Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/20/2018 10:30 PM
                        LeRoy Invitational - 4/20/2018                         
                                     LeRoy                                     
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Brooke Hessel             11 Letchworth               13.66   6  10   
  2 Emily Tait                10 Attica                   13.85   6   8   
  3 Kandace Reid              12 Irondequoit              13.87   5   6   
  4 Ericka Moody               9 Lyons                    13.91   6   4   
  5 Skylar Scheemaker         11 Palmyra-Mace             13.99   6   2   
  6 Jenna Gravino             12 Palmyra-Mace             14.02   6   1   
  7 Morgan Nicholas           10 Irondequoit              14.06   5 
  8 Rachel VanderVen          10 Honeoye Fall             14.15   5 
  9 Olivia Quartz             12 Letchworth               14.23   6 
 10 Charlotte Groom           11 Lyons                    14.28   5 
 11 Fionnagh Krenzer          12 Honeoye Fall             14.31   5 
 12 Ella Mazzara              10 Sacred Heart             14.42   4 
 13 Nyeisha Mitchum            8 East High                14.52   4 
 14 Tayler Sharp              10 Clyde-Savann             14.55   5 
 15 Olivia Youmans            10 Wheatland-Ch             14.56   2 
 16 Keyarah Welch              9 Young Women'             14.57   4 
 17 Kazyrah Wright            10 Young Women'             14.66   3 
 18 Brianna Drennan           10 Kendall                  14.67   4 
 19 Cassidy Donals             9 Wheatland-Ch             14.88   1 
 20 Alezya Brown               8 Kendall                  15.00   3 
 21 Eden Goff                  9 Byron-Bergen             15.17   3 
 22 Haley Derick              11 Avoca                    15.18   1 
 23 Kayla Fussell             10 LeRoy                    15.26   3 
 24 Lislain Bultron            9 East High                15.53   2 
 25 Isabella Kilian            8 Attica                   15.56   3 
 26 Hannah Gualtieri          11 Notre Dame-B             15.68   2 
 27 Elizabeth Sorensen        10 LeRoy                    15.70   3 
 28 Jessica Fleming           12 Byron-Bergen             15.77   4 
 29 Danna Meller               9 Sacred Heart             18.35   4 
 30 Deja Glover               11 Penn Yan                 18.38   2 
 31 Jessie Derick              9 Avoca                    19.08   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rayna Fravel              12 Letchworth               28.34   6  10   
  2 Aubrianna Delario-Brown   10 Irondequoit              28.54   5   8   
  3 Kelsy Hastings            12 Letchworth               28.63   6   6   
  4 Jordyn Quackenbush        10 Wayland-Coho             28.91   5   4   
  5 Morgan Nicholas           10 Irondequoit              29.16   5   2   
  6 Ericka Moody               9 Lyons                    29.64   4   1   
  7 Lauren Cody               11 Honeoye Fall             29.73   4 
  8 Devin Feeley              10 Sacred Heart             29.93   6 
  9 Madison Jacob              9 Kendall                  30.25   3 
 10 Maise Powers              11 Clyde-Savann             30.60   3 
 11 Liberty Hager             11 Palmyra-Mace             30.71   4 
 12 Julia Pangrazio            9 Byron-Bergen             30.93   5 
 13 Rory Schaeffer            10 Sacred Heart             30.94   6 
 14 Trinity Glover            12 Wayland-Coho             31.36   2 
 15 Annabel Chase             11 Honeoye Fall             31.37   3 
 16 Allyssa Johnson           12 Penn Yan                 31.50   5 
 17 Alezya Brown               8 Kendall                  31.71   2 
 18 Crystal Hagen              9 Byron-Bergen             31.99   4 
 19 Hannah Johnson             8 Attica                   32.32   3 
 20 Emily Eckdahl             10 LeRoy                    32.46   2 
 21 Carly Stauffer            10 LeRoy                    32.56   4 
 22 Marquisa Peterkin         10 Young Women'             32.85   2 
 23 Charia Shaw               11 Young Women'             34.96   1 
 24 Taniya Gaines             11 East High                35.38   6 
 25 Hannah Gualtieri          11 Notre Dame-B             35.74   2 
 26 Emany Cruz                11 East High                38.66   3 
 27 Deja Glover               11 Penn Yan                 38.80   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brooke Hessel             11 Letchworth             1:03.06   6  10   
  2 Rayna Fravel              12 Letchworth             1:03.66   6   8   
  3 Skylar Scheemaker         11 Palmyra-Mace           1:05.87   6   6   
  4 Aubrianna Delario-Brown   10 Irondequoit            1:06.68   5   4   
  5 Jordyn Quackenbush        10 Wayland-Coho           1:06.75   5   2   
  6 Allie Cleveland           10 Honeoye Fall           1:08.38   4   1   
  7 Ella Mazzara              10 Sacred Heart           1:08.98   6 
  8 Margaret Sutherland       12 Notre Dame-B           1:09.40   4 
  9 Cassie Parker             11 Wheatland-Ch           1:09.74   5 
 10 Allyssa Johnson           12 Penn Yan               1:10.18   5 
 11 Gretchen Ziegler           9 Attica                 1:10.71   4 
 12 Kara Balmer               10 Honeoye Fall           1:11.63   4 
 13 Madeline Mayer            12 Irondequoit            1:12.44   5 
 14 CiCi Caprio               11 Notre Dame-B           1:13.05   4 
 15 Juliana Gambino           10 Sacred Heart           1:13.14   6 
 16 Skylar Savage              7 Attica                 1:13.37   4 
 17 Niyah Rosado               9 Wheatland-Ch           1:15.48   1 
 18 Mackenzie Johnson         12 Wayland-Coho           1:16.41   1 
 19 Crystal Hagen              9 Byron-Bergen           1:17.17   3 
 20 Kirsten Ferguson           9 Avoca                  1:18.39   3 
 21 Kerri Biggins              8 LeRoy                  1:18.41   2 
 22 Emma Allen                 8 Kendall                1:20.83   3 
 23 Sheaylin Brown            10 Young Women'           1:22.18   2 
 24 Kiersten Rodas             8 Kendall                1:22.20   3 
 25 Tasha Raif                10 LeRoy                  1:23.83   2 
 26 Marquisa Peterkin         10 Young Women'           1:34.00   2 
