Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/1/2017 04:33 PM
                         His & Hers Invit - 4/29/2017                          
                                  Penfield HS                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Lanae-Tava Thomas         11 Rush-Henriet             11.91   5  10   
  2 Abby Frank                12 Penfield                 12.36   5   8   
  3 Hallie Buddendeck         12 Webster Thom             12.62   5   6   
  4 Travasia Singletary       11 Aquinas Inst             12.74   5   5   
  5 Ny'Shaya Henderson        11 Franklin                 12.84   5   4   
  6 Jayda Singleton           10 Greece Olymp             13.00   5   3   
  7 Jenna Strickland          12 Victor Centr             13.11   5   2   
  8 Treanna Blenman            9 Greece Odyss             13.24   5   1   
  9 Annie Hanna               12 Pittsford Su             13.27   4 
 10 Morgan Femiano            12 Greece Arcad             13.28   4 
 11 Samantha Ritter           11 Fairport                 13.39   4 
 12 Taylor Allen               9 Churchville-             13.43   4 
 13 Taylor Ashe                9 Victor Centr             13.49   3 
 14 Jade Distant               9 Churchville-             13.64   4 
 15 Kamilah Sobers            10 Pittsford Me             13.65   3 
 16 Dinya Hughes               9 Canandaigua              13.69   2 
 17 Megan Bowman              10 Pittsford Su             13.72   2 
 18 Sommer Edwards            11 Hilton                   13.74   2 
 19 Emily McNeil              11 Canandaigua              13.80   2  13.792
 20 Naiyah James              10 Pittsford Me             13.80   3  13.798
 21 Elaye Ekiyor              10 Penfield                 13.84   2  13.837
 22 Toni Morrison-Jones       11 Greece Athen             13.84   4  13.838
 23 Ariana Cleveland          11 Brockport                13.88   4 
 24 Adamaryz Vargas           10 Hilton                   13.95   2 
 25 Alexa Batchateu           12 Rush-Henriet             13.96   3 
 26 Yahnique Dickerson        11 Wilson/E. Co             14.00   2 
 27 Caitlin Kingston          10 Batavia                  14.11   1 
 28 Sydney Taylor              8 Brockport                14.16   3 
 29 Aaliyah Coleman            9 Waterloo                 14.18   2 
 30 Alicia Zimmer             11 Webster Thom             14.19   1 
 31 Danielle Milton           10 Marion                   14.42   1 
 32 Rachel Doezema            10 Fillmore                 14.63   1 
 33 Unique Bryant             10 Batavia                  14.78   3 
 34 Sarah Lange                9 Marion                   14.90   1 
 35 Haylea Ward               10 Fillmore                 15.10   1 
 36 Sa'Taysha Thacker          9 Greece Odyss             15.49   1 
 37 Michaela Walker           11 Franklin                 16.59   1 
 -- Nicole Johnson            11 Wilson/E. Co                FS   4 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Abby Frank                12 Penfield                 25.93   6  10   
  2 Vanessa Watson            10 Spencerport              26.31   5   8   
  3 Kiaya Franklin            11 Batavia                  26.53   6   6   
  4 Travasia Singletary       11 Aquinas Inst             26.75   6   5   
  5 Victoria Bisciotti        10 Hilton                   27.47   4   4   
  6 Chima Dimgba              12 Greece Athen             27.50   5   3   
  7 Jenna Strickland          12 Victor Centr             27.56   6   2   
  8 Danielle Fuller           11 Harley-Allen             27.84   4   1   
  9 Annie Hanna               12 Pittsford Su             27.89   5 
 10 Treanna Blenman            9 Greece Odyss             27.95   6 
 11 Brandi Leslie             12 Aquinas Inst             27.98   3 
 12 Taylor Atkins-Lewis       11 Fairport                 27.99   5 
 13 Stefani Teglash           10 Penfield                 28.02   5 
 14 Nicole Johnson            11 Wilson/E. Co             28.12   5 
 15 Samantha Ritter           11 Fairport                 28.41   5 
 16 Taylor Allen               9 Churchville-             28.43   6 
 17 Naiyah James              10 Pittsford Me             28.49   4 
 18 Toni Morrison-Jones       11 Greece Athen             28.73   4 
 19 Dinya Hughes               9 Canandaigua              28.81   3 
 20 Leah Stewart              10 Greece Olymp             28.98   3 
 21 Gianna Damico             12 Victor Centr             29.00   1 
 22 Mary Munding              10 Churchville-             29.39   4 
 23 Juliana Stoddard          11 Harley-Allen             29.56   2 
 24 Katie Broikos             11 Pittsford Me             29.74   2 
 25 Riley Dils                 9 Pittsford Su             29.79   3 
 26 Caitlin Kingston          10 Batavia                  29.91   3 
 27 Emma Rennie               10 Canandaigua              29.92   2 
 28 Lexi Peters               11 Rush-Henriet             30.68   4 
 29 Alexa Batchateu           12 Rush-Henriet             30.71   4 
 30 Danielle Milton           10 Marion                   30.85   2 
 31 Meaghan Nash              10 Spencerport              31.30   1 
 32 Rachel Doezema            10 Fillmore                 31.35   2 
 33 Breanna Payne             10 Brockport                31.77   2 
 34 Morgan Byer                8 Fillmore                 32.52   1 
 35 Sa'Taysha Thacker          9 Greece Odyss             33.37   1 
 36 Vanessa Houser            10 Franklin                 39.99   4 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sammy Watson              12 Rush-Henriet             55.29   5  10   
  2 Vanessa Watson            10 Spencerport              56.77   5   8   
  3 Kiaya Franklin            11 Batavia                  58.50   5   6   
  4 T'Andrah Brundidge        12 Brockport              1:00.95   5   5   
  5 Victoria Bisciotti        10 Hilton                 1:01.25   5   4   
  6 Emily Fish                11 Fairport               1:01.79   5   3   
  7 Taylor Atkins-Lewis       11 Fairport               1:02.11   5   2   
  8 Nubia Cromartie           11 Pittsford Su           1:02.14   4   1   
  9 Claire Zickl              11 Batavia                1:02.37   4 
 10 Payton Elliott            11 Victor Centr           1:03.14   2 
 11 Cemanie Brown             11 Rush-Henriet           1:04.26   3 
 12 Sarah Urban               10 Victor Centr           1:04.50   4 
 13 Shanique Hill             11 Greece Olymp           1:04.68   4 
 14 Rachael Hodgson           11 Hilton                 1:04.74   3 
 15 Elle Pestorius            10 Pittsford Su           1:04.78   4 
 16 Hailey Corbett            11 Waterloo               1:04.98   4 
 17 Abby Roetker               9 Webster Thom           1:05.22   3 
 18 Emily McNeil              11 Canandaigua            1:07.03   2 
 19 Haley Brennan             10 Webster Thom           1:07.88   2 
 20 Kathryn Kotyra             9 Penfield               1:07.96   3 
 21 Rosie Yellow              11 Harley-Allen           1:08.50   4 
 22 Sanaa Wade                11 Pittsford Me           1:08.51   2 
 23 Emilee Weinbeck            9 Brockport              1:08.88   2 
 24 Meghan Robinson            9 Pittsford Me           1:09.21   2 
 25 Emily Hatch                9 Fillmore               1:09.94   3 
 26 Mary Veljovski            10 Spencerport            1:10.62   1 
 27 Jailah Lovett             10 Penfield               1:10.85   3 
 28 Olivia St. Cyr             9 Marion                 1:10.94   1 
 29 Nailah Phillips           11 Wilson/E. Co           1:11.05   1 
 30 Mackenzie Jefferson       10 Churchville-           1:11.49   2 
 31 Kaitlyn DeLoria            9 Greece Athen           1:12.11   1 
 32 Emma Bartholomay          10 Aquinas Inst           1:12.34   1 
 33 Teda Douangdala            9 Greece Olymp           1:13.67   1 
 34 Liliana Mandurano          9 Canandaigua            1:16.60   1 
 35 Savanna St Louis           9 Greece Athen           1:16.94   1 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sammy Watson              12 Rush-Henriet           2:08.06   3  10   
  2 Tess Schilke              12 Fillmore               2:20.64   3   8   
  3 Maddy Mason                9 Hilton                 2:21.36   3   6   
  4 Megan McMullen            10 Aquinas Inst           2:22.83   3   5   
  5 Cameron Mackenzie         11 Penfield               2:24.35   3   4   
  6 Elyse Barkstrom           12 Pittsford Me           2:25.78   3   3   
  7 Eileen Reinhardt          12 Harley-Allen           2:27.93   3   2   
  8 Allison Prescott          12 Fairport               2:28.74   3   1   
  9 Jamie Gudyka               9 Webster Schr           2:28.92   3 
 10 Eleanor Foster            10 Harley-Allen           2:31.67   2 
 11 Delia McDade Clay         10 Brighton               2:31.87   3 
 12 Riley Mason                7 Hilton                 2:34.82   2 
 13 Katrina Delamarter        11 Canandaigua            2:35.29   2 
 14 Meghan Domroes            10 Penfield               2:36.30   2 
 15 Maggie Moulton            10 Pittsford Su           2:36.32   2 
 16 Carmen Mancuso            10 Fillmore               2:36.78   3 
 17 Sadie Cunningham          10 Webster Thom           2:37.65   2 
 18 Elena Ziskind              9 Webster Thom           2:37.68   2 
 19 Grace Mattern              8 Brighton               2:38.01   2 
 20 Jade Greene                9 Pittsford Su           2:38.13   2 
 21 Alaina Taylor              8 Marion                 2:38.17   2 
 22 Abby Baerwaldt            12 Rush-Henriet           2:38.65   3 
 23 Maggie Casey              10 Pittsford Me           2:39.82   1 
 24 Angelina Courtney         10 Brockport              2:41.74   1 
 25 Sarah Henretta            12 Fairport               2:41.90   3 
 26 McKenna Cronberger         9 Waterloo               2:43.76   2 
 27 Cassidy Macdonald         10 Brockport              2:44.44   1 
 28 Elle Fulton               10 Batavia                2:44.74   1 
 29 Madison Boccacci          12 Greece Arcad           2:49.31   1 
 30 Isabella Stavalone        11 Greece Arcad           2:49.63   1 
 31 Juliana Branche            9 Batavia                2:55.48   1 
 32 Delaney LaBue             12 Greece Olymp           2:59.62   1 
 33 Niara Daniels             11 Franklin               3:02.50   1 
 34 Yilan (Livi) Liu          12 Aquinas Inst           3:11.67   1 
 
Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Elyse Barkstrom           12 Pittsford Me           4:55.18   2  10   
  2 Quinn Metcalfe            11 Churchville-           4:58.57   2   8   
  3 Bailey Pierce             11 Rush-Henriet           5:00.43   2   6   
  4 Morgan Molesworth         12 Victor Centr           5:00.57   2   5   
  5 Julia Tomanovich          10 Pittsford Me           5:00.70   2   4   
  6 Haley Riorden             10 Rush-Henriet           5:03.36   2   3   
  7 Heather Ashton             8 Webster Thom           5:05.67   2   2   
  8 Katrina Delamarter        11 Canandaigua            5:09.95   2   1   
  9 Jessica Aldred            11 Pittsford Su           5:12.85   2 
 10 Emma Fiorini              11 Harley-Allen           5:12.91   2 
 11 Courtney Page             11 Waterloo               5:17.00   2 
 12 Erin Foley                12 Victor Centr           5:18.18   1 
 13 Erin Davis                 9 Penfield               5:18.54   2 
 14 Bryn Page                  8 Waterloo               5:18.62   2 
 15 Zofia Stefankovic          8 Brighton               5:18.66   2 
 16 Alexis Chatterton          9 Hilton                 5:20.19   1 
 17 Amanda Burrichter         10 Fillmore               5:22.17   2 
 18 Jessica Newmark           12 Fairport               5:23.05   1 
 19 Sabrina Antonini           8 Hilton                 5:23.40   1 
 20 Bizzy Merz                 9 Brighton               5:27.95   1 
 21 Audrey Bonham             12 Pittsford Su           5:30.36   1 
 22 Julia Hotchkiss           12 Fillmore               5:32.13   1 
 23 Alicia Loui               10 Fairport               5:33.38   2 
 24 Joanna O'Sullivan         12 Aquinas Inst           5:39.59   1 
 25 Riley Poisson             11 Canandaigua            5:40.72   1 
 26 Sarah Rappleye            12 Spencerport            5:43.33   2 
 27 Marlayna Wertz             9 Marion                 5:46.22   1 
 28 Ashley Heh                10 Greece Olymp           5:56.70   1 
 29 Sydney Della Penna         9 Batavia                5:56.72   1 
 30 Ainsley Altfather         10 Penfield               6:15.69   1 
 31 Sarah Davies              10 Marion                 6:21.93   1 
 32 Miranda John               9 Greece Arcad           6:24.01   1 
 33 Kaitlyn Cruz              10 Spencerport            6:41.27   1 
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Haley Arguien             11 Churchville-          10:35.10   10   
  2 Claire Ashton             12 Webster Thom          10:43.08    8   
  3 Rebekah Preisser          10 Pittsford Su          10:45.98    6   
  4 Ellie Anstrom             10 Pittsford Me          10:55.98    5   
  5 Morgan Brady              11 Fairport              11:07.61    4   
  6 Courtney Page             11 Waterloo              11:17.12    3   
  7 Laura Broderick           10 Fairport              11:18.55    2   
  8 Katie Cobos               10 Canandaigua           11:22.26    1   
  9 Alison Reigle              9 Hilton                11:28.18  
 10 Makenna Bleier            12 Hilton                11:33.35  
 11 Gillian Brown             12 Rush-Henriet          11:38.29  
 12 Maddie Hobika             11 Pittsford Su          11:38.65  
 13 Liza Cotter                9 Harley-Allen          11:39.43  
 14 Katherine Novak           12 Pittsford Me          11:39.72  
 15 Lia Kowalski               9 Webster Thom          11:39.76  
 16 Roxana Reisch              9 Harley-Allen          11:41.31  
 17 Lilly VonRhedy             9 Canandaigua           12:01.65  
 18 Alexandra Ventresca        8 Rush-Henriet          12:06.82  
 19 Julia Hundley             11 Greece Arcad          12:19.84  
 20 Annmarie Gruttadauro      11 Brockport             12:27.14  
 21 Cheyenne Vorndran         10 Greece Arcad          12:28.00  
 -- Ilsa Kloiber               8 Victor Centr                DQ  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chima Dimgba              12 Greece Athen             15.35   4  10   
  2 Destiny Fernandes         10 Greece Athen             16.13   4   8   
  3 Jenna Berry               12 Pittsford Me             16.36   4   6   
  4 Ariana Cleveland          11 Brockport                16.91   4   5   
  5 Amelia Perry              12 Rush-Henriet             17.35   3   4   
  6 Jacquelyn DiClemente      11 Spencerport              17.42   3   3   
  7 Lydia Slattery            10 Rush-Henriet             17.56   3   2   
  8 Jacquelynn Smith          11 Greece Arcad             17.57   4   1   
  9 Elizabeth Cohen           10 Batavia                  17.62   4 
 10 Maddi Stockman            11 Victor Centr             17.70   3 
 11 Tori Sears                12 Victor Centr             17.86   3 
 12 Brianna Allen             11 Marion                   17.89   3 
 13 Brenna McKane             12 Webster Thom             18.45   2 
 14 Arianna Fair              11 Hilton                   18.66   2 
 15 Jordyn Brown              10 Canandaigua              18.74   3 
 16 Alexandria Mendez         10 Brockport                18.97   2 
 17 Meghan Mendola            12 Webster Thom             19.01   2 
 18 Daphine Postl             11 Fairport                 19.06   2 
 19 Courtney Curley            9 Churchville-             19.35   2 
 20 Millie Gonzalez           12 Greece Odyss             19.38   2 
 21 Katie Broikos             11 Pittsford Me             19.51   2 
 22 Madeline Senall            9 Penfield                 19.63   1 
 23 Treanna Blenman            9 Greece Odyss             19.87   4 
 24 RoseAnn Kamagate           9 Hilton                   20.64   1 
 25 Eliana Calder             10 Canandaigua              21.10   1 
 26 Meaghan Nash              10 Spencerport              24.57   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Erika Tillotson           12 Victor Centr           1:04.48   3  10   
  2 Sinead Sargeant           11 Fairport               1:05.01   3   8   
  3 T'Andrah Brundidge        12 Brockport              1:07.31   3   6   
  4 Jenna Berry               12 Pittsford Me           1:10.69   3   5   
  5 Leah Stewart              10 Greece Olymp           1:11.04   2   4   
  6 Jing Chang                12 Pittsford Me           1:11.47   2   3   
  7 Emma Burke                10 Churchville-           1:12.87   3   2   
  8 Christina Gates           10 Rush-Henriet           1:13.57   3   1   
  9 Monica Mack               12 Webster Thom           1:13.96   2 
 10 Amanda Turner             10 Harley-Allen           1:14.11   2 
 11 Alexandria Mendez         10 Brockport              1:15.90   2 
 12 Elizabeth Wisniewski      10 Webster Thom           1:17.41   1 
 13 Natosha Worthington       12 Fillmore               1:18.27   2 
 14 Chloe Messore             12 Hilton                 1:18.52   1 
 15 Kassidy Burrows            9 Victor Centr           1:19.49   1 
 16 Marlee Angus              10 Penfield               1:19.94   2 
 17 Aisha Thatcher            10 Batavia                1:19.97   2 
 18 Sumayyah Muhammad         10 Fairport               1:23.75   1 
 19 Olivia St. Cyr             9 Marion                 1:26.35   1 
 20 Arianna Fair              11 Hilton                 1:28.20   1 
 21 Savanna St Louis           9 Greece Athen           1:29.56   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anna Kostarellis          12 Churchville-           7:07.26   10   
  2 Molly O'Neill              9 Canandaigua            7:42.47    8   
  3 Marlee Angus              10 Penfield               7:57.14    6   
  4 Alena Wisniewski          12 Webster Thom           8:03.70    5   
  5 Olivia Anderson           12 Fairport               8:12.41    4   
  6 Allison Menendez          12 Rush-Henriet           8:12.73    3   
  7 Clara Manley              10 Fairport               8:14.40    2   
  8 Meredith Morse            12 Pittsford Su           8:22.73    1   
  9 Kelly Farrell             12 Penfield               8:27.15  
 10 Madelyn Rose MacLaughlin  10 Pittsford Me           8:28.41  
 11 Kortnie Demers            12 Hilton                 8:31.11  
 12 Shauna Glavin             11 Hilton                 8:47.26  
 13 Samanatha Haas            11 Harley-Allen           8:47.79  
 14 Abby Hatch                 9 Fillmore               8:51.52  
 15 Isabelle Reynolds         10 Pittsford Me           8:55.57  
 16 Hannah Finkney            10 Batavia                9:05.66  
 -- Lindsay McManus           11 Marion                     DNF  
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Penfield                                              50.32   2  10   
  2 Batavia                                               51.47   2   8   
  3 Aquinas Institute                                     51.75   2   6   
  4 Pittsford Sutherland                                  52.49   1   5   
  5 Pittsford Mendon                                      53.34   2   4   
  6 Canandaigua                                           53.44   1   3   
  7 Victor Central                                        53.64   1   2   
  8 Hilton                                                53.88   2   1   
  9 Rush-Henrietta                                        54.04   2 
 10 Churchville-Chili                                     54.71   1 
 11 Wilson/E. Col                                         55.05   1 
 12 Brockport                                             56.40   1 
 13 Fillmore                                            1:00.70   1 
 -- Greece Olympia                                          DNF   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      4:06.56   2  10   
  2 Batavia                                             4:11.25   2   8   
  3 Victor Central                                      4:13.23   2   6   
  4 Fairport                                            4:19.44   2   5   
  5 Aquinas Institute                                   4:24.26   1   4   
  6 Hilton                                              4:24.42   2   3   
  7 Waterloo                                            4:28.77   1   2   
  8 Pittsford Mendon                                    4:30.98   1   1   
  9 Penfield                                            4:34.40   2 
 10 Fillmore                                            4:35.79   2 
 11 Webster Thomas                                      4:39.07   2 
 12 Greece Olympia                                      4:55.91   1 
 -- Pittsford Sutherland                                     FS   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fairport                                            9:42.71   10   
  2 Rush-Henrietta                                      9:49.76    8   
  3 Penfield                                           10:20.53    6   
  4 Pittsford Sutherland                               10:25.53    5   
  5 Waterloo                                           10:44.26    4   
  6 Hilton                                             11:02.32    3   
  7 Pittsford Mendon                                   11:08.59    2   
  8 Batavia                                            11:15.42    1   
  9 Victor Central                                     11:52.69  
 10 Marion                                             12:01.54  
 
Girls High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jenna Berry               12 Pittsford Me           5-03.00      1.60m  10   
  2 Rebecca Roth              11 Victor Centr           5-02.00      1.57m   8   
  3 Michaela Levesque         10 Greece Arcad           4-10.00      1.47m   6   
  4 Destiny Fernandes         10 Greece Athen          J4-10.00      1.47m   5   
  5 Jessica DeJesus           12 Greece Arcad           4-08.00      1.42m   3.50
  5 Brianna Davis             10 Brockport              4-08.00      1.42m   3.50
  7 Audrey Mack                9 Webster Thom          J4-08.00      1.42m   2   
  8 Sydney Taylor              8 Brockport             J4-08.00      1.42m   1   
  9 Jenna Gooding             11 Spencerport            4-06.00      1.37m 
 10 Camryn Buck                9 Batavia               J4-06.00      1.37m 
 10 Grace Sinsebox            11 Rush-Henriet          J4-06.00      1.37m 
 12 Michelle Dyer             12 Batavia                4-04.00      1.32m 
 12 Nicole Barlow             10 Penfield               4-04.00      1.32m 
 12 Kaitlyn Gelb              10 Pittsford Me           4-04.00      1.32m 
 12 RoseAnn Kamagate           9 Hilton                 4-04.00      1.32m 
 12 Molly Martin              10 Fairport               4-04.00      1.32m 
 12 Addie Ivey                10 Pittsford Su           4-04.00      1.32m 
 12 Natalie Wall               9 Canandaigua            4-04.00      1.32m 
 12 Becca Gresens             11 Webster Thom           4-04.00      1.32m 
 12 Ali Johnston              12 Penfield               4-04.00      1.32m 
 12 Sara Dunnigan             10 Pittsford Su           4-04.00      1.32m 
 22 Elsa Stern                10 Harley-Allen           4-02.00      1.27m 
 22 Liz Haley                 10 Rush-Henriet           4-02.00      1.27m 
 22 Nailah Phillips           11 Wilson/E. Co           4-02.00      1.27m 
 22 Tatum Faucher              9 Spencerport            4-02.00      1.27m 
 22 Alea Stolzenberger        11 Hilton                 4-02.00      1.27m 
 22 Georgia Mowers             9 Victor Centr           4-02.00      1.27m 
 -- Brianna Williams          12 Greece Olymp                NH            
 -- Meghan Hilton              8 Marion                      NH            
 -- Marlayna Wertz             9 Marion                      NH            
 
