Monroe County Coaches' Invitational
                                           October 28, 2017 - Parma Park

                                           Results by Yen Timing Services
                                                 www.yentiming.com

                                                  Race 4 - Boys FS
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                YR TEAM               TIME    | PLACE NAME                YR TEAM              TIME
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1 Nick Ward           10 Webster Thomas     17:29.0 |    71 Will Barret         10 Fairport           19:32.4 
    2 Nick Dauphinee      10 Irondequoit        17:35.6 |    72 Alex Pogharian      9  Pittsford Mendon   19:32.5 
    3 Austin Schoen       9  Webster Thomas     17:36.2 |    73 Andy Freeman        9  Rush-Henrietta     19:34.1 
    4 Ryan Dailor         9  Honeoye Falls-Lima 17:37.4 |    74 William Hamilton    10 Irondequoit        19:35.8 
    5 Jared Coffey        10 Irondequoit        17:38.7 |    75 Willem Zoeke        10 Honeoye Falls-Lima 19:38.9 
    6 Kevin Gabalski      10 Webster Thomas     17:41.7 |    76 Mitchell Berenson   10 Webster Schroeder  19:39.8 
    7 Ryan Kurtz          9  Hilton             17:41.7 |    77 Johnrobert Decker   9  Victor Central     19:42.7 
    8 Michael Green       10 Penfield           17:42.1 |    78 Jonah Epps          9  Batavia            19:45.4 
    9 Jonah Cuestas       9  Penfield           17:42.1 |    79 Sean Quinlan        10 Fairport           19:46.9 
   10 Adam Hostetler      9  Spencerport        17:42.7 |    80 Ben Loria           9  Fairport           19:47.6 
   11 Rylan Hodgson       10 Pittsford Sutherla 17:42.9 |    81 Tim Curtis          9  Greece Arcadia     19:48.1 
   12 Christian Coler     9  Honeoye Falls-Lima 17:43.2 |    82 William Bozek       9  Pittsford Mendon   19:48.6 
   13 Ian McGuire         10 Honeoye Falls-Lima 17:43.9 |    83 Cade Chesler        10 Canandaigua        19:49.8 
   14 Sam Baker           9  Pittsford Sutherla 17:44.3 |    84 Matt Frisa          9  Spencerport        19:50.1 
   15 Jon Sullo           9  Webster Schroeder  17:52.1 |    85 Austin Everhart     10 Honeoye Falls-Lima 19:51.1 
   16 Tommy Wygal         10 Webster Thomas     17:52.7 |    86 Nick Lamkin         9  Batavia            19:52.7 
   17 Nicholas Geigel     10 Pittsford Sutherla 17:53.3 |    87 Steven Ludwig       10 Pittsford Sutherla 19:54.1 
   18 Nathan Gupton       9  Pittsford Mendon   17:54.9 |    88 Jack Conti          10 Webster Thomas     19:55.6 
   19 Nathan Johanneman   10 Penfield           17:57.0 |    89 Gabe Adamson        9  Rush-Henrietta     19:57.6 
   20 Joey Grasso         9  Hilton             17:57.5 |    90 Josh Cosmiano       9  Brighton           19:57.7 
   21 Ben Welch           9  Webster Thomas     17:58.7 |    91 Daniel Riorden      9  Rush-Henrietta     20:00.2 
   22 Matthew Taylor      9  Pittsford Sutherla 18:02.0 |    92 Jason Donatella     9  Hilton             20:01.6 
   23 Gabe Valdivia       9  Webster Thomas     18:06.2 |    93 Aidan Coughlin      10 Penfield           20:02.4 
   24 Reed Lautenslager   10 Victor Central     18:08.1 |    94 Gabe Cragg-Hoer     9  Victor Central     20:05.0 
   25 Tom Morell          9  Pittsford Mendon   18:11.9 |    95 Mike Capuano        10 Spencerport        20:06.0 
   26 Cooper Branch       8  Irondequoit        18:13.0 |    96 Evan Zaryski        9  Hilton             20:06.2 
   27 Gavin Clouser       10 Pittsford Mendon   18:18.3 |    97 Spencer Scalise     10 Webster Thomas     20:06.5 
   28 Wyatt Gaus          10 Batavia            18:23.0 |    98 Kiernan Beckett     10 Honeoye Falls-Lima 20:07.1 
   29 Joey Clyde          9  Webster Schroeder  18:26.0 |    99 Dan Disalvo         9  Canandaigua        20:07.1 
   30 Nicolas Mady        10 Penfield           18:26.5 |   100 Ben Nozik           9  Brighton           20:07.2 
