Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/11/2017 12:16 AM
                            RWTL - ADF - 2/10/2017                             
                                      RIT                                      
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Abby Frank                12 Penfield                  7.38   1 
  2 Nicole Johnson            11 Wilson/E. Co              7.76   2 
  3 Aaliyah Coleman            9 Waterloo                  7.78   2 
  4 Venasia Beckford          11 Eastridge                 7.80   2 
  5 Taniya Gaines             10 East                      7.81   1 
  6 Stefani Teglash           10 Penfield                  7.82   1 
  7 T'Oine Buckman            12 Eastridge                 7.83   3 
  8 Madison Jones             12 Genesee Vall              7.85   1  7.841
  9 Ariana Cleveland          11 Brockport                 7.85   2  7.843
 10 Taylor Allen               9 Churchville-              7.86   3  7.858
 11 Elaye Ekiyor              10 Penfield                  7.86   3  7.860
 12 Claire Zickl              11 Batavia                   7.88   2  7.872
 13 Shaquia Bennett           12 Eastridge                 7.88   3  7.878
 14 Morgan Adams              12 Pavilion                  7.89   1  7.881
 15 Kyla Ross                 10 School Of Th              7.89   3  7.883
 16 Haley Smout               10 Churchville-              7.90   3 
 17 Triniti Fitts             12 Eastridge                 7.93   4 
 18 Veronica Wojnowski        12 Eastridge                 7.95   3  7.941
 19 Emily McNeil              11 Canandaigua               7.95   4  7.945
 20 Mary Munding              10 Churchville-              7.95   4  7.947
 21 Chivonna Reed             10 Fairport                  7.96   4 
 22 Kelly Butler              12 Warsaw                    7.97   2 
 23 Natalie Bigelow           12 Batavia                   7.98   5 
 24 Brooke Fedison             9 Eastridge                 8.02   4 
 25 Nicole Barlow             10 Penfield                  8.11   5 
 26 Bri Gutman                 9 Batavia                   8.12   2 
 27 Payton Elliott            11 Victor Centr              8.13   5  8.122
 28 Christina Lukudu          11 Eastridge                 8.13   5  8.127
 29 Camryn Buck                9 Batavia                   8.16   5 
 30 Sarah Urban               10 Victor Centr              8.18   5 
 31 Hailey Corbett            11 Waterloo                  8.19   4 
 32 Brooke Bishop             10 Williamson C              8.22   6 
 33 Caitlin Kingston          10 Batavia                   8.23   6  8.222
 34 Kiari Rufus               10 Spencerport               8.23   7  8.228
 35 Jailah Lovett             10 Penfield                  8.24   6  8.234
 36 Samantha Cohen            12 Batavia                   8.24   7  8.235
 37 Gaby Melendez             10 Victor Centr              8.28   6  8.273
 38 Serena Washburn           11 Penfield                  8.28   7  8.275
 39 Kyra Grooms               10 Victor Centr              8.29   7 
 40 Rhea Marfatia             12 Warsaw                    8.31   8 
 41 Sarah Adams                9 Batavia                   8.32   6  8.312
 42 Julie Kuras               10 Warsaw                    8.32   6  8.314
 43 Serena Uhl                12 Victor Centr              8.35   7  8.346
 44 Brenda Cook                9 East                      8.35   8  8.347
 45 Edmarie Calderon-Torres   12 Batavia                   8.37   7 
 46 Emma Flaitz                9 Hornell                   8.39   4 
 47 Haley Shangraw            10 Waterloo                  8.44   6 
 48 Mackenzie Lawless          9 Dansville                 8.46   8 
 49 Mae Gilley                10 Williamson C              8.50   8 
 50 Katie Cosman               9 Honeoye Cent              8.51   8 
 51 Jada Barnes                8 East                      8.54   8 
 52 Paige Phillips            11 Genesee Vall              8.62   8 
 53 Hannah Gualtieri          10 Notre Dame-B              8.63   8 
 54 Bella March               10 Notre Dame-B              8.79   9 
 55 Jennifer Adler             9 East Rochest              8.80   9 
 56 Guye Shoda                 9 East Rochest              8.83   9 
 57 Montrael Singletary       12 School Of Th              9.02   9 
 58 Brieanna Hanchett         11 Hornell                   9.05  10 
 59 Anielys Garcia             8 East                      9.07   9 
 60 Rachel Shoots             10 Romulus                   9.31   9 
 61 Kate Shoots               12 Romulus                   9.55   9 
 62 Amy Borisuk               10 Marcus Whitm              9.78  10 
 63 Rosey Correa              10 East Rochest             10.20  10 
 -- Jenna Strickland          12 Victor Centr                FS   1 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anna Flaitz               11 Hornell                  42.41   1 
  2 Emily Fish                11 Fairport                 44.17   1 
  3 T'Andrah Brundidge        12 Brockport                44.30   1 
  4 Jenna Strickland          12 Victor Centr             45.05   1 
  5 Sarah Urban               10 Victor Centr             45.28   3 
  6 Madison Jones             12 Genesee Vall             45.35   1 
  7 Joanna Jin                11 Penfield                 45.36   5 
  8 Taylor Atkins-Lewis       11 Fairport                 45.54   2 
  9 Claire Myers              11 Fairport                 45.59   2 
 10 Venasia Beckford          11 Eastridge                45.88   3 
 11 T'Oine Buckman            12 Eastridge                45.93   4 
 12 Veronica Wojnowski        12 Eastridge                46.15   1 
 13 Riley Urzetta              9 Victor Centr             46.35   3 
 14 Jadin Vasciannie           9 Batavia                  46.47   2 
 15 Morgan Stewart            11 Penfield                 46.73   4 
 16 Kyla Ross                 10 School Of Th             46.79   3 
 17 Taniya Gaines             10 East                     46.89   3 
 18 Lilly Stroup              11 Brockport                47.01   5 
 19 Lindsay Raes              10 Penfield                 47.22   6 
 20 Triniti Fitts             12 Eastridge                47.30   2 
 21 Emily McNeil              11 Canandaigua              48.14   4 
 22 Nicole Barlow             10 Penfield                 48.17   4 
 23 Nicole Catalfo             9 Penfield                 48.46   5 
 24 Gaby Melendez             10 Victor Centr             48.74   6 
 25 Kyra Grooms               10 Victor Centr             48.86   5 
 26 Tess Roberts              12 North Rose-W             49.67   7 
 27 Hanna Tormey              10 Alfred-Almon             49.69   6 
 28 Paige Phillips            11 Genesee Vall             50.12   7 
 29 Jenna Belden              11 Warsaw                   50.65   6 
 30 Tehya Bollar              10 School Of Th             51.53   8 
 31 Angelica Lisboa           11 Churchville-             51.93   7 
 32 Ellie Gorall              12 Honeoye Cent             52.28   9 
 33 Hannah Gualtieri          10 Notre Dame-B             53.16   8 
 34 Karly Jean                10 East                     54.69   9 
 35 Brooke Robinson           11 Honeoye Cent             54.98   9 
 36 Lauren Moore              10 Honeoye Cent             55.44   9 
 37 Kennedy Henshaw           12 Canisteo-Gre             55.84   8 
 38 Brieanna Hanchett         11 Hornell                  57.00   8 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anna Kostarellis          12 Churchville-           1:38.08   1 
  2 Erika Tillotson           12 Victor Centr           1:43.13   1 
  3 Briana Bromley            10 Batavia                1:44.43   1 
  4 Sinead Sargeant           11 Fairport               1:44.96   1 
  5 Elena Mantilla            10 Penfield               1:47.02   1 
  6 Anna Cuciurean-Zapan      11 Fairport               1:48.48   2 
  7 Molly Sauter              10 Penfield               1:48.49   2 
  8 Elizabeth Decker          12 Eastridge              1:48.62   1 
  9 Suzanna Wojnowski         10 Eastridge              1:48.68   1 