Girls Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Earnie Burapan            12 Hilton                10-06.00      3.20m  10   
  2 Sydney Angus              11 Penfield              10-00.00      3.04m   8   
  3 Lily Hoyser               12 Pittsford Me           9-06.00      2.89m   5.50
  3 Julia Cappiello           11 Hilton                 9-06.00      2.89m   5.50
  5 Abby McGahey              12 Canandaigua           J9-06.00      2.89m   4   
  6 Elizabeth Cohen           10 Batavia                8-06.00      2.59m   3   
  7 Elenie Mitchell           12 Penfield              J8-06.00      2.59m   2   
  8 Yelena Fedorishina        10 Spencerport            7-06.00      2.28m   1   
  9 Lia Urban-Spillane        12 Harley-Allen           7-00.00      2.13m 
  9 Cecilia Savka             12 Pittsford Me           7-00.00      2.13m 
  9 Jacquelynn Smith          11 Greece Arcad           7-00.00      2.13m 
  9 Becca Gregg               10 Rush-Henriet           7-00.00      2.13m 
 -- Emily McNeil              11 Canandaigua                 NH            
 -- Hannah Cuzzupoli          11 Spencerport                 NH            
 -- Kaila Herring              9 Rush-Henriet                NH            
 -- Samantha Cohen            12 Batavia                     NH            
 
Girls Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         11 Rush-Henriet          19-09.50      6.03m  10   
  2 Jayda Singleton           10 Greece Olymp          16-06.75      5.04m   8   
  3 Morgan Femiano            12 Greece Arcad          16-03.00      4.95m   6   
  4 Caroline Wirth             9 Fairport              15-08.00      4.77m   5   
  5 Colleen Eckl              12 Pittsford Me          15-07.50      4.76m   4   
  6 Jenna Berry               12 Pittsford Me          15-06.50      4.73m   3   
  7 Brianna Williams          12 Greece Olymp          15-02.25      4.62m   2   
  8 Megan Bowman              10 Pittsford Su          15-01.75      4.61m   1   
  9 Sommer Edwards            11 Hilton                14-08.50      4.48m 
 10 Mary Dusett               11 Greece Arcad          14-07.50      4.45m 
 11 Addie Ivey                10 Pittsford Su          14-07.00      4.44m 
 11 Nicole Barlow             10 Penfield              14-07.00      4.44m 
 13 Alexis Crane              11 Rush-Henriet          14-06.00      4.41m 
 14 Claire Dean               12 Webster Thom          14-05.00      4.39m 
 14 Yahnique Dickerson        11 Wilson/E. Co          14-05.00      4.39m 
 16 Bailey Strittmatter       12 Penfield              14-01.75      4.31m 
 17 Kiara Kolaczyk            11 Victor Centr          14-01.00      4.29m 
 17 Samantha Cohen            12 Batavia               14-01.00      4.29m 
 19 Dinya Hughes               9 Canandaigua           13-10.00      4.21m 
 20 Grace Kitterman            9 Victor Centr          13-09.50      4.20m 
 21 Maima Paasewe-Smith       12 Fairport              13-08.25      4.17m 
 22 Becca Gresens             11 Webster Thom          13-07.00      4.14m 
 22 Brianna Allen             11 Marion                13-07.00      4.14m 
 24 Ciera McRobbie            11 Waterloo              13-06.50      4.12m 
 25 Lina Huynh                11 Churchville-          13-04.50      4.07m 
 26 Oomarie Diggs              9 Aquinas Inst          13-01.00      3.98m 
 27 Millie Gonzalez           12 Greece Odyss          12-09.00      3.88m 
 27 Marjorie Rizzo            10 Canandaigua           12-09.00      3.88m 
 29 Adamaryz Vargas           10 Hilton                12-05.50      3.79m 
 30 Kendra Derleth            10 Waterloo              12-02.75      3.72m 
 31 Danitra Dixon             11 Wilson/E. Co          12-00.75      3.67m 
 32 Taylor Gionta             11 Spencerport           12-00.50      3.67m 
 33 Alexis Villarubbia        12 Aquinas Inst          11-10.00      3.60m 
 34 Kiwsayka Rodriguez        11 Batavia               11-08.75      3.57m 
 35 Cora Rose                  8 Brockport             11-08.25      3.56m 
 36 Mackenzie Jefferson       10 Churchville-          11-07.00      3.53m 
 37 Danielle Milton           10 Marion                11-05.25      3.48m 
 38 Breanna Payne             10 Brockport             10-09.50      3.28m 
 39 Olivia Pastorius          11 Fillmore              10-02.00      3.09m 
 -- Nikki Nguyen              12 Spencerport               FOUL            
 
Girls Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Destiny Fernandes         10 Greece Athen          34-09.00     10.59m  10   
  2 Caroline Wirth             9 Fairport              34-00.75     10.38m   8   
  3 Jayda Singleton           10 Greece Olymp          33-05.50     10.19m   6   
  4 Colleen Eckl              12 Pittsford Me          33-03.50     10.14m   5   
  5 Abby McGahey              12 Canandaigua           33-02.00     10.10m   4   
  6 Stephanie Nwachi          11 Rush-Henriet          32-07.00      9.93m   3   
  7 Erika Tillotson           12 Victor Centr          32-04.75      9.87m   2   
  8 Michaela Levesque         10 Greece Arcad          32-03.25      9.83m   1   
  9 Brianna Allen             11 Marion                32-02.00      9.80m 
 10 Addie Ivey                10 Pittsford Su          31-04.00      9.55m 
 11 Claire Dean               12 Webster Thom          31-03.50      9.53m 
 12 Travasia Singletary       11 Aquinas Inst          31-02.00      9.49m 
 13 Kaitlyn Gelb              10 Pittsford Me          30-08.25      9.35m 
 14 Grace Sinsebox            11 Rush-Henriet          30-08.00      9.34m 
 15 Abby Roetker               9 Webster Thom          30-06.50      9.30m 
 16 Megan Bowman              10 Pittsford Su          30-06.25      9.30m 
 17 Kiara Kolaczyk            11 Victor Centr          30-03.50      9.23m 
 18 Mary Dusett               11 Greece Arcad          30-02.50      9.20m 
 19 Carolyn Pink              10 Fairport              29-07.50      9.02m 
 20 Ali Johnston              12 Penfield              29-05.50      8.97m 
 21 Lina Huynh                11 Churchville-          29-01.00      8.86m 
 22 Sarah Lange                9 Marion                28-08.00      8.73m 
 23 Brianna Williams          12 Greece Olymp          28-04.50      8.64m 
 24 Madalyn Motsay            11 Churchville-          28-03.75      8.62m 
 25 Nikki Nguyen              12 Spencerport           28-03.50      8.62m 
 26 Ciera McRobbie            11 Waterloo              27-10.50      8.49m 
 27 Cora Rose                  8 Brockport             27-10.00      8.48m 
 28 Marjorie Rizzo            10 Canandaigua           27-09.25      8.46m 
 29 Taylor Gionta             11 Spencerport           27-08.50      8.44m 
 30 Kendra Derleth            10 Waterloo              27-05.00      8.35m 
 31 Serena Washburn           11 Penfield              27-00.25      8.23m 
 
Girls Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Asia Hoyte                12 Pittsford Me          34-05.75     10.50m  10   
  2 Monique Hardy              9 Webster Thom          33-04.25     10.16m   8   
  3 Renee LaSalle             11 Rush-Henriet          33-03.00     10.13m   6   
  4 Lindsay Johnson           11 Rush-Henriet          33-00.50     10.07m   5   
  5 Casey Metzler             11 Penfield              32-05.25      9.88m   4   
  6 Caitlyn Lloyd             12 Hilton                32-00.50      9.76m   3   
  7 Grace Messina             12 Pittsford Su          30-08.25      9.35m   2   
  8 Jocelyn Hernandez         11 Churchville-          29-05.00      8.96m   1   
  9 Arabella Doyen             9 Victor Centr          29-01.50      8.87m 
 10 Lindsay Fluman            11 Pittsford Me          28-11.00      8.81m 
 11 Maddie Smith              12 Pittsford Su          28-07.00      8.71m 
 12 Micaela Foster            11 Canandaigua           28-01.25      8.56m 
 13 Samiah Dilbert            12 Hilton                27-03.00      8.30m 
 14 Emma Rock                 10 Penfield              26-04.50      8.03m 
 15 Carli Lenz                11 Canandaigua           26-03.50      8.01m 
 16 Morgan Collazo             9 Victor Centr          26-01.50      7.96m 
 17 Rebecca Skolnick          11 Fairport              24-06.50      7.48m 
 18 Taylor O'Connor           11 Churchville-          24-04.75      7.43m 
 19 Abby Belmont               9 Fairport              24-04.00      7.41m 
 20 Karleigh Amthor           10 Batavia               22-05.25      6.83m 
 21 Danielle Nahas            12 Spencerport           22-02.00      6.75m 
 22 Keiasha Wolfe             12 Aquinas Inst          21-08.00      6.60m 
 23 Jordan Roegiers           12 Marion                21-07.50      6.59m 
 24 Jimese Ray                10 Greece Olymp          21-07.00      6.57m 
 25 Ada Sylvester              9 Fillmore              20-00.75      6.11m 
 26 Grace Wood                10 Spencerport           19-09.00      6.01m 
 27 Maggie Andersen            9 Batavia               19-04.50      5.90m 
 28 Hannah Roeske              9 Fillmore              19-01.75      5.83m 
 
