Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/6/2017 07:48 PM
                        Batavia Invitational - 5/6/2017                        
                               Van Detta Stadium                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Abby Frank                12 Penfield                 12.64   6  10   
  2 Indya Richards            10 Gates-Chili              13.18   6   8   
  3 Bri Gutman                 9 Batavia                  13.60   6   6   
  4 Miriam Tardy               9 Byron-Bergen             13.71   5   4   
  5 Kelly Butler              12 Warsaw                   13.85   6   2   
  6 Madison Gancasz            8 Barker HS                13.89   5   1   
  7 Katrina Clare              9 Barker HS                14.04   5 
  8 Nicole Barlow             10 Penfield                 14.16   6 
  9 Jenna Robnett             10 Akron                    14.17   4 
 10 Erin Dunn                 10 Newfane Cent             14.18   3 
 11 Camryn Buck                9 Batavia                  14.18   4 
 12 Shelby Carlson            10 Oakfield/Elb             14.20   5 
 13 Kathryn Miller            11 Warsaw                   14.21   4 
 14 Payton Rowe               10 Springville              14.30   5 
 15 Rhea Marfatia             12 Warsaw                   14.46   4 
 16 Sarah Adams                9 Batavia                  14.48   5 
 17 Alaura Rehwaldt            8 Byron-Bergen             14.62   4 
 18 Mikayla Shute             12 Williamsvill             14.64   4 
 19 Brianna Randolph          12 Gates-Chili              14.64   6 
 20 Lakin Woodward            11 Oakfield/Elb             14.76   3 
 21 Jessica Cmor              11 Notre Dame-B             14.82   2 
 22 Kelsey Daniels            12 Holley Centr             14.91   3 
 23 Cecelya Krezmien           9 Springville              14.95   1 
 24 Sameria Mbili             10 Williamsvill             15.05   4 
 25 Salaya Williams            8 Albion                   15.08   3 
 26 Anna Adams                12 Holley Centr             15.12   3 
 27 Dakota Leising             9 Barker HS                15.17   4 
 28 Lexi Milazzo              11 Holley Centr             15.19   2 
 29 Natalie Thornton          11 Notre Dame-B             15.42   1 
 30 Kayla Fussell              9 LeRoy                    15.44   3 
 31 Alexis Bell                9 Akron                    15.50   2 
 32 Jessica Fleming           11 Byron-Bergen             15.54   2 
 33 Hannah Gualtieri          10 Notre Dame-B             15.63   2 
 34 Riley Madden              11 Williamsvill             15.69   3 
 35 Kaylynn Cone               9 LeRoy                    15.71   2 
 36 Genna Baldassarre         12 Grand Island             15.94   2 
 37 Emily Eckdahl              9 LeRoy                    16.21   3 
 38 Jennette DiLaura          11 Grand Island             16.30   1 
 39 Tori Oldman                8 Grand Island             16.72   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Claire Zickl              11 Batavia                  27.62   7  10   
  2 Kayleigh Daniels          11 Newfane Cent             28.22   6   8   
  3 Miriam Tardy               9 Byron-Bergen             28.55   6   6   
  4 Reanne Dressler           12 Byron-Bergen             28.78   6   4   
  5 Bri Gutman                 9 Batavia                  28.94   7   2   
  6 Janay Daniels             10 Penfield                 29.00   5   1   
  7 Katrina Clare              9 Barker HS                29.31   6 
  8 Kirsten Struble           10 Albion                   29.48   4 
  9 Shelby Carlson            10 Oakfield/Elb             29.94   5 
 10 Nia Ross                  10 Batavia                  30.43   5 
 11 Melanie Myers              7 Newfane Cent             31.36   4 
 12 Emily Friend              12 LeRoy                    31.52   2 
 13 Lena Fazzolari             8 Barker HS                31.53   3 
 14 Natalie Menz              11 Barker HS                31.66   4 
 15 Carly Stauffer             9 LeRoy                    32.16   3 
 16 Bella March               10 Notre Dame-B             33.53   1 
 17 Emily Eckdahl              9 LeRoy                    34.05   1 
 18 Tori Oldman                8 Grand Island             36.20   1 
 19 Rebecca Cramer            10 Oakfield/Elb             36.91   1 
 20 Natalie Carter             7 Grand Island             37.10   2 
 21 Samantha Nickerson        12 Notre Dame-B             37.55   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kiaya Franklin            11 Batavia                1:01.61   7  10   
  2 Lydia Dewart              12 Barker HS              1:05.36   7   8   
  3 Reanne Dressler           12 Byron-Bergen           1:05.39   7   6   
  4 Natalie Eckl              12 Penfield               1:06.10   6   4   
  5 Jailah Lovett             10 Penfield               1:06.40   6   2   
  6 Katrina Clare              9 Barker HS              1:06.77   7   1   
  7 Margaret Sutherland       11 Notre Dame-B           1:07.25   5 
  8 Caitlin Kingston          10 Batavia                1:07.99   5 
  9 Kirsten Struble           10 Albion                 1:08.80   6 
 10 Abby Steiner               9 Springville            1:09.18   7 
 11 Emily Friend              12 LeRoy                  1:09.29   4 
 12 Emily Gonyea               9 Byron-Bergen           1:09.82   5 
 13 Ally Martin               12 Newfane Cent           1:09.83   5 
 14 Shelby Carlson            10 Oakfield/Elb           1:10.76   7 
 15 Jaime Dickenson            8 Springville            1:10.82   4 
 16 Unique Bryant             10 Batavia                1:10.89   5 
 17 Lakin Woodward            11 Oakfield/Elb           1:11.29   4 
 18 Quinn Kacur                8 LeRoy                  1:11.59   2 
 19 Lena Fazzolari             8 Barker HS              1:12.27   3 
 20 Marissa Lewis              9 Grand Island           1:12.29   4 
 21 Toula Elwell               9 Penfield               1:13.06   3 
 22 Rachel Killian             9 Holley Centr           1:13.45   3 
 23 Autumn Bieber              9 Holley Centr           1:14.17   3 
 24 Alaura Rehwaldt            8 Byron-Bergen           1:14.19   2 
 25 Sameria Mbili             10 Williamsvill           1:14.23   3 
 26 Ava Parr                   9 Holley Centr           1:14.24   2 
 27 Natalie Thornton          11 Notre Dame-B           1:14.62   2 
 28 Jennifer Jerzewski         9 Williamsvill           1:14.93   4 
 29 Katelyn James              9 Akron                  1:15.38   2 
 30 Amanda Nguyen              7 Notre Dame-B           1:21.58   1 
 31 Faryn Kennedy             10 LeRoy                  1:22.13   1 
 32 Riley Madden              11 Williamsvill           1:22.28   3 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Isabelle Ciambella        10 Williamsvill           2:33.30   2  10   
  2 Elizabeth Miranda         11 Springville            2:34.40   2   8   
  3 Margaret Sutherland       11 Notre Dame-B           2:37.30   2   6   
  4 Naomi Wistner             10 Williamsvill           2:39.00   2   4   
  5 Demerise Eadie            12 Newfane Cent           2:39.80   2   2   
  6 Jordan Renzi              11 Williamsvill           2:46.80   2   1   
  7 Lydia Dewart              12 Barker HS              2:48.40   2 
  8 Courtney Kacur             8 LeRoy                  2:51.90   2 
  9 Jaime Dickenson            8 Springville            2:54.60   1 
 10 Carly Olles               11 Notre Dame-B           2:54.90   2 
 11 Serena Harris              9 Barker HS              2:55.70   2 
 12 Marissa Lewis              9 Grand Island           3:01.90   1 
 13 Kiwsayka Rodriguez        11 Batavia                3:02.90   1 
 14 Edmarie Calderon-Torres   12 Batavia                3:03.80   1 
 15 Karly Smith                8 Oakfield/Elb           3:08.20   1 
 16 Lindsey Hays               9 Penfield               3:09.70   1 
 17 Amanda Nguyen              7 Notre Dame-B           3:33.80   1 
 18 Jenna Mott                 9 Oakfield/Elb           3:40.80   1 
 
Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cameron Mackenzie         11 Penfield               5:07.52   2  10   
  2 Olivia Moran              10 Williamsvill           5:25.60   2   8   
  3 Meghan Domroes            10 Penfield               5:32.02   2   6   
  4 Vanessa Burkard            9 Newfane Cent           5:36.20   2   4   
  5 Emma Mathes               10 Albion                 5:38.31   2   2   
  6 Carly Olles               11 Notre Dame-B           5:39.17   2   1   
  7 Madison Jimerson           8 Akron                  5:40.06   2 
  8 Emily Cerny               11 Williamsvill           5:40.62   2 