 10 Allison Prescott          12 Fairport               1:49.06   3 
 11 Bryn Page                  8 Waterloo               1:49.07   2 
 12 Sophia Carretto            9 Hornell                1:49.30   2 
 13 Regan Henrici             10 Batavia                1:49.34   1 
 14 Kiaya Franklin            11 Batavia                1:49.37   2 
 15 Lauren O'Dell             12 Victor Centr           1:50.79   3 
 16 Anna Schwarzweller        12 Victor Centr           1:50.82   3 
 17 Brooke Hill                9 Hornell                1:50.92   2 
 18 Hailey Rossi              10 Marcus Whitm           1:51.58   3 
 19 Natalie Eckl              12 Penfield               1:51.83   3 
 20 Payton Yelle              10 Penfield               1:51.98   2 
 21 Aisha Thatcher            10 Batavia                1:52.59   4 
 22 Sydney Della Penna         9 Batavia                1:52.80   3 
 23 Angela Isaman             11 Hornell                1:54.03   4 
 24 Cassidy Macdonald         10 Brockport              1:56.06   5 
 25 Hope Porrazzo             12 Churchville-           1:56.65   4 
 26 Madeline Taggart           9 Batavia                1:57.12   4 
 27 Juliana Branche            9 Batavia                1:57.96   4 
 28 Irini Konstantinou        10 Williamson C           1:58.20   4 
 29 Anisah Williams           11 Eastridge              1:58.51   4 
 30 Ripley Insalaco           10 East Rochest           1:59.08   5 
 31 Emily Caccamise           10 Batavia                1:59.10   3 
 32 Alesha Byfield             9 Brockport              1:59.35   5 
 33 Arianna Brown              9 Batavia                1:59.43   4 
 34 Rachel Drake              10 Dansville              1:59.91   4 
 35 Kayla Eason               10 Hornell                2:01.61   5 
 36 Sarah Griffith            10 East Rochest           2:01.97   5 
 37 Maya Racho                11 Alfred-Almon           2:06.15   6 
 38 Kennedy Henshaw           12 Canisteo-Gre           2:06.90   6 
 39 Elena Davis               11 Irondequoit            2:07.63   2 
 40 Anita Fuentes             10 Romulus                2:09.99   6 
 41 Heaven Johnson            11 Dansville              2:12.05   6 
 42 Payton Clingerman         11 Waterloo               2:15.16   6 
 -- Claire Zickl              11 Batavia                    DNF   1 
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cameron Mackenzie         11 Penfield               3:08.55   1 
  2 Morgan Molesworth         12 Victor Centr           3:14.77   1 
  3 Stella Gullo               9 Canandaigua            3:16.82   1 
  4 Courtney Page             11 Waterloo               3:18.13   1 
  5 Katrina Delamarter        11 Canandaigua            3:20.31   1 
  6 Nina Doyle                10 Irondequoit            3:21.00   1 
  7 Erin Davis                 9 Penfield               3:22.80   1 
  8 Morgan Evarts             11 Avoca                  3:26.01   1 
  9 McKenna Cronberger         9 Waterloo               3:26.88   2 
 10 Molly Falkenstein         11 Brockport              3:27.01   2 
 11 Meghan Domroes            10 Penfield               3:27.14   1 
 12 Kristen Goebel            11 Victor Centr           3:27.29   1 
 13 Jennifer Zambuto          10 Churchville-           3:27.96   1 
 14 Riley Corey               10 Waterloo               3:28.38   1 
 15 Jayelle Dunning            8 Williamson C           3:28.45   2 
 16 Sennett Turner             9 Waterloo               3:30.90   2 
 17 Riley Harling              9 Churchville-           3:31.19   1 
 18 Dena Ramos                10 Fairport               3:31.94   1 
 19 Annmarie Gruttadauro      11 Brockport              3:37.09   2 
 20 Mikayla Bock              12 Honeoye Cent           3:40.02   2 
 21 Maya Racho                11 Alfred-Almon           4:02.75   2 
 22 Rosey Correa              10 East Rochest           4:11.67   2 
 23 Emily Beaumont            10 Eastridge              4:14.30   2 
 24 Isabella McDowell          9 Dansville              4:24.29   2 
 25 Lili Wilkins              11 Hornell                4:26.07   2 
 26 Carly McKinney            10 Dansville              4:26.63   2 
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Haley Arguien             11 Churchville-           5:06.05  
  2 Molly O'Neill              9 Canandaigua            5:10.57  
  3 Briana Bromley            10 Batavia                5:13.56  
  4 Ilsa Kloiber               8 Victor Centr           5:14.16  
  5 Katie Cobos               10 Canandaigua            5:19.22  
  6 Carolyn Bremer            12 Victor Centr           5:25.78  
  7 Erin Foley                12 Victor Centr           5:28.36  
  8 Kyra Wensley              11 Penfield               5:34.84  
  9 Lilly VonRhedy             9 Canandaigua            5:39.02  
 10 Isabella Cole             10 Penfield               5:50.46  
 11 Hanna Tormey              10 Alfred-Almon           5:55.24  
 12 Allie Harford             10 Marcus Whitm           6:07.27  
 13 Jessica Qiu                9 Dansville              6:08.96  
 14 Caitlin Catholdi          11 Waterloo               6:17.66  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hayleigh Palotti          11 Livonia               10:20.77  
  2 Clarissa Hensler          12 Livonia               11:00.87  
  3 Morgan Brady              11 Fairport              11:24.03  
  4 Hailey Rossi              10 Marcus Whitm          11:25.97  
  5 Cameron Perry             12 Pembroke              11:26.44  
  6 Jenna Prosperi             9 Fairport              11:34.56  
  7 Sarah Rappleye            12 Spencerport           11:48.69  
  8 MacKenzie Ferlica         11 Livonia               11:55.31  
  9 Reilly Reber               9 Canandaigua           11:55.93  
 10 Mackenzie Putnam           9 Hornell               12:02.17  
 11 Riley Poisson             11 Canandaigua           12:02.81  
 12 Hannah Finkney            10 Batavia               12:05.50  
 13 Brieanna Burggraaff        8 Williamson C          12:15.79  
 14 Leilani Carr               8 Eastridge             12:17.11  
 15 Elena Davis               11 Irondequoit           12:23.01  
 16 Allie Harford             10 Marcus Whitm          12:34.19  
 17 Aja Lecointe-Wilkinson    12 Batavia               12:48.94  
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Chanel Odum               12 School Of Th              8.72   1 
  2 Elizabeth Cohen           10 Batavia                   8.97   1 
  3 Joanna Jin                11 Penfield                  9.22   1 
  4 Alyssa Delany             10 Hornell                   9.26   1 
  5 T'Andrah Brundidge        12 Brockport                 9.28   1 
  6 Gianna Damico             12 Victor Centr              9.47   2 
  7 Jordyn Brown              10 Canandaigua               9.53   2 
  8 Colette Anikwue           12 Letchworth                9.55   2 
  9 Ariana Cleveland          11 Brockport                 9.59   1 
 10 Olivia Bockrath           11 Fairport                  9.76   2 
 11 Sonja Makela              12 Livonia                   9.79   2 
 12 Morgan Stewart            11 Penfield                  9.81   3 
 13 Milla Turner              11 Waterloo                 10.00   2 
 14 Maddi Stockman            11 Victor Centr             10.06   3 
 15 Kathryn Miller            11 Warsaw                   10.07   5 
 16 Camille Sisto             11 Canandaigua              10.10   4 
 17 Hailey Corbett            11 Waterloo                 10.17   4 
 18 Lindsay Allen             11 Brockport                10.17   3 
 19 Chivonna Reed             10 Fairport                 10.22   3 
 20 Rebecca Roth              11 Victor Centr             10.23   5 
 21 Tori Sears                12 Victor Centr             10.27   4 
 22 Daphine Postl             11 Fairport                 10.36   4 
 23 Courtney Curley            9 Churchville-             10.54   6 
 24 Madelyn Vegder            10 Dansville                10.56   5 
 25 Edmarie Calderon-Torres   12 Batavia                  10.57   3 
 26 Alexandria Mendez         10 Brockport                10.65   4 
 27 Savannah Allen            10 Fairport                 10.70   4 
