Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/4/2017 09:17 PM
                              RWTL- AC - 2/4/2017                              
                                   2/4/2017                                    
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Abby Frank                12 Penfield                  7.31   1 
  2 Ny'Shaya Henderson        11 Franklin                  7.35   1 
  3 Hallie Buddendeck         12 Webster Thom              7.49   1 
  4 Travasia Singletary       11 Aquinas Inst              7.62   1 
  5 Emily Bargy               11 Wayne Centra              7.68   1 
  6 Gionna Laracuente          9 Rush-Henriet              7.72   1 
  7 Aaliyah Coleman            9 Waterloo                  7.83   1 
  8 Nicole Johnson            11 Wilson/E. Co              7.89   2 
  9 Taylor Allen               9 Churchville-              7.94   2 
 10 Kyla Ross                 10 School Of Th              7.95   2 
 11 Briana Lowry              11 Hilton                    7.98   2 
 12 Claire Myers              11 Fairport                  8.02   1  8.011
 13 Bri Gutman                 9 Batavia                   8.02   2  8.013
 14 Mary Munding              10 Churchville-              8.03   3  8.022
 15 Hailey Rice                9 Webster Schr              8.03   2  8.027
 16 Shanique Hill             11 Greece Olymp              8.08   3 
 17 Elaye Ekiyor              10 Penfield                  8.12   2 
 18 Grace Verweire            10 Hilton                    8.16   3 
 19 Toddiya Gillam            11 Edison Tech               8.18   4 
 20 Megan Bevell               9 Mynderse Aca              8.19   3  8.182
 21 Simone Haywood            11 Churchville-              8.19   4  8.190
 22 Camryn Buck                9 Batavia                   8.22   3 
 23 Madison Lynch             10 Mynderse Aca              8.23   4 
 24 Amanda Poetker            12 Penfield                  8.26   3 
 25 Alyssa Damiano            10 Webster Schr              8.27   4  8.262
 26 Nicole Engster             9 Mynderse Aca              8.27   3  8.264
 27 Maima Paasewe-Smith       12 Fairport                  8.27   5  8.269
 28 Gaby Melendez             10 Victor Centr              8.28   4 
 29 Hannah Taber              12 Gananda                   8.31   4 
 30 Sara DiVirgilio           11 Webster Thom              8.35   4 
 31 Serena Uhl                12 Victor Centr              8.36   5 
 32 Morgan Hardy               9 Webster Thom              8.38   5 
 33 Audrey Buddendeck          9 Webster Thom              8.39   5 
 34 Mackenzie Lawless          9 Dansville                 8.40   5 
 35 Autumn Javier             10 Midlakes                  8.47   6 
 36 Riley Urzetta              9 Victor Centr              8.49   6 
 37 Catherine Reid            10 Palmyra-Mace              8.63   5 
 38 Alexandra Christman        9 Palmyra-Mace              9.19   6 
 39 Winsome Conley            10 School witho             10.43   6 
 
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sinead Sargeant           11 Fairport                 42.48   1 
  2 Jenna Strickland          12 Victor Centr             43.90   1 
  3 Katie Hamel               10 Wayne Centra             44.06   1 
  4 Hailey Corbett            11 Waterloo                 44.50   2 
  5 Claire Zickl              11 Batavia                  44.59   1 
  6 Eva Boothby               10 Webster Schr             44.67   2 
  7 Cheterria Johnson         10 Edison Tech              45.00   3 
  8 Alicia Zimmer             11 Webster Thom             45.04   3 
  9 Cemanie Brown             11 Rush-Henriet             45.66   3 
 10 Rachael Hodgson           11 Hilton                   45.68   2 
 11 Sophia Chelini             9 Wayne Centra             45.77   3 
 12 Taylor Atkins-Lewis       11 Fairport                 45.80   1 
 13 Hannah DiLiberto          11 Webster Schr             45.83   4 
 14 Brandi Leslie             12 Aquinas Inst             45.86   4 
 15 Regan Henrici             10 Batavia                  46.20   2 
 16 Sarah Urban               10 Victor Centr             46.29   2 
 17 Amala Bernard             11 Aquinas Inst             46.47   4 
 18 Jenna Gravino             11 Palmyra-Mace             46.59   2 
 19 Nicole Barlow             10 Penfield                 47.19   4 
 20 Victoria Gottorff         10 Webster Schr             47.22   3 
 21 Trinity Wright             9 Edison Tech              47.25   4 
 22 Vanessa Houser            10 Franklin                 47.50   5 
 23 Mekaia Reid                9 Webster Thom             47.81   6 
 24 Lindsay Raes              10 Penfield                 48.24   5 
 25 Hollee Graham             12 Palmyra-Mace             48.30   6 
 26 Makenzie Desain           11 Palmyra-Mace             48.52   6 
 27 Angelica Lisboa           11 Churchville-             48.55   5 
 28 Nicole Catalfo             9 Penfield                 48.68   5 
 29 Caitlin Kingston          10 Batavia                  48.74   6 
 30 Ashanti Arnold             9 Edison Tech              48.77   7 
 31 Maria Voss                11 Palmyra-Mace             48.97   6 
 32 Hannah Mantz              10 Newark                   48.98   7 
 33 Breanna Bowman             9 Wayne Centra             49.29   7 
 34 Kyra Grooms               10 Victor Centr             49.42   5 
 35 E'Shanaste Jones          10 Edison Tech              49.58   7 
 36 Marysa Rizzo              12 Midlakes                 49.84   6 
 37 Tierra White              11 School witho             49.96   8 
 38 Kimani Jackson            11 School witho             50.54   8 
 39 Camille Cosmiano          11 Rush-Henriet             51.12   7 
 40 Shae McConnell             9 Mynderse Aca             51.64   8 
 41 Tehya Bollar              10 School Of Th             53.42   8 
 42 Victoria Maier            11 Hilton                   53.47   8 
 43 Marie Rogers              10 Midlakes                 54.41   8 
 
Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hayleigh Palotti          11 Livonia                1:36.93   1 
  2 Cameron Mackenzie         11 Penfield               1:41.79   1 
  3 Emma Kinnicutt             9 Wellsville             1:45.57   1 
  4 Milan Linzy               10 Rush-Henriet           1:46.14   1 
  5 Abby Baerwaldt            12 Rush-Henriet           1:48.15   1 
  6 Marlee Angus              10 Penfield               1:48.74   2 
  7 Molly Sauter              10 Penfield               1:48.76   3 
  8 Lexi Peters               11 Rush-Henriet           1:49.06   3 
  9 Michaela Knapp            10 Aquinas Inst           1:49.46   1 
 10 Jaime Gudyka               9 Webster Schr           1:49.56   1 
 11 Shikerra Small            12 Franklin               1:49.59   2 
 12 Alexandra Dittman         10 Hilton                 1:49.83   2 
 13 Sara Johnstone            10 Wayne Centra           1:50.13   2 
 14 Haley Brennan             10 Webster Thom           1:50.71   2 
 15 Elena Mantilla            10 Penfield               1:51.06   1 
 16 Payton Yelle              10 Penfield               1:51.07   3 
 17 Leigha Gould               9 Webster Schr           1:51.08   2 
 18 Lauren O'Dell             12 Victor Centr           1:51.15   3 
 19 Lynzee Havert              9 Newark                 1:51.33   2 
 20 Mackenzie Carney          10 Webster Schr           1:51.42   3 