  9 Rachel Truskinovsky        9 Williamsvill           5:43.97   2 
 10 Genna Baldassarre         12 Grand Island           5:54.04   2 
 11 Jennette DiLaura          11 Grand Island           5:57.30   1 
 12 Alanna Holman              8 Albion                 5:58.06   2 
 13 Ava Horgan                10 LeRoy                  5:58.38   2 
 14 Madison Narburgh          10 Albion                 5:59.03   2 
 15 Elle Fulton               10 Batavia                5:59.90   1 
 16 Haleigh Mason              9 Barker HS              6:07.10   1 
 17 Hope Cummings             10 Akron                  6:08.20   1 
 18 Jenesis Ohlson             7 Oakfield/Elb           6:09.00   1 
 19 Karly Smith                8 Oakfield/Elb           6:14.30   1 
 20 Tori Oldman                8 Grand Island           6:18.80   1 
 21 Skye Colantonio            8 Notre Dame-B           6:37.20   1 
 22 Chloe Goodlander          10 Barker HS              6:52.10   1 
 23 Adah Brophy               12 Penfield               8:48.60   1 
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ariya Roberts             10 Williamsvill          11:41.60   10   
  2 Lydia Chunco               9 Newfane Cent          12:31.41    8   
  3 Genna Baldassarre         12 Grand Island          12:39.42    6   
  4 Sydney Della Penna         9 Batavia               12:47.29    4   
  5 Jessie King               12 LeRoy                 13:03.98    2   
  6 Jennette DiLaura          11 Grand Island          13:05.69    1   
  7 Carly Burgio              10 Williamsvill          13:33.74  
  8 Emily Olearczyk            9 Williamsvill          13:35.91  
  9 Stephanie Halat           12 Oakfield/Elb          15:01.74  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Indya Richards            10 Gates-Chili              15.79   5  10   
  2 Chloe Hurrell             11 Williamsvill             16.92   5   8   
  3 Payton Rowe               10 Springville              17.24   5   6   
  4 Gabrielle Gaygen          11 Williamsvill             17.59   5   4   
  5 Elizabeth Cohen           10 Batavia                  17.80   5   2   
  6 Hannah Cummings           12 Akron                    17.90   5   1   
  7 McKenna Cone              10 LeRoy                    17.94   5 
  8 Elena Mantilla            10 Penfield                 18.28   4 
  9 Kathryn Miller            11 Warsaw                   18.30   4 
 10 Edmarie Calderon-Torres   12 Batavia                  18.61   4 
 11 Jennifer Jerzewski         9 Williamsvill             18.64   4 
 12 Syndey Vanderhoof         10 LeRoy                    18.72   4 
 13 Hailey Hall               10 Akron                    19.06   4 
 14 Maya Benda                12 Byron-Bergen             19.21   3 
 15 Natalie Menz              11 Barker HS                19.22   4 
 16 Bailey Sutch               9 Barker HS                19.27   4 
 17 Abrianna Kruger           10 Holley Centr             19.51   3 
 18 Annika McPhail             9 Penfield                 19.56   3 
 19 Meghan Mietlicki          11 Newfane Cent             19.71   3 
 20 Aisha Thatcher            10 Batavia                  20.07   2 
 21 Madison Gancasz            8 Barker HS                20.10   3 
 22 Ashlan Joseph              7 Newfane Cent             20.22   2 
 23 Hope W Cummings            8 Akron                    20.41   3 
 24 Serena Washburn           11 Penfield                 20.74   3 
 25 Rachel Nickerson           8 Notre Dame-B             21.45   2 
 26 Autumn Dukes              10 Gates-Chili              22.07   2 
 27 Mckenzie Haller           12 Notre Dame-B             22.23   1 
 28 Amya Cancino               8 Holley Centr             22.87   2 
 29 Sierra Appicella           9 Holley Centr             22.88   2 
 30 Rebecca Cramer            10 Oakfield/Elb             23.62   1 
 31 Natalie Carter             7 Grand Island             34.20   1 
 -- Dyonte Allen              10 Gates-Chili                 FS   5 
 
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ava Vescovi               11 LeRoy                  1:17.40   4  10   
  2 Payton Rowe               10 Springville            1:18.30   5   8   
  3 Hannah Goetz               7 Springville            1:18.40   4   6   
  4 Bailey Sutch               9 Barker HS              1:20.20   4   4   
  5 Aisha Thatcher            10 Batavia                1:20.80   4   2   
  6 Annika McPhail             9 Penfield               1:20.90   3   1   
  7 Meghan Mietlicki          11 Newfane Cent           1:21.40   2 
  8 Chloe Hurrell             11 Williamsvill           1:24.00   5 
  9 McKenna Cone              10 LeRoy                  1:25.30   4 
 10 Gabby Baker               10 Barker HS              1:31.00   5 
 11 Rachel Nickerson           8 Notre Dame-B           1:33.90   1 
 12 Kaedynce Schumacher        7 Barker HS              1:36.30   2 
 13 Natalie Carter             7 Grand Island           1:43.80   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Margo Henley              11 Akron                  7:48.89   10   
  2 Naomi Wistner             10 Williamsvill           7:54.32    8   
  3 Kimberly Goerss           10 Newfane Cent           8:02.86    6   
  4 Hannah Goetz               7 Springville            8:09.39    4   
  5 Marlee Angus              10 Penfield               8:13.45    2   
  6 Erin Davis                 9 Penfield               8:26.37    1   
  7 Kelly Farrell             12 Penfield               8:31.78  
  8 Nina Burkard              10 Newfane Cent           8:33.39  
  9 Courtney Kacur             8 LeRoy                  8:42.89  
 10 Hannah Finkney            10 Batavia                8:51.87  
 11 Mary Frances Gage         12 Williamsvill           8:53.66  
 12 Lindsey Allen             11 Holley Centr           9:00.13  
 13 Emma Mathes               10 Albion                 9:07.52  
 14 Jessie King               12 LeRoy                  9:09.72  
 15 Gabby Baker               10 Barker HS              9:11.40  
 16 Meadow Wistner            10 Williamsvill           9:11.65  
 17 Malory Adams              10 Albion                 9:12.17  
 18 Emily Caccamise           10 Batavia                9:17.06  
 19 Kaedynce Schumacher        7 Barker HS              9:36.68  
 20 Logan Cadieux             11 Oakfield/Elb           9:51.64  
 21 Anna Hersom               10 Byron-Bergen          10:14.92  
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Batavia                                               52.80   2  10   
     1) Claire Zickl 11                 2) Elizabeth Cohen 10             
     3) Regan Henrici 10                4) Kiaya Franklin 11              
  2 Penfield                                              54.30   2   8   
     1) Allison Getz 9                  2) Abby Frank 12                  
     3) Stefani Teglash 10              4) Elaye Ekiyor 10                
  3 Williamsville North                                   59.00   2   6   
     1) Ashley Gutillo 12               2) Sydney Donovan 9               
     3) Gabrielle Gaygen 11             4) Kayla Bailey 10                
  4 Notre Dame-Batavia                                    59.20   1   4   
     1) Taylor Peck 11                  2) Hannah Gualtieri 10            
     3) Bella March 10                  4) Jessica Cmor 11                
  5 Holley Central                                        59.80   1   2   
     1) Anna Adams 12                   2) Kelsey Daniels 12              
     3) Lexi Milazzo 11                 4) Abbey Williams 10              
  6 Springville                                         1:00.50   1   1   
     1) Brooke Walker 7                 2) Alyssa Greaves 10              
     3) Allison Emmick 10               4) Lauren Blake 10                
  7 LeRoy                                               1:02.10   1 
     1) Delcina Cassidy 8               2) Carly Stauffer 9               
     3) Emily Eckdahl 9                 4) Kayla Fussell 9                
 -- Warsaw                                                  DNF   2 
     1) Kathryn Miller 11               2) Jenna Belden 11                
     3) Rhea Marfatia 12                4) Kelly Butler 12                
 
Girls 4x100 Meter Relay Throwers
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williamsville North                                 1:03.78   2  10   
     1) Rachel Juneau 11                2) Leah Truskinovsky 11           
     3) Jessica Jerzewski 12            4) Erin Lippa 12                  
  2 Notre Dame-Batavia                                  1:04.49   1   8   
     1) Taylor Peck 11                  2) Gabrielle Crespo 10            
     3) Madeline Payton 9               4) Mckenzie Haller 12             
