Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/22/2017 03:17 PM
                             RH Relays - 4/22/2017                             
                           Rush-Henrietta Sperry HS                            
                                    Results                                    
 
Girls 1500 Meter Run Relay
=======================================================================
      Record: * 4:57.15  4/23/2016   Hayleigh Palotti, Livonia                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 jenna Schulz               9 Liverpool              5:02.76    5   
  2 MaKayla Kasperek          10 Sweet Home             5:07.29    3   
  3 Kate Mertus               12 Corning                5:11.50    4   
  4 Vanessa Eberhard          12 Liverpool              5:12.48    5   
  5 Brynne Ketchum            10 Corning                5:15.39    4   
  6 Corinne Brath             11 Sweet Home             5:20.05    3   
  7 Clarissa Hensler          12 Livonia                5:23.14    1   
  8 Gillian Brown             12 Rush-Henriet           5:25.37    2   
  9 Alison Reigle              9 Hilton                 5:30.72    0.50
 10 Jenny Bartholomay         11 Rush-Henriet           5:31.68    2   
 11 Arielle Bastian            9 Homer                  5:42.29  
 12 Shauna Glavin             11 Hilton                 5:44.52    0.50
 13 Kelly Farrell             12 Penfield               5:46.98  
 14 Ashley Tollner            12 Homer                  5:47.18  
 15 Alaina Dalheim            10 Geneseo                5:47.90  
 16 MacKenzie Ferlica         11 Livonia                5:50.19    1   
 17 Sarah Hammond             10 Geneseo                5:52.95  
 18 Logan Cadieux             11 Oakfield/Elb           6:14.79  
 19 Stephanie Halat           12 Oakfield/Elb           6:55.71  
 20 Adah Brophy               12 Penfield               8:21.77  
 
Girls 400 Meter Hurdles Relay
==========================================================================
      Record: * 1:12.70  4/16/2014   Erin O'Brien, Kenmore East                
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 T'Andrah Brundidge        12 Brockport              1:10.30*  3   3   
  2 Lyndsay Wright            11 Kendall                1:12.76   3   4   
  3 Madison Neuner            10 Liverpool              1:13.97   3   5   
  4 Natalie Kurz              11 Liverpool              1:15.04   3   5   
  5 Elena Mantilla            10 Penfield               1:15.90   3   1   
  6 Katie Wright              12 Kendall                1:16.35   3   4   
  7 Amelia Perry              12 Rush-Henriet           1:16.89   2   2   
  8 Hannah Olver              11 Livonia                1:17.08   2   0.50
  9 Christina Gates           10 Rush-Henriet           1:17.27   3   2   
 10 Jesse Dejneka             11 Corning                1:17.93   3 
 11 Elizabeth Mohnkern         9 Livonia                1:18.47   2   0.50
 12 Marlee Angus              10 Penfield               1:18.76   2   1   
 13 Emma Mason                12 Corning                1:21.21   2 
 14 Emilee Weinbeck            9 Brockport              1:23.42   2   3   
 15 Chloe Messore             12 Hilton                 1:23.65   1 
 16 Jenna Allen                7 Sodus Centra           1:27.21   2 
 17 Taylor Alloco             12 Hilton                 1:28.63   2 
 18 Isabell Karasinski         9 Sodus Centra           1:30.22   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
      Record: * 48.49  4/23/2016   Rush-Henrietta, Rush-Henriet                
                       S Nwachi, T Thompson, A Donzo, L Thomas           
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Liverpool  'A'                                        52.01   2  10   
     1) Marissa Baskin 10               2) Annie Gullo 9                  
     3) Amina Sinclair 9                4) Kierra Richardson 12           
  2 Edison Tech  'A'                                      52.06   2   8   
     1) Diamani Madden 12               2) Tierra White 11                
     3) Dyaisha Fair 10                 4) Djeynaba Thiam 10              
  3 Rush-Henrietta  'A'                                   53.75   2   6   
  4 Livonia  'A'                                          53.84   1   4   
  5 Penfield  'A'                                         54.05   2   2   
  6 Sweet Home  'A'                                       54.16   2   1   
  7 Hilton  'A'                                           54.32   2 
     1) Briana Lowry 11                 2) Victoria Bisciotti 10          
     3) Sommer Edwards 11               4) Anaya Dees 9                   
  8 Wilson/E. Col  'A'                                    54.63   2 
     1) Nazir McCray 11                 2) Yahnique Dickerson 11          
     3) Alyiana Warren 10               4) Nicole Johnson 11              
  9 Homer  'A'                                          1:02.57   1 
     1) Brianne Cooley 12               2) Leah Potter 12                 
     3) Claire Kuiken 10                4) Rachel Sahm 10                 
 -- Corning  'A'                                             DQ   1 
     1) Toni Major 9                    2) Erin Vargo 12                  
     3) Seage Holleran 9                4) Kaylee Castellana 10           
 
Girls 4x100 Meter Relay Sophmore
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Liverpool  'A'                                        55.89   2  10   
     1) Marissa Baskin 10               2) Annie Gullo 9                  
     3) Amina Sinclair 9                4) Kierra Richardson 12           
  2 Rush-Henrietta  'A'                                   57.33   2   8   
  3 Sweet Home  'A'                                       59.82   2   6   
  4 Brockport  'A'                                      1:01.13   1   4   
     1) Doralis Allen 10                2) Brianna Davis 10               
     3) Madison Kavulich 10             4) Breanna Payne 10               
  5 Hilton  'A'                                         1:04.42   2   2   
     1) Briana Lowry 11                 2) Victoria Bisciotti 10          
     3) Sommer Edwards 11               4) Anaya Dees 9                   
  6 Penfield  'A'                                       1:06.08   1   1   
 
Girls 4x100 Meter Relay Freshman
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Liverpool  'A'                                        56.14   10   
     1) Grace Kouame 9                  2) Carmen Canterino 9             
     3) Imahni Sinclair 9               4) Lexie Ostrander 9              
  2 Rush-Henrietta  'A'                                   58.58    8   
  3 Brockport  'A'                                      1:00.40    6   
     1) Carter Dauenhauer 9             2) Anna Burkhartzmeyer 9          
     3) Sacred Howland 9                4) Alesha Byfield 9               
  4 Sodus Central  'A'                                  1:01.29    4   
  5 Sweet Home  'A'                                     1:03.07    2   
  6 Hilton  'A'                                         1:03.72    1   
     1) Sydney Alloco 9                 2) Leigha Persons 9               
     3) Elizabeth Wessman 8             4) Brenna Griggs 8                
  7 Livonia  'A'                                        1:05.92  
  8 Penfield  'A'                                       1:06.14  
 