 21 Ilsa Kloiber               8 Victor Centr           1:51.47   3 
 22 Meghan Domroes            10 Penfield               1:51.53   2 
 23 Natalie Eckl              12 Penfield               1:51.71   3 
 24 Abby Dyson                12 Webster Schr           1:52.60   2 
 25 Taylor Alloco             12 Hilton                 1:52.94   1 
 26 Cecelia Carney            10 Webster Schr           1:53.25   3 
 27 Julia Bettin               9 Hilton                 1:53.60   3 
 28 Sydney Della Penna         9 Batavia                1:53.89   5 
 29 Jaznai Brooks             11 Monroe/SWW             1:53.94   5 
 30 Hope Porrazzo             12 Churchville-           1:54.76   4 
 31 Adamaryz Vargas           10 Hilton                 1:55.54   3 
 32 Aisha Thatcher            10 Batavia                1:56.08   4 
 33 Keren Park                 9 Rush-Henriet           1:56.92   4 
 34 Victoria Miller           11 Wayne Centra           1:56.94   4 
 35 Macie Janto                9 Palmyra-Mace           1:57.74   5 
 36 Juliana Branche            9 Batavia                1:57.90   4 
 37 Rachel Drake              10 Dansville              1:58.00   4 
 38 Madeline Taggart           9 Batavia                1:58.07   4 
 39 Carina Giannini           11 School Of Th           1:58.55   4 
 40 Kiaya Franklin            11 Batavia                1:58.98   4 
 41 Haley Shangraw            10 Waterloo               1:59.45   5 
 42 Jessica Le                11 Gananda                2:00.43   5 
 43 Sydney Trabold            12 Wayne Centra           2:03.38   5 
 44 Taylor Ward               12 Victor Centr           2:04.91   4 
 45 Victoria Owen             11 Midlakes               2:10.16   5 
 46 Taylor Brignall           10 Mynderse Aca           2:12.30   5 
 47 Heaven Johnson            11 Dansville              2:12.82   5 
 48 Olivia Yancey              9 Mynderse Aca           2:21.02   5 
 
Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anna Kostarellis          12 Churchville-           2:54.24   1 
  2 Amanda Vestri             12 Webster Thom           3:05.61   1 
  3 Briana Bromley            10 Batavia                3:13.22   1 
  4 Morgan Molesworth         12 Victor Centr           3:13.39   1 
  5 Erin Davis                 9 Penfield               3:17.24   1 
  6 Allison Prescott          12 Fairport               3:17.28   1 
  7 Olivia Gilbert             9 Wayne Centra           3:17.35   1 
  8 Anna Cuciurean-Zapan      11 Fairport               3:17.67   1 
  9 Libby Powers               9 Avon Central           3:21.09   1 
 10 Riley Mason                7 Hilton                 3:24.13   1 
 11 Elena Ziskind              9 Webster Thom           3:24.99   1 
 12 Rebekah Thorp             11 Palmyra-Mace           3:28.99   2 
 13 Joanna O'Sullivan         12 Aquinas Inst           3:29.74   2 
 14 Dena Ramos                10 Fairport               3:30.19   2 
 15 Darby McNamara            10 Gananda                3:30.86   2 
 16 Kristen Goebel            11 Victor Centr           3:31.95   2 
 17 Amanda Hough              10 Hilton                 3:32.48   2 
 18 Elizabeth Hofer           10 Palmyra-Mace           3:33.67   2 
 19 Maizie Grunwaldt          10 Webster Thom           3:33.73   2 
 20 Hannah Peake              11 Mynderse Aca           3:34.28   2 
 21 Taylor Matthews            9 Hilton                 3:34.37   2 
 22 Lily Oliver               10 Rush-Henriet           3:34.51   3 
 23 Madison Murray            11 Batavia                3:34.56   3 
 24 Elizabeth Ramsey          10 Webster Schr           3:38.90   3 
 25 Toula Elwell               9 Penfield               3:43.55   3 
 26 Chloe Kernan              11 Geneseo                3:45.08   3 
 27 Jaimee Frederick          12 Midlakes               3:52.27   3 
 28 Payton Clingerman         11 Waterloo               3:59.03   3 
 29 Rachel Carman             11 Mynderse Aca           4:13.35   3 
 30 Isabella McDowell          9 Dansville              4:29.32   3 
 31 Carly McKinney            10 Dansville              4:38.04   3 
 
Girls 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Haley Riorden             10 Rush-Henriet           4:47.91   1 
  2 Bailey Pierce             11 Rush-Henriet           4:50.54   1 
  3 Haley Arguien             11 Churchville-           4:57.10   1 
  4 Claire Ashton             12 Webster Thom           5:02.78   1 
  5 Missy Graham              12 Wellsville             5:07.13   1 
  6 Heather Ashton             8 Webster Thom           5:08.51   1 
  7 Morgan Brady              11 Fairport               5:09.47   1 
  8 Lia Kowalski               9 Webster Thom           5:10.28   1 
  9 Megan McMullen            10 Aquinas Inst           5:10.29   1 
 10 Emily Scheck              12 Webster Schr           5:14.60   1 
 11 Emma Canny                12 Rush-Henriet           5:15.96   1 
 12 Makenna Bleier            12 Hilton                 5:16.81   1 
 13 Allison Menendez          12 Rush-Henriet           5:16.99   1 
 14 Kelsie Canessa            12 Webster Schr           5:19.21   1 
 15 Alison Reigle              9 Hilton                 5:19.64   1 
 16 Carolyn Bremer            12 Victor Centr           5:19.76   1 
 17 Melissa Pauly              9 Hilton                 5:20.44   1 
 18 Riley Johnson             10 Hilton                 5:24.82   2 
 19 Grace Nothnagle            9 Rush-Henriet           5:25.74   1 
 20 Cameron Perry             12 Pembroke               5:26.96   2 
 21 Jenna Prosperi             9 Fairport               5:27.46   2 
 22 Gillian Brown             12 Rush-Henriet           5:27.98   2 
 23 Alexandra Ventresca        8 Rush-Henriet           5:29.00   2 
 24 Kaitlyn Nowak              8 Webster Schr           5:29.75   2 
 25 Laura Witt                 9 Webster Thom           5:30.28   2 
 26 Jenny Bartholomay         11 Rush-Henriet           5:30.98   2 
 27 Kortnie Demers            12 Hilton                 5:34.40   1 
 28 Shauna Glavin             11 Hilton                 5:35.73   2 
 29 Kaitlyn Hilkert            9 Mynderse Aca           5:40.29   2 
 30 Sarah Crane                9 Midlakes               5:40.39   2 
 31 Hannah Finkney            10 Batavia                5:42.68   2 
 32 Rachael Mayou             10 Palmyra-Mace           5:45.33   2 
 33 Elizabeth Abrams          11 Palmyra-Mace           5:45.67   1 
 34 Aaliyah Adams              9 Mynderse Aca           5:46.01   2 
 35 Allison Heltz             10 Victor Centr           5:48.05   2 
 36 Melina Leone              11 Wayne Centra           5:52.32   2 
 37 Aja Lecointe-Wilkinson    12 Batavia                5:55.46   2 
 38 Jessica Qiu                9 Dansville              6:07.94   2 
 39 Lindsey Hays               9 Penfield               6:13.52   2 
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Chanel Odum               12 School Of Th              8.75   1 
  2 Elizabeth Cohen           10 Batavia                   9.04   1 
  3 Sonja Makela              12 Livonia                   9.48   1 
  4 Tionna Watson-Gaskin      12 Edison Tech               9.51   1 
  5 Gianna Damico             12 Victor Centr              9.56   2 
  6 Isabel Moll               12 Fairport                  9.65   1 
  7 Baileigh Moquin           12 Palmyra-Mace              9.83   1 
