna Glavin             11 Hilton                12:11.85  
  8 Brianna Walker            11 Webster Schr          12:11.88  
  9 Elisabeth Brown           10 Webster Thom          12:18.24  
 10 Hannah Finkney            10 Batavia               12:23.47  
 11 Elizabeth Wessman          8 Hilton                12:29.86  
 12 Kyra Wensley              11 Penfield              13:03.68  
 13 Katherine Schneider        9 Batavia               13:38.50  
 14 Lindsey Hays               9 Penfield              13:39.53  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Indya Richards            10 Gates-Chili               8.48   1 
  2 SherDavesia Jacque        11 Gates-Chili               8.98   1 
  3 Chanel Odum               12 School Of Th              9.06   1 
  4 Aerone' Colvin            10 Gates-Chili               9.10   1 
  5 Joanna Jin                11 Penfield                  9.20   1 
  6 Elizabeth Cohen           10 Batavia                   9.28   1 
  7 Dyonte Allen              10 Gates-Chili               9.43   2 
  8 Isabel Moll               12 Fairport                  9.49   1 
  9 Tionna Watson-Gaskin      12 Edison Tech               9.88   2 
 10 Olivia Bockrath           11 Fairport                  9.89   1 
 11 Amelia Perry              12 Rush-Henriet              9.95   2 
 12 Gianna Damico             12 Victor Centr             10.05   4 
 13 Arianna Fair              11 Hilton                   10.07   3 
 14 Kristine Renolo           10 Rush-Henriet             10.11   2 
 15 Lydia Slattery            10 Rush-Henriet             10.11   2 
 16 Meghan Mendola            12 Webster Thom             10.20   3 
 17 Maddi Stockman            11 Victor Centr             10.24   2 
 18 Chivonna Reed             10 Fairport                 10.24   3 
 19 Alyssa Cusimano           10 Hilton                   10.29   2 
 20 Edmarie Calderon-Torres   12 Batavia                  10.46   2 
 21 Daphine Postl             11 Fairport                 10.67   3 
 22 Savannah Allen            10 Fairport                 10.68   4 
 23 Tiara Downs               12 Franklin                 10.83   3 
 24 Kyra Austen                9 Avon Central             10.85   4 
 25 Tori Sears                12 Victor Centr             10.87   3 
 26 Jenna O'Dell               8 Victor Centr             10.88   4 
 27 Aisha Thatcher            10 Batavia                  10.90   4 
 28 Brynne Mittermeyer - Par  10 Churchville-             10.97   4 
 29 Serena Uhl                12 Victor Centr             11.02   4 
 30 Reilly Mullen             11 Hilton                   11.02   3 
 31 Madeline Senall            9 Penfield                 11.07   5 
 32 Courtney Curley            9 Churchville-             11.15   5 
 33 Emma Kinnicutt             9 Wellsville               11.65   5 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Gates-Chili  'A'                                    1:46.74   1 
  2 Batavia  'A'                                        1:57.03   1 
  3 Fairport  'A'                                       1:57.74   1 
  4 Webster Thomas  'A'                                 1:58.25   2 
  5 Victor Central  'A'                                 2:00.02   1 
  6 Franklin  'A'                                       2:02.02   2 
  7 Rush-Henrietta  'A'                                 2:02.76   3 
  8 Edison Tech  'B'                                    2:02.77   3 
  9 Victor Central  'B'                                 2:03.20   2 
 10 Batavia  'B'                                        2:03.57   3 
 11 Hilton  'B'                                         2:15.59   3 
 12 Hilton  'A'                                         2:22.80   3 
 -- Penfield  'A'                                            DQ   1  Zone
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Victor Central  'A'                                 4:19.15   1 
  2 Aquinas Institute  'A'                              4:35.36   1 
  3 Edison Tech  'A'                                    4:35.38   2 
  4 Rush-Henrietta  'A'                                 4:36.22   2 
  5 Hilton  'A'                                         4:36.72   2 
  6 Webster Schroeder  'A'                              4:38.43   1 
  7 Gates-Chili  'A'                                    4:38.63   3 
  8 Penfield  'A'                                       4:44.36   2 
  9 Webster Schroeder  'B'                              4:49.31   3 
 10 Fairport  'A'                                       4:50.06   1 
 11 Victor Central  'B'                                 4:53.05   2 
 12 Rush-Henrietta  'B'                                 4:53.38   3 
 13 Batavia  'A'                                        4:57.35   1 
 14 Hilton  'B'                                         4:59.27   3 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hilton  'A'                                        10:14.75  
  2 Webster Thomas  'A'                                10:36.78  
  3 Batavia  'A'                                       11:08.26  
  4 Victor Central  'A'                                11:54.04  
  5 Penfield  'A'                                      12:23.89  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dyonte Allen              10 Gates-Chili            5-02.00  
  2 Colette Anikwue           12 Letchworth             5-00.00  
  3 Chivonna Reed             10 Fairport               4-09.00  
  4 Allison Feder             11 Fairport              J4-09.00  
  4 Alexis DeLong             12 Batavia               J4-09.00  
  6 Lauren Ewell              12 Penfield               4-06.00  
  6 Arianna Brown              9 Batavia                4-06.00  
  6 Courtney Curley            9 Churchville-           4-06.00  
  6 Megan Palmiter            12 Penfield               4-06.00  
  6 Allison Prescott          12 Fairport               4-06.00  
 11 Bri Gutman                 9 Batavia                4-03.00  
 11 Emma Dowd                 12 Penfield               4-03.00  
 13 Makenzie Sliker           10 Webster Schr           4-00.00  
 13 Alea Stolzenberger        11 Hilton                 4-00.00  
 13 Megan Smith                9 Batavia                4-00.00  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Earnie Burapan            12 Hilton                10-06.00  
  2 Morgan Adams              12 Pavilion              10-00.00  
  3 Regan Maguire             11 Penfield             J10-00.00  