 27 Autumn Kelly              10 Clyde-Savann           1:40.16   2 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kelsy Hastings            12 Letchworth             2:35.79   2  10   
  2 Jada Balmer               10 Honeoye Fall           2:36.58   2   8   
  3 Brianna Wakefield          9 Kendall                2:36.76   2   6   
  4 Grace Kibler              12 Attica                 2:39.09   2   4   
  5 Colleen Tytler             9 Irondequoit            2:40.91   2   2   
  6 Kristin Hastings          10 Letchworth             2:42.38   2   1   
  7 Lauren Case                8 Palmyra-Mace           2:43.35   2 
  8 Hailee Mitchell           10 Kendall                2:43.43   1 
  9 Emma Palumbo               9 Irondequoit            2:44.30   1 
 10 Claire Hejaily            11 Sacred Heart           2:44.37   2 
 11 Margaret Sutherland       12 Notre Dame-B           2:45.52   2 
 12 Makenzie Desain           12 Palmyra-Mace           2:45.57   1 
 13 CiCi Caprio               11 Notre Dame-B           2:51.13   1 
 14 Sarah Wegman              12 Sacred Heart           2:52.99   2 
 15 Emma Rath                 10 Clyde-Savann           2:53.49   1 
 16 Mia Ficarella              7 Attica                 2:55.15   2 
 17 Julia Zastawrny            9 Wayland-Coho           2:57.44   1 
 18 Katie Russell             12 Wheatland-Ch           3:01.43   2 
 19 Brooke Puchebner          11 Honeoye Fall           3:04.15   1 
 20 Ava Horgan                11 LeRoy                  3:05.64   1 
 21 Lillian Crane              9 Avoca                  3:05.92   1 
 22 Leaha Langerman           12 Wayland-Coho           3:07.20   1 
 23 Jessica Lippert           10 Clyde-Savann           3:08.15   1 
 24 Syndey Vanderhoof         11 LeRoy                  3:08.39   1 
 25 Emma Smith                11 Byron-Bergen           3:15.31   1 
 
Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joddie Decker              9 Penn Yan               5:11.28   2  10   
  2 Madeleine Shellard        12 Irondequoit            5:17.19   2   8   
  3 Lindsey Clar              10 Wheatland-Ch           5:18.49   2   6   
  4 Courtney Kacur             9 LeRoy                  5:24.58   2   4   
  5 Mercedes Buckingham        8 Palmyra-Mace           5:29.44   2   2   
  6 Brianna Wakefield          9 Kendall                5:32.47   2   1   
  7 Jocelyn McKnight          12 Irondequoit            5:45.31   1 
  8 Ailena Reynolds-Diaz       8 Palmyra-Mace           5:49.75   2 
  9 Tessa Bradley              9 Honeoye Fall           5:50.39   1 
 10 Morgan Evarts             12 Avoca                  5:50.78   1 
 11 Emma Rath                 10 Clyde-Savann           5:59.64   1 
 12 Carly Olles               12 Notre Dame-B           6:01.16   1 
 13 Abigail Halsdorfer        11 Sacred Heart           6:02.51   1 
 14 Mary Vullo                11 Honeoye Fall           6:08.03   1 
 15 Audrey Filonczuk          12 Sacred Heart           6:09.43   2 
 16 Taylor Hutton              8 LeRoy                  6:22.01   1 
 17 Katie Russell             12 Wheatland-Ch           6:29.18   1 
 18 Margeret Graney           12 Byron-Bergen           6:29.82   1 
 19 Abby Gleason               8 Wayland-Coho           6:52.35   1 
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Madeleine Shellard        12 Irondequoit           10:57.83   10   
  2 Joddie Decker              9 Penn Yan              11:14.77    8   
  3 Casey Walike              10 Honeoye Fall          11:19.46    6   
  4 Lindsey Clar              10 Wheatland-Ch          11:24.88    4   
  5 Maci Nicholson            11 Penn Yan              11:35.35    2   
  6 Claire Mastrandrea        12 Sacred Heart          12:01.58    1   
  7 Morgan Evarts             12 Avoca                 12:15.01  
  8 Carly Olles               12 Notre Dame-B          12:16.46  
  9 Elena Davis               12 Irondequoit           12:27.05  
 10 Margot Sovocool            8 Attica                12:43.19  
 11 Rachael Mayou             11 Palmyra-Mace          12:46.00  
 12 Madi Folts                10 Attica                12:50.01  
 13 Melanie Calhoun           11 Honeoye Fall          13:26.88  
 14 Sarah Wilkie              11 Letchworth            13:29.82  
 15 Anna Hersom               11 Byron-Bergen          14:55.26  
 16 Liv Johansen              12 Letchworth            15:04.42  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Maggie McAllister         12 Wayland-Coho             17.33   4  10   
  2 Danielle Fisk             10 Honeoye Fall             17.59   4   8   
  3 McKenna Cone              11 LeRoy                    17.65   4   6   
  4 Katelyn Burger            10 Palmyra-Mace             18.02   4   4   
  5 Paige Perry               12 Attica                   18.88   3   2   
  6 Chaselyn Whitmer          10 Wayland-Coho             19.02   4   1   
  7 Syndey Vanderhoof         11 LeRoy                    19.20   2 
  8 Lindsey Hurlbut           12 Palmyra-Mace             19.31   3 
  9 Lyndsay Wright            12 Kendall                  19.45   3 
 10 Hannah Kailburn           10 Honeoye Fall             20.38   2 
 11 Maggie Konka              12 Letchworth               20.79   2 
 12 Haley Derick              11 Avoca                    21.14   2 
 13 Rachel Nickerson           9 Notre Dame-B             21.30   3 
 14 Abby Biehl                10 Attica                   21.36   3 
 15 Cal Feger                  9 Lyons                    21.53   4 
 16 Janelle Flitcroft          8 Letchworth               21.64   1 
 17 Lucy Dobbins               9 Lyons                    22.19   1 
 18 Veronica Duell             9 Byron-Bergen             22.34   3 
 19 Rebecca Johnson           11 Byron-Bergen             23.97   2 
 
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kelsy Hastings            12 Letchworth             1:07.19   4  10   
  2 Katelyn Burger            10 Palmyra-Mace           1:09.25   4   8   
  3 Maggie McAllister         12 Wayland-Coho           1:09.67   4   6   
  4 Destiny Sandlin           12 Irondequoit            1:12.51   4   4   
  5 Grace Kibler              12 Attica                 1:13.06   4   2   
  6 Olivia Vogler             11 Irondequoit            1:14.43   4   1   