  3 Batavia                                             1:05.29   2   6   
     1) Anna Amico 9                    2) Natalie Amico 12               
     3) Karleigh Amthor 10              4) Maggie Andersen 9              
  4 Springville                                         1:09.74   1   4   
     1) Erica Tyler 9                   2) Marinna Heichberger 7          
     3) Mackenzie Engle 11              4) Kaitlyn Blake 11               
 -- Penfield                                                 DQ   2 
     1) Samantha Major 11               2) Emma Rock 10                   
     3) Casey Metzler 11                4) Molly Sauter 10                
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Batavia                                             4:30.77   2  10   
     1) Elizabeth Cohen 10              2) Regan Henrici 10               
     3) Claire Zickl 11                 4) Kiaya Franklin 11              
  2 Penfield                                            4:38.93   2   8   
     1) Elena Mantilla 10               2) Cameron Mackenzie 11           
     3) Jailah Lovett 10                4) Janay Daniels 10               
  3 LeRoy                                               5:03.73   2   6   
     1) Ava Vescovi 11                  2) Ava Horgan 10                  
     3) Courtney Kacur 8                4) Emily Friend 12                
  4 Holley Central                                      5:11.94   1   4   
     1) Lindsey Allen 11                2) Hanna Waterman 11              
     3) Abrianna Kruger 10              4) Ava Parr 9                     
  5 Springville                                         5:26.33   2   2   
     1) Elizabeth Miranda 11            2) Brooke Walker 7                
     3) Jaime Dickenson 8               4) Abby Steiner 9                 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Newfane Central                                    10:26.08   10   
     1) Kimberly Goerss 10              2) Vanessa Burkard 9              
     3) Nina Burkard 10                 4) Lydia Chunco 9                 
  2 Albion                                             10:55.59    8   
  3 Barker HS                                          11:03.68    6   
     1) Sarah Mason 11                  2) Serena Harris 9                
     3) Gabby Baker 10                  4) Lydia Dewart 12                
  4 Penfield                                           11:06.57    4   
     1) Natalie Eckl 12                 2) Meghan Domroes 10              
     3) Elena Mantilla 10               4) Cameron Mackenzie 11           
  5 Batavia                                            11:09.02    2   
     1) Sydney Della Penna 9            2) Madeline Taggart 9             
     3) Elle Fulton 10                  4) Aisha Thatcher 10              
  6 Akron                                              11:39.82    1   
     1) Mindy Doktor 9                  2) Amanda Ciurzynski 12           
     3) Ellie Leeds 10                  4) Allison Hoerner 10             
  7 Williamsville North                                12:06.71  
     1) Lauren Lefervre 9               2) Emily Olearczyk 9              
     3) Kelley Fei 11                   4) Madison Baird 11               
 
Girls 1600 Sprint Medley Frosh-Soph
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Newfane Central                                     4:46.64   10   
     1) Vanessa Burkard 9               2) Erin Dunn 10                   
     3) Ashlan Joseph 7                 4) Melanie Myers 7                
  2 Williamsville North                                 4:49.89    8   
     1) Rachel Truskinovsky 9           2) Sydney Donovan 9               
     3) Kayla Bailey 10                 4) Olivia Moran 10                
  3 Springville                                         5:01.41    6   
     1) Hannah Goetz 7                  2) Chloe Chamberlain 10           
     3) Payton Rowe 10                  4) Abby Steiner 9                 
  4 Byron-Bergen                                        5:02.13    4   
     1) Emily Gonyea 9                  2) Miriam Tardy 9                 
     3) Melissa MacCowan 9              4) Alaura Rehwaldt 8              
  5 Penfield                                            5:05.26    2   
  6 Batavia                                             5:09.34    1   
     1) Hannah Finkney 10               2) Bri Gutman 9                   
     3) Nia Ross 10                     4) Caitlin Kingston 10            
  7 Holley Central                                      5:12.64  
     1) Maddie St. John 8               2) Rachel Killian 9               
     3) Skyla Milazzo 8                 4) Sierra Appicella 9             
  8 LeRoy                                               5:32.73  
     1) Quinn Kacur 8                   2) Allie Beaumont 9               
     3) Elizabeth Sorensen 9            4) Kaylynn Cone 9                 
  9 Notre Dame-Batavia                                  5:48.70  
     1) Rachel Nickerson 8              2) Bella March 10                 
     3) Madeline Payton 9               4) Hannah Gualtieri 10            
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elena Mantilla            10 Penfield               4-08.00   10   
  2 Courtney Kacur             8 LeRoy                 J4-08.00    8   
  3 Dakota Leising             9 Barker HS             J4-08.00    6   
  4 Michelle Dyer             12 Batavia                4-06.00    4   
  5 Hanna Waterman            11 Holley Centr           4-04.00    2   
  6 Amaya Mack                10 Williamsvill          J4-04.00    1   
  7 Morgan Fuller             11 Byron-Bergen           4-02.00  
  8 Jenesis Ohlson             7 Oakfield/Elb           4-00.00  
  8 Shannon O'Hara             9 Springville            4-00.00  
  8 Allison Emmick            10 Springville            4-00.00  
  8 Bailey Strittmatter       12 Penfield               4-00.00  
  8 Rachel Juneau             11 Williamsvill           4-00.00  
  8 Kelsey Daniels            12 Holley Centr           4-00.00  
 14 Salaya Williams            8 Albion                 3-10.00  
 14 Bella March               10 Notre Dame-B           3-10.00  
 14 Naomi Jackson              9 Gates-Chili            3-10.00  
 14 Cecelya Krezmien           9 Springville            3-10.00  
 14 Camryn Buck                9 Batavia                3-10.00  
 14 Syndey Vanderhoof         10 LeRoy                  3-10.00  
 -- Anna Adams                12 Holley Centr                NH  
 -- Marissa Lewis              9 Grand Island                NH  
 -- Serena Harris              9 Barker HS                   NH  
 -- Lena Fazzolari             8 Barker HS                   NH  
 -- Madison Kaczmarek          9 Akron                       NH  
 -- Sarah Milczarski          10 Newfane Cent                NH  
 -- Chloe Hurrell             11 Williamsvill                NH  
 -- Nicole Barlow             10 Penfield                    NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gabrielle Gaygen          11 Williamsvill          10-00.00   10   
  2 Brieonna Haines            7 Albion                 6-06.00    8   
  3 Brooke Walker              7 Springville           J6-06.00    6   
  4 Carly Bender              11 Penfield              J6-06.00    4   
  5 Alyssa Greaves            10 Springville            6-00.00    2   
  6 Madison Gancasz            8 Barker HS             J6-00.00    0.33
  6 Kennedy Jackson           10 Penfield              J6-00.00    0.33
  6 Jenna Robnett             10 Akron                 J6-00.00    0.33
  8 Ava Horgan                10 LeRoy                 J6-00.00  
 -- Kayla Fussell              9 LeRoy                       NH  
 -- Elizabeth Cohen           10 Batavia                     NH  
 -- Samantha Cohen            12 Batavia                     NH  
 -- Nicole Leverentz          10 Newfane Cent                NH  
 -- Ethelyn Lange             10 Newfane Cent                NH  
 -- Abrianna Kruger           10 Holley Centr                NH  
 -- Sierra Appicella           9 Holley Centr                NH  
 -- Reanne Dressler           12 Byron-Bergen                NH  
 -- Emily Gonyea               9 Byron-Bergen                NH  
 -- Mikayla Shute             12 Williamsvill                NH  
 -- Ciara Gregoire             9 Barker HS                   NH  
 -- Mackenzie Muckey          10 Gates-Chili                 NH  
 -- Alexis Bell                9 Akron                       NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chanyce Powell            12 Albion                16-01.50   10   
  2 McKenna Cone              10 LeRoy                 15-10.50    8   