 28 Nicole Bergeron           11 Victor Centr             10.77   5 
 29 Jenna O'Dell               8 Victor Centr             10.89   5 
 30 Jessica Swalbach          11 Brockport                10.97   5 
 31 Brynne Mittermeyer - Par  10 Churchville-             11.13   6 
 32 Olivia Vogler             10 Irondequoit              11.15   6 
 33 Makenna Hill              10 Williamson C             11.16   6 
 34 Serena Uhl                12 Victor Centr             11.23   5 
 35 Emily Borisuk             12 Marcus Whitm             11.82   6 
 36 Mikayla Bock              12 Honeoye Cent             15.32   6 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Fairport  'A'                                       1:49.69   1 
  2 Eastridge  'A'                                      1:54.64   1 
  3 Hornell  'A'                                        1:55.48   2 
  4 Victor Central  'A'                                 1:55.55   1 
  5 Spencerport  'A'                                    1:56.06   2 
  6 Batavia  'A'                                        1:56.16   1 
  7 Canandaigua  'A'                                    1:58.23   2 
  8 Churchville-Chili  'A'                              1:59.12   3 
  9 Warsaw  'A'                                         2:00.72   3 
 10 East  'A'                                           2:01.81   3 
 11 Williamson Central  'A'                             2:02.45   3 
 12 Penfield  'A'                                       2:02.68   3 
 13 Victor Central  'B'                                 2:03.11   2 
 14 Churchville-Chili  'B'                              2:03.82   4 
 15 Dansville  'A'                                      2:04.54   4 
 16 South Seneca  'A'                                   2:12.33   4 
 17 Notre Dame-Batavia  'A'                             2:16.22   4 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Victor Central  'A'                                 4:18.80   1 
  2 Waterloo  'A'                                       4:22.94   1 
  3 Eastridge  'A'                                      4:30.11   1 
  4 Brockport  'A'                                      4:35.29   2 
  5 Batavia  'A'                                        4:42.76   1 
  6 Fairport  'A'                                       4:42.85   1 
  7 Waterloo  'B'                                       4:47.10   2 
  8 Penfield  'A'                                       4:49.68   2 
  9 Canandaigua  'A'                                    4:56.42   2 
 10 Batavia  'B'                                        4:56.52   2 
 11 Hornell  'A'                                        4:57.54   1 
 12 East Rochester  'A'                                 5:16.08   2 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Penfield  'A'                                      10:50.04  
  2 Victor Central  'A'                                10:52.88  
  3 Hornell  'A'                                       11:09.12  
  4 Batavia  'A'                                       11:19.02  
  5 Williamson Central  'A'                            11:33.98  
  6 Victor Central  'B'                                11:58.90  
  7 Eastridge  'A'                                     11:59.48  
  8 Waterloo  'A'                                      12:12.58  
  9 Honeoye Central  'A'                               12:21.36  
 10 Williamson Central  'B'                            12:37.69  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rebecca Roth              11 Victor Centr           5-02.00  
  2 Colette Anikwue           12 Letchworth             5-00.00  
  3 Allison Feder             11 Fairport               4-10.00  
  4 Brianna Davis             10 Brockport              4-08.00  
  5 Elena Mantilla            10 Penfield               4-06.00  
  5 Arianna Brown              9 Batavia                4-06.00  
  7 Allison Prescott          12 Fairport              J4-06.00  
  8 Sam Dawson                 9 South Seneca          J4-06.00  
  9 Alexis DeLong             12 Batavia                4-03.00  
  9 Camryn Buck                9 Batavia                4-03.00  
  9 Cora Blunden               9 Williamson C           4-03.00  
  9 Mackenzie Brooks          12 Hornell                4-03.00  
 13 Ryan Luplow               12 Warsaw                 4-00.00  
 13 Bri Gutman                 9 Batavia                4-00.00  
 13 Kaelyn Button             10 Irondequoit            4-00.00  
 13 Chivonna Reed             10 Fairport               4-00.00  
 -- Tatum Faucher              9 Spencerport                 NH  
 -- Courtney Curley            9 Churchville-                NH  
 -- Deseriee Bresett          12 Williamson C                NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Abby McGahey              12 Canandaigua            9-06.00  
  2 Morgan Adams              12 Pavilion              J9-06.00  
  3 Liz Daugherty             11 Livonia                9-00.00  
  3 Elizabeth Cohen           10 Batavia                9-00.00  
  5 Gianna Damico             12 Victor Centr           8-00.00  
  6 Elenie Mitchell           12 Penfield              J8-00.00  
  7 Daphine Postl             11 Fairport               7-03.00  
  7 Brooke Fedison             9 Eastridge              7-03.00  
  7 Yelena Fedorishina        10 Spencerport            7-03.00  
 10 Carly Bender              11 Penfield               6-06.00  
 10 Julia Hubbard             10 South Seneca           6-06.00  
 12 Sierra Nagy               11 Honeoye Cent           5-06.00  
 12 Allie Harford             10 Marcus Whitm           5-06.00  
 12 Kristin Boorman           11 Honeoye Cent           5-06.00  
 -- Heather Hickok            12 Hornell                     NH  
 -- Irini Konstantinou        10 Williamson C                NH  
 -- Michelina Houlihan        11 Spencerport                 NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chanel Odum               12 School Of Th          16-06.00  
  2 Caroline Wirth             9 Fairport              16-03.00  
  3 Claire Myers              11 Fairport              16-02.25  
  4 Anna Flaitz               11 Hornell               15-10.00  
  5 Allison Feder             11 Fairport              15-09.00  
  6 Shaquia Bennett           12 Eastridge             15-08.00  
  7 Kameryn Duell             12 Warsaw                15-07.00  
  7 Morgan Stewart            11 Penfield              15-07.00  
  9 Elaina Alston             12 Irondequoit           15-04.00  
 10 Julie Kuras               10 Warsaw                15-03.75  
 11 Jadin Vasciannie           9 Batavia               15-01.75  
 11 Alyssa Delany             10 Hornell               15-01.75  
 13 Kelly Butler              12 Warsaw                15-01.00  
 14 Nicole Barlow             10 Penfield              14-11.50  
 15 Tyia McCarthy             10 Williamson C          14-09.25  
 16 Jenna Belden              11 Warsaw                14-08.50  
 17 Bicuma Rubingu            12 School Of Th          14-08.25  
 18 Ryan Luplow               12 Warsaw                14-08.00  
 19 Samantha Rogers           11 Brockport             14-07.00  
 20 Samantha Cohen            12 Batavia               14-06.50  
 20 Ciera McRobbie            11 Waterloo              14-06.50  
 22 Stefani Teglash           10 Penfield              14-02.75  
 23 Olivia Bockrath           11 Fairport              14-02.50  
 24 Marjorie Rizzo            10 Canandaigua           13-11.25  
 25 Madeline Senall            9 Penfield              13-08.50  
 25 Serena Washburn           11 Penfield              13-08.50  
 27 Summer Kier                9 East Rochest          13-07.50  
 28 Molly Sauter              10 Penfield              13-07.25  
 29 Taylor Gionta             11 Spencerport           13-05.25  
 30 Savannah Butler           11 South Seneca          13-02.50  
 30 Hadassah Adams            12 Dansville             13-02.50  
 32 Patience Kpor             12 School Of Th          13-01.75  
 33 Kaitlyn Holmes            11 Fairport              13-01.25  
 34 Autumn Frost              10 Williamson C          13-01.00  
