Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/23/2018 11:44 PM
                    Section V - State Qualifier - 2/23/2018                    
                                      RIT                                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Indya Richards            11 Gates-Chili               8.10Q  4 
  2 Destiny Fernandes         11 Greece Athen              8.55Q  2 
  3 Anaya Dees                10 Hilton                    8.73Q  3 
  4 Nazir McCray              12 S.O.T.A.                  8.93Q  1 
  5 Brianna Allen             12 Marion                    9.34q  4 
  6 Maya Prosser              10 Penfield                  9.37q  3  9.363
  7 McKenna Cone              11 LeRoy                     9.37q  1  9.364
  8 Ashanti Muhammad          11 Mercy                     9.45q  4 
  9 Jacquelynn Smith          12 Greece Arcad              9.51   2 
 10 Sophia Konstantinou        9 Williamson                9.57   2 
 11 Cianna Burr                8 Sodus                     9.67   3 
 12 Alyssa Delany             11 Hornell                   9.72   1 
 13 Kelly Williams            12 Marion                    9.76   1 
 14 Miranda Hughes            12 Rush-Henriet              9.79   3  9.786
 15 Tyara McLamore            12 Greece Athen              9.79   4  9.789
 16 Rachel Mahoney            10 Mynderse Aca              9.86   2 
 17 Arianna Fair              12 Hilton                    9.89   1 
 18 Kathryn Miller            12 Warsaw                    9.97   4  9.967
 19 Erin Lynch                12 Greece Athen              9.97   3  9.970
 20 Lindsay Allen             12 Brockport                10.07   1 
 21 Erika Lawson               9 Webster Schr             10.22   2 
 22 Morgan Stewart            12 Penfield                 10.26   2 
 23 Alexandria Mendez         11 Brockport                10.29   2 
 24 Reilly Mullen             12 Hilton                   10.32   4 
 25 Becca Milks                9 Brockport                10.34   3 
 26 Abby Statskey             10 Rush-Henriet             10.40   4 
 27 Kailyn Crawford           11 Newark HS                10.64   1 
 28 Kamaiya Burnett           10 Gr Odyssey               10.78   1 
 -- Tonian Williams           11 Greece Olymp                DQ   2 
 
Event 2  Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Eric Davis                12 Batavia                   7.91Q  4 
  2 Sinan Ersan               12 Webster Schr              7.95Q  2 
  3 Michael Warren            12 Uprep Roch                7.97Q  3  7.966
  4 Michael Bayley            11 Victor Centr              7.97Q  1  7.968
  5 Kobe Lewis                12 Rush-Henriet              7.99q  1 
  6 Derrick Rogers            12 Gates-Chili               8.07q  2 
  7 Parker Groff              12 Jasper-Troup              8.18q  4 
  8 Anthony Ren               12 Pittsford Me              8.29q  4 
  9 Cole Vandenberg           12 Victor Centr              8.37   3 
 10 Trenton Wynn              11 Penfield                  8.38   3 
 11 Ethan Walters             12 Marion                    8.41   1 
 12 Andrew Wygal              12 Webster Thom              8.45   2 
 13 Julio Vazquez             12 Batavia                   8.60   1 
 14 Nvayo Ndongwa             12 Greece Athen              8.72   3 
 15 Gaven Cassidy             12 LeRoy                     8.82   2 
 16 Kade Lambert              10 LeRoy                     9.01   1 
 17 Gabe Lind                 11 Victor Centr              9.07   4 
 18 Maleek Cusack             12 Hilton                    9.18   2 
 19 Boaz Nzikamira            10 Greece Athen              9.22   3 
 20 James Flannery            11 Wayne Centra              9.32   1 
 21 David Wegman              12 Hilton                    9.34   3 
 22 Collin Gilligan           11 Newark HS                 9.36   1 
 23 Sebastian Osbourne        12 Fairport                  9.63   3 
 24 Daniel Vay                12 Hilton                    9.71   2 
 25 Bryan Best                11 Marcus Whitm              9.72   4 
 26 Evan LaChance             10 East Irondeq              9.85   2 
 27 Joseph Warner             10 Pal-Mac                  10.01   1 
 28 Ashton Howlett            10 Brockport                10.75   2 
 