Girls 4x400 Meter Relay Freshman
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hilton  'A'                                         4:41.58   10   
     1) Maddy Mason 9                   2) Alexis Chatterton 9            
     3) Alyssa Lombardo 9               4) Sydney Alloco 9                
  2 Liverpool  'A'                                      4:57.74    8   
     1) Crystal Morgans 9               2) Kali Hayes 9                   
     3) Isabella Dillabough 9           4) Olivia Chapman 9               
  3 Corning  'A'                                        4:58.02    6   
     1) Abby Perry 9                    2) Rachel Rebis 9                 
     3) Abby Dejneka 9                  4) Angelea Collins 9              
  4 Rush-Henrietta  'A'                                 5:01.81    4   
  5 Sodus Central  'A'                                  5:09.12    2   
  6 Penfield  'A'                                       5:11.29    1   
  7 Livonia  'A'                                        5:31.77  
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
      Record: * 4:09.54  4/16/2014   Rush-Henrietta, Rush-Henriet              
                         A Cooper, S Watson, C Watson, E Martinez          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Liverpool  'A'                                      4:22.23   2  10   
     1) Natalie Kurz 11                 2) Annie Gullo 9                  
     3) Kierra Richardson 12            4) Windsor Ardner 10              
  2 Penfield  'A'                                       4:29.73   2   8   
  3 Sweet Home  'A'                                     4:30.16   2   6   
  4 Rush-Henrietta  'A'                                 4:33.29   2   4   
  5 Edison Tech  'A'                                    4:44.98   1   2   
  6 Corning  'A'                                        4:45.15   2   1   
     1) Sophie Herrmann 12              2) Celine Martescello 12          
     3) Alivia Collins 11               4) Grace Bickham 11               
  7 Kendall  'A'                                        4:47.97   1 
     1) Lyndsay Wright 11               2) Alexis Payton 12               
     3) Katie Wright 12                 4) Kiersten Rodas 7               
  8 Geneseo  'A'                                        4:54.63   1 
     1) Madison Whitney 9               2) Erin Rollins 10                
     3) Tori Weber 11                   4) Laura Navarro-Gomez 12         
  9 Hilton  'A'                                         5:04.94   2 
     1) Chloe Messore 12                2) Kortnie Demers 12              
     3) Victoria Maier 11               4) Melissa Pauly 9                
 
Girls 4x400 Meter Relay Sophmore
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Corning  'A'                                        4:32.74   2  10   
     1) Sophie Herrmann 12              2) Celine Martescello 12          
     3) Alivia Collins 11               4) Grace Bickham 11               
  2 Rush-Henrietta  'A'                                 4:38.83   2   8   
  3 Sweet Home  'A'                                     4:41.95   2   6   
  4 Liverpool  'A'                                      4:46.05   2   4   
     1) Natalie Kurz 11                 2) Annie Gullo 9                  
     3) Kierra Richardson 12            4) Windsor Ardner 10              
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
      Record: * 10:38.85  4/16/2014   Rush-Henrietta, Rush-Henriet             
                          K Glitch, S Quinn, R Dobjeleski, A Menendez       
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Corning  'A'                                       10:21.07*  10   
  2 Rush-Henrietta  'A'                                10:30.88*   8   
  3 Liverpool  'A'                                     10:53.44    6   
     1) Rosie Petrella 9                2) Windsor Ardner 10              
     3) Kristina Moore 11               4) Annie Gullo 9                  
  4 Livonia  'A'                                       11:05.67    4   
  5 Geneseo  'A'                                       11:13.24    2   
     1) Erin Rollins 10                 2) Madison Whitney 9              
     3) Sarah Hammond 10                4) Alaina Dalheim 10              
  6 Hilton  'A'                                        11:16.83    1   
     1) Sabrina Antonini 8              2) Riley Mason 7                  
     3) Melissa Pauly 9                 4) Kortnie Demers 12              
  7 Sodus Central  'A'                                 11:34.99  
 
Girls 800 Sprint Medley 1-1-2-4
==========================================================================
      Record: * 1:43.92  4/23/2016   Rush-Henrietta, Rush-Henriet              
                         S Nwachi, T Thompson, L Thomas, S Watson          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 1:47.37   2  10   
  2 Livonia  'A'                                        1:54.78   2   8   
  3 Hilton  'A'                                         1:55.95   2   6   
     1) Sommer Edwards 11               2) Victoria Bisciotti 10          
     3) Anaya Dees 9                    4) Maddy Mason 9                  
  4 Liverpool  'A'                                      1:57.58   2   4   
     1) Amina Sinclair 9                2) Kierra Richardson 12           
     3) Grace Kouame 9                  4) Divya Duraisamy 11             
  5 Sweet Home  'A'                                     1:58.32   2   2   
  6 Penfield  'A'                                       1:58.76   2   1   
  7 Corning  'A'                                        2:01.86   1 
     1) Sarah Spencer 11                2) Meave Holman 12                
     3) Amanda Cohen 12                 4) Mia Colona 9                   
  8 Edison Tech  'A'                                    2:04.05   2 
     1) Dyaisha Fair 10                 2) Djeynaba Thiam 10              
     3) Tierra White 11                 4) Diamani Madden 12              
  9 Wilson/E. Col  'A'                                  2:10.72   1 
     1) Nazir McCray 11                 2) Yahnique Dickerson 11          
     3) Nailah Phillips 11              4) Nicole Johnson 11              
 10 Geneseo  'A'                                        2:12.75   1 
     1) Theresa Zingerella-Andrews 10   2) Cassidy Schild 11              
     3) Maddy Bugbee 11                 4) Tori Weber 11                  
 11 Sodus Central  'A'                                  2:15.33   2 
 12 Homer  'A'                                          2:21.52   1 
     1) Brianne Cooley 12               2) Leah Potter 12                 
     3) Claire Kuiken 10                4) Rachel Sahm 10                 
 13 Kendall  'A'                                        2:26.85   1 
     1) Brianna Drennan 9               2) Kiersten Rodas 7               
     3) Brittany Regan 12               4) Katie Wright 12                
 
Girls 1000 Sprint Medley Swedish-1234
==========================================================================
      Record: * 2:18.87  4/23/2016   Rush-Henrietta, Rush-Henriet              
                         A Donzo, S Nwachi, T Thompson, L Thomas           
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 2:22.25   2  10   
  2 Corning  'A'                                        2:30.70   2   8   
     1) Sarah Spencer 11                2) Mia Colona 9                   
     3) Amanda Cohen 12                 4) Cleo Baker 10                  
  3 Homer  'A'                                          2:34.11   2   6   
     1) Maddy Cole 9                    2) Kristen Rahner 12              
     3) Alsasce Lorraine Sanders 12     4) Arielle Moheimani 12           
  4 Hilton  'A'                                         2:35.75   1   4   
     1) Briana Lowry 11                 2) Sommer Edwards 11              
     3) Taylor Alloco 12                4) Riley Mason 7                  
  5 Edison Tech  'A'                                    2:36.27   1   2   
     1) Dyaisha Fair 10                 2) Djeynaba Thiam 10              
     3) Diamani Madden 12               4) Cheterria Johnson 10           
  6 Brockport  'A'                                      2:39.43   2   1   
     1) Brianna Davis 10                2) Alesha Byfield 9               
     3) Emilee Weinbeck 9               4) T'Andrah Brundidge 12          
  7 Liverpool  'A'                                      2:39.80   2 
     1) Carmen Canterino 9              2) Amina Sinclair 9               
     3) jenna Schulz 9                  4) Vanessa Eberhard 12            
  8 Penfield  'A'                                       2:57.07   1 
  9 Sodus Central  'A'                                  2:57.08   2 
 10 Kendall  'A'                                        3:14.18   1 
     1) Kiersten Rodas 7                2) Brianna Drennan 9              
     3) Megan Hardenbrook 11            4) Brittany Regan 12              
 