  7 Ashley Jones               9 Palmyra-Mace           1:15.76   3 
  8 Cal Feger                  9 Lyons                  1:16.43   3 
  9 Madison Jacob              9 Kendall                1:16.51   3 
 10 Morgan Fuller             12 Byron-Bergen           1:17.39   2 
 11 Olivia Templeton          12 Honeoye Fall           1:18.09   3 
 12 Grace Miller              11 Letchworth             1:18.61   3 
 13 Lyndsay Wright            12 Kendall                1:18.77   3 
 14 Rylee Penders             10 Honeoye Fall           1:19.10   2 
 15 Kerri Biggins              8 LeRoy                  1:22.93   1 
 16 Hope Hersom                9 Byron-Bergen           1:23.57   2 
 17 Leaha Langerman           12 Wayland-Coho           1:25.74   2 
 18 Mary Ingram               12 Penn Yan               1:27.24   2 
 19 Olivia Rudolph             8 Attica                 1:29.31   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay Throwers
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sacred Heart Academy  'A'                           1:01.05  
     1) Madison Nitsche 9               2) Emma Zwack 10                  
     3) Julia Benedetti 12              4) Madeline Moore 12              
  2 Notre Dame-Batavia  'A'                             1:04.51  
     1) Taylor Peck 12                  2) Kelsey Hilburger 12            
     3) Rebeka Nickerson 7              4) Carly Olles 12                 
  3 Byron-Bergen  'A'                                   1:04.85  
     1) Stephanie Buell 11              2) Shayla Dearring 12             
     3) Sarah Streeter 9                4) Hayley Hoehn 12                
  4 Young Women's College Prep  'A'                     1:05.86  
  5 Letchworth  'A'                                     1:11.47  
     1) Madison Baker 9                 2) Cori Shearing 12               
     3) Jane Bliss 10                   4) Lauren Gozelski 12             
  6 Palmyra-Macedon  'A'                                1:17.71  
     1) Jessey Bruening 12              2) Brinley Bruening 9             
     3) Hannah Weaver 12                4) Kaitlyn Millerd 10             
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 East High  'A'                                        55.02   3  10   
     1) Destiny Lyons 11                2) Nyeisha Mitchum 8              
     3) Taniya Gaines 11                4) Makayla McCorker 9             
  2 Palmyra-Macedon  'A'                                  55.11   3   8   
     1) Lindsey Hurlbut 12              2) Skylar Scheemaker 11           
     3) Aionna Johnson 9                4) Jenna Gravino 12               
  3 Letchworth  'A'                                       55.28   3   6   
     1) Brianna Dake 11                 2) Taylor Tisdale 12              
     3) Olivia Quartz 12                4) Rayna Fravel 12                
  4 Honeoye Falls-Lima  'A'                               55.72   3   4   
     1) Fionnagh Krenzer 12             2) Annabel Chase 11               
     3) Lauren Cody 11                  4) Rachel VanderVen 10            
  5 Irondequoit  'A'                                      55.97   2   2   
  6 Wayland-Cohocton  'A'                                 56.01   1   1   
     1) Karissa Bosh 10                 2) Maggie McAllister 12           
     3) Julia Zastawrny 9               4) Jordyn Quackenbush 10          
  7 Sacred Heart Academy  'A'                             56.22   3 
     1) Rory Schaeffer 10               2) Juliana Gambino 10             
     3) Devin Feeley 10                 4) Danna Meller 9                 
  8 Byron-Bergen  'A'                                     56.52   3 
     1) Carli Kirkwood 9                2) Veronica Duell 9               
     3) Hope Hersom 9                   4) Julia Pangrazio 9              
  9 Wheatland-Chili  'A'                                  56.70   1 
     1) Cassie Parker 11                2) Abigail Smith 11               
     3) Niyah Rosado 9                  4) Olivia Youmans 10              
 10 Lyons  'A'                                            57.69   2 
     1) Jada Hooker 12                  2) Ericka Moody 9                 
     3) Melanie Higgins 11              4) Charlotte Groom 11             
 11 Attica  'A'                                           59.10   2 
     1) Jillian Folts 8                 2) Isabella Kilian 8              
     3) Skylar Savage 7                 4) Hannah Johnson 8               
 12 Young Women's College Prep  'A'                       59.16   2 
 13 LeRoy  'A'                                          1:02.16   2 
     1) Kerri Biggins 8                 2) Elizabeth Sorensen 10          
     3) Carly Stauffer 10               4) Kayla Fussell 10               
 14 Clyde-Savannah  'A'                                 1:03.19   2 
     1) Maise Powers 11                 2) Tayler Sharp 10                
     3) Jessica Lippert 10              4) Ashley Kaplun 9                
 15 Kendall  'A'                                        1:03.90   1 
 16 Notre Dame-Batavia  'A'                             1:04.17   1 
     1) CiCi Caprio 11                  2) Lexi Danosos 10                
     3) Hannah Gualtieri 11             4) Valentina Cortes 12            
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Palmyra-Macedon  'A'                                4:31.49   2  10   
     1) Aionna Johnson 9                2) Katelyn Burger 10              
     3) Makenzie Desain 12              4) Skylar Scheemaker 11           
  2 Irondequoit  'A'                                    4:41.42   2   8   
  3 Wayland-Cohocton  'A'                               4:42.64   2   6   
     1) Karissa Bosh 10                 2) Emily Schwartz 12              
     3) Jordyn Quackenbush 10           4) Maggie McAllister 12           
  4 Sacred Heart Academy  'A'                           4:44.22   2   4   
     1) Rory Schaeffer 10               2) Tierney Tumiel 12              
     3) Juliana Gambino 10              4) Ella Mazzara 10                
  5 Honeoye Falls-Lima  'A'                             4:45.03   2   2   
     1) Kara Balmer 10                  2) Leah Samson 10                 