Event 3  Girls 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         12 Rush-Henriet              6.97Q  4 
  2 Jaelyn Davis              10 Rush-Henriet              7.23Q  3 
  3 Nazjahe Boswell           12 World of Inq              7.41Q  1 
  4 Ny'Shaya Henderson        12 Franklin                  7.45Q  2 
  5 Morgan Farrington          9 Pembroke                  7.49q  4 
  6 Jasmine Smith             10 Northstar Ch              7.52q  3 
  7 Venasia Beckford          12 East Irondeq              7.54q  1  7.531
  8 Emily Bargy               12 Wayne Centra              7.54q  2  7.539
  9 Taylor Allen              10 Churchville-              7.55   4 
 10 Oomarie Diggs             10 Aquinas Inst              7.64   2 
 11 Lillian Hicks              9 Fairport                  7.66   1 
 12 Taniya Gaines             11 East HS                   7.74   3 
 13 Toniqua Morrison-Jones    12 Greece Athen              7.78   1 
 14 Aniya McGhie               8 East Irondeq              7.80   3 
 15 Nijayha Bolling            9 Edison Tech               7.83   2  7.821
 16 Grace Kitterman           10 Victor Centr              7.83   2  7.828
 17 Sierra Manning             8 East Irondeq              7.84   2 
 18 Kayshauna Jones           12 East Irondeq              7.88   4 
 19 Olivia Damico             10 Victor Centr              7.89   1  7.887
 20 Jenna Gravino             12 Pal-Mac                   7.89   2  7.888
 21 Rachel McFadden           11 Midlakes                  7.89   1  7.890
 22 Erin Sparro               10 Rush-Henriet              7.96   3 
 23 Shanique Hill             12 Greece Olymp              7.97   3 
 24 Juanna Mason              12 Edison Tech               7.98   4 
 25 Samantha Ritter           12 Fairport                  8.04   3 
 26 Kathryn Miller            12 Warsaw                    8.05   4 
 27 Tierra White              12 School witho              8.08   2  8.073
 28 Cheterria Johnson         11 Edison Tech               8.08   1  8.076
 29 Qiyamah Overton           11 Edison Tech               8.17   1 
 30 Tyara McLamore            12 Greece Athen              8.19   4 
 
Event 4  Boys 55 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Anthony Brinson           12 Rush-Henriet              6.46Q  3 
  2 Myles Calhoun             12 Rush-Henriet              6.48Q  4 
  3 Jaquil Baxter             12 Edison Tech               6.59Q  2 
  4 Joshua McCleary           12 Greece Olymp              6.60Q  1 
  5 Cascius Facen             11 Uprep Roch                6.61q  2 
  6 Derrick Rogers            12 Gates-Chili               6.68q  1 
  7 Caron Robinson            11 Aquinas Inst              6.70q  1 
  8 Matt Rogers               12 Webster Thom              6.71q  4 
  9 Willie Walker             10 Rush-Henriet              6.79   2 
 10 Jarvis Alexander          11 Uprep Roch                6.83   2  6.824
 11 Charles Kamara            11 Greece Athen              6.83   3  6.829
 12 Jaydon Rattray            12 Clyde-Sav                 6.90   2  6.891
 13 Lavontae Bonds            10 Pittsford Su              6.90   1  6.892
 14 Daniel Fee                12 Webster Schr              6.91   4  6.905
 15 Tyler Green               12 Hornell                   6.91   3  6.906
 16 Jarrett Champion          12 Brockport                 6.92   1 
 17 Edi Muka                  12 East HS                   6.95   3 
 18 Jonah Dean                11 Webster Thom              6.97   2 
 19 D'Ohntae Puryear          11 Edison Tech               6.98   3 
 20 Tyler Cook                12 Alexander Ce              7.00   1 
 21 Nate O'Brochta            11 Avoca                     7.02   2 
 22 Collin Stauffer           12 LeRoy                     7.05   4 
 23 Curtis Sapp               11 Leadership A              7.07   4 
 24 Kelvin Dailey             11 Rochester Pr              7.08   1 
 25 Fonati Merriam            12 Uprep Roch                7.11   4 
 26 Sirel Eissa               12 Rush-Henriet              7.14   3 
 27 Giovanni Greer            12 Greece Athen              7.16   1 
 28 Ryan Bantel               11 Lyons                     7.17   2 
 -- Casey Hochheimer          12 Aquinas Inst                FS   3 
 
Event 5  Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Hayleigh Palotti          12 Livonia               10:22.73  
  2 Haley Arguien             12 Churchville-          10:37.36  
  3 Delia McDade Clay         11 Brighton              10:51.92  
  4 Heather Ashton             9 Webster Thom          11:07.19  
  5 Kayla Storie               9 Churchville-          11:11.62  
  6 Madelyn Rose MacLaughlin  11 Pittsford Me          11:28.16  
  7 Jenna Prosperi            10 Fairport              11:34.66  
  8 Riley Corey               11 Waterloo              11:41.93  
  9 Shauna Glavin             12 Hilton                11:44.95  
 10 Carter Browne              9 Hornell               11:56.48  
 11 Lia Kowalski              10 Webster Thom          12:08.91  
 12 Elizabeth Abrams          12 Pal-Mac               12:53.92  
 -- Madeline Ugine             9 Webster Schr                DQ   Stepped over line(5)
 -- Maizie Grunwaldt          11 Webster Thom                DQ   Stepped over line(6)
 
Event 6  Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Eric Davis                12 Batavia                   7.65  
  2 Kobe Lewis                12 Rush-Henriet              7.70  
  3 Michael Warren            12 Uprep Roch                7.74  
  4 Michael Bayley            11 Victor Centr              7.83  
  5 Sinan Ersan               12 Webster Schr              7.93  
  6 Anthony Ren               12 Pittsford Me              7.99  
  7 Derrick Rogers            12 Gates-Chili               8.13  
 -- Parker Groff              12 Jasper-Troup               DNF  
 