   31 Devrin Dowdell      9  Greece Olympia     18:27.3 |   101 Adam Juzwick        10 Brockport          20:07.6 
   32 Kyle Egan           10 Eastridge          18:28.1 |   102 Owen Flisnik        10 Pittsford Sutherla 20:07.8 
   33 Carlos Fantauzzi    9  Canandaigua        18:30.6 |   103 John Sullivan       9  Pittsford Sutherla 20:11.0 
   34 Ben Raduns          9  Victor Central     18:34.2 |   104 Nick Sturgis        10 Rush-Henrietta     20:12.7 
   35 Tye Leckinger       10 Spencerport        18:35.3 |   105 Tyler Yonker        10 Penfield           20:13.0 
   36 Patrick Sharp       8  Brighton           18:35.7 |   106 Alex Paine          10 Brighton           20:13.1 
   37 Jonathan Dingwall   10 Webster Thomas     18:36.3 |   107 Calvin Niggli       9  Irondequoit        20:15.1 
   38 Kaidan Capossere    10 Brighton           18:37.3 |   108 Trevor Lancto       9  Honeoye Falls-Lima 20:15.9 
   39 Brendan Scheg       10 Hilton             18:37.4 |   109 Omar Armbruster     9  Honeoye Falls-Lima 20:17.8 
   40 Jack Carlson        10 Victor Central     18:37.9 |   110 Pj Rheude           10 Canandaigua        20:18.3 
   41 Matthew Heh         9  Greece Olympia     18:40.5 |   111 Kevin Hufziger      10 Penfield           20:20.6 
   42 Quinton Veno        10 Webster Thomas     18:44.2 |   112 Zach Morse          10 Canandaigua        20:22.0 
   43 Jack Salzman        9  Fairport           18:49.7 |   113 Patrick Morissette  9  Webster Schroeder  20:22.5 
   44 Gowan Aidan         9  Brighton           18:57.6 |   114 Ayden Dowd-Devay    10 Batavia            20:24.1 
   45 Daniel Rappleye     10 Spencerport        18:57.8 |   115 Zach Thompson       9  Fairport           20:25.8 
   46 Elias Adler         10 Pittsford Sutherla 18:58.3 |   116 Nathan Maxwell      10 Victor Central     20:27.3 
   47 Angelo Destephano   10 Webster Thomas     18:59.1 |   117 Griffin Mulrooney   10 Irondequoit        20:27.6 
   48 Frederick Miller    9  Rush-Henrietta     19:00.8 |   118 Collin Allison      10 Honeoye Falls-Lima 20:28.2 
   49 Nick Duggan         9  Webster Schroeder  19:01.8 |   119 Jayson Le           10 Fairport           20:32.7 
   50 Jeff Suflita        9  Greece Arcadia     19:03.0 |   120 Dan Stapleton       10 Penfield           20:33.6 
   51 Adam Mroueh         10 Pittsford Sutherla 19:03.7 |   121 Jakob Gaetano       9  Greece Arcadia     20:34.5 
   52 Aiden Croft         9  Rush-Henrietta     19:04.1 |   122 Charlie Nash        10 Irondequoit        20:34.7 
   53 Nathan Trumble      10 Pittsford Mendon   19:05.0 |   123 Alex Aloi           9  Webster Schroeder  20:35.2 
   54 Aiden O'Connor      10 Fairport           19:05.9 |   124 Michael Feeley      9  Honeoye Falls-Lima 20:35.6 
   55 Johnny Martone      9  Spencerport        19:07.9 |   125 George Morcos       10 Rush-Henrietta     20:36.5 
   56 Alexander Reddick   9  Brockport          19:10.2 |   126 Tim Hentschel       9  Rush-Henrietta     20:37.9 
   57 Brendan Gillis      9  Spencerport        19:12.0 |   127 Collin Nelson       10 Hilton             20:39.9 
   58 Nick Ferri          9  Fairport           19:12.2 |   128 Josiah Covell       9  Eastridge          20:40.7 
   59 Jacob Marrer        9  Penfield           19:12.5 |   129 Grant Ashley        10 Brighton           20:41.4 
   60 Liam Henry          9  Canandaigua        19:13.9 |   130 Jake Williams       9  Honeoye Falls-Lima 20:41.9 
   61 Jack Podanoffsky    9  Penfield           19:15.5 |   131 Daniel Bishop       9  Penfield           20:42.6 
   62 Kyle Jensen         9  Hilton             19:16.4 |   132 Andrew Geiser       9  Webster Schroeder  20:43.0 
   63 Justin Thang        10 Brighton           19:17.8 |   133 Jack Martin         9  Honeoye Falls-Lima 20:43.7 
   64 Nick Wood           9  Webster Thomas     19:18.1 |   134 Oliver Alva         9  Penfield           20:44.5 