     3) Rylee Penders 10                4) Hannah Kailburn 10             
  6 Letchworth  'A'                                     4:49.41   1   1   
     1) Olivia Quartz 12                2) Taylor Tisdale 12              
     3) Kristin Hastings 10             4) Rayna Fravel 12                
  7 Kendall  'A'                                        5:03.22   2 
  8 LeRoy  'A'                                          5:11.78   1 
     1) Delcina Cassidy 9               2) McKenna Cone 11                
     3) Quinn Kacur 9                   4) Syndey Vanderhoof 11           
  9 Young Women's College Prep  'A'                     5:51.68   1 
 10 Notre Dame-Batavia  'A'                             5:58.13   1 
     1) Hannah Gualtieri 11             2) Lexi Danosos 10                
     3) Valentina Cortes 12             4) Kelsey Hilburger 12            
 
Girls 4x400 Meter Relay JV
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Palmyra-Macedon  'A'                                4:51.31   2 
     1) Autumn Collins 8                2) Katelan Dicker 10              
     3) Jasmine Tenny 10                4) Macie Janto 10                 
  2 Honeoye Falls-Lima  'A'                             5:09.43   2 
     1) Mollie Dolan 10                 2) Kennedy Martin 10              
     3) Maria Larsen 9                  4) Katie Dale 10                  
  3 Kendall  'A'                                        5:20.27   1 
  4 Letchworth  'B'                                     5:20.47   2 
     1) Emily Greene 8                  2) Alyssa Pfeiffer 9              
     3) Kailyn Washburn 8               4) Mara Hoyt 9                    
  5 Sacred Heart Academy  'D'                           5:30.69   1 
     1) Emma Galus 11                   2) Mary Lennon 9                  
     3) Sarah Schaefer 9                4) Erin Cavanaugh 9               
  6 Letchworth  'A'                                     5:34.63   2 
     1) Destinee Sands 11               2) Katie Lampher 10               
     3) Rachel Cedrone 12               4) Victoria Franklin 7            
  7 Sacred Heart Academy  'B'                           5:40.59   2 
     1) Amelia Brissette 10             2) Olivia Zanelli 10              
     3) Mishel Martin 9                 4) Madeline Adams 9               
  8 Sacred Heart Academy  'A'                           5:54.73   2 
     1) Hannah Shabala 11               2) Megan Vincek 10                
     3) Anna Brach 11                   4) Sarah Campbell 11              
  9 Young Women's College Prep  'B'                     6:23.18   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Honeoye Falls-Lima  'A'                            11:06.76   10   
     1) Jada Balmer 10                  2) Olivia Templeton 12            
     3) Casey Walike 10                 4) Tessa Bradley 9                
  2 Attica  'A'                                        11:16.66    8   
     1) Kate Witkowski 12               2) Grace Kibler 12                
     3) Mia Ficarella 7                 4) Olivia Rudolph 8               
  3 Irondequoit  'A'                                   11:20.44    6   
  4 Sacred Heart Academy  'A'                          11:25.48    4   
     1) Audrey Filonczuk 12             2) Sarah Wegman 12                
     3) Claire Hejaily 11               4) Claire Mastrandrea 12          
  5 Letchworth  'A'                                    11:29.12    2   
     1) Taylor Wilkie 12                2) Taylor Tisdale 12              
     3) Grace Miller 11                 4) Kristin Hastings 10            
  6 LeRoy  'A'                                         11:44.03    1   
     1) Ava Horgan 11                   2) Quinn Kacur 9                  
     3) Courtney Kacur 9                4) Taylor Hutton 8                
  7 Kendall  'A'                                       11:44.85  
  8 Penn Yan  'A'                                      12:11.90  
     1) Lizzy Benson 12                 2) Mary Ingram 12                 
     3) Samantha D'Arpino 11            4) Maci Nicholson 11              
  9 Palmyra-Macedon  'A'                               12:41.96  
     1) Elizabeth Hofer 11              2) Rebekah Thorp 12               
     3) Aurora Hager 11                 4) McKenna Miller 12              
 10 Avoca  'A'                                         12:56.09  
     1) Jessie Miller 10                2) Faith Loucks 10                
     3) Lillian Crane 9                 4) Morgan Evarts 12               
 11 Notre Dame-Batavia  'A'                            13:03.17  
     1) Carly Olles 12                  2) Rachel Nickerson 9             
     3) Kelsey Hilburger 12             4) Valentina Cortes 12            
 
Girls 1600 Sprint Medley JV
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Letchworth  'B'                                     5:10.19   2 
     1) Rachel Cedrone 12               2) Emily Greene 8                 
     3) Kailyn Washburn 8               4) Alyssa Pfeiffer 9              
  2 Honeoye Falls-Lima  'A'                             5:11.18   2 
     1) Mollie Dolan 10                 2) Kennedy Martin 10              
     3) Katie Dale 10                   4) Maria Larsen 9                 
  3 Palmyra-Macedon  'A'                                5:13.19   2 
     1) Macie Janto 10                  2) Elizabeth Hofer 11             
     3) Katelan Dicker 10               4) Jasmine Tenny 10               
  4 Sacred Heart Academy  'D'                           5:16.19   1 
     1) Erin Cavanaugh 9                2) Madeline Adams 9               
     3) Nadia Dabney 9                  4) Megan Vincek 10                
  5 Letchworth  'A'                                     5:20.64   2 
     1) Victoria Franklin 7             2) Hana Gill 7                    
     3) Destinee Sands 11               4) Katie Lampher 10               
  6 Byron-Bergen  'A'                                   5:27.66   2 
     1) Dayanara Caballero 7            2) Grace Capostagno 7             
     3) Autumn Mathisen 7               4) Ava Wagoner 7                  
  7 Sacred Heart Academy  'B'                           5:30.70   1 
     1) Sarah Schaefer 9                2) Eden Whitney 10                
