Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/27/2017 09:22 PM
                     Class A-AA Championships - 5/27/2017                      
                                Rush-Henrietta                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Class AA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Lanae-Tava Thomas         11 Rush-Henriet             11.95   NWI  3  10   
  2 Abby Frank                12 Penfield                 12.26   NWI  3   8   
  3 Brianna Randolph          12 Gates-Chili              12.77   NWI  2   6   
  4 Hallie Buddendeck         12 Web Thomas               12.89   NWI  3   4   
  5 Stefani Teglash           10 Penfield                 12.94   NWI  2   2   
  6 Amanda Vogt               12 Web Schroeder            12.95   NWI  3   1   
  7 Anaya Dees                 9 Hilton                   13.07   NWI  2 
  8 Jenna Strickland          12 Victor Centr             13.12   NWI  2  13.116
  9 Alexa Batchateu           10 Rush-Henriet             13.12   NWI  2  13.119
 10 Sherica Anderson          12 East Hs-                 13.22   NWI  3 
 11 Mallory Difelice          11 Web Schroeder            13.31   NWI  2 
 12 Haley Smout               10 Churchville              13.42   NWI  2 
 13 Elaye Ekiyor              10 Penfield                 13.47   NWI  1 
 14 Taylor Ashe                9 Victor Centr             13.49   NWI  1 
 15 Taniya Gaines             10 East Hs-                 13.57   NWI  3 
 16 Kathryn Kotyra             9 Penfield                 13.61   NWI  1 
 17 Allison Getz               9 Penfield                 13.93   NWI  1 
 18 Jade Distant               9 Churchville              13.97   NWI  2 
 19 Mary Munding              10 Churchville              13.98   NWI  1 
 20 Tierra White              11 Edison                   14.04   NWI  1 
 21 Djeynaba Thiam            10 Edison                   14.52   NWI  3 
 
Girls 200 Meter Dash Class AA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         11 Rush-Henriet             24.10   NWI  3  10   
  2 Abby Frank                12 Penfield                 25.96   NWI  3   8   
  3 Hallie Buddendeck         12 Web Thomas               26.66   NWI  3   6   
  4 Erika Tillotson           12 Victor Centr             26.75   0.8  2   4   
  5 Victoria Bisciotti        10 Hilton                   26.96   NWI  3   2   
  6 Anaya Dees                 9 Hilton                   26.96   0.8  2   1   
  7 Stefani Teglash           10 Penfield                 27.36   NWI  3 
  8 Alexa Batchateu           10 Rush-Henriet             27.51   0.8  2 
  9 Kathryn Kotyra             9 Penfield                 27.74   NWI  1 
 10 Jenna Strickland          12 Victor Centr             27.80   NWI  3 
 11 Rachael Hodgson           11 Hilton                   27.90   NWI  1 
 12 Eva Boothby               10 Web Schroeder            27.92   NWI  1 
 13 Hannah DiLiberto          11 Web Schroeder            28.13   NWI  1 
 14 Allison Getz               9 Penfield                 28.23   NWI  1 
 15 Taylor Ashe                9 Victor Centr             28.36   0.8  2 
 16 Elaye Ekiyor              10 Penfield                 28.37   0.8  2 
 17 Lillian Hicks              8 Fairport                 28.59   NWI  1 
 18 Alexis Crane              11 Rush-Henriet             28.68   NWI  1 
 19 Jailah Lovett             10 Penfield                 28.69   0.8  2 
 20 Alicia Zimmer             11 Web Thomas               28.89   NWI  1 
 
Girls 400 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Victoria Bisciotti        10 Hilton                   59.34   2  10   
  2 Sherica Anderson          12 East Hs-               1:00.50   2   8   
  3 Hannah DiLiberto          11 Web Schroeder          1:02.06   2   6   
  4 Taylor Atkins-Lewis       11 Fairport               1:02.52   2   4   
  5 Sarah Urban               10 Victor Centr           1:02.81   2   2   
  6 Rachael Hodgson           11 Hilton                 1:03.85   1   1   
  7 Taniya Gaines             10 East Hs-               1:04.63   1 
  8 Cemanie Brown             11 Rush-Henriet           1:04.66   2 
  9 Lexi Peters               11 Rush-Henriet           1:04.77   1 
 10 Lillian Hicks              8 Fairport               1:04.96   1 
 11 Kate Isaac                 9 Fairport               1:05.14   1 
 
Girls 800 Meter Run Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Maddy Mason                9 Hilton                 2:19.52   2  10   
  2 Cameron Mackenzie         11 Penfield               2:22.32   2   8   
  3 Lisa Pink                 12 Fairport               2:22.66   2   6   
  4 Monica Gregg              10 Rush-Henriet           2:25.36   2   4   
  5 Allison Prescott          12 Fairport               2:26.38   2   2   
  6 Anna Cuciurean-Zapan      11 Fairport               2:27.02   2   1   
  7 Sarah Henretta            12 Fairport               2:27.49   1 
  8 Jamie Gudyka               9 Web Schroeder          2:28.28   2 
  9 Sadie Cunningham          10 Web Thomas             2:30.72   1 
 10 Marlee Angus              10 Penfield               2:31.61   2 
 11 Haley Brennan             10 Web Thomas             2:32.33   1 
 12 Alicia Loui               10 Fairport               2:32.86   1 
 13 Morgan Molesworth         12 Victor Centr           2:33.74   1 
 14 Oriana Ireland            10 Victor Centr           2:34.80   1 
 15 Mackenzie Carney          10 Web Schroeder          2:38.32   1 
 16 Anna Schwarzweller        12 Victor Centr           2:40.47   1 
 
Girls 1500 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amanda Vestri             12 Web Thomas             4:37.33   10   
  2 Cameron Mackenzie         11 Penfield               4:49.51    8   
  3 Haley Riorden             10 Rush-Henriet           4:51.44    6   
  4 Quinn Metcalfe            11 Churchville            4:57.93    4   
  5 Monica Gregg              10 Rush-Henriet           4:58.04    2   
  6 Heather Ashton             8 Web Thomas             4:59.41    1   
  7 Morgan Molesworth         12 Victor Centr           5:08.88  
  8 Emily Scheck              12 Web Schroeder          5:10.72  
  9 Meghan Domroes            10 Penfield               5:12.48  
 10 Gillian Brown             12 Rush-Henriet           5:15.23  
 11 Jennifer Zambuto          10 Churchville            5:20.07  
 12 Cecelia Carney            10 Web Schroeder          5:21.66  
 13 Erin Foley                12 Victor Centr           5:31.99  
 14 Kate Welch                11 Web Thomas             5:48.19  
 
Girls 3000 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anna Kostarellis          12 Churchville           10:17.86   10   
  2 Haley Arguien             11 Churchville           10:24.65    8   
  3 Claire Ashton             12 Web Thomas            10:52.11    6   
  4 Quinn Metcalfe            11 Churchville           10:52.37    4   
  5 Laura Broderick           10 Fairport              10:52.39    2   
  6 Ilsa Kloiber               8 Victor Centr          11:09.09    1   
  7 Heather Ashton             8 Web Thomas            11:13.37  
  8 Erin Davis                 9 Penfield              11:14.40  
  9 Alison Reigle              9 Hilton                11:19.93  
 10 Jenna Prosperi             9 Fairport              11:24.12  
 11 Lia Kowalski               9 Web Thomas            11:25.88  
 12 Riley Mason                7 Hilton                11:26.64  
 13 Makenna Bleier            12 Hilton                11:27.42  
 14 Jessica Newmark           12 Fairport              11:32.01  
 15 Sabrina Antonini           8 Hilton                11:35.66  
 16 Kelly Farrell             12 Penfield              11:41.25  
 17 Carolyn Bremer            12 Victor Centr          11:43.18  
 18 Morgan Brady              11 Fairport              11:54.82  
 
Girls 100 Meter Hurdles Class AA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Indya Richards            10 Gates-Chili              15.45   NWI  3  10   
  2 SherDavesia Jacque        11 Gates-Chili              15.70   NWI  3   8   
  3 Dyonte Allen              10 Gates-Chili              17.03   NWI  3   6   
  4 Olivia Bockrath           11 Fairport                 17.69   NWI  3   4   
  5 Lydia Slattery            10 Rush-Henriet             17.79   NWI  2   2   
  6 Tori Sears                12 Victor Centr             17.91   NWI  2   1   
  7 Katie LeClaire             9 Web Schroeder            18.05   NWI  2  18.042
  8 Kristine Renolo           10 Rush-Henriet             18.05   NWI  1  18.050
  9 Maddi Stockman            11 Victor Centr             18.07   NWI  2 
 10 Amelia Perry              12 Rush-Henriet             18.17   NWI  3 
 11 Maggie Phipps             10 Fairport                 18.21   NWI  3 
 12 Brenna McKane             12 Web Thomas               18.51   NWI  2 
 13 Meghan Mendola            12 Web Thomas               18.77   NWI  1 
 14 Annika McPhail             9 Penfield                 19.04   NWI  1 
 15 Jillian Daniel            11 Web Schroeder            19.10   NWI  2 
 16 Cristina Aquino           10 Web Schroeder            19.23   NWI  2 
 17 Alyssa Cusimano           10 Hilton                   20.24   NWI  1 
 18 Arianna Fair              11 Hilton                   20.33   NWI  1 
 19 Chivonna Reed             10 Fairport                 20.96   NWI  2 
 -- Chanel Odum               12 Edison                      FS   NWI  3 
 
Girls 400 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sinead Sargeant           11 Fairport               1:02.11   3  10   
  2 Erika Tillotson           12 Victor Centr           1:05.22   3   8   
  3 Milan Linzy               10 Rush-Henriet           1:09.95   3   6   
  4 Christina Gates           10 Rush-Henriet           1:10.29   3   4   
  5 Monica Mack               12 Web Thomas             1:10.57   3   2   
  6 Makayla McCorker           8 East Hs-               1:12.47   2   1   
  7 Cristina Aquino           10 Web Schroeder          1:12.75   2 
  8 Julia Quan                10 Gates-Chili            1:13.68   2 
  9 Emma Burke                10 Churchville            1:13.85   3 
 10 Maddi Stockman            11 Victor Centr           1:14.66   3 
 11 Maggie Phipps             10 Fairport               1:14.84   1 
 12 Annika McPhail             9 Penfield               1:16.07   1 
 13 Abby Dyson                12 Web Schroeder          1:16.84   2 
 14 Linzee Reyes              10 Hilton                 1:17.58   2 
 15 Sumayyah Muhammad         10 Fairport               1:18.37   2 
 16 Amelia Perry              12 Rush-Henriet           1:18.59   1 
 17 Elizabeth Wisniewski      10 Web Thomas             1:18.92   2 
 18 Chloe Messore             12 Hilton                 1:19.78   1 
 -- Alexandra Dittman         10 Hilton                      DQ   3  Hooking
 
Girls 2000 Meter Steeplechase Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anna Kostarellis          12 Churchville            7:03.72   10   
  2 Marlee Angus              10 Penfield               7:44.33    8   
  3 Allison Menendez          12 Rush-Henriet           7:44.40    6   
  4 Alena Wisniewski          12 Web Thomas             7:51.05    4   
  5 Clara Manley              10 Fairport               7:56.45    2   
  6 Kelly Farrell             12 Penfield               8:13.98    1   
  7 Alexandra Ventresca        8 Rush-Henriet           8:19.01  
  8 Olivia Anderson           12 Fairport               8:25.55  
  9 Elena Ziskind              9 Web Thomas             8:27.75  
 10 Kelsie Canessa            12 Web Schroeder          8:32.80  
 11 Brianna Walker            11 Web Schroeder          8:41.79  
 12 Shauna Glavin             11 Hilton                 8:51.16  
 13 Kortnie Demers            12 Hilton                 8:56.03  
 
Girls 4x100 Meter Relay Class AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Gates-Chili  'A'                                      48.75   10   
  2 Penfield  'A'                                         49.58    8   
  3 Rush-Henrietta  'A'                                   50.08    6   
  4 Webster Schroeder  'A'                                50.91    4   
  5 Hilton  'A'                                           51.08    2   
  6 Victor Central  'A'                                   52.20    1   
 
Girls 4x400 Meter Relay Class AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fairport  'A'                                       4:03.70   10   
  2 Victor Central  'A'                                 4:05.80    8   
  3 Hilton  'A'                                         4:17.04    6   
  4 Rush-Henrietta  'A'                                 4:19.82    4   
  5 Penfield  'A'                                       4:23.19    2   
  6 Webster Schroeder  'A'                              4:26.18    1   
 
Girls 4x800 Meter Relay Class AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fairport  'A'                                       9:41.62   10   
  2 Rush-Henrietta  'A'                                10:02.35    8   
  3 Webster Schroeder  'A'                             10:11.53    6   
  4 Hilton  'A'                                        10:53.36    4   
  5 Penfield  'A'                                      10:57.46    2   
  6 Victor Central  'A'                                11:15.09    1   
 