  8 Amelia Perry              12 Rush-Henriet              9.84   1 
  9 Chivonna Reed             10 Fairport                  9.97   3 
 10 Brenna McKane             12 Webster Thom              9.98   2 
 11 Olivia Bockrath           11 Fairport                 10.02   1 
 12 Rachel Mahoney             9 Mynderse Aca             10.05   3 
 13 Meghan Mendola            12 Webster Thom             10.09   3 
 14 Karina Soto               12 Waterloo                 10.13   2 
 15 Daphine Postl             11 Fairport                 10.15   3  10.141
 16 Kristine Renolo           10 Rush-Henriet             10.15   2  10.143
 17 Alyssa Cusimano           10 Hilton                   10.15   3  10.150
 18 Arianna Fair              11 Hilton                   10.16   2 
 19 Sydney Socha              12 Midlakes                 10.17   2 
 20 Miranda Hughes            11 Rush-Henriet             10.22   2 
 21 Tori Sears                12 Victor Centr             10.33   4 
 22 Edmarie Calderon-Torres   12 Batavia                  10.42   3 
 23 Savannah Allen            10 Fairport                 10.50   4 
 24 Tiara Downs               12 Franklin                 10.69   4 
 25 Makenna Sciandra          12 Palmyra-Mace             10.76   3 
 26 Amber Mooney              11 Wayne Centra             10.80   5 
 27 Nicole Bergeron           11 Victor Centr             11.01   4 
 28 Brynne Mittermeyer - Par  10 Churchville-             11.06   5 
 29 Madeline Senall            9 Penfield                 11.13   5 
 30 Emily Partee               9 Mynderse Aca             13.12   5  13.112
 31 Madelyn Vegder            10 Dansville                13.12   4  13.119
 -- Maddi Stockman            11 Victor Centr                FS   2 
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 1:44.32   1 
  2 Aquinas Institute  'A'                              1:50.48   2 
  3 Hilton  'A'                                         1:51.34   1 
  4 Edison Tech  'A'                                    1:52.15   1 
  5 Wayne Central  'A'                                  1:53.15   2 
  6 Webster Thomas  'A'                                 1:55.31   3 
  7 Franklin  'A'                                       1:55.47   3 
  8 Victor Central  'A'                                 1:55.65   2 
  9 Waterloo  'A'                                       1:56.09   3 
 10 Batavia  'A'                                        1:57.78   2 
 11 Webster Schroeder  'A'                              1:58.84   1 
 12 Churchville-Chili  'A'                              1:59.46   3 
 13 Mynderse Academy  'A'                               1:59.70   4 
 14 Penfield  'A'                                       2:04.90   1 
 15 Palmyra-Macedon  'A'                                2:05.85   4 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Batavia  'A'                                        4:15.29   1 
  2 Horseheads  'A'                                     4:16.45   1 
  3 Victor Central  'A'                                 4:25.41   1 
  4 Palmyra-Macedon  'A'                                4:32.67   1 
  5 Edison Tech  'A'                                    4:39.96   1 
  6 Waterloo  'A'                                       4:43.32   2 
  7 Midlakes  'A'                                       4:46.60   2 
  8 Newark  'A'                                         4:49.20   2 
  9 Penfield  'A'                                       4:49.82   2 
 10 Rush-Henrietta  'A'                                 4:52.47   1 
 -- Hilton  'A'                                             DNF   2 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Hilton  'A'                                        10:06.91  
  2 Penfield  'A'                                      10:17.58  
  3 Webster Schroeder  'A'                             10:39.49  
  4 Rush-Henrietta  'A'                                11:00.38  
  5 Victor Central  'A'                                11:22.24  
  6 Palmyra-Macedon  'A'                               11:23.90  
  7 Batavia  'A'                                       11:25.47  
 -- Mynderse Academy  'A'                                   DNF  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rebecca Roth              11 Victor Centr           5-02.00  
  2 Colette Anikwue           12 Letchworth             5-00.00  
  3 Alexis DeLong             12 Batavia                4-08.00  
  3 Allison Feder             11 Fairport               4-08.00  
  5 Kahlan VanSchaffel        10 Wayne Centra          J4-08.00  
  6 Katelyn Burger             9 Palmyra-Mace          J4-08.00  
  7 Arianna Brown              9 Batavia                4-06.00  
  8 Makenzie Sliker           10 Webster Schr           4-03.00  
  9 Megan Smith                9 Batavia                4-00.00  
 -- Alea Stolzenberger        11 Hilton                      NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Erica Ellis               10 Gates-Chili           12-10.00  
  2 Earnie Burapan            12 Hilton                11-00.00  
  3 Julia Cappiello           11 Hilton                 9-06.00  
  3 Liz Daugherty             11 Livonia                9-06.00  
  5 Sydney Angus              11 Penfield              J9-06.00  
  6 Morgan Adams              12 Pavilion               9-00.00  
  7 Alyssa Cavuoto            11 Hilton                 8-06.00  
  8 Gillian Laco              12 Palmyra-Mace           8-00.00  
  8 Laura Reigle               7 Hilton                 8-00.00  
 10 Carly Bender              11 Penfield               7-06.00  
 10 Elenie Mitchell           12 Penfield               7-06.00  
 10 Mackenzie Johnson         10 Hilton                 7-06.00  
 10 Rebecca Richmond          11 Hilton                 7-06.00  
 14 Erynne Garver             10 Midlakes               7-00.00  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Amanda Vogt               12 Webster Schr          17-11.00  
  2 Jaelyn Davis               9 Rush-Henriet          16-07.00  
  3 Anaya Dees                 9 Hilton                16-06.00  
  4 Caroline Wirth             9 Fairport              16-01.50  
  5 Sommer Edwards            11 Hilton                15-07.50  
  6 Amber Daley                9 Rush-Henriet          15-05.50  
  7 Samantha Dumitrescu        9 Webster Schr          15-03.00  
  7 Samantha Cohen            12 Batavia               15-03.00  
  9 Jadin Vasciannie           9 Batavia               15-01.50  
 10 Katie LeClaire             9 Webster Schr          15-00.00  
 11 Morgan Stewart            11 Penfield              14-09.50  
 12 Maya Prosser               9 Mynderse Aca          14-09.00  
 13 Ciera McRobbie            11 Waterloo              14-06.50  
 14 Tori Vahl                  9 Webster Thom          14-05.00  
 15 Kaelin Shepard             9 Rush-Henriet          14-03.50  
 16 Soraia Parr                9 Greece Olymp          14-02.50  
 17 Abby Hartman               9 Hilton                14-02.00  
 18 Kailyn Crawford            9 Newark                14-01.50  
 19 Shanna Gorsky              9 Wayne Centra          14-01.00  
 20 Collette Morris           11 Palmyra-Mace          14-00.00  
 20 Erin Sparro                9 Rush-Henriet          14-00.00  
 22 Serena Washburn           11 Penfield              13-10.50  
 23 Reilly Mullen             11 Hilton                13-10.00  
 24 Janiyah Norris            12 Rush-Henriet          13-07.00  