Girls Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Asia Hoyte                12 Pittsford Me            105-07     32.18m  10   
  2 Monique Hardy              9 Webster Thom            103-09     31.62m   8   
  3 Katey Ringo               11 Rush-Henriet             99-08     30.37m   6   
  4 Jacklyn Capozzi           11 Rush-Henriet             95-06     29.10m   5   
  5 Rebecca Skolnick          11 Fairport                 95-04     29.05m   4   
  6 Emma Rock                 10 Penfield                 90-09     27.66m   3   
  7 Lindsay Fluman            11 Pittsford Me             82-07     25.17m   2   
  8 Maddie Smith              12 Pittsford Su             82-01     25.01m   1   
  9 Cecelia Loeffler          12 Canandaigua              79-01     24.10m 
 10 Julia DeGregory           11 Fairport                 77-00     23.46m 
 11 Micaela Foster            11 Canandaigua              76-09     23.39m 
 12 Lily Stonebreaker         11 Victor Centr             73-07     22.42m 
 13 Caitlyn Lloyd             12 Hilton                   71-02     21.69m 
 14 Grace Kime                 9 Waterloo                 71-01     21.66m 
 15 Keiasha Wolfe             12 Aquinas Inst             69-06     21.18m 
 16 Morgan Collazo             9 Victor Centr             69-02     21.08m 
 17 Hannah Roeske              9 Fillmore                 65-08     20.01m 
 18 Jimese Ray                10 Greece Olymp             64-07     19.68m 
 19 Indiia Maring             11 Harley-Allen             64-05     19.63m 
 20 Jordan Roegiers           12 Marion                   61-03     18.66m 
 21 Danielle Nahas            12 Spencerport              61-02     18.64m 
 22 Maggie Andersen            9 Batavia                  59-03     18.05m 
 23 Nicole Sarlo              11 Hilton                   57-07     17.55m 
 24 Taylor O'Connor           11 Churchville-             57-05     17.50m 
 25 Samantha Major            11 Penfield                 56-10     17.32m 
 26 Annabel Phillips          10 Marion                   54-03     16.53m 
 27 Deyonna Bonner            10 Franklin                 54-01     16.48m 
 28 Cora Rose                  8 Brockport                53-09     16.38m 
 29 Karleigh Amthor           10 Batavia                  52-01     15.87m 
 30 Genesis King               9 Spencerport              45-11     13.99m 
 -- Grace Messina             12 Pittsford Su              FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor Alloco             12 Hilton                 2:34.98     632
  2 Elena Mantilla            10 Penfield               2:35.82     622
  3 Molly Sauter              10 Penfield               2:36.57     613
  4 Erica Newcomb              9 Pittsford Su           2:40.14     571
  5 Imani Baker               11 Harley-Allen           2:44.33     524
  6 Linzee Reyes              10 Hilton                 2:44.61     521
  7 Allison Feder             11 Fairport               2:46.86     497
  8 Makenzie Pearce           10 Rush-Henriet           2:48.86     475
  9 Stephanie Hyde            11 Rush-Henriet           2:49.50     469
 10 Nicole Bergeron           11 Victor Centr           2:51.51     448
 11 Kaitlyn Bonczyk           11 Wayne Centra           2:56.49     398
 12 Edmarie Calderon-Torres   12 Batavia                2:58.11     383
 13 Hanna Holland             12 Pittsford Me           3:01.30     353
 14 Carolyn Thaney            11 Pittsford Su           3:07.58     298
 15 Brooke Russow              9 Pittsford Me           3:09.29     284
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stephanie Hyde            11 Rush-Henriet             16.19   1    691
  2 Allison Feder             11 Fairport                 17.38   2    554
  3 Kaitlyn Bonczyk           11 Wayne Centra             17.40   2    552
  4 Erica Newcomb              9 Pittsford Su             18.52   2    436
  5 Carolyn Thaney            11 Pittsford Su             18.56   1    432
  6 Edmarie Calderon-Torres   12 Batavia                  18.62   1    426
  7 Imani Baker               11 Harley-Allen             18.69   2    420
  8 Elena Mantilla            10 Penfield                 19.02   1    388
  9 Makenzie Pearce           10 Rush-Henriet             19.21   2    371
 10 Molly Sauter              10 Penfield                 19.43   2    351
 11 Nicole Bergeron           11 Victor Centr             20.29   1    279
 12 Taylor Alloco             12 Hilton                   20.69   1    248
 13 Hanna Holland             12 Pittsford Me             21.54   1    187
 14 Brooke Russow              9 Pittsford Me             21.61   2    182
 15 Linzee Reyes              10 Hilton                   21.95   2    161
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kaitlyn Bonczyk           11 Wayne Centra             1.52m    4-11.75    644
  2 Taylor Alloco             12 Hilton                   1.47m    4-09.75    588
  2 Allison Feder             11 Fairport                 1.47m    4-09.75    588
  4 Stephanie Hyde            11 Rush-Henriet             1.42m    4-07.75    534
  4 Elena Mantilla            10 Penfield                 1.42m    4-07.75    534
  6 Imani Baker               11 Harley-Allen             1.32m    4-04.00    429
  6 Erica Newcomb              9 Pittsford Su             1.32m    4-04.00    429
  6 Brooke Russow              9 Pittsford Me             1.32m    4-04.00    429
  6 Linzee Reyes              10 Hilton                   1.32m    4-04.00    429
 10 Hanna Holland             12 Pittsford Me             1.27m    4-02.00    379
 10 Makenzie Pearce           10 Rush-Henriet             1.27m    4-02.00    379
 10 Nicole Bergeron           11 Victor Centr             1.27m    4-02.00    379
 10 Carolyn Thaney            11 Pittsford Su             1.27m    4-02.00    379
 14 Molly Sauter              10 Penfield                 1.17m    3-10.00    284
 14 Edmarie Calderon-Torres   12 Batavia                  1.17m    3-10.00    284
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephanie Hyde            11 Rush-Henriet             4.97m   16-03.75    551
  2 Allison Feder             11 Fairport                 4.53m   14-10.50    436
  3 Kaitlyn Bonczyk           11 Wayne Centra             4.35m   14-03.25    391
  4 Carolyn Thaney            11 Pittsford Su             4.17m   13-08.25    347
  5 Elena Mantilla            10 Penfield                 4.09m   13-05.00    329
  6 Brooke Russow              9 Pittsford Me             3.95m   12-11.50    296
  7 Nicole Bergeron           11 Victor Centr             3.94m   12-11.25    294
  8 Molly Sauter              10 Penfield                 3.86m   12-08.00    276
  9 Imani Baker               11 Harley-Allen             3.75m   12-03.75    252
  9 Makenzie Pearce           10 Rush-Henriet             3.75m   12-03.75    252
 11 Hanna Holland             12 Pittsford Me             3.61m   11-10.25    223
 12 Linzee Reyes              10 Hilton                   3.51m   11-06.25    202
 12 Edmarie Calderon-Torres   12 Batavia                  3.51m   11-06.25    202
 14 Erica Newcomb              9 Pittsford Su             2.87m    9-05.00     86
 -- Taylor Alloco             12 Hilton                    FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephanie Hyde            11 Rush-Henriet             8.83m   28-11.75    453
  2 Molly Sauter              10 Penfield                 7.66m   25-01.75    377
  3 Allison Feder             11 Fairport                 6.94m   22-09.25    331
  4 Imani Baker               11 Harley-Allen             6.90m   22-07.75    329
  5 Nicole Bergeron           11 Victor Centr             6.67m   21-10.75    314
  6 Elena Mantilla            10 Penfield                 6.65m   21-10.00    313
  7 Kaitlyn Bonczyk           11 Wayne Centra             6.53m   21-05.25    305
  8 Hanna Holland             12 Pittsford Me             6.48m   21-03.25    302
  9 Makenzie Pearce           10 Rush-Henriet             6.44m   21-01.50    299
 10 Edmarie Calderon-Torres   12 Batavia                  6.25m   20-06.25    287
 11 Taylor Alloco             12 Hilton                   6.17m   20-03.00    282
 12 Brooke Russow              9 Pittsford Me             6.12m   20-01.00    279
 13 Linzee Reyes              10 Hilton                   6.05m   19-10.25    274
 14 Erica Newcomb              9 Pittsford Su             5.85m   19-02.50    262
 15 Carolyn Thaney            11 Pittsford Su             5.80m   19-00.50    259
 
Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephanie Hyde            11 Rush-Henriet              2698   10   
  2 Allison Feder             11 Fairport                  2406    8   
  3 Kaitlyn Bonczyk           11 Wayne Centra              2290    6   
  4 Elena Mantilla            10 Penfield                  2186    5   
  5 Imani Baker               11 Harley-Allen              1954    4   
  6 Molly Sauter              10 Penfield                  1901    3   
  7 Erica Newcomb              9 Pittsford Su              1784    2   
  8 Makenzie Pearce           10 Rush-Henriet              1776    1   
  9 Taylor Alloco             12 Hilton                    1750  
 10 Carolyn Thaney            11 Pittsford Su              1715  
 11 Nicole Bergeron           11 Victor Centr              1714  
 12 Linzee Reyes              10 Hilton                    1587  
 13 Edmarie Calderon-Torres   12 Batavia                   1582  
 14 Brooke Russow              9 Pittsford Me              1470  
 15 Hanna Holland             12 Pittsford Me              1444  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Noah Williams             12 McQuaid Jesu             10.85   7  10   
  2 Myles Calhoun             11 Rush-Henriet             11.08   7   8   
  3 Jarrett Champion          11 Brockport                11.22   7   6   
  4 Anthony Brinson           11 Rush-Henriet             11.23   7   5   
  5 Daniel Rooney             12 McQuaid Jesu             11.52   7   4   
  6 Chris Allen               10 Penfield                 11.53   6   3   
  7 AJ Clifford               11 Canandaigua              11.58   7   2   
  8 Elijah Mannigualt         12 Uprep Roches             11.63   4   1   
  9 Joe Pizzi                 10 Penfield                 11.68   6 
 10 Jacob Williams            12 Pittsford Me             11.76   6 
 11 Jason Miller              12 Fillmore                 11.80   7 
 12 Rakim Cooper              12 Greece Arcad             11.87   6  11.861
 13 Cameron Howard            11 Brockport                11.87   6  11.870
 14 Ryan Harman               10 Fairport                 11.88   5 
 15 Cameron Green              9 Greece Olymp             11.93   6 
 16 Xavier Israel             11 Harley-Allen             11.98   5 
 17 Nile Colson                9 Aquinas Inst             12.02   4  12.014
 18 Casey Harris              11 Hilton                   12.02   6  12.016
 19 Anthony Sansone           12 Hilton                   12.03   5 
 20 Geoff Gerbasi             11 Victor Centr             12.07   3 
 21 Kyle Louison              10 Churchville-             12.09   5 
 22 Gracious Richard          12 Uprep Roches             12.10   4 
 23 John Kanu                 12 Greece Arcad             12.14   5 
 24 Jamarr Paisley            12 Harley-Allen             12.15   5 
 25 Myles Stone               10 Spencerport              12.17   3 
 26 Taiyo Iburi-Bethel        10 Batavia                  12.18   4 
 27 Julian Dingwall           12 Webster Thom             12.20   5 
 28 Carlos Vargas III         10 Spencerport              12.22   3 
 29 David Thompson            12 Pittsford Me             12.24   4 
 30 Giovanni Greer            11 Greece Athen             12.26   2 
 31 Tyler Ringleben           10 Fairport                 12.27   4 
 32 Escol Williams            12 Sodus Centra             12.28   4  12.276
 33 Aiden Russell              9 Canandaigua              12.28   3  12.278
 34 Steve Kulakowski          11 Victor Centr             12.33   3 
 35 Curtis Hartsfield         12 Greece Odyss             12.43   2 
 36 Maurice Glenn             10 Ne/Nw Coll P             12.45   1 
 37 Charles Kamora            11 Greece Athen             12.47   6  12.466
 38 Sean Cullen               11 Webster Thom             12.47   3  12.468
 39 Tyre Cromartie            10 Sodus Centra             12.48   3 
 40 Ryan Buechel              10 East Rochest             12.58   2 
 41 Ian Doyle                 11 Waterloo                 12.67   2 
 42 William Pierce            10 Pittsford Su             12.71   2 
 43 Tanner Holmes             11 Pittsford Su             12.75   2 
 44 Karl Willis               12 Greece Olymp             12.82   3 
 45 Max Ogden                 12 Greece Odyss             12.94   1 
 46 Jake Fioco                10 Marion                   13.10   2 
 47 Abduljabbar Said          11 Wilson/E. Co             13.53   4 
 48 Derek Adriaansen           9 Marion                   14.20   1 
 49 Colton Rosier             10 Fillmore                 14.43   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Noah Williams             12 McQuaid Jesu             21.80   7  10   
  2 Myles Calhoun             11 Rush-Henriet             22.90   7   8   
  3 Lukas D'Alfonso           12 Rush-Henriet             23.20   7   6   
  4 Jarrett Champion          11 Brockport                23.31   7   5   
  5 Joe Pizzi                 10 Penfield                 23.50   7   4   
  6 Anthony Smith             12 Uprep Roches             23.51   7   3   
  7 Jarron Nesmith            10 Churchville-             23.74   7   2   
  8 Andrew Passero             9 McQuaid Jesu             24.04   6   1   
  9 Jason Miller              12 Fillmore                 24.11   7 
 10 Cameron Howard            11 Brockport                24.17   5 
 11 Nathan Zariczny           11 Penfield                 24.39   4 
 12 Nile Colson                9 Aquinas Inst             24.40   6 
 13 Anthony Sansone           12 Hilton                   24.44   5 
 14 Cameron Green              9 Greece Olymp             24.45   5 
 15 Justin Robinson           12 Fairport                 24.61   6 
 16 Jacob Williams            12 Pittsford Me             24.65   6 
 17 Paul Saber                12 Webster Thom             24.67   5 
 18 Casey Harris              11 Hilton                   24.78   4 
 19 Gidyon Chane              10 Greece Olymp             24.87   3 
 20 Cascius Facen             10 Uprep Roches             24.88   6 
 21 Giovanni Greer            11 Greece Athen             24.95   5 
 22 David Thompson            12 Pittsford Me             25.17   5 
 23 Geoff Gerbasi             11 Victor Centr             25.32   2 
 24 Allen Enright             10 Marion                   25.33   3  25.321
 25 Steve Kulakowski          11 Victor Centr             25.33   3  25.324
 26 Aiden Russell              9 Canandaigua              25.40   2 
 27 Ben Fisler                11 Webster Thom             25.44   4 
 28 Eynni Pailin              10 Pittsford Su             25.50   3 
 29 Savion Stinson            12 Spencerport              25.54   4 
 30 Michael Campbell          11 Greece Arcad             25.60   3 
 31 Garland Akins             10 Churchville-             25.67   3 
 32 Ryan Buechel              10 East Rochest             25.77   3 
 33 Brandon Holt              11 Fairport                 25.79   4 
 34 Scott Hendee              10 Pittsford Su             25.86   3 
 35 Parker Monagan            10 Spencerport              26.02   4 
 36 Kenny Evans               12 Greece Arcad             26.03   6 
 37 Jeff Walker                9 Marion                   26.21   2 
 38 Daemon Konieczny           9 Batavia                  28.00   1 
 39 Brais Garcia              11 Aquinas Inst             28.38   1 
 40 Gustavo Chagoya Fuerte     9 Sodus Centra             28.41   2 
 41 Edgar Miranda              9 Sodus Centra             29.32   1 
 42 Abduljabbar Said          11 Wilson/E. Co             30.43   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lukas D'Alfonso           12 Rush-Henriet             49.77   6  10   
  2 Ben Hulbert               10 Rush-Henriet             50.95   6   8   
  3 Andy Scott                12 Penfield                 51.19   6   6   
  4 Wesley Burke              12 Churchville-             51.90   6   5   
  5 Ryan Karker               10 Greece Arcad             52.15   6   4   
  6 Jacob Caputo              11 Pittsford Me             52.56   5   3   
  7 Alex Gonnella             12 Victor Centr             52.82   5   2   
  8 Andrew Passero             9 McQuaid Jesu             52.85   6   1   
  9 Kyle Bensink              12 Victor Centr             53.67   5 
 10 Gidyon Chane              10 Greece Olymp             53.91   6 
 11 Paul Saber                12 Webster Thom             54.13   6 
 12 Isaiah Ciociola           12 Batavia                  54.16   5 
 13 Allen Enright             10 Marion                   54.56   5 
 14 Dylan Duffy               11 McQuaid Jesu             54.63   5 
 15 Niles Jones               10 Harley-Allen             54.86   3 
 16 Sam Wilt                  10 Brighton                 54.95   2 
 17 Jeff Walker                9 Marion                   55.21   2 
 18 Savion Stinson            12 Spencerport              55.32   4 
 19 Simeon Alvarez            11 Greece Odyss             55.35   5 
 20 Sean Cullen               11 Webster Thom             55.38   4 
 21 Campbell Andersen         12 Batavia                  55.69   4 
 22 Cody Place                10 Brockport                55.74   3 
 23 Garret Suhr               11 Hilton                   55.79   2 
 24 Patrick Wilbur            12 Brockport                55.92   3 
 25 Nick Schultze             10 Harley-Allen             56.18   3 
 26 Edris Mohammad            10 Greece Olymp             56.30   3 
 27 Andrew Callard            12 Fairport                 56.49   2 
 28 Eric Hettel               11 Penfield                 56.50   3 
 29 Ian Schmitt               11 Pittsford Me             56.57   2 
 30 Nick Kilmer               11 Pittsford Su             56.58   3 
 31 Dean Marcello             11 Pittsford Su             56.60   2 
 32 Parker Monagan            10 Spencerport              57.08   4 
 33 James Barnes              12 Uprep Roches             57.18   1 
 34 Kevin Winn                12 Fairport                 57.92   4 
 35 Gerald Peavey             10 Ne/Nw Coll P             59.43   1 
 36 Alexander Steger          12 Greece Arcad             59.72   4 
 37 Johnathon Tedone          11 Greece Athen             59.83   2 
 38 Zach Johnson              11 Canandaigua            1:00.42   1 
 39 Gustavo Chagoya Fuerte     9 Sodus Centra           1:02.10   1 
 40 Wes Colter                12 Fillmore               1:02.87   1 
 41 Anthony Fuentes           10 Ne/Nw Coll P           1:03.09   1 
 42 Thomas Geary              10 Fillmore               1:04.67   1 
 43 Edgar Miranda              9 Sodus Centra           1:06.28   1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nico Bellavia             11 Victor Centr           1:58.27   3  10   
  2 Brad Farnham              12 Penfield               2:00.91   3   8   
  3 Samuel Schraver           11 Fairport               2:01.06   3   6   
  4 Jonah Simpson             12 Brighton               2:02.21   3   5   
  5 Ryan Chmiel               12 St. Joes               2:02.70   3   4   
  6 Payton Gleason            11 Churchville-           2:03.05   3   3   
  7 Jack Murphy               12 Penfield               2:03.24   3   2   
  8 Brandon George            12 Rush-Henriet           2:03.72   3   1   
  9 Justin Cavanaugh          12 Pittsford Su           2:03.98   3 
 10 Keyshawn Jones            11 Uprep Roches           2:04.47   2 
 11 Tom Alvermann             12 McQuaid Jesu           2:04.82   3 
 12 Justin Colucci            12 Victor Centr           2:05.17   3 
 13 Caleb Peck                11 Brockport              2:05.65   2 
 14 Brian Martin              12 Hilton                 2:05.87   3 
 15 Daniel Frisbee            11 Waterloo               2:06.13   2 
 16 Sam Trawick               12 Pittsford Me           2:06.61   2 
 17 Jack Callard              11 Fairport               2:07.10   2 
 18 Ryan Karker               10 Greece Arcad           2:07.57   2 
 19 Casey Rizzo               12 Canandaigua            2:10.97   2 
 20 Justin Townsend           12 Churchville-           2:11.61   1 
 21 Olaf Oddsson Cricco       10 Brighton               2:12.15   3 
 22 Dylan Duffy               11 McQuaid Jesu           2:12.91   2 
 23 Jarr Briggs                9 Spencerport            2:15.32   1 
 24 John Bruggman             10 Batavia                2:17.23   2 
 25 Connor Manley             11 Webster Thom           2:18.61   1 
 26 Luis Martinez             10 Sodus Centra           2:18.94   1 
 27 Braeden Szostak           10 Marion                 2:21.40   1 
 28 Kristopher Kuszlyk        10 Batavia                2:21.90   1 
 29 Gavin Wilbert             11 Webster Thom           2:25.39   1 
 30 Craig Gebo                11 Greece Arcad           2:26.42   1 
 31 Gruver Andrew              9 Greece Athen           2:30.19   1 
 32 Liam Ewell                10 Greece Athen           2:31.40   1 
 33 Derek Mancuso             12 Fillmore               2:32.99   1 
 34 Chris Borraccia           12 Spencerport            2:37.46   1 
 35 James Hilaire             10 Sodus Centra           2:38.68   1 
 -- Jaden Sowell              11 Harley-Allen                DQ   2  inside the line
 -- Lucas Simonetti           10 Pittsford Su                DQ   2  inside the line
 -- Brian Kline               12 Rush-Henriet                DQ   2  inside the line
 -- Nick Page                 10 Waterloo                    DQ   2  inside the line
 -- Oliver Smith              12 Pittsford Me                DQ   2  inside the line
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ben Bulkeley              11 Fairport               4:19.07   3  10   
  2 Paul Dellinger            12 Brighton               4:20.42   3   8   
  3 Tyler Senall              11 Penfield               4:21.86   3   6   
  4 Alec Andrews              11 Brockport              4:24.02   3   5   
  5 Nathan Lawler             11 Pittsford Me           4:25.39   3   4   
  6 Majd Rouhana              11 Fairport               4:31.69   3   3   
  7 Nicholas Andrews          10 Brockport              4:33.97   3   2   
  8 Sam Lawler                 9 Pittsford Me           4:35.71   3   1   
  9 Peter Kostarellis         10 Churchville-           4:36.30   3 
 10 Abel Hagos                10 McQuaid Jesu           4:36.44   3 
 11 Hunter Braun              11 Victor Centr           4:36.92   3 
 12 Matt Laframboise          10 Greece Arcad           4:37.33   2 
 13 Andrew Schmuhl            10 Victor Centr           4:37.47   2 
 14 Thomas Dellinger          12 Brighton               4:39.69   3 
 15 Jacob Brill               12 St. Joes               4:41.32   2 
 16 Jacob Winden              11 Greece Arcad           4:42.20   2 
 17 Daniel Frisbee            11 Waterloo               4:43.65   2 
 18 Aidan Blake               12 McQuaid Jesu           4:45.75   3 
 19 Shane Pease               11 Greece Athen           4:46.49   2 
 20 Cole Viavattene           11 Spencerport            4:47.99   3 
 21 Mark Pham                 12 Rush-Henriet           4:49.99   2 
 22 Owen Goettler             12 Pittsford Su           4:52.43   2 
 23 Carter Bertrand           10 Webster Thom           4:54.71   2 
 24 Quinn Ewell               10 Greece Athen           4:56.51   2 
 25 Max Battaglia             12 Penfield               4:57.74   2 
 26 Nick Page                 10 Waterloo               4:59.14   2 
 27 Cameron Austin            10 Batavia                5:05.56   1 
 28 James Walter              10 Pittsford Su           5:06.51   1 
 29 Connor Lazzaro            10 Webster Thom           5:07.44   2 
 30 Brandon Reusch             9 Churchville-           5:10.32   1 
 31 Braeden Szostak           10 Marion                 5:10.80   2 
 32 Matthew Baker             11 Sodus Centra           5:12.72   1 
 33 Mack Brewington            8 Marion                 5:13.93   1 
 34 Daniel Rappleye            9 Spencerport            5:15.39   1 
 35 Alex Jones                12 Canandaigua            5:16.42   2 
 36 Bennett Kukla             12 Harley-Allen           5:20.19   1 
 37 Thomas Adamescu           10 Canandaigua            5:20.64   1 
 38 Brenden Humphries         11 Aquinas Inst           5:30.11   1 
 39 Harrison VanDeWalle       10 Sodus Centra           5:54.59   1 
 40 Abduljabbar Said          11 Wilson/E. Co           7:28.47   1 
 
Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sean Henretta             10 Fairport               9:48.18   2  10   
  2 Scott Loforte             11 Canandaigua            9:52.53   2   8   
  3 Turner Dirrigl            12 St. Joes               9:53.92   2   6   
  4 Jordan Obrochta           12 St. Joes              10:00.18   2   5   
  5 Sam Liberatore            11 Fairport              10:00.82   2   4   
  6 Jacob Scheg               12 Hilton                10:02.65   2   3   
  7 Jacob Fredericks           9 Penfield              10:07.47   2   2   
  8 Jake Marchese             10 Penfield              10:07.66   2   1   
  9 Joe Silivestro            12 Hilton                10:11.97   2 
 10 Jason Ziskind             12 Webster Thom          10:14.55   2 
 11 Joe Doerr                 12 McQuaid Jesu          10:22.83   2 
 12 Aaron Albrecht            11 Brockport             10:28.71   2 
 13 Aiden Tolley              12 Pittsford Me          10:29.49   1 
 14 Connor Wooding            11 Churchville-          10:38.18   1 
 15 Daniel Frisbee            11 Waterloo              10:39.25   2 
 16 Nick Neid                 11 Batavia               10:39.36   1 
 17 Daniel Warth              10 Brighton              10:39.56   2 
 18 Gavin Bathgate            10 East Rochest          10:46.75   2 
 19 Jerry Hoppa               10 Pittsford Me          10:47.78   1 
 20 Jacob Berg                10 Webster Thom          10:49.16   1 
 21 Matt Levengood            12 Pittsford Su          10:49.22   1 
 22 Drew Cuminale             10 Canandaigua           10:50.06   1 
 23 Robert Reddick            10 Brockport             10:51.45   1 
 24 Shane Urban               10 Victor Centr          10:52.74   1 
 25 David Smith               10 Pittsford Su          10:53.72   1 
 26 Kyle Smith                 9 Rush-Henriet          10:55.46   1 
 27 Jair Van Duyne            12 Sodus Centra          10:55.85   1 
 28 Isaac Perkins             10 Churchville-          11:00.15   1 
 29 Conrad Bremer             10 Victor Centr          11:05.52   1 
 30 Ricky Keenan              11 Rush-Henriet          11:07.38   1 
 31 Zach Zaharkin             10 Spencerport           11:21.41   1 
 32 Chase Leckinger            9 Spencerport           11:28.37   1 
 33 Mario Rosales              9 Batavia               11:34.92   1 
 34 Matthew Baker             11 Sodus Centra          11:39.50   1 
 35 Brenden Humphries         11 Aquinas Inst          12:22.03   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Michael Bayley            10 Victor Centr             15.67   4  10   
  2 Michael Allen             11 Greece Arcad             15.92   4   8   
  3 Eric Davis                11 Batavia                  16.01   3   6   
  4 Justin Robinson           12 Fairport                 16.20   4   5   
  5 Dillon Gleason            12 Canandaigua              16.53   3   4   
  6 Kobe Lewis                11 Rush-Henriet             16.64   4   3   
  7 Curtis Hartsfield         12 Greece Odyss             16.69   3   2    16.682
  8 Jarek Balent              12 Hilton                   16.69   4   1    16.689
  9 Andrew Patrick            12 Fairport                 16.70   4 
 10 Amire Odey                11 Brockport                16.83   4 
 11 Tim Kennerson             12 Waterloo                 16.84   2 
 12 Alex McNulty              11 McQuaid Jesu             17.23   3 
 13 Trenton Wynn              10 Penfield                 17.37   3 
 14 Ian Schmitt               11 Pittsford Me             17.45   2 
 15 Anthony Ren               11 Pittsford Me             17.46   2 
 16 Ryan Morabito             11 Pittsford Su             17.52   2 
 17 Kenneth Kaester           12 Uprep Roches             18.67   2 
 18 Julian Dingwall           12 Webster Thom             18.75   3 
 19 Evan Donovan              12 Greece Olymp             18.87   2 
 20 Zachary Woodruff          12 Churchville-             19.08   3 
 21 Christopher Spraggins     12 Greece Olymp             19.11   1 
 22 Gabe Lind                 10 Victor Centr             19.14   2 
 23 Kevin Gabalski             9 Webster Thom             19.58   1 
 24 Linjun Peng               12 Pittsford Su             19.77   1 
 25 Charlie Barton            11 Penfield                 21.27   1 
 26 Brais Garcia              11 Aquinas Inst             21.65   1 
 27 Jahmar Malloy             10 Sodus Centra             21.80   1 
 28 Gabriel McHenry           10 Canandaigua              22.90   1 
 29 Oscar Miranda             10 Sodus Centra             23.60   1 
 -- Michael Warren            11 Uprep Roches               DNF   3 
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daniel Rooney             12 McQuaid Jesu             56.70   4  10   
  2 Connor Preston            10 Victor Centr             57.74   4   8   
  3 Aiden Daniels             11 Rush-Henriet             58.86   4   6   
  4 Tim Kennerson             12 Waterloo                 58.90   4   5   
  5 Mason Kozody              10 Fairport                 59.48   4   4   
  6 Wesley Burke              12 Churchville-           1:00.17   4   3   
  7 Anthony Smith             12 Uprep Roches           1:01.07   4   2   
  8 Eric Davis                11 Batavia                1:01.39   3   1   
  9 Roman Sagan               12 Brockport              1:01.67   3 
 10 John Pullano              11 Penfield               1:02.21   3 
 11 Jon Maxwell               11 Victor Centr           1:03.58   3 
 12 Mujtaba Aminalhaq         11 Rush-Henriet           1:04.15   2 
 13 Kyle Hall                 12 St. Joes               1:04.61   1 
 14 Ryan Morabito             11 Pittsford Su           1:04.78   2 
 15 Evan Realbuto             12 Pittsford Me           1:04.83   2 
 16 Zach Williams             11 Fairport               1:05.11   2 
 17 Tim Oberlies               9 McQuaid Jesu           1:05.29   2 
 18 Silas Wade                12 Pittsford Me           1:06.24   3  1:06.238
 19 Evan Donovan              12 Greece Olymp           1:06.24   1  1:06.240
 20 Chaz Velazquez            11 Penfield               1:06.53   2 
 21 Edris Mohammad            10 Greece Olymp           1:07.26   2 
 22 Kevin Gabalski             9 Webster Thom           1:07.52   2 
 23 Amir Massey               11 Uprep Roches           1:07.70   3 
 24 Freddie Cunningham        12 Batavia                1:09.08   3 
 25 Simeon Alvarez            11 Greece Odyss           1:09.21   1 
 26 Linjun Peng               12 Pittsford Su           1:09.78   1 
 27 Randy Surline              9 Marion                 1:11.72   1 
 28 Jahmar Malloy             10 Sodus Centra           1:11.75   1 
 29 Curtis Hartsfield         12 Greece Odyss           1:15.52   1 
 30 Oscar Miranda             10 Sodus Centra           1:16.64   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Paul Suflita              12 Greece Arcad           9:52.43   2  10   
  2 Brad Farnham              12 Penfield               9:58.70   2   8   
  3 Erik LaCourt              12 Brockport             10:03.57   2   6   
  4 Oliver Rapp               12 Brighton              10:03.94   1   5   
  5 Collin Regan              11 Pittsford Su          10:15.68   2   4   
  6 Evan Brueckner            10 Penfield              10:29.03   2   3   
  7 Joshua McCarthy           12 Pittsford Me          10:30.04   2   2   
  8 Vander Hart               10 Brockport             10:33.18   2   1   
  9 Joey Tyner                11 Rush-Henriet          10:34.58   2 
 10 Xander Guzman             11 Brighton              10:40.21   1 
 11 Kyle Hall                 12 St. Joes              10:43.89   2 
 12 Dominick DioGuardi        12 Fillmore              10:44.92   2 
 13 Ethan Abell               11 Fairport              10:52.32   2 
 14 Matt Abell                10 Fairport              10:59.79   2 
 15 Max Chew                   9 McQuaid Jesu          11:00.85   1 
 16 Devon Tayman              12 Pittsford Me          11:03.11   2 
 17 Matt McMullen              9 Canandaigua           11:13.06   1 
 18 Nate Loria                11 Batavia               11:26.48   1 
 19 Zachary DeMay             12 East Rochest          11:27.73   1 
 20 Robert Meyer              12 Rush-Henriet          11:28.15   1 
 21 Kevin Havens              10 Greece Arcad          11:45.10   1 
 22 Bryce Gunderman            9 McQuaid Jesu          11:46.31   1 
 23 Nathan Black              10 Victor Centr          11:47.20   1 
 24 Kristopher Kuszlyk        10 Batavia               12:12.32   1 
 25 Reed Lautenslager          9 Victor Centr          12:17.49   1 
 26 Mitchell Carpenter        10 Webster Thom          12:22.58   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta                                        43.63   3  10   
  2 Penfield                                              44.86   3   8   
  3 Uprep Rochester                                       45.39   3   6   
  4 Brockport                                             45.88   3   5   
  5 Hilton                                                46.05   2   4   
  6 Victor Central                                        46.12   2   3   
  7 Webster Thomas                                        46.70   3   2   
  8 Sodus Central                                         47.39   3   1   
  9 Spencerport                                           47.65   2 
 10 McQuaid Jesuit                                        47.89   1 
 11 Pittsford Mendon                                      48.12   3 
 12 Fairport                                              48.17   1 
 13 Ne/Nw Coll Prep                                       49.37   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      3:29.77   2  10   
  2 Victor Central                                      3:29.80   2   8   
  3 Penfield                                            3:33.89   2   6   
  4 Fairport                                            3:37.52   2   5   
  5 Churchville-Chili                                   3:39.93   1   4   
  6 Harley-Allendale-Col                                3:43.31   2   3   
  7 Hilton                                              3:44.09   2   2   
  8 Pittsford Mendon                                    3:44.38   1   1   
  9 Brockport                                           3:44.56   2 
 10 Pittsford Sutherland                                3:45.80   1 
 11 Batavia                                             3:46.03   1 
 12 Sodus Central                                       3:51.59   1 
 13 McQuaid Jesuit                                      4:00.64   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 McQuaid Jesuit                                      8:19.21   10   
  2 Penfield                                            8:28.86    8   
  3 Rush-Henrietta                                      8:37.09    6   
  4 Batavia                                             8:48.93    5   
  5 Pittsford Mendon                                    8:53.60    4   
  6 Sodus Central                                       8:55.50    3   
  7 Fairport                                            8:56.00    2   
  8 Greece Arcadia                                      9:09.79    1   
  9 Pittsford Sutherland                                9:11.48  
 10 Churchville-Chili                                   9:17.27  
 11 Canandaigua                                         9:22.63  
 12 Victor Central                                      9:27.91  
 
Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Amire Odey                11 Brockport              6-02.00      1.87m  10   
  2 Zach Hoffman              11 Rush-Henriet           5-10.00      1.77m   8   
  3 Freddie Cunningham        12 Batavia               J5-10.00      1.77m   6   
  4 Dustin Coha               11 McQuaid Jesu           5-08.00      1.72m   5   
  5 Zachary Briggs            12 Pittsford Me          J5-08.00      1.72m   3.50
  5 Jacob Cooney              11 Webster Thom          J5-08.00      1.72m   3.50
  7 Connor Preston            10 Victor Centr          J5-08.00      1.72m   2   
  8 Nolan Bernardi            12 McQuaid Jesu           5-06.00      1.67m   0.50
  8 Jake Fioco                10 Marion                 5-06.00      1.67m   0.50
  9 Isaiah Morris             12 Sodus Centra          J5-06.00      1.67m 
 11 Silas Wade                12 Pittsford Me           5-04.00      1.62m 
 11 Stratton Hancey           10 Pittsford Su           5-04.00      1.62m 
 11 Jose Santiago             10 Greece Arcad           5-04.00      1.62m 
 14 Luke Dioguardi             9 Harley-Allen           5-02.00      1.57m 
 14 Gabriel Giannini           9 Aquinas Inst           5-02.00      1.57m 
 14 Isaiah Brock              10 Greece Athen           5-02.00      1.57m 
 14 Matt Hoff                 11 Fairport               5-02.00      1.57m 
 14 Nick Grimes                9 Greece Olymp           5-02.00      1.57m 
 14 Kenneth Kaester           12 Uprep Roches           5-02.00      1.57m 
 14 Myles Stone               10 Spencerport            5-02.00      1.57m 
 21 Tamaree Haygood           10 Rush-Henriet           5-00.00      1.52m 
 21 Ian Buogiorne             12 Hilton                 5-00.00      1.52m 
 -- Jake Schojan              10 Canandaigua                 NH            
 -- Michael Allen             11 Greece Arcad                NH            
 -- Myles Singleton           10 Uprep Roches                NH            
 -- Ethan Heil                11 Webster Thom                NH            
 -- Mathew Nolan              12 Pittsford Su                NH            
 -- Daemon Konieczny           9 Batavia                     NH            
 
Boys Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ben Twombly               12 Canandaigua           13-00.00      3.96m  10   
  2 Anthony Guerrieri         12 Brockport             12-06.00      3.81m   8   
  3 Ryan Harman               10 Fairport             J12-06.00      3.81m   6   
  4 Jonah McGrath             12 Penfield             J12-06.00      3.81m   5   
  5 Cameron Tsai              12 Webster Thom          12-00.00      3.65m   4   
  6 Jon Maxwell               11 Victor Centr         J12-00.00      3.65m   3   
  7 Roman Sagan               12 Brockport             11-06.00      3.50m   2   
  8 Brett Patmore             11 Spencerport          J11-06.00      3.50m   1   
  9 William Pierce            10 Pittsford Su          11-00.00      3.35m 
  9 Phoenix Palmer            10 Rush-Henriet          11-00.00      3.35m 
 11 Evan Allen                12 Pittsford Su          10-06.00      3.20m 
 11 Dustin Coha               11 McQuaid Jesu          10-06.00      3.20m 
 11 William Bergman           11 Spencerport           10-06.00      3.20m 
 14 Charlie Cerrone           12 Pittsford Me          10-00.00      3.04m 
 14 Matt VanKuren             10 Victor Centr          10-00.00      3.04m 
 14 Gibson Campbell           11 Penfield              10-00.00      3.04m 
 17 Gabriel Giannini           9 Aquinas Inst           9-06.00      2.89m 
 18 Wyatt Warren              11 Pittsford Me           9-00.00      2.74m 
 18 Daemon Konieczny           9 Batavia                9-00.00      2.74m 
 20 Max Ogden                 12 Greece Odyss           8-06.00      2.59m 
 -- Elijah Goldberg           12 Brighton                    NH            
 -- Adam Palmer               10 Greece Olymp                NH            
 -- Quinn Nguyen              11 Rush-Henriet                NH            
 -- James Pavlov              12 Hilton                      NH            
 -- Gabriel McHenry           10 Canandaigua                 NH            
 