 35 Nikki Nguyen              12 Spencerport           13-00.00  
 36 Bella March               10 Notre Dame-B          12-10.25  
 37 Nicole Bergeron           11 Victor Centr          12-08.50  
 37 Emily Borisuk             12 Marcus Whitm          12-08.50  
 37 Olivia Godley              8 Waterloo              12-08.50  
 40 Rachel Czolgosz           12 Churchville-          12-06.75  
 41 Kendra Derleth            10 Waterloo              12-06.50  
 42 Faith Ferris               9 Brockport             12-06.00  
 42 Dinya Hughes               9 Canandaigua           12-06.00  
 42 Cora Rose                  8 Brockport             12-06.00  
 45 Jennifer Adler             9 East Rochest          12-03.50  
 46 Mae Gilley                10 Williamson C          12-03.00  
 47 Sabrina Pathammavong      12 Churchville-          11-11.50  
 47 Jayelle Dunning            8 Williamson C          11-11.50  
 49 Erika Meyn                10 Williamson C          11-09.50  
 50 Emma Seamon               10 South Seneca          11-06.00  
 51 Katie Cosman               9 Honeoye Cent          11-03.50  
 52 Emily O'Connor            11 Dansville             10-05.50  
 -- Shana Spinks              12 School Of Th              FOUL  
 -- Nia Ross                  10 Batavia                   FOUL  
 -- Ali Johnston              12 Penfield                  FOUL  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elizabeth Cohen           10 Batavia               33-03.00  
  2 Caroline Wirth             9 Fairport              33-02.25  
  3 Colette Anikwue           12 Letchworth            33-02.00  
  4 Tyia McCarthy             10 Williamson C          33-01.50  
  5 Elaina Alston             12 Irondequoit           32-00.50  
  6 Joanna Jin                11 Penfield              31-04.00  
  7 Regan Henrici             10 Batavia               31-03.00  
  8 Madelyn Vegder            10 Dansville             30-11.75  
  9 Kameryn Duell             12 Warsaw                30-06.50  
 10 Ali Johnston              12 Penfield              30-00.00  
 11 Samantha Rogers           11 Brockport             29-09.00  
 12 Ciera McRobbie            11 Waterloo              29-05.25  
 13 Olivia Godley              8 Waterloo              29-05.00  
 14 Sarah Adams                9 Batavia               28-11.00  
 14 Hannah Mance               9 Churchville-          28-11.00  
 16 Emily Borisuk             12 Marcus Whitm          28-05.25  
 17 Ainsley Handy              9 Fairport              28-05.00  
 18 Kendra Derleth            10 Waterloo              28-03.00  
 19 Marjorie Rizzo            10 Canandaigua           28-01.50  
 20 Julia Hubbard             10 South Seneca          27-11.50  
 21 Cora Rose                  8 Brockport             27-08.75  
 22 Sophia Konstantinou        8 Williamson C          27-07.00  
 23 Taylor Gionta             11 Spencerport           27-03.50  
 24 Rachel Werner             10 Warsaw                27-01.50  
 -- Savannah Butler           11 South Seneca              FOUL  
 -- Shana Spinks              12 School Of Th              FOUL  
 -- Emily O'Connor            11 Dansville                 FOUL  
 -- Mikayla Gullace           11 Honeoye Cent              FOUL  
 -- Sakina Tasaddaq           12 Dansville                 FOUL  
 -- Nia Ross                  10 Batavia                   FOUL  
 -- Nikki Nguyen              12 Spencerport               FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Madison Offhaus           11 Warsaw                39-03.25  
  2 Lily Robinson             12 Brockport             32-05.25  
  3 Katherine Wiseley         12 Batavia               31-11.50  
  4 Paulina Goodermote        12 Churchville-          30-03.25  
  5 Mackenzie Brooks          12 Hornell               30-00.00  
  6 Emma Rock                 10 Penfield              29-08.50  
  7 Ryan Luplow               12 Warsaw                29-05.50  
  8 Sydney Dillman            11 Victor Centr          28-10.25  
  9 Casey Metzler             11 Penfield              27-11.50  
 10 Micaela Foster            11 Canandaigua           27-06.50  
 11 Kyrah Graham              10 Brighton              27-05.75  
 12 Bailey Robinson           11 Marcus Whitm          26-10.50  
 13 Katie Warner              11 Dansville             26-05.75  
 14 Taylor Peck               11 Notre Dame-B          26-01.75  
 15 Annmarie Olson            12 Canandaigua           26-00.50  
 16 Sarah Parrow              10 Waterloo              25-11.50  
 17 Kaitlin Ange              11 Batavia               25-03.00  
 18 Riley Murphy               9 Canandaigua           24-10.25  
 19 Madison Zaso              10 Spencerport           24-09.25  
 20 Brittany Trank            12 Marcus Whitm          24-04.75  
 21 Leia Werner                9 Warsaw                23-11.50  
 22 Jenna Fazio                9 Livonia               22-11.00  
 23 Tanner Kolb               11 Batavia               22-10.25  
 24 Alyse Hyman               10 Warsaw                22-05.25  
 25 Bethany Ovenshire         10 Waterloo              22-01.00  
 26 Hana Nakayama             10 East                  21-09.25  
 27 Taler Fonda               11 Batavia               21-08.25  
 28 Emily Miles               11 Honeoye Cent          20-11.75  
 29 Lexi Hinds                12 Dansville             20-11.25  
 30 Alexandra Erskine         11 Romulus               20-07.25  
 30 Paige Buck                11 Romulus               20-07.25  
 32 Rebecca Clifford          11 Hornell               20-07.00  
 33 Maddie Faraut             12 Honeoye Cent          18-10.00  
 34 Onalena Smith              9 East                  18-09.25  
 35 Natalie Shull             10 Hornell               18-03.00  
 36 Alyssa Bowser             11 Dansville             17-11.75  
 
Girls Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Katherine Wiseley         12 Batavia               40-00.75  
  2 Leia Werner                9 Warsaw                33-05.50  
  3 Annmarie Olson            12 Canandaigua           32-03.50  
  4 Casey Metzler             11 Penfield              32-00.75  
  5 Lily Robinson             12 Brockport             31-08.75  
  6 Sydney Dillman            11 Victor Centr          31-07.50  
  7 Emma Rock                 10 Penfield              30-10.00  
  8 Kaitlin Ange              11 Batavia               30-06.00  
  9 Brittany Trank            12 Marcus Whitm          30-02.50  
 10 Taylor O'Connor           11 Churchville-          30-01.50  
 11 Madison Zaso              10 Spencerport           29-01.75  
 12 Riley Murphy               9 Canandaigua           28-03.25  
 13 Taler Fonda               11 Batavia               26-07.25  
 14 Taylor Peck               11 Notre Dame-B          26-06.00  
 15 Emily Miles               11 Honeoye Cent          24-10.50  
 16 Tanner Kolb               11 Batavia               24-06.25  
 17 Lexi Hinds                12 Dansville             23-07.00  
 18 Alyse Hyman               10 Warsaw                23-03.00  
 19 Lindsie Cook              12 Batavia               23-02.00  
 20 Sarah Parrow              10 Waterloo              21-08.00  
 21 Natalie Shull             10 Hornell               21-03.50  
 22 Jenna Fazio                9 Livonia               18-10.50  
 23 Shyanne Bennett           12 Romulus               18-01.50  
 24 Bethany Ovenshire         10 Waterloo              16-11.50  
 -- Madison Offhaus           11 Warsaw                    FOUL  
 -- Madison Herman             9 Canandaigua               FOUL  
 -- Bailey Robinson           11 Marcus Whitm              FOUL  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emily Murphy               9 Penfield               7:29.27  
  2 Grace VanGorder           12 Canandaigua            7:33.64  
  3 Carolyn Jessop            10 Romulus                7:44.66  
  4 Madison Moore             12 Batavia                8:03.14  
  5 Mikala Steinmann          12 Williamson C           8:19.15  
  6 Deseriee Bresett          12 Williamson C           8:30.13  
  7 Paige Wasilewski          11 Batavia                8:37.75  