 25 Vanessa Newbauer          10 Wayne Centra          13-06.50  
 25 Abbie Wojtas              10 Webster Schr          13-06.50  
 27 Rachel Czolgosz           12 Churchville-          13-04.00  
 28 Zoe Spoor                 12 Churchville-          13-03.50  
 29 Katherine McEwen           9 Palmyra-Mace          12-11.50  
 30 Alexis Villarubbia        12 Aquinas Inst          12-11.00  
 31 Emma Smith                10 Webster Schr          12-08.50  
 32 Cydney Halsey             11 Palmyra-Mace          12-08.00  
 33 Ashley Stafford           11 Churchville-          12-07.00  
 34 Kaitlyn Holmes            11 Fairport              12-02.50  
 35 Sarah Crumley             12 Webster Thom          12-01.50  
 36 Kateryna Fetsyak          10 Rush-Henriet          12-01.00  
 37 Sabrina Pathammavong      12 Churchville-          12-00.50  
 38 Sydney Ingalls             9 Palmyra-Mace          11-09.00  
 39 Paige Zimmermann           9 Webster Schr          11-06.00  
 -- Katelyn Dang              10 Rush-Henriet              FOUL  
 -- Emma Clar                 12 Churchville-              FOUL  
 -- Hadassah Adams            12 Dansville                 FOUL  
 -- Khiara Howard              9 Webster Schr              FOUL  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stephanie Nwachi          11 Rush-Henriet          35-01.00  
  2 Jayda Singleton           10 Greece Olymp          33-07.75  
  3 Caroline Miller           10 Rush-Henriet          32-05.75  
  4 Joanna Jin                11 Penfield              31-10.75  
  5 Bicuma Rubingu            12 School Of Th          30-09.50  
  6 Adriana Kirk               9 Hilton                30-06.50  
  7 Nia Ross                  10 Batavia               30-03.75  
  8 Ainsley Handy              9 Fairport              29-11.25  
  9 Claire Dean               12 Webster Thom          29-10.50  
 10 Mackenzie Sage             9 Webster Schr          29-08.25  
 11 Olivia Godley              8 Waterloo              29-07.00  
 12 Ali Johnston              12 Penfield              29-05.75  
 13 Sarah Adams                9 Batavia               29-00.25  
 14 Talia Cholach              9 Webster Schr          27-11.00  
 15 Kendra Derleth            10 Waterloo              27-10.50  
 16 Isabelle Brewer           11 Palmyra-Mace          27-07.00  
 17 Hannah Mance               9 Churchville-          27-02.75  
 18 Rachel Kramp              10 Midlakes              26-08.50  
 19 Audrey Quinn              11 Palmyra-Mace          26-06.25  
 20 Isabella Tufano            9 Midlakes              25-11.25  
 -- Jasmine Tenny              9 Palmyra-Mace              FOUL  
 -- Lanae-Tava Thomas         11 Rush-Henriet              FOUL  
 -- Sakina Tasaddaq           12 Dansville                 FOUL  
 -- Danielle Carias           10 Dansville                 FOUL  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lindsay Johnson           11 Rush-Henriet          31-05.00  
  2 Casey Metzler             11 Penfield              30-02.25  
  3 Jocelyn Hernandez         11 Churchville-          29-09.50  
  4 Katey Ringo               11 Rush-Henriet          29-09.00  
  5 Paulina Goodermote        12 Churchville-          29-05.25  
  6 Alexis Lunn               11 Webster Schr          29-00.25  
  7 Jacklyn Capozzi           11 Rush-Henriet          26-10.50  
  8 Laura Benjamin            11 Rush-Henriet          26-07.50  
  9 Kayleigh Schermerhorn     10 Newark                25-08.00  
 10 Katie Baird               10 Webster Thom          25-06.50  
 11 Zeruviah Adams            12 Wellsville            25-05.50  
 12 Keiasha Wolfe             12 Aquinas Inst          25-05.00  
 13 Kirtana Subramaniam        9 Rush-Henriet          25-00.50  
 14 Isabella Shannon          10 Midlakes              24-07.00  
 15 Samiah Dilbert            12 Hilton                24-04.00  
 16 Katie Warner              11 Dansville             24-03.50  
 17 Madisyn Fischer           10 Webster Schr          24-01.00  
 18 Bailey McCormick          10 Newark                24-00.00  
 19 Sophia Camillaci          12 Hilton                23-06.50  
 20 Bethany Ovenshire         10 Waterloo              23-04.00  
 21 Jimese Ray                10 Greece Olymp          23-02.50  
 22 Alanah Rucker              9 Edison Tech           22-02.50  
 23 Moira Stapleton           11 Penfield              21-10.50  
 24 Grace Kime                 9 Waterloo              20-07.50  
 25 Alyssa Bowser             11 Dansville             20-03.50  
 26 Jessica Pierce             9 Mynderse Aca          19-10.75  
 27 Jewlie Pierce              9 Mynderse Aca          18-05.00  
 28 Bailey Mahoney            11 Midlakes              18-00.25  
 
Girls Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Katherine Wiseley         12 Batavia               44-00.50  
  2 Monique Hardy              9 Webster Thom          42-04.00  
  3 Trinity Roulo             11 Wellsville            37-11.50  
  4 Kayla Nellis              11 Hilton                36-09.25  
  5 Chloe Cobbs               10 Webster Thom          34-05.50  
  6 Hannah Weaver             11 Palmyra-Mace          33-05.75  
  7 Jessey Bruening           11 Palmyra-Mace          33-03.00  
  8 Bree McConnell            11 Mynderse Aca          31-05.50  
  9 Kaitlin Ange              11 Batavia               30-08.50  
 10 Lindsie Cook              12 Batavia               29-07.25  
 11 Emily Riley               11 Rush-Henriet          28-08.50  
 12 Megan Makowski            11 Webster Thom          28-03.25  
 13 Taylor O'Connor           11 Churchville-          28-01.00  
 14 Kirstin Meyers            10 Webster Schr          27-09.25  
 15 Taler Fonda               11 Batavia               27-08.50  
 16 Leah Manou                12 Webster Schr          26-07.75  
 17 Rachel Graf               11 Wayne Centra          26-03.50  
 18 Lexi Hinds                12 Dansville             25-10.25  
 19 Renee LaSalle             11 Rush-Henriet          25-09.50  
 20 Kiara Tarricone           11 Rush-Henriet          25-08.00  
 21 Sydney Dillman            11 Victor Centr          24-03.50  
 22 Jami Rose                 11 Hilton                22-09.00  
 23 Jenna Fazio                9 Livonia               20-04.50  
 24 Dakota Dickerson          12 Wellsville            19-08.50  
 25 Barbara Buck               9 Penfield              19-03.25  
 26 Lilly Nguyen              10 Penfield              18-06.50  
 26 Grace Sobus                9 Waterloo              18-06.50  
 28 Tanner Kolb               11 Batavia               17-11.50  
 
Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emily Murphy               9 Penfield               7:31.82  
  2 Chloe Messore             12 Hilton                 7:35.43  
  3 McKenna Miller            11 Palmyra-Mace           8:08.53  
  4 Madison Moore             12 Batavia                8:17.38  
  5 Maria Meck                11 Penfield               8:34.59  
  6 Paige Wasilewski          11 Batavia                8:45.15  
  7 Lily Holt                 10 Hilton                 9:15.19  
  8 Emily Caccamise           10 Batavia                9:20.15  
  9 Maya Rush                  9 Wayne Centra           9:27.98  
 10 Katelan Dicker             9 Palmyra-Mace           9:29.58  
 11 Morgan Oldfield           10 Dansville             10:17.03  
 