Event 7  Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Indya Richards            11 Gates-Chili               8.09  
  2 Anaya Dees                10 Hilton                    8.42  
  3 Destiny Fernandes         11 Greece Athen              8.57  
  4 Nazir McCray              12 S.O.T.A.                  9.08  
  5 McKenna Cone              11 LeRoy                     9.26  
  6 Ashanti Muhammad          11 Mercy                     9.27  
  7 Brianna Allen             12 Marion                    9.34  
  8 Maya Prosser              10 Penfield                  9.62  
 
Event 8  Girls 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         12 Rush-Henriet              6.90  
  2 Jaelyn Davis              10 Rush-Henriet              7.24  
  3 Nazjahe Boswell           12 World of Inq              7.41   7.401
  4 Ny'Shaya Henderson        12 Franklin                  7.41   7.407
  5 Venasia Beckford          12 East Irondeq              7.51  
  6 Morgan Farrington          9 Pembroke                  7.53  
  7 Jasmine Smith             10 Northstar Ch              7.56  
  8 Emily Bargy               12 Wayne Centra              7.58  
 
Event 9  Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Myles Calhoun             12 Rush-Henriet              6.42  
  2 Anthony Brinson           12 Rush-Henriet              6.49  
  3 Jaquil Baxter             12 Edison Tech               6.59  
  4 Cascius Facen             11 Uprep Roch                6.61  
  5 Joshua McCleary           12 Greece Olymp              6.63  
  6 Caron Robinson            11 Aquinas Inst              6.69  
  7 Derrick Rogers            12 Gates-Chili               6.70  
  8 Matt Rogers               12 Webster Thom              6.71  
 
Event 10  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nathan Lawler             12 Pittsford Me           9:34.34  
  2 Payton Gleason            12 Churchville-           9:39.27  
  3 Sam Lawler                10 Pittsford Me           9:40.51  
  4 Dillon VanDemortel        12 Newark HS              9:49.01  
  5 Nicholas Andrews          11 Brockport              9:49.71  
  6 Majd Rouhana              12 Fairport               9:56.16  
  7 Coleton Pallatto          12 Fairport               9:57.89  
  8 James Smith               10 Pittsford Me          10:06.79  
  9 Matt Abell                11 Fairport              10:14.73  
 10 Garrett Hall              10 Penfield              10:16.92  
 11 Ethan Abell               12 Fairport              10:17.94  
 12 Gavin Bathgate            11 East Rochest          10:57.02  
 
Event 11  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 World of Inquiry  'A'                               4:15.15Q  1 
  2 Webster Schroeder  'A'                              4:17.45Q  2 
  3 Wayne Central  'A'                                  4:15.78q  1 
  4 Batavia  'A'                                        4:20.57q  1 
  5 Edison Tech  'A'                                    4:20.83q  2 
  6 Pittsford Mendon  'A'                               4:21.83q  2 
  7 Victor Central  'A'                                 4:22.45   1 
  8 Penfield  'A'                                       4:23.16   2 
  9 Pittsford Sutherland  'A'                           4:24.20   2 
 10 Rush-Henrietta  'A'                                 4:27.42   2 
 11 Eastridge  'A'                                      4:30.54   1 
 12 Mercy  'A'                                          4:34.33   1 
 
Event 12  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Uprep Rochester  'A'                                3:32.18Q  1 
  2 Rush-Henrietta  'A'                                 3:34.96Q  2 
  3 Penfield  'A'                                       3:35.77q  2 
  4 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:37.98q  1 
  5 LeRoy  'A'                                          3:42.31q  2 
  6 Hilton  'A'                                         3:42.79q  2 
  7 East Rochester  'A'                                 3:48.39   1 
  8 Batavia  'A'                                        3:49.87   1 
  9 Palmyra-Macedon  'A'                                3:54.89   1 
 10 Eastridge  'A'                                      3:59.31   2 
 
Event 13  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 1:46.27Q  2 
  2 Eastridge  'A'                                      1:48.16Q  1 
  3 Penfield  'A'                                       1:50.60q  1 
  4 Fairport  'A'                                       1:51.15q  2 
  5 Hilton  'A'                                         1:51.93q  1 
  6 Batavia  'A'                                        1:54.76q  2 
  7 Brockport  'A'                                      1:56.70   2 
  8 Wayne Central  'A'                                  1:57.11   1 
  9 Williamson Central  'A'                             2:00.37   1 
 
Event 14  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Uprep Rochester  'A'                                1:33.48Q  1 
  2 Rush-Henrietta  'A'                                 1:33.92Q  2 
  3 Aquinas Institute  'A'                              1:34.89q  1 
  4 Wayne Central  'A'                                  1:35.93q  1 
  5 Webster Thomas  'A'                                 1:36.45q  1 
  6 Eastridge  'A'                                      1:36.99q  2 
  7 Edison Tech  'A'                                    1:37.62   2 
  8 Batavia  'A'                                        1:37.66   1 
  9 Rochester Prep  'A'                                 1:37.91   1 
 10 Penfield  'A'                                       1:38.00   2 
 11 Brockport  'A'                                      1:39.68   2 
 