  8 Kristina Bevins           10 Eastridge              9:06.86  
  9 Adah Brophy               12 Penfield               9:16.24  
 10 Brooke Robinson           11 Honeoye Cent           9:16.60  
 11 Amanda Nahas               9 Spencerport            9:45.01  
 12 Maya Rademacker           10 Notre Dame-B           9:46.17  
 13 Amy Borisuk               10 Marcus Whitm           9:46.23  
 14 Lauren Moore              10 Honeoye Cent           9:51.90  
 15 Hailey Fish               11 Canandaigua            9:52.69  
 16 Morgan Oldfield           10 Dansville              9:56.84  
 17 Gwendolyn Werth           10 Dansville              9:57.59  
 18 Emma MacDowell            10 Marcus Whitm           9:58.91  
 19 Leah Grego                 9 Brockport             10:05.48  
 20 Elizabeth Decker          12 Eastridge             11:03.66  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Da'Kari Brown             12 Eastridge                 6.64   1 
  2 Jarrett Champion          11 Brockport                 6.73   1 
  3 Tahjmere Elliott          12 Eastridge                 6.74   1 
  4 Carlton Turner            12 Eastridge                 6.75   1 
  5 Jason Miller              12 Fillmore                  6.88   1 
  6 Nathan Zariczny           11 Penfield                  6.90   1 
  7 Eric Davis                11 Batavia                   6.91   2 
  8 Chris Allen               10 Penfield                  6.93   1 
  9 Jackson Bill              11 Arkport/Cana              7.02   3 
 10 Nate O'Brochta            10 Avoca                     7.02   4 
 11 Tyler Green               11 Hornell                   7.03   3 
 12 Trenton Wynn              10 Penfield                  7.04   2 
 13 Cameron Howard            11 Brockport                 7.05   2 
 14 Zion Ponder               12 School Of Th              7.07   3 
 15 Joe Pizzi                 10 Penfield                  7.08   2 
 16 Edi Muka                  11 East                      7.09   2 
 17 Devin Evarts              11 Avoca                     7.10   4 
 18 Taiyo Iburi-Bethel        10 Batavia                   7.10   4 
 19 D'Andre Snow              12 School Of Th              7.15   4 
 20 Michael Bayley            10 Victor Centr              7.16   6 
 21 Grant Thomas              10 Canandaigua               7.17   2 
 21 Avery Bowens              10 Eastridge                 7.17   5 
 23 Parker Bolton             12 Dansville                 7.19   3 
 24 Tai' Jmeir Gray           10 East Rochest              7.19   4 
 25 Cody Place                10 Brockport                 7.20   4 
 26 Ethan Tracey              11 Irondequoit               7.21   3 
 27 Chris Ewell               10 Penfield                  7.23   3 
 28 Noah Westbrooks            9 Eastridge                 7.24   5 
 29 Alex Fain                 10 Penfield                  7.24   5 
 30 Nate Niles                12 Williamson C              7.27   5 
 31 Alex Gonnella             12 Victor Centr              7.28   5 
 32 Duane Alston              10 Eastridge                 7.31   6 
 33 Jacob Dedie               11 Churchville-              7.32   5 
 34 Trevor Healy              11 Honeoye Cent              7.32   6 
 35 Liam McKessy              11 Fairport                  7.34   5 
 36 Izaiah Cheek              11 Fairport                  7.37   6 
 37 Kyle Colucci              12 Hornell                   7.38   7 
 38 Nathan Carter              9 Eastridge                 7.39   6 
 39 Tyron Bones               10 Eastridge                 7.40   7 
 40 Peter Fatouros            11 Churchville-              7.43   6 
 41 Evan Wong                 11 Canandaigua               7.45   8 
 42 Nick Rosen                10 Fairport                  7.46   8 
 43 Stefen Entwistle          10 Dansville                 7.47   7 
 44 Torrell Lee               12 Wilson/E. Co              7.47   8 
 45 Jon Herrick               10 Canandaigua               7.49   9 
 46 Chaz Velazquez            11 Penfield                  7.50   7 
 47 Rhett Daggar              10 Fairport                  7.51   8 
 48 Juan Diaz                 10 Victor Centr              7.51   7 
 49 Enrique Alayon            11 Brockport                 7.52   9 
 50 Sean Williams              9 Fairport                  7.54   7 
 51 Jashawn Allen              9 School Of Th              7.56   9 
 52 Liam Hendrickson          10 Hornell                   7.57  10 
 53 Phil Redman               11 Livonia                   7.59   9 
 54 Dawson Wilmot             10 Fillmore                  7.61   9 
 55 Justin Myers              12 Victor Centr              7.61  10 
 56 Marques Hargrave          11 Batavia                   7.66  11 
 57 Shakim Phillips           12 School Of Th              7.68  11 
 58 Clayton Sims              11 Brockport                 7.69   8 
 59 Brock Every                9 Batavia                   7.73   8 
 60 Zeb Alverdo               12 South Seneca              7.75   9 
 61 Darian Guzman              9 Victor Centr              7.77  10 
 62 Shawn Brennen             12 Hornell                   7.83  10 
 63 Seth Conner               10 Waterloo                  7.92  11 
 64 Kyle Morsheimer           11 Honeoye Cent              8.11  11 
 65 Marcos Barreiro           10 Livonia                   8.41  12 
 66 Johnathan Gates           10 East Rochest              8.99  12 
 -- Chandler Baker            11 Batavia                     FS   2 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wesley Burke              12 Churchville-             36.93   1 
  2 Jason Miller              12 Fillmore                 37.43   1 
  3 Roman Sagan               12 Brockport                37.52   1 
  4 Nico Bellavia             11 Victor Centr             37.67   1 
  5 Chris Allen               10 Penfield                 37.93   4 
  6 Jackson Bill              11 Arkport/Cana             38.22   2 
  7 Joe Pizzi                 10 Penfield                 38.79   1 
  8 Alec Andrews              11 Brockport                38.84   2 
  9 Jarrett Champion          11 Brockport                38.90   6 
 10 Savion Stinson            12 Spencerport              39.06   2 
 11 Caleb Felton              10 Irondequoit              39.29   3 
 12 Devin Evarts              11 Avoca                    39.45   5 
 13 Edi Muka                  11 East                     39.77   3 
 14 Malik McCray              10 East                     39.78   5 
 15 Ruot Juong                12 Spencerport              39.91   6 
 16 Trenton Wynn              10 Penfield                 39.92   4 
 17 Nathan Zariczny           11 Penfield                 39.92   6 
 18 Nate O'Brochta            10 Avoca                    39.97   8 
 19 Liam Dietschler           10 Lyons                    40.22   8 
 20 Chaz Velazquez            11 Penfield                 40.22   8 
 21 Jacob Thomas              11 Honeoye Cent             40.25   5 
 22 Jarron Nesmith            10 Churchville-             40.60   3 
 23 Dylan Orcutt              11 Fairport                 40.62   4 
 24 Alfredo Aponte            11 School Of Th             40.94   7 
 25 Chris Ewell               10 Penfield                 41.03   6 
 26 D'Andre Snow              12 School Of Th             41.14   6 
 27 Tyler Green               11 Hornell                  41.26   7 
 28 Avery Bowens              10 Eastridge                41.36   7 
 29 Cody Place                10 Brockport                41.37   7 
 30 Alex Fain                 10 Penfield                 41.45   8 
 31 Parker Monagan            10 Spencerport              41.49   5 
 32 Phil Redman               11 Livonia                  41.54   8 
 33 Jashawn Allen              9 School Of Th             41.75   8 
 34 Jer'reim Madison           9 East                     41.91   9 
 35 Kyle Colucci              12 Hornell                  42.11   9 
 36 Friend Olsen              11 Honeoye Cent             42.46  10 
 37 Dawson Wilmot             10 Fillmore                 42.52   7 
 38 Collin Tumbiolo           12 Waterloo                 43.79  10 