  3 Chloe Hurrell             11 Williamsvill          14-08.75    6   
  4 Emily Friend              12 LeRoy                 14-05.50    4   
  5 Samantha Cohen            12 Batavia               14-04.50    2   
  6 Karson Richenberg         12 Byron-Bergen          14-03.50    1   
  7 Bailey Strittmatter       12 Penfield              14-02.75  
  8 Haleigh Mason              9 Barker HS             14-01.50  
  9 Katie Hamilton            10 Batavia               14-00.00  
 10 Kelly Butler              12 Warsaw                13-08.50  
 10 rene hulbert              11 Newfane Cent          13-08.50  
 12 Jenna Belden              11 Warsaw                13-08.00  
 13 Ciara Gregoire             9 Barker HS             13-03.75  
 14 Abby Steiner               9 Springville           13-01.00  
 15 Morgan Fuller             11 Byron-Bergen          12-10.50  
 16 Nicole Barlow             10 Penfield              12-09.75  
 17 Ellie Leeds               10 Akron                 12-09.50  
 18 Abrianna Kruger           10 Holley Centr          12-08.75  
 19 Natalie Carter             7 Grand Island           9-11.75  
 20 Hope W Cummings            8 Akron                  9-04.00  
 21 Rebecca Cramer            10 Oakfield/Elb           9-03.50  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McKenna Cone              10 LeRoy                 31-11.75   10   
  2 Shelby Carlson            10 Oakfield/Elb          31-00.75    8   
  3 Kayleigh Daniels          11 Newfane Cent          29-11.00    6   
  4 Samantha Cohen            12 Batavia               29-04.50    4   
  5 Ciara Gregoire             9 Barker HS             28-08.50    2   
  6 Julie Kuras               10 Warsaw                28-06.00    1   
  7 Haleigh Mason              9 Barker HS             28-05.25  
  8 Sarah Adams                9 Batavia               28-00.50  
  9 Sarah Milczarski          10 Newfane Cent          27-08.25  
 10 Lyndsey Rowland           12 Notre Dame-B          27-07.00  
 11 Karson Richenberg         12 Byron-Bergen          27-04.00  
 12 Delcina Cassidy            8 LeRoy                 27-02.50  
 13 Serena Washburn           11 Penfield              26-11.50  
 14 Meadow Wistner            10 Williamsvill          26-09.75  
 15 Abbey Williams            10 Holley Centr          26-08.00  
 16 Amaya Mack                10 Williamsvill          25-11.75  
 17 Rachel Nickerson           8 Notre Dame-B          24-06.00  
 18 Hanna Waterman            11 Holley Centr          23-09.00  
 -- Marinna Heichberger        7 Springville               FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Erin Lippa                12 Williamsvill          35-09.50   10   
  2 Casey Metzler             11 Penfield              28-11.00    8   
  3 Angie Weaver              11 Holley Centr          28-03.50    6   
  4 Stephanie Buell           10 Byron-Bergen          28-00.00    4   
  5 Ellie Leeds               10 Akron                 27-00.50    2   
  6 Casey A'Hearn             11 Barker HS             26-10.00    1   
  7 Isabella Asmus             8 Akron                 26-09.00  
  8 Shelby Ewald              10 Barker HS             26-06.50  
  9 Kaitlyn Blake             11 Springville           25-05.75  
 10 Emma Rock                 10 Penfield              25-05.25  
 11 Natalie Amico             12 Batavia               25-04.50  
 12 Stefanie Nicholas          9 Newfane Cent          25-04.00  
 13 Mackenzie Engle           11 Springville           24-11.50  
 14 Molly Sauter              10 Penfield              24-02.50  
 15 Maddie St. John            8 Holley Centr          23-06.50  
 16 Grace Campbell            12 Byron-Bergen          23-05.75  
 17 Rachel Juneau             11 Williamsvill          23-05.00  
 18 Teri-Ann Graham           12 Newfane Cent          23-03.25  
 19 Kelsey Smith               8 Akron                 23-00.50  
 20 Meghan Gerringer          11 LeRoy                 22-05.50  
 21 Liz Jurs                  12 Oakfield/Elb          22-03.00  
 22 Madeline Payton            9 Notre Dame-B          22-01.50  
 23 Jessica Jerzewski         12 Williamsvill          22-00.50  
 23 Kiara Smith               12 Albion                22-00.50  
 25 Erica Tyler                9 Springville           21-11.50  
 26 Katlyn Wissinger          11 Oakfield/Elb          21-05.75  
 27 Maggie Andersen            9 Batavia               21-05.25  
 28 Karleigh Amthor           10 Batavia               21-04.75  
 29 Mckenzie Haller           12 Notre Dame-B          21-00.50  
 30 Ashlyn LeBaron             9 Albion                21-00.00  
 31 Gabrielle Crespo          10 Notre Dame-B          20-08.50  
 32 Rachel Hurtgam             9 Barker HS             20-05.00  
 33 Jessica Hicks             11 Oakfield/Elb          19-10.50  
 34 Syndey Vanderhoof         10 LeRoy                 18-10.75  
 35 Jessica Fleming           11 Byron-Bergen          18-03.75  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Erin Lippa                12 Williamsvill             98-04   10   
  2 Abbey Monahan             12 Warsaw                   97-05    8   
  3 Casey A'Hearn             11 Barker HS                84-09    6   
  4 Angie Weaver              11 Holley Centr             83-05    4   
  5 Mackenzie Engle           11 Springville              82-04    2   
  6 Taylor Peck               11 Notre Dame-B             78-04    1   
  7 Tanner Kolb               11 Batavia                  76-02  
  8 Casey Metzler             11 Penfield                 75-06  
  9 Leah Truskinovsky         11 Williamsvill             75-04  
 10 Natalie Amico             12 Batavia                  74-01  
 11 Karson Richenberg         12 Byron-Bergen             71-01  
 12 Ashlyn LeBaron             9 Albion                   70-10  
 13 Emma Rock                 10 Penfield                 70-03  
 14 Emily Schule              11 Williamsvill             68-03  
 15 Erica Tyler                9 Springville              67-00  
 16 Katlyn Wissinger          11 Oakfield/Elb             64-01  
 17 Stephanie Buell           10 Byron-Bergen             63-05  
 18 Rachel Hurtgam             9 Barker HS                61-08  
 19 Lyndsey Rowland           12 Notre Dame-B             60-04  
 20 Shelby Ewald              10 Barker HS                58-00  
 21 Marinna Heichberger        7 Springville              56-06  
 22 Maddie St. John            8 Holley Centr             56-05  
 23 Grace Campbell            12 Byron-Bergen             55-05  
 24 Liz Jurs                  12 Oakfield/Elb             50-10  
 25 Janay Daniels             10 Penfield                 50-08  
 26 Jessica Hicks             11 Oakfield/Elb             47-01  
 27 Samantha Nickerson        12 Notre Dame-B             45-06  
 28 Meghan Gerringer          11 LeRoy                    45-02  
 29 Kiara Smith               12 Albion                    6-02  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joe Pizzi                 10 Penfield                 11.63   5  10   
  2 Canyon Roster             11 LeRoy                    11.79   5   8   
  3 Nathan Zariczny           11 Penfield                 11.84   5   6   
  4 Andrew Boudeman           11 Newfane Cent             11.86   5   4   
  5 Malik Smith               11 Barker HS                11.99   5   2   
  6 Chris Lemley              12 Notre Dame-B             12.00   3   1   
  7 Trenton Wynn              10 Penfield                 12.01   5 
  8 Collin Stauffer           11 LeRoy                    12.05   4 
  9 Brad Misiak               12 Notre Dame-B             12.06   5 
 10 James DeBiase             11 Newfane Cent             12.07   3 
 11 Topher Elkins             10 Springville              12.12   4 
 12 Jordan Gardner            12 Byron-Bergen             12.16   3 
 13 Taiyo Iburi-Bethel        10 Batavia                  12.19   4 
 14 Ron Loving                12 Gates-Chili              12.22   5 
 15 Brill Johnson              9 Albion                   12.25   3 
 16 Derek Stahley             10 Pioneer                  12.28   3 
 17 Noah DiLorenzo            12 Barker HS                12.32   3 
 18 Alex Daniel               10 Warsaw                   12.45   2 
 19 Julius Ohlson             10 Oakfield/Elb             12.49   3 
 20 Adam Woodworth            11 Barker HS                12.49   4 
 21 Derek Nieves               9 Pioneer                  12.52   2 
 22 Dante Arbelo              11 Gates-Chili              12.56   4 
 23 Sal Solis                 11 Holley Centr             12.85   2 
 24 Brandan Siwa              12 Pioneer                  13.12   2 
 25 Jagger Click              10 Grand Island             13.13   2 
