Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 06/09/2017 11:05 PM
                          McMullen Miles - 06/09/2017                          
                            St. John Fisher College                            
                                    Results                                    
 
Women 1 Mile Run Elite Master
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Karen Brady              W43 Unattached                      5:42.70  
  2 Karyl U Sargent          W54 Unattached                      6:02.87  
  3 Caroline U Bucci         W44 Unattached                      6:11.03  
  4 Kathleen U Hayden        W51 Rochester, NY                   6:13.11  
  5 Patricia Pirnie          W53 Unattached                      6:22.31  
  6 Jeanette George          W42 Newark, NY                      6:53.22  
  7 Colleen Daggs            W47 Victor, NY                      7:08.02  
 
Women 1 Mile Run 6:00-9:59
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lynn Gottfried           W37 Penfield, NY                    6:18.39  
  2 Rachael Rapoza           W20 Rochester, NY                   6:29.99  
  3 Katie Mackey             W31 Rochester, NY                   6:30.94  
  4 Jacqueline VanDewater    W32 Unattached                      6:31.24  
  5 Katherine Dey            W31 Pittsford, NY                   6:31.59  
  6 Jennifer DiSalvo         W43 Unattached                      7:07.75  
  7 Ann Martin               W59 Unattached                      7:38.13  
  8 Diana Phillies           W53 Unattached                      7:46.42  
  9 Carolyn U Smith-Hanna    W66 Pittsford, NY                   7:51.71  
 10 Laura Ciaio              W50 Unattached                      7:55.23  
 11 Melanie Zandvoort        W56 Unattached                      8:03.70  
 12 Pam U Nudd               W56 Rochester, NY                   8:11.50  
 13 Kelley Demonte           W49 Unattached                      8:39.21  
 14 Tanya Landon             W49 Unattached                      8:47.62  
 15 Vickey Beaver            W43 Rochester, NY                   8:53.82  
 16 Cecillia Hoskins         W19 Unattached                      8:54.93  
 17 Stephanie U Krusch       W25 Pittsford, NY                   8:56.71  
 18 Donna Roberts            W64 Unattached                      9:03.01  
 19 Jennifer Gaudina         W44 Unattached                      9:12.69  
 
Women 1 Mile Run merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Monicah U Otwori         W32 Fairport, NY                    5:02.14   4 
  2 Hannah U Davidson        W27 Saratoga Springs, N             5:08.89   4 
  3 Emma Jones               W21 West Henrietta, NY              5:14.07   4 
  4 Rachel U Cackett         W26 Unattached                      5:41.40   4 
  5 Karen Brady              W43 Unattached                      5:42.70   3 
  6 Karyl U Sargent          W54 Unattached                      6:02.87   3 
  7 Caroline U Bucci         W44 Unattached                      6:11.03   3 
  8 Kathleen U Hayden        W51 Rochester, NY                   6:13.11   3 
  9 Lynn Gottfried           W37 Penfield, NY                    6:18.39   2 
 10 Patricia Pirnie          W53 Unattached                      6:22.31   3 
 11 Rachael Rapoza           W20 Rochester, NY                   6:29.99   2 
 12 Katie Mackey             W31 Rochester, NY                   6:30.94   2 
 13 Jacqueline VanDewater    W32 Unattached                      6:31.24   2 
 14 Katherine Dey            W31 Pittsford, NY                   6:31.59   2 
 15 Jeanette George          W42 Newark, NY                      6:53.22   3 
 16 Jennifer DiSalvo         W43 Unattached                      7:07.75   2 
 17 Colleen Daggs            W47 Victor, NY                      7:08.02   3 
 18 Ann Martin               W59 Unattached                      7:38.13   2 
 19 Diana Phillies           W53 Unattached                      7:46.42   2 
 20 Carolyn U Smith-Hanna    W66 Pittsford, NY                   7:51.71   2 
 21 Laura Ciaio              W50 Unattached                      7:55.23   2 
 22 Melanie Zandvoort        W56 Unattached                      8:03.70   2 
 23 Pam U Nudd               W56 Rochester, NY                   8:11.50   2 
 24 Kelley Demonte           W49 Unattached                      8:39.21   2 
 25 Tanya Landon             W49 Unattached                      8:47.62   2 
 26 Vickey Beaver            W43 Rochester, NY                   8:53.82   2 
 27 Cecillia Hoskins         W19 Unattached                      8:54.93   2 
 28 Stephanie U Krusch       W25 Pittsford, NY                   8:56.71   2 
 29 Donna Roberts            W64 Unattached                      9:03.01   2 
 30 Jennifer Gaudina         W44 Unattached                      9:12.69   2 
 -- Girl Dummy               W80 dummy                         X40:00.00   1 
 