  4 Sydney Angus              11 Penfield               9-06.00  
  5 Julia Cappiello           11 Hilton                J9-06.00  
  6 Elizabeth Cohen           10 Batavia                9-00.00  
  7 Aerone' Colvin            10 Gates-Chili            8-06.00  
  8 Mackenzie Johnson         10 Hilton                 7-09.00  
  8 Laura Reigle               7 Hilton                 7-09.00  
  8 Alyssa Cavuoto            11 Hilton                 7-09.00  
  8 Elenie Mitchell           12 Penfield               7-09.00  
 12 Carly Bender              11 Penfield               7-00.00  
 12 Daphine Postl             11 Fairport               7-00.00  
 12 Mackenzie Muckey          10 Gates-Chili            7-00.00  
 12 Gianna Damico             12 Victor Centr           7-00.00  
 12 Rebecca Richmond          11 Hilton                 7-00.00  
 17 Jada White                10 Wellsville             6-03.00  
 18 Emma Smith                10 Webster Schr           5-06.00  
 18 Sithembile (Thimbe) Chis  10 Penfield               5-06.00  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anaya Dees                 9 Hilton                18-00.00  
  2 SherDavesia Jacque        11 Gates-Chili           17-04.50  
  3 Shana Spinks              12 School Of Th          17-01.50  
  5 Josephine Redlin          11 Gates-Chili           16-10.00  
  6 Katie LeClaire             9 Webster Schr          14-09.00  
  7 Jayda Singleton           10 Greece Olymp          16-05.50  
  8 Caroline Wirth             9 Fairport              16-00.00  
  9 Colette Anikwue           12 Letchworth            15-09.50  
 10 Allison Feder             11 Fairport              15-09.00  
 11 Eva Boothby               10 Webster Schr          15-08.50  
 12 Ny'Shaya Henderson        11 Franklin              15-08.00  
 13 Bicuma Rubingu            12 School Of Th          15-07.00  
 14 Chanel Odum               12 School Of Th          15-03.50  
 15 Samantha Cohen            12 Batavia               15-01.00  
 16 Soraia Parr                9 Greece Olymp          14-11.50  
 16 Jadin Vasciannie           9 Batavia               14-11.00  
 17 Zoe Spoor                 12 Churchville-          14-08.00  
 18 Kaelin Shepard             9 Rush-Henriet          14-04.00  
 18 Sommer Edwards            11 Hilton                14-04.00  
 20 Claire Dean               12 Webster Thom          14-03.00  
 21 Janiyah Norris            12 Rush-Henriet          14-02.50  
 22 Samantha Dumitrescu        9 Webster Schr          14-02.00  
 22 Tori Vahl                  9 Webster Thom          14-02.00  
 24 Nicole Barlow             10 Penfield              13-11.00  
 24 Mackenzie Sage             9 Webster Schr          13-11.00  
 26 Reilly Mullen             11 Hilton                13-10.50  
 26 Abby Hartman               9 Hilton                13-10.50  
 26 Ali Johnston              12 Penfield              13-10.50  
 29 Nia Ross                  10 Batavia               13-10.00  
 30 Katelyn Dang              10 Rush-Henriet          13-09.50  
 31 Serena Washburn           11 Penfield              13-08.00  
 32 Emma Smith                10 Webster Schr          13-07.00  
 33 Abbie Wojtas              10 Webster Schr          13-06.50  
 34 Kaitlyn Holmes            11 Fairport              13-06.00  
 35 Emma Dowd                 12 Penfield              13-05.00  
 36 Alexis Villarubbia        12 Aquinas Inst          13-04.00  
 36 Hailey Rice                9 Webster Schr          13-04.00  
 36 Jenna DeVito               9 Rush-Henriet          13-04.00  
 39 Camryn Buck                9 Batavia               12-11.00  
 39 Nicole Bergeron           11 Victor Centr          12-11.00  
 41 Kyra Austen                9 Avon Central          12-10.00  
 42 Khiara Howard              9 Webster Schr          12-09.50  
 43 Rachel Czolgosz           12 Churchville-          12-09.00  
 44 Sarah Crumley             12 Webster Thom          12-04.00  
 44 Natalie Bigelow           12 Batavia               12-04.00  
 46 Kateryna Fetsyak          10 Rush-Henriet          12-03.50  
 47 Emma Clar                 12 Churchville-          12-01.50  
 48 Maima Paasewe-Smith       12 Fairport              12-00.50  
 49 Paige Zimmermann           9 Webster Schr          11-08.00  
 50 Sabrina Pathammavong      12 Churchville-          11-06.50  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Amber Daley                9 Rush-Henriet          34-09.00  
  2 Indya Richards            10 Gates-Chili           34-06.00  
  3 Josephine Redlin          11 Gates-Chili           34-00.50  
  4 Jayda Singleton           10 Greece Olymp          33-10.00  
  5 Allison Feder             11 Fairport              33-08.00  
  6 Shana Spinks              12 School Of Th          33-05.00  
  7 Jaelyn Davis               9 Rush-Henriet          33-03.00  
  8 April Jenkins             12 School Of Th          33-02.00  
  9 Caroline Wirth             9 Fairport              33-01.00  
 10 Erika Tillotson           12 Victor Centr          32-11.00  
 11 Regan Henrici             10 Batavia               32-05.00  
 12 Anna Quan                  9 Gates-Chili           31-10.00  
 13 Colette Anikwue           12 Letchworth            31-09.50  
 14 Eva Boothby               10 Webster Schr          31-09.00  
 14 Julia Quan                10 Gates-Chili           31-09.00  
 16 Joanna Jin                11 Penfield              31-08.00  
 17 Caroline Miller           10 Rush-Henriet          31-06.00  
 18 Bicuma Rubingu            12 School Of Th          30-09.00  
 19 Ali Johnston              12 Penfield              30-06.00  
 20 Tori Vahl                  9 Webster Thom          30-05.00  
 21 Sarah Adams                9 Batavia               30-01.00  
 22 Claire Dean               12 Webster Thom          30-00.00  
 23 Keren Park                 9 Rush-Henriet          29-11.50  
 24 Adriana Kirk               9 Hilton                29-11.00  
 25 Mackenzie Sage             9 Webster Schr          29-00.00  
 26 Talia Cholach              9 Webster Schr          28-07.00  
 26 Nia Ross                  10 Batavia               28-07.00  
 28 Reilly Mullen             11 Hilton                28-00.50  
 29 Hannah Mance               9 Churchville-          27-08.00  
 -- Stephanie Nwachi          11 Rush-Henriet              FOUL  