Girls High Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rebecca Roth              11 Victor Centr           5-01.00      1.54m  10   
  2 Dyonte Allen              10 Gates-Chili            5-00.00      1.52m   8   
  3 Mallory Difelice          11 Web Schroeder          4-08.00      1.42m   6   
  4 Taylor Alloco             12 Hilton                J4-08.00      1.42m   3   
  4 Chivonna Reed             10 Fairport              J4-08.00      1.42m   3   
  5 Becca Gresens             11 Web Thomas            J4-08.00      1.42m   1   
  7 Grace Sinsebox            11 Rush-Henriet           4-06.00      1.37m 
  8 Courtney Curley            9 Churchville           J4-06.00      1.37m 
  9 Nicole Barlow             10 Penfield               4-04.00      1.32m 
  9 Ali Johnston              12 Penfield               4-04.00      1.32m 
  9 Madison McGrath           10 Penfield               4-04.00      1.32m 
  9 Kiara Kolaczyk            11 Victor Centr           4-04.00      1.32m 
  9 Maggie Phipps             10 Fairport               4-04.00      1.32m 
  9 Olivia Bockrath           11 Fairport               4-04.00      1.32m 
 -- Georgia Mowers             9 Victor Centr                NH            
 
Girls Pole Vault Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Earnie Burapan            12 Hilton                11-10.00      3.60m  10   
  2 Julia Cappiello           11 Hilton                11-00.00      3.35m   8   
  3 Erica Ellis               10 Gates-Chili          J11-00.00      3.35m   6   
  4 Sydney Angus              11 Penfield              10-06.00      3.20m   4   
  5 Mackenzie Johnson         10 Hilton                 9-00.00      2.74m   2   
  6 Alyssa Cavuoto            11 Hilton                J9-00.00      2.74m   1   
  7 Rebecca Richmond          11 Hilton                 8-06.00      2.59m 
  8 Elenie Mitchell           12 Penfield              J8-06.00      2.59m 
  9 Carly Bender              11 Penfield               7-06.00      2.28m 
  9 Gianna Damico             12 Victor Centr           7-06.00      2.28m 
 11 Alyssa Cottrell            9 Web Thomas             7-00.00      2.13m 
 
Girls Long Jump Class AA
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         11 Rush-Henriet          19-10.75   NWI     6.06m  10   
  2 Amanda Vogt               12 Web Schroeder         16-10.00   NWI     5.13m   8   
  3 Anaya Dees                 9 Hilton                16-06.25   NWI     5.03m   6   
  4 SherDavesia Jacque        11 Gates-Chili           15-11.00   NWI     4.85m   4   
  5 Alexis Crane              11 Rush-Henriet          15-10.50   NWI     4.83m   2   
  6 Eva Boothby               10 Web Schroeder         15-08.50   NWI     4.78m   1   
  7 Indya Richards            10 Gates-Chili           15-06.25   NWI     4.73m 
  8 Shayna Spink              12 Edison                15-04.25   NWI     4.67m 
  9 Caroline Wirth             9 Fairport              15-01.00   NWI     4.59m 
 10 Samantha Dumitrescu        9 Web Schroeder        J15-01.00   NWI     4.59m 
 11 Brenna McKane             12 Web Thomas            14-09.50   NWI     4.50m 
 12 Katie LeClaire             9 Web Schroeder         14-09.00   NWI     4.49m 
 13 Kiara Kolaczyk            11 Victor Centr          14-04.25   NWI     4.37m 
 14 Olivia Bockrath           11 Fairport              13-11.50   NWI     4.25m 
 15 Nicole Barlow             10 Penfield              13-09.50   NWI     4.20m 
 16 Kaelin Shepard             9 Rush-Henriet          13-09.00   NWI     4.19m 
 17 Josie Keenan               9 Fairport              13-00.75   NWI     3.98m 
 
Girls Triple Jump Class AA
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Caroline Wirth             9 Fairport              34-11.50   NWI    10.65m  10   
  2 Erika Tillotson           12 Victor Centr          34-08.50   NWI    10.57m   8   
  3 Indya Richards            10 Gates-Chili           34-07.50   NWI    10.55m   6   
  4 Josie Keenan               9 Fairport              34-04.75   NWI    10.48m   4   
  5 April Jenkins             12 Edison                33-08.00   NWI    10.26m   2   
  6 Grace Sinsebox            11 Rush-Henriet          33-07.50   NWI    10.24m   1   
  7 Abby Roetker               9 Web Thomas            32-10.25   NWI    10.01m 
  8 Mallory Difelice          11 Web Schroeder         32-05.00   NWI     9.88m 
  9 Anna Quan                  9 Gates-Chili          J32-05.00   NWI     9.88m 
 10 Carolyn Pink              10 Fairport              31-09.00   NWI     9.67m 
 11 Alexis Crane              11 Rush-Henriet          31-08.00   NWI     9.65m 
 12 Nicole Barlow             10 Penfield              31-07.00   NWI     9.62m 
 13 Jillian Daniel            11 Web Schroeder         31-06.50   NWI     9.61m 
 14 Kiara Kolaczyk            11 Victor Centr          30-06.50   NWI     9.30m 
 15 Keren Park                 9 Rush-Henriet          29-06.00   NWI     8.99m 
 
Girls Shot Put Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Monique Hardy              9 Web Thomas            33-06.00     10.21m  10   
  2 Renee LaSalle             11 Rush-Henriet          32-11.50     10.04m   8   
  3 Caitlyn Lloyd             12 Hilton                32-11.25     10.03m   6   
  4 Lindsay Johnson           11 Rush-Henriet          32-00.50      9.76m   4   
  5 Katey Ringo               11 Rush-Henriet          31-07.00      9.62m   2   
  6 Casey Metzler             11 Penfield              31-05.75      9.59m   1   
  7 Annika Gates              11 Rush-Henriet          30-11.50      9.43m 
  8 Alexis Lunn               11 Web Schroeder         29-08.00      9.04m 
  9 Arabella Doyen             9 Victor Centr          29-04.00      8.94m 
 10 Morgan Collazo             9 Victor Centr          28-07.00      8.71m 
 11 Rachel Koonmen             9 Fairport              28-06.50      8.69m 
 12 Kirstin Meyers            10 Web Schroeder         27-07.50      8.42m 
 13 Sami Whitaker             10 Edison                27-04.25      8.33m 
 14 Emma Rock                 10 Penfield              27-02.50      8.29m 
 15 Emily Riley               11 Rush-Henriet          27-01.50      8.26m 
 16 April Jenkins             12 Edison                26-09.00      8.15m 
 17 Leah Manou                12 Web Schroeder         26-03.00      8.00m 
 18 Dajianna Elliott           9 Edison                18-05.50      5.62m 
 
Girls Discus Throw Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Katey Ringo               11 Rush-Henriet            108-01     32.94m  10   
  2 Monique Hardy              9 Web Thomas               99-08     30.37m   8   
  3 Rebecca Skolnick          11 Fairport                 99-04     30.27m   6   
  4 Casey Metzler             11 Penfield                 88-10     27.07m   4   
  5 Lindsay Johnson           11 Rush-Henriet             87-09     26.74m   2   
  6 Annika Gates              11 Rush-Henriet             87-05     26.64m   1   
  7 Lily Stonebreaker         11 Victor Centr             87-03     26.59m 
  8 Julia DeGregory           11 Fairport                 84-07     25.78m 
  9 Alexis Lunn               11 Web Schroeder            84-00     25.60m 
 10 Jacklyn Capozzi           11 Rush-Henriet             78-03     23.85m 
 11 Kiara Tarricone           11 Rush-Henriet             77-03     23.54m 
 12 Leah Manou                12 Web Schroeder            77-02     23.52m 
 13 Samantha Major            11 Penfield                 74-07     22.73m 
 14 Emma Rock                 10 Penfield                 74-01     22.58m 
 15 Alyssa Walsh              10 Fairport                 72-08     22.14m 
 16 Caitlyn Lloyd             12 Hilton                   69-08     21.23m 
 17 Madisyn Fischer           10 Web Schroeder            67-08     20.62m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Class AA Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elena Mantilla            10 Penfield               2:34.35     639
  2 Molly Sauter              10 Penfield               2:34.60     636
  3 Miranda Hughes            11 Rush-Henriet           2:39.44     579
  4 Allison Feder             11 Fairport               2:41.09     560
  5 Makenzie Pearce           10 Rush-Henriet           2:42.19     548
  6 Stephanie Hyde            11 Rush-Henriet           2:44.35     524
  7 Nicole Bergeron           11 Victor Centr           2:45.71     509
  8 Abby Statskey              9 Rush-Henriet           2:54.79     415
  9 Madeline Senall            9 Penfield               2:57.15     392
 10 Katie Baird               10 Web Thomas             2:57.45     389
 11 Serena Washburn           11 Penfield               3:04.64     323
 12 Reilly Mullen             11 Hilton                 3:09.10     285
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Class AA Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Stephanie Hyde            11 Rush-Henriet             15.83   NWI  2    735
  2 Allison Feder             11 Fairport                 17.10   NWI  1    585
  3 Miranda Hughes            11 Rush-Henriet             17.79   NWI  1    510
  4 Katie Baird               10 Web Thomas               18.58   NWI  2    430
  5 Elena Mantilla            10 Penfield                 18.80   NWI  1    409
  6 Reilly Mullen             11 Hilton                   18.93   NWI  2    397
  7 Nicole Bergeron           11 Victor Centr             19.00   NWI  1    390
  8 Makenzie Pearce           10 Rush-Henriet             19.04   NWI  1    387
  9 Molly Sauter              10 Penfield                 20.29   NWI  2    279
 10 Abby Statskey              9 Rush-Henriet             20.37   NWI  1    272
 11 Serena Washburn           11 Penfield                 20.87   NWI  1    234
 -- Madeline Senall            9 Penfield                    DQ   NWI  2 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Allison Feder             11 Fairport                 1.52m    4-11.75    644
  2 Stephanie Hyde            11 Rush-Henriet             1.47m    4-09.75    588
  2 Elena Mantilla            10 Penfield                 1.47m    4-09.75    588
  4 Miranda Hughes            11 Rush-Henriet             1.37m    4-06.00    481
  5 Madeline Senall            9 Penfield                 1.27m    4-02.00    379
  5 Makenzie Pearce           10 Rush-Henriet             1.27m    4-02.00    379
  5 Reilly Mullen             11 Hilton                   1.27m    4-02.00    379
  5 Nicole Bergeron           11 Victor Centr             1.27m    4-02.00    379
  9 Molly Sauter              10 Penfield                 1.22m    4-00.00    331
 10 Serena Washburn           11 Penfield                 1.17m    3-10.00    284
 10 Abby Statskey              9 Rush-Henriet             1.17m    3-10.00    284
 12 Katie Baird               10 Web Thomas               1.12m    3-08.00    239
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Class AA Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Stephanie Hyde            11 Rush-Henriet             5.08m   NWI  16-08.00    581
  2 Allison Feder             11 Fairport                 4.48m   NWI  14-08.50    423
  3 Miranda Hughes            11 Rush-Henriet             4.28m   NWI  14-00.50    374
  4 Elena Mantilla            10 Penfield                 4.20m   NWI  13-09.50    355
  5 Katie Baird               10 Web Thomas               4.11m   NWI  13-06.00    333
  5 Serena Washburn           11 Penfield                 4.11m   NWI  13-06.00    333
  7 Madeline Senall            9 Penfield                 4.08m   NWI  13-04.75    326
  8 Reilly Mullen             11 Hilton                   4.01m   NWI  13-02.00    310
  9 Molly Sauter              10 Penfield                 3.97m   NWI  13-00.25    301
 10 Makenzie Pearce           10 Rush-Henriet             3.96m   NWI  13-00.00    299
 11 Nicole Bergeron           11 Victor Centr             3.89m   NWI  12-09.25    283
 12 Abby Statskey              9 Rush-Henriet             3.78m   NWI  12-05.00    259
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Stephanie Hyde            11 Rush-Henriet             9.14m   30-00.00    473
  2 Molly Sauter              10 Penfield                 7.42m   24-04.25    362
  3 Allison Feder             11 Fairport                 7.33m   24-00.75    356
  4 Nicole Bergeron           11 Victor Centr             7.10m   23-03.50    341
  5 Katie Baird               10 Web Thomas               6.90m   22-07.75    329
  6 Makenzie Pearce           10 Rush-Henriet             6.62m   21-08.75    311
  7 Madeline Senall            9 Penfield                 6.54m   21-05.50    306
  8 Elena Mantilla            10 Penfield                 6.50m   21-04.00    303
  9 Miranda Hughes            11 Rush-Henriet             6.39m   20-11.75    296
 10 Abby Statskey              9 Rush-Henriet             5.68m   18-07.75    251
 11 Reilly Mullen             11 Hilton                   5.47m   17-11.50    238
 12 Serena Washburn           11 Penfield                 4.73m   15-06.25    191
 