Girls 1600 Sprint Medley 4-2-2-8
==========================================================================
      Record: * 4:15.54  4/16/2014   Rush-Henrietta, Rush-Henriet              
                         E Martinez, C Watson, A Cooper, S Watson          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Liverpool  'A'                                      4:16.50   2  10   
     1) Windsor Ardner 10               2) Annie Gullo 9                  
     3) Marissa Baskin 10               4) Kierra Richardson 12           
  2 Livonia  'A'                                        4:17.59   2   8   
  3 Hilton  'A'                                         4:24.16   2   6   
     1) Victoria Bisciotti 10           2) Anaya Dees 9                   
     3) Rachael Hodgson 11              4) Maddy Mason 9                  
  4 Sweet Home  'A'                                     4:32.00   2   4   
  5 Corning  'A'                                        4:33.24   2   2   
     1) Emma Brown 10                   2) Sarah Spencer 11               
     3) Amanda Cohen 12                 4) Pearl Cooper 12                
  6 Rush-Henrietta  'A'                                 4:42.97   2   1   
  7 Homer  'A'                                          4:44.15   2 
     1) Arielle Moheimani 12            2) Maddy Cole 9                   
     3) Alsasce Lorraine Sanders 12     4) Kristen Rahner 12              
  8 Edison Tech  'A'                                    4:56.03   1 
     1) Cheterria Johnson 10            2) Dyaisha Fair 10                
     3) Djeynaba Thiam 10               4) Jaznai Brooks 10               
  9 Sodus Central  'A'                                  5:04.64   2 
 10 Kendall  'A'                                        5:22.95   1 
     1) Megan Hardenbrook 11            2) Brittany Regan 12              
     3) Lyndsay Wright 11               4) Katie Wright 12                
 11 Oakfield/Elba  'A'                                  5:30.25   1 
 12 Penfield  'A'                                       5:39.41   1 
 13 Wilson/E. Col  'A'                                  5:55.72   1 
     1) Alyiana Warren 10               2) Ravion Jackson 11              
     3) Yahnique Dickerson 11           4) Nazmaie Hart 11                
 
Girls Distance Medley 12-4-8-16
=======================================================================
      Record: * 13:08.32  4/23/2016   Penfield, Penfield                       
                          M Sedita, C Mackenzie, N Hansen, C Miller         
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Corning  'A'                                       12:18.36*  10   
  2 Rush-Henrietta  'A'                                12:27.90*   8   
  3 Liverpool  'A'                                     13:16.06    6   
     1) Vanessa Eberhard 12             2) Madison Neuner 10              
     3) Kristina Moore 11               4) jenna Schulz 9                 
  4 Penfield  'A'                                      13:27.43    4   
  5 Livonia  'A'                                       13:40.03    2   
  6 Hilton  'A'                                        14:24.12    1   
     1) Riley Mason 7                   2) Alexandra Dittman 10           
     3) Alexis Chatterton 9             4) Makenna Bleier 12              
  7 Sweet Home  'A'                                    15:05.99  
  8 Mount Saint Mary Aca  'A'                          15:07.19  
     1) Elizabeth Strott 11             2) Megan Frawley 10               
     3) Julie Quebral 11                4) Leah Gath 10                   
 
Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
      Record: * 1:12.15  4/23/2016   Penfield, Penfield                        
                         M Angus, E Jackson, J Silver, J Jin               
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 1:13.70   2  10   
  2 Liverpool  'A'                                      1:14.07   2   8   
     1) Kali Hayes 9                    2) Lauren Fradette 10             
     3) Natalie Kurz 11                 4) Lexie Ostrander 9              
  3 Edison Tech  'A'                                    1:16.32   1   6   
     1) Tionna Watson-Gaskin 12         2) Chanel Odum 11                 
     3) Wilchelys Orsorio 11            4) Nashirah Plaza 10              
  4 Sodus Central  'A'                                  1:18.76   2   4   
  5 Wilson/E. Col  'A'                                  1:20.80   1   2   
     1) Nazir McCray 11                 2) Nailah Phillips 11             
     3) Ravion Jackson 11               4) Nicole Johnson 11              
  6 Kendall  'A'                                        1:21.05   1   1   
     1) Kiersten Rodas 7                2) Katie Wright 12                
     3) Alexis Payton 12                4) Brianna Drennan 9              
  7 Corning  'A'                                        1:25.50   2 
     1) Sam Sherry 12                   2) Haley Rowlands 12              
     3) Tabetha Rowlands 10             4) Grace Ruland 10                
 
Girls High Jump Relay
=======================================================================
      Record: *  4-10  4/23/2016   Jordan Silver, Penfield                     
      Record: *  4-10  4/16/2014   Lindsey Luce, Attica                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brianna Davis             10 Brockport              4-08.00    5   
  2 Sydney Lockwood            9 Livonia                4-06.00    0.25
  2 Kenisha Hendricks          9 Sweet Home             4-06.00    0.25
  2 Elena Mantilla            10 Penfield               4-06.00    4   
  2 Taylor Alloco             12 Hilton                 4-06.00  
  6 Maddy Bugbee              11 Geneseo                4-04.00    2   
  6 Alexis Payton             12 Kendall                4-04.00  
  6 Drianni Bennett           11 Sodus Centra           4-04.00    2   
  9 Liz Haley                 10 Rush-Henriet           4-02.00    2   
  9 Makenzie Pearce           10 Rush-Henriet           4-02.00    2   
  9 Toni Major                 9 Corning                4-02.00  
  9 Amina Sinclair             9 Liverpool              4-02.00  
  9 Doralis Allen             10 Brockport              4-02.00    5   
 14 Ali Johnston              12 Penfield               4-00.00    4   
 14 Jenna Allen                7 Sodus Centra           4-00.00    2   
 14 Grace Ruhland             10 Corning                4-00.00  
 14 Brigid Kelly              11 Geneseo                4-00.00    2   
 18 Amiya Lumpkins            10 Sweet Home             3-09.00    0.25
 18 Brianne Cooley            12 Homer                  3-09.00  
 18 Madison DeWater            9 Livonia                3-09.00    0.25
 18 Claire Kuiken             10 Homer                  3-09.00  
 -- Lexie Ostrander            9 Liverpool                   NH  
 -- Megan Hardenbrook         11 Kendall                     NH  
 
Girls Pole Vault Relay
=======================================================================
      Record: * 10-00  4/23/2016   Regan Maguire, Penfield                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Earnie Burapan            12 Hilton                10-00.00* 
  2 Sydney Angus              11 Penfield               9-06.00    5   
  3 Liz Daugherty             11 Livonia                9-00.00  
  3 Kelley Townley            12 Liverpool              9-00.00  
  5 Elenie Mitchell           12 Penfield               8-06.00    5   
  6 Tabetha Rowlands          10 Corning                7-09.00    4   
  6 Grace Ruland              10 Corning                7-09.00    4   
  8 Katelyn Dang              10 Rush-Henriet           6-03.00    3   
  9 Camille Cosmiano          11 Rush-Henriet           5-06.00    3   
 
Girls Long Jump Relay
=======================================================================
      Record: * 16-01.50  4/23/2016   Stephanie Hyde, Rush-Henriet             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephanie Hyde            11 Rush-Henriet          16-06.25*   5   
  2 Marissa Baskin            10 Liverpool             15-08.00    4   
  3 Abby Frank                12 Penfield              14-06.75    2   
  4 Lexie Ostrander            9 Liverpool             14-05.00    4   
  4 Anaya Dees                 9 Hilton                14-05.00    1   
  6 Alexis Crane              11 Rush-Henriet          14-04.50    5   
  7 Emma Brown                10 Corning               14-03.25    3   
  8 Alexis Payton             12 Kendall               13-11.75  
  9 Shelby Carlson            10 Oakfield/Elb          13-10.00    0.50
 10 Sam Sherry                12 Corning               13-01.25    3   
 11 Serena Washburn           11 Penfield              12-09.00    2   
 11 Sommer Edwards            11 Hilton                12-09.00    1   
 13 Theresa Zingerella-Andre  10 Geneseo               12-01.00  
 14 Nichole Carmen             8 Geneseo               12-00.75  
 15 Erin Castrovinci          11 Livonia               11-11.00  
 16 Karlee Shull              11 Livonia               11-05.00  
 17 Cora Rose                  8 Brockport             11-02.75  
 18 Tiana White                9 Sodus Centra          10-09.75  
 19 Kaitlyn Fink               9 Brockport             10-09.50  
 20 Jaida Kearney              9 Sweet Home            10-09.00  
 21 Rebecca Cramer            10 Oakfield/Elb          10-05.75    0.50
 22 Isabell Karasinski         9 Sodus Centra          10-02.25  
 23 Brianna Drennan            9 Kendall                9-10.00  
 -- Faith Johnson              9 Sweet Home                FOUL  
 