Event 15  Girls 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Haley Riorden             11 Rush-Henriet           2:58.83   2 
  2 Sinead Sargeant           12 Fairport               3:06.41   2 
  3 Jamie Gudyka              10 Webster Schr           3:07.51   2 
  4 Mikayla Gullace           12 Honeoye                3:11.60   2 
  5 Haley Brennan             11 Webster Thom           3:12.73   1 
  6 Julia Spagnola            11 Mercy                  3:14.20   2 
  7 Elena Ziskind             10 Webster Thom           3:14.82   2 
  8 Jessica Suiter             9 Fairport               3:15.04   1 
  9 Madalenn Fee               8 Red Jacket             3:15.35   1 
 10 Erin Davis                10 Penfield               3:19.77   2 
 11 Natalie Hansen            12 Penfield               3:21.44   1 
 12 Maria Ferris               9 Brockport              3:23.19   1 
 13 Alex Ventresca             9 Rush-Henriet           3:24.06   1 
 14 Bryn Page                  9 Waterloo               3:24.55   2 
 15 Angela Beyler             10 Bath-Hav               3:26.56   1 
 
Event 16  Boys 1000 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ben Bulkeley              12 Fairport               2:34.80   2 
  2 Noah Brown                12 Rush-Henriet           2:35.20   2 
  3 Alec Andrews              12 Brockport              2:35.65   2 
  4 John Pullano              12 Penfield               2:36.98   2 
  5 Ben Dertinger             11 Webster Schr           2:37.91   2 
  6 Peter Kostarellis         11 Churchville-           2:37.98   2 
  7 Ethan Dietschler          12 Lyons                  2:41.28   2 
  8 Tim Redman                12 Livonia                2:42.95   2 
  9 Daniel Frisbee            12 Waterloo               2:43.11   2 
 10 Andrew Lembo-Ehms         12 Webster Schr           2:43.11   1 
 11 Nick Neid                 12 Batavia                2:45.03   1 
 12 Tyler Jones               12 Williamson             2:45.15   1 
 13 Evan Mancini              12 McQuaid Jesu           2:49.27   1 
 14 Mario Rosales             10 Batavia                2:50.34   1 
 15 Cole Viavattene           12 Spencerport            2:50.53   1 
 16 Garrick Havens            10 Batavia                2:51.21   1 
 17 Trayton Schmeelk          11 Williamson             2:53.38   1 
 18 Ben Eckler                12 Pal-Mac                2:56.86   2 
 19 Dwight Bolton             12 East Irondeq           3:00.26   1 
 
Event 17  Girls 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Chloe Engin               11 Pittsford Me           7:30.33  
  2 Emily Murphy              10 Penfield               7:31.84  
  3 Carolyn Jessop            11 Romulus                7:33.29  
  4 Alyssa Mendenhall         10 Red Creek              7:58.04  
  5 Emily Caccamise           11 Batavia                7:59.62  
  6 Maria Meck                12 Penfield               8:13.10  
  7 Heather Weaver             9 Pal-Mac                8:25.30  
  8 Hailey Fish               12 Canandaigua            8:37.46  
  9 McKenna Miller            12 Pal-Mac                8:44.41  
 10 Kristina Bevins           11 East Irondeq           8:47.81  
 11 Brooke Robinson           12 Honeoye                8:49.10  
 
Event 18  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lanae-Tava Thomas         12 Rush-Henriet             40.67Q  4 
  2 Stefani Teglash           11 Penfield                 42.13Q  2 
  3 Kiaya Franklin            12 Batavia                  42.38Q  3 
  4 Zoe Romanowski            10 Brighton                 44.72Q  1 
  5 Taylor Allen              10 Churchville-             43.27q  4 
  6 Morgan Farrington          9 Pembroke                 43.42q  2 
  7 Rayna Fravel              12 Letchworth               43.71   4 
  8 Elizabeth Sagan            9 Brockport                43.83   3 
  9 Shelby Monroe             10 Northstar Ch             44.09   3 
 10 Jacquelynn Smith          12 Greece Arcad             44.55   2 
 11 Jenna Gravino             12 Pal-Mac                  44.75   2 
 12 Kamaiya Burnett           10 Gr Odyssey               44.98   3 
 13 Toniqua Morrison-Jones    12 Greece Athen             46.01   1 
 14 Kaelin Shepard            10 Rush-Henriet             46.64   4 
 15 Lilly Stroup              12 Brockport                47.42   2 
 16 Aionna Johnson             9 Pal-Mac                  48.04   3 
 17 Joyce Dweh                 9 Rochester Pr             48.78   1 
 18 Kqueens Roan               9 Rochester Pr             51.30   2 
 -- Katie Hamel               11 Wayne Centra               DNF   1 
 
