Monroe County Coaches' Invitational
                       October 28, 2017 - Parma Park

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                           Race 6 - Boys Varsity
--------------------------------------------------------------------------
                               GRADE                                  MILE
PLACE  PTS NAME                PLACE SCHOOL                  TIME     PACE
--------------------------------------------------------------------------
    1    1 Nathan Lawler       12  1 Pittsford Mendon        14:57.8  5:00          
    2    2 Tyler Senall        12  2 Penfield                15:27.1  5:10          
    3    3 Payton Gleason      12  3 Churchville-Chili       15:28.2  5:10          
    4    4 Sean Henretta       11  1 Fairport                15:40.1  5:14          
    5    5 Sam Lawler          10  1 Pittsford Mendon        15:44.5  5:15          
    6    6 Majd Rouhana        12  4 Fairport                15:44.5  5:15          
    7    7 Shane Pease         12  5 Greece Athena           15:46.5  5:16          
    8    8 Nicholas Andrews    11  2 Brockport               15:47.8  5:16          
    9    9 Ben Bulkeley        12  6 Fairport                15:50.1  5:17          
   10   10 Scott Loforte       12  7 Canandaigua             15:50.4  5:17          
   11   11 Coleton Pallatto    12  8 Fairport                16:06.4  5:23          
   12   12 Robert Thompson     12  9 Irondequoit             16:08.5  5:23          
   13   13 Matt Laframboise    11  3 Greece Arcadia          16:14.3  5:25          
   14   14 Alec Andrews        12 10 Brockport               16:15.6  5:26          
   15   15 Peter Kostarellis   11  4 Churchville-Chili       16:16.7  5:26          
   16   16 Hunter Braun        12 11 Victor Central          16:18.5  5:27          
   17   17 Ryan Thompson       11  5 Irondequoit             16:19.8  5:27          
   18   18 Ethan Abell         12 12 Fairport                16:20.1  5:27          
   19   19 Aaron Albrecht      12 13 Brockport               16:20.7  5:27          
   20   20 Liam Lewis          12 14 Irondequoit             16:21.2  5:28          
   21   21 Zachary Gauronski   11  6 Penfield                16:27.7  5:30          
   22   22 Collin Regan        12 15 Pittsford Sutherland    16:28.5  5:30          
   23   23 Matt Abell          11  7 Fairport                16:28.9  5:30          
   24   24 Xander Guzman       12 16 Brighton                16:29.1  5:30          
   25   25 Olaf Oddsson Cricco 11  8 Brighton                16:29.3  5:30          
   26   26 James Smith         10  2 Pittsford Mendon        16:31.4  5:31          
   27   27 Jacob Fredericks    10  3 Penfield                16:32.0  5:31          
   28   28 Noah Brown          12 17 Rush-Henrietta          16:32.1  5:31          
   29   29 John Pullano        12 18 Penfield                16:33.6  5:32          
   30   30 Nick Bauman         10  4 Irondequoit             16:34.2  5:32          
   31   31 Matt McMullen       10  5 Canandaigua             16:34.4  5:32          
   32   32 Andrew Korts        11  9 Churchville-Chili       16:34.8  5:32          
   33   33 Garrett Hall        10  6 Penfield                16:38.0  5:33          
   34   34 Matt Queiroz        11 10 Pittsford Mendon        16:39.6  5:34          
   35   35 Jack Callard        12 19 Fairport                16:41.6  5:34          
   36   36 Matt Woodworth      10  7 Victor Central          16:42.6  5:35          
   37   37 Zakariah Jantzi     11 11 Batavia                 16:43.2  5:35          
   38   38 Jake Marchese       11 12 Penfield                16:46.4  5:36          
   39   39 Connor Wooding      12 20 Churchville-Chili       16:46.9  5:36          
   40   40 Daniel Warth        11 13 Brighton                16:47.7  5:36          
   41   41 Cole Viavattene     12 21 Spencerport             16:47.8  5:36          
   42   42 Andrew Knapp        11 14 Brighton                16:48.2  5:37          
   43   43 Shane Urban         11 15 Victor Central          16:50.7  5:37          
   44   44 Andrew Wygal        12 22 Webster Thomas          16:51.1  5:37          
   45   45 Ben Dertinger       11 16 Webster Schroeder       16:51.7  5:38          
   46   46 Jacob Winden        12 23 Greece Arcadia          16:52.8  5:38          
   47   47 Hayden Lieb         10  8 Brighton                16:53.8  5:38          
   48   48 Brandon Nicosia     11 17 Webster Schroeder       16:56.7  5:39          
   49   49 Collin Sauter       9   1 Penfield                16:58.8  5:40          
   50   50 Kyle Deromanis      11 18 Churchville-Chili       17:00.1  5:41          