Women 1 Mile Run Elite -5:59
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Monicah U Otwori         W32 Fairport, NY                    5:02.14  
  2 Hannah U Davidson        W27 Saratoga Springs, N             5:08.89  
  3 Emma Jones               W21 West Henrietta, NY              5:14.07  
  4 Rachel U Cackett         W26 Unattached                      5:41.40  
 
Men 1 Mile Run Elite- 4:59
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brian U Crimmins         M24 Big Flats, NY                   4:09.22  
  2 Cooper U Roach           M23 Honeoye Falls, NY               4:09.86  
  3 Omar U Boulama           M23 Walworth, NY                    4:13.87  
  4 Nicholas U Guarino       M28 Bergen, NY                      4:14.80  
  5 Zacchaeus Widner         M26 Lansing, MI                     4:16.60  
  6 Elliot U Martynkiewicz   M23 East Aurora, NY                 4:21.56  
  7 Chris U Stogsdill        M26 Syracuse, NY                    4:22.01  
  8 Tyler U Senall           M16 Fairport, NY                    4:24.64  
  9 Brennan Root             M21 Rush, NY                        4:25.83  
 10 Josh U Guarino           M28 Bergen, NY                      4:28.41  
 11 Matthew U Herbert        M24 Unattached                      4:31.41  
 12 Matthew U Pierce         M25 Rochester, NY                   4:32.50  
 13 Maurie U Clark           M24 Rochester, NY                   4:35.65  
 14 Brendan Gregg            M25 Unattached                      4:36.11  
 15 Bobby U Cooper           M22 Macedon, NY                     4:39.57  
 16 Andy U Wigton            M33 Rochester, NY                   4:44.31  
 17 Matt McMullen            M15 Unattached                      4:49.45  
 18 Jonathan U Pinney        M28 Rochester, NY                   4:50.68  
 19 John U Stephens          M35 Webster, NY                     5:03.27  
 20 Jeremiah Bailey          M31 Unattached                      5:11.33  
 
Men 1 Mile Run Elite Master
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tim U Rieth              M41 Rochester, NY                   4:57.38  
  2 Mike U Nier              M52 Rochester, NY                   5:06.12  
  3 Michael U Gardella       M54 Rochester, NY                   5:11.38  
  4 Dale U Flanders          M52 Allegany, NY                    5:19.85  
  5 Douglas Sheahan          M45 Victor, NY                      5:28.70  
  6 Paul U Noe               M57 East Amherst, NY                5:28.94  
  7 Mark Larson              M47 Rochester, NY                   5:30.48  
  8 Venelin U Tchamov        M50 Rochester, NY                   5:39.79  
  9 Kevin U Clinefelter      M61 Rochester, NY                   5:44.90  
 10 Bill U Beyerbach         M62 Rochester, NY                   5:47.95  
 11 Jeffrey Cox              M49 Rochester, NY                   5:50.38  
 12 Mike Reinharolt          M53 Unattached                      5:54.33  
 13 Dave Adams               M44 Macedon, NY                     5:59.32  
 14 Tony U Gingello          M70 Rochester, NY                   6:30.43  
 