   65 Mason Harrington    10 Penfield           19:18.1 |   135 Aiden Grieshaber    9  Fairport           20:45.5 
   66 Aidan Clark         10 Fairport           19:20.2 |   136 Adam Daniels        10 Webster Thomas     20:46.1 
   67 Paul Stracke        9  Webster Thomas     19:21.0 |   137 Aidan Scott         9  Greece Arcadia     20:46.5 
   68 John Buttarazzi     10 Fairport           19:28.3 |   138 Dylan Rock          10 Rush-Henrietta     20:48.9 
   69 Tyler Petrillo      9  Webster Schroeder  19:29.3 |   139 Patrick Burke       9  Pittsford Sutherla 20:49.7 
   70 Philip Ackerman     10 Honeoye Falls-Lima 19:30.2 |   140 David High          9  Pittsford Sutherla 20:52.8 








                                        Monroe County Coaches' Invitational
                                           October 28, 2017 - Parma Park

                                           Results by Yen Timing Services
                                                 www.yentiming.com

                                                  Race 4 - Boys FS
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                YR TEAM               TIME    | PLACE NAME                YR TEAM              TIME
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  141 Adam Yauchzee       9  Penfield           20:53.0 |   199 Jackson Keys        9  Canandaigua        22:22.9 
  142 Ian Ewing           9  Pittsford Sutherla 20:54.5 |   200 Gavin Hugelmaier    9  Brockport          22:24.0 
  143 Kameron Kuszlyk     9  Batavia            20:57.3 |   201 Colin Giess         10 Victor Central     22:26.2 
  144 Andrew Vechorko     9  Greece Arcadia     20:58.1 |   202 Patrick George      9  Pittsford Sutherla 22:29.4 
  145 Matt Morrison       10 Webster Schroeder  20:59.8 |   203 William Husarek     9  Pittsford Sutherla 22:35.3 
  146 Alexander Popen     9  Spencerport        20:59.8 |   204 Nathan Miner        10 Greece Athena      22:39.8 
  147 Lucas Thiele        9  Pittsford Mendon   21:00.2 |   205 Jacob Chen          10 Penfield           22:41.5 
  148 Ryan Hoyt           9  Penfield           21:00.8 |   206 Zachary Kinney      10 Pittsford Sutherla 22:43.1 
  149 Nick Murray-Termine 9  Greece Arcadia     21:02.1 |   207 Nathan Kimbley      10 Greece Olympia     22:43.2 
  150 Evan Lachance       10 Eastridge          21:03.1 |   208 Zachary Williams    9  Brockport          22:47.9 
  151 Brendan Battisti    9  Rush-Henrietta     21:03.2 |   209 Caleb Costain       9  Greece Olympia     22:48.7 
  152 Hunter Ornt         9  Rush-Henrietta     21:04.0 |   210 Victor Cypher       9  Pittsford Mendon   23:07.9 
  153 Dylan Perhson       10 Batavia            21:06.5 |   211 Tom Hundley         10 Greece Arcadia     23:11.2 
  154 Sam Neyts           9  Fairport           21:06.9 |   212 Nathan Scholtze     9  Spencerport        23:16.2 
  155 Owen McNally        9  Fairport           21:08.6 |   213 Max Tomaszewski     9  Batavia            23:19.6 
  156 Nathanael Strong    9  Brockport          21:09.9 |   214 Henry Kemblowski    9  Brockport          23:24.1 
  157 Jack Hulsey         9  Honeoye Falls-Lima 21:10.7 |   215 Thomas Wagner       10 Hilton             23:27.3 
  158 Peter Anderson      9  Pittsford Mendon   21:11.5 |   216 Jacob Summerson     8  Victor Central     23:29.1 
  159 Kyle Smith          10 Brockport          21:12.0 |   217 Nick Benson         9  Pittsford Mendon   23:34.5 
  160 Thomas Demers       9  Brighton           21:12.2 |   218 Damien McGonnell    9  Greece Athena      23:35.7 
  161 Griffin Jones       9  Canandaigua        21:12.6 |   219 Owen Thieme         10 Irondequoit        23:41.5 
  162 Colton Martin       10 Batavia            21:13.1 |   220 Nate Taylor         10 Webster Thomas     23:44.6 
  163 Christian Egger     9  Penfield           21:14.4 |   221 Antony Gilbert      9  Brockport          23:44.8 
  164 Josh Dutcher        10 Canandaigua        21:16.0 |   222 Morgan Jansson      9  Greece Athena      23:44.9 