Boys Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Noah Williams             12 McQuaid Jesu          21-08.00      6.60m  10   
  2 Roman Sagan               12 Brockport             21-07.25      6.58m   8   
  3 Michael Allen             11 Greece Arcad          20-05.25      6.22m   6   
  4 Trevor Schneggenburger    10 Fairport              20-02.00      6.14m   5   
  5 John Kanu                 12 Greece Arcad          19-09.50      6.03m   4   
  6 Julian Dingwall           12 Webster Thom          19-04.50      5.90m   3   
  7 Jackson Hays              11 Penfield              19-03.50      5.88m   2   
  8 Michael Bayley            10 Victor Centr          19-02.00      5.84m   1   
  9 Nolan Bernardi            12 McQuaid Jesu         J19-02.00      5.84m 
 10 Escol Williams            12 Sodus Centra          19-01.75      5.83m 
 11 Kobe Lewis                11 Rush-Henriet          18-09.50      5.72m 
 12 Josh Rabidoux             11 Spencerport           18-08.00      5.68m 
 13 Jon Bateman               12 Canandaigua           18-05.75      5.63m 
 14 Kevin Bui                 12 Victor Centr          18-00.00      5.48m 
 15 Lucas Bechtold            11 Webster Thom          17-10.50      5.44m 
 15 Taiyo Iburi-Bethel        10 Batavia               17-10.50      5.44m 
 17 Nick Grimes                9 Greece Olymp          17-08.50      5.39m 
 18 Caleb Carey                9 Greece Olymp          17-04.75      5.30m 
 19 Anthony Ren               11 Pittsford Me          17-03.50      5.27m 
 20 Isaiah Morris             12 Sodus Centra          17-02.50      5.24m 
 21 Peter Breen               10 Rush-Henriet          17-01.00      5.20m 
 22 Tanner Holmes             11 Pittsford Su          17-00.75      5.20m 
 23 Nile Colson                9 Aquinas Inst          16-10.00      5.13m 
 24 Damon Yanklowski          11 Brockport             16-09.75      5.12m 
 25 Ian Doyle                 11 Waterloo              16-09.50      5.11m 
 26 Perriyone Brown           10 Uprep Roches          16-07.00      5.05m 
 26 Charlie Stevens           12 Pittsford Me          16-07.00      5.05m 
 28 Max Ogden                 12 Greece Odyss          16-03.50      4.96m 
 29 Jonathan Rowley           10 Ne/Nw Coll P          16-02.50      4.94m 
 30 Nikolas Heme              10 Penfield              16-00.00      4.87m 
 31 Isaiah Brock              10 Greece Athen          15-08.75      4.79m 
 32 Myles Singleton           10 Uprep Roches          15-08.50      4.78m 
 33 Ryan Buechel              10 East Rochest          15-02.50      4.63m 
 34 Hunter MacNeal            10 Fillmore              14-11.50      4.55m 
 -- Micah Walker              12 Spencerport               FOUL            
 -- Justin Robinson           12 Fairport                  FOUL            
 
Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Michael Allen             11 Greece Arcad          41-11.00     12.77m  10   
  2 Jacob Cooney              11 Webster Thom          41-10.50     12.76m   8   
  3 Escol Williams            12 Sodus Centra          41-05.00     12.62m   6   
  4 Micah Walker              12 Spencerport           41-04.50     12.61m   5   
  5 Fonati Merriam            11 Uprep Roches          41-02.50     12.56m   4   
  6 Marcus Delgaizo           11 Greece Arcad          41-01.00     12.52m   3   
  7 Freddie Cunningham        12 Batavia               40-07.75     12.38m   2   
  8 Jonah McGrath             12 Penfield              40-03.00     12.26m   1   
  9 Kobe Lewis                11 Rush-Henriet          39-09.50     12.12m 
 10 Amir Massey               11 Uprep Roches          39-09.25     12.12m 
 11 Trevor Schneggenburger    10 Fairport              38-08.50     11.79m 
 12 Mathew Nolan              12 Pittsford Su          37-03.50     11.36m 
 13 Lucas Bechtold            11 Webster Thom          37-01.25     11.30m 
 14 John Bruggman             10 Batavia               36-06.00     11.12m 
 14 Clayton Sims              11 Brockport             36-06.00     11.12m 
 16 Kevin Bui                 12 Victor Centr          36-02.00     11.02m 
 17 Caleb Carey                9 Greece Olymp          35-07.00     10.84m 
 18 Silas Wade                12 Pittsford Me          35-05.00     10.79m 
 19 Tyre Cromartie            10 Sodus Centra          35-02.50     10.73m 
 20 Ian Doyle                 11 Waterloo              34-07.50     10.55m 
 21 Nick Grimes                9 Greece Olymp          34-07.00     10.54m 
 21 Nick Leary                10 Spencerport           34-07.00     10.54m 
 23 Leeore Intrador           12 Harley-Allen          34-02.50     10.42m 
 24 Zachary Briggs            12 Pittsford Me          32-07.50      9.94m 
 -- Justin Robinson           12 Fairport                  FOUL            
 -- Jeremy Voigtschild        12 Rush-Henriet              FOUL            
 
Boys Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Anthony Ray               11 Batavia               53-05.50     16.29m  10   
  2 Jake McPherson            11 Rush-Henriet          50-05.75     15.38m   8   
  3 Andrew Palermo            11 Spencerport           48-09.00     14.85m   6   
  4 Zack Leader               12 Webster Thom          48-04.25     14.73m   5   
  5 Alex Tian                 11 Brighton              43-06.25     13.26m   4   
  6 Alex McNulty              11 McQuaid Jesu          43-04.25     13.21m   3   
  7 Jason LaRuez              12 Greece Arcad          42-06.50     12.96m   2   
  8 Jaheim Smith              10 Batavia               41-05.75     12.64m   1   
  9 John Charleton            12 Victor Centr          41-02.50     12.56m 
 10 Noah Smith                12 Canandaigua           40-01.50     12.23m 
 11 Ryan Bittel               12 Canandaigua           39-06.50     12.05m 
 12 Jamie Baldwin             11 Uprep Roches          39-02.50     11.95m 
 13 Antonio Hanna             12 Rush-Henriet          38-07.50     11.77m 
 14 Dart Corwin               12 Victor Centr          38-02.00     11.63m 
 15 Christopher LePore        12 Pittsford Me          38-01.50     11.62m 
 16 Jaykob Luckenbach         11 Sodus Centra          37-07.50     11.46m 
 17 Evan Baldwin              11 Uprep Roches          37-06.50     11.44m 
 18 Fred Finter               11 Penfield              36-09.75     11.22m 
 19 Deaven Westbrook          12 McQuaid Jesu          36-04.75     11.09m 
 20 Dominic Polizzi           10 Brockport             36-04.50     11.08m 
 21 Mitchell Makowski         11 Webster Thom          36-03.50     11.06m 
 22 Micah Tesegai-Moore       10 St. Joes              35-10.75     10.94m 
 23 James Hilaire             10 Sodus Centra          35-05.25     10.80m 
 24 Jacob Sisk                11 Churchville-          34-11.75     10.66m 
 25 Anthony Polizzi           12 Brockport             34-09.00     10.59m 
 26 Joe Hoover                11 Hilton                34-03.50     10.45m 
 27 Andrew Cunningham         12 Pittsford Su          32-08.75      9.97m 
 28 Jack Sladden              12 Harley-Allen          32-05.00      9.88m 
 29 William Hughes            10 Fairport              31-06.50      9.61m 
 30 Charlie Stevens           12 Pittsford Me          31-03.50      9.53m 
 31 Sean Clarke                9 Penfield              31-00.75      9.46m 
 32 Tyler Passamonte          11 Churchville-          30-07.50      9.33m 
 33 Dean West                 11 Fairport              29-08.75      9.06m 
 34 John Federice             10 St. Joes              29-07.25      9.02m 
 35 Kyle Melito               10 Aquinas Inst          28-08.50      8.75m 
 36 Hunter MacNeal            10 Fillmore              27-03.50      8.31m 
 37 Nick Colombo              11 Hilton                27-03.00      8.30m 
 38 Kevin Melito              10 Aquinas Inst          26-01.00      7.95m 
 39 Jason Brugge              12 Marion                25-08.75      7.84m 
 