Girls Triple Jump Relay
=======================================================================
      Record: * 32-09.50  4/23/2016   elizabeth Suhay, Mount Saint             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sam Sherry                12 Corning               31-11.00    3   
  2 Marissa Baskin            10 Liverpool             31-10.75    5   
  3 Lauren Fradette           10 Liverpool             31-02.00    5   
  4 Shelby Carlson            10 Oakfield/Elb          30-03.25  
  5 Jessica Lamar             12 Sodus Centra          30-03.00    4   
  6 Mia Callahan              12 Sodus Centra          29-11.00    4   
  7 Earnie Burapan            12 Hilton                29-03.50  
  8 Maddy Bugbee              11 Geneseo               28-11.75    1   
  9 Jordyn Waller             10 Sweet Home            28-07.25    2   
 10 Brianna Bucello           10 Sweet Home            28-01.00    2   
 11 Erin Castrovinci          11 Livonia               28-00.25  
 12 Vanessa Kelly              9 Corning               27-09.00    3   
 13 Ali Johnston              12 Penfield              27-08.25    0.50
 14 Serena Washburn           11 Penfield              27-04.50    0.50
 15 Cassidy Schild            11 Geneseo               26-07.00    1   
 16 Karlee Shull              11 Livonia               23-08.00  
 
Girls Shot Put Relay
=======================================================================
      Record: * 36-01  4/23/2016   Leah Hulbert, Rush-Henriet                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Renee LaSalle             11 Rush-Henriet          32-00.00    5   
  2 Lily Robinson             12 Brockport             31-09.00  
  3 Megan McNutt              11 Corning               30-05.00    4   
  4 Casey Metzler             11 Penfield              29-08.00    1   
  5 Emma Webster              10 Corning               29-05.00    4   
  6 Lindsay Johnson           11 Rush-Henriet          28-11.00    5   
  7 Arielle Moheimani         12 Homer                 28-08.00    2   
  8 Sarah Lavalley            11 Liverpool             28-07.00    3   
  9 Madyson Oliveri           10 Liverpool             28-05.00    3   
 10 Jadyn Wagner              10 Sweet Home            27-05.00  
 11 Madeline Dorey            12 Livonia               27-03.00  
 11 Kristen Rahner            12 Homer                 27-03.00    2   
 11 Samiah Dilbert            12 Hilton                27-03.00  
 14 Brigid Kelly              11 Geneseo               26-10.00    0.50
 15 Jenna Phillips            10 Geneseo               26-03.00    0.50
 16 Sami Whitaker             10 Edison Tech           25-05.00  
 17 Emma Rock                 10 Penfield              25-03.00    1   
 18 Jasmine Simmons           12 Hilton                24-02.00  
 19 Jenna Fazio                9 Livonia               23-01.00  
 20 Brittany Regan            12 Kendall               22-06.00  
 21 Katlyn Wissinger          11 Oakfield/Elb          21-03.00  
 22 Megan Hardenbrook         11 Kendall               20-11.00  
 23 Erin Hibbert              11 Mount Saint           20-10.00  
 23 Jessica Hicks             11 Oakfield/Elb          20-10.00  
 25 Dajianna Elliott           9 Edison Tech           20-07.00  
 26 Rachel Smith              12 Brockport             20-03.00  
 27 Valerie Figueroa          10 Mount Saint           15-08.00  
 
Girls Discus Throw Relay
=======================================================================
      Record: * 122-00  4/23/2016   Mady Dibble, Waterloo                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarah Lavalley            11 Liverpool               105-09    4   
  2 Jacklyn Capozzi           11 Rush-Henriet             88-00    5   
  3 Megan McNutt              11 Corning                  86-01    3   
  4 Arielle Moheimani         12 Homer                    84-07    0.50
  4 Jenna Phillips            10 Geneseo                  84-07    1   
  6 Lindsay Johnson           11 Rush-Henriet             83-11    5   
  7 Emma Rock                 10 Penfield                 79-06    2   
  8 Casey Metzler             11 Penfield                 78-09    2   
  9 Emma Webster              10 Corning                  78-00    3   
 10 Lily Robinson             12 Brockport                71-10  
 11 Jadyn Wagner              10 Sweet Home               69-04  
 12 Evelyn Lamanche           10 Liverpool                65-10    4   
 13 Brigid Kelly              11 Geneseo                  64-07    1   
 14 Madeline Dorey            12 Livonia                  63-03  
 15 Sami Whitaker             10 Edison Tech              62-03  
 16 Jasmine Simmons           12 Hilton                   61-00  
 17 Kristen Rahner            12 Homer                    57-11    0.50
 18 Cora Rose                  8 Brockport                57-10  
 19 Nicole Sarlo              11 Hilton                   56-09  
 19 Erin Hibbert              11 Mount Saint              56-09  
 21 Jenna Fazio                9 Livonia                  54-08  
 22 Katlyn Wissinger          11 Oakfield/Elb             46-07  
 23 Jessica Hicks             11 Oakfield/Elb             44-03  
 24 Valerie Figueroa          10 Mount Saint              41-02  
 25 Eysha Clark-Desouza       11 Edison Tech              37-06  
 