Event 19  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Jarron Nesmith            11 Churchville-             36.51Q  3 
  2 Mike Sabatine             12 Fairport                 36.72Q  4 
  3 Jacob Schmid              12 Wayne Centra             37.05Q  2 
  4 Nile Colson               10 Aquinas Inst             37.72Q  1 
  5 Jaydon Rattray            12 Clyde-Sav                37.56q  2 
  6 Cody Smith                11 Clyde-Sav                37.73q  1 
  7 Tyler Green               12 Hornell                  38.06   4 
  8 Kelvin Dailey             11 Rochester Pr             38.24   4 
  9 Sirel Eissa               12 Rush-Henriet             38.44   3 
 10 Mateo Astudillo           12 Greece Athen             38.70   4 
 11 Gavin Carey               10 McQuaid Jesu             38.78   1 
 12 Lucas Ferrara             11 Mynderse Aca             38.79   3 
 13 Matt Johnson              12 Canandaigua              38.80   2 
 14 Ryan Bantel               11 Lyons                    38.84   2 
 15 Giovanni Greer            12 Greece Athen             38.86   1 
 16 Curtis Sapp               11 Leadership A             39.01   2 
 17 Tim Oberlies              10 McQuaid Jesu             39.35   4 
 18 Hector Santiago           12 Franklin                 39.43   3 
 19 Jason Crockton            11 Rochester Pr             39.56   2 
 20 Ben Fisler                12 Webster Thom             39.98   4 
 
Event 20  Girls 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Vanessa Watson            11 Spencerport            1:32.82   3 
  2 Megan McMullen            11 Aquinas Inst           1:38.65   3 
  3 Paige Lind                10 Victor Centr           1:39.87   3 
  4 Katelyn Burger            10 Pal-Mac                1:44.12   3 
  5 Kelsey Anderson           11 Brighton               1:44.95   3 
  6 Amber Yacano              10 Pittsford Su           1:45.82   2 
  7 Maddy George              11 Rush-Henriet           1:46.43   2 
  8 Zuhal Ahmed               10 Edison Tech            1:48.65   1 
  9 Emma Kinnicutt            10 Wellsville             1:49.04   2 
 10 Molly Sauter              11 Penfield               1:51.00   1 
 11 Suzanna Wojnowski         11 East Irondeq           1:51.12   2 
 12 Makenzie Desain           12 Pal-Mac                1:51.65   1 
 13 Emilie Weinbeck           10 Brockport              1:52.34   1 
 -- Jaznai Brooks             11 Edison Tech                 FS   1 
 
Event 21  Boys 600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nico Bellavia             12 Victor Centr           1:22.34   3 
  2 Jaquil Baxter             12 Edison Tech            1:22.40   3 
  3 Ben Hulbert               11 Rush-Henriet           1:23.60   3 
  4 Ryan Karker               11 Greece Arcad           1:24.18   2 
  5 Connor Preston            11 Victor Centr           1:24.88   3 
  6 Ethan Hilbert             12 Greece Arcad           1:25.39   3 
  7 Aaron Scholz              12 Wayne Centra           1:26.84   2 
  8 Gidyon Chane              11 Greece Olymp           1:26.93   2 
  9 Glen Shuster              12 Mynderse Aca           1:28.97   1 
 10 Mason Kozody              11 Fairport               1:30.00   1 
 11 Caleb Peck                12 Brockport              1:32.08   1 
 12 Gaven Cassidy             12 LeRoy                  1:37.15   1 
 -- Keyshawn Jones            12 Uprep Roch                 DNF   2 
 
Event 22  Girls 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shannon Trevor             9 Mercy                  4:58.86  
  2 Cameron Mackenzie         12 Penfield               5:01.62  
  3 Katie Cobos               11 Canandaigua            5:02.82  
  4 Mikayla Gullace           12 Honeoye                5:08.62  
  5 Brianna Bromley           11 Batavia                5:13.64  
  6 Jennifer Zambuto          11 Churchville-           5:14.53  
  7 Julia Spagnola            11 Mercy                  5:19.29  
  8 Laura Witt                10 Webster Thom           5:24.21  
  9 Courtney Page             12 Waterloo               5:27.82  
 10 Molly Falkenstein         12 Brockport              5:28.17  
 11 McKenzie Hall             10 Hornell                5:30.82  
 12 Abby Cardilli             11 Penfield               5:33.87  
 13 Morgan Evarts             12 Avoca                  5:34.48  
 14 Carter Browne              9 Hornell                5:42.32  
 15 Samantha Carbajal         11 Sodus                  5:52.10  
 16 Rachael Mayou             11 Pal-Mac                5:53.87  
 