Girls Outdoor Pentathlon Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephanie Hyde            11 Rush-Henriet              2901   10   
  2 Allison Feder             11 Fairport                  2568    8   
  3 Elena Mantilla            10 Penfield                  2294    6   
  4 Miranda Hughes            11 Rush-Henriet              2240    4   
  5 Makenzie Pearce           10 Rush-Henriet              1924    2   
  6 Molly Sauter              10 Penfield                  1909    1   
  7 Nicole Bergeron           11 Victor Centr              1902  
  8 Katie Baird               10 Web Thomas                1720  
  9 Reilly Mullen             11 Hilton                    1609  
 10 Abby Statskey              9 Rush-Henriet              1481  
 11 Madeline Senall            9 Penfield                  1403  
 12 Serena Washburn           11 Penfield                  1365  
 
Girls 100 Meter Dash Class A
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Vanessa Watson            10 Spencerport              12.59   NWI  3  10   
  2 Ny'Shaya Henderson        11 Franklin                 12.80   NWI  3   8   
  3 Morgan Femiano            12 Greece Arcad             13.01   NWI  3   6   
  4 Kamilah Sobers            10 Pitt Mendon              13.35   NWI  3   4   
  5 Dinya Hughes               9 Canandaigua              13.40   NWI  2   2   
  6 Yahnique Dickerson        11 Wilson                   13.43   NWI  2   1   
  7 Nazir McCray              11 Wilson                   13.43   NWI  3 
  8 Sofia Veneziani Flowe      9 Brighton                 13.45   NWI  2 
  9 Megan Bowman              10 Pitt Sutherland          13.46   NWI  3 
 10 Meghan Crowfoot           12 Canandaigua              13.49   NWI  1 
 11 Nicole Johnson            11 Wilson                   13.51   NWI  3 
 12 T'Oine Buckman            12 Eastridge                13.52   NWI  2 
 13 Riley Dils                 9 Pitt Sutherland          13.60   NWI  1 
 14 Ariana Cleveland          11 Brockport                13.65   NWI  2 
 15 Kandace Reid              11 Irondequoit              13.66   NWI  2 
 16 Toni Morrison-Jones       11 Athena                   13.66   NWI  2 
 17 Breea Silva               11 Brighton                 13.69   NWI  3 
 18 Abby Harrington           10 Brighton                 13.88   NWI  2 
 19 Alona Miller              11 Brighton                 13.91   NWI  1 
 20 Cecilia Savka             12 Pitt Mendon              13.94   NWI  1 
 21 Mackenzie Sweet            9 Pitt Sutherland          14.30   NWI  1 
 
Girls 200 Meter Dash Class A
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Vanessa Watson            10 Spencerport              25.46   1.2  3  10   
  2 Chima Dimgba              12 Athena                   26.87   1.2  3   8   
  3 Naiyah James              10 Pitt Mendon              27.18   1.2  3   6   
  4 Rena Reid                 11 Brighton                 27.28   1.3  2   4   
  5 Kelsey Anderson           10 Brighton                 27.42   1.2  3   2   
  6 Morgan Femiano            12 Greece Arcad             27.54   1.2  3   1   
  7 Breea Silva               11 Brighton                 27.61   1.3  2 
  8 Lily Hoyser               12 Pitt Mendon              27.80   1.2  3 
  9 Toni Morrison-Jones       11 Athena                   27.87   1.3  2 
 10 Annie Hanna               12 Pitt Sutherland          27.89   1.2  3 
 11 Riley Dils                 9 Pitt Sutherland          27.98   1.3  2 
 12 Addie Ivey                10 Pitt Sutherland          28.06   1.0  1 
 13 Sofia Veneziani Flowe      9 Brighton                 28.60   1.3  2 
 14 Aubrianna Delario-Brown    9 Irondequoit              28.62   1.0  1 
 15 Amber Yacano               9 Pitt Sutherland          29.30   1.3  2 
 
Girls 400 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Annie Hanna               12 Pitt Sutherland          59.34   3  10   
  2 Colleen Eckl              12 Pitt Mendon            1:00.47   3   8   
  3 Zoe Romanowski             9 Brighton               1:01.59   3   6   
  4 Nubia Cromartie           11 Pitt Sutherland        1:02.08   3   4   
  5 Rena Reid                 11 Brighton               1:02.20   3   2   
  6 Emma Anderson             10 Brighton               1:02.48   3   1   
  7 Elizabeth Decker          12 Eastridge              1:02.62   3 
  8 Amber Yacano               9 Pitt Sutherland        1:03.71   2 
  9 Elle Pestorius            10 Pitt Sutherland        1:03.79   2 
 10 Trinity Wilson            11 Brighton               1:04.37   2 
 11 Olivia Sorensen            9 Pitt Sutherland        1:04.39   1 
 12 Aubrianna Delario-Brown    9 Irondequoit            1:04.63   2 
 13 Sanaa Wade                11 Pitt Mendon            1:04.79   2 
 14 Janie Potts               11 Pitt Sutherland        1:05.03   2 
 15 Meghan Robinson            9 Pitt Mendon            1:05.26   1 
 16 Madeline Mayer            11 Irondequoit            1:05.62   1 
 17 Emily McNeil              11 Canandaigua            1:06.69   3 
 18 Riley Blasiak             11 Brighton               1:08.16   2 
 
Girls 800 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elyse Barkstrom           12 Pitt Mendon            2:24.06   10   
  2 Julia Tomanovich          10 Pitt Mendon            2:29.06    8   
  3 Ryan Glantz               10 Pitt Mendon            2:29.33    6   
  4 Katrina Delamarter        11 Canandaigua            2:29.55    4   
  5 Maisie Merz               12 Brighton               2:31.98    2   
  6 Sierra Kegler             11 Spencerport            2:32.68    1   
  7 Elizabeth Decker          12 Eastridge              2:33.09  
  8 Maggie Casey              10 Pitt Mendon            2:33.84  
  9 Jade Greene                9 Pitt Sutherland        2:34.51  
 10 Maggie Moulton            10 Pitt Sutherland        2:41.91  
 
Girls 1500 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elyse Barkstrom           12 Pitt Mendon            4:51.08   10   
  2 Julia Tomanovich          10 Pitt Mendon            4:55.83    8   
  3 Delia McDade Clay         10 Brighton               4:57.21    6   
  4 Julia Spagnola            10 Mercy                  4:59.87    4   
  5 Katrina Delamarter        11 Canandaigua            5:01.52    2   
  6 Jessica Aldred            11 Pitt Sutherland        5:03.06    1   
  7 Grace Mattern              8 Brighton               5:04.90  
  8 Maddie Hobika             11 Pitt Sutherland        5:05.40  
  9 Chloe Erdle               11 Pitt Mendon            5:10.15  
 10 Leilani Carr               8 Eastridge              5:14.33  
 11 Sarah Rappleye            12 Spencerport            5:21.91  
 12 Zofia Stefankovic          8 Brighton               5:24.84  
 13 Candace Tytler             7 Irondequoit            5:33.93  
 14 Bizzy Merz                 9 Brighton               5:35.10  
 
Girls 3000 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Madeleine Shellard        11 Irondequoit           10:33.59   10   
  2 Rebekah Preisser          10 Pitt Sutherland       10:57.34    8   
  3 Delia McDade Clay         10 Brighton              11:00.95    6   
  4 Grace Mattern              8 Brighton              11:01.69    4   
  5 Ellie Anstrom             10 Pitt Mendon           11:03.80    2   
  6 Julia Spagnola            10 Mercy                 11:16.19    1   
  7 Katherine Novak           12 Pitt Mendon           11:27.50  
  8 Katie Cobos               10 Canandaigua           11:37.63  
  9 Lilly VonRhedy             9 Canandaigua           11:38.94  
 10 Sara Ciurca               10 Mercy                 11:42.95  
 11 Leilani Carr               8 Eastridge             11:44.03  
 12 Elena Davis               11 Irondequoit           11:52.52  
 13 Julia Hundley             11 Greece Arcad          12:11.96  
 14 Colleen Tytler             8 Irondequoit           12:22.15  
 15 Annmarie Gruttadauro      11 Brockport             12:38.89  
 
Girls 100 Meter Hurdles Class A
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Chima Dimgba              12 Athena                   15.21   NWI  3  10   
  2 Jenna Berry               12 Pitt Mendon              16.18   NWI  3   8   
  3 Ariana Cleveland          11 Brockport                16.61   NWI  3   6   
  4 Nazir McCray              11 Wilson                   16.66   NWI  3   4   
  5 Jacquelynn Smith          11 Greece Arcad             17.16   NWI  3   2   
  6 Lindsay Allen             11 Brockport                17.84   NWI  3   1   
  7 Jing Chang                12 Pitt Mendon              18.02   NWI  3 
  8 Jordyn Brown              10 Canandaigua              18.12   NWI  3 
  9 Miyah Sizer               11 Brighton                 18.61   NWI  2 
 10 Ashanti Muhammad          10 Mercy                    18.92   NWI  2 
 11 Sibley Weinstein           9 Pitt Sutherland          18.94   NWI  2 
 12 Katie Bernard             11 Pitt Mendon              19.04   NWI  2 
 13 Alexandria Mendez         10 Brockport                19.09   NWI  2 
 14 Ellen Battaglia           10 Pitt Mendon              19.12   NWI  1 
 15 Samantha Stewart          10 Eastridge                19.13   NWI  2 
 16 Jackie Hughes             11 Pitt Sutherland          20.24   NWI  1 
 17 Morgan Nicholas            9 Irondequoit              22.77   NWI  2 
 -- Olivia Vogler             10 Irondequoit                 DQ   NWI  2 
 
Girls 400 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vanessa Watson            10 Spencerport            1:03.69   3  10   
  2 T'Andrah Brundidge        12 Brockport              1:07.07   3   8   
  3 Destiny Sandlin           11 Irondequoit            1:10.20   3   6   
  4 Jing Chang                12 Pitt Mendon            1:10.48   3   4   
  5 Jenna Berry               12 Pitt Mendon            1:11.16   3   2   
  6 Julia Wade                11 Mercy                  1:11.61   3   1   
  7 Sasha Kiniova              9 Brighton               1:11.63   3 
  8 Julia Schofield            9 Mercy                  1:13.17   2 
  9 Olivia Vogler             10 Irondequoit            1:13.70   2 
 10 Alexandria Mendez         10 Brockport              1:13.76   2 
 11 Lindsay Allen             11 Brockport              1:13.87   2 
 12 Emilie Weinbeck            9 Brockport              1:14.78   1 
 13 Kaitlyn Gelb              10 Pitt Mendon            1:15.57   2 
 14 Katie Bernard             11 Pitt Mendon            1:15.64   2 
 15 Hannah Fiorella           11 Eastridge              1:16.99   1 
 16 Sibley Weinstein           9 Pitt Sutherland        1:18.57   2 
 17 Morgan Nicholas            9 Irondequoit            1:18.69   3 
 18 Johanna Gertin            11 Mercy                  1:20.15   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Madeleine Shellard        11 Irondequoit            7:27.19   10   
  2 Molly O'Neill              9 Canandaigua            7:42.45    8   
  3 Meaghan Trevor            10 Mercy                  8:12.79    6   
  4 Emma Weber                12 Mercy                  8:15.41    4   
  5 Sarah Winfree              9 Pitt Mendon            8:19.99    2   
  6 Madelyn Rose MacLaughlin  10 Pitt Mendon            8:22.51    1   
  7 Annmarie Gruttadauro      11 Brockport              8:37.21  
  8 Isabelle Reynolds         10 Pitt Mendon            8:55.53  
  9 Emily Friden              11 Pitt Mendon            9:11.14  
 
Girls 4x100 Meter Relay Class A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Canandaigua  'A'                                      51.02   2  10   
  2 Pittsford Mendon  'A'                                 51.12   2   8   
  3 Pittsford Sutherland  'A'                             51.71   2   6   
  4 Brighton  'A'                                         51.78   2   4   
  5 Brockport  'A'                                        51.94   1   2   
  6 Wilson Magnet  'A'                                    52.08   2   1   
  7 Mercy  'A'                                            52.99   2 
  8 Irondequoit  'A'                                      53.00   2 
  9 Spencerport  'A'                                      56.03   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay Class A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pittsford Sutherland  'A'                           4:07.46   2  10   
  2 Brighton  'A'                                       4:07.79   2   8   
  3 Pittsford Mendon  'A'                               4:11.00   2   6   
  4 Irondequoit  'A'                                    4:22.32   2   4   
  5 Mercy  'A'                                          4:24.51   2   2   
  6 Brockport  'A'                                      4:25.11   2   1   
  7 Spencerport  'A'                                    4:34.52   1 
  8 Canandaigua  'A'                                    4:41.87   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Pittsford Mendon  'A'                               9:57.77   10   
  2 Mercy  'A'                                         10:01.35    8   
  3 Pittsford Sutherland  'A'                          10:10.58    6   
  4 Brighton  'A'                                      11:27.62    4   
  5 Greece Arcadia  'A'                                11:53.61    2   
 