 39 Shawn Brennen             12 Hornell                  43.82  10 
 40 Kameron Miles             10 East                     44.83  11 
 41 David Doan                10 Notre Dame-B             45.33  11 
 42 Peter Diaz                10 Waterloo                 47.16  11 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brad Farnham              12 Penfield               1:25.22   1 
  2 Connor Preston            10 Victor Centr           1:25.33   1 
  3 Lowell McCarthy           12 Penfield               1:25.51   1 
  4 Alec Andrews              11 Brockport              1:26.56   1 
  5 Samuel Schraver           11 Fairport               1:26.70   1 
  6 Jack Murphy               12 Penfield               1:26.79   2 
  7 Campbell Andersen         12 Batavia                1:26.80   1 
  8 Josh Jacobs               12 Dansville              1:27.44   1 
  9 Andy Frank                10 Penfield               1:27.98   2 
 10 Mason Kozody              10 Fairport               1:28.43   2 
 11 Wesley Burke              12 Churchville-           1:28.95   2 
 12 Cameron Chambers          10 East Rochest           1:29.19   3 
 13 John Pullano              11 Penfield               1:29.79   3 
 14 Justin Townsend           12 Churchville-           1:29.86   2 
 15 Ryshig Scott-Thompson     12 Wilson/E. Co           1:30.38   1 
 16 Patrick Wilbur            12 Brockport              1:30.66   3 
 17 Kyle VanSlyke             10 Letchworth             1:30.83   4 
 18 Colby Wharram             11 Brockport              1:30.84   2 
 19 Caleb Peck                11 Brockport              1:31.05   3 
 19 Ray Fujita                10 Fairport               1:31.05   3 
 21 Brandon Torres-Manuse     12 Eastridge              1:31.53   2 
 22 Johnathan Fedison         10 Eastridge              1:31.97   4 
 23 Matthew Faulkenberry      12 Livonia                1:32.01   4 
 24 Sam Viggiani              12 Canandaigua            1:32.40   1 
 25 Casey Rizzo               12 Canandaigua            1:32.49   4 
 26 Sam Bartz                 12 Batavia                1:32.58   3 
 27 Zachary Wharram           11 Brockport              1:33.21   2 
 28 Job Smith                 11 Alexander Ce           1:33.39   2 
 29 Pete VanHouten            12 Honeoye Cent           1:33.43   5 
 30 Nick Neid                 11 Batavia                1:33.62   5 
 31 Kevin Winn                12 Fairport               1:33.77   4 
 32 Conrad Bremer             10 Victor Centr           1:33.78   3 
 33 Alex Rono                 10 Honeoye Cent           1:33.90   3 
 34 Parker Canarvis           10 Livonia                1:34.80   4 
 35 Michael Krueger           11 Brockport              1:34.85   4 
 36 Ryan Kabel                11 Batavia                1:35.61   5 
 37 Zach Williams             11 Fairport               1:35.90   5 
 38 Jacob Hueber              12 Spencerport            1:36.77   6 
 39 Eric Hettel               11 Penfield               1:36.81   5 
 40 Abanoor Abdi              12 East                   1:37.02   5 
 41 Duvante Cora              11 Waterloo               1:37.11   6 
 42 Dezmond Virella           12 Wilson/E. Co           1:37.44   5 
 43 Trey Kemp                 12 Batavia                1:38.21   6 
 44 Michael Hill               9 East                   1:39.29   6 
 45 Damien Escobar            11 Batavia                1:39.87   6 
 46 Nathan Chambers            9 East Rochest           1:44.58   7 
 47 Joe Palermo               11 Honeoye Cent           1:44.85   6 
 48 Blake Spina               11 Waterloo               1:44.94   7 
 49 Cody Nothnagle             9 Spencerport            1:49.33   7 
 50 Ty Smith                  10 Williamson C           1:51.56   7 
 51 Jordan Williams            9 Williamson C           2:03.03   7 
 52 Dustin Sable              12 Canisteo-Gre           2:10.80   7 
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hunter Braun              11 Victor Centr           2:44.58   1 
  2 Nicholas Andrews          10 Brockport              2:46.56   1 
  3 Zachary Gauronski         10 Penfield               2:48.32   1 
  4 Scott Hawley              12 South Seneca           2:48.71   1 
  5 Ryan Schumann              9 Spencerport            2:48.90   1 
  6 Kyle Dick                 12 Churchville-           2:49.21   1 
  7 Andrew Cunningham         11 Batavia                2:52.27   2 
  8 Coleton Pallatto          11 Fairport               2:53.08   1 
  9 Trayton Schmeelk          10 Williamson C           2:53.62   2 
 10 Cameron Austin            10 Batavia                2:58.67   1 
 11 AJ Niles                  10 Williamson C           2:59.58   2 
 12 Jack D'Angelo             10 Warsaw                 3:00.02   2 
 13 Ben Kemnitzer             12 Hornell                3:01.65   2 
 14 Grant Perkins             10 Churchville-           3:01.73   2 
 15 Alex Shick                11 Hornell                3:02.01   2 
 16 Mason Storm               11 Honeoye Cent           3:02.02   2 
 17 Matt Adams                10 Batavia                3:02.98   2 
 18 Zach Cornish              12 Honeoye Cent           3:03.36   3 
 19 John Bruggman             10 Batavia                3:03.47   2 
 20 Nicholas Krueger           9 Brockport              3:05.94   2 
 21 Alex Rodriguez             9 Dansville              3:06.92   3 
 22 Kaden Parkhurst            8 Marcus Whitm           3:12.59   3 
 23 Jacob Gualtieri           11 Notre Dame-B           3:12.77   3 
 24 Clay Battle                8 Honeoye Cent           3:14.81   3 
 25 Noor Hassan               12 School Of Th           3:16.28   3 
 26 Jalen Corbett             12 Waterloo               3:16.57   3 
 27 Chris Borraccia           12 Spencerport            3:17.22   3 
 28 Ian Fisher                12 Waterloo               3:26.53   3 
 29 Sigurd Moen               12 Warsaw                 3:55.79   3 
 30 Dustin Sable              12 Canisteo-Gre           3:55.86   3 
 -- Evan Brueckner            10 Penfield                    DQ   1 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tyler Senall              11 Penfield               4:24.13   1 
  2 Jacob Fredericks           9 Penfield               4:40.23   1 
  3 Nicholas Andrews          10 Brockport              4:41.68   1 
  4 Cole Viavattene           11 Spencerport            4:42.24   1 
  5 Ethan Abell               11 Fairport               4:46.32   1 
  6 Andrew Schmuhl            10 Victor Centr           4:46.94   1 
  7 Jake Marchese             10 Penfield               4:48.62   1 
  8 Sam Liberatore            11 Fairport               4:49.29   1 
  9 Daniel Frisbee            11 Waterloo               4:49.66   1 
 10 Oliver Kelley             10 Churchville-           4:49.91   1 
 11 Nathan Black              10 Victor Centr           4:50.20   1 
 12 Aaron Albrecht            11 Brockport              4:52.95   1 
 13 Brent Kissinger           10 Fairport               4:53.59   2 
 14 Isaac Perkins             10 Churchville-           4:54.43   2 
 15 Tyler Jones               11 Williamson C           4:59.26   1 
 16 JD Grell                  12 Williamson C           5:00.15   2 
 17 Matthew Faulkenberry      12 Livonia                5:00.34   1 
 18 Pete VanHouten            12 Honeoye Cent           5:00.37   2 
 19 Ryshig Scott-Thompson     12 Wilson/E. Co           5:00.43   1 
 20 Mario Rosales              9 Batavia                5:00.93   2 
 21 Jarr Briggs                9 Spencerport            5:02.20   2 
 22 Gavin Bathgate            10 East Rochest           5:02.95   2 
 23 Matt Vosburg               9 Avoca                  5:06.81   2 
 24 Andrew Korts              10 Churchville-           5:09.71   2 
 25 Alex Rodriguez             9 Dansville              5:24.48   2 
 26 Ryan Frisbee              10 Waterloo               5:26.60   2 
 27 James Hallett              9 Honeoye Cent           5:27.22   2 
 28 Wesley Dorow              10 East Rochest           5:57.46   2 
 -- Tim Redman                11 Livonia                    DNF   1 
 