     3) Aziza Williams 11               4) Sarah Campbell 11              
  8 Kendall  'A'                                        5:33.50   2 
  9 Attica  'A'                                         5:36.30   2 
     1) Kaylie Bugajski 7               2) Lily Baratta 8                 
     3) Ashley Piorun 7                 4) Sarah Bruggman 8               
 10 Sacred Heart Academy  'A'                           5:37.10   2 
     1) Emma Galus 11                   2) Sa'Ron Ogden 9                 
     3) Karen Robinson 9                4) Hannah Shabala 11              
 11 Sacred Heart Academy  'F'                           5:43.74   1 
     1) Victoria Oldman 9               2) Bianca Franco 10               
     3) Bridget Conron 9                4) Amelia Brissette 10            
 12 Sacred Heart Academy  'C'                           5:47.66   1 
     1) Mary Lennon 9                   2) Mishel Martin 9                
     3) Lauren Richardson 9             4) Hannah Lewandowski 11          
 13 Lyons  'A'                                          5:50.01   2 
     1) Megan Mittak 10                 2) Aria Smith 11                  
     3) Bailey Kehoe 11                 4) Lucy Dobbins 9                 
 14 Wayland-Cohocton  'A'                               5:57.83   1 
     1) Arianna Celentano 10            2) Caitlyn Briggs 10              
     3) Tristan Palmer 10               4) Mary-Ann Corby 10              
 15 Sacred Heart Academy  'E'                           6:07.91   1 
     1) Abby Serr 9                     2) Ava Martucci 9                 
     3) Elianna Bush 9                  4) Olivia Zanelli 10              
 16 Young Women's College Prep  'A'                     6:12.45   1 
 17 Young Women's College Prep  'C'                     6:15.23   1 
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hannah Kailburn           10 Honeoye Fall           4-11.00   10   
  2 Danielle Fisk             10 Honeoye Fall           4-07.00    8   
  3 Courtney Kacur             9 LeRoy                 J4-07.00    6   
  4 Morgan Fuller             12 Byron-Bergen          J4-07.00    4   
  5 Brooke Hessel             11 Letchworth             4-03.00    2   
  6 Trinity Glover            12 Wayland-Coho          J4-03.00    0.33
  6 Jacquie Kibler            10 Attica                J4-03.00    0.33
  6 Chaselyn Whitmer          10 Wayland-Coho          J4-03.00    0.33
  9 Syndey Vanderhoof         11 LeRoy                 J4-03.00  
  9 Maggie Konka              12 Letchworth            J4-03.00  
  9 Veronica Duell             9 Byron-Bergen          J4-03.00  
 12 Cal Feger                  9 Lyons                  4-00.00  
 12 Kelsey Hucks              11 Young Women'           4-00.00  
 12 Katherine Pearson         10 Kendall                4-00.00  
 12 Kate Witkowski            12 Attica                 4-00.00  
 16 Skye Colantonio            9 Notre Dame-B           3-09.00  
 16 Claire Tracey              9 Irondequoit            3-09.00  
 18 Brianna Drennan           10 Kendall                3-06.00  
 -- Kaelyn Button             11 Irondequoit                 NH  
 -- Makayla McCorker           9 East High                   NH  
 -- Aria Smith                11 Lyons                       NH  
 -- Madison Kinslow            9 Palmyra-Mace                NH  
 -- Lauren Case                8 Palmyra-Mace                NH  
 -- Margaret Sutherland       12 Notre Dame-B                NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rachel Roof               11 Honeoye Fall           7-03.00    9   
  1 Katelyn Burger            10 Palmyra-Mace           7-03.00    9   
  3 Emily Schwartz            12 Wayland-Coho          J7-03.00    6   
  4 Carli Kirkwood             9 Byron-Bergen          J7-03.00    4   
  5 Brigitte Koharski         11 Honeoye Fall          J7-03.00    1.50
  5 Grace Miller              11 Letchworth            J7-03.00    1.50
  7 Kayla Fussell             10 LeRoy                  6-09.00  
  7 Emily Eckdahl             10 LeRoy                  6-09.00  
  7 Emily Gonyea              10 Byron-Bergen           6-09.00  
  7 Abby Biehl                10 Attica                 6-09.00  
 11 Brianna Dake              11 Letchworth             6-00.00  
 12 Katelan Dicker            10 Palmyra-Mace           5-03.00  
 12 Skylar Savage              7 Attica                 5-03.00  
 -- Cal Feger                  9 Lyons                       NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Emily Tait                10 Attica                15-11.75   10   
  2 McKenna Cone              11 LeRoy                 15-09.00    8   
  3 Rachel Sequeira           11 Honeoye Fall          15-01.25    6   
  4 Kandace Reid              12 Irondequoit           14-10.75    4   
  5 Maggie Konka              12 Letchworth            14-04.25    2   
  6 Aionna Johnson             9 Palmyra-Mace          14-00.00    1   
  7 Isabella Sindoni          12 Sacred Heart          13-08.00  
  8 Gretchen Ziegler           9 Attica                13-07.00  
  9 Chaselyn Whitmer          10 Wayland-Coho          13-06.75  
 10 Lindsey Hurlbut           12 Palmyra-Mace          13-04.75  
 11 Delcina Cassidy            9 LeRoy                 13-04.50  
 12 Melanie Higgins           11 Lyons                 13-03.25  
 13 Rachel Roof               11 Honeoye Fall          13-02.25  
 13 Taniya Gaines             11 East High             13-02.25  
 15 Emily Schwartz            12 Wayland-Coho          13-00.00  
 16 Ericka Moody               9 Lyons                 12-10.25  
 17 Charia Shaw               11 Young Women'          12-09.25  
 18 Isabel Davidson           12 Sacred Heart          12-08.50  
 19 Lizzy Benson              12 Penn Yan              12-07.25  
 20 Carli Kirkwood             9 Byron-Bergen          12-01.50  
 21 Janelle Flitcroft          8 Letchworth            12-00.25  
 21 Olivia Youmans            10 Wheatland-Ch          12-00.25  
 23 Jessica Fleming           12 Byron-Bergen          11-10.50  
 24 Kirsten Ferguson           9 Avoca                 11-09.50  
 25 Brianna Drennan           10 Kendall               11-08.00  