 -- Elizabeth Cohen           10 Batavia                   FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tiariqua Barlow           12 Gates-Chili           33-02.75  
  2 Renee LaSalle             11 Rush-Henriet          32-06.75  
  3 Monique Hardy              9 Webster Thom          31-04.25  
  4 Katherine Wiseley         12 Batavia               31-04.00  
  5 Emily Riley               11 Rush-Henriet          30-03.00  
  6 Sydney Dillman            11 Victor Centr          30-02.00  
  7 Alexis Lunn               11 Webster Schr          30-01.25  
  8 Katey Ringo               11 Rush-Henriet          29-04.50  
  9 Kayla Nellis              11 Hilton                28-07.50  
 10 Jacklyn Capozzi           11 Rush-Henriet          28-03.50  
 11 Grace Middaugh            10 Wellsville            28-01.00  
 12 Jocelyn Hernandez         11 Churchville-          28-00.50  
 13 Samiah Dilbert            12 Hilton                26-10.25  
 14 Kirstin Meyers            10 Webster Schr          26-07.75  
 15 Madisyn Fischer           10 Webster Schr          26-00.00  
 16 Sophia Camillaci          12 Hilton                25-08.25  
 17 Chloe Cobbs               10 Webster Thom          25-06.50  
 18 Jami Rose                 11 Hilton                25-05.25  
 19 Leah Manou                12 Webster Schr          25-03.50  
 20 Kaitlin Ange              11 Batavia               25-00.75  
 21 Jimese Ray                10 Greece Olymp          24-09.50  
 22 Taylor O'Connor           11 Churchville-          24-07.00  
 22 Kirtana Subramaniam        9 Rush-Henriet          24-07.00  
 24 Tanner Kolb               11 Batavia               24-02.50  
 25 Trinity Roulo             11 Wellsville            23-10.50  
 26 Alayna Tatarka            11 Batavia               23-01.00  
 27 Moira Stapleton           11 Penfield              23-00.75  
 28 Keiasha Wolfe             12 Aquinas Inst          23-00.50  
 29 Zoe Rose                  12 Aquinas Inst          22-07.25  
 30 Alanah Rucker              9 Edison Tech           21-10.00  
 31 Barbara Buck               9 Penfield              19-06.25  
 
Girls Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Monique Hardy              9 Webster Thom          43-03.00  
  2 Katherine Wiseley         12 Batavia               42-05.00  
  3 Kayla Nellis              11 Hilton                40-08.25  
  4 Sydney Dillman            11 Victor Centr          34-11.00  
  5 Grace Middaugh            10 Wellsville            31-10.75  
  6 Jacklyn Capozzi           11 Rush-Henriet          31-06.25  
  7 Chloe Cobbs               10 Webster Thom          31-00.00  
  8 Kaitlin Ange              11 Batavia               30-05.00  
  9 Katey Ringo               11 Rush-Henriet          30-03.00  
 10 Renee LaSalle             11 Rush-Henriet          30-01.00  
 10 Trinity Roulo             11 Wellsville            30-01.00  
 12 Emily Riley               11 Rush-Henriet          29-09.50  
 13 Lindsie Cook              12 Batavia               29-03.00  
 14 Taylor O'Connor           11 Churchville-          29-00.75  
 15 Tanner Kolb               11 Batavia               28-03.25  
 16 Ayanna Brown              10 Wellsville            26-08.75  
 17 Emma Kinnicutt             9 Wellsville            26-08.00  
 18 Leah Manou                12 Webster Schr          26-05.50  
 19 Kirstin Meyers            10 Webster Schr          26-04.25  
 20 Tiariqua Barlow           12 Gates-Chili           26-00.50  
 21 Samiah Dilbert            12 Hilton                26-00.25  
 22 Megan Makowski            11 Webster Thom          25-00.75  
 23 Alayna Tatarka            11 Batavia               24-07.25  
 24 Barbara Buck               9 Penfield              21-07.50  
 25 Keiasha Wolfe             12 Aquinas Inst          20-05.50  
 26 Moira Stapleton           11 Penfield              19-10.50  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chloe Messore             12 Hilton                 8:01.78  
  2 Madison Moore             12 Batavia                8:05.84  
  3 Adah Brophy               12 Penfield               9:22.43  
  4 Lily Holt                 10 Hilton                 9:27.09  
  5 Ainsley Altfather         10 Penfield               9:51.82  
  6 Antoria Conde             10 Gates-Chili           10:17.47  
 -- Ashanti Arnold             9 Edison Tech                DNF  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Noah Williams             12 McQuaid Jesu              6.50   1 
  2 Derrick Rogers            11 Gates-Chili               6.68   1 
  3 Tremell Jones             11 Aquinas Inst              6.81   2 
  4 Elijah Mannigualt         12 Uprep Roches              6.81   1 
  5 Jake Laidlaw              11 Geneseo                   6.82   1 
  6 Jalen Smith               11 Gates-Chili               6.84   2 
  7 Daniel Rooney             12 McQuaid Jesu              6.85   4 
  8 Cascius Facen             10 Uprep Roches              6.87   2 
  9 Matt Rogers               11 Webster Thom              6.89   2 
 10 Chris Ryder               10 McQuaid Jesu              6.89   4 
 11 Jarrett Odorisi           11 McQuaid Jesu              6.90   3 
 12 Daniel Fee                11 Webster Schr              6.90   2 
 13 Jaquil Baxter             11 Edison Tech               6.91   1 
 14 Gracious Richard          12 Uprep Roches              6.92   3 
 15 Michael Salvati           12 Avon Central              6.97   4 
 16 Brandon Leiter            12 Webster Thom              6.97   3 
 17 Fonati Merriam            11 Uprep Roches              7.00   3 
 18 Majoe Tullay              12 Edison Tech               7.00   4 
 19 Hughan Reid               12 Webster Thom              7.01   5 
 20 Dohntae Puryear           10 Edison Tech               7.02   3 
 21 Khaleel Fenn              12 Fairport                  7.05   3 
 22 Willie Walker              9 Rush-Henriet              7.06   5 
 22 Perriyone Brown           10 Uprep Roches              7.06   4 
 24 Andrew Passero             9 McQuaid Jesu              7.07   3 
 25 Nile Colson                9 Aquinas Inst              7.08   5 
 26 Michael Harris            11 Webster Schr              7.08   4 
 27 Charles Slocum            12 Franklin                  7.09   3 
 28 Nasir Hannah              12 Hilton                    7.10   4 
 29 Adrian Jones               9 Edison Tech               7.10   6 