Boys 3200 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Majd Rouhana              11 Fairport               9:48.55   1 
  2 Sean Henretta             10 Fairport               9:57.93   1 
  3 Erik LaCourt              12 Brockport             10:04.20   1 
  4 Tim Redman                11 Livonia               10:23.74   1 
  5 Jack Callard              11 Fairport              10:28.42   1 
  6 Zakariah Jantzi           10 Batavia               10:30.90   1 
  7 Matt Abell                10 Fairport              10:31.25   1 
  8 Landon Urzetta            11 Victor Centr          10:32.90   1 
  9 Garrett Hall               9 Penfield              10:43.47   1 
 10 Nate Loria                11 Batavia               10:44.08   1 
 11 Ben Kemnitzer             12 Hornell               10:47.11   1 
 12 Zach Zaharkin             10 Spencerport           10:49.18   1 
 13 Jonathan Ackles           10 Fairport              10:53.88   1 
 14 Nick Page                 10 Waterloo              11:05.40   2 
 15 Alex Jones                12 Canandaigua           11:12.14   1 
 16 James Hallett              9 Honeoye Cent          11:13.30   2 
 17 Clifford Imes             12 Eastridge             11:20.02   2 
 18 Chase Leckinger            9 Spencerport           11:20.68   2 
 19 David Pillo               10 Batavia               11:27.05   2 
 20 Kaden Parkhurst            8 Marcus Whitm          11:47.98   2 
 21 Jacob Bailey              11 Hornell               11:55.24   2 
 22 Joe LoMonaco               9 Brockport             12:00.11   2 
 23 Chris Korherr              8 Williamson C          12:00.83   2 
 24 Adam Schreiber            10 Williamson C          12:11.19   2 
 25 Cody Smith                11 East Rochest          12:50.71   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Marcus Nicholas           12 Irondequoit               7.76   1 
  2 Tony SanGregory           12 Warsaw                    7.93   1 
  3 Eric Davis                11 Batavia                   7.96   1 
  4 Jayon Frater              12 Brockport                 8.01   1 
  5 Cole Vandenberg           11 Victor Centr              8.54   2 
  6 Dillon Gleason            12 Canandaigua               8.55   2 
  7 Michael Bayley            10 Victor Centr              8.57   1 
  8 Zack Wigent               12 Fairport                  8.64   2 
  9 Tim Kennerson             12 Waterloo                  8.69   2 
 10 Julio Vazquez             11 Batavia                   8.73   2 
 11 Brendan Frutchey          12 Victor Centr              9.22   2 
 12 Friend Olsen              11 Honeoye Cent              9.56   2 
 13 AJ Niles                  10 Williamson C              9.66   3 
 14 Gabe Lind                 10 Victor Centr              9.92   3 
 15 Bryan Best                10 Marcus Whitm              9.98   3 
 16 Zachary Woodruff          12 Churchville-             10.41   3 
 17 Jacob Nemitz               9 Marcus Whitm             10.75   4 
 18 Joey Monachino            10 East Rochest             10.97   4 
 19 Ethan Ball                10 Honeoye Cent             11.58   4 
 20 Joe Belmont               10 Williamson C             13.73   3 
 21 Liam Van Pelt             10 East Rochest             13.85   4 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Victor Central  'A'                                 1:37.79   1 
  2 Batavia  'A'                                        1:38.85   1 
  3 Brockport  'A'                                      1:38.87   1 
  4 Eastridge  'A'                                      1:39.53   1 
  5 Dansville  'A'                                      1:41.57   3 
  6 East  'A'                                           1:44.07   4 
  7 Hornell  'A'                                        1:44.73   3 
  8 Churchville-Chili  'A'                              1:44.80   2 
  9 Batavia  'B'                                        1:45.04   3 
 10 Honeoye Central  'A'                                1:45.91   4 
 11 Victor Central  'B'                                 1:46.50   4 
 12 Waterloo  'A'                                       1:51.64   4 
 13 East Rochester  'A'                                 1:54.95   4 
 -- Spencerport  'A'                                         DQ   2  cut in early
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Penfield  'A'                                       3:35.81   1 
  2 Penfield  'B'                                       3:37.77   1 
  3 Batavia  'A'                                        3:49.54   1 
  4 Canandaigua  'A'                                    3:49.75   1 
  5 Brockport  'A'                                      3:50.16   1 
  6 Fairport  'A'                                       3:52.54   2 
  7 Eastridge  'A'                                      3:57.92   2 
  8 Batavia  'B'                                        4:00.31   2 
  9 East  'A'                                           4:04.24   2 
 10 Fairport  'B'                                       4:13.41   2 
 11 Honeoye Central  'A'                                4:18.47   2 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Churchville-Chili  'A'                              8:44.49  
  2 Penfield  'A'                                       8:55.11  
  3 Victor Central  'A'                                 9:00.67  
  4 Waterloo  'A'                                       9:04.23  
  5 Batavia  'A'                                        9:05.29  
  6 South Seneca  'A'                                   9:16.42  
  7 Brockport  'A'                                      9:18.55  
  8 East Rochester  'A'                                 9:30.59  
  9 Honeoye Central  'A'                                9:38.37  
 10 Churchville-Chili  'B'                              9:41.79  
 11 Batavia  'B'                                        9:48.15  
 12 Spencerport  'A'                                    9:52.05  
 13 Penfield  'B'                                      10:07.70  
 14 Hornell  'A'                                       10:27.59  
 15 Williamson Central  'A'                            10:55.22  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Micah Walker              12 Spencerport            5-10.00  
  2 Cole Vandenberg           11 Victor Centr          J5-10.00  
  3 Zack Wigent               12 Fairport               5-06.00  
  4 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield               5-03.00  
  4 Andrew Boway              11 Churchville-           5-03.00  
  6 Daemon Konienczny          9 Batavia                5-00.00  
  7 Job Smith                 11 Alexander Ce          J5-00.00  
  8 Zachary Woodruff          12 Churchville-           4-09.00  
  9 Michael Krueger           11 Brockport             J4-09.00  
  9 Isaac Behage              10 Brockport             J4-09.00  
 -- Josh Pitt                 12 Honeoye Cent                NH  
 -- Carlton Turner            12 Eastridge                   NH  
 -- Cody Wohlschegel          10 Honeoye Cent                NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ben Twombly               12 Canandaigua           13-09.00  
  2 Trevor Delly              12 Eastridge             12-09.00  
  3 Ryan Harman               10 Fairport              12-03.00  
  4 Jonah McGrath             12 Penfield             J12-03.00  
  5 Jon Maxwell               11 Victor Centr          11-09.00  
  6 Kyle VanSlyke             10 Letchworth           J11-09.00  
  7 Brett Patmore             11 Spencerport           11-00.00  
  8 Henry Reber               12 Canandaigua          J11-00.00  
  9 Roman Sagan               12 Brockport             10-03.00  
  9 Campbell Andersen         12 Batavia               10-03.00  
 11 Sam Bartz                 12 Batavia                9-06.00  
 12 Jakob O'May               10 Penfield               8-09.00  
 12 Ryan Anglum               10 Penfield               8-09.00  
 12 Daemon Konienczny          9 Batavia                8-09.00  
 12 Trayton Schmeelk          10 Williamson C           8-09.00  
 12 Mark Kozlyuk              10 Spencerport            8-09.00  
 12 Brennan Murray             9 Penfield               8-09.00  