Girls High Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jessica Anderson          12 Canandaigua            5-03.00      1.60m  10   
  2 Jenna Berry               12 Pitt Mendon            5-02.00      1.57m   8   
  3 Michaela Levesque         10 Greece Arcad           5-01.00      1.54m   6   
  4 Ashanti Muhammad          10 Mercy                  5-00.00      1.52m   4   
  5 Sydney Taylor              8 Brockport              4-10.00      1.47m   2   
  6 Brianna Davis             10 Brockport              4-08.00      1.42m   0.50
  6 Natalie Wall               9 Canandaigua            4-08.00      1.42m   0.50
  8 Doralis Allen             10 Brockport              4-06.00      1.37m 
  8 Kaitlyn Gelb              10 Pitt Mendon            4-06.00      1.37m 
  8 Abby Levin                10 Irondequoit            4-06.00      1.37m 
  8 Hannah Newlands           11 Brighton               4-06.00      1.37m 
  8 Leilani Carr               8 Eastridge              4-06.00      1.37m 
  8 Chloe Couderc             10 Brighton               4-06.00      1.37m 
 14 Jenna Gooding             11 Spencerport            4-04.00      1.32m 
 14 Tatum Faucher              9 Spencerport            4-04.00      1.32m 
 -- Olivia Sorensen            9 Pitt Sutherland             NH            
 -- Olivia Hernick             9 Pitt Mendon                 NH            
 -- Claudia Rupprecht          9 Pitt Mendon                 NH            
 
Girls Pole Vault Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lily Hoyser               12 Pitt Mendon           10-00.00      3.04m  10   
  2 Lourdes Sharp             12 Brighton               9-06.00      2.89m   8   
  3 Abby McGahey              12 Canandaigua           J9-06.00      2.89m   6   
  4 Sachi Sharp               10 Brighton               9-00.00      2.74m   4   
  5 Cecilia Savka             12 Pitt Mendon            8-06.00      2.59m   2   
  6 Meghan Miller             11 Pitt Sutherland        8-00.00      2.43m   0.33
  6 Emma Galusha              11 Pitt Mendon            8-00.00      2.43m   0.33
  6 Lauren Carr-Harris        12 Brighton               8-00.00      2.43m   0.33
  9 Ava Roncone               11 Pitt Mendon           J8-00.00      2.43m 
 10 Emily Latulipe            11 Pitt Mendon            7-06.00      2.28m 
 11 Jacquelynn Smith          11 Greece Arcad          J7-06.00      2.28m 
 12 Taylor Stolberg           11 Brighton               7-00.00      2.13m 
 13 Hannah Cuzzupoli          11 Spencerport           J7-00.00      2.13m 
 14 Yelena Fedorishina        10 Spencerport           J7-00.00      2.13m 
 -- Neveah Brumfield           9 Irondequoit                 NH            
 
Girls Long Jump Class A
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Morgan Femiano            12 Greece Arcad          16-09.00   NWI     5.10m  10   
  2 Colleen Eckl              12 Pitt Mendon           16-06.25   NWI     5.03m   8   
  3 Megan Bowman              10 Pitt Sutherland       16-03.75   NWI     4.97m   6   
  4 Addie Ivey                10 Pitt Sutherland       16-00.50   NWI     4.88m   4   
  5 Mia Cavatassi              9 Mercy                 15-11.00   NWI     4.85m   2   
  6 Abby McGahey              12 Canandaigua           15-10.75   NWI     4.84m   1   
  7 Alona Miller              11 Brighton              15-07.00   NWI     4.74m 
  8 Rosalyn Albarran          11 Pitt Sutherland       15-05.75   NWI     4.71m 
  9 Yahnique Dickerson        11 Wilson                15-01.25   NWI     4.60m 
 10 Jenna Berry               12 Pitt Mendon           15-00.50   NWI     4.58m 
 11 Mary Dusett               11 Greece Arcad          14-11.75   NWI     4.56m 
 12 Kandace Reid              11 Irondequoit           14-10.75   NWI     4.54m 
 13 Brianna Palmerini          8 Mercy                 14-10.00   NWI     4.52m 
 14 Tabby Healey               9 Pitt Sutherland      J14-10.00   NWI     4.52m 
 15 Elaina Alston             12 Irondequoit           14-06.50   NWI     4.43m 
 16 Lily Hoyser               12 Pitt Mendon           14-06.00   NWI     4.41m 
 17 Michaela Levesque         10 Greece Arcad          14-05.50   NWI     4.40m 
 18 Janie Potts               11 Pitt Sutherland       13-11.00   NWI     4.24m 
 19 Tahlise Scott              9 Brighton              13-09.25   NWI     4.19m 
 20 Nikki Nguyen              12 Spencerport           13-07.25   NWI     4.14m 
 
Girls Triple Jump Class A
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Abby McGahey              12 Canandaigua           36-11.00   NWI    11.25m  10   
  2 Colleen Eckl              12 Pitt Mendon           36-05.50   NWI    11.11m   8   
  3 Michaela Levesque         10 Greece Arcad          33-01.00   NWI    10.08m   6   
  4 Jessica Anderson          12 Canandaigua           33-00.50   NWI    10.07m   4   
  5 Julia Wade                11 Mercy                 32-00.25   NWI     9.75m   2   
  6 Brianna Palmerini          8 Mercy                 31-11.50   NWI     9.74m   1   
  7 Ima Ikpot                 11 Mercy                 31-10.50   NWI     9.71m 
  8 Megan Bowman              10 Pitt Sutherland       31-08.50   NWI     9.66m 
  9 Elaina Alston             12 Irondequoit           31-07.50   NWI     9.63m 
 10 Hannah Newlands           11 Brighton              31-06.00   NWI     9.60m 
 11 Addie Ivey                10 Pitt Sutherland       30-11.00   NWI     9.42m 
 12 Riley Blasiak             11 Brighton              30-07.75   NWI     9.34m 
 13 Ellen Battaglia           10 Pitt Mendon           29-10.00   NWI     9.09m 
 14 Kaitlyn Gelb              10 Pitt Mendon           29-08.50   NWI     9.05m 
 15 Olivia Vogler             10 Irondequoit           29-07.50   NWI     9.02m 
 16 Jocelyn Kagoro            11 Irondequoit           28-08.75   NWI     8.75m 
 17 Cora Rose                  8 Brockport             27-04.25   NWI     8.33m 
 -- Mary Dusett               11 Greece Arcad              FOUL                 
 -- Asia McInnis              12 Greece Arcad              FOUL                 
 
Girls Shot Put Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Asia Hoyte                12 Pitt Mendon           32-05.25      9.88m  10   
  2 Grace Messina             12 Pitt Sutherland       31-05.50      9.58m   8   
  3 Maddie Smith              12 Pitt Sutherland       30-03.50      9.23m   6   
  4 Jessmya Kilgore           10 Mercy                 29-11.00      9.11m   4   
  5 Lindsay Fluman            11 Pitt Mendon           29-01.00      8.86m   2   
  6 Carli Lenz                11 Canandaigua           28-11.50      8.82m   1   
  7 Micaela Foster            11 Canandaigua           27-10.75      8.50m 
  8 Janiya June                9 Brighton              27-08.25      8.43m 
  9 Kyrah Graham              10 Brighton              27-03.00      8.30m 
 10 Shemaiah Young            10 Pitt Mendon           27-02.50      8.29m 
 11 Sophia Thurston           11 Irondequoit           27-00.50      8.24m 
 12 Alana Britton             10 Brighton              26-06.50      8.08m 
 13 Caroline Ryan             11 Canandaigua           26-02.00      7.97m 
 14 Jenna LaRuez              10 Greece Arcad          25-09.25      7.85m 
 15 Kelley Mohr               11 Irondequoit           25-03.50      7.70m 
 
Girls Discus Throw Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Grace Messina             12 Pitt Sutherland         112-11     34.41m  10   
  2 Asia Hoyte                12 Pitt Mendon              90-01     27.45m   8   
  3 Cecelia Loeffler          12 Canandaigua              82-02     25.04m   6   
  4 Kyrah Graham              10 Brighton                 80-04     24.48m   4   
  5 Maddie Smith              12 Pitt Sutherland          79-09     24.30m   2   
  6 Shemaiah Young            10 Pitt Mendon              79-00     24.07m   1   
  7 Lindsay Fluman            11 Pitt Mendon              78-11     24.05m 
  8 Evalisse Caraballo        10 Eastridge                76-09     23.39m 
  9 Micaela Foster            11 Canandaigua              73-01     22.27m 
 10 Alana Britton             10 Brighton                 70-06     21.48m 
 11 Kelley Mohr               11 Irondequoit              67-02     20.47m 
 12 Frances Perez              9 Irondequoit              55-06     16.91m 
 13 Emily Abplanalp           11 Canandaigua              51-10     15.79m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Class A Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Julia Gallagher           11 Canandaigua            2:38.09     595
  2 Claire Powell             10 Pitt Mendon            2:39.79     575
  3 Janelle Eckl               8 Pitt Mendon            2:43.35     535
  4 Leah Tolley               10 Pitt Mendon            2:43.59     532
  5 Katie Broikos             11 Pitt Mendon            2:43.89     529
  6 Alanna Jordan              8 Mercy                  2:46.07     505
  7 Hanna Holland             12 Pitt Mendon            2:46.70     498
  8 Destiny Fernandes         10 Athena                 2:48.45     480
  9 Hayley Bronk              10 Mercy                  2:49.58     468
 10 Elaina Difante            10 Mercy                  2:55.49     408
 11 Carolyn Thaney            11 Pitt Sutherland        2:58.02     384
 12 Juliana Rizzo             12 Irondequoit            2:58.12     383
 13 Brooke Rossow              9 Pitt Mendon            3:05.99     312
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Class A Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Destiny Fernandes         10 Athena                   15.74   NWI  2    746
  2 Julia Gallagher           11 Canandaigua              16.81   NWI  1    618
  3 Carolyn Thaney            11 Pitt Sutherland          18.09   NWI  1    479
  4 Alanna Jordan              8 Mercy                    19.26   NWI  2    366
  5 Brooke Rossow              9 Pitt Mendon              19.34   NWI  1    359
  6 Elaina Difante            10 Mercy                    19.89   NWI  2    311
  7 Janelle Eckl               8 Pitt Mendon              19.95   NWI  1    306
  8 Claire Powell             10 Pitt Mendon              20.41   NWI  2    269
  9 Katie Broikos             11 Pitt Mendon              20.65   NWI  1    251
 10 Hayley Bronk              10 Mercy                    20.75   NWI  1    243
 11 Leah Tolley               10 Pitt Mendon              20.83   NWI  2    237
 12 Hanna Holland             12 Pitt Mendon              20.87   NWI  2    234
 13 Juliana Rizzo             12 Irondequoit              21.24   NWI  2    207
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Julia Gallagher           11 Canandaigua              1.42m    4-07.75    534
  1 Destiny Fernandes         10 Athena                   1.42m    4-07.75    534
  3 Hayley Bronk              10 Mercy                    1.37m    4-06.00    481
  4 Brooke Rossow              9 Pitt Mendon              1.32m    4-04.00    429
  4 Katie Broikos             11 Pitt Mendon              1.32m    4-04.00    429
  6 Claire Powell             10 Pitt Mendon              1.27m    4-02.00    379
  6 Hanna Holland             12 Pitt Mendon              1.27m    4-02.00    379
  6 Leah Tolley               10 Pitt Mendon              1.27m    4-02.00    379
  9 Juliana Rizzo             12 Irondequoit              1.22m    4-00.00    331
  9 Janelle Eckl               8 Pitt Mendon              1.22m    4-00.00    331
  9 Alanna Jordan              8 Mercy                    1.22m    4-00.00    331
 12 Carolyn Thaney            11 Pitt Sutherland          1.17m    3-10.00    284
 12 Elaina Difante            10 Mercy                    1.17m    3-10.00    284
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Class A Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Destiny Fernandes         10 Athena                   4.89m   NWI  16-00.50    530
  2 Carolyn Thaney            11 Pitt Sutherland          4.60m   NWI  15-01.25    454
  3 Julia Gallagher           11 Canandaigua              4.36m   NWI  14-03.75    393
  4 Claire Powell             10 Pitt Mendon              4.23m   NWI  13-10.50    362
  5 Katie Broikos             11 Pitt Mendon              4.17m   NWI  13-08.25    347
  6 Brooke Rossow              9 Pitt Mendon              4.10m   NWI  13-05.50    331
  7 Janelle Eckl               8 Pitt Mendon              3.90m   NWI  12-09.50    285
  8 Alanna Jordan              8 Mercy                    3.88m   NWI  12-08.75    281
  9 Hanna Holland             12 Pitt Mendon              3.87m   NWI  12-08.50    279
 10 Elaina Difante            10 Mercy                    3.60m   NWI  11-09.75    220
 11 Juliana Rizzo             12 Irondequoit              3.55m   NWI  11-07.75    210
 12 Leah Tolley               10 Pitt Mendon              3.43m   NWI  11-03.00    186
 13 Hayley Bronk              10 Mercy                    3.37m   NWI  11-00.75    174
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Claire Powell             10 Pitt Mendon              8.49m   27-10.25    431
  2 Destiny Fernandes         10 Athena                   8.17m   26-09.75    410
  3 Katie Broikos             11 Pitt Mendon              7.72m   25-04.00    381
  4 Hayley Bronk              10 Mercy                    7.27m   23-10.25    352
  5 Leah Tolley               10 Pitt Mendon              7.08m   23-02.75    340
  6 Brooke Rossow              9 Pitt Mendon              6.97m   22-10.50    333
  7 Hanna Holland             12 Pitt Mendon              6.84m   22-05.25    325
  8 Carolyn Thaney            11 Pitt Sutherland          6.77m   22-02.50    320
  9 Juliana Rizzo             12 Irondequoit              6.70m   21-11.75    316
 10 Janelle Eckl               8 Pitt Mendon              6.44m   21-01.50    299
 11 Alanna Jordan              8 Mercy                    5.96m   19-06.75    269
 12 Julia Gallagher           11 Canandaigua              5.51m   18-01.00    240
 13 Elaina Difante            10 Mercy                    5.26m   17-03.25    225
 