 26 Brandon Bruner            10 Grand Island             13.21   1 
 27 Andy Clark                 9 Batavia                  13.27   1 
 28 John Mounts               10 Holley Centr             13.49   1 
 29 Alex Rood                  9 Batavia                  13.66   2 
 30 Ethan Curry               12 Oakfield/Elb             13.76   1 
 31 Dan Nickerson             10 Notre Dame-B             14.30   1 
 32 Noah Gray                  9 Oakfield/Elb             14.66   1 
 33 Matt Aronica               9 Grand Island             15.24   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joe Pizzi                 10 Penfield                 23.71   7  10   
  2 Andrew Mruczek            12 Batavia                  23.96   7   8   
  3 Canyon Roster             11 LeRoy                    24.21   6   6   
  4 Jordan Gardner            12 Byron-Bergen             24.49   6   4   
  5 Nathan Zariczny           11 Penfield                 24.56   6   2   
  6 Jerome Masters            12 Grand Island             24.84   7   1   
  7 Topher Elkins             10 Springville              24.89   7 
  8 Ugene Harrison            10 Albion                   24.96   3 
  9 Dominic Clementi          10 Barker HS                25.36   7 
 10 Kaleb Hurlburt            11 Pioneer                  25.37   6 
 11 Derek Stahley             10 Pioneer                  25.39   5 
 12 Derek Nieves               9 Pioneer                  25.74   4 
 13 Ian DiLorenzo              9 Barker HS                26.05   4 
 14 Malik Smith               11 Barker HS                26.05   7 
 15 Adam Swapceinski          11 Byron-Bergen             26.07   4 
 16 Jack Steinagel            11 Grand Island             26.35   3 
 17 Brock Every                9 Batavia                  26.46   4 
 18 Colton Martin              9 Batavia                  26.54   3 
 19 Nate Moore                10 Albion                   26.70   4 
 20 Alex Hoy                   9 Oakfield/Elb             27.76   2 
 21 Jake Steffenilla          12 LeRoy                    28.25   2 
 22 Jacob Brower              11 Notre Dame-B             29.45   1 
 23 Connor Beagle              9 LeRoy                    30.43   1 
 24 Bryson Tobolski           10 Oakfield/Elb             30.75   2 
 25 Dan Nickerson             10 Notre Dame-B             31.59   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Topher Elkins             10 Springville              52.32   7  10   
  2 Jarod Fuss                11 Pioneer                  52.61   7   8   
  3 Dominic Clementi          10 Barker HS                53.22   7   6   
  4 Chris Allen               10 Penfield                 54.21   7   4   
  5 Isaiah Ciociola           12 Batavia                  55.28   7   2   
  6 Albert Kramp              12 Newfane Cent             55.63   6   1   
  7 Josh Larmon               12 Oakfield/Elb             55.80   5 
  8 Matt DeSimone             11 Holley Centr             55.83   6 
  9 Kaleb Hurlburt            11 Pioneer                  55.97   7 
 10 Nate Tangeman             12 Warsaw                   56.96   5 
 11 Ryan Kabel                11 Batavia                  57.08   6 
 12 Sam Sanchez                9 Albion                   57.90   5 
 13 Adam Swapceinski          11 Byron-Bergen             58.66   4 
 13 Eric Hettel               11 Penfield                 58.66   5 
 15 Jacob Downey              11 Holley Centr             58.80   2 
 16 Zachary Richbart          10 Barker HS                59.20   2 
 17 Jack Steinagel            11 Grand Island             59.24   4 
 18 Grant Hertzler            12 LeRoy                    59.27   4 
 19 Travis Lambert             9 Byron-Bergen             59.37   3 
 20 Ethan Pocock              10 LeRoy                    59.70   2 
 21 Ty Mott                    8 Oakfield/Elb             59.75   4 
 22 Matt Adams                10 Batavia                1:00.24   4 
 23 Evan Bender               11 Grand Island           1:00.31   3 
 24 Anthony Brandl            11 Akron                  1:01.28   3 
 25 Trevor Nellis             11 Notre Dame-B           1:01.38   1 
 26 Anthony Leising           11 Barker HS              1:01.50   2 
 27 Justin Hannan             11 Byron-Bergen           1:02.05   3 
 28 Jon Dziewa                12 Pioneer                1:02.40   2 
 29 Shawn Hockenberry         11 Akron                  1:02.61   1 
 30 Virgil Acquilano          12 Penfield               1:03.09   3 
 31 Caleb Russell             12 Newfane Cent           1:03.10   3 
 32 Josh Kelley               11 Holley Centr           1:03.50   2 
 33 David Doan                10 Notre Dame-B           1:07.21   1 
 34 Matt Aronica               9 Grand Island           1:12.22   1 
 35 Dan Nickerson             10 Notre Dame-B           1:13.91   1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brad Farnham              12 Penfield               2:01.90   2  10   
  2 Jarod Fuss                11 Pioneer                2:02.70   2   8   
  3 Collin McCabe             11 Newfane Cent           2:06.00   2   6   
  4 Mike Swiniarski           12 Akron                  2:07.20   2   4   
  5 Campbell Andersen         12 Batavia                2:08.00   2   2   
  6 Sam Bartz                 12 Batavia                2:13.10   2   1   
  7 Matt Pestinger            12 Barker HS              2:13.30   2 
  8 Josh Larmon               12 Oakfield/Elb           2:13.40   2 
  9 Zack Hall                  8 Oakfield/Elb           2:20.00   1 
 10 Jake Montoya              10 LeRoy                  2:20.90   1 
 11 Tayvon Boyd               11 Oakfield/Elb           2:23.20   1 
 12 Jake Arnold               12 Barker HS              2:24.40   2 
 13 Damien Escobar            11 Batavia                2:24.60   1 
 14 Brandon Kropf             11 Byron-Bergen           2:24.70   1 
 15 Robert Stevenson          10 Newfane Cent           2:25.30   2 
 16 Trevor Nellis             11 Notre Dame-B           2:28.70   1 
 17 Spencer Lombard           10 Albion                 2:30.80   1 
 18 Efrem Bekteshi             9 Grand Island           2:31.40   1 
 19 Joel Oddo                 12 Penfield               2:32.00   1 
 19 Nick Connolly             11 Newfane Cent           2:32.00   2 
 21 Jon Dziewa                12 Pioneer                2:33.10   1 
 22 Joe Killian               11 Grand Island           2:39.90   1 
 23 Aidan Harrington           9 LeRoy                  2:43.30   1 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Samuel Auernhamer         11 Newfane Cent           4:44.70   2  10   
  2 Ryan Buzby                11 Grand Island           4:45.20   2   8   
  3 Jake Marchese             10 Penfield               4:49.40   2   6   
  4 Tim Howard                12 Grand Island           4:50.40   2   4   
  5 Cole O'Donnell            11 Oakfield/Elb           4:53.20   2   2   
  6 Nick Neid                 11 Batavia                4:58.60   2   1   
  7 Brent Bachman             12 Barker HS              5:00.40   2 
  8 Zack Hall                  8 Oakfield/Elb           5:05.40   2 
  9 Michael Green              9 Penfield               5:05.74   1 
 10 Ryan Driscoll             11 LeRoy                  5:06.99   1 
 11 Cameron Austin            10 Batavia                5:08.20   2 
 11 Kyle Mott                 10 Oakfield/Elb           5:08.20   2 
 13 Adam Wagner               11 Barker HS              5:11.90   2 
 14 John Bruggman             10 Batavia                5:12.32   1 
 15 Max Hughes                10 Pioneer                5:13.40   2 
 16 Zach Sanford               9 Akron                  5:13.73   1 
 17 Will Harrington           12 Holley Centr           5:18.40   2 
 18 Trent Wesley               9 Pioneer                5:21.80   2 
 19 Noah Thornton             11 Newfane Cent           5:21.90   1 
 20 Andrew Loftus              8 LeRoy                  5:22.67   1 
 21 Grant Wright               8 Pioneer                5:26.48   1 
 22 Jacob Gualtieri           11 Notre Dame-B           5:27.68   1 
 23 Aidan O'Shea              11 Barker HS              5:35.34   1 
 24 Kyle Pappalardo            9 Albion                 5:53.29   1 
 25 Kade Lambert               9 LeRoy                  6:18.48   1 
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Senall              11 Penfield               9:43.47   10   
  2 Garrett Hall               9 Penfield              10:46.68    8   
  3 Garrick Havens             9 Batavia               10:48.47    6   
  4 Jerad Hediger              9 Pioneer               10:55.96    4   
  5 Max Battaglia             12 Penfield              10:59.30    2   
  6 Tyler Fuller              10 Notre Dame-B          11:07.62    1   