Boys 1600 Meter Run Relay
==========================================================================
      Record: * 4:28.18  4/23/2016   Noah Affolder, Carthage                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stevie Schulz             12 Liverpool              4:23.38*  2   5   
  2 Tyler Senall              11 Penfield               4:24.73*  2   3   
  3 Ty Brownlow               12 Liverpool              4:28.37   2   5   
  4 Quinn Nicholson           11 Corning                4:28.76   2   1   
  5 Erik LaCourt              12 Brockport              4:31.69   2   4   
  6 Abel Hagos                10 McQuaid Jesu           4:36.32   2   2   
  7 Nicholas Andrews          10 Brockport              4:38.26   2   4   
  8 Tim Redman                11 Livonia                4:39.43   2   0.50
  9 Sam Schultz               11 Sweet Home             4:41.71   2 
 10 Aidan Blake               12 McQuaid Jesu           4:42.09   2   2   
 11 Jacob Fredericks           9 Penfield               4:45.94   2   3   
 12 Fred Owen                 12 Livonia                4:50.33   2   0.50
 13 Brian Kline               12 Rush-Henriet           4:56.89   1 
 14 Luke Rathgeb              12 Skaneateles            4:57.98   1 
 15 Bryce Derick              10 Corning                4:58.12   2   1   
 16 Gavin Bathgate            10 East Rochest           5:02.35   2 
 17 Robert Meyer              12 Rush-Henriet           5:03.22   1 
 18 Zachary DeMay             12 East Rochest           5:04.15   1 
 19 Cole O'Donnell            11 Oakfield/Elb           5:04.25   1 
 20 Josh Larmon               12 Oakfield/Elb           5:08.05   1 
 21 Nick Hammond              10 Geneseo                5:13.20   1 
 22 Sam McClintic             11 Skaneateles            5:21.23   1 
 23 Luke DeFiore              10 Hilton                 5:33.43   1 
 24 Brendan Scheg              9 Hilton                 5:38.04   1 
 25 Damien Sprague            10 Kendall                5:53.21   1 
 26 Joe Zimmer                12 Geneseo                5:54.92   1 
 27 Joseph Nettles             8 Kendall                6:20.15   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles Relay
==========================================================================
      Record: * 59.17  4/16/2014   Matt Barton, Victor Centr                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nazir Murray              11 Liverpool              1:00.03   4   5   
  2 Evan Pirnie               11 Hilton                 1:03.45   4   4   
  3 Tyler Goss                12 Liverpool              1:03.62   4   5   
  4 John Pullano              11 Penfield               1:04.38   3   3   
  5 Maleek Cusack             11 Hilton                 1:04.45   4   4   
  6 Otto Sutton                9 Corning                1:04.60   3 
  7 Andy Scott                12 Penfield               1:05.08   4   3   
  8 Michael Krueger           11 Brockport              1:05.54   2   2   
  9 Mujtaba Aminalhaq         11 Rush-Henriet           1:05.66   3   1   
 10 Vander Hart               10 Brockport              1:05.68   3   2   
 11 Jeremy Voigtschild        12 Rush-Henriet           1:06.72   4   1   
 12 Nester Soto               12 Edison Tech            1:07.80   3   0.50
 13 Spencer Malone            12 Geneseo                1:07.97   4 
 14 Joseph Losapio            12 Kendall                1:08.28   2 
 15 Tim Oberlies               9 McQuaid Jesu           1:08.56   2 
 16 Jared Kapuszcak            9 Sweet Home             1:10.14   2 
 17 Alberto Tewksbury         11 Livonia                1:10.56   1 
 18 Luis Gonzales             11 Edison Tech            1:11.90   2   0.50
 19 Trevor Cole               10 Livonia                1:12.60   1 
 20 Patrick Larkin             9 McQuaid Jesu           1:12.65   2 
 21 Blaze McKinney            10 Geneseo                1:13.88   3 
 22 Ethan Kuhn                 8 Kendall                1:15.65   2 
 23 Clay Curtis               12 Corning                1:15.73   4 
 24 Trevor Blackburn          11 Oakfield/Elb           1:17.17   3 
 25 Dylan Maier               10 Oakfield/Elb           1:23.53   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay Sophmore
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                   47.11   10   
  2 Penfield  'A'                                         49.63    8   
  3 Corning  'A'                                          50.07    6   
     1) Harrison Lynch 9                2) Clayton Vaughn 9               
     3) Keone Wallace 10                4) Logan Buck-Adams 9             
  4 Sweet Home  'A'                                       51.98    4   
  5 Brockport  'A'                                        53.28    2   
     1) Carey D'Andrea 10               2) Tucker Johnson 9               
     3) Zachary Turlington 9            4) Miroslav Boychuk 9             
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
      Record: * 45.54  4/16/2014   Webster Thomas, Webster Thom                
                       D Angie, C Mazzo, D Brannigan, P Hardy            
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sweet Home  'A'                                       44.98*  3  10   
  2 Edison Tech  'A'                                      45.09*  3   8   
  3 Brockport  'A'                                        45.20*  3   6   
     1) Jarrett Champion 11             2) Amire Odey 11                  
     3) Cameron Howard 11               4) Jayon Frater 12                
  4 Liverpool  'A'                                        45.68   3   4   
     1) Paul Dewan 10                   2) Ryan Dewan 9                   
     3) Nazir Murray 11                 4) Kahlil Wailes 12               
  5 Rush-Henrietta  'A'                                   45.81   3   2   
  6 Penfield  'A'                                         46.50   3   1   
  7 Hilton  'A'                                           47.88   3 
  8 McQuaid Jesuit  'A'                                   48.22   2 
  9 Homer  'A'                                            49.13   2 
     1) Scott Maus 12                   2) Sebastian Justiniano 12        
     3) Malik Redding 10                4) Marcus Karam 10                
 10 Geneseo  'A'                                          49.73   2 
     1) Blaze McKinney 10               2) Matt Chan 11                   
     3) Tate Mendel 11                  4) Liam Kincaid 11                
 11 Oakfield/Elba  'A'                                    50.50   1 
     1) Julius Ohlson 10                2) Trevor Blackburn 11            
     3) Ty Mott 8                       4) Ethan Curry 12                 
 12 Corning  'A'                                          50.87   2 
     1) Derick Lisi 10                  2) James Martescello 10           
     3) Logan Maurer 11                 4) Eric Kelsey 11                 
 13 Kendall  'A'                                          53.09   1 
     1) Zack Perrin 12                  2) Joseph Losapio 12              
     3) Jesus Aguirre 12                4) Miguel Aguirre 11              
 14 Livonia  'A'                                          57.68   1 
     1) Greg Mayo 12                    2) Alex Bogue 9                   
     3) Matthew Smearing 9              4) Marcos Barreiro 10             
 
Boys 4x100 Meter Relay Freshman
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edison Tech  'A'                                      51.02   3  10   
  2 Rush-Henrietta  'A'                                   52.07   2   8   
  3 Sweet Home  'A'                                       54.14   2   6   
  4 Livonia  'A'                                          54.43   1   4   
     1) Greg Mayo 12                    2) Alex Bogue 9                   
     3) Anthony Maggio 9                4) Marcos Barreiro 10             
  5 Oakfield/Elba  'A'                                    57.30   1   2   
     1) Julius Ohlson 10                2) Trevor Blackburn 11            
     3) Ty Mott 8                       4) Ethan Curry 12                 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
      Record: * 3:34.45  4/23/2016   Homer, Homer                              
                         L Grihin, G Stokoe, P Fox, M Guerrera             
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Corning  'A'                                        3:30.29*  2  10   
     1) Alex Spicer 11                  2) Carrington Vaughn 12           
     3) Jack Larson 12                  4) Isaac Cornfield 11             
  2 Rush-Henrietta  'A'                                 3:43.43   2   8   
  3 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:47.51   2   6   
  4 Penfield  'A'                                       3:48.19   2   4   
  5 Edison Tech  'A'                                    3:53.38   2   2   
  6 Geneseo  'A'                                        3:56.73   2   1   
     1) Spencer Malone 12               2) Ryan Horn 11                   
     3) Tylor Muscarella 11             4) Liam Kincaid 11                
  7 Liverpool  'A'                                      3:59.87   1 
     1) Amandeep Sekhon 11              2) Alex Ruston 10                 
     3) Nathan Reeves 10                4) Eric Matson 11                 
  8 Homer  'A'                                          4:11.00   1 
     1) Lucian St. John 12              2) Sam Pullman 12                 
     3) Niles Jenney 11                 4) Teddy Mercer 10                
  9 Oakfield/Elba  'A'                                  4:26.00   1 
     1) Jacob Walton 12                 2) Emilo P-G 11                   
     3) Kyle Mott 10                    4) Mike Bowen 12                  
 10 Kendall  'A'                                        4:34.93   1 
     1) Zack Perrin 12                  2) Cameron Heller 12              
     3) Jesus Aguirre 12                4) Miguel Aguirre 11              
 