Girls Outdoor Pentathlon Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Destiny Fernandes         10 Athena                    2700   10   
  2 Julia Gallagher           11 Canandaigua               2380    8   
  3 Claire Powell             10 Pitt Mendon               2016    6   
  4 Katie Broikos             11 Pitt Mendon               1937    4   
  5 Carolyn Thaney            11 Pitt Sutherland           1921    2   
  6 Brooke Rossow              9 Pitt Mendon               1764    1   
  7 Janelle Eckl               8 Pitt Mendon               1756  
  8 Alanna Jordan              8 Mercy                     1752  
  9 Hayley Bronk              10 Mercy                     1718  
 10 Hanna Holland             12 Pitt Mendon               1715  
 11 Leah Tolley               10 Pitt Mendon               1674  
 12 Elaina Difante            10 Mercy                     1448  
 13 Juliana Rizzo             12 Irondequoit               1447  
 
Boys 100 Meter Dash Class AA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Noah Williams             12 McQuaid Jesu             10.87   NWI  4  10   
  2 Myles Calhoun             11 Rush-Henriet             10.91   NWI  4   8   
  3 Anthony Brinson           11 Rush-Henriet             11.09   NWI  4   6   
  4 Lukas D'Alfonso           12 Rush-Henriet             11.34   NWI  4   4   
  5 Chris Allen               10 Penfield                 11.38   NWI  3   2   
  6 Joe Pizzi                 10 Penfield                 11.49   NWI  4   1   
  7 Jalen Smith               11 Gates-Chili              11.60   NWI  3 
  8 Dexter Proctor            12 Gates-Chili              11.64   NWI  3 
  9 Nathan Zariczny           11 Penfield                 11.79   NWI  3 
 10 Matt Rogers               11 Web Thomas               11.80   NWI  4 
 11 Syr'Dontaivyerr Seay      10 Edison                   11.81   NWI  2 
 12 Nassir Jones              12 Edison                   11.83   NWI  2 
 13 Aaron Spencer             12 Rush-Henriet             11.84   NWI  2 
 14 Marquis Gaskins           11 Rush-Henriet             11.88   NWI  1 
 15 Edi Muka                  11 East Hs-                 11.96   NWI  3 
 16 Jarron Nesmith            10 Churchville              11.98   NWI  3 
 17 Trenton Wynn              10 Penfield                 12.01   NWI  2 
 18 Justin Lunn               10 Web Schroeder            12.02   NWI  1 
 19 Anthony Sansone           12 Hilton                   12.04   NWI  2 
 20 Daniel Fee                11 Web Schroeder            12.06   NWI  3 
 21 Kyle Louison              10 Churchville              12.12   NWI  1 
 22 Casey Harris              11 Hilton                   12.16   NWI  3 
 23 Elijah Ross               12 Edison                   12.17   NWI  2 
 24 Geoff Gerbasi             11 Victor Centr             12.24   NWI  1 
 25 Malik McCray              10 East Hs-                 12.54   NWI  1 
 
Boys 200 Meter Dash Class AA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Noah Williams             12 McQuaid Jesu             21.76   0.3  3  10   
  2 Myles Calhoun             11 Rush-Henriet             22.27   0.3  3   8   
  3 Lukas D'Alfonso           12 Rush-Henriet             22.43   0.3  3   6   
  4 Jaquil Baxter             11 Edison                   22.66   0.3  3   4   
  5 Anthony Brinson           11 Rush-Henriet             22.72   0.1  2   2   
  6 Daniel Rooney             12 McQuaid Jesu             22.75   0.3  3   1   
  7 Joe Pizzi                 10 Penfield                 23.14   0.1  2 
  8 Max Gloskey               12 Web Thomas               23.15   0.3  3 
  9 Chris Allen               10 Penfield                 23.25   0.1  2 
 10 Jarron Nesmith            10 Churchville              23.45   0.1  2 
 11 Dexter Proctor            12 Gates-Chili              23.55   0.1  2 
 12 Andy Scott                12 Penfield                 23.64   0.3  3 
 13 Alex Gonnella             12 Victor Centr             23.85   0.8  1 
 14 Nathan Zariczny           11 Penfield                 24.00   0.8  1 
 15 Anthony Sansone           12 Hilton                   24.02   0.8  1 
 16 Edi Muka                  11 East Hs-                 24.05   0.8  1 
 17 Matt Rogers               11 Web Thomas               24.19   0.1  2 
 18 Justin Lunn               10 Web Schroeder            24.23   0.8  1 
 19 Elijah Ross               12 Edison                   24.43   0.8  1 
 20 Michael Harris            11 Web Schroeder            24.58   0.8  1 
 
Boys 400 Meter Dash Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Noah Williams             12 McQuaid Jesu             48.59   3  10   
  2 Lukas D'Alfonso           12 Rush-Henriet             49.20   3   8   
  3 Jaquil Baxter             11 Edison                   49.91   3   6   
  4 Nico Bellavia             11 Victor Centr             50.39   3   4   
  5 Adrian Jones               9 Edison                   50.56   2   2   
  6 Andy Scott                12 Penfield                 50.79   3   1   
  7 Ben Hulbert               10 Rush-Henriet             50.91   3 
  8 Aiden Daniels             11 Rush-Henriet             51.65   3 
  9 Cole Ziskind              12 Web Thomas               51.74   2 
 10 Wesley Burke              12 Churchville              52.02   3 
 11 Finesse Walker            12 Edison                   52.43   2 
 12 Justin Townsend           12 Churchville              52.63   2 
 13 Andy Frank                10 Penfield                 52.71   2 
 14 Kyle Bensink              12 Victor Centr             52.89   2 
 15 Hector Santiago           11 Franklin                 53.01   1 
 16 Chistian Rodriguez        12 Franklin                 53.08   1 
 17 Alex Gonnella             12 Victor Centr             53.26   2 
 18 Stephen Beckham           11 Rush-Henriet             54.24   1 
 19 Kevin Winn                12 Fairport                 54.43   1 
 20 Nolan Walters             10 Victor Centr             55.98   1 
 21 Andrew Bogert             12 Web Schroeder            56.53   1 
 -- Paul Saber                12 Web Thomas                  FS   2 
 
Boys 800 Meter Run Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ben Bulkeley              11 Fairport               1:55.58   2  10   
  2 Brad Farnham              12 Penfield               1:59.49   2   8   
  3 Cole Ziskind              12 Web Thomas             1:59.83   2   6   
  4 Jack Murphy               12 Penfield               1:59.93   2   4   
  5 Tom Alvermann             12 McQuaid Jesu           2:00.81   2   2   
  6 Noah Brown                11 Rush-Henriet           2:00.92   1   1   
  7 Nico Bellavia             11 Victor Centr           2:02.10   2 
  8 Ben Dertinger             10 Web Schroeder          2:02.48   1 
  9 Andrew Lembo-Ehms         11 Web Schroeder          2:03.05   1 
 10 Brandon George            12 Rush-Henriet           2:04.57   2 
 11 Hunter Braun              11 Victor Centr           2:06.57   2 
 12 Andrew Schmuhl            10 Victor Centr           2:08.31   2 
 13 David Ficarra             10 Rush-Henriet           2:08.95   1 
 14 Dakota Prokop             12 Rush-Henriet           2:09.00   1 
 15 Chris Lowenguth           12 Web Thomas             2:10.41   1 
 16 Jason Ziskind             12 Web Thomas             2:11.44   2 
 17 Gamiliel Rodriqez         12 Edison                 2:20.44   1 
 
Boys 1600 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Peter Kostarellis         10 Churchville            4:30.90   10   
  2 Jason Ziskind             12 Web Thomas             4:33.31    8   
  3 Aidan Blake               12 McQuaid Jesu           4:36.04    6   
  4 Andrew Schmuhl            10 Victor Centr           4:36.96    4   
  5 Hunter Braun              11 Victor Centr           4:37.36    2   
  6 Jack Callard              11 Fairport               4:39.16    1   
  7 John Pullano              11 Penfield               4:41.54  
  8 Oliver Kelley             10 Churchville            4:42.39  
  9 Mark Pham                 12 Rush-Henriet           4:43.67  
 10 Jake Marchese             10 Penfield               4:44.19  
 11 Matt Woodworth             9 Victor Centr           4:47.89  
 12 Carter Bertrand           10 Web Thomas             4:49.49  
 13 Michael Mancuso           12 Hilton                 4:53.05  
 14 Conrad Bremer             10 Victor Centr           4:53.60  
 15 Joshua Statt              12 Churchville            4:54.58  
 16 Josh Pomerleau            11 Web Schroeder          4:55.10  
 
Boys 3200 Meter Run Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Senall              11 Penfield               9:33.35   10   
  2 Payton Gleason            11 Churchville            9:34.90    8   
  3 Majd Rouhana              11 Fairport               9:43.57    6   
  4 Sean Henretta             10 Fairport               9:51.57    4   
  5 Michael Speciale          11 Hilton                 9:53.38    2   
  6 Abel Hagos                10 McQuaid Jesu           9:55.33    1   
  7 Jacob Scheg               12 Hilton                10:00.00  
  8 Zachary Gauronski         10 Penfield              10:00.63  
  9 Peter Kostarellis         10 Churchville           10:05.17  
 10 Ethan Abell               11 Fairport              10:05.92  
 11 Connor Wooding            11 Churchville           10:14.56  
 12 Brent Kissinger           10 Fairport              10:19.09  
 13 Garrett Hall               9 Penfield              10:30.51  
 14 Max Chew                   9 McQuaid Jesu          10:35.31  
 -- Sam Liberatore            11 Fairport                   DNF  
 -- Aidan Blake               12 McQuaid Jesu               DNF  
 
Boys 110 Meter Hurdles Class AA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Max Gloskey               12 Web Thomas               14.73   NWI  2  10   
  2 Ahmad Clanton             12 Web Thomas               14.74   NWI  2   8   
  3 Daniel Rooney             12 McQuaid Jesu             15.47   NWI  2   6   
  4 Brandon Leiter            12 Web Thomas               15.70   NWI  2   4   
  5 Sinan Ersan               11 Web Schroeder            16.01   NWI  2   2   
  6 Andrew Wygal              11 Web Thomas               16.02   NWI  1   1   
  7 Michael Bayley            10 Victor Centr             16.03   NWI  2 
  8 Jarek Balent              12 Hilton                   16.07   NWI  2 
  9 Kobe Lewis                11 Rush-Henriet             16.08   NWI  2 
 10 Andrew Patrick            12 Fairport                 16.29   NWI  1 
 11 Trenton Wynn              10 Penfield                 16.52   NWI  1 
 12 AJ Tillotson              10 Victor Centr             17.52   NWI  1 
 13 Liam Orr                  12 Churchville              18.09   NWI  1 
 14 Zachary Woodruff          12 Churchville              18.39   NWI  1 
 15 Gabe Lind                 10 Victor Centr             18.42   NWI  1 
 -- Tamaree Haygood           10 Rush-Henriet                FS   NWI  1 
 