  7 Ryan Driscoll             11 LeRoy                 11:13.82  
  8 Andrew Cunningham         11 Batavia               11:14.69  
  9 Alan Lingle                9 Newfane Cent          11:23.31  
 10 Mario Rosales              9 Batavia               11:46.63  
 11 Nick Munger                9 Oakfield/Elb          11:47.52  
 12 Justin Drennan            10 Pioneer               12:03.91  
 13 Clifton Williams          11 LeRoy                 12:32.91  
 14 Matt Aronica               9 Grand Island          13:39.63  
 15 Efrem Bekteshi             9 Grand Island          13:47.95  
 16 Kyle Moeller              12 Barker HS             14:07.58  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Eric Davis                11 Batavia                  15.79   4  10   
  2 Julio Vazquez             11 Batavia                  16.52   4   8   
  3 Tre Yaskulski             10 Albion                   16.80   4   6   
  4 Gaven Cassidy             11 LeRoy                    17.25   4   4   
  5 Mike Rigerman             10 Pioneer                  17.28   4   2   
  6 Lequavious Lee            12 Gates-Chili              17.37   4   1   
  7 Trenton Wynn              10 Penfield                 17.72   4 
  8 Joshuwa Weakland           9 Barker HS                17.82   4 
  9 Marquise Majors           11 LeRoy                    17.98   3 
 10 Alex Makowski             12 Pioneer                  18.09   3 
 11 Josh Phelps               11 Byron-Bergen             18.77   3 
 12 Justin Siwa                9 Pioneer                  18.79   3 
 13 James Skehan              12 Holley Centr             18.99   3 
 14 Jordan Robertson          12 Warsaw                   19.03   2 
 15 Joe Baronich              11 Barker HS                19.55   3 
 16 Brandon Bruner            10 Grand Island             20.45   2 
 17 Joe Botticello            10 Grand Island             20.49   2 
 18 Joey Gefell                9 Batavia                  20.56   2 
 19 Kade Lambert               9 LeRoy                    20.76   2 
 20 DJ Prince                  9 Holley Centr             20.77   1 
 21 Chaz Velazquez            11 Penfield                 21.14   1 
 22 Jacob Tripp                9 Penfield                 21.24   1 
 23 Dominic Burton             9 Albion                   21.30   2 
 24 Patrick Worley            11 Newfane Cent             21.39   1 
 25 Reno Klotzbach            11 Oakfield/Elb             21.40   1 
 26 Dante Arbelo              11 Gates-Chili              21.65   1 
 27 Dylan Maier               10 Oakfield/Elb             22.85   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Eric Davis                11 Batavia                1:00.70   6  10   
  2 Julio Vazquez             11 Batavia                1:02.40   6   8   
  3 Gaven Cassidy             11 LeRoy                  1:03.10   6   6   
  4 Jerome Masters            12 Grand Island           1:03.40   6   4   
  5 Lamar Chambers            12 Albion                 1:06.00   6   2   
  6 Joshuwa Weakland           9 Barker HS              1:06.10   6   1   
  7 Marquise Majors           11 LeRoy                  1:07.30   5 
  8 Jordan Robertson          12 Warsaw                 1:07.60   5 
  9 Josh Phelps               11 Byron-Bergen           1:08.10   4 
 10 Alex Makowski             12 Pioneer                1:08.20   4 
 11 Chaz Velazquez            11 Penfield               1:08.70   5 
 12 Brandon Bruner            10 Grand Island           1:10.60   5 
 12 Ayden Dowd-Devay           9 Batavia                1:10.60   4 
 14 Jacob Tripp                9 Penfield               1:11.10   3 
 15 Joe Baronich              11 Barker HS              1:12.10   4 
 16 Ethan Greenwald            9 Barker HS              1:12.30   3 
 16 Patrick Worley            11 Newfane Cent           1:12.30   3 
 18 Evan Bender               11 Grand Island           1:13.20   1 
 19 Dominic Burton             9 Albion                 1:13.30   3 
 20 Justin Siwa                9 Pioneer                1:14.60   3 
 21 Josh Oun                   9 Pioneer                1:16.90   3 
 22 Reno Klotzbach            11 Oakfield/Elb           1:18.20   2 
 23 Nathan Farnham            10 Penfield               1:18.90   2 
 24 Dylan Maier               10 Oakfield/Elb           1:19.90   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jack Hopkins              12 Barker HS             10:28.23   10   
  2 John Pullano              11 Penfield              10:33.58    8   
  3 Evan Brueckner            10 Penfield              10:47.10    6   
  4 Maxin McKenzie            10 LeRoy                 10:51.02    4   
  5 Jerad Hediger              9 Pioneer               10:51.31    2   
  6 Jake Arnold               12 Barker HS             10:55.31    1   
  7 Zakariah Jantzi           10 Batavia               11:20.44  
  8 Nate Loria                11 Batavia               11:27.40  
  9 Alan Lingle                9 Newfane Cent          11:31.25  
 10 Conor Davis               12 Penfield              11:43.10  
 11 Nicholas Carey            10 Grand Island          11:47.43  
 12 Mike Bowen                12 Oakfield/Elb          11:48.70  
 13 Austin Carrick             9 Notre Dame-B          11:58.01  
 14 Joe Killian               11 Grand Island          12:08.56  
 15 Kristopher Kuszlyk        10 Batavia               12:13.30  
 16 Evan Steier               12 Albion                12:13.31  
 17 Clayton Allen             11 LeRoy                 12:24.36  
 18 Justin Drennan            10 Pioneer               12:27.10  
 19 Braydon Hobart            12 LeRoy                 12:27.57  
 20 Eric Ward                 11 Pioneer               12:53.30  
 
Boys 4x100 Meter Relay Throwers
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Batavia                                               54.72   1  10   
     1) Alex Rood 9                     2) Anthony Ray 11                 
     3) Tino Zinni 11                   4) Cam White 9                    
  2 Penfield                                              55.54   2   8   
     1) Sean Clarke 9                   2) Fred Finter 11                 
     3) Jackson Hays 11                 4) Nathan Farnham 10              
  3 Holley Central                                        55.85   2   6   
     1) Matt Hahn 10                    2) Braxton Leary-Hart 12          
     3) William Lavender 10             4) James Skehan 12                
  4 Grand Island                                          57.87   2   4   
     1) Bradley Stevenson 12            2) Muhammad Issa 9                
     3) Ryan Jellinick 10               4) Joshua Tamsen 10               
  5 LeRoy                                                 58.19   2   2   
     1) Bryce Bordonaro 11              2) Patrick Richardson 10          
     3) Jordan Stephens 11              4) Brandon Jeanotte 10            
  6 Pioneer                                               58.74   2   1   
     1) Derek Biscaro 11                2) Tristan Makowski 10            
     3) Emery Marsh 11                  4) Denten Tilly 9                 
  7 Oakfield/Elba                                         59.21   1 
     1) Joey Staniszewski 9             2) Isaac Mejia 11                 
     3) Tyler Doctor 12                 4) John Igoe 11                   
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Batavia                                               45.90   2  10   
     1) Taiyo Iburi-Bethel 10           2) Eric Davis 11                  
     3) Jonathan Liciaga 11             4) Andrew Mruczek 12              
  2 Penfield                                              46.50   2   8   
     1) Nathan Zariczny 11              2) Trenton Wynn 10                
     3) Joe Pizzi 10                    4) Chris Allen 10                 
  3 Pioneer                                               47.00   1   5   
     1) Derek Nieves 9                  2) Wake Kless 11                  
     3) Kaleb Hurlburt 11               4) Derek Stahley 10               
  3 Newfane Central                                       47.00   2   5   
     1) James DeBiase 11                2) Julian Nixon 11                
     3) Reese Casinelli 11              4) Andrew Boudeman 11             
  5 Albion                                                47.40   2   2   
  6 Barker HS                                             48.20   2   1   
     1) Joshuwa Weakland 9              2) Adam Woodworth 11              
     3) Andrew Jenks 11                 4) Malik Smith 11                 
  7 Notre Dame-Batavia                                    48.30   1 
     1) Brad Misiak 12                  2) Chris Lemley 12                