 30 Liam Gordon               12 Fairport                  7.11   7 
 31 Josue Fontanez            12 Greece Odyss              7.12   7 
 32 Curtis Hartsfield         12 Greece Odyss              7.12  10 
 33 Stephen Beckham           11 Rush-Henriet              7.13  11 
 34 Nolan Bernardi            12 McQuaid Jesu              7.14   7 
 35 Delonta Curry             11 Edison Tech               7.15   5 
 36 Elijah Ross               12 Edison Tech               7.19   6 
 37 John Kanu                 12 Uprep Roches              7.20   5 
 38 Ray Ottman                11 Hilton                    7.20   9 
 39 Taiyo Iburi-Bethel        10 Batavia                   7.20   8 
 40 Trent Collins             12 Aquinas Inst              7.20   6 
 40 Julian Dingwall           12 Webster Thom              7.20   7 
 42 Pat DeLa Cruz             12 McQuaid Jesu              7.21   8 
 43 Anthony Sansone           12 Hilton                    7.22  10 
 44 Daunte Horton              9 Aquinas Inst              7.23   6 
 45 David Stirpe              11 Hilton                    7.24   8 
 45 Paul Saber                12 Webster Thom              7.24   6 
 47 Jarek Balent              12 Hilton                    7.25   7 
 47 Jonathan Armella          12 Greece Olymp              7.25   2 
 49 Casey Harris              11 Hilton                    7.25   6 
 50 Ethan Heil                11 Webster Thom              7.26   9 
 51 Justin Lunn               10 Webster Schr              7.26   5 
 52 D'Andre Snow              12 School Of Th              7.26   6 
 53 Jack Harding              10 Webster Thom              7.27  11 
 54 Marquis Gaskins           11 Rush-Henriet              7.28   7 
 55 Quinn Strassburg          10 McQuaid Jesu              7.28  10 
 56 Ben Fisler                11 Webster Thom              7.29   9 
 57 Dominik Ferrante          10 Webster Schr              7.29   8 
 58 Jarron Nesmith            10 Churchville-              7.29   4 
 59 Simeon Alvarez            11 Greece Odyss              7.30  11 
 60 Edward Kemedjio           10 Webster Schr              7.30   7 
 61 Chris Ewell               10 Penfield                  7.31   5 
 62 LeVonte Smith             11 Rush-Henriet              7.32  11 
 63 Jon Hanna                 11 Rush-Henriet              7.34   8 
 63 Jacob Dedie               11 Churchville-              7.34   9 
 65 Cameron Turcott           11 Webster Schr              7.34  12 
 65 Alex Gonnella             12 Victor Centr              7.34   9 
 67 Peter Fatouros            11 Churchville-              7.35  14 
 68 Darryl Hall               11 Wilson/E. Co              7.36   8 
 69 Garret Suhr               11 Hilton                    7.37  12 
 70 Tom Jaworowicz            12 Webster Thom              7.37  10 
 71 Christopher Spraggins     12 Greece Olymp              7.38  12 
 72 Andrew Bogert             12 Webster Schr              7.39  14 
 73 Hector Santiago           11 Franklin                  7.41  13 
 74 Michael Abbott            11 Hilton                    7.42  12 
 75 Darrell Latimore          10 Edison Tech               7.43  11 
 76 Ben Bogdan                12 McQuaid Jesu              7.44   9 
 77 Jonah Dean                10 Webster Thom              7.44  11 
 78 Ethan Hryorenko            9 Hilton                    7.46  12 
 79 Izaiah Cheek              11 Fairport                  7.46  11 
 80 Nick Young                10 McQuaid Jesu              7.47  11 
 81 Chaz Velazquez            11 Penfield                  7.48  12 
 82 Liam McKessy              11 Fairport                  7.48   9 
 83 Sean Williams              9 Fairport                  7.48  13 
 84 Jashawn Allen              9 School Of Th              7.50  16 
 85 Nick Rosen                10 Fairport                  7.52  15 
 86 Brad Whitney              11 Rush-Henriet              7.53  14 
 87 Brandon Williams          12 Victor Centr              7.53  15 
 88 John Tran                 12 Rush-Henriet              7.54  13 
 89 Ian Buogiorne             12 Hilton                    7.54  15 
 89 Samrin Servas-Donohue      9 McQuaid Jesu              7.54  10 
 91 David Wegman              11 Hilton                    7.55  13 
 92 Yoshua Hallback           12 School Of Th              7.55  13 
 93 Ben Conrow                10 Webster Schr              7.56  15 
 94 Eric Hettel               11 Penfield                  7.58  15 
 95 Nick Opida                12 Greece Odyss              7.58  17 
 96 Nicholas Belaskas         10 Fairport                  7.59  16 
 97 Gabe Lind                 10 Victor Centr              7.60  14 
 98 Matt Ryan                 11 Webster Schr              7.60   8 
 99 Juan Diaz                 10 Victor Centr              7.61  13 
 99 Nick Shengulette          10 Webster Thom              7.61  15 
 99 Rhett Daggar              10 Fairport                  7.61  15 
102 Brock Every                9 Batavia                   7.65  14 
103 Dasun Neil                10 Rush-Henriet              7.67  17 
104 Miles Boykins             10 Rush-Henriet              7.68  17 
105 Jacob Povio               12 Webster Schr              7.69  15 
106 Justin Myers              12 Victor Centr              7.70  16 
107 Erik Morrow               10 Fairport                  7.71  17 
108 Mujtaba Aminalhaq         11 Rush-Henriet              7.73  16 
109 Marques Hargrave          11 Batavia                   7.75  17 
110 Josh Quinn                 9 Uprep Roches              7.76  16 
111 Tim Oberlies               9 McQuaid Jesu              7.79  17 
112 Hamid Conteh               9 Leadership A              7.80  17 
113 Shakim Phillips           12 School Of Th              7.81  18 
114 Gabriel Giannini           9 Aquinas Inst              7.82  18 
115 James Regan               10 Fairport                  7.82  16 
116 Darian Guzman              9 Victor Centr              7.92  16 
117 Jahki Jackson             11 Leadership A              8.36  18 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jaquil Baxter             11 Edison Tech              36.83   1 
  2 Dexter Proctor            12 Gates-Chili              37.32   1 
  3 Wesley Burke              12 Churchville-             37.56   3 
  4 Brandon George            12 Rush-Henriet             37.69   2 
  5 Liam Gordon               12 Fairport                 37.85   4 