Boys 400 Meter Hurdles Class AA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daniel Rooney             12 McQuaid Jesu             56.63   3  10   
  2 Andrew Wygal              11 Web Thomas               56.64   3   8   
  3 Connor Preston            10 Victor Centr             57.69   3   6   
  4 Sinan Ersan               11 Web Schroeder            57.73   3   4   
  5 AJ Tillotson              10 Victor Centr             58.58   3   2   
  6 Mason Kozody              10 Fairport                 58.65   3   1   
  7 Maleek Cusack             11 Hilton                   58.88   3 
  8 Wesley Burke              12 Churchville              59.07   2 
  9 Adrian Jones               9 Edison                   59.82   2 
 10 Aiden Daniels             11 Rush-Henriet             59.97   3 
 11 Andrew Callard            12 Fairport               1:01.61   2 
 12 Liam Orr                  12 Churchville            1:02.04   1 
 13 John Pullano              11 Penfield               1:02.21   2 
 14 Jeremy Voigtschild        12 Rush-Henriet           1:03.29   2 
 15 Tim Oberlies               9 McQuaid Jesu           1:03.96   1 
 16 Mujtaba Aminalhaq         11 Rush-Henriet           1:04.15   1 
 17 Zach Williams             11 Fairport               1:04.55   2 
 18 Chistian Rodriguez        12 Franklin               1:10.53   2 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brad Farnham              12 Penfield               9:57.23   10   
  2 Nick Caterisano           12 McQuaid Jesu          10:28.66    8   
  3 Joe Doerr                 12 McQuaid Jesu          10:31.42    6   
  4 Max Chew                   9 McQuaid Jesu          10:36.59    4   
  5 Matt Abell                10 Fairport              10:37.74    2   
  6 Coleton Pallatto          11 Fairport              10:40.60    1   
  7 Joey Tyner                11 Rush-Henriet          11:00.57  
  8 Andrew Korts              10 Churchville           11:04.94  
  9 Shane Urban               10 Victor Centr          11:09.11  
 10 Kyle Smith                 9 Rush-Henriet          11:15.14  
 11 Conor Davis               12 Penfield              11:17.91  
 12 Isaac Perkins             10 Churchville           11:33.68  
 -- Nathan Black              10 Victor Centr               DNF  
 
Boys 4x100 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                   43.11   2  10   
  2 Webster Thomas  'A'                                   43.93   2   8   
  3 Penfield  'A'                                         44.75   2   6   
  4 Edison Tech  'A'                                      44.88   2   4   
  5 McQuaid Jesuit  'A'                                   45.42   2   2   
  6 Hilton  'A'                                           45.49   2   1   
  7 Webster Schroeder  'A'                                45.58   2 
  8 Victor Central  'A'                                   46.00   2 
  9 Fairport  'A'                                         46.23   1 
 10 East Hs-  'A'                                         47.14   1 
 11 Franklin  'A'                                         47.29   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay Class AA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 3:27.20   2  10   
  2 Edison Tech  'A'                                    3:27.21   2   8   
  3 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:27.69   2   6   
  4 Fairport  'A'                                       3:30.35   2   4   
  5 Webster Thomas  'A'                                 3:31.33   2   2   
  6 Hilton  'A'                                         3:33.87   2   1   
  7 Webster Schroeder  'A'                              3:35.15   1 
  8 Penfield  'A'                                       3:35.96   1 
  9 Victor Central  'A'                                 3:38.61   2 
 10 Churchville-Chili  'A'                              3:43.22   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay Class AA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Fairport  'A'                                       7:53.07   10   
  2 Victor Central  'A'                                 7:54.17    8   
  3 McQuaid Jesuit  'A'                                 8:06.87    6   
  4 Rush-Henrietta  'A'                                 8:09.52    4   
  5 Penfield  'A'                                       8:26.81    2   
  6 Edison Tech  'A'                                    8:40.22    1   
  7 Webster Schroeder  'A'                              8:46.07  
  8 Webster Thomas  'A'                                 8:56.67  
 
Boys High Jump Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Zion Ponder               12 Edison                 6-03.00      1.90m  10   
  2 Justin Joseph             10 Web Schroeder          6-00.00      1.82m   8   
  3 Zuhrick Jackson           11 Web Schroeder         J6-00.00      1.82m   6   
  4 Brandon Leiter            12 Web Thomas            J6-00.00      1.82m   4   
  5 Dante Arbelo              11 Gates-Chili            5-10.00      1.77m   1.50
  5 Thomas Jones              12 McQuaid Jesu           5-10.00      1.77m   1.50
  7 Syr'Dontaivyerr Seay      10 Edison                J5-10.00      1.77m 
  8 Jacob Cooney              11 Web Thomas             5-08.00      1.72m 
  8 Savion Joyles             10 Gates-Chili            5-08.00      1.72m 
  8 Kobe Lewis                11 Rush-Henriet           5-08.00      1.72m 
 11 Nolan Bernardi            12 McQuaid Jesu           5-06.00      1.67m 
 11 Ryan Kirchner             11 Web Schroeder          5-06.00      1.67m 
 11 Jermell Barnes II         12 Edison                 5-06.00      1.67m 
 11 Zach Hoffman              11 Rush-Henriet           5-06.00      1.67m 
 11 Tamaree Haygood           10 Rush-Henriet           5-06.00      1.67m 
 11 Andrew Wygal              11 Web Thomas             5-06.00      1.67m 
 -- Kevin Lewis               12 Web Schroeder               NH            
 
Boys Pole Vault Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ryan Harman               10 Fairport              13-00.00      3.96m  10   
  2 James Pavlov              12 Hilton               J13-00.00      3.96m   8   
  3 Jonah McGrath             12 Penfield              12-06.00      3.81m   6   
  4 Cameron Tsai              12 Web Thomas            12-00.00      3.65m   3   
  4 Jon Maxwell               11 Victor Centr          12-00.00      3.65m   3   
  6 Phoenix Palmer            10 Rush-Henriet          11-06.00      3.50m   1   
  7 Matt Ryan                 11 Web Schroeder        J11-06.00      3.50m 
  8 Gibson Campbell           11 Penfield              11-00.00      3.35m 
  9 Ethan Miles               11 Victor Centr         J11-00.00      3.35m 
 10 Nicholas Romanofsky       10 Web Schroeder         10-06.00      3.20m 
 11 Kevin Bates               10 Web Schroeder         10-00.00      3.04m 
 12 Anthony Stirpe            10 Hilton               J10-00.00      3.04m 
 13 Emmett VanderStouw        11 Web Schroeder          9-06.00      2.89m 
 -- Dylan DelConte            11 Gates-Chili                 NH            
 
Boys Long Jump Class AA
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Brandon Leiter            12 Web Thomas            21-08.75   NWI     6.62m  10   
  2 Marcus McFadden           10 Gates-Chili           21-04.00   NWI     6.50m   8   
  3 Noah Williams             12 McQuaid Jesu          21-00.00   NWI     6.40m   6   
  4 Ahmad Clanton             12 Web Thomas            20-07.75   NWI     6.29m   4   
  5 Jackson Hays              11 Penfield              20-07.25   NWI     6.28m   2   
  6 Jacob Cooney              11 Web Thomas            20-05.50   NWI     6.23m   1   
  7 Michael Harris            11 Web Schroeder         20-03.75   NWI     6.19m 
  8 Nolan Bernardi            12 McQuaid Jesu          19-11.50   NWI     6.08m 
  9 Jalen Smith               11 Gates-Chili           19-10.00   NWI     6.04m 
 10 Julian Dingwall           12 Web Thomas            19-08.00   NWI     5.99m 
 11 Alex Marino               12 Web Schroeder         19-05.50   NWI     5.93m 
 12 Trevor Schneggenburger    10 Fairport              19-03.00   NWI     5.86m 
 13 Joe Meyers                10 Web Thomas            19-00.50   NWI     5.80m 
 14 Dohntae Puryear           10 Edison                18-09.00   NWI     5.71m 
 15 Divine Williams           11 McQuaid Jesu          18-06.00   NWI     5.63m 
 16 Michael Bayley            10 Victor Centr          18-05.00   NWI     5.61m 
 17 LeVonte Smith             11 Rush-Henriet          17-08.00   NWI     5.38m 
 
Boys Triple Jump Class AA
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Jalen Smith               11 Gates-Chili           44-03.50   NWI    13.50m  10   
  2 Eric Lewis                11 Churchville           42-08.25   NWI    13.01m   8   
  3 Zion Ponder               12 Edison                42-08.00   NWI    13.00m   6   
  4 Jonah McGrath             12 Penfield              42-00.00   NWI    12.80m   4   
  5 Zuhrick Jackson           11 Web Schroeder         41-10.25   NWI    12.75m   2   
  6 Ahmad Clanton             12 Web Thomas            41-06.50   NWI    12.66m   1   
  7 Kobe Lewis                11 Rush-Henriet          41-03.00   NWI    12.57m 
  8 Marcus McFadden           10 Gates-Chili           40-01.50   NWI    12.23m 
  9 Trevor Schneggenburger    10 Fairport              39-06.50   NWI    12.05m 
 10 Lucas Bechtold            11 Web Thomas            38-10.75   NWI    11.85m 
 11 Jacob Cooney              11 Web Thomas            38-05.50   NWI    11.72m 
 12 Michael Bayley            10 Victor Centr          38-04.25   NWI    11.69m 
 13 Maleek Cusack             11 Hilton                38-01.25   NWI    11.61m 
 14 Joe Meyers                10 Web Thomas            37-01.25   NWI    11.30m 
 15 Nolan Bernardi            12 McQuaid Jesu          36-07.50   NWI    11.16m 
 
Boys Shot Put Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jake McPherson            11 Rush-Henriet          51-00.00     15.54m  10   
  2 Zack Leader               12 Web Thomas            49-09.25     15.17m   8   
  3 Dylan Heller              12 Web Schroeder         47-06.00     14.47m   6   
  4 Alex McNulty              11 McQuaid Jesu          44-10.50     13.67m   4   
  5 Antonio Hanna             12 Rush-Henriet          43-00.25     13.11m   2   
  6 Evan White                12 Web Schroeder         41-07.25     12.68m   1   
  7 John Charleton            12 Victor Centr          40-11.25     12.47m 
  8 Gregory Cole-Allen        10 Victor Centr          40-03.75     12.28m 
  9 Nicolus Buksic            12 Rush-Henriet          39-11.75     12.18m 
 10 Aaron Rodriguez           11 Franklin              39-11.50     12.17m 
 11 Seth Bartkoski            11 Victor Centr          39-04.25     11.99m 
 12 Tyler Beach               12 Rush-Henriet          39-03.50     11.97m 
 13 Dart Corwin               12 Victor Centr          39-02.25     11.94m 
 14 Mitchell Makowski         11 Web Thomas            38-04.75     11.70m 
 15 Fred Finter               11 Penfield              38-00.00     11.58m 
 16 Ke'ihsan Robinson         12 Franklin              37-10.25     11.53m 
 17 Jermell Barnes II         12 Edison                33-07.00     10.23m 
 
Boys Discus Throw Class AA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jake McPherson            11 Rush-Henriet            148-02     45.16m  10   
  2 Alex McNulty              11 McQuaid Jesu            128-11     39.29m   8   
  3 Zack Leader               12 Web Thomas              126-04     38.50m   6   
  4 Aaron Rodriguez           11 Franklin                122-11     37.46m   4   
  5 Deaven Westbrook          12 McQuaid Jesu            122-09     37.41m   2   
  6 Dart Corwin               12 Victor Centr            118-03     36.04m   1   
  7 Rayvond Gibson            12 Gates-Chili             114-08     34.95m 
  8 Evan White                12 Web Schroeder           113-10     34.69m 
  9 Connor Hester             12 McQuaid Jesu            112-05     34.26m 
 10 Mitchell Makowski         11 Web Thomas              111-10     34.08m 
 11 Jacob Dedie               11 Churchville             110-06     33.68m 
 12 Nettie Sieh               11 East Hs-                109-00     33.22m 
 13 Tyler Beach               12 Rush-Henriet            107-08     32.81m 
 14 Ke'ihsan Robinson         12 Franklin                104-08     31.90m 
 15 Nathan Farnham            10 Penfield                103-09     31.62m 
 16 John Charleton            12 Victor Centr            102-02     31.14m 
 17 Mike Dokus                12 Fairport                101-02     30.83m 
 18 Jermell Barnes II         12 Edison                   93-10     28.60m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Class AA Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cole Vandenberg           11 Victor Centr           4:45.92     643
  2 Hunter Kassel              9 Rush-Henriet           4:51.18     612
  3 Jason Boykins             10 Rush-Henriet           4:51.26     611
  4 Peter Breen               10 Rush-Henriet           4:55.45     586
  5 Conor O'Toole             10 Penfield               5:07.96     515
  6 Jonathon Rogers II        11 Edison                 5:24.43     427
  7 Dustin Coha               11 McQuaid Jesu           5:26.33     418
  8 Zack Wigent               12 Fairport               5:26.92     415
  9 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield               5:29.25     403
 10 Develle Knight            11 Edison                 5:52.09     297
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Class AA Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Zack Wigent               12 Fairport                 16.42   NWI  1    686
  2 Cole Vandenberg           11 Victor Centr             16.52   NWI  2    675
  3 Develle Knight            11 Edison                   17.98   NWI  1    526
  4 Dustin Coha               11 McQuaid Jesu             19.35   NWI  1    402
  5 Jonathon Rogers II        11 Edison                   19.66   NWI  2    377
  6 Peter Breen               10 Rush-Henriet             20.30   NWI  2    326
  7 Jason Boykins             10 Rush-Henriet             20.52   NWI  1    309
  8 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield                 20.56   NWI  1    306
  9 Hunter Kassel              9 Rush-Henriet             20.98   NWI  2    276
 10 Conor O'Toole             10 Penfield                 21.15   NWI  2    264
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Zack Wigent               12 Fairport                 1.82m    5-11.50    644
  2 Cole Vandenberg           11 Victor Centr             1.77m    5-09.75    602
  2 Dustin Coha               11 McQuaid Jesu             1.77m    5-09.75    602
  4 Hunter Kassel              9 Rush-Henriet             1.72m    5-07.75    560
  5 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield                 1.67m    5-05.75    520
  6 Jason Boykins             10 Rush-Henriet             1.57m    5-01.75    441
  6 Peter Breen               10 Rush-Henriet             1.57m    5-01.75    441
  8 Jonathon Rogers II        11 Edison                   1.52m    4-11.75    404
  9 Conor O'Toole             10 Penfield                 1.37m    4-06.00    297
 10 Develle Knight            11 Edison                   1.32m    4-04.00    263
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Class AA Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Cole Vandenberg           11 Victor Centr             6.05m   NWI  19-10.25    597
  2 Zack Wigent               12 Fairport                 5.62m   NWI  18-05.25    506
  3 Jason Boykins             10 Rush-Henriet             5.43m   NWI  17-09.75    467
  4 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield                 5.16m   NWI  16-11.25    413
  5 Conor O'Toole             10 Penfield                 5.12m   NWI  16-09.75    405
  6 Peter Breen               10 Rush-Henriet             5.09m   NWI  16-08.50    400
  7 Dustin Coha               11 McQuaid Jesu             5.05m   NWI  16-07.00    392
  8 Hunter Kassel              9 Rush-Henriet             5.02m   NWI  16-05.75    386
  9 Jonathon Rogers II        11 Edison                   4.33m   NWI  14-02.50    261
 10 Develle Knight            11 Edison                   4.21m   NWI  13-09.75    240
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Class AA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dustin Coha               11 McQuaid Jesu             9.56m   31-04.50    459
  2 Zack Wigent               12 Fairport                 9.31m   30-06.50    444
  3 Conor O'Toole             10 Penfield                 8.97m   29-05.25    424
  4 Jonathon Rogers II        11 Edison                   8.77m   28-09.25    412
  4 Peter Breen               10 Rush-Henriet             8.77m   28-09.25    412
  6 Develle Knight            11 Edison                   8.38m   27-06.00    389
  7 Cole Vandenberg           11 Victor Centr             7.32m   24-00.25    326
  8 Jason Boykins             10 Rush-Henriet             7.11m   23-04.00    314
  9 Hunter Kassel              9 Rush-Henriet             6.95m   22-09.75    304
 10 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield                 6.61m   21-08.25    284
 