Event 23  Boys 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tyler Senall              12 Penfield               4:20.41   2 
  2 Abel Hagos                11 McQuaid Jesu           4:23.42   2 
  3 Shane Pease               12 Greece Athen           4:23.75   2 
  4 Matt Laframboise          11 Greece Arcad           4:28.49   2 
  5 Nathan Lawler             12 Pittsford Me           4:29.63   2 
  6 Matt Woodworth            10 Victor Centr           4:36.08   2 
  7 Samuel Williams Jr        12 Edison Tech            4:40.03   2 
  8 Dillon VanDemortel        12 Newark HS              4:41.23   2 
  9 Jacob Fredericks          10 Penfield               4:42.78   2 
 10 Ethan Dietschler          12 Lyons                  4:44.55   2 
 11 Peter Kostarellis         11 Churchville-           4:47.27   1 
 12 Justin Micillo            12 Churchville-           4:47.29   1 
 13 Collin Sauter              9 Penfield               4:48.03   1 
 14 Jeremiah Carnicelli       12 Mynderse Aca           4:48.91   2 
 15 Charlie Freeman           11 Rush-Henriet           4:49.45   2 
 16 Joey Tyner                12 Rush-Henriet           4:50.65   1 
 17 Aaron Albrecht            12 Brockport              4:50.66   1 
 18 Oliver Kelley             11 Churchville-           4:51.37   1 
 19 James Smith               10 Pittsford Me           4:51.62   1 
 20 Daniel Frisbee            12 Waterloo               4:52.58   1 
 21 Eron Schulte              11 Livonia                4:55.83   1 
 22 Hayden Barry              11 Avoca                  4:58.62   1 
 23 Zakariah Jantzi           11 Batavia                5:01.07   1 
 
Event 24  Girls 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         12 Rush-Henriet             40.61  
  2 Stefani Teglash           11 Penfield                 41.50  
  3 Kiaya Franklin            12 Batavia                  42.02  
  4 Morgan Farrington          9 Pembroke                 43.33  
  5 Taylor Allen              10 Churchville-             43.91  
  6 Zoe Romanowski            10 Brighton                 45.05  
 
Event 25  Boys 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mike Sabatine             12 Fairport                 35.50  
  2 Jarron Nesmith            11 Churchville-             36.16  
  3 Jacob Schmid              12 Wayne Centra             36.46  
  4 Cody Smith                11 Clyde-Sav                37.77  
  5 Nile Colson               10 Aquinas Inst             38.16  
  6 Jaydon Rattray            12 Clyde-Sav                39.68  
 
Event 26  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 9:47.13  
  2 Fairport  'A'                                       9:52.31  
  3 Hilton  'A'                                        10:07.29  
  4 Penfield  'A'                                      10:08.83  
  5 Webster Thomas  'A'                                10:18.70  
  6 Webster Schroeder  'A'                             10:18.82  
  7 Mercy  'A'                                         10:22.91  
  8 Churchville-Chili  'A'                             10:39.61  
  9 Palmyra-Macedon  'A'                               10:49.99  
 10 Brockport  'A'                                     10:54.08  
 11 Waterloo  'A'                                      10:59.19  
 12 Batavia  'A'                                       11:32.95  
 
Event 27  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Victor Central  'A'                                 8:02.86  
  2 Fairport  'A'                                       8:04.44  
  3 Penfield  'A'                                       8:21.24  
  4 Greece Arcadia  'A'                                 8:27.92  
  5 Spencerport  'A'                                    8:38.66  
  6 Rush-Henrietta  'A'                                 8:39.18  
  7 Webster Schroeder  'A'                              8:46.70  
  8 Mynderse Academy  'A'                               8:54.85  
  9 Brockport  'A'                                      8:55.74  
 10 Sodus Central  'A'                                  9:07.64  
 11 McQuaid Jesuit  'A'                                 9:28.79  
 
Event 28  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Batavia  'A'                                        4:12.10  
  2 World of Inquiry  'A'                               4:12.85  
  3 Wayne Central  'A'                                  4:13.21  
  4 Webster Schroeder  'A'                              4:15.03  
  5 Pittsford Mendon  'A'                               4:24.01  
  6 Edison Tech  'A'                                    4:25.09  
 
Event 29  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 3:25.70  
  2 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:26.81  
  3 Penfield  'A'                                       3:29.61  
  4 Uprep Rochester  'A'                                3:31.09  
  5 Hilton  'A'                                         3:46.98  
  6 LeRoy  'A'                                          3:56.99  
 
Event 30  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 1:45.52  
  2 Eastridge  'A'                                      1:49.43  
  3 Penfield  'A'                                       1:49.56  
  4 Fairport  'A'                                       1:51.32  
  5 Hilton  'A'                                         1:52.29  
  6 Batavia  'A'                                        1:55.46  
 
Event 31  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 1:30.54  
  2 Uprep Rochester  'A'                                1:32.70  
  3 Aquinas Institute  'A'                              1:35.25  
  4 Wayne Central  'A'                                  1:35.50  
  5 Webster Thomas  'A'                                 1:36.27  
  6 Eastridge  'A'                                      1:38.21  
 
Event 32  Girls Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Monique Hardy             10 Webster Thom          56-01.25  
  2 Madison Offhaus           12 Warsaw                51-02.50  
  3 Lindsay Johnson           12 Rush-Henriet          44-06.25  
  4 Kayla Nellis              12 Hilton                41-10.25  
  5 Meredith McGee            11 Mercy                 41-06.75  
  6 Katey Ringo               12 Rush-Henriet          39-08.50  
  7 Jessey Bruening           12 Pal-Mac               39-06.25  
  8 Bailey Robinson           12 Marcus Whitm          38-08.75  
  9 Lindsay Fluman            12 Pittsford Me          38-08.00  
 10 Emma Rock                 11 Penfield              37-11.50  
 11 Bree McConnell            12 Mynderse Aca          37-05.50  
 12 Trinity Roulo             12 Wellsville            36-11.50  
 13 Emma Kinnicutt            10 Wellsville            35-11.00  
 14 Leia Werner               10 Warsaw                32-10.25  
 