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anthony Brinson           11 Rush-Henriet              6.69   1 
  2 Matt Rogers               11 Webster Thom              6.89   1 
  3 Gracious Richard          12 Uprep Roches              6.91   2 
  4 Chris Allen               10 Penfield                  6.93   2 
  5 Cascius Facen             10 Uprep Roches              6.94   1 
  6 Willie Walker              9 Rush-Henriet              6.96   2 
  7 Jacob Schmid              11 Wayne Centra              6.97   1 
  8 Nathan Zariczny           11 Penfield                  7.01   1 
  9 Delonta Curry             11 Edison Tech               7.04   2 
 10 Hughan Reid               12 Webster Thom              7.07   2 
 11 Trent Collins             12 Aquinas Inst              7.09   3 
 12 Andrew Patrick            12 Fairport                  7.11   1 
 13 Marquis Gaskins           11 Rush-Henriet              7.12   4 
 14 Charles Slocum            12 Franklin                  7.13   2 
 15 Matt Pennell              12 Hilton                    7.15   2 
 16 Taiyo Iburi-Bethel        10 Batavia                   7.17   4 
 17 Andrew Bogert             12 Webster Schr              7.20   6 
 18 Nasir Hannah              12 Hilton                    7.21   2 
 19 Daunte Horton              9 Aquinas Inst              7.22   3  7.215
 19 Develle Knight            11 Edison Tech               7.22   3  7.215
 21 Julian Dingwall           12 Webster Thom              7.22   3  7.220
 22 Steven Amish              10 Wayne Centra              7.23   3 
 23 Ethan Heil                11 Webster Thom              7.25   4 
 24 Halvernett Alston         11 Edison Tech               7.26   5 
 25 Ben Fisler                11 Webster Thom              7.28   4  7.276
 26 Edward Kemedjio           10 Webster Schr              7.28   3  7.280
 27 Ray Ottman                11 Hilton                    7.33   4  7.323
 28 Yoshua Hallback           12 School Of Th              7.33   6  7.327
 29 Cameron Turcott           11 Webster Schr              7.35   5 
 30 Izaiah Cheek              11 Fairport                  7.37   5 
 31 Peter Fatouros            11 Churchville-              7.39   6 
 32 Liam McKessy              11 Fairport                  7.40   4  7.392
 33 Alex Fain                 10 Penfield                  7.40   5  7.395
 34 Nick Rosen                10 Fairport                  7.44   7 
 35 Stefen Entwistle          10 Dansville                 7.45   6  7.445
 36 Michael Abbott            11 Hilton                    7.45   6  7.449
 37 Juan Diaz                 10 Victor Centr              7.47   6 
 38 Rhett Daggar              10 Fairport                  7.48   7 
 39 David Wegman              11 Hilton                    7.49   8 
 40 Tom Jaworowicz            12 Webster Thom              7.51   5 
 41 Brad Whitney              11 Rush-Henriet              7.53   7 
 42 Jonah Dean                10 Webster Thom              7.54   5 
 43 Samrin Servas-Donohue      9 McQuaid Jesu              7.55   5 
 44 Torrell Lee               12 Wilson/E. Co              7.58   7 
 45 Nicholas Belaskas         10 Fairport                  7.59   8 
 46 John Tran                 12 Rush-Henriet              7.60   6  7.597
 47 Brandon Williams          12 Victor Centr              7.60   8  7.598
 47 Chase McKelvie            11 Webster Thom              7.60   7  7.598
 49 Brock Every                9 Batavia                   7.63   7 
 50 Nick Shengulette          10 Webster Thom              7.66   8  7.655
 51 Brady Mullen               9 Hilton                    7.66   8  7.659
 52 Jacob Povio               12 Webster Schr              7.68   7 
 53 Sean Williams              9 Fairport                  7.71   6 
 54 Justin Myers              12 Victor Centr              7.73   8  7.724
 55 Haoxian Zhen              11 Rush-Henriet              7.73   8  7.729
 56 Shakim Phillips           12 School Of Th              7.75   9  7.744
 57 Darian Guzman              9 Victor Centr              7.75   8  7.746
 58 Marques Hargrave          11 Batavia                   7.76   9 
 59 Seth Conner               10 Waterloo                  8.01   9 
 60 Jacob Downs               10 Palmyra-Mace              8.17   9 
 61 Marcos Barreiro           10 Livonia                   8.32   9 
 62 Nate Robson               12 Palmyra-Mace              8.34   9 
 63 Hunter Alger               9 Waterloo                  8.42   9 
 64 Victor Tumbiolo           11 Mynderse Aca              8.43   9 
 -- Jon Hanna                 11 Rush-Henriet                FS   4 
 -- Justin Lunn               10 Webster Schr                FS   3 
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Noah Williams             12 McQuaid Jesu             34.88   1 
  2 Jaquil Baxter             11 Edison Tech              35.70   1 
  3 Daniel Rooney             12 McQuaid Jesu             36.21   1 
  4 Jarrett Odorisi           11 McQuaid Jesu             37.37   3 
  5 Gary Brown                11 Edison Tech              37.61   1 
  6 Chris Ryder               10 McQuaid Jesu             37.76   2 
  7 Cole Ziskind              12 Webster Thom             37.80   3 
  8 Paul Saber                12 Webster Thom             37.83   3 
  9 Andrew Passero             9 McQuaid Jesu             37.97   2 
 10 Andy Frank                10 Penfield                 38.08   2 
 11 Stephen Beckham           11 Rush-Henriet             38.45   4 
 12 Anthony Sansone           12 Hilton                   38.72   3 
 13 Adrian Jones               9 Edison Tech              38.80   2 
 14 Casey Harris              11 Hilton                   38.81   4 
 15 Josh McFadden             12 Midlakes                 38.92   5 
 16 Michael DiFiore           12 Webster Schr             39.04   3 
 17 Majoe Tullay              12 Edison Tech              39.10   1 
 18 Liam Gordon               12 Fairport                 39.24   2 
 19 Job Smith                 11 Alexander Ce             39.47   6 
 20 Guy Kagde                 10 Greece Olymp             39.56   5 
 21 Isaiah Ciociola           12 Batavia                  39.57   5 
 22 Breandan Mantz            12 Newark                   39.71   3 
 23 Quinn Strassburg          10 McQuaid Jesu             39.95   6 
 24 Matt Gifford              10 Midlakes                 39.97   7 
 25 Garret Suhr               11 Hilton                   40.41   7 
 26 Justin Jantzi              9 Wayne Centra             40.50   6 
 27 Alfredo Aponte            11 School Of Th             40.76   8 
 28 Chaz Velazquez            11 Penfield                 40.91   6 
 29 Samuel Warner             11 Livonia                  41.03   8 
 30 Trenton Wynn              10 Penfield                 41.08   5 
 31 Jashawn Allen              9 School Of Th             41.15   8 
 32 Phil Redman               11 Livonia                  41.21   8 
 33 C.J. Wahl                 11 Palmyra-Mace             41.36   7 
 34 Dylan Orcutt              11 Fairport                 41.43   5 
 35 Chandler Baker            11 Batavia                  41.52   6 
 36 Jack Procaccini           12 Webster Schr             41.54   7 
 37 Varun Tewari              11 Mynderse Aca             41.57   8 
 38 Darrell Latimore          10 Edison Tech              42.01   7 