                    Monroe County Coaches' Invitational
                       October 28, 2017 - Parma Park

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                           Race 6 - Boys Varsity
--------------------------------------------------------------------------
                               GRADE                                  MILE
PLACE  PTS NAME                PLACE SCHOOL                  TIME     PACE
--------------------------------------------------------------------------
   51   51 David Ficarra       11 19 Rush-Henrietta          17:01.7  5:41          
   52   52 Garrett Glanton     10  9 Pittsford Sutherland    17:02.0  5:41          
   53   53 Colin Murphy        12 24 Pittsford Mendon        17:03.6  5:42          
   54   54 Bogdan Rozvora      11 20 Irondequoit             17:03.7  5:42          
   55   55 David Smith         11 21 Pittsford Sutherland    17:04.5  5:42          
   56   56 Drew Cuminale       11 22 Canandaigua             17:04.9  5:42          
   57   57 Mario Rosales       10 10 Batavia                 17:07.9  5:43          
   58   58 Ethan Clark         10 11 Irondequoit             17:08.7  5:43          
   59   59 Oliver Kelley       11 23 Churchville-Chili       17:08.8  5:43          
   60   60 Andrew Lembo-Ehms   12 25 Webster Schroeder       17:09.9  5:44          
   61   61 Charlie Freeman     11 24 Rush-Henrietta          17:10.9  5:44          
   62   62 Kristopher Kuszlyk  11 25 Batavia                 17:12.7  5:45          
   63   63 William Wang        10 12 Pittsford Sutherland    17:14.3  5:45          
   64   64 Gavin Wilbert       12 26 Webster Thomas          17:16.3  5:46          
   65   65 Josh Pomerleau      12 27 Webster Schroeder       17:16.9  5:46          
   66   66 Conrad Bremer       11 26 Victor Central          17:18.0  5:46          
   67   67 Ethan Owens         12 28 Canandaigua             17:18.4  5:47          
   68   68 Daniel Yang         10 13 Webster Thomas          17:18.9  5:47          
   69   69 Landon Urzetta      12 29 Victor Central          17:20.3  5:47          
   70   70 Isaac Perkins       11 27 Churchville-Chili       17:21.4  5:48          
   71   71 Jarr Briggs         10 14 Spencerport             17:22.4  5:48          
   72   72 Richard Oberholzer  9   2 Greece Odyssey          17:23.1  5:48          
   73   73 James Walter        11 28 Pittsford Sutherland    17:23.6  5:48          
   74   74 Lucas Nothnagle     9   3 Brighton                17:23.8  5:48          
   75   75 Aiden Daniels       12 30 Rush-Henrietta          17:25.5  5:49          
   76   76 Robert Reddick      11 29 Brockport               17:25.6  5:49          
   77   77 Kyle Smith          10 15 Rush-Henrietta          17:25.7  5:49          
   78   78 Jon Maxwell         12 31 Victor Central          17:26.3  5:49          
   79   79 Thomas Adamescu     11 30 Canandaigua             17:26.5  5:49          
   80   80 Ethan Hilbert       12 32 Greece Arcadia          17:27.1  5:50          
   81   81 Damien Stein        10 16 Brockport               17:29.0  5:50          
   82   82 Chase Ritchie       11 31 Rush-Henrietta          17:29.9  5:50          
   83   83 Ben Bell            11 32 Greece Arcadia          17:30.6  5:51          
   84   84 John Colombo        12 33 Webster Thomas          17:31.9  5:51          
   85   85 Ian Gillis          11 33 Spencerport             17:32.4  5:51          
   86   86 Nick Templeton      12 34 Brighton                17:33.2  5:52          
   87   87 John Bruggman       11 34 Batavia                 17:34.1  5:52          
   88   88 Carter Bertrand     11 35 Webster Thomas          17:36.2  5:53          
   89   89 Ricky Keenan        12 35 Rush-Henrietta          17:36.8  5:53          
   90   90 Jasper Owen         9   4 Pittsford Sutherland    17:42.1  5:55          
   91      Zach Wright         11 36 Greece Olympia          17:42.5  5:55          
   92   91 Ben Rosero          11 37 Pittsford Mendon        17:43.0  5:55          
   93   92 Zach Zaharkin       11 38 Spencerport             17:44.2  5:55          
   94   93 Connor Lazzaro      11 39 Webster Thomas          17:46.1  5:56          
   95   94 Nate Loria          12 36 Batavia                 17:47.4  5:56          
   96   95 Nathaniel Ramos     11 40 Greece Arcadia          17:52.3  5:58          
   97   96 Henry Baker         9   5 Pittsford Sutherland    17:52.8  5:58          
   98   97 Lucas Lyons         11 41 Webster Schroeder       17:54.8  5:59          
   99   98 Chase Leckinger     10 17 Spencerport             17:56.3  5:59          
  100   99 Matt Adams          11 42 Batavia                 17:58.0  6:00          