  6 Olivier Kothor            12 Leadership A             37.93   4 
  7 Aiden Daniels             11 Rush-Henriet             38.03   3 
  8 Jake Laidlaw              11 Geneseo                  38.03   2 
  9 Cascius Facen             10 Uprep Roches             38.04   3 
 10 Paul Saber                12 Webster Thom             38.12   4 
 11 Michael Salvati           12 Avon Central             38.13   3 
 12 Jonathan Armella          12 Greece Olymp             38.38   3 
 13 Keyshawn Jones            11 Uprep Roches             38.53   1 
 14 Michael DiFiore           12 Webster Schr             38.65   5 
 15 Anthony Sansone           12 Hilton                   38.65   6 
 16 Nile Colson                9 Aquinas Inst             38.90   7 
 17 Gracious Richard          12 Uprep Roches             38.91   2 
 18 Ben Hulbert               10 Rush-Henriet             38.94   2 
 19 Chistian Rodriguez        12 Franklin                 39.08   4 
 20 Myles Calhoun             11 Rush-Henriet             39.12   2 
 21 Stephen Beckham           11 Rush-Henriet             39.17   5 
 22 Matthew Perez             10 Uprep Roches             39.22   7 
 23 Alex Marino               12 Webster Schr             39.31   6 
 24 Isaiah Ciociola           12 Batavia                  39.35   6 
 25 Mason Kozody              10 Fairport                 39.41   7 
 26 Dylan Orcutt              11 Fairport                 39.56   8 
 27 Nolan Walters             10 Victor Centr             39.72   9 
 28 Julian Dingwall           12 Webster Thom             39.77   7 
 29 Brian Martin              12 Hilton                   39.86   8 
 30 Quinn Strassburg          10 McQuaid Jesu             39.91   8 
 31 Casey Harris              11 Hilton                   40.00   4 
 32 Ray Ottman                11 Hilton                   40.18   9 
 32 Jon Hanna                 11 Rush-Henriet             40.18   7 
 34 Guy Kagde                 10 Greece Olymp             40.20   5 
 35 Jarron Nesmith            10 Churchville-             40.22   5 
 36 Jacob Yare                12 Aquinas Inst             40.27   8 
 37 Chaz Velazquez            11 Penfield                 40.45   9 
 38 Job Smith                 11 Alexander Ce             40.57   6 
 39 Garret Suhr               11 Hilton                   40.68  12 
 40 Connor Manley             11 Webster Thom             40.78   8 
 41 Matt Pennell              12 Hilton                   40.92  12 
 42 Andrew Schmuhl            10 Victor Centr             40.96  12 
 43 Kenneth Kaester           12 Uprep Roches             41.06   6 
 44 Kevin Winn                12 Fairport                 41.27  10 
 45 Alfredo Aponte            11 School Of Th             41.39  11 
 46 Ray Fujita                10 Fairport                 41.43  11 
 47 Ben Fisler                11 Webster Thom             41.58   9 
 48 Elijah Ross               12 Edison Tech              41.66   5 
 49 Delonta Curry             11 Edison Tech              41.70  11 
 50 Zach Williams             11 Fairport                 41.96  11 
 51 Arin Brooks               10 Uprep Roches             42.18   7 
 52 Jack Procaccini           12 Webster Schr             42.49  10 
 53 Andrew Boway              11 Churchville-             42.70  12 
 54 Samrin Servas-Donohue      9 McQuaid Jesu             42.73  11 
 55 Giovan McKnight            9 Rush-Henriet             42.85  10 
 56 Hamid Conteh               9 Leadership A             42.93  13 
 57 Jashawn Allen              9 School Of Th             42.95  12 
 58 Brandon Healy             10 Franklin                 43.21  13 
 59 Ryan Bieniek              12 Batavia                  43.74  12 
 60 Darius McCarthy           11 Uprep Roches             48.55  13 
 -- Tanner Day                12 Rush-Henriet                DQ   4  inside the line
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lukas D'Alfonso           12 Rush-Henriet           1:25.73   1 
  2 Connor Preston            10 Victor Centr           1:25.87   1 
  3 Justin Colucci            12 Victor Centr           1:28.87   2 
  4 Brian Martin              12 Hilton                 1:29.12   2 
  5 Maleek Cusack             11 Hilton                 1:29.64   1 
  6 Job Smith                 11 Alexander Ce           1:29.71   2 
  7 Noah Brown                11 Rush-Henriet           1:29.93   1 
  8 Wesley Burke              12 Churchville-           1:30.28   1 
  9 Justin Townsend           12 Churchville-           1:30.47   2 
 10 Charlie Freeman           10 Rush-Henriet           1:31.04   3 
 11 Conor Davis               12 Penfield               1:31.47   3 
 12 Simeon Alvarez            11 Greece Odyss           1:32.02   2 
 13 David Ficarra             10 Rush-Henriet           1:32.80   4 
 14 Ray Fujita                10 Fairport               1:32.98   4 
 15 Jonathan Saysamone        10 Rush-Henriet           1:33.00   3 
 16 Michael Speciale          11 Hilton                 1:33.26   6 
 17 Jacob Yare                12 Aquinas Inst           1:33.36   3 
 18 Connor Manley             11 Webster Thom           1:33.53   5 
 19 Dakota Prokop             12 Rush-Henriet           1:33.58   3 
 20 Gary Brown                11 Edison Tech            1:33.75   4 
 21 Kevin Winn                12 Fairport               1:33.92   4 
 22 Sam Bartz                 12 Batavia                1:34.31   5 
 23 Eric Hettel               11 Penfield               1:36.19   5 
 24 Hector Santiago           11 Franklin               1:36.99   5 
 25 Zach Williams             11 Fairport               1:37.29   5 
 26 Josh Battaglia            10 Hilton                 1:37.88   5 
 27 Trey Kemp                 12 Batavia                1:40.26   6 
 28 John Kanu                 12 Uprep Roches           1:40.42   7 
 29 Kaw Kier Moo              11 Uprep Roches           1:40.65   6 
 30 Brandon Nicosia           10 Webster Schr           1:42.66   7 
 31 Damien Escobar            11 Batavia                1:43.05   7 
 32 Matthew Heh                8 Greece Olymp           1:43.07   7 
 33 Clifton Henderson         11 Uprep Roches           1:50.67   8 
 34 Kenny Vath                11 Greece Olymp           1:55.23   8 
 35 David Macartney           12 Franklin               2:03.49   8 
 -- Gamiliel Rodriqez         12 Edison Tech                 DQ   2  Cut in early.