Men 1 Mile Run merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brian U Crimmins         M24 Big Flats, NY                   4:09.22   5 
  2 Cooper U Roach           M23 Honeoye Falls, NY               4:09.86   5 
  3 Omar U Boulama           M23 Walworth, NY                    4:13.87   5 
  4 Nicholas U Guarino       M28 Bergen, NY                      4:14.80   5 
  5 Zacchaeus Widner         M26 Lansing, MI                     4:16.60   5 
  6 Elliot U Martynkiewicz   M23 East Aurora, NY                 4:21.56   5 
  7 Chris U Stogsdill        M26 Syracuse, NY                    4:22.01   5 
  8 Tyler U Senall           M16 Fairport, NY                    4:24.64   5 
  9 Brennan Root             M21 Rush, NY                        4:25.83   5 
 10 Josh U Guarino           M28 Bergen, NY                      4:28.41   5 
 11 Matthew U Herbert        M24 Unattached                      4:31.41   5 
 12 Matthew U Pierce         M25 Rochester, NY                   4:32.50   5 
 13 Maurie U Clark           M24 Rochester, NY                   4:35.65   5 
 14 Brendan Gregg            M25 Unattached                      4:36.11   5 
 15 Bobby U Cooper           M22 Macedon, NY                     4:39.57   5 
 16 Andy U Wigton            M33 Rochester, NY                   4:44.31   5 
 17 Matt McMullen            M15 Unattached                      4:49.45   5 
 18 Jonathan U Pinney        M28 Rochester, NY                   4:50.68   5 
 19 Tim U Rieth              M41 Rochester, NY                   4:57.38   4 
 20 John U Stephens          M35 Webster, NY                     5:03.27   5 
 21 Mike U Nier              M52 Rochester, NY                   5:06.12   4 
 22 Brian Suhr               M33 Rochester, NY                   5:08.77   3 
 23 Jeremiah Bailey          M31 Unattached                      5:11.33   5 
 24 Michael U Gardella       M54 Rochester, NY                   5:11.38   4 
 25 Daniel U Stark           M31 Unattached                      5:13.23   3 
 26 Stephen U Ruchlin        M48 Unattached                      5:15.77   3 
 27 Dale U Flanders          M52 Allegany, NY                    5:19.85   4 
 28 Douglas Sheahan          M45 Victor, NY                      5:28.70   4 
 29 Paul U Noe               M57 East Amherst, NY                5:28.94   4 
 30 Mark Larson              M47 Rochester, NY                   5:30.48   4 
 31 Mike Soltiz              M28 Rochester, NY                   5:30.71   3 
 32 Igor Orlovich            M40 Penfield, NY                    5:31.47   3 
 33 Venelin U Tchamov        M50 Rochester, NY                   5:39.79   4 
 34 Kevin U Clinefelter      M61 Rochester, NY                   5:44.90   4 
 35 Bill U Beyerbach         M62 Rochester, NY                   5:47.95   4 
 36 Jeffrey Cox              M49 Rochester, NY                   5:50.38   4 
 37 Mark Battaglia           M49 Rochester, NY                   5:52.10   3 
 38 Mike Reinharolt          M53 Unattached                      5:54.33   4 
 39 Dave Adams               M44 Macedon, NY                     5:59.32   4 
 40 Prem Kumar               M42 Unattached                      6:00.48   3 
 41 Farrell Sprague          M39 Unattached                      6:12.53   3 
 42 Daniel Mruzek            M51 Fairport, NY                    6:23.49   3 
 43 Jason Gottfried          M37 Penfield, NY                    6:25.04   3 
 44 Blaze Veljouski          M29 Unattached                      6:25.76   3 
 45 David U Kennedy          M62 Fairport, NY                    6:27.52   3 
 46 Bill Claess              M66 Unattached                      6:29.83   3 
 47 Tony U Gingello          M70 Rochester, NY                   6:30.43   4 
 48 Andrew Farmer            M45 Avon, NY                        6:34.76   3 
 49 Douglas DeWeaver         M59 Rochester, NY                   6:35.82   3 
 50 Ken Marvald              M54 Unattached                      6:36.72   3 
 51 William McGuinness       M50 Rochester, NY                   6:40.05   3 
 52 Keith Yeates             M70 Unattached                      6:54.57   3 
 53 George Dieffenbach       M64 Pittsburgh, PA                  6:59.53   3 
 54 Todo Beverly             M56 Unattached                      7:01.03   3 
 55 David Davenport          M66 Unattached                      7:17.63   3 
 56 Christopher Maira        M45 Fairport, NY                    7:51.39   2 
 57 Stephen Hedges           M68 Rochester, NY                   7:56.11   2 
 58 Dwight U Rogers          M75 Churchville, NY                 7:57.11   2 
 59 Gary Leytet              M63 Unattached                      8:06.99   2 
 60 Darrell Johanneman       M42 Fairport, NY                    8:13.16   2 
 61 Douglas Jones            M64 Unattached                      9:14.14   2 
 -- Guy Dummy                M80 dummy                         X40:00.00   1 
 