 39 Thomas Harding            10 Webster Schr             42.05   8 
 40 Giovan McKnight            9 Rush-Henriet             43.07   7 
 41 Mekai Russ                10 Mynderse Aca             43.11   9 
 42 Jeremy Jacobs             10 Waterloo                 50.22   9 
 43 Jahki Jackson             11 Leadership A             50.23   9 
 
Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lowell McCarthy           12 Penfield               1:26.67   1 
  2 Aiden Daniels             11 Rush-Henriet           1:27.68   1 
  3 Keyshawn Jones            11 Uprep Roches           1:27.73   1 
  4 Josh Jacobs               12 Dansville              1:28.28   3 
  5 Chris Lowenguth           12 Webster Thom           1:28.92   1 
  6 Tyshawn Jones             11 Uprep Roches           1:29.04   2 
  7 Aidan Blake               12 McQuaid Jesu           1:29.04   3 
  8 Ben Dertinger             10 Webster Schr           1:29.09   2 
  9 Gidyon Chane              10 Greece Olymp           1:29.65   3 
 10 Tanner Day                12 Rush-Henriet           1:29.80   1 
 11 Wesley Burke              12 Churchville-           1:29.94   2 
 12 Mason Kozody              10 Fairport               1:30.37   2 
 13 Ryshig Scott-Thompson     12 Wilson/E. Co           1:30.50   2 
 14 Justin Townsend           12 Churchville-           1:30.64   2 
 15 Conrad Bremer             10 Victor Centr           1:30.76   3 
 16 Ray Fujita                10 Fairport               1:30.95   3 
 17 Glen Shuster              11 Mynderse Aca           1:30.98   2 
 18 Evan Pirnie               11 Hilton                 1:31.29   2 
 19 Dakota Prokop             12 Rush-Henriet           1:31.72   3 
 20 Sam Bartz                 12 Batavia                1:32.48   4 
 21 Brandon Custer            12 Newark                 1:32.54   3 
 22 Connor Manley             11 Webster Thom           1:32.55   4 
 23 Jonathan Saysamone        10 Rush-Henriet           1:32.67   3 
 24 David Ficarra             10 Rush-Henriet           1:32.68   3 
 25 Kevin Winn                12 Fairport               1:33.32   4 
 26 Gamiliel Rodriqez         12 Edison Tech            1:33.81   2 
 27 Jack Snover               11 Webster Schr           1:33.82   4 
 28 Tim Oberlies               9 McQuaid Jesu           1:34.05   5 
 29 Eron Schulte              10 Livonia                1:34.43   4 
 30 Hunter Brignall           10 Mynderse Aca           1:34.69   6 
 31 Jacob Stanyard            11 Gananda                1:35.03   5 
 32 Owen Frink                10 Wayne Centra           1:35.26   5 
 33 Jonah Temple              11 McQuaid Jesu           1:35.46   5 
 34 Nick Page                 10 Waterloo               1:35.48   4 
 35 Hector Santiago           11 Franklin               1:36.36   5 
 36 Eric Hettel               11 Penfield               1:36.40   4 
 37 Ryan Horn                 11 Geneseo                1:36.94   5 
 38 Ryan Bellinger            12 Victor Centr           1:37.37   5 
 39 Preston Higgins           12 Wayne Centra           1:37.46   5 
 40 Dezmond Virella           12 Wilson/E. Co           1:37.57   4 
 41 Jamall White              12 Franklin               1:38.03   6 
 42 Lukas D'Alfonso           12 Rush-Henriet           1:39.95   1 
 43 Nick Myers                10 Mynderse Aca           1:40.23   6 
 44 Damien Escobar            11 Batavia                1:40.56   6 
 45 Desmond Barber            12 Wayne Centra           1:41.19   6 
 46 Trey Kemp                 12 Batavia                1:41.64   6 
 47 Hamid Conteh               9 Leadership A           1:43.26   6 
 48 Matthew Heh                8 Greece Olymp           1:43.97   2 
 49 Erik Verdehem              9 Waterloo               1:47.93   6 
 50 Brandon Healy             10 Franklin               1:50.62   6 
 
Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ben Bulkeley              11 Fairport               2:29.54   1 
  2 Tyler Senall              11 Penfield               2:33.12   1 
  3 Brad Farnham              12 Penfield               2:36.48   1 
  4 Nathan Markle             12 Fairport               2:37.22   1 
  5 Justin Schramm            12 Greece Arcad           2:38.56   1 
  6 Jack Murphy               12 Penfield               2:38.68   1 
  7 Sean Henretta             10 Fairport               2:41.72   1 
  8 Hunter Braun              11 Victor Centr           2:42.58   1 
  9 Fred Owen                 12 Livonia                2:42.87   1 
 10 John Pullano              11 Penfield               2:43.27   1 
 11 Jack Callard              11 Fairport               2:43.29   2 
 12 Matthew Faulkenberry      12 Livonia                2:45.11   1 
 13 Campbell Andersen         12 Batavia                2:45.82   1 
 14 Joey Tyner                11 Rush-Henriet           2:45.93   2 
 15 Conor Davis               12 Penfield               2:46.65   2 
 16 Nick Neid                 11 Batavia                2:46.75   2 
 17 Ethan Abell               11 Fairport               2:47.08   2 
 18 John Steele               12 McQuaid Jesu           2:47.14   1 
 19 Jake Marchese             10 Penfield               2:47.15   2 
 20 Justin Mosher             10 Hilton                 2:48.37   2 
 21 Evan Mancini              11 McQuaid Jesu           2:48.74   2 
 22 Coleton Pallatto          11 Fairport               2:52.55   2 
 23 Kyle Dick                 12 Churchville-           2:53.04   2 
 24 Jackson Correia           12 Newark                 2:53.94   2 
 25 Sam Bulkeley               9 Fairport               2:55.01   2 
 26 Cody Ward                 11 Greece Olymp           3:02.44   3 
 27 John Bruggman             10 Batavia                3:02.47   3 
 28 Alex Yurkovich             9 Rush-Henriet           3:02.98   2 
 29 Preston Hilfiker          11 Newark                 3:03.42   3 
 30 Logan Waldorfer           11 Churchville-           3:03.93   3 
 31 Matt Adams                10 Batavia                3:04.76   3 
 32 Spencer Malone            12 Geneseo                3:04.94   2 
 33 Alex Rodriguez             9 Dansville              3:06.51   3 
 34 Ryan Frisbee              10 Waterloo               3:07.29   3 
 35 Michael Rodriguez         10 Franklin               3:09.29   3 
 36 Michael Ciepaluch         10 Edison Tech            3:10.78   3 
 37 Kyle Green                 9 Palmyra-Mace           3:13.00   3 
 38 Lucas Ferrara             10 Mynderse Aca           3:16.53   3 
 39 Jalen Corbett             12 Waterloo               3:17.34   3 
 40 Noor Hassan               12 School Of Th           3:18.02   3 
 -- Samuel Schraver           11 Fairport                   DNF   1 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Majd Rouhana              11 Fairport               4:29.60   1 
  2 Jeremiah Carnicelli       11 Mynderse Aca           4:29.90   1 
  3 Payton Gleason            11 Churchville-           4:32.46   1 
  4 Dillon VanDemortel        11 Newark                 4:37.30   1 
  5 Michael Speciale          11 Hilton                 4:37.72   1 
  6 Jason Ziskind             12 Webster Thom           4:40.50   1 
  7 Jacob Fredericks           9 Penfield               4:40.74   1 
  8 Dylan McNamara            12 Gananda                4:42.26   2 
  9 Peter Kostarellis         10 Churchville-           4:42.81   1 
 10 Evan Brueckner            10 Penfield               4:43.16   2 