 26 Riley Wright               9 Clyde-Savann          11-07.25  
 27 Margaret Sutherland       12 Notre Dame-B          11-04.25  
 -- Emany Cruz                11 East High                   ND  
 -- Gerally Rivera            12 Young Women'                ND  
 -- Abigail Smith             11 Wheatland-Ch                ND  
 -- Ashley Kaplun              9 Clyde-Savann                ND  
 -- Katherine Pearson         10 Kendall                   FOUL  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Emily Tait                10 Attica                34-06.75   10   
  2 Rachel Sequeira           11 Honeoye Fall          34-04.00    8   
  3 McKenna Cone              11 LeRoy                 32-03.75    6   
  4 Olivia Quartz             12 Letchworth            31-04.00    4   
  5 Lindsey Hurlbut           12 Palmyra-Mace          30-03.00    2   
  6 Brooke Hessel             11 Letchworth            30-01.00    1   
  7 Aionna Johnson             9 Palmyra-Mace          29-08.50  
  8 Delcina Cassidy            9 LeRoy                 29-08.25  
  9 Rachel Nickerson           9 Notre Dame-B          29-04.50  
 10 Chaselyn Whitmer          10 Wayland-Coho          28-08.50  
 11 Gretchen Ziegler           9 Attica                28-03.00  
 12 Melanie Higgins           11 Lyons                 27-06.50  
 13 Isabel Davidson           12 Sacred Heart          27-04.75  
 14 Olivia Vogler             11 Irondequoit           27-04.00  
 15 Karissa Bosh              10 Wayland-Coho          27-01.75  
 16 Lizzy Benson              12 Penn Yan              26-09.00  
 17 Leah Samson               10 Honeoye Fall          26-04.25  
 -- Morgan Fuller             12 Byron-Bergen                ND  
 -- Jessica Fleming           12 Byron-Bergen                ND  
 -- Jessica Lippert           10 Clyde-Savann                ND  
 -- Charia Shaw               11 Young Women'              FOUL  
 -- Lillian Crane              9 Avoca                     FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Emma Harling              12 Penn Yan              33-00.50   10   
  2 Cierra Moody              11 Lyons                 31-03.00    8   
  3 Emma Bowen                10 Clyde-Savann          30-10.50    6   
  4 Jessey Bruening           12 Palmyra-Mace          30-04.25    4   
  5 Taylor Peck               12 Notre Dame-B          29-06.00    2   
  6 Stephanie Buell           11 Byron-Bergen          27-06.00    1   
  7 Emily Badaszewski         10 Attica                27-03.00  
  8 Olivia Schledorn          10 Wayland-Coho          26-11.00  
  9 Maggie Konka              12 Letchworth            26-08.25  
 10 Sarah Moon                 8 Honeoye Fall          26-05.00  
 11 Hannah Weaver             12 Palmyra-Mace          26-00.25  
 12 Madeline Moore            12 Sacred Heart          25-10.00  
 13 Cori Shearing             12 Letchworth            25-09.50  
 14 Meghan Gerringer          12 LeRoy                 25-05.00  
 15 Julia Zastawrny            9 Wayland-Coho          25-01.50  
 16 Michele Waterstraat       11 Honeoye Fall          24-11.50  
 17 Jenna Regan               11 Kendall               24-11.00  
 18 Ally Flint                10 LeRoy                 24-09.75  
 19 Teresa Pietrusinski       12 Penn Yan              23-10.00  
 20 Skylar Swart              11 Sacred Heart          23-08.00  
 21 Jordyn Gross              12 Wheatland-Ch          23-07.50  
 22 Paige Perry               12 Attica                23-00.25  
 23 Katherine Vonglis         12 Wheatland-Ch          22-10.00  
 24 Na'Imah Johnson           12 Irondequoit           22-07.50  
 25 Shayla Dearring           12 Byron-Bergen          22-07.25  
 26 Krianne Hadley            11 Avoca                 22-06.00  
 26 Sophia Thurston           12 Irondequoit           22-06.00  
 28 Onalena Smith             10 East High             22-01.50  
 29 Monasia Griffin           10 Young Women'          22-01.00  
 30 Kaitlyn Gregory           11 Kendall               21-10.25  
 31 Ja'Tashia Walden           9 East High             21-01.50  
 32 Grace Gaylord              9 Lyons                 20-09.50  
 33 Jennifer Elliott          12 Clyde-Savann          20-02.00  
 34 Rebeka Nickerson           7 Notre Dame-B          19-00.00  
 35 Alexandra Rivera          12 Young Women'          18-07.50  
 36 Elizabeth Barley          12 Avoca                 14-06.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katherine Vonglis         12 Wheatland-Ch             86-03   10   
  2 Jessey Bruening           12 Palmyra-Mace             85-05    8   
  3 Lauren Gozelski           12 Letchworth               83-02    6   
  4 Isabelle Wickins          12 Attica                   82-04    4   
  5 Cierra Moody              11 Lyons                    78-05    2   
  6 Cori Shearing             12 Letchworth               72-03    1   
  7 Teresa Pietrusinski       12 Penn Yan                 72-02  
  8 Frances Perez             12 Irondequoit              71-05  
  9 Emma Harling              12 Penn Yan                 70-09  
 10 Jennifer Elliott          12 Clyde-Savann             69-06  
 11 Madeline Moore            12 Sacred Heart             68-07  
 12 Olivia Schledorn          10 Wayland-Coho             68-02  
 13 Emily Badaszewski         10 Attica                   67-02  
 14 Hannah Weaver             12 Palmyra-Mace             63-08  
 15 Krianne Hadley            11 Avoca                    63-03  
 16 Taylor Peck               12 Notre Dame-B             63-00  
 17 Jenna Regan               11 Kendall                  62-06  
 18 Julia Benedetti           12 Sacred Heart             61-09  
 19 Sophia Thurston           12 Irondequoit              61-06  
 20 Emma Vullo                11 Honeoye Fall             60-10  
 21 Luciana Russo             10 LeRoy                    59-00  
 22 Julia Zastawrny            9 Wayland-Coho             58-03  
 23 Onalena Smith             10 East High                56-07  
 24 Jordyn Gross              12 Wheatland-Ch             54-00  
 25 Kaitlyn Gregory           11 Kendall                  53-07  
 26 Stephanie Buell           11 Byron-Bergen             52-10  
 27 Michele Waterstraat       11 Honeoye Fall             52-09  