  165 Gavin Henderson     9  Honeoye Falls-Lima 21:18.1 |   223 O'Connor Colin      9  Brighton           23:54.8 
  166 Kyle McCullough     10 Brighton           21:19.5 |   224 Sebastian Nimeh     9  Brighton           23:55.0 
  167 Nathan Fox          9  Hilton             21:22.0 |   225 Royce Breslawski    10 Brockport          23:58.2 
  168 Jeffrey Hodgson     9  Pittsford Sutherla 21:23.8 |   226 Quinton Meney       9  Brockport          23:59.7 
  169 Warner Dutro        10 Webster Thomas     21:26.2 |   227 Alex Graff          10 Spencerport        24:00.3 
  170 Donald Runge        9  Penfield           21:26.9 |   228 Jackson Majka       9  Penfield           24:02.0 
  171 Jackson McManus     9  Greece Arcadia     21:27.5 |   229 Josh Woodworth      9  Canandaigua        24:05.1 
  172 Eli Grout           9  Honeoye Falls-Lima 21:30.0 |   230 Jack Cramer         9  Penfield           24:12.9 
  173 Luke Lloyd          9  Brockport          21:30.8 |   231 Brandon Huynh       10 Webster Thomas     24:18.6 
  174 Austin Lebeau       10 Hilton             21:32.2 |   232 Joe McCusker        10 Penfield           24:26.5 
  175 Cian McCollum       10 Irondequoit        21:35.0 |   233 Nate Yoder          9  Canandaigua        24:33.9 
  176 Joe Carroll         10 Eastridge          21:37.4 |   234 Tom Keefe           9  Pittsford Mendon   24:38.1 
  177 Alec Lukus          10 Irondequoit        21:38.5 |   235 Brandon Alcerreca   10 Penfield           24:41.7 
  178 Zachary Roussie     9  Irondequoit        21:39.3 |   236 Jack Gale           9  Greece Odyssey     24:47.6 
  179 Brandon Tanner      9  Rush-Henrietta     21:41.1 |   237 Brian Bates         10 Hilton             24:50.9 
  180 Kaleb Haas          10 Brockport          21:41.9 |   238 Adam Lavere         9  Eastridge          24:52.1 
  181 Justin Kuney        9  Canandaigua        21:48.5 |   239 Matthew Bills       9  Batavia            24:57.4 
  182 Alex Ingham         10 Spencerport        21:49.1 |   240 Sam Orozco          9  Greece Arcadia     25:12.1 
  183 Brandon Williams    9  Greece Arcadia     21:49.5 |   241 Gabriel Murray      9  Webster Thomas     25:18.4 
  184 John Bieg           10 Webster Thomas     21:50.2 |   242 Alex Forzano        9  Greece Athena      25:25.4 
  185 Kyle Tibbetts       10 Greece Arcadia     21:52.3 |   243 Dylan Keefe         9  Canandaigua        25:45.2 
  186 Max Parmelee        10 Webster Schroeder  21:54.9 |   244 Jacob Hill          9  Canandaigua        25:59.5 
  187 Ben Boothby         9  Webster Schroeder  21:55.2 |   245 Ben Rizzo           10 Canandaigua        26:17.3 
  188 Zach Rogers         9  Webster Schroeder  21:55.7 |   246 Sam Mahoney         9  Canandaigua        26:18.2 
  189 Ben Murty           10 Penfield           21:57.6 |   247 Jason Acker         9  Hilton             26:46.0 
  190 Hayden Lenhard      10 Webster Thomas     21:58.1 |   248 Brennen Balsamo     10 Greece Odyssey     27:14.9 
  191 James Frisa         10 Spencerport        21:58.7 |   249 Paul Amapadu        9  Brighton           27:27.2 
  192 Scott Horan         10 Greece Arcadia     22:02.2 |   250 Albby Rodriguez     9  Eastridge          27:36.7 
  193 Colton Zlotkus      9  Webster Thomas     22:04.9 |   251 Brian Cowburn       10 Honeoye Falls-Lima 27:36.8 
  194 Aydin Aghaie        9  Hilton             22:07.8 |   252 Malachi Jetty       9  Pittsford Sutherla 28:45.0 
  195 Bryan Armstrong     9  Hilton             22:08.8 |   253 Will Kurz           10 Victor Central     29:24.3 
  196 Cj Bacon            9  Eastridge          22:12.4 |   254 Devon Derue         9  Canandaigua        29:50.1 
  197 Andrew Guo          9  Brighton           22:15.4 |   255 Carter Weitzel      9  Canandaigua        31:41.8 
  198 Riley Wall          10 Honeoye Falls-Lima 22:22.8 |   256 Jordan Smith        9  Batavia            33:56.8