 11 Noah Brown                11 Rush-Henriet           4:43.25   1 
 12 Charlie Freeman           10 Rush-Henriet           4:43.98   2 
 13 Nathan Lockwood           11 Churchville-           4:44.58   1 
 14 Tim Redman                11 Livonia                4:44.71   2 
 15 Mark Pham                 12 Rush-Henriet           4:45.71   2 
 16 Ben Eckler                11 Palmyra-Mace           4:46.45   1 
 17 Matt Abell                10 Fairport               4:46.64   2 
 18 Zachary Gauronski         10 Penfield               4:46.70   1 
 19 Cody Mooney               12 Wayne Centra           4:47.25   2 
 20 Zakariah Jantzi           10 Batavia                4:49.15   2 
 21 Daniel Frisbee            11 Waterloo               4:49.44   2 
 22 Robert Meyer              12 Rush-Henriet           4:49.88   2 
 23 Andrew Cunningham         11 Batavia                4:50.38   2 
 24 Andrew Schmuhl            10 Victor Centr           4:51.25   2 
 25 Joe Silivestro            12 Hilton                 4:51.58   2 
 26 Andrew Lembo-Ehms         11 Webster Schr           4:51.61   2 
 27 Zech Nower                12 Newark                 4:51.72   1 
 28 Spencer Dovi               9 McQuaid Jesu           4:52.90   2 
 29 Landon Urzetta            11 Victor Centr           4:55.07   3 
 30 Cameron Austin            10 Batavia                4:55.23   3 
 31 Brent Kissinger           10 Fairport               4:55.72   2 
 32 Carter Bertrand           10 Webster Thom           4:57.36   3 
 33 Nathan Black              10 Victor Centr           4:58.89   2 
 34 Nate Loria                11 Batavia                4:58.99   3 
 35 Dominic Bushen            12 Aquinas Inst           4:59.76   3 
 36 Brandon Nicosia           10 Webster Schr           5:01.51   3 
 37 Neil Stanton              12 Wellsville             5:04.90   1 
 38 Duvante Cora              11 Waterloo               5:05.00   3 
 39 Micheal Gabriel           12 Wayne Centra           5:06.16   3 
 40 Zach Wright               10 Greece Olymp           5:07.11   3 
 41 Max Chew                   9 McQuaid Jesu           5:20.86   3 
 42 David Pillo               10 Batavia                5:22.89   3 
 43 Chris Dillon              12 Palmyra-Mace           5:23.90   3 
 44 Hunter MacCammon          10 Midlakes               5:26.60   3 
 45 Brenden Humphries         11 Aquinas Inst           5:41.37   3 
 46 Tanner Poplawski          11 Dansville              5:56.00   3 
 47 Michael Eller              9 Mynderse Aca           6:35.93   3 
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ahmad Clanton             12 Webster Thom              7.89   1 
  2 Michael Bayley            10 Victor Centr              8.23   1 
  3 Eric Davis                11 Batavia                   8.25   1 
  4 Jonathan Armella          12 Greece Olymp              8.29   1 
  5 Kenneth Kaester           12 Uprep Roches              8.40   1 
  6 Tim Kennerson             12 Waterloo                  8.69   1 
  7 Jarek Balent              12 Hilton                    8.70   1 
  8 Ben Harrington            12 Wayne Centra              8.78   2 
  9 Julio Vazquez             11 Batavia                   8.84   2 
 10 Brendan Frutchey          12 Victor Centr              9.20   2 
 11 Evan Donovan              12 Greece Olymp              9.25   2 
 12 Collin Gilligan           10 Newark                    9.62   2 
 13 Mujtaba Aminalhaq         11 Rush-Henriet              9.81   3 
 14 Noah Brooks               11 Hilton                    9.85   2 
 15 Gabe Lind                 10 Victor Centr             10.17   3 
 16 Josh Quatela              10 Aquinas Inst             10.25   3 
 17 Christopher Spraggins     12 Greece Olymp             10.35   3 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                 1:30.80   1 
  2 Uprep Rochester  'A'                                1:32.41   1 
  3 Rush-Henrietta  'A'                                 1:36.51   1 
  4 Wayne Central  'A'                                  1:37.07   3 
  5 Webster Schroeder  'A'                              1:37.22   1 
  6 Penfield  'A'                                       1:37.66   1 
  7 Fairport  'A'                                       1:37.68   2 
  8 Webster Thomas  'A'                                 1:38.11   3 
  9 Hilton  'A'                                         1:39.17   2 
 10 Aquinas Institute  'A'                              1:39.76   2 
 11 Batavia  'A'                                        1:39.95   2 
 12 Victor Central  'A'                                 1:40.08   2 
 13 Newark  'A'                                         1:40.50   4 
 14 Waterloo  'A'                                       1:40.74   4 
 15 School Of The Arts  'A'                             1:41.14   3 
 16 Franklin  'A'                                       1:45.66   3 
 17 Palmyra-Macedon  'A'                                1:56.44   4 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Webster Thomas  'A'                                 3:33.15   2 
  2 Victor Central  'A'                                 3:39.90   1 
  3 Edison Tech  'A'                                    3:42.13   1 
  4 Batavia  'A'                                        3:42.63   2 
  5 Horseheads  'A'                                     3:42.80   1 
  6 Geneseo  'A'                                        3:49.68   1 
  7 Hilton  'A'                                         3:51.29   1 
  8 Midlakes  'A'                                       3:52.80   2 
  9 Uprep Rochester  'A'                                3:59.44   1 
 10 Rush-Henrietta  'A'                                 4:02.90   2 
 11 Mynderse Academy  'A'                               4:05.66   2 
 12 Penfield  'A'                                       4:16.49   2 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Fairport  'A'                                       8:31.82  
  2 Hilton  'A'                                         8:32.90  
  3 Newark  'A'                                         8:45.22  
  4 Webster Schroeder  'A'                              8:57.65  
  5 Uprep Rochester  'A'                                9:08.05  
  6 Victor Central  'A'                                 9:11.61  
  7 Churchville-Chili  'A'                              9:12.73  
  8 Batavia  'A'                                        9:13.17  
  9 Penfield  'A'                                       9:16.68  
 10 Rush-Henrietta  'A'                                 9:31.52  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zion Ponder               12 School Of Th           6-00.00  
  2 Cole Vandenberg           11 Victor Centr           5-10.00  
  3 Kobe Lewis                11 Rush-Henriet          J5-10.00  
  4 Justin Joseph             10 Webster Schr          J5-10.00  
  5 Nolan Bernardi            12 McQuaid Jesu           5-08.00  
  6 Zack Wigent               12 Fairport              J5-08.00  
  7 Ryan Sheridan             12 McQuaid Jesu           5-06.00  
  7 Dustin Coha               11 McQuaid Jesu           5-06.00  
  7 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield               5-06.00  
 10 Freddie Cunningham        12 Batavia                5-03.00  
 10 Kevin Lewis               12 Webster Schr           5-03.00  
 10 RJ Harrison               11 Mynderse Aca           5-03.00  
 10 Ryan Kirchner             11 Webster Schr           5-03.00  