Boys Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Noah Smith                12 Canandaigua             147-08     45.00m  10   
  2 Jake McPherson            11 Rush-Henriet            143-03     43.66m   8   
  3 Anthony Ray               11 Batavia                 138-05     42.18m   6   
  4 Alex Tian                 11 Brighton                131-01     39.95m   5   
  5 Jamie Baldwin             11 Uprep Roches            123-03     37.56m   4   
  6 Zack Leader               12 Webster Thom            120-01     36.60m   3   
  7 Derrick Lopez             12 Pittsford Su            118-09     36.19m   2   
  8 Jason LaRuez              12 Greece Arcad            114-10     35.00m   1   
  9 Tyler Beach               12 Rush-Henriet            112-06     34.29m 
 10 Evan Baldwin              11 Uprep Roches            112-05     34.26m 
 11 Mitchell Makowski         11 Webster Thom            108-10     33.17m 
 12 Nathan Farnham            10 Penfield                108-07     33.09m 
 13 Jacob Dedie               11 Churchville-            106-05     32.43m 
 14 John Charleton            12 Victor Centr            104-09     31.92m 
 15 Dart Corwin               12 Victor Centr            103-07     31.57m 
 16 Connor Hester             12 McQuaid Jesu            103-00     31.39m 
 17 Matt McHenry              12 Canandaigua             101-07     30.96m 
 18 Micah Tesegai-Moore       10 St. Joes                100-10     30.73m 
 19 Jamai Thomas              12 Brighton                 99-10     30.42m 
 20 Jaykob Luckenbach         11 Sodus Centra             99-09     30.40m 
 21 Joshua VanDeMark          11 Brockport                99-08     30.37m 
 22 Joe Hoover                11 Hilton                   96-11     29.54m 
 23 Christopher LePore        12 Pittsford Me             93-06     28.49m 
 24 Ryan Debes Noyes          10 Sodus Centra             92-07     28.21m 
 25 Ricky Renno               11 Greece Arcad             91-10     27.99m 
 25 Alex McNulty              11 McQuaid Jesu             91-10     27.99m 
 27 Dean West                 11 Fairport                 90-08     27.63m 
 28 Tino Zinni                11 Batavia                  90-07     27.60m 
 29 Cory Albrecht             12 Brockport                87-11     26.79m 
 30 Tony Enkhjargal           12 Pittsford Su             86-09     26.44m 
 31 John Federice             10 St. Joes                 86-05     26.33m 
 32 Mike Dokus                12 Fairport                 86-00     26.21m 
 33 Ayman Siddiqui            10 Penfield                 83-02     25.34m 
 34 Joseph Schmitz            11 Churchville-             81-04     24.79m 
 35 Nick Colombo              11 Hilton                   80-10     24.63m 
 36 Kyle Melito               10 Aquinas Inst             73-08     22.45m 
 37 Oscar Gregoire            10 Aquinas Inst             72-07     22.12m 
 38 Jason Brugge              12 Marion                   71-00     21.64m 
 -- Andrew Palermo            11 Spencerport               FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 John Steele               12 McQuaid Jesu           4:35.47     709
  2 Cameron Chambers          10 East Rochest           4:38.52     690
  3 Evan Powell               12 Pittsford Me           4:43.61     658
  4 Spencer Rosero            12 Pittsford Me           4:44.13     655
  5 Andrew Wygal              11 Webster Thom           4:45.67     645
  6 Jonathan Armella          12 Greece Olymp           4:49.27     623
  7 Chase Ritchie             10 Rush-Henriet           4:51.17     612
  8 Julio Vazquez             11 Batavia                4:52.98     601
  9 Ryan Schumann              9 Spencerport            4:53.89     595
 10 Jason Boykins             10 Rush-Henriet           4:56.03     583
 11 Cole Vandenberg           11 Victor Centr           4:58.26     570
 12 Michael Krueger           11 Brockport              4:58.97     566
 13 Ethan Walters             11 Marion                 4:59.83     561
 14 AJ Tillotson              10 Victor Centr           5:01.66     550
 15 Tyrell Bluto              12 Waterloo               5:15.43     474
 16 Conor O'Toole             10 Penfield               5:30.53     397
 17 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield               5:31.96     390
 18 David Wegman              11 Hilton                 5:47.79     316
 19 Gabe Ericksen              9 Canandaigua            6:16.14     202
 -- Zack Wigent               12 Fairport                   DNF  
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ethan Walters             11 Marion                   16.11   2    720
  2 Cole Vandenberg           11 Victor Centr             16.34   1    695
  3 Jonathan Armella          12 Greece Olymp             16.64   3    662
  4 Julio Vazquez             11 Batavia                  16.65   2    661
  5 Andrew Wygal              11 Webster Thom             16.82   3    643
  6 Tyrell Bluto              12 Waterloo                 16.92   2    633
  7 Gabe Ericksen              9 Canandaigua              17.62   2    561
  8 AJ Tillotson              10 Victor Centr             18.09   3    516
  9 Ryan Schumann              9 Spencerport              18.79   3    451
 10 Evan Powell               12 Pittsford Me             19.97   3    352
 11 Cameron Chambers          10 East Rochest             20.30   1    326
 12 David Wegman              11 Hilton                   20.37   2    321
 13 John Steele               12 McQuaid Jesu             20.95   1    278
 14 Spencer Rosero            12 Pittsford Me             21.29   1    254
 15 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield                 21.30   2    254
 16 Shawn Kelly               10 Greece Olymp             21.81   2    220
 17 Jason Boykins             10 Rush-Henriet             22.05   1    205
 18 Conor O'Toole             10 Penfield                 22.62   3    172
 19 Michael Krueger           11 Brockport                24.05   2    100
 20 Chase Ritchie             10 Rush-Henriet             25.07   3     61
 -- Alessio LaRock            12 Batavia                    DNF   1 
 -- Zack Wigent               12 Fairport                    DQ   1 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Cole Vandenberg           11 Victor Centr             1.77m    5-09.75    602
  2 Tyrell Bluto              12 Waterloo                 1.72m    5-07.75    560
  2 Ethan Walters             11 Marion                   1.72m    5-07.75    560
  2 Zack Wigent               12 Fairport                 1.72m    5-07.75    560
  5 Andrew Wygal              11 Webster Thom             1.67m    5-05.75    520
  5 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield                 1.67m    5-05.75    520
  7 AJ Tillotson              10 Victor Centr             1.62m    5-03.75    480
  8 Gabe Ericksen              9 Canandaigua              1.57m    5-01.75    441
  8 Cameron Chambers          10 East Rochest             1.57m    5-01.75    441
  8 Jonathan Armella          12 Greece Olymp             1.57m    5-01.75    441
 11 John Steele               12 McQuaid Jesu             1.52m    4-11.75    404
 11 Shawn Kelly               10 Greece Olymp             1.52m    4-11.75    404
 11 Evan Powell               12 Pittsford Me             1.52m    4-11.75    404
 14 Ryan Schumann              9 Spencerport              1.47m    4-09.75    367
 14 Jason Boykins             10 Rush-Henriet             1.47m    4-09.75    367
 16 Conor O'Toole             10 Penfield                 1.42m    4-07.75    331
 16 David Wegman              11 Hilton                   1.42m    4-07.75    331
 18 Chase Ritchie             10 Rush-Henriet             1.37m    4-06.00    297
 19 Michael Krueger           11 Brockport                1.32m    4-04.00    263
 -- Spencer Rosero            12 Pittsford Me                NH            
 -- Julio Vazquez             11 Batavia                     NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Cole Vandenberg           11 Victor Centr             6.16m   20-02.50    621
  2 Ethan Walters             11 Marion                   5.92m   19-05.25    569
  3 Andrew Wygal              11 Webster Thom             5.77m   18-11.25    537
  4 Tyrell Bluto              12 Waterloo                 5.72m   18-09.25    527
  5 Jonathan Armella          12 Greece Olymp             5.65m   18-06.50    512
  6 Zack Wigent               12 Fairport                 5.60m   18-04.50    502
  7 Jason Boykins             10 Rush-Henriet             5.54m   18-02.25    490
  8 Gabe Ericksen              9 Canandaigua              5.36m   17-07.00    453
  9 AJ Tillotson              10 Victor Centr             5.24m   17-02.25    429
 10 Shawn Kelly               10 Greece Olymp             5.20m   17-00.75    421
 11 Ryan Schumann              9 Spencerport              5.06m   16-07.25    394
 12 Evan Powell               12 Pittsford Me             5.05m   16-07.00    392
 13 Cameron Chambers          10 East Rochest             5.04m   16-06.50    390
 14 John Steele               12 McQuaid Jesu             5.02m   16-05.75    386
 15 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield                 5.01m   16-05.25    384
 16 Spencer Rosero            12 Pittsford Me             4.97m   16-03.75    377
 17 Chase Ritchie             10 Rush-Henriet             4.75m   15-07.00    335
 18 Conor O'Toole             10 Penfield                 4.74m   15-06.75    333
 19 Michael Krueger           11 Brockport                4.56m   14-11.50    301
 20 David Wegman              11 Hilton                   4.09m   13-05.00    220
 21 Julio Vazquez             11 Batavia                  3.63m   11-11.00    149
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ethan Walters             11 Marion                  12.08m   39-07.75    611
  2 Tyrell Bluto              12 Waterloo                10.88m   35-08.50    539
  3 Spencer Rosero            12 Pittsford Me            10.39m   34-01.25    509
  4 Jonathan Armella          12 Greece Olymp             9.88m   32-05.00    478
  5 Evan Powell               12 Pittsford Me             9.65m   31-08.00    465
  6 Gabe Ericksen              9 Canandaigua              9.46m   31-00.50    453
  7 Zack Wigent               12 Fairport                 9.37m   30-09.00    448
  8 AJ Tillotson              10 Victor Centr             9.06m   29-08.75    429
  9 Shawn Kelly               10 Greece Olymp             8.77m   28-09.25    412
 10 Cameron Chambers          10 East Rochest             8.57m   28-01.50    400
 11 Andrew Wygal              11 Webster Thom             8.39m   27-06.50    389
 12 John Steele               12 McQuaid Jesu             8.28m   27-02.00    383
 13 Julio Vazquez             11 Batavia                  8.24m   27-00.50    381
 14 Cole Vandenberg           11 Victor Centr             8.08m   26-06.25    371
 15 Conor O'Toole             10 Penfield                 8.04m   26-04.50    369
 16 David Wegman              11 Hilton                   7.35m   24-01.50    328
 17 Michael Krueger           11 Brockport                7.74m   25-04.75    351
 18 Ryan Schumann              9 Spencerport              6.95m   22-09.75    304
 19 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield                 6.26m   20-06.50    264
 20 Chase Ritchie             10 Rush-Henriet             6.02m   19-09.00    250
 21 Jason Boykins             10 Rush-Henriet             5.76m   18-10.75    235
 
Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ethan Walters             11 Marion                    3021   10   
  2 Cole Vandenberg           11 Victor Centr              2859    8   
  3 Andrew Wygal              11 Webster Thom              2734    6   
  4 Tyrell Bluto              12 Waterloo                  2733    5   
  5 Jonathan Armella          12 Greece Olymp              2716    4   
  6 AJ Tillotson              10 Victor Centr              2404    3   
  7 Evan Powell               12 Pittsford Me              2271    2   
  8 Cameron Chambers          10 East Rochest              2247    1   
  9 John Steele               12 McQuaid Jesu              2160  
 10 Ryan Schumann              9 Spencerport               2111  
 11 Gabe Ericksen              9 Canandaigua               2110  
 12 Jason Boykins             10 Rush-Henriet              1880  
 13 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield                  1812  
 14 Spencer Rosero            12 Pittsford Me              1795  
 15 Julio Vazquez             11 Batavia                   1792  
 16 Conor O'Toole             10 Penfield                  1602  
 17 Michael Krueger           11 Brockport                 1581  
 18 Chase Ritchie             10 Rush-Henriet              1555  
 19 David Wegman              11 Hilton                    1516  
 20 Zack Wigent               12 Fairport                  1510  
 
Mixed 1600 Meter Race Walk non-scoring
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chloe Messore            W12 Hilton                 8:00.99  
  2 Grace VanGorder          W12 Canandaigua            8:05.60  
  3 Alex Frantz-Bush         W11 Rush-Henriet           8:39.20  
  4 Maria Meck               W11 Penfield               9:16.19  
  5 Hunter Brignall          M10 Mynderse Aca           9:16.30  
  6 Amanda Nahas              W9 Spencerport            9:47.60  
  7 Taylor Brignall          W10 Mynderse Aca           9:57.23  
  8 Allison Goodman           W9 Rush-Henriet           9:57.62  
  9 Kateryna Fetsyak         W10 Rush-Henriet           9:58.19  
 10 Adah Brophy              W12 Penfield              10:11.63  
 11 Alex Jones               M12 Canandaigua           10:15.34  
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             113        2) Pittsford Mendon           92.50
    3) Penfield                    69        4) Fairport                   66   
    5) Hilton                      39.50     6) Webster Thomas             39   
    7) Victor Central              37        8) Greece Athena              36   
    9) Batavia                     32       10) Churchville-Chili          31   
   11) Aquinas Institute           25       12) Pittsford Sutherland       24   
   13) Greece Olympia              23       14) Canandaigua                21   
   15) Brockport                   20.50    16) Spencerport                20   
   17) Greece Arcadia              17.50    18) Waterloo                    9   
   19) Fillmore                     8       20) Harley-Allendale-Col        7   
   21) Wayne Central                6       22) Franklin                    4   
   23) Greece Odyssey               1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             105        2) Penfield                   73   
    3) McQuaid Jesuit              64.50     4) Fairport                   60   
    5) Victor Central              58        5) Brockport                  58   
    7) Greece Arcadia              49        8) Batavia                    37   
    9) Webster Thomas              34.50    10) Canandaigua                34   
   11) Brighton                    27       12) Pittsford Mendon           20.50
   13) UPrep Rochester             20       14) Churchville-Chili          17   
   15) St. Joes                    15       16) Spencerport                12   
   17) Marion                      10.50    18) Hilton                     10   
   18) Sodus Central               10       18) Waterloo                   10   
   21) Pittsford Sutherland         6       22) Greece Olympia              4   
   23) Harley-Allendale-Col         3       24) Greece Odyssey              2   
   25) East Rochester               1                                           
 
                    Combined Team Scores - 38 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             218        2) Penfield                  142   
    3) Fairport                   126        4) Pittsford Mendon          113   
    5) Victor Central              95        6) Brockport                  78.50
    7) Webster Thomas              73.50     8) Batavia                    69   
    9) Greece Arcadia              66.50    10) McQuaid Jesuit             64.50
   11) Canandaigua                 55       12) Hilton                     49.50
   13) Churchville-Chili           48       14) Greece Athena              36   
   15) Spencerport                 32       16) Pittsford Sutherland       30   
   17) Greece Olympia              27       17) Brighton                   27   
   19) Aquinas Institute           25       20) UPrep Rochester            20   
   21) Waterloo                    19       22) St. Joes                   15   
   23) Marion                      10.50    24) Sodus Central              10   
   24) Harley-Allendale-Col        10       26) Fillmore                    8   
   27) Wayne Central                6       28) Franklin                    4   
   29) Greece Odyssey               3       30) East Rochester              1