Boys Outdoor Pentathlon Class AA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cole Vandenberg           11 Victor Centr              2843   10   
  2 Zack Wigent               12 Fairport                  2695    8   
  3 Dustin Coha               11 McQuaid Jesu              2273    6   
  4 Peter Breen               10 Rush-Henriet              2165    4   
  5 Jason Boykins             10 Rush-Henriet              2142    2   
  6 Hunter Kassel              9 Rush-Henriet              2138    1   
  7 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield                  1926  
  8 Conor O'Toole             10 Penfield                  1905  
  9 Jonathon Rogers II        11 Edison                    1881  
 10 Develle Knight            11 Edison                    1715  
 
Boys 100 Meter Dash Class A
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Da'Kari Brown             12 Eastridge                11.28   NWI  3  10   
  2 Jarrett Champion          11 Brockport                11.35   NWI  3   8   
  3 Charles Kamora            11 Athena                   11.64   NWI  2   6   
  4 Jacob Williams            12 Pitt Mendon              11.66   NWI  3   4   
  5 AJ Clifford               11 Canandaigua              11.67   NWI  3   2   
  6 Tahjmere Elliott          12 Eastridge                11.72   NWI  2   1   
  7 Cameron Howard            11 Brockport                11.81   NWI  3 
  8 Marcus Nicholas           12 Irondequoit              11.83   NWI  3 
  9 Myles Stone               10 Spencerport              11.94   NWI  2 
 10 David Thompson            12 Pitt Mendon              12.00   NWI  2 
 11 John Kanu                 12 Greece Arcad             12.12   NWI  2 
 12 Phillip Cai               11 Brighton                 12.14   NWI  2 
 13 Tyron Bones               10 Eastridge                12.18   NWI  2 
 14 Marcus Humble             11 Eastridge                12.28   NWI  1 
 15 Nathan Carter              9 Eastridge                12.31   NWI  1 
 16 Duane Alston              10 Eastridge                12.35   NWI  1 
 17 Carlos Vargas III         10 Spencerport              12.48   NWI  1 
 
Boys 200 Meter Dash Class A
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jarrett Champion          11 Brockport                23.02   NWI  2  10   
  2 Da'Kari Brown             12 Eastridge                23.30   NWI  2   8   
  3 AJ Clifford               11 Canandaigua              23.36   NWI  2   6   
  4 Silas Wade                12 Pitt Mendon              23.80   NWI  1   4   
  5 Kenny Evans               12 Greece Arcad             23.86   NWI  2   2   
  6 Tahjmere Elliott          12 Eastridge                23.86   NWI  2   1   
  7 Cameron Howard            11 Brockport                24.27   NWI  2 
  8 Ruot Juong                12 Spencerport              24.42   NWI  2 
  9 David Thompson            12 Pitt Mendon              24.64   NWI  1 
 10 Jacob Williams            12 Pitt Mendon              24.70   NWI  2 
 11 Giovanni Greer            11 Athena                   24.89   NWI  1 
 12 Clyde Williams             9 Pitt Mendon              25.69   NWI  1 
 
Boys 400 Meter Dash Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jacob Caputo              11 Pitt Mendon              50.85   2  10   
  2 Ryan Karker               10 Greece Arcad             50.94   2   8   
  3 Silas Wade                12 Pitt Mendon              51.54   2   6   
  4 Ethan Hilbert             11 Greece Arcad             51.59   2   4   
  5 Justin Cavanaugh          12 Pitt Sutherland          52.70   2   2   
  6 Savion Stinson            12 Spencerport              53.03   2   1   
  7 Sam Wilt                  10 Brighton                 53.78   2 
  8 Parker Monagan            10 Spencerport              55.15   1 
  9 Dwight Bolton             11 Eastridge                55.23   1 
 10 Andrew Knapp              10 Brighton                 55.66   1 
 11 Giovanni Greer            11 Athena                   56.15   1 
 12 Cody Place                10 Brockport                56.17   1 
 -- Caleb Felton              10 Irondequoit                 DQ   2  inside the line
 
Boys 800 Meter Run Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Justin Schramm            12 Greece Arcad           1:59.28   2  10   
  2 Alec Andrews              11 Brockport              2:00.54   2   8   
  3 Liam Lewis                11 Irondequoit            2:01.04   2   6   
  4 Jonah Simpson             12 Brighton               2:01.39   2   4   
  5 Caleb Peck                11 Brockport              2:02.25   2   2   
  6 Cole Viavattene           11 Spencerport            2:02.79   2   1   
  7 Ryan Karker               10 Greece Arcad           2:07.75   2 
  8 Oliver Smith              12 Pitt Mendon            2:08.16   2 
  9 Casey Woodward            12 Pitt Mendon            2:10.68   1 
 10 Trent Marasco             11 Spencerport            2:10.96   1 
 11 Jarr Briggs                9 Spencerport            2:12.13   1 
 12 Alex Denzak               11 Pitt Mendon            2:12.78   1 
 13 Paul Vicks                12 Pitt Mendon            2:13.00   1 
 14 Zach Zaharkin             10 Spencerport            2:13.19   1 
 15 Ben Rosero                10 Pitt Mendon            2:13.80   1 
 16 Ethan Hilbert             11 Greece Arcad           2:20.71   2 
 
Boys 1600 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Dellinger            12 Brighton               4:19.06   10   
  2 Alec Andrews              11 Brockport              4:19.10    8   
  3 Nathan Lawler             11 Pitt Mendon            4:19.48    6   
  4 Sam Trawick               12 Pitt Mendon            4:29.70    4   
  5 Shane Pease               11 Athena                 4:29.80    2   
  6 Oliver Rapp               12 Brighton               4:32.69    1   
  7 Thomas Dellinger          12 Brighton               4:36.24  
  8 Owen Goettler             12 Pitt Sutherland        4:41.44  
  9 William Stone             12 Brighton               4:49.87  
 10 Daniel Warth              10 Brighton               4:50.43  
 11 Matt Queiroz              10 Pitt Mendon            4:53.53  
 12 Olaf Oddsson Cricco       10 Brighton               4:53.77  
 13 Matt Laframboise          10 Greece Arcad           4:55.31  
 14 Collin Clark              10 Irondequoit            4:55.46  
 15 Zach Zaharkin             10 Spencerport            4:58.11  
 16 James Walter              10 Pitt Sutherland        4:59.75  
 17 Lucas Simonetti           10 Pitt Sutherland        5:06.38  
 
Boys 3200 Meter Run Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nathan Lawler             11 Pitt Mendon            9:16.48   10   
  2 Paul Dellinger            12 Brighton               9:17.65    8   
  3 Sam Lawler                 9 Pitt Mendon            9:33.94    6   
  4 Nicholas Andrews          10 Brockport              9:37.67    4   
  5 Scott Loforte             11 Canandaigua            9:37.85    2   
  6 Erik LaCourt              12 Brockport              9:48.34    1   
  7 Oliver Rapp               12 Brighton              10:03.32  
  8 Sam Trawick               12 Pitt Mendon           10:07.90  
  9 Paul Suflita              12 Greece Arcad          10:11.75  
 10 Nick Dauphinee             9 Irondequoit           10:13.28  
 11 Aaron Albrecht            11 Brockport             10:16.52  
 12 Michael Madonia           10 Irondequoit           10:22.54  
 13 Quinn Ewell               10 Athena                10:23.91  
 14 Aiden Tolley              12 Pitt Mendon           10:36.79  
 15 Bogdan Rozvora            10 Irondequoit           10:37.35  
 16 Hayden Lieb                9 Brighton              10:42.15  
 17 Jacob Winden              11 Greece Arcad          10:47.75  
 18 David Smith               10 Pitt Sutherland       10:51.73  
 
Boys 110 Meter Hurdles Class A
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Amire Odey                11 Brockport                15.91   NWI  2  10   
  2 Ian Schmitt               11 Pitt Mendon              16.36   NWI  2   8   
  3 Anthony Ren               11 Pitt Mendon              16.98   NWI  2   6   
  4 Ryan Morabito             11 Pitt Sutherland          17.69   NWI  2   4   
  5 John Kanu                 12 Greece Arcad             18.06   NWI  1   2   
  6 Ryan Schumann              9 Spencerport              18.55   NWI  1   1   
  7 Declan Revenue            11 Spencerport              18.61   NWI  1 
  8 Michael Allen             11 Greece Arcad             19.67   NWI  2 
 -- Dillon Gleason            12 Canandaigua                DNF   NWI  2 
 -- Marcus Nicholas           12 Irondequoit                 DQ   NWI  2  No attempt to clear
 -- Jayon Frater              12 Brockport                   DQ   NWI  2  No attempt to clear
 
Boys 400 Meter Hurdles Class A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roman Sagan               12 Brockport                59.94   2  10   
  2 Josh Lyon                 11 Greece Arcad           1:00.67   2   8   
  3 Evan Powell               12 Pitt Mendon            1:02.91   2   6   
  4 Evan Realbuto             12 Pitt Mendon            1:02.93   1   4   
  5 Luke Melidona              9 Irondequoit            1:03.14   2   2   
  6 Ryan Schumann              9 Spencerport            1:03.15   2   1   
  7 Tahjmere Elliott          12 Eastridge              1:03.21   2 
  8 Ian Schmitt               11 Pitt Mendon            1:03.75   1 
  9 Michael Krueger           11 Brockport              1:04.48   2 
 10 Ryan Morabito             11 Pitt Sutherland        1:06.47   1 
 11 Vander Hart               10 Brockport              1:07.83   1 
 12 Thomas Rich                9 Brighton               1:07.93   1 
 13 Linjun Peng               12 Pitt Sutherland        1:08.58   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Paul Suflita              12 Greece Arcad           9:59.92   10   
  2 Collin Regan              11 Pitt Sutherland       10:02.21    8   
  3 Erik LaCourt              12 Brockport             10:03.88    6   
  4 Matt McMullen              9 Canandaigua           10:23.61    4   
  5 Vander Hart               10 Brockport             10:29.42    2   
  6 Robert Thompson           11 Irondequoit           10:32.60    1   
  7 Xander Guzman             11 Brighton              10:36.08  
  8 Aaron Freedman            11 Irondequoit           10:48.23  
  9 Adam Yeager               11 Irondequoit           11:22.71  
 10 Kevin Havens              10 Greece Arcad          11:52.99  
 
Boys 4x100 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brockport  'A'                                        44.42   10   
  2 East Irondequoit  'A'                                 45.13    8   
  3 Pittsford Mendon  'A'                                 45.87    6   
  4 Greece Arcadia  'A'                                   46.46    4   
  5 Pittsford Sutherland  'A'                             46.67    2   
  6 Brighton  'A'                                         47.20    1   
 -- Spencerport  'A'                                        DNF  
 