Men 1 Mile Run 5:00 - 7:59
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brian Suhr               M33 Rochester, NY                   5:08.77  
  2 Daniel U Stark           M31 Unattached                      5:13.23  
  3 Stephen U Ruchlin        M48 Unattached                      5:15.77  
  4 Mike Soltiz              M28 Rochester, NY                   5:30.71  
  5 Igor Orlovich            M40 Penfield, NY                    5:31.47  
  6 Mark Battaglia           M49 Rochester, NY                   5:52.10  
  7 Prem Kumar               M42 Unattached                      6:00.48  
  8 Farrell Sprague          M39 Unattached                      6:12.53  
  9 Daniel Mruzek            M51 Fairport, NY                    6:23.49  
 10 Jason Gottfried          M37 Penfield, NY                    6:25.04  
 11 Blaze Veljouski          M29 Unattached                      6:25.76  
 12 David U Kennedy          M62 Fairport, NY                    6:27.52  
 13 Bill Claess              M66 Unattached                      6:29.83  
 14 Andrew Farmer            M45 Avon, NY                        6:34.76  
 15 Douglas DeWeaver         M59 Rochester, NY                   6:35.82  
 16 Ken Marvald              M54 Unattached                      6:36.72  
 17 William McGuinness       M50 Rochester, NY                   6:40.05  
 18 Keith Yeates             M70 Unattached                      6:54.57  
 19 George Dieffenbach       M64 Pittsburgh, PA                  6:59.53  
 20 Todo Beverly             M56 Unattached                      7:01.03  
 21 David Davenport          M66 Unattached                      7:17.63  
 
Men 1 Mile Run 8:00-10:00
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Christopher Maira        M45 Fairport, NY                    7:51.39  
  2 Stephen Hedges           M68 Rochester, NY                   7:56.11  
  3 Dwight U Rogers          M75 Churchville, NY                 7:57.11  
  4 Gary Leytet              M63 Unattached                      8:06.99  
  5 Darrell Johanneman       M42 Fairport, NY                    8:13.16  
  6 Douglas Jones            M64 Unattached                      9:14.14  
 
M15-19 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tyler U Senall           M16 Fairport, NY                    4:24.64   6 
  2 Matt McMullen            M15 Unattached                      4:49.45   6 
 
W15-19 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cecillia Hoskins         W19 Unattached                      8:54.93   8 
 
W20-24 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Emma Jones               W21 West Henrietta, NY              5:14.07  10 
  2 Rachael Rapoza           W20 Rochester, NY                   6:29.99   8 
 
M20-24 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brian U Crimmins         M24 Big Flats, NY                   4:09.22   6 
  2 Cooper U Roach           M23 Honeoye Falls, NY               4:09.86   6 
  3 Omar U Boulama           M23 Walworth, NY                    4:13.87   6 
  4 Elliot U Martynkiewicz   M23 East Aurora, NY                 4:21.56   6 
  5 Brennan Root             M21 Rush, NY                        4:25.83   6 
  6 Matthew U Herbert        M24 Unattached                      4:31.41   6 
  7 Maurie U Clark           M24 Rochester, NY                   4:35.65   6 
  8 Bobby U Cooper           M22 Macedon, NY                     4:39.57   6 
 
W25-29 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hannah U Davidson        W27 Saratoga Springs, N             5:08.89  10 
  2 Rachel U Cackett         W26 Unattached                      5:41.40  10 
  3 Stephanie U Krusch       W25 Pittsford, NY                   8:56.71   8 
 
M25-29 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Nicholas U Guarino       M28 Bergen, NY                      4:14.80   6 
  2 Zacchaeus Widner         M26 Lansing, MI                     4:16.60   6 
  3 Chris U Stogsdill        M26 Syracuse, NY                    4:22.01   6 
  4 Josh U Guarino           M28 Bergen, NY                      4:28.41   6 
  5 Matthew U Pierce         M25 Rochester, NY                   4:32.50   6 
  6 Brendan Gregg            M25 Unattached                      4:36.11   6 
  7 Jonathan U Pinney        M28 Rochester, NY                   4:50.68   6 
  8 Mike Soltiz              M28 Rochester, NY                   5:30.71   4 
  9 Blaze Veljouski          M29 Unattached                      6:25.76   4 
 
M30 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Andy U Wigton            M33 Rochester, NY                   4:44.31   6 
  2 Brian Suhr               M33 Rochester, NY                   5:08.77   4 
  3 Jeremiah Bailey          M31 Unattached                      5:11.33   6 
  4 Daniel U Stark           M31 Unattached                      5:13.23   4 
 