Event 33  Boys Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andrew Palermo            12 Spencerport           68-05.50  
  2 Anthony Ray               12 Batavia               63-05.25  
  3 Mitchell Makowski         12 Webster Thom          55-01.00  
  4 Alex McNulty              12 McQuaid Jesu          52-05.00  
  5 Evan Bartz                11 Batavia               50-01.75  
  6 Dominic Polizzi           11 Brockport             50-00.00  
  7 Tim Coene                 11 Webster Thom         J50-00.00  
  8 Jamie Baldwin             12 Uprep Roch            49-10.00  
  9 Joshua VanDeMark          12 Brockport            J49-10.00  
 10 Dominic Passafiume        12 Brockport             48-01.25  
 11 Aaron Rodriguez           12 Franklin              47-09.00  
 12 Jake Verkey               12 Newark HS             46-08.75  
 13 Gordon Fisher             12 Brockport             46-02.25  
 14 Hassan Abdi               11 Rush-Henriet          45-06.00  
 
Event 34  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Madison Offhaus           12 Warsaw                37-02.75  
  2 Lindsay Johnson           12 Rush-Henriet          36-04.50  
  3 Monique Hardy             10 Webster Thom          35-10.00  
  4 Jessey Bruening           12 Pal-Mac               35-01.00  
  5 Renee LaSalle             12 Rush-Henriet          34-02.75  
  6 Casey Metzler             12 Penfield              33-00.00  
  7 Alexis Lunn               12 Webster Schr          32-07.50  
  8 Lindsay Fluman            12 Pittsford Me          32-07.25  
  9 Sydney Dillman            12 Victor Centr          32-06.50  
 10 Meredith McGee            11 Mercy                 32-05.75  
 11 Bree McConnell            12 Mynderse Aca          31-06.25  
 12 Emma Bowen                10 Clyde-Sav             29-09.75  
 13 Rachel Koonmen            10 Fairport              29-04.25  
 14 Katey Ringo               12 Rush-Henriet          28-10.25  
 
Event 35  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anthony Ray               12 Batavia               53-11.25  
  2 Andrew Palermo            12 Spencerport           50-08.25  
  3 Alex McNulty              12 McQuaid Jesu          48-09.00  
  4 Derek Gilbert             12 Warsaw                45-08.00  
  5 Alex Tian                 12 Brighton              44-09.25  
  6 Jamie Baldwin             12 Uprep Roch            44-02.50  
  7 Russell Harvey            12 Geneseo               42-01.00  
  8 Alex Rood                 10 Batavia               42-00.00  
  9 Evan Baldwin              12 Uprep Roch            40-11.50  
 10 Jaheim Smith              11 Batavia               40-10.00  
 11 Mitchell Makowski         12 Webster Thom          40-07.00  
 12 Nate Mayou                10 Pal-Mac               40-06.50  
 
Event 36  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jalen Smith               12 Gates-Chili           46-09.75  
  2 Kobe Lewis                12 Rush-Henriet          44-07.00  
  3 Jacob Liberati            11 Midlakes              44-04.75  
  4 Fonati Merriam            12 Uprep Roch            44-03.25  
  5 Joshua McCleary           12 Greece Olymp          43-10.25  
  6 Sinan Ersan               12 Webster Schr          43-06.75  
  7 Marcus McFadden           11 Gates-Chili           41-11.50  
  8 Zuhrick Jackson           12 Webster Schr          41-09.00  
  9 Caleb Carey               10 Greece Olymp          41-06.75  
 10 Kedari Rutledge           12 Edison Tech           41-04.25  
 11 Collin Stauffer           12 LeRoy                 40-11.00  
 12 Jacob Cooney              12 Webster Thom          39-05.00  
 
Event 37  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anaya Dees                10 Hilton                37-08.00  
  2 Jayda Singleton           11 Greece Olymp          36-07.50  
  3 Indya Richards            11 Gates-Chili           36-05.75  
  4 Kaitlyn Bonczyk           12 Wayne Centra          36-03.00  
  5 Destiny Fernandes         11 Greece Athen          35-04.25  
  6 Grace Sinsebox            12 Rush-Henriet          35-03.25  
  7 Stephanie Nwachi          12 Rush-Henriet          34-09.00  
  8 SherDavesia Jacque        12 Gates-Chili           34-00.00  
  9 Jaelyn Morgan             12 Marion                33-11.25  
 10 McKenna Cone              11 LeRoy                 33-10.50  
 11 Brianna Allen             12 Marion                33-02.00  
 -- Tyia McCarthy             11 Williamson                FOUL  
 