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cole Ziskind              12 Webster Thom           2:38.73   1 
  2 Nico Bellavia             11 Victor Centr           2:39.81   1 
  3 Hunter Braun              11 Victor Centr           2:41.23   1 
  4 Samuel Schraver           11 Fairport               2:41.72   1 
  5 Ben Dertinger             10 Webster Schr           2:42.78   1 
  6 Tyshawn Jones             11 Uprep Roches           2:43.11   1 
  7 Keyshawn Jones            11 Uprep Roches           2:43.56   1 
  8 Tom Alvermann             12 McQuaid Jesu           2:43.71   1 
  9 Brian Kline               12 Rush-Henriet           2:45.65   1 
 10 Jacob Scheg               12 Hilton                 2:46.36   1 
 11 Sean Henretta             10 Fairport               2:47.09   3 
 12 Andrew Lembo-Ehms         11 Webster Schr           2:47.13   1 
 13 Michael Mancuso           12 Hilton                 2:48.47   2 
 14 Mason Kozody              10 Fairport               2:48.50   2 
 15 Mark Pham                 12 Rush-Henriet           2:48.75   2 
 16 Justin Mosher             10 Hilton                 2:49.29   2 
 17 Nathan Lockwood           11 Churchville-           2:49.31   2 
 18 Zachary Gauronski         10 Penfield               2:49.42   2 
 19 Evan Pirnie               11 Hilton                 2:50.09   2 
 20 Zakariah Jantzi           10 Batavia                2:51.17   4 
 21 Evan Brueckner            10 Penfield               2:51.88   2 
 22 Oliver Kelley             10 Churchville-           2:52.34   4 
 23 Kyle VanSlyke             10 Letchworth             2:53.16   3 
 24 Jack Snover               11 Webster Schr           2:53.39   3 
 25 Kyle Dick                 12 Churchville-           2:53.61   2 
 26 Coleton Pallatto          11 Fairport               2:55.00   3 
 27 Cameron Austin            10 Batavia                2:56.06   4 
 28 Samuel Williams           11 Edison Tech            2:56.44   3 
 29 Evan Mancini              11 McQuaid Jesu           2:56.83   4 
 30 Edris Mohammad            10 Greece Olymp           2:58.17   4 
 31 Grant Perkins             10 Churchville-           2:59.82   4 
 32 Chris Lowenguth           12 Webster Thom           3:01.30   2 
 33 Jamall White              12 Franklin               3:05.08   4 
 34 Sam Bulkeley               9 Fairport               3:06.55   3 
 35 Matt Adams                10 Batavia                3:08.18   4 
 36 Dominic Bushen            12 Aquinas Inst           3:08.77   3 
 37 John Bruggman             10 Batavia                3:15.26   3 
 38 Michael Ciepaluch         10 Edison Tech            3:29.39   4 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Paul Dellinger            12 Brighton               4:27.65   1 
  2 Majd Rouhana              11 Fairport               4:30.63   1 
  3 Aidan Blake               12 McQuaid Jesu           4:32.66   1 
  4 Nathan Markle             12 Fairport               4:42.23   1 
  5 Abel Hagos                10 McQuaid Jesu           4:42.31   1 
  6 Joey Tyner                11 Rush-Henriet           4:47.04   1 
  7 Nick Neid                 11 Batavia                4:49.61   1 
  8 Jack Callard              11 Fairport               4:49.77   2 
  9 Joe Silivestro            12 Hilton                 4:52.28   1 
 10 Robert Meyer              12 Rush-Henriet           4:52.28   1 
 11 Andrew Cunningham         11 Batavia                4:55.45   1 
 12 Conrad Bremer             10 Victor Centr           5:02.12   2 
 13 Carter Bertrand           10 Webster Thom           5:03.09   2 
 14 Zach Wright               10 Greece Olymp           5:07.42   2 
 15 Joshua Statt              12 Churchville-           5:10.29   2 
 16 Daniel Yang                9 Webster Thom           5:16.59   2 
 17 Garrett Hall               9 Penfield               5:17.69   2 
 18 Dominic Bushen            12 Aquinas Inst           5:22.72   2 
 19 Logan Waldorfer           11 Churchville-           5:32.32   2 
 20 Zachery Geoca              9 Penfield               5:51.40   2 
 21 Luke DeFiore              10 Hilton                 5:58.66   2 
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nick Caterisano           12 McQuaid Jesu          10:03.64  
  2 Jacob Scheg               12 Hilton                10:08.10  
  3 Joe Doerr                 12 McQuaid Jesu          10:19.55  
  4 Andrew Korts              10 Churchville-          10:23.55  
  5 Michael Speciale          11 Hilton                10:23.71  
  6 Brandon Nicosia           10 Webster Schr          10:45.33  
  7 Garrett Hall               9 Penfield              10:48.28  
  8 Garrick Havens             9 Batavia               10:49.51  
  9 Isaac Perkins             10 Churchville-          10:50.02  
 10 Landon Urzetta            11 Victor Centr          10:50.33  
 11 Mario Rosales              9 Batavia               11:00.07  
 12 Nate Loria                11 Batavia               11:05.18  
 13 Max Chew                   9 McQuaid Jesu          11:22.49  
 14 Nathan Johanneman          9 Penfield              11:26.55  
 15 Ricky Keenan              11 Rush-Henriet          11:31.32  
 16 David Pillo               10 Batavia               11:42.18  
 -- Jonathan Ackles           10 Fairport                   DNF  
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Eric Davis                11 Batavia                   8.00   1 
  2 Daniel Rooney             12 McQuaid Jesu              8.02   1 
  3 Sinan Ersan               11 Webster Schr              8.26   1 
  4 Kobe Lewis                11 Rush-Henriet              8.29   1 
  5 Michael Warren            11 Uprep Roches              8.35   1 
  6 Zack Wigent               12 Fairport                  8.49   2 
  7 Cole Vandenberg           11 Victor Centr              8.53   1 
  8 Kenneth Kaester           12 Uprep Roches              8.61   2 
  9 Justin Robinson           12 Fairport                  8.66   1 
 10 Jordan Day                12 Greece Olymp              8.68   2 
 11 Jarek Balent              12 Hilton                    8.70   2 
 12 Alex McNulty              11 McQuaid Jesu              8.73   2 
 13 Andrew Wygal              11 Webster Thom              8.80   2 
 14 Curtis Hartsfield         12 Greece Odyss              9.00   2 
 15 Brendan Frutchey          12 Victor Centr              9.11   3 
 16 Amir Massey               11 Uprep Roches              9.15   3 
 17 Julio Vazquez             11 Batavia                   9.33   2 
 18 Evan Donovan              12 Greece Olymp              9.45   3 
 19 Jahari Hoyte              12 Uprep Roches              9.77   3 
 20 Mujtaba Aminalhaq         11 Rush-Henriet              9.87   3 
 21 Gabe Lind                 10 Victor Centr             10.09   4 
 22 Develle Knight            11 Edison Tech              10.23   4 
 23 Daniel Richardson         12 Hilton                   10.70   4 
 24 Ahmed Collier             12 Uprep Roches             11.08   3 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Gates-Chili  'A'                                    1:34.68   1 