W30 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Monicah U Otwori         W32 Fairport, NY                    5:02.14  10 
  2 Katie Mackey             W31 Rochester, NY                   6:30.94   8 
  3 Jacqueline VanDewater    W32 Unattached                      6:31.24   8 
  4 Katherine Dey            W31 Pittsford, NY                   6:31.59   8 
 
M35 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 John U Stephens          M35 Webster, NY                     5:03.27   6 
  2 Farrell Sprague          M39 Unattached                      6:12.53   4 
  3 Jason Gottfried          M37 Penfield, NY                    6:25.04   4 
 
W35 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lynn Gottfried           W37 Penfield, NY                    6:18.39   8 
 
M40 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tim U Rieth              M41 Rochester, NY                   4:57.38   5 
  2 Igor Orlovich            M40 Penfield, NY                    5:31.47   4 
  3 Dave Adams               M44 Macedon, NY                     5:59.32   5 
  4 Prem Kumar               M42 Unattached                      6:00.48   4 
  5 Darrell Johanneman       M42 Fairport, NY                    8:13.16   3 
 
W40 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Karen Brady              W43 Unattached                      5:42.70   9 
  2 Caroline U Bucci         W44 Unattached                      6:11.03   9 
  3 Jeanette George          W42 Newark, NY                      6:53.22   9 
  4 Jennifer DiSalvo         W43 Unattached                      7:07.75   8 
  5 Vickey Beaver            W43 Rochester, NY                   8:53.82   8 
  6 Jennifer Gaudina         W44 Unattached                      9:12.69   8 
 
M45 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Stephen U Ruchlin        M48 Unattached                      5:15.77   4 
  2 Douglas Sheahan          M45 Victor, NY                      5:28.70   5 
  3 Mark Larson              M47 Rochester, NY                   5:30.48   5 
  4 Jeffrey Cox              M49 Rochester, NY                   5:50.38   5 
  5 Mark Battaglia           M49 Rochester, NY                   5:52.10   4 
  6 Andrew Farmer            M45 Avon, NY                        6:34.76   4 
  7 Christopher Maira        M45 Fairport, NY                    7:51.39   3 
 
W45 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Colleen Daggs            W47 Victor, NY                      7:08.02   9 
  2 Kelley Demonte           W49 Unattached                      8:39.21   8 
  3 Tanya Landon             W49 Unattached                      8:47.62   8 
 
M50 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mike U Nier              M52 Rochester, NY                   5:06.12   5 
  2 Michael U Gardella       M54 Rochester, NY                   5:11.38   5 
  3 Dale U Flanders          M52 Allegany, NY                    5:19.85   5 
  4 Venelin U Tchamov        M50 Rochester, NY                   5:39.79   5 
  5 Mike Reinharolt          M53 Unattached                      5:54.33   5 
  6 Daniel Mruzek            M51 Fairport, NY                    6:23.49   4 
  7 Ken Marvald              M54 Unattached                      6:36.72   4 
  8 William McGuinness       M50 Rochester, NY                   6:40.05   4 
 
W50 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Karyl U Sargent          W54 Unattached                      6:02.87   9 
  2 Kathleen U Hayden        W51 Rochester, NY                   6:13.11   9 
  3 Patricia Pirnie          W53 Unattached                      6:22.31   9 
  4 Diana Phillies           W53 Unattached                      7:46.42   8 
  5 Laura Ciaio              W50 Unattached                      7:55.23   8 
 
M55 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Paul U Noe               M57 East Amherst, NY                5:28.94   5 
  2 Douglas DeWeaver         M59 Rochester, NY                   6:35.82   4 
  3 Todo Beverly             M56 Unattached                      7:01.03   4 
 
W55 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ann Martin               W59 Unattached                      7:38.13   8 
  2 Melanie Zandvoort        W56 Unattached                      8:03.70   8 
  3 Pam U Nudd               W56 Rochester, NY                   8:11.50   8 
 
W60 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Donna Roberts            W64 Unattached                      9:03.01   8 
 