                    Monroe County Coaches' Invitational
                       October 28, 2017 - Parma Park

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                           Race 6 - Boys Varsity
--------------------------------------------------------------------------
                               GRADE                                  MILE
PLACE  PTS NAME                PLACE SCHOOL                  TIME     PACE
--------------------------------------------------------------------------
  101  100 Max Serling         11 43 Pittsford Mendon        17:58.5  6:00          
  102  101 Liam Ewell          11 44 Greece Athena           18:00.6  6:01          
  103  102 Kyle Beiter         12 37 Honeoye Falls-Lima      18:00.7  6:01          
  104  103 David Pillo         11 45 Batavia                 18:04.7  6:02          
  105  104 Jacob Berg          11 46 Webster Thomas          18:10.8  6:04          
  106  105 Owen Aser           12 38 Webster Schroeder       18:14.8  6:05          
  107  106 Craig Gebo          12 39 Greece Arcadia          18:16.5  6:06          
  108  107 Andrew Gruver       10 18 Greece Athena           18:18.2  6:07          
  109  108 Ned Laduca          10 19 Spencerport             18:22.7  6:08          
  110  109 Patrick Farrell     10 20 Brockport               18:24.2  6:09          
  111  110 Luke Defiore        11 47 Hilton                  18:26.3  6:09          
  112  111 Josh Edelbach       11 48 Honeoye Falls-Lima      18:31.1  6:11          
  113  112 Grant Thomas        11 49 Canandaigua             18:36.8  6:13          
  114  113 Andrew Brincka      12 40 Honeoye Falls-Lima      18:37.8  6:13          
  115  114 Nathan Bradley      11 50 Honeoye Falls-Lima      18:38.0  6:13          
  116  115 Eric Riddle         12 41 Canandaigua             18:44.1  6:15          
  117  116 Nick Grasso         11 51 Hilton                  18:45.1  6:15          
  118  117 Sean Killip         11 52 Webster Schroeder       18:52.6  6:18          
  119  118 Tony Ennis          11 53 Honeoye Falls-Lima      18:57.5  6:20          
  120  119 Nico Bellavia       12 42 Victor Central          19:00.5  6:21          
  121  120 Jason Sapienza      11 54 Hilton                  19:01.2  6:21          
  122  121 Alex Nasca          10 21 Greece Odyssey          19:01.6  6:21          
  123  122 Marcis Scroger      11 55 Honeoye Falls-Lima      19:08.6  6:23          
  124  123 Jack Manuse         12 43 Greece Odyssey          19:27.3  6:30          
  125  124 John Bateman        11 56 Hilton                  19:37.3  6:33          
  126  125 Simeon Alvarez      12 44 Greece Odyssey          19:41.2  6:34          
  127  126 Anthony Dirisio     11 57 Greece Athena           19:58.3  6:40          
  128  127 Joe Lomonaco        10 22 Brockport               19:58.8  6:40          
  129      Garrett Johnson     11 58 Greece Olympia          20:06.8  6:43          
  130  128 Christian Mousso    9   6 Greece Athena           20:18.8  6:47          
  131      Adam Palmer         11 59 Greece Olympia          20:20.1  6:47          
  132  129 Romell Griffin      11 60 Greece Odyssey          20:25.9  6:49          
  133  130 Josh Smith          12 45 Hilton                  20:38.1  6:53          
  134      Cody Ward           12 46 Greece Olympia          20:57.8  7:00          
  135  131 Owen Stein          12 47 Honeoye Falls-Lima      21:04.4  7:02          
  136  132 Viktor Kachaluba    9   7 Greece Athena           21:12.8  7:05          
  137  133 Vincent Le          10 23 Greece Odyssey          21:59.8  7:20