  2 Webster Schroeder  'A'                              1:37.78   1 
  3 Rush-Henrietta  'A'                                 1:39.97   1 
  4 Webster Thomas  'A'                                 1:40.05   2 
  5 Batavia  'A'                                        1:41.67   1 
  6 Gates-Chili  'B'                                    1:42.15   3 
  7 Victor Central  'A'                                 1:42.18   3 
  8 Rush-Henrietta  'B'                                 1:43.67   3 
  9 Hilton  'B'                                         1:44.97   4 
 10 Webster Thomas  'B'                                 1:46.42   4 
 11 Batavia  'B'                                        1:46.58   3 
 12 Fairport  'A'                                       1:47.62   2 
 13 Victor Central  'B'                                 1:50.17   4 
 14 Franklin  'B'                                       1:50.24   4 
 -- Aquinas Institute  'A'                                  DNF   1 
 -- Hilton  'A'                                             DNF   1 
 -- Franklin  'A'                                            DQ   2  cut in early
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:27.57   1 
  2 Victor Central  'A'                                 3:28.51   1 
  3 Edison Tech  'A'                                    3:35.77   1 
  4 Hilton  'A'                                         3:41.91   1 
  5 Webster Schroeder  'A'                              3:46.52   2 
  6 Rush-Henrietta  'A'                                 3:46.86   2 
  7 Fairport  'A'                                       3:48.24   1 
  8 Edison Tech  'B'                                    3:49.44   4 
  9 McQuaid Jesuit  'B'                                 3:50.17   2 
 10 Gates-Chili  'A'                                    3:51.54   3 
 11 Rush-Henrietta  'B'                                 3:52.07   4 
 12 Churchville-Chili  'A'                              3:52.66   2 
 13 Hilton  'B'                                         3:52.79   2 
 14 Victor Central  'B'                                 3:53.69   3 
 15 Webster Schroeder  'B'                              4:00.24   4 
 16 Batavia  'A'                                        4:00.60   3 
 17 Fairport  'B'                                       4:07.33   3 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                 8:33.09  
  2 Hilton  'A'                                         9:05.30  
  3 Webster Thomas  'A'                                 9:10.96  
  4 Churchville-Chili  'A'                              9:26.20  
  5 Batavia  'A'                                        9:35.57  
  6 Rush-Henrietta  'A'                                 9:39.54  
  7 Batavia  'B'                                        9:44.75  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dante Arbelo              11 Gates-Chili            6-04.00  
  2 Freddie Cunningham        12 Batavia                5-09.00  
  3 Ryan Kirchner             11 Webster Schr           5-06.00  
  4 Zack Wigent               12 Fairport              J5-06.00  
  4 Connor Preston            10 Victor Centr          J5-06.00  
  4 Cole Vandenberg           11 Victor Centr          J5-06.00  
  4 Ryan Sheridan             12 McQuaid Jesu          J5-06.00  
  4 Kevin Lewis               12 Webster Schr          J5-06.00  
  9 Kenneth Kaester           12 Uprep Roches          J5-06.00  
 10 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield              J5-06.00  
 10 Jamal Smith               12 Gates-Chili           J5-06.00  
 12 Andrew Boway              11 Churchville-           5-03.00  
 12 Zachary Woodruff          12 Churchville-           5-03.00  
 12 Job Smith                 11 Alexander Ce           5-03.00  
 12 Jacob Yare                12 Aquinas Inst           5-03.00  
 12 Ethan Heil                11 Webster Thom           5-03.00  
 17 Daemon Konienczny          9 Batavia                5-00.00  
 17 Daniel Richardson         12 Hilton                 5-00.00  
 17 Ian Buogiorne             12 Hilton                 5-00.00  
 20 Myles Singleton           10 Uprep Roches           4-09.00  
 20 Nick Grimes                9 Greece Olymp           4-09.00  
 20 Jacob Tripp                9 Penfield               4-09.00  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dustin Meyer              10 Gates-Chili           14-03.00  
  2 Cosmo Giunta              11 Gates-Chili           13-00.00  
  3 Kyle VanSlyke             10 Letchworth            12-06.00  
  4 Kameron Pettit            12 Wellsville           J12-06.00  
  5 Ryan Harman               10 Fairport              12-00.00  
  6 Jon Maxwell               11 Victor Centr         J12-00.00  
  7 Daniel Fee                11 Webster Schr          11-00.00  
  8 Josh Quatela              10 Aquinas Inst         J11-00.00  
  9 Cameron Tsai              12 Webster Thom         J11-00.00  
 10 Andrew Wygal              11 Webster Thom          10-06.00  
 11 Nicholas Brown            12 Wellsville             9-09.00  
 12 Anthony Stirpe            10 Hilton                 9-03.00  
 13 Ryan Anglum               10 Penfield               9-00.00  
 13 Brennan Murray             9 Penfield               9-00.00  
 13 Sam Bartz                 12 Batavia                9-00.00  
 13 Adam Palmer               10 Greece Olymp           9-00.00  
 13 Brennan Hong               8 Gates-Chili            9-00.00  
 13 Nicholas Romanofsky       10 Webster Schr           9-00.00  
 19 Nate Loria                11 Batavia                8-03.00  
 19 Jack Harding              10 Webster Thom           8-03.00  
 19 Gabriel Giannini           9 Aquinas Inst           8-03.00  
 19 Gibson Campbell           11 Penfield               8-03.00  
 19 Dallin Forsgren           11 Fairport               8-03.00  
 24 Jakob O'May               10 Penfield               7-06.00  
 24 Daemon Konienczny          9 Batavia                7-06.00  
 -- Matt Ryan                 11 Webster Schr                NH  
 -- Emmett VanderStouw        11 Webster Schr                NH  
 -- Jaydon Barber              9 Batavia                     NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brandon Leiter            12 Webster Thom          21-05.50  
  2 Fonati Merriam            11 Uprep Roches          21-04.00  
  3 Justin Robinson           12 Fairport              21-01.00  
  4 Derrick Rogers            11 Gates-Chili           21-00.00  
  5 Tremell Jones             11 Aquinas Inst          20-08.50  
  6 David Stirpe              11 Hilton                20-03.00  
  6 Michael Harris            11 Webster Schr          20-03.00  
  8 Olivier Kothor            12 Leadership A          20-02.00  
  9 Ryan Harman               10 Fairport              19-11.50  
 10 Maleek Cusack             11 Hilton                19-10.00  
 11 Willie Walker              9 Rush-Henriet          19-09.00  
 12 Alex Marino               12 Webster Schr          19-08.00  
 13 Trevor Schneggenburger    10 Fairport              19-07.50  