 14 Ian Buogiorne             12 Hilton                 5-00.00  
 14 Zachary Woodruff          12 Churchville-           5-00.00  
 14 Nick Grimes                9 Greece Olymp           5-00.00  
 14 Isaiah Martin             10 Midlakes               5-00.00  
 14 Daniel Richardson         12 Hilton                 5-00.00  
 19 Myles Singleton           10 Uprep Roches           4-08.00  
 19 Nathan Westbrook          11 Midlakes               4-08.00  
 -- Jacob Yare                12 Aquinas Inst                NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dylan DelConte            11 Gates-Chili           13-06.00  
  2 Dustin Meyer              10 Gates-Chili          J13-06.00  
  3 Cosmo Giunta              11 Gates-Chili           13-00.00  
  4 Kameron Pettit            12 Wellsville            12-06.00  
  5 Ryan Harman               10 Fairport              12-00.00  
  6 Daniel Fee                11 Webster Schr         J12-00.00  
  6 Jon Maxwell               11 Victor Centr         J12-00.00  
  8 Andrew Wygal              11 Webster Thom          10-03.00  
  8 Matt Ryan                 11 Webster Schr          10-03.00  
 10 Nicholas Romanofsky       10 Webster Schr           9-06.00  
 10 Ryan Anglum               10 Penfield               9-06.00  
 12 Anthony Stirpe            10 Hilton                 8-09.00  
 12 Gabriel Giannini           9 Aquinas Inst           8-09.00  
 12 Daemon Konienczny          9 Batavia                8-09.00  
 12 Jack Harding              10 Webster Thom           8-09.00  
 12 Dallin Forsgren           11 Fairport               8-09.00  
 12 Gibson Campbell           11 Penfield               8-09.00  
 -- Jaydon Barber              9 Batavia                     NH  
 -- Adam Palmer               10 Greece Olymp                NH  
 -- Emmett VanderStouw        11 Webster Schr                NH  
 -- Nathan Crane              12 Letchworth                  NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Max Gloskey               12 Webster Thom          20-08.00  
  2 Fonati Merriam            11 Uprep Roches          20-03.00  
  3 Perriyone Brown           10 Uprep Roches          20-01.00  
  4 Andy Scott                12 Penfield              19-11.50  
  4 Jackson Hays              11 Penfield              19-11.50  
  6 Alex Marino               12 Webster Schr          19-08.50  
  7 Trevor Schneggenburger    10 Fairport              19-08.00  
  8 David Stirpe              11 Hilton                19-03.00  
  9 Daekwon Myers             11 Newark                19-00.50  
 10 LeVonte Smith             11 Rush-Henriet          18-11.00  
 11 Tyrell Bluto              12 Waterloo              18-07.00  
 12 Sentrail Ghraham-Gibson   11 Uprep Roches          18-03.50  
 13 Jordan Day                12 Greece Olymp          18-01.50  
 13 Michael Salvati           12 Avon Central          18-01.50  
 15 Jordan Babcock            12 Dansville             18-01.00  
 15 D'Andre Snow              12 School Of Th          18-01.00  
 17 Justin Taber              11 Webster Schr          17-10.00  
 18 Jacob Dedie               11 Churchville-          17-05.00  
 19 Dominik Ferrante          10 Webster Schr          17-04.00  
 20 James Flannery            10 Wayne Centra          17-02.00  
 21 Kevin Bui                 12 Victor Centr          17-01.50  
 22 Nile Colson                9 Aquinas Inst          17-00.50  
 23 Miles Boykins             10 Rush-Henriet          16-11.00  
 24 Jayden Cintron            11 Newark                16-06.00  
 25 Emmanuel Perkins          11 Wilson/E. Co          16-03.00  
 26 Josh Beha                  9 Wayne Centra          15-11.00  
 27 Malakai Taylor            10 Mynderse Aca          15-08.50  
 28 Cody Bullock              10 Palmyra-Mace          14-04.50  
 -- Maleek Cusack             11 Hilton                    FOUL  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joshua McCleary           11 Greece Olymp          44-03.00  
  2 Justin Robinson           12 Fairport              43-05.00  
  3 Sinan Ersan               11 Webster Schr          41-01.75  
  4 Brandon Leiter            12 Webster Thom          40-10.50  
  5 Jonah McGrath             12 Penfield              40-10.00  
  6 Jacob Liberati            10 Midlakes              39-08.00  
  7 Olivier Kothor            12 Leadership A          39-07.00  
  8 Dohntae Puryear           10 Edison Tech           38-07.50  
  9 Amir Massey               11 Uprep Roches          38-04.00  
 10 Ryan Bieniek              12 Batavia               38-03.75  
 11 Devon Jackson             10 Uprep Roches          36-03.25  
 -- Ivory Lanos               11 Edison Tech               FOUL  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dylan Heller              12 Webster Schr          44-09.75  
  2 Alex McNulty              11 McQuaid Jesu          44-00.00  
  3 Jaheim Smith              10 Batavia               40-01.50  
  4 Evan White                12 Webster Schr          39-09.00  
  5 Wolfgarr Lobo             12 Avon Central          39-08.25  
  6 Andrew Brownyard          12 Franklin              38-09.25  
  7 Ian SanFratello           12 Batavia               38-04.50  
  8 Matt Daudelin             11 Rush-Henriet          36-11.75  
  9 Ken Shultes               12 Midlakes              36-09.50  
 10 Nicolus Buksic            12 Rush-Henriet          36-02.50  
 11 Chris Perchitti           11 Waterloo              33-05.50  
 12 Luke Wagner               10 Midlakes              32-04.50  
 13 Gregory Ransom            10 Uprep Roches          30-02.50  
 14 Nick Marr                 12 Mynderse Aca          29-08.75  
 15 Clifton Henderson         11 Uprep Roches          28-09.25  
 16 Sam Fields                10 Greece Olymp          27-10.50  
 17 Jameel Mclendon           10 Edison Tech           27-07.00  
 18 Nick Columbo              11 Hilton                27-02.25  
 19 Joe Hoover                11 Hilton                25-09.25  
 -- Tino Zinni                11 Batavia                   FOUL  
 
Boys Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anthony Ray               11 Batavia               59-10.25  
  2 Aaron Rodriguez           11 Franklin              47-06.25  
  3 Zack Leader               12 Webster Thom          47-01.75  
  4 Tim Coene                 10 Webster Thom          42-02.75  
  5 Jake Verkey               11 Newark                38-03.50  
  6 Dan Debonis               11 Aquinas Inst          38-01.25  
  7 Declan Hansen             11 McQuaid Jesu          37-00.00  
  8 Josef Brunner              9 McQuaid Jesu          36-09.25  
  9 Frederick Becker          11 Wayne Centra          36-04.25  
 10 Evan Bartz                10 Batavia               36-04.00  
 11 Nate Mayou                 9 Palmyra-Mace          35-10.75  
 12 Ke'ihsan Robinson         12 Franklin              35-00.50  
 13 Hassan Abdi               10 Rush-Henriet          34-01.00  
 14 DJ Mathis                 11 Rush-Henriet          33-01.75  
 15 Lunzer Evans              11 Greece Olymp          32-07.50  
 16 Tristan Folk              12 Waterloo              28-04.25  
 17 Ryan Connorton            10 Rush-Henriet          26-08.50  
 18 Gregory Ransom            10 Uprep Roches          23-08.75  
 -- Nathan Farnham            10 Penfield                    ND