Boys 4x400 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brockport  'A'                                      3:29.54   10   
  2 Greece Arcadia  'A'                                 3:30.38    8   
  3 Irondequoit  'A'                                    3:30.60    6   
  4 Pittsford Mendon  'A'                               3:35.45    4   
  5 Pittsford Sutherland  'A'                           3:35.79    2   
  6 Brighton  'A'                                       3:38.29    1   
  7 Spencerport  'A'                                    3:39.28  
  8 Canandaigua  'A'                                    3:44.41  
 
Boys 4x800 Meter Relay Class A
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Greece Arcadia  'A'                                 8:24.08   10   
  2 Pittsford Mendon  'A'                               8:27.30    8   
  3 Brockport  'A'                                      8:31.10    6   
  4 Canandaigua  'A'                                    8:34.98    4   
  5 Brighton  'A'                                       8:49.16    2   
  6 Pittsford Sutherland  'A'                           8:50.14    1   
 
Boys High Jump Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Amire Odey                11 Brockport              6-02.00      1.87m  10   
  2 Stratton Hancey           10 Pitt Sutherland        5-10.00      1.77m   8   
  3 Zachary Briggs            12 Pitt Mendon            5-08.00      1.72m   5   
  3 Peter Anderson             8 Pitt Mendon            5-08.00      1.72m   5   
  5 Keith Scott Jr.           11 Brighton               5-06.00      1.67m   2   
  6 Luke Melidona              9 Irondequoit           J5-06.00      1.67m   1   
 -- Michael Allen             11 Greece Arcad                NH            
 
Boys Pole Vault Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ben Twombly               12 Canandaigua           14-10.25      4.52m  10   
  2 Trevor Delly              12 Eastridge             13-00.00      3.96m   8   
  3 Brett Patmore             11 Spencerport           12-06.00      3.81m   6   
  4 Roman Sagan               12 Brockport            J12-06.00      3.81m   4   
  5 Anthony Guerrieri         12 Brockport             12-00.00      3.65m   2   
  6 Robert Calkins            12 Brighton             J12-00.00      3.65m   1   
  7 Duban Williams            12 Canandaigua           11-06.00      3.50m 
  8 Elijah Goldberg           12 Brighton             J11-06.00      3.50m 
  9 William Pierce            10 Pitt Sutherland       11-00.00      3.35m 
 10 David Joshpe              12 Pitt Sutherland      J11-00.00      3.35m 
 11 Charlie Cerrone           12 Pitt Mendon           10-06.00      3.20m 
 11 William Bergman           11 Spencerport           10-06.00      3.20m 
 13 Devin Gellner             10 Eastridge              9-06.00      2.89m 
 14 Evan Allen                12 Pitt Sutherland       J9-06.00      2.89m 
 15 Patrick Wilbur            12 Brockport              9-00.00      2.74m 
 
Boys Long Jump Class A
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Roman Sagan               12 Brockport             21-07.75   NWI     6.59m  10   
  2 Jayon Frater              12 Brockport             21-05.25   NWI     6.53m   8   
  3 Da'Kari Brown             12 Eastridge             20-09.25   NWI     6.33m   6   
  4 Michael Allen             11 Greece Arcad          20-05.50   NWI     6.23m   4   
  5 Marquis Carter            12 Pitt Sutherland       19-11.50   NWI     6.08m   2   
  6 John Kanu                 12 Greece Arcad          19-07.50   NWI     5.98m   1   
  7 Andre Williams            11 Irondequoit           19-07.25   NWI     5.97m 
  8 Keith Scott Jr.           11 Brighton              19-03.75   NWI     5.88m 
  9 Gino Filiaci              12 Pitt Sutherland       19-03.00   NWI     5.86m 
 10 Sagar Sharma              11 Brighton              18-10.00   NWI     5.74m 
 11 Marcus Delgaizo           11 Greece Arcad          18-09.50   NWI     5.72m 
 12 Tanner Holmes             11 Pitt Sutherland       18-05.50   NWI     5.62m 
 13 Damon Yanklowski          11 Brockport             18-01.00   NWI     5.51m 
 14 Micah Walker              12 Spencerport           16-03.00   NWI     4.95m 
 -- Marcus Humble             11 Eastridge                 FOUL                 
 -- Josh Lyon                 11 Greece Arcad              FOUL                 
 
Boys Triple Jump Class A
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Micah Walker              12 Spencerport           44-11.00   NWI    13.69m  10   
  2 Jayon Frater              12 Brockport             44-10.75   NWI    13.68m   8   
  3 Marquis Carter            12 Pitt Sutherland       42-10.50   NWI    13.06m   6   
  4 Michael Allen             11 Greece Arcad          42-01.00   NWI    12.82m   4   
  5 Mathew Nolan              12 Pitt Sutherland       42-00.00   NWI    12.80m   2   
  6 Roman Sagan               12 Brockport             40-08.50   NWI    12.40m   1   
  7 Marcus Delgaizo           11 Greece Arcad          40-02.50   NWI    12.25m 
  8 Sagar Sharma              11 Brighton              39-08.50   NWI    12.10m 
  9 Gabe Quintero             10 Irondequoit           37-07.75   NWI    11.47m 
 10 Clayton Sims              11 Brockport             37-00.25   NWI    11.28m 
 11 Andre Williams            11 Irondequoit           36-11.50   NWI    11.26m 
 
Boys Shot Put Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Andrew Palermo            11 Spencerport           50-04.50     15.35m  10   
  2 Marquis Carter            12 Pitt Sutherland       46-03.00     14.09m   8   
  3 Jason LaRuez              12 Greece Arcad          45-03.00     13.79m   6   
  4 Alex Tian                 11 Brighton              44-01.00     13.43m   4   
  5 Evan Zhou                 11 Brighton              41-06.25     12.65m   2   
  6 Jamai Thomas              12 Brighton              41-04.50     12.61m   1   
  7 Regan Craig               12 Irondequoit           41-02.25     12.55m 
  8 Noah Smith                12 Canandaigua           40-02.50     12.25m 
  9 Joshua VanDeMark          11 Brockport             39-10.50     12.15m 
 10 Christopher LePore        12 Pitt Mendon           39-08.00     12.09m 
 11 Keaton Suhr               10 Eastridge             39-05.50     12.02m 
 12 Ryan Bittel               12 Canandaigua           39-05.25     12.02m 
 13 Dominic Polizzi           10 Brockport             39-02.75     11.95m 
 14 Andrew Cunningham         12 Pitt Sutherland       35-10.25     10.92m 
 15 Kevin Kraeger             11 Greece Arcad          35-09.50     10.90m 
 
Boys Discus Throw Class A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jason LaRuez              12 Greece Arcad            138-10     42.31m  10   
  2 Noah Smith                12 Canandaigua             134-04     40.94m   8   
  3 Alex Tian                 11 Brighton                125-03     38.17m   6   
  4 Regan Craig               12 Irondequoit             113-04     34.54m   4   
  5 Joshua VanDeMark          11 Brockport               110-11     33.80m   2   
  6 Derrick Lopez             12 Pitt Sutherland         108-07     33.09m   1   
  7 Jamai Thomas              12 Brighton                106-07     32.48m 
  8 Jonathan Dugan            11 Irondequoit             104-05     31.82m 
  9 Christopher LePore        12 Pitt Mendon             102-11     31.36m 
 10 Ryan Bittel               12 Canandaigua             101-02     30.83m 
 11 Evan Zhou                 11 Brighton                 95-01     28.98m 
 -- Andrew Palermo            11 Spencerport               FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Class A Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joshua McCarthy           12 Pitt Mendon            4:29.41     748
  2 Spencer Rosero            12 Pitt Mendon            4:32.02     731
  3 Devon Tayman              12 Pitt Mendon            4:37.27     698
  4 Charlie Stevens           12 Pitt Mendon            5:08.60     511
  5 Braden Apt                12 Pitt Mendon            5:09.21     508
  6 Jose Santiago             10 Greece Arcad           5:10.97     498
  7 Aidan Walters             10 Pitt Mendon            5:15.64     473
  8 Gabe Ericksen              9 Canandaigua            5:43.51     335
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Class A Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Braden Apt                12 Pitt Mendon              17.11   NWI    613
  2 Gabe Ericksen              9 Canandaigua              17.89   NWI    535
  3 Spencer Rosero            12 Pitt Mendon              19.44   NWI    395
  4 Joshua McCarthy           12 Pitt Mendon              21.35   NWI    250
  5 Devon Tayman              12 Pitt Mendon              21.52   NWI    239
  6 Jose Santiago             10 Greece Arcad             21.74   NWI    225
 -- Aidan Walters             10 Pitt Mendon                 DQ   NWI 
 -- Charlie Stevens           12 Pitt Mendon                 DQ   NWI 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Braden Apt                12 Pitt Mendon              1.72m    5-07.75    560
  2 Spencer Rosero            12 Pitt Mendon              1.62m    5-03.75    480
  3 Devon Tayman              12 Pitt Mendon              1.57m    5-01.75    441
  3 Jose Santiago             10 Greece Arcad             1.57m    5-01.75    441
  5 Joshua McCarthy           12 Pitt Mendon              1.52m    4-11.75    404
  6 Gabe Ericksen              9 Canandaigua              1.47m    4-09.75    367
  7 Aidan Walters             10 Pitt Mendon              1.42m    4-07.75    331
  8 Charlie Stevens           12 Pitt Mendon              1.32m    4-04.00    263
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Class A Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Braden Apt                12 Pitt Mendon              5.81m   NWI  19-00.75    546
  2 Jose Santiago             10 Greece Arcad             5.27m   NWI  17-03.50    435
  3 Charlie Stevens           12 Pitt Mendon              5.26m   NWI  17-03.25    433
  3 Gabe Ericksen              9 Canandaigua              5.26m   NWI  17-03.25    433
  5 Spencer Rosero            12 Pitt Mendon              5.10m   NWI  16-08.75    402
  6 Devon Tayman              12 Pitt Mendon              5.03m   NWI  16-06.00    388
  6 Joshua McCarthy           12 Pitt Mendon              5.03m   NWI  16-06.00    388
  8 Aidan Walters             10 Pitt Mendon              4.33m   NWI  14-02.50    261
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Class A Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Spencer Rosero            12 Pitt Mendon             11.02m   36-02.00    547
  2 Braden Apt                12 Pitt Mendon             10.39m   34-01.25    509
  3 Gabe Ericksen              9 Canandaigua              9.79m   32-01.50    473
  4 Joshua McCarthy           12 Pitt Mendon              9.29m   30-05.75    443
  5 Jose Santiago             10 Greece Arcad             9.20m   30-02.25    438
  6 Charlie Stevens           12 Pitt Mendon              8.87m   29-01.25    418
  7 Devon Tayman              12 Pitt Mendon              8.34m   27-04.50    386
  8 Aidan Walters             10 Pitt Mendon              7.36m   24-01.75    328
 
Boys Outdoor Pentathlon Class A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Braden Apt                12 Pitt Mendon               2736   10   
  2 Spencer Rosero            12 Pitt Mendon               2555    8   
  3 Joshua McCarthy           12 Pitt Mendon               2233    6   
  4 Devon Tayman              12 Pitt Mendon               2152    4   
  5 Gabe Ericksen              9 Canandaigua               2143    2   
  6 Jose Santiago             10 Greece Arcad              2037    1   
  7 Charlie Stevens           12 Pitt Mendon               1625  
  8 Aidan Walters             10 Pitt Mendon               1393  
 
              Women - Class AA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             124        2) Fairport                   82   
    3) Hilton                      72        4) Penfield                   71   
    5) Gates-Chili                 64        6) Webster Thomas             52   
    7) Victor Central              44        8) Churchville-Chili          36   
    9) Webster Schroeder           33       10) East HS-                    9   
   11) Edison Tech                  2                                           
 
              Women - Class A - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Pittsford Mendon           171.33     2) Pittsford Sutherland       83.33
    3) Canandaigua                 72.50     4) Brighton                   65.33
    5) Mercy                       39        6) Greece Arcadia             33   
    7) Spencerport                 31        8) Irondequoit                30   
    9) Greece Athena               28       10) Brockport                  20.50
   11) Franklin                     8       12) Wilson Magnet               6   
 
               Men - Class AA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) McQuaid Jesuit             115.50     2) Rush-Henrietta             97   
    3) Webster Thomas              92        4) Fairport                   57   
    5) Penfield                    56        6) Edison Tech                41   
    7) Victor Central              40        8) Webster Schroeder          29   
    9) Churchville-Chili           26       10) Gates-Chili                19.50
   11) Hilton                      12       12) Franklin                    4   
 
                Men - Class A - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Brockport                  140        2) Pittsford Mendon          130   
    3) Greece Arcadia              92        4) Pittsford Sutherland       46   
    5) Brighton                    43        6) East Irondequoit           42   
    7) Canandaigua                 38        8) Spencerport                30   
    9) Irondequoit                 20       10) Greece Athena               8