Boys 4x400 Meter Relay Freshman
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:49.24   2  10   
  2 Corning  'A'                                        3:53.47   2   8   
     1) Clayton Vaughn 9                2) Torrey Jacobson-Evans 9        
     3) Otto Sutton 9                   4) Harrison Lynch 9               
  3 Rush-Henrietta  'A'                                 3:59.35   2   6   
  4 Liverpool  'A'                                      4:01.65   2   4   
     1) Ryan Fennelly 9                 2) DJ Rice 9                      
     3) Talmari Turner 9                4) Mike Piraino 9                 
  5 Livonia  'A'                                        4:10.55   1   2   
     1) Ollie Owen 9                    2) James Frisbie 9                
     3) Anthony Maggio 9                4) Logan Bronecki 9               
  6 Sweet Home  'A'                                     4:20.28   2   1   
  7 Brockport  'A'                                      4:24.30   2 
     1) Joe LoMonaco 9                  2) Nicholas Krueger 9             
     3) Trevor Poorman 9                4) Miroslav Boychuk 9             
  8 Penfield  'A'                                       4:27.69   2 
  9 Oakfield/Elba  'A'                                  4:29.27   2 
     1) Bryson Tobolski 10              2) Alex Hoy 9                     
     3) Noah Gray 9                     4) Nick Munger 9                  
 
Boys 4x400 Meter Relay Sophmore
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 3:46.60   2  10   
  2 Corning  'A'                                        3:52.57   2   8   
     1) Alex Spicer 11                  2) Carrington Vaughn 12           
     3) Jack Larson 12                  4) Isaac Cornfield 11             
  3 Livonia  'A'                                        4:03.01   1   6   
     1) Trevor Cole 10                  2) Colby Marshall 10              
     3) John Veldhuizen 10              4) Eron Schulte 10                
  4 Geneseo  'A'                                        4:13.95   2   4   
     1) Spencer Malone 12               2) Ryan Horn 11                   
     3) Tylor Muscarella 11             4) Liam Kincaid 11                
  5 Sweet Home  'A'                                     4:14.12   1   2   
  6 Penfield  'A'                                       4:17.76   1   1   
  7 Kendall  'A'                                        5:09.73   1 
     1) Zack Perrin 12                  2) Cameron Heller 12              
     3) Jesus Aguirre 12                4) Miguel Aguirre 11              
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
      Record: * 8:34.84  4/23/2016   Brockport, Brockport                      
                         A Andrews, M Krueger, N Andrews, E LaCourt        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Corning  'A'                                        8:58.56   10   
  2 Penfield  'A'                                       9:04.23    8   
  3 Rush-Henrietta  'A'                                 9:05.84    6   
  4 Geneseo  'A'                                        9:18.70    4   
     1) Spencer Malone 12               2) Camden Malone 10               
     3) Ryan Horn 11                    4) Tylor Muscarella 11            
  5 Liverpool  'A'                                      9:37.80    2   
     1) DJ Rice 9                       2) Cullen McLaughlin 11           
     3) Ben Zinger 11                   4) Ethan Glashauser 9             
  6 Edison Tech  'A'                                    9:44.03    1   
  7 Sweet Home  'A'                                     9:45.87  
  8 Livonia  'A'                                        9:52.92  
     1) Colby Marshall 10               2) Eron Schulte 10                
     3) Colden Herzog 12                4) James Davis 11                 
  9 Oakfield/Elba  'A'                                 10:04.56  
     1) Mike Bowen 12                   2) Zack Hall 8                    
     3) Reno Klotzbach 11               4) Nick Munger 9                  
 10 Brockport  'A'                                     10:42.98  
     1) Nathan D'Andrea 12              2) Patrick Farrell 9              
     3) Paul Gluck 9                    4) Kaleb Haas 9                   
 
Boys 800 Sprint Medley 1-1-2-4
==========================================================================
      Record: * 1:35.64  4/23/2016   Rush-Henrietta, Rush-Henriet              
                         J Obasi, A Brinson, L Dalfonso, D Campbell        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 1:36.88   2  10   
  2 Edison Tech  'A'                                    1:37.69   2   8   
  3 McQuaid Jesuit  'A'                                 1:38.43   2   6   
  4 Penfield  'A'                                       1:42.80   2   4   
  5 Corning  'A'                                        1:43.35   1   2   
     1) Carrington Vaughn 12            2) Andrew Marcellin 12            
     3) Eric Kelsey 11                  4) Jacob Grano 12                 
  6 Liverpool  'A'                                      1:44.91   1   1   
     1) Ryan Dewan 9                    2) Talmari Turner 9               
     3) Antwan Kelly 11                 4) Nathan Reeves 10               
  7 Homer  'A'                                          1:45.11   2 
     1) Derrick Fouts 11                2) Paul Morse 11                  
     3) Brent McNeil 12                 4) Matt Guerrera 12               
  8 Brockport  'A'                                      1:45.44   2 
     1) Jarrett Champion 11             2) Cameron Howard 11              
     3) Cameron Dony 12                 4) Patrick Wilbur 12              
  9 Hilton  'A'                                         1:46.85   1 
 10 Livonia  'A'                                        1:55.26   1 
     1) Colby Marshall 10               2) Jack Marshall 11               
     3) Logan Bronecki 9                4) James Davis 11                 
 11 Geneseo  'A'                                        1:55.83   1 
     1) Matt Chan 11                    2) Tate Mendel 11                 
     3) Jordan Aho 10                   4) Kyle Mendez 10                 
 12 Skaneateles  'A'                                    1:57.23   1 
 13 Kendall  'A'                                        1:58.64   1 
     1) Damien Sprague 10               2) Joseph Losapio 12              
     3) Jesus Aguirre 12                4) Miguel Aguirre 11              
 14 Oakfield/Elba  'A'                                  2:06.58   1 
     1) Ethan Curry 12                  2) Jacob Walton 12                
     3) Emilo P-G 11                    4) Jason Dixon 10                 
 
Boys 1000 Sprint Medley Swedish-1234
==========================================================================
      Record: * 2:01.75  4/23/2016   McQuaid Jesuit, McQuaid Jesu              
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                 2:01.51*  2  10   
  2 Edison Tech  'A'                                    2:02.20   2   8   
  3 Rush-Henrietta  'A'                                 2:02.52   2   6   
  4 Sweet Home  'A'                                     2:04.93   2   4   
  5 Liverpool  'A'                                      2:06.54   2   2   
     1) Paul Dewan 10                   2) Ty Brownlow 12                 
     3) Kahlil Wailes 12                4) Josh Hickmott 12               
  6 Corning  'A'                                        2:11.41   2   1   
     1) Isaac Cornfield 11              2) Alex Spicer 11                 
     3) Jacob Grano 12                  4) Clay Curtis 12                 
  7 Brockport  'A'                                      2:13.36   2 
     1) Jarrett Champion 11             2) Cameron Dony 12                
     3) Cameron Howard 11               4) Michael Krueger 11             
  8 Penfield  'A'                                       2:18.55   1 
  9 Homer  'A'                                          2:18.63   1 
     1) Scott Maus 12                   2) Sebastian Justiniano 12        
     3) Malik Redding 10                4) Marcus Karam 10                
 10 Oakfield/Elba  'A'                                  2:33.61   1 
     1) Noah Gray 9                     2) Jason Dixon 10                 
     3) Bryson Tobolski 10              4) Alex Hoy 9                     
 11 Kendall  'A'                                        2:50.02   1 
     1) Peter Gilman 10                 2) Damien Sprague 10              
     3) Ethan Kuhn 8                    4) Joseph Nettles 8               
 