M60 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kevin U Clinefelter      M61 Rochester, NY                   5:44.90   5 
  2 Bill U Beyerbach         M62 Rochester, NY                   5:47.95   5 
  3 David U Kennedy          M62 Fairport, NY                    6:27.52   4 
  4 George Dieffenbach       M64 Pittsburgh, PA                  6:59.53   4 
  5 Gary Leytet              M63 Unattached                      8:06.99   3 
  6 Douglas Jones            M64 Unattached                      9:14.14   3 
 
W65 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Carolyn U Smith-Hanna    W66 Pittsford, NY                   7:51.71   8 
 
M65 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bill Claess              M66 Unattached                      6:29.83   4 
  2 David Davenport          M66 Unattached                      7:17.63   4 
  3 Stephen Hedges           M68 Rochester, NY                   7:56.11   3 
 
M70 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tony U Gingello          M70 Rochester, NY                   6:30.43   5 
  2 Keith Yeates             M70 Unattached                      6:54.57   4 
 
M75+ 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dwight U Rogers          M75 Churchville, NY                 7:57.11   3 
 -- Guy Dummy                M80 dummy                         X40:00.00   2 
 
W75+ 1 Mile Run all merged
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
 -- Girl Dummy               W80 dummy                         X40:00.00   7 
 
Mixed 1 Mile Run HS - 15-18
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaac Crandall           M15 Fulton, NY                      4:39.66  
  2 Ben Dertinger            M15 Webster, NY                     4:51.12  
  3 Ahren Spaker             M16 Unattached                      4:52.25  
  4 Andrew Lembo-Ehms        M16 Webster, NY                     4:55.69  
  5 Jack Snover              M17 Penfield, NY                    4:56.68  
  6 Oliver Lindblom          M18 Rochester, NY                   4:57.97  
  7 Josh Pomerleau           M17 Webster, NY                     4:59.08  
  8 Nick Templeton           M16 Rochester, NY                   5:05.25  
  9 Nicholas Dauphince       M17 Unattached                      5:05.40  
 10 Nathan Johanneman        M15 Fairport, NY                    5:22.23  
 11 May Dauerheia            M15 Unattached                      5:27.05  
 12 Erik Juiliani            M17 Unattached                      5:51.76  
 13 Alia U Spaker            W12 Unattached                      5:53.11  
 14 Candace Tytler           W12 Rochester, NY                   5:57.78  
 15 Colleen Tytler           W14 Rochester, NY                   6:22.52  
 
Mixed 1 Mile Run Youth-8-14
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Connor Kerr              M14 Macedon, NY                     5:40.82  
  2 Keegan Brady             M11 Unattached                      5:43.49  
  3 Jack-Henry Fricon        M13 Unattached                      5:44.52  
  4 Owen Gasper               M9 Auburn, NY                      6:01.05  
  5 Catherine Staley         W10 Unattached                      6:03.69  
  6 Troy Conner              M13 Rochester, NY                   6:23.35  
  7 Mason Vitale             M11 Unattached                      6:40.88  
  8 Noah Coleman             M11 Auburn, NY                      6:58.55  
  9 Gabe Dauereia            M12 Unattached                      6:59.83  
 10 Itamar Zahavi            M12 Unattached                      7:06.56  
 11 Kendall Smith            W10 Fairport, NY                    7:10.27  
 12 Shannon Conner           W13 Unattached                      7:11.24  
 13 Nathan Ruchlin           M10 Unattached                      7:12.53  
 14 Ella Varga               W12 auburn, NY                      7:14.82  
 15 Elizabeth Tytler         W10 Rochester, NY                   7:21.24  
 16 David Blodgett            M9 Fairport, NY                    7:30.95  
 17 Giovanni Bucci            M9 Unattached                      7:33.73  
 18 Mary Gasper              W11 Auburn, NY                      7:38.75  
 19 Landon Healey             M8 Rochester, NY                   7:39.31  
 20 William Schultz           M7 Auburn, NY                      7:42.12  
 21 Kyleen Brady              W9 Unattached                      7:42.20  
 22 Jacob Varga               M8 auburn, NY                      7:47.09  
 23 Isabella Bucci           W10 Unattached                      8:13.12  
 24 Ronan Smith               M6 Fairport, NY                    8:15.34  
 25 Luke Daggs                M8 Victor, NY                      8:20.17  
 26 Emma Heerkens            W12 East Rochester, NY              8:28.61  
 27 Anna Blodgett             W6 Fairport, NY                    8:37.18  
 -- Marczlliaa Vitale         W9 Unattached                          DNF