 28 Ally Flint                10 LeRoy                    50-11  
 29 Hana Nakayama             11 East High                49-11  
 29 Emma Bowen                10 Clyde-Savann             49-11  
 31 Grace Gaylord              9 Lyons                    44-09  
 32 Monasia Griffin           10 Young Women'             42-07  
 33 Rebeka Nickerson           7 Notre Dame-B             40-06  
 34 Cristal Lebron-Rios        9 Young Women'             39-04  
 35 Elizabeth Barley          12 Avoca                    32-08  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jaydon Rattray            12 Clyde-Savann             11.64   5  10   
  2 Edi Muka                  12 East High                11.74   5   8   
  3 Canyon Roster             12 LeRoy                    11.89   5   6   
  4 Derrick Chance            12 Clyde-Savann             12.10   4   4   
  5 Collin Stauffer           12 LeRoy                    12.12   5   2   
  6 Anthony Rosado            12 Wheatland-Ch             12.13   1   1   
  7 David Domina              11 Wheatland-Ch             12.33   1 
  8 Bryce Yockel              10 Byron-Bergen             12.36   3 
  9 DeAndre Green             10 Wayland-Coho             12.37   3 
 10 Max Lucieer                8 Lyons                    12.42   4 
 11 Josh Griffith             11 Honeoye Fall             12.47   3 
 12 Kaiden Davis              12 Letchworth               12.65   4 
 13 Quintyn Holloway          12 Irondequoit              12.71   5 
 14 Devon Henderson           11 Attica                   12.92   3 
 15 Anthony Lippolis           9 Irondequoit              13.00   4 
 16 AJ Maye                   12 Byron-Bergen             13.00   3 
 17 Ajay (Albert) Sonny       10 East High                13.04   1 
 18 Kade Slayton               9 Avoca                    13.80   2 
 19 Dylan Warner               9 Notre Dame-B             13.82   2 
 20 Steven Hughes             11 Lyons                    14.04   4 
 21 Jacob Downs               11 Palmyra-Mace             14.39   2 
 22 Nathaniel Wasserman       10 Avoca                    15.56   2 
 23 Nick Shoots               10 Palmyra-Mace             17.06   2 
 24 Norman March               7 Notre Dame-B             17.51   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jaydon Rattray            12 Clyde-Savann             23.75   5  10   
  2 Canyon Roster             12 LeRoy                    24.01   5   8   
  3 David Domina              11 Wheatland-Ch             24.58   4   6   
  4 Caleb Felton              11 Irondequoit              24.70   5   4   
  5 Justin Horton             10 Wayland-Coho             25.57   1   2   
  6 Gabe Kubissa              12 Clyde-Savann             25.61   3   1   
  7 Josh Griffith             11 Honeoye Fall             25.66   4 
  8 Aidan Harrington          10 LeRoy                    26.01   4 
  9 Devin Evarts              12 Avoca                    26.11   4 
 10 Blake Abbott              12 Avoca                    26.25   2 
 11 Dez Walker                11 Wheatland-Ch             26.29   1 
 12 Max Lucieer                8 Lyons                    26.31   3 
 13 Devon Henderson           11 Attica                   26.83   3 
 14 Jonah Wieber              12 Palmyra-Mace             26.98   2 
 15 Cody Bullock              11 Palmyra-Mace             27.10   3 
 16 Justin Hannan             12 Byron-Bergen             27.45   2 
 17 Kameron Miles             11 East High                28.01   1 
 18 Brady Roberts             12 Letchworth               28.74   3 
 19 Dylan Warner               9 Notre Dame-B             29.49   3 
 20 Exavior Dersom            10 Letchworth               29.61   2 
 21 Ben Skalny                 9 Notre Dame-B             32.06   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cody Smith                11 Clyde-Savann             53.56   5  10   
  2 Liam Lewis                12 Irondequoit              53.95   5   8   
  3 Anthony Rosado            12 Wheatland-Ch             57.31   4   6   
  4 Aidan Harrington          10 LeRoy                    57.32   5   4   
  5 Ian Thompson              12 Honeoye Fall             57.67   5   2   
  6 Doug Lippens              11 Wayland-Coho             59.34   4   1   
  7 Gabe Kubissa              12 Clyde-Savann             59.45   4 
  8 Steve Lyness              12 LeRoy                    59.47   3 
  9 Owen Stein                12 Honeoye Fall           1:00.99   3 
 10 Jaden Rocha                9 Wayland-Coho           1:02.37   1 
 11 Ryan Smith                11 Palmyra-Mace           1:03.38   3 
 12 Troy Smith                10 Wheatland-Ch           1:04.47   4 
 13 Holden Nesbitt            12 Lyons                  1:05.06   3 
 14 Joseph Nettles             9 Kendall                1:06.04   2 
 15 David Doan                11 Notre Dame-B           1:06.68   2 
 16 Camden Hayes              11 Avoca                  1:07.12   1 
 17 Exavior Dersom            10 Letchworth             1:07.37   2 
 18 Noah Allen                 9 Palmyra-Mace           1:07.60   2 
 19 Seth Meade                10 Avoca                  1:11.56   2 
 20 Mason Keech               10 Letchworth             1:14.65   1 
 21 Mohamed Bayoumi            9 Notre Dame-B           1:15.52   2 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Liam Lewis                12 Irondequoit            2:06.11   2  10   
  2 Anthony Keith             11 Lyons                  2:11.77   2   8   
  3 Jake Lehning              10 Honeoye Fall           2:12.16   2   6   
  4 Maxin McKenzie            11 LeRoy                  2:12.67   2   4   
  5 Liam Dietschler           11 Lyons                  2:14.27   2   2   
  6 Travis Lambert            10 Byron-Bergen           2:16.61   2   1   
  7 Jared Coffey              10 Irondequoit            2:17.24   2 
  8 Jake Montoya              11 LeRoy                  2:17.67   2 
  9 Evan Dickhut               8 Attica                 2:18.67   2 
 10 Kyle Beiter               12 Honeoye Fall           2:19.58   2 
 11 Matt Friedhaber           12 Attica                 2:24.00   1 
 12 Michael Hill              10 East High              2:24.10   1 
 13 Brandon Kropf             12 Byron-Bergen           2:25.30   2 