Boys 1600 Sprint Medley 4-2-2-8
==========================================================================
      Record: * 3:40.68  4/16/2014   Rush-Henrietta, Rush-Henriet              
                         M Watts, B Peterson, M Burke, R Kenney            
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sweet Home  'A'                                     3:35.62*  3  10   
  2 Corning  'A'                                        3:39.22*  3   8   
     1) Alex Spicer 11                  2) Isaac Cornfield 11             
     3) Carrington Vaughn 12            4) John Cleary 10                 
  3 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:39.93*  3   6   
  4 Rush-Henrietta  'A'                                 3:50.58   3   4   
  5 Liverpool  'A'                                      3:53.58   3   2   
     1) Kahlil Wailes 12                2) Justin ChrisJohn 11            
     3) Ryan Dewan 9                    4) Nathan Reeves 10               
  6 Hilton  'A'                                         3:56.13   2   1   
  7 Homer  'A'                                          4:00.30   3 
     1) Matt Guerrera 12                2) Paul Morse 11                  
     3) Derrick Fouts 11                4) Teddy Mercer 10                
  8 Oakfield/Elba  'A'                                  4:01.26   3 
     1) Josh Larmon 12                  2) Trevor Blackburn 11            
     3) Julius Ohlson 10                4) Cole O'Donnell 11              
  9 Geneseo  'A'                                        4:08.37   2 
     1) Liam Kincaid 11                 2) Matt Chan 11                   
     3) Carson Wachholder 11            4) Kyle Hainsworth 12             
 10 Brockport  'A'                                      4:10.58   2 
     1) Cody Place 10                   2) Cooper Johnson 11              
     3) Damon Yanklowski 11             4) Alex Trostle 11                
 11 Edison Tech  'A'                                    4:11.85   3 
 12 Livonia  'A'                                        4:20.37   1 
     1) Eron Schulte 10                 2) Alberto Tewksbury 11           
     3) James Davis 11                  4) Colden Herzog 12               
 13 Penfield  'A'                                       4:21.63   2 
 14 Kendall  'A'                                        4:25.06   1 
     1) Jesus Aguirre 12                2) Damien Sprague 10              
     3) Joseph Losapio 12               4) Miguel Aguirre 11              
 15 Skaneateles  'A'                                    4:36.98   2 
 
Boys Distance Medley 12-4-8-16
=======================================================================
      Record: * 10:50.89  4/23/2016   Carthage, Carthage                       
                          S Affolder, W Coombs, B Lamonica, N Affolder      
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Liverpool  'A'                                     10:37.23*  10   
     1) Ty Brownlow 12                  2) Stevie Schulz 12               
     3) Josh Hickmott 12                4) Alex Ruston 10                 
  2 Corning  'A'                                       10:48.27*   8   
  3 Penfield  'A'                                      11:16.81    6   
  4 Hilton  'A'                                        11:35.64    4   
  5 Livonia  'A'                                       11:40.45    2   
     1) Kyle Ullock 9                   2) Tim Redman 11                  
     3) Fred Owen 12                    4) Colden Herzog 12               
  6 Rush-Henrietta  'A'                                11:49.08    1   
  7 Homer  'A'                                         11:50.39  
     1) Nate Larkin 9                   2) Lucian St. John 12             
     3) Sam Pullman 12                  4) Niles Jenney 11                
  8 Skaneateles  'A'                                   12:16.81  
  9 Oakfield/Elba  'A'                                 12:33.06  
     1) Kyle Mott 10                    2) Ty Mott 8                      
     3) Reno Klotzbach 11               4) Zack Hall 8                    
 10 Sweet Home  'A'                                    12:39.73  
 11 Edison Tech  'A'                                   13:08.04  
 12 Brockport  'A'                                     13:33.88  
     1) Joe LoMonaco 9                  2) Nicholas Krueger 9             
     3) Royce Breslawski 9              4) Trevor Poorman 9               
 13 Kendall  'A'                                       15:13.55  
     1) Noah Walzer 9                   2) Joseph Nettles 8               
     3) Ethan Kuhn 8                    4) Peter Gilman 10                
 
Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
      Record: * 1:10.89  4/16/2014   Victor Central, Victor Centr              
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brockport  'A'                                      1:10.80*  2  10   
     1) Jayon Frater 12                 2) Anthony Guerrieri 12           
     3) Amire Odey 11                   4) Michael Krueger 11             
  2 Penfield  'A'                                       1:17.73   1   8   
     1) Charlie Barton 11               2) Chaz Velazquez 11              
     3) Joe Pizzi 10                    4) Trenton Wynn 10                
  3 Rush-Henrietta  'A'                                 1:19.79   1   6   
  4 Corning  'A'                                        1:26.36   1   4   
     1) Anson Meza 11                   2) Andrew Marcellin 12            
     3) Mason Swan 9                    4) Eric Kelsey 11                 
 -- Edison Tech  'A'                                         DQ   2 
 
Boys High Jump Relay
=======================================================================
      Record: *  6-00  4/23/2016   Noah Stephan, Waterloo                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amire Odey                11 Brockport              6-01.00*   5   
  2 Zion Ponder               12 Edison Tech            6-00.00*   4   
  2 Conor Mahnke              12 Livonia                6-00.00* 
  4 Roman Sagan               12 Brockport              5-10.00    5   
  5 Thomas Rivera             11 Sweet Home             5-08.00    2.50
  6 Syr'Dontaivyerr Seay      10 Edison Tech            5-06.00    4   
  6 Thomas Jones              12 McQuaid Jesu           5-06.00    2.50
  8 James Gaffney             11 Liverpool              5-04.00  
  8 Nolan Bernardi            12 McQuaid Jesu           5-04.00    2.50
  8 Cameron Heller            12 Kendall                5-04.00  
 11 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield               5-02.00  
 11 Adrian Frazier            12 Sweet Home             5-02.00    2.50
 11 Tyrus Fredrichson         10 Corning                5-02.00    0.75
 11 Tamaree Haygood           10 Rush-Henriet           5-02.00    0.75
 11 Hunter Kassel              9 Rush-Henriet           5-02.00    0.75
 11 Keone Wallace             10 Corning                5-02.00    0.75
 17 Thomas Miller             10 Hilton                 5-00.00  
 17 Trevor Blackburn          11 Oakfield/Elb           5-00.00  
 19 Ian Buogiorne             12 Hilton                 4-09.00  
 19 Michael Scott             11 Penfield               4-09.00  
 -- Noah Walzer                9 Kendall                     NH  
 -- Trevor Cole               10 Livonia                     NH  
 -- Ryan Willcox              10 Skaneateles                 NH  
 -- Emilo P-G                 11 Oakfield/Elb                NH  
 
Boys Pole Vault Relay
=======================================================================
      Record: * 12-00  4/23/2016   Anthony Guerrieri, Brockport                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anthony Guerrieri         12 Brockport             12-00.00*   5   
  2 James Gaffney             11 Liverpool             11-00.00    4   
  2 Roman Sagan               12 Brockport             11-00.00    5   
  4 Gibson Campbell           11 Penfield               9-09.00    3   
  5 Ryan Anglum               10 Penfield               9-00.00    3   
  5 Tyler Goss                12 Liverpool              9-00.00    4   
  7 Jack Marshall             11 Livonia                7-06.00  
  8 Logan Maurer              11 Corning                6-09.00    1.50
  8 Quinn Nguyen              11 Rush-Henriet           6-09.00    1.50
  8 Connor Bateman            10 Hilton                 6-09.00  
  8 Ryan Missel               12 Oakfield/Elb           6-09.00  
  8 Derick Lisi               10 Corning                6-09.00    1.50
  8 John Sullivan             10 Rush-Henriet           6-09.00    1.50
 