 18 Dallin Forsgren           11 Fairport               8-00.00  
 18 Mike Piacente             10 Honeoye Cent           8-00.00  
 18 Matt VanKuren             10 Victor Centr           8-00.00  
 18 Miroslav Boychuk           9 Brockport              8-00.00  
 18 Nate Loria                11 Batavia                8-00.00  
 23 Jaydon Barber              9 Batavia                7-00.00  
 -- Ethan Ball                10 Honeoye Cent                NH  
 -- Nathan Crane              12 Letchworth                  NH  
 -- Cody Wohlschegel          10 Honeoye Cent                NH  
 -- Zachary DeMay             12 East Rochest                NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Trevor Schneggenburger    10 Fairport              20-03.00  
  1 Jayon Frater              12 Brockport             20-03.00  
  3 Zion Ponder               12 School Of Th          20-02.00  
  4 Ryan Harman               10 Fairport              20-01.25  
  5 Jackson Hays              11 Penfield              20-01.00  
  6 Tyrell Bluto              12 Waterloo              19-11.00  
  7 Da'Kari Brown             12 Eastridge             19-04.25  
  8 D'Andre Snow              12 School Of Th          19-03.50  
  9 AJ Niles                  10 Williamson C          19-02.50  
 10 Andre Williams            11 Irondequoit           19-02.00  
 11 Taiyo Iburi-Bethel        10 Batavia               18-11.00  
 12 Andy Scott                12 Penfield              18-09.50  
 13 Jacob Dedie               11 Churchville-          18-07.50  
 14 Ruot Juong                12 Spencerport           18-00.50  
 15 Krys Mosher               12 South Seneca          17-11.50  
 16 Mitchell Heard            12 Avoca                 17-08.25  
 17 Friend Olsen              11 Honeoye Cent          17-07.00  
 18 Kevin Bui                 12 Victor Centr          17-06.00  
 19 Jordan Babcock            12 Dansville             17-05.50  
 20 Clayton Sims              11 Brockport             17-04.25  
 21 Nathan Carter              9 Eastridge             16-10.50  
 22 Liam Hendrickson          10 Hornell               16-10.25  
 23 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield              16-08.00  
 24 Vincent Brown             12 Canandaigua           16-07.00  
 25 Emmanuel Perkins          11 Wilson/E. Co          16-06.75  
 26 Jacai Sanders              9 East                  15-05.75  
 27 Seth Conner               10 Waterloo              15-01.50  
 28 Noah Westbrooks            9 Eastridge             14-11.50  
 28 Nick Leary                10 Spencerport           14-11.50  
 30 Zeb Alverdo               12 South Seneca          14-04.75  
 31 Liam Van Pelt             10 East Rochest          14-02.00  
 -- Jackson Bill              11 Arkport/Cana              FOUL  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zion Ponder               12 School Of Th          44-01.00  
  2 Jayon Frater              12 Brockport             44-00.75  
  3 Micah Walker              12 Spencerport           44-00.00  
  4 Trevor Schneggenburger    10 Fairport              43-00.50  
  5 Jonah McGrath             12 Penfield              41-11.00  
  6 Krys Mosher               12 South Seneca          40-00.50  
  7 Tahjmere Elliott          12 Eastridge             38-10.00  
  8 Clayton Belmont           12 Williamson C          38-08.00  
  9 Tyrell Bluto              12 Waterloo              38-06.00  
 10 Trevor Healy              11 Honeoye Cent          37-00.25  
 11 Ryan Bieniek              12 Batavia               36-10.50  
 12 John Bruggman             10 Batavia               36-00.25  
 13 Julio Vazquez             11 Batavia               35-06.25  
 14 Alex Rono                 10 Honeoye Cent          34-11.00  
 15 Damon Yanklowski          11 Brockport             34-08.00  
 16 Jacob Nemitz               9 Marcus Whitm          31-07.50  
 17 Bryan Best                10 Marcus Whitm          31-01.00  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew Palermo            11 Spencerport           47-04.50  
  2 Regan Craig               12 Irondequoit           43-00.50  
  3 Dominic Polizzi           10 Brockport             41-03.00  
  4 Norberto Cervantes        12 Williamson C          40-00.50  
  5 Jaheim Smith              10 Batavia               37-09.75  
  6 Brendan Collins           12 Hornell               37-03.75  
  7 Ryan Bittel               12 Canandaigua           36-10.50  
  8 Ian SanFratello           12 Batavia               35-10.50  
  9 Tino Zinni                11 Batavia               35-05.75  
 10 Trevon Pitts              12 Eastridge             34-09.25  
 11 Nicholas McGuire          11 Warsaw                32-07.75  
 12 Chris Perchitti           11 Waterloo              32-06.25  
 13 Joshua VanDeMark          11 Brockport             31-01.50  
 14 Leo Ceron                 10 Williamson C          30-03.50  
 15 Cody Crane                12 Honeoye Cent          30-02.75  
 16 Sean Clarke                9 Penfield              28-10.25  
 17 Robert Ungar              11 Honeoye Cent          28-05.00  
 18 Andrew Bracci-Colletti    12 Hornell               28-00.75  
 19 Tristan Folk              12 Waterloo              27-08.75  
 20 Owen Verbree              10 Penfield              21-07.00  
 -- Jonathan Dugan            11 Irondequoit                 ND  
 -- Colby Bonnewell           12 Avoca                       ND  
 -- Matt McHenry              12 Canandaigua                 ND  
 -- John Ocque                10 Lyons                       ND  
 -- Montrell Hendricks        11 World of Inq                ND  
 -- Jarell Green              12 World of Inq                ND  
 -- Guillermo Lagunas-Zuniga  12 Notre Dame-B                ND  
 -- Luis Paramo                9 Marion                      ND  
 -- Jake Verkey               11 Newark                      ND  
 -- Ethan Walters             11 Marion                      ND  
 -- Noah Smith                12 Canandaigua                 ND  
 -- Anthony Ray               11 Batavia                     ND  
 
Boys Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Norberto Cervantes        12 Williamson C          60-01.25  
  2 Brendan Collins           12 Hornell               47-04.00  
  3 Jose Espinoza             11 Williamson C          45-02.00  
  4 Ryan Bittel               12 Canandaigua           44-10.25  
  5 Ian SanFratello           12 Batavia               43-05.00  
  6 Noah Smith                12 Canandaigua           42-09.00  
  7 Cody Crane                12 Honeoye Cent          41-11.25  
  8 Trevon Pitts              12 Eastridge             41-04.50  
  9 Nick Scammell             11 Canandaigua           41-03.00  
 10 Joshua VanDeMark          11 Brockport             40-07.50  
 11 Ashton Howlett             9 Brockport             40-07.00  
 12 Evan Bartz                10 Batavia               39-07.00  
 13 Dominic Polizzi           10 Brockport             38-09.50  
 14 Justin Bissanti           11 Brockport             38-04.75  
 15 Jacob Dedie               11 Churchville-          38-04.00  
 16 Jordan Maggard            11 Brockport             36-06.75  
 17 Nathan Farnham            10 Penfield              35-07.00  
 18 Zack Scammell              9 Canandaigua           34-11.00  
 19 Andrew Bracci-Colletti    12 Hornell               34-05.50  
 20 Tino Zinni                11 Batavia               33-03.00  
 21 AJ Plyter                 12 Williamson C          33-02.50  
 22 Sean Clarke                9 Penfield              32-03.50  
 23 Leo Ceron                 10 Williamson C          32-03.00  
 24 Nicholas McGuire          11 Warsaw                31-09.00  
 25 Robert Ungar              11 Honeoye Cent          30-07.00  
 26 Chris Perchitti           11 Waterloo              28-10.50  
 27 Isaac Behage              10 Brockport             28-00.50  
 28 Tristan Folk              12 Waterloo              25-07.00  
 -- Anthony Ray               11 Batavia                   FOUL  
 -- Andrew Palermo            11 Spencerport               FOUL