 14 Julian Dingwall           12 Webster Thom          19-07.00  
 15 Jordan Day                12 Greece Olymp          19-06.00  
 15 Myles Calhoun             11 Rush-Henriet          19-06.00  
 17 Perriyone Brown           10 Uprep Roches          19-04.50  
 18 Kobe Lewis                11 Rush-Henriet          19-02.00  
 19 Michael Salvati           12 Avon Central          18-10.00  
 19 Jackson Hays              11 Penfield              18-10.00  
 21 LeVonte Smith             11 Rush-Henriet          18-08.00  
 22 Nolan Bernardi            12 McQuaid Jesu          18-07.00  
 23 Matt Rogers               11 Webster Thom          18-05.00  
 24 Justin Taber              11 Webster Schr          18-01.00  
 25 Jacob Dedie               11 Churchville-          18-00.00  
 25 Taiyo Iburi-Bethel        10 Batavia               18-00.00  
 27 Devon Jackson             10 Uprep Roches          17-11.00  
 27 Josh Quatela              10 Aquinas Inst          17-11.00  
 29 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield              17-09.00  
 29 Dallin Forsgren           11 Fairport              17-09.00  
 29 D'Andre Snow              12 School Of Th          17-09.00  
 32 Jack Procaccini           12 Webster Schr          16-06.00  
 33 Alfredo Aponte            11 School Of Th          16-03.50  
 34 Miles Boykins             10 Rush-Henriet          16-00.00  
 35 Shamar Scott              11 Uprep Roches          15-10.00  
 36 Wyatt Gaus                 9 Batavia               15-07.00  
 37 Josh Quinn                 9 Uprep Roches          15-04.00  
 -- Dominik Ferrante          10 Webster Schr              FOUL  
 -- Amir Massey               11 Uprep Roches              FOUL  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jalen Smith               11 Gates-Chili           43-03.00  
  2 Sinan Ersan               11 Webster Schr          41-05.00  
  3 Justin Robinson           12 Fairport              41-02.00  
  4 Brandon Leiter            12 Webster Thom          41-00.00  
  5 Freddie Cunningham        12 Batavia               39-10.50  
  6 Amir Massey               11 Uprep Roches          39-08.00  
  7 Jamal Smith               12 Gates-Chili           38-04.00  
  8 Fonati Merriam            11 Uprep Roches          38-02.00  
  9 Dohntae Puryear           10 Edison Tech           38-00.00  
 10 Alex Marino               12 Webster Schr          37-09.00  
 11 Devon Jackson             10 Uprep Roches          37-03.00  
 11 Trevor Schneggenburger    10 Fairport              37-03.00  
 13 Sentrail Ghraham-Gibson   11 Uprep Roches          37-01.00  
 13 Jonathan Armella          12 Greece Olymp          37-01.00  
 15 Shamar Scott              11 Uprep Roches          37-00.00  
 16 Nicholas Brown            12 Wellsville            34-10.00  
 17 Ryan Bieniek              12 Batavia               34-07.00  
 18 Jacob Povio               12 Webster Schr          34-04.50  
 19 Julio Vazquez             11 Batavia               34-00.00  
 20 Ivory Lanos               11 Edison Tech           29-09.00  
 -- Jahki Jackson             11 Leadership A              FOUL  
 -- Patrick Dickson           10 Webster Thom              FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anthony Ray               11 Batavia               49-03.75  
  2 Zack Leader               12 Webster Thom          44-03.25  
  3 Dylan Heller              12 Webster Schr          43-08.50  
  4 Wolfgarr Lobo             12 Avon Central          41-10.75  
  5 Lorenzo Robinson          12 Gates-Chili           40-05.75  
  6 Aaron Rodriguez           11 Franklin              40-02.00  
  7 Evan White                12 Webster Schr          39-03.50  
  8 Tyler Smith                9 Wellsville            39-01.50  
  9 Andrew Brownyard          12 Franklin              38-07.00  
 10 Ian SanFratello           12 Batavia               37-08.00  
 11 Nicolus Buksic            12 Rush-Henriet          37-06.75  
 12 Jaheim Smith              10 Batavia               37-02.25  
 12 Tino Zinni                11 Batavia               37-02.25  
 14 DJ Mathis                 11 Rush-Henriet          36-08.75  
 15 Evan Baldwin              11 Uprep Roches          36-04.25  
 16 Jamie Baldwin             11 Uprep Roches          35-11.00  
 17 Ke'ihsan Robinson         12 Franklin              34-04.50  
 18 Nathan Farnham            10 Penfield              33-01.50  
 19 Joe Hoover                11 Hilton                31-09.50  
 20 Gregory Ransom            10 Uprep Roches          31-05.75  
 21 Sean Clarke                9 Penfield              31-05.00  
 22 David Macartney           12 Franklin              30-08.75  
 23 Lunzer Evans              11 Greece Olymp          29-10.00  
 24 Clifton Henderson         11 Uprep Roches          29-08.50  
 25 Sam Fields                10 Greece Olymp          29-00.75  
 26 Nick Columbo              11 Hilton                27-00.50  
 27 Ivory Lanos               11 Edison Tech           25-02.25  
 
Boys Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anthony Ray               11 Batavia               59-00.00  
  2 Zack Leader               12 Webster Thom          52-04.50  
  3 Aaron Rodriguez           11 Franklin              51-05.50  
  4 Wolfgarr Lobo             12 Avon Central          48-09.50  
  5 Alex McNulty              11 McQuaid Jesu          46-10.25  
  6 Andrew Brownyard          12 Franklin              43-08.00  
  7 Ian SanFratello           12 Batavia               42-02.25  
  8 Jacob Dedie               11 Churchville-          41-10.00  
  9 Tim Coene                 10 Webster Thom          41-03.00  
 10 Tyler Smith                9 Wellsville            40-03.25  
 11 Evan Bartz                10 Batavia               39-09.75  
 12 Wyclef Love               11 Gates-Chili           39-02.00  
 13 Declan Hansen             11 McQuaid Jesu          39-01.25  
 14 Nicolus Buksic            12 Rush-Henriet          38-08.00  
 15 Jamie Baldwin             11 Uprep Roches          38-03.00  
 16 Lorenzo Robinson          12 Gates-Chili           38-02.00  
 17 Ke'ihsan Robinson         12 Franklin              38-00.50  
 18 Hassan Abdi               10 Rush-Henriet          36-09.25  
 19 DJ Mathis                 11 Rush-Henriet          36-09.00  
 20 Josef Brunner              9 McQuaid Jesu          36-03.75  
 21 Nathan Farnham            10 Penfield              34-10.75  
 22 Tino Zinni                11 Batavia               33-07.00  
 23 Mike Vongphachan          10 McQuaid Jesu          32-07.25  
 24 Lunzer Evans              11 Greece Olymp          32-04.50  
 25 Sean Clarke                9 Penfield              30-09.25  
 26 Evan Baldwin              11 Uprep Roches          30-09.00  
 27 Joe Hoover                11 Hilton                29-07.50  
 28 Sam Fields                10 Greece Olymp          29-01.00  
 28 Jaheim Smith              10 Batavia               29-01.00  
 30 Gregory Ransom            10 Uprep Roches          25-04.75  
 31 Nick Columbo              11 Hilton                21-01.00