Event 38  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Joshua McCleary           12 Greece Olymp          24-02.50  
  2 Jackson Hays              12 Penfield              22-04.75  
  3 Jacob Liberati            11 Midlakes              22-01.50  
  4 Marcus McFadden           11 Gates-Chili           21-11.50  
  5 Tremell Jones             12 Aquinas Inst          21-08.25  
  6 Sinan Ersan               12 Webster Schr          21-01.25  
  7 Jarrett Odorisi           12 McQuaid Jesu          21-00.00  
  8 Casey Hochheimer          12 Aquinas Inst          20-10.50  
  9 Michael Harris            12 Webster Schr          20-08.50  
 10 Ryan Harman               11 Fairport              20-07.00  
 11 Jacob Cooney              12 Webster Thom          19-11.00  
 12 Ryan Buechel              11 East Rochest          18-06.75  
 
Event 39  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         12 Rush-Henriet          21-04.00  
  2 Anaya Dees                10 Hilton                18-07.00  
  3 Jayda Singleton           11 Greece Olymp          17-06.00  
  4 SherDavesia Jacque        12 Gates-Chili           17-01.00  
  5 McKenna Cone              11 LeRoy                 16-08.50  
  6 Kaitlyn Bonczyk           12 Wayne Centra          16-07.00  
  7 Eva Boothby               11 Webster Schr          16-06.00  
  8 Maya Prosser              10 Penfield              16-05.50  
  9 Jaelyn Morgan             12 Marion                16-03.00  
 10 Mia Cavatassi             10 Mercy                 15-11.50  
 11 Addie Ivey                11 Pittsford Su          15-07.50  
 12 Grace Kitterman           10 Victor Centr          15-00.00  
 
Event 40  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kaitlyn Bonczyk           12 Wayne Centra           5-02.00  
  2 Destiny Fernandes         11 Greece Athen           5-01.00  
  3 Dyonte Allen              11 Gates-Chili           J5-01.00  
  4 Elena Mantilla            11 Penfield               5-00.00  
  5 Cydney Halsey             12 Pal-Mac               J5-00.00  
  5 Madison Kinslow            9 Pal-Mac               J5-00.00  
  7 Rebecca Roth              12 Victor Centr          J5-00.00  
  8 Courtney Curley           10 Churchville-           4-11.00  
  8 Michaela Levesque         11 Greece Arcad           4-11.00  
 10 Chivonna Reed             11 Fairport              J4-11.00  
 11 Jenna Allen                8 Sodus                 J4-11.00  
 12 Cora Blunden              10 Wayne Centra          J4-11.00  
 
Event 41  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zuhrick Jackson           12 Webster Schr           6-02.00  
  2 Savion Joyles             11 Gates-Chili            6-01.00  
  3 Justin Joseph             11 Webster Schr           6-00.00  
  4 Dustin Coha               12 McQuaid Jesu          J6-00.00  
  5 Cole Vandenberg           12 Victor Centr           5-10.00  
  6 Matt Hoff                 12 Fairport               5-08.00  
  6 Khalize Beaman             9 Spencerport            5-08.00  
  8 Gavin Luckey              12 LeRoy                 J5-08.00  
  9 Andrew Boway              12 Churchville-          J5-08.00  
  9 Kurticee Sullivan         12 East Irondeq          J5-08.00  
 -- Connor Preston            11 Victor Centr                NH  
 -- RJ Harrison               12 Mynderse Aca                NH  
 -- Kobe Lewis                12 Rush-Henriet                NH  
 
Event 42  Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dustin Meyer              11 Gates-Chili           15-00.00  
  2 Dylan DelConte            12 Gates-Chili          J15-00.00  
  3 Ryan Harman               11 Fairport              14-00.00  
  4 Josh Quatela              11 Aquinas Inst          12-06.00  
  4 Jon Maxwell               12 Victor Centr          12-06.00  
  6 Kyle VanSlyke             11 Letchworth           J12-06.00  
  7 Brett Patmore             12 Spencerport          J12-06.00  
  8 Brennan Hong               9 Gates-Chili          J12-06.00  
  9 Michael Armstrong         11 Lyons                 11-06.00  
 -- Phoenix Palmer            11 Rush-Henriet                NH  
 -- William Pierce            11 Pittsford Su                NH  
 -- Daniel Fee                12 Webster Schr                NH  
 
Event 43  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sachi Sharp               11 Brighton              10-00.00  
  2 Liz Daugherty             12 Livonia              J10-00.00  
  3 Laura Reigle               8 Hilton                 9-06.00  
  4 Mackenzie Johnson         11 Hilton                J9-06.00  
  5 Sydney Angus              12 Penfield              J9-06.00  
  6 Reegan Mitchell           12 Gates-Chili            8-06.00  
  7 Katelyn Burger            10 Pal-Mac                8-00.00  
  8 Bethany Smith             11 Bath-Hav               7-06.00  
  9 Ashley Crider              9 Gates-Chili           J7-06.00  
  9 Gavin Konieczny            8 Batavia               J7-06.00  
 -- Sierra Nagy               12 Honeoye                     NH