Boys Long Jump Relay
=======================================================================
      Record: * 20-03  4/23/2016   Kyle Seegler, Penfield                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Noah Williams             12 McQuaid Jesu          21-09.50*   5   
  2 Clay Curtis               12 Corning               20-01.00    4   
  3 Conor Mahnke              12 Livonia               19-10.50    3   
  4 Brent McNeil              12 Homer                 18-11.00    2   
  5 Divine Williams           11 McQuaid Jesu          18-03.00    5   
  6 Jacob Grano               12 Corning               17-02.50    4   
  7 Paul Dewan                10 Liverpool             17-01.00    1   
  8 Ryan Dewan                 9 Liverpool             16-11.75    1   
  9 Damon Yanklowski          11 Brockport             16-11.50    0.50
 10 Tylor Muscarella          11 Geneseo               16-11.00  
 11 Julius Ohlson             10 Oakfield/Elb          16-07.50  
 12 Clayton Sims              11 Brockport             16-05.00    0.50
 13 Jordan Aho                10 Geneseo               16-01.50  
 14 Matt Guerrera             12 Homer                 15-10.00    2   
 15 Jack Murphy               12 Penfield              15-09.00  
 16 Ty Mott                    8 Oakfield/Elb          15-05.00  
 17 John Pullano              11 Penfield              15-04.00  
 18 Kyle Ullock                9 Livonia               15-03.75    3   
 19 Zack Perrin               12 Kendall               14-07.00  
 20 Noah Walzer                9 Kendall               13-10.50  
 21 Thomas Smith               9 Skaneateles           13-08.00  
 22 Jeremy Voigtschild        12 Rush-Henriet          13-07.00  
 23 Joe Benedict              12 Skaneateles           13-05.50  
 -- Kobe Lewis                11 Rush-Henriet              FOUL  
 
Boys Triple Jump Relay
=======================================================================
      Record: * 43-04.50  4/16/2014   Jimmy Shih, Webster Schr                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Clay Curtis               12 Corning               44-00.00*   2   
  2 Zion Ponder               12 Edison Tech           43-08.00*   4   
  3 Jayon Frater              12 Brockport             42-08.00    5   
  4 Roman Sagan               12 Brockport             40-11.50    5   
  5 Paul Dewan                10 Liverpool             39-11.50    3   
  6 Kobe Lewis                11 Rush-Henriet          39-07.00    1   
  7 Alex Ruston               10 Liverpool             38-08.75    3   
  8 Dohntae Puryear           10 Edison Tech           37-01.50    4   
  9 Scott Maus                12 Homer                 36-07.00    0.50
 10 Alberto Tewksbury         11 Livonia               35-01.50  
 11 Nolan Bernardi            12 McQuaid Jesu          35-00.25  
 12 Jeremy Voigtschild        12 Rush-Henriet          34-06.50    1   
 13 Ryan Willcox              10 Skaneateles           34-04.50  
 14 Ty Mott                    8 Oakfield/Elb          33-04.00  
 15 Jacob Gosse                9 Homer                 33-02.75    0.50
 16 Jon Metz                  11 Skaneateles           33-01.00  
 17 Ethan Curry               12 Oakfield/Elb          32-07.75  
 18 Ollie Owen                 9 Livonia               31-05.00  
 19 Otto Sutton                9 Corning               30-03.50    2   
 
Boys Shot Put Relay
=======================================================================
      Record: * 50-05  4/23/2016   George Shaw, Geneseo                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jake McPherson            11 Rush-Henriet          50-03.00    5   
  2 AJ Bittel                 12 Liverpool             44-08.50  
  3 Anson Meza                11 Corning               40-01.50    4   
  4 Antonio Hanna             12 Rush-Henriet          38-03.50    5   
  5 Bobby Mechalke            10 Corning               36-10.75    4   
  6 Jordan Maggard            11 Brockport             34-05.50  
  7 Mike Ciminella            12 Sweet Home            34-05.25    3   
  8 Jermell Barnes II         12 Edison Tech           33-00.50    0.50
  9 Joe Hoover                11 Hilton                32-01.00  
 10 Josh Keiffer               9 Livonia               32-00.00  
 11 Fred Finter               11 Penfield              31-09.50    1   
 12 Brent McNeil              12 Homer                 31-06.75    2   
 13 Solomon Shabazz           10 Sweet Home            31-06.50    3   
 14 Nick Parker               10 Homer                 31-00.00    2   
 15 Jackson Hays              11 Penfield              30-08.25    1   
 16 Allen Tonas               11 Kendall               30-03.50  
 17 Josef Brunner              9 McQuaid Jesu          30-01.75  
 18 Connor Hester             12 McQuaid Jesu          30-00.00  
 19 Carson Wachholder         11 Geneseo               29-10.75  
 20 Cameron Heller            12 Kendall               29-07.50  
 21 Darnell Butler            10 Edison Tech           28-09.00    0.50
 22 Andy Frisbie              10 Livonia               27-05.75  
 23 Austen Cleveland          10 Brockport             27-00.50  
 24 Nick Colombo              11 Hilton                25-00.50  
 25 Taro Pritchard            11 Geneseo               21-00.50  
 
Boys Discus Throw Relay
=======================================================================
      Record: * 137-01  4/16/2014   Christian Johnson, Victor Centr            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jake McPherson            11 Rush-Henriet            137-05*   5   
  2 Antwan Kelly              11 Liverpool               111-07    4   
  3 Solomon Shabazz           10 Sweet Home              107-02    3   
  4 Anson Meza                11 Corning                 106-01    0.50
  5 AJ Bittel                 12 Liverpool               105-08    4   
  6 Connor Hester             12 McQuaid Jesu            102-02    1.50
  7 Steve Donnelly            12 Geneseo                 101-04    1.50
  8 Hassan Abdi               10 Rush-Henriet             99-11    5   
  9 Russell Harvey            11 Geneseo                  88-09    1.50
 10 Mike Ciminella            12 Sweet Home               88-03    3   
 11 Josef Brunner              9 McQuaid Jesu             87-11    1.50
 12 Nathan Farnham            10 Penfield                 87-10  
 13 Cameron Heller            12 Kendall                  84-10  
 14 Joe Hoover                11 Hilton                   82-00  
 15 Allen Tonas               11 Kendall                  81-03  
 16 Ryan Missel               12 Oakfield/Elb             81-01  
 17 Zach Storms               10 Corning                  80-03    0.50
 18 Alex Livingston           11 Livonia                  78-05  
 19 Nick Parker               10 Homer                    77-11  
 20 Nick Colombo              11 Hilton                   75-03  
 21 Sebastian Justiniano      12 Homer                    75-01  
 22 Jordan Maggard            11 Brockport                73-09  
 23 Sean Clarke                9 Penfield                 72-04  
 24 Andy Frisbie              10 Livonia                  65-03  
 25 Austen Cleveland          10 Brockport                61-03  
 
                    Women - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Liverpool                  138        2) Rush-Henrietta            133   
    3) Corning                     89        4) Penfield                   48   
    5) Sweet Home                  37.50     6) Hilton                     34   
    7) Livonia                     29.50     8) Brockport                  27   
    9) Sodus Central               22       10) Edison Tech                18   
   11) Homer                       11       11) Geneseo                    11   
   13) Kendall                      9       14) Wilson/E. Col               2   
   15) Oakfield/Elba                1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             105.50     2) Corning                    92.50
    3) Liverpool                   69        4) Brockport                  61   
    5) McQuaid Jesuit              60        5) Penfield                   60   
    7) Edison Tech                 55        8) Sweet Home                 54   
    9) Livonia                     21       10) Hilton                     13   
   11) Geneseo                     12       12) Homer                       9   
   13) Oakfield/Elba                2