     3) Oleg Peluisenok 12              4) Jimmy Zickl 12                 
  8 LeRoy                                                 49.20   1 
     1) Gaven Cassidy 11                2) Grant Hertzler 12              
     3) Steve Lyness 11                 4) Marquise Majors 11             
  9 Holley Central                                        49.80   1 
     1) Camron LaBarge 11               2) James Skehan 12                
     3) Chris Balys 12                  4) Sal Solis 11                   
 10 Grand Island                                          56.00   1 
     1) Matt Aronica 9                  2) Joe Botticello 10              
     3) Joshua Tamsen 10                4) Alex Gottler 9                 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Grand Island                                        3:39.47   2  10   
     1) Jerome Masters 12               2) Sebastian Melendez 9           
     3) Tim Howard 12                   4) Joe Killian 11                 
  2 Batavia                                             3:43.78   1   8   
     1) Isaiah Ciociola 12              2) Sam Bartz 12                   
     3) Julio Vazquez 11                4) Campbell Andersen 12           
  3 Pioneer                                             3:45.01   2   6   
     1) Kaleb Hurlburt 11               2) Derek Stahley 10               
     3) Mike Rigerman 10                4) Jarod Fuss 11                  
  4 Newfane Central                                     3:45.41   2   4   
     1) Collin McCabe 11                2) Julian Nixon 11                
     3) Albert Kramp 12                 4) Reese Casinelli 11             
  5 Penfield                                            3:45.50   2   2   
     1) Jack Murphy 12                  2) Brad Farnham 12                
     3) Tyler Senall 11                 4) Chris Allen 10                 
  6 LeRoy                                               3:57.42   1   1   
     1) Gaven Cassidy 11                2) Grant Hertzler 12              
     3) Marquise Majors 11              4) Ethan Pocock 10                
  7 Oakfield/Elba                                       4:04.84   1 
     1) Josh Larmon 12                  2) Reno Klotzbach 11              
     3) Alex Hoy 9                      4) Jacob Walton 12                
  8 Holley Central                                      4:05.95   1 
     1) Chris Balys 12                  2) Matt DeSimone 11               
     3) Will Harrington 12              4) Jacob Downey 11                
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Penfield                                            8:21.81   10   
     1) Brad Farnham 12                 2) Zachary Gauronski 10           
     3) Jack Murphy 12                  4) Tyler Senall 11                
  2 Grand Island                                        8:24.52    8   
     1) Ryan Buzby 11                   2) Sebastian Melendez 9           
     3) Tim Howard 12                   4) Jerome Masters 12              
  3 Batavia                                             8:51.84    6   
     1) Nick Neid 11                    2) John Bruggman 10               
     3) Andrew Cunningham 11            4) Campbell Andersen 12           
  4 Pioneer                                             9:33.21    4   
     1) Trae Hill 9                     2) Eric Ward 11                   
     3) Grant Wright 8                  4) Jon Dziewa 12                  
  5 Holley Central                                      9:45.57    2   
     1) Will Harrington 12              2) Chris Balys 12                 
     3) Jacob Downey 11                 4) Nate Nothnagle 8               
  6 Newfane Central                                     9:47.51    1   
     1) Samuel Auernhamer 11            2) Noah Thornton 11               
     3) Collin McCabe 11                4) Robert Stevenson 10            
  7 LeRoy                                               9:58.94  
     1) Aidan Harrington 9              2) Grant Hertzler 12              
     3) Jake Montoya 10                 4) Ethan Pocock 10                
  8 Notre Dame-Batavia                                 10:06.35  
     1) Tyler Fuller 10                 2) Jacob Gualtieri 11             
     3) David Doan 10                   4) Trevor Nellis 11               
  9 Akron                                              10:38.50  
     1) Anthony Brandl 11               2) Mike Swiniarski 12             
     3) Devin Scotch 9                  4) Casey Zuba 10                  
 10 Oakfield/Elba                                      10:59.95  
     1) Nick Munger 9                   2) Emilo P-G 11                   
     3) Bryson Tobolski 10              4) J.T. Porier 9                  
 
Boys 1600 Sprint Medley Frosh-Soph
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Penfield                                            3:58.56   10   
  2 Batavia                                             4:02.22    8   
     1) Zakariah Jantzi 10              2) Taiyo Iburi-Bethel 10          
     3) Leo Liang 9                     4) John Bruggman 10               
  3 Pioneer                                             4:12.78    6   
     1) Trae Hill 9                     2) Josh Oun 9                     
     3) Ian Starkweather 10             4) Justin Siwa 9                  
  4 Grand Island                                        4:23.43    4   
     1) Nicholas Carey 10               2) Jagger Click 10                
     3) Muhammad Issa 9                 4) Brandon Bruner 10              
  5 Oakfield/Elba                                       4:25.65    2   
     1) Zack Hall 8                     2) Noah Gray 9                    
     3) Ty Mott 8                       4) J.T. Porier 9                  
  6 Notre Dame-Batavia                                  4:25.75    1   
     1) Austin Carrick 9                2) Austin Haller 10               
     3) Jayson Reinhart 9               4) David Doan 10                  
  7 Gates-Chili                                         4:34.32  
     1) Demetrius Mitchel 9             2) Dustin Meyer 10                
     3) Kibonge Bisetsa 8               4) Mair Morrison 9                
  8 Holley Central                                      4:35.00  
     1) William Lavender 10             2) John Mounts 10                 
     3) Nate Nothnagle 8                4) Matt Hahn 10                   
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brandon Burke             12 Byron-Bergen           6-00.00   10   
  2 Canyon Roster             11 LeRoy                  5-08.00    8   
  3 Freddie Cunningham        12 Batavia                5-06.00    6   
  4 James Essenburg           11 Newfane Cent           5-04.00    4   
  5 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield              J5-04.00    2   
  6 Tyler Cottrell             9 Newfane Cent           5-02.00    1   
  7 Jack Hopkins              12 Barker HS              5-00.00  
  8 Joe Botticello            10 Grand Island           4-09.00  
  8 Alex Morales              12 Batavia                4-09.00  
  8 Alessio LaRock            12 Batavia                4-09.00  
  8 Noah DiLorenzo            12 Barker HS              4-09.00  
  8 Andrew Jenks              11 Barker HS              4-09.00  
 13 Justin Siwa                9 Pioneer                4-06.00  
 13 Chris Shabazz              8 Albion                 4-06.00  
 13 Brandan Siwa              12 Pioneer                4-06.00  
 13 Kristian DeWald           11 LeRoy                  4-06.00  
 13 Nicholas Carey            10 Grand Island           4-06.00  
 -- Josh Kelley               11 Holley Centr                NH  
 -- Alex Gottler               9 Grand Island                NH  
 -- Mike Bowen                12 Oakfield/Elb                NH  
 -- Jayson Reinhart            9 Notre Dame-B                NH  
 -- Kade Lambert               9 LeRoy                       NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brandon Burke             12 Byron-Bergen          20-05.75   10   
  2 Andrew Mruczek            12 Batavia               19-10.50    8   
  3 Jonathan Liciaga          11 Batavia               19-04.00    6   
  4 Wake Kless                11 Pioneer               18-07.75    4   
  5 Collin Stauffer           11 LeRoy                 18-05.50    2   
  6 Brad Misiak               12 Notre Dame-B          18-03.50    1   
  7 Camron LaBarge            11 Holley Centr          17-11.75  
  8 James Essenburg           11 Newfane Cent          17-09.75  
  8 Mike Rigerman             10 Pioneer               17-09.75  
 10 Tyler Cottrell             9 Newfane Cent          17-09.50  
 11 Matt DeSimone             11 Holley Centr          17-08.75  
 12 Jake Arnold               12 Barker HS             17-06.00  
 13 Alex Daniel               10 Warsaw                17-04.75  
 14 Matt Pestinger            12 Barker HS             17-02.75  
 15 Jackson Hays              11 Penfield              17-00.00  
 16 Julius Ohlson             10 Oakfield/Elb          16-08.50  
 17 Ethan Wolford-Tuffy        9 Penfield              16-04.00  
 18 Jagger Click              10 Grand Island          16-01.50  
 19 Jayson Reinhart            9 Notre Dame-B          14-10.00  
 20 Travis Lambert             9 Byron-Bergen          14-09.00  
 21 Alex Hoy                   9 Oakfield/Elb          14-08.00  
 22 Alex Gottler               9 Grand Island          13-00.00  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brandon Burke             12 Byron-Bergen          43-08.25   10   
  2 Jonah McGrath             12 Penfield              41-08.25    8   
  3 Freddie Cunningham        12 Batavia               40-04.50    6   
  4 Alex Daniel               10 Warsaw                38-09.25    4   
  5 Tre Yaskulski             10 Albion                38-05.25    2   
  6 Collin Stauffer           11 LeRoy                 37-10.50    1   
  7 Trevor Cleversley         11 Akron                 36-01.50  
  8 John Bruggman             10 Batavia               35-04.50  
  9 Tyler Cottrell             9 Newfane Cent          34-09.50  
 10 Jordan Robertson          12 Warsaw                33-11.50  
 11 Jack Steinagel            11 Grand Island          33-09.50  
 12 Trae Hill                  9 Pioneer               33-03.50  
 13 Ty Mott                    8 Oakfield/Elb          32-10.00  
 14 Anthony Leising           11 Barker HS             32-05.00  
 15 John Mounts               10 Holley Centr          32-01.25  
 16 Ethan Curry               12 Oakfield/Elb          32-00.00  
 17 Joe Botticello            10 Grand Island          31-11.50  
 18 Kristian DeWald           11 LeRoy                 31-06.50  
 19 Noah DiLorenzo            12 Barker HS             30-08.50  
 19 Mike Rigerman             10 Pioneer               30-08.50  
 21 Chris Kozolowski          10 Penfield              26-00.75  
 22 Charlie Turpyn             8 Holley Centr          25-09.50  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anthony Ray               11 Batavia               49-07.00   10   
  2 Derek Gilbert             11 Warsaw                41-07.00    8   
  3 Jaheim Smith              10 Batavia               38-10.75    6   
  4 Alex Rood                  9 Batavia               36-09.00    4   
  5 Marshall Schultz          10 LeRoy                 36-06.00    2   
  6 Jacob Licht               12 Newfane Cent          36-02.00    1   
  7 Tristan Makowski          10 Pioneer               35-09.00  
  8 Fred Finter               11 Penfield              35-01.00  
  9 Bradley Stevenson         12 Grand Island          34-08.00  
 10 Ethan Woodward             9 Warsaw                34-02.50  
 11 Denten Tilly               9 Pioneer               33-10.50  
 12 Trevor Tomtishen          12 Newfane Cent          32-11.00  
 13 Ryan Jellinick            10 Grand Island          32-08.00  
 14 Paul McDermott            11 Byron-Bergen          32-07.00  
 15 Emery Marsh               11 Pioneer               32-03.00  
 16 Matt Hahn                 10 Holley Centr          31-09.50  
 17 Oleg Peluisenok           12 Notre Dame-B          31-09.00  
 18 Alex Mounts               12 Holley Centr          31-07.75  
 19 Mathew Walker             12 Newfane Cent          31-05.50  
 20 Jacob Burlingame          11 Byron-Bergen          31-02.50  
 21 John Igoe                 11 Oakfield/Elb          31-02.25  
 22 Noah Rocklein             12 Barker HS             30-10.50  
 23 Kyle Moeller              12 Barker HS             30-07.50  
 24 Dylan Rykert               9 Oakfield/Elb          30-03.50  
 25 Patrick Richardson        10 LeRoy                 30-02.50  
 26 Craig Parfinski           12 Barker HS             29-09.00  
 27 Bryce Bordonaro           11 LeRoy                 29-08.50  
 28 Hunter Mclean             10 Holley Centr          29-08.00  
 29 Jackson Hays              11 Penfield              29-01.00  
 30 Spencer Abbott            10 Penfield              28-07.00  
 31 Joey Staniszewski          9 Oakfield/Elb          27-08.00  
 32 Braeden Zimmerman          9 Byron-Bergen          25-09.50  
 33 Austin Haller             10 Notre Dame-B          25-02.00  
 34 Myles Brewer              10 Albion                25-01.50  
 35 Chris Neal                11 Notre Dame-B          24-04.00  
 36 Muhammad Issa              9 Grand Island          20-01.75  
 -- Luke Lojek                 9 Akron                     FOUL  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Killian Lewis                Pembroke                151-00   10   
  2 Anthony Ray               11 Batavia                 142-08    8   
  3 Derek Gilbert             11 Warsaw                  114-04    6   
  4 Emery Marsh               11 Pioneer                 104-06    4   
  5 Ian SanFratello           12 Batavia                 104-05    2   
  6 Bradley Stevenson         12 Grand Island            103-08    1   
  7 Jacob Licht               12 Newfane Cent            100-02  
  8 Paul McDermott            11 Byron-Bergen             99-11  
  9 Jimmy Zickl               12 Notre Dame-B             99-09  
 10 Tristan Makowski          10 Pioneer                  98-06  
 11 Tyler Doctor              12 Oakfield/Elb             97-02  
 12 Noah Rocklein             12 Barker HS                95-02  
 13 Matt Hahn                 10 Holley Centr             94-05  
 14 Derek Biscaro             11 Pioneer                  92-04  
 15 Marshall Schultz          10 LeRoy                    92-01  
 16 Patrick Richardson        10 LeRoy                    91-06  
 17 Tino Zinni                11 Batavia                  90-09  
 18 Cam Smith                 11 Oakfield/Elb             89-10  
 19 Ethan Woodward             9 Warsaw                   89-09  
 20 Bryce Bordonaro           11 LeRoy                    88-00  
 21 John Igoe                 11 Oakfield/Elb             87-02  
 22 Nick Perry                 9 Albion                   86-03  
 23 Derick Dietrich           12 Newfane Cent             85-01  
 24 Braxton Leary-Hart        12 Holley Centr             83-09  
 25 Chris Neal                11 Notre Dame-B             81-11  
 26 Sean Clarke                9 Penfield                 81-01  
 27 Craig Parfinski           12 Barker HS                79-10  
 28 Hunter Mclean             10 Holley Centr             79-08  
 29 Ryan Jellinick            10 Grand Island             79-07  
 30 Myles Brewer              10 Albion                   79-02  
 31 Andrew Jenks              11 Barker HS                77-11  
 32 Jacob Burlingame          11 Byron-Bergen             69-05  
 33 Braeden Zimmerman          9 Byron-Bergen             66-01  
 34 Luke Lojek                 9 Akron                    61-03  
 35 Evan Bender               11 Grand Island             60-06  
 36 Sullivan Carreira          9 Penfield                 58-02  
 -- Nathan Farnham            10 Penfield                  FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Williamsville North        114        2) Penfield                   81.33
    3) Batavia                     75        4) Springville                55   
    5) Newfane Central             54        6) LeRoy                      48   
    7) Barker HS                   35.33     8) Byron-Bergen               29   
    9) Albion                      28       10) Notre Dame-Batavia         20   
   11) Gates-Chili                 18       11) Holley Central             18   
   13) Akron                       14.33    14) Warsaw                     11   
   15) Oakfield/Elba                8       16) Grand Island                7   
 
                    Men - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Batavia                    154        2) Penfield                  130   
    3) Pioneer                     54        4) LeRoy                      44   
    4) Grand Island                44        6) Newfane Central            37   
    7) Byron-Bergen                34        8) Barker HS                  21   
    9) Warsaw                      18       10) Albion                     12   
   11) Springville                 10       11) Pembroke                   10   
   13) Holley Central               8       14) Notre Dame-Batavia          4   
   14) Oakfield/Elba                4       14) Akron                       4   
   17) Gates-Chili                  1