 14 Parker Palmisano           9 Penn Yan               2:25.81   1 
 15 Tyler Fuller              11 Notre Dame-B           2:28.37   1 
 16 Manuel Chagoya            11 Clyde-Savann           2:28.70   1 
 17 CeJay Hammond             12 Avoca                  2:29.07   1 
 18 Ashton Rouland             9 Palmyra-Mace           2:33.22   1 
 19 Peyton Silliman           12 Penn Yan               2:33.88   1 
 20 Ben Skalny                 9 Notre Dame-B           2:35.87   1 
 21 Shane Daniels             10 Palmyra-Mace           2:36.35   1 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ben DeMoras               12 Penn Yan               4:50.40   2  10   
  2 Ahren Spaker              11 Honeoye Fall           4:56.38   2   8   
  3 Nick Bauman               10 Irondequoit            4:56.93   2   6   
  4 Nick Dauphinee            10 Irondequoit            4:59.01   2   4   
  5 Andrew Brincka            12 Honeoye Fall           4:59.69   2   2   
  6 Hayden Barry              11 Avoca                  5:08.62   2   1   
  7 Kyle Green                10 Palmyra-Mace           5:14.25   2 
  8 Maxin McKenzie            11 LeRoy                  5:17.28   2 
  9 Adam Smith                 9 Palmyra-Mace           5:19.43   2 
 10 Jason Bogart              10 Penn Yan               5:23.78   1 
 11 Andrew Loftus              9 LeRoy                  5:29.30   1 
 12 Tyler Fuller              11 Notre Dame-B           5:29.58   1 
 13 Tyler Jordan               8 Wayland-Coho           5:30.15   1 
 14 Jacob Gualtieri           12 Notre Dame-B           5:44.44   1 
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ryan Thompson             11 Irondequoit           10:05.23   10   
  2 Cameron McDaniel          11 Honeoye Fall          10:13.31    8   
  3 Andrew Warfle             12 Honeoye Fall          10:18.35    6   
  4 Ben DeMoras               12 Penn Yan              10:18.99    4   
  5 Ethan Dietschler          12 Lyons                 10:24.17    2   
  6 Ryan Driscoll             12 LeRoy                 10:34.59    1   
  7 Bogdan Rozvora            11 Irondequoit           10:42.43  
  8 Clayton Allen             12 LeRoy                 10:57.36  
  9 Ben Reigelsperger         10 Wayland-Coho          11:04.23  
 10 Dani Nielson               9 Wayland-Coho          11:10.65  
 11 Quinn Bannister           10 Attica                11:11.35  
 12 Estani Ruiz               12 Attica                11:17.12  
 13 Connor Moore               9 Penn Yan              11:41.78  
 14 Jacob Gualtieri           12 Notre Dame-B          11:42.28  
 15 Matt Vosburg              10 Avoca                 11:56.22  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harrison Shashaty         12 Honeoye Fall             16.13   3  10   
  2 Gaven Cassidy             12 LeRoy                    17.66   3   8   
  3 Cole Siewert              10 Honeoye Fall             18.05   3   6   
  4 Kade Lambert              10 LeRoy                    18.75   2   4   
  5 Joseph Warner             10 Palmyra-Mace             18.89   3   2   
  6 Josh Phelps               12 Byron-Bergen             19.65   3   1   
  7 Ethan Kuhn                 9 Kendall                  19.69   2 
  8 Thomas Derick             10 Avoca                    21.68   1 
  9 Nick Liczewsky            12 Attica                   21.73   1 
 10 Dylan Palmer               9 Avoca                    22.22   1 
 11 Mathew Konka              10 Letchworth               24.04   2 
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gaven Cassidy             12 LeRoy                    58.79   4  10   
  2 Luke Melidona             10 Irondequoit            1:01.52   4   8   
  3 Cameron McDaniel          11 Honeoye Fall           1:02.12   3   6   
  4 Shyeim Nichols-Lester     12 East High              1:03.12   3   4   
  5 Andrew Warfle             12 Honeoye Fall           1:03.14   3   2   
  6 Adam Yeager               12 Irondequoit            1:04.09   4   1   
  7 Colton Moir               12 Wayland-Coho           1:04.19   4 
  8 Weston Head               12 Attica                 1:04.66   3 
  9 Joseph Warner             10 Palmyra-Mace           1:04.78   4 
 10 Ryder Slayton              9 Avoca                  1:05.39   3 
 11 Jerome Spinks             12 Byron-Bergen           1:06.16   3 
 12 Kade Lambert              10 LeRoy                  1:10.58   2 
 13 Josh Phelps               12 Byron-Bergen           1:11.19   4 
 14 Dominic Lafferty           9 Penn Yan               1:13.23   2 
 15 Nick Liczewsky            12 Attica                 1:17.06   2 
 16 Cristian Reynolds-Diaz     9 Palmyra-Mace           1:18.62   2 
 17 Camden Hayes              11 Avoca                  1:20.30   2 
 18 Mohamed Bayoumi            9 Notre Dame-B           1:20.66   1 
 19 Caleb Hansen              11 Letchworth             1:36.16   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Clyde-Savannah  'A'                                   46.13   3  10   
     1) Derrick Chance 12               2) Jaydon Rattray 12              
     3) Nicholas Fowler 12              4) Cody Smith 11                  
  2 Wheatland-Chili  'A'                                  47.58   1   8   
     1) Troy Smith 10                   2) Anthony Rosado 12              
     3) Dez Walker 11                   4) David Domina 11                
  3 LeRoy  'A'                                            47.81   3   6   
     1) Gaven Cassidy 12                2) Kade Lambert 10                
     3) Ethan Pocock 11                 4) Collin Stauffer 12             
  4 Honeoye Falls-Lima  'A'                               47.98   3   4   
     1) Harrison Shashaty 12            2) Ian McGuire 10                 
     3) Josh Griffith 11                4) Luis Playa 12                  
  5 East High  'A'                                        48.42   3   2   
     1) Cameron Sykes 9                 2) Jamarion Colbert 11            
     3) Kameron Miles 11                4) Edi Muka 12                    
  6 Irondequoit  'A'                                      48.48   3   1   
  7 Wayland-Cohocton  'A'                                 48.56   1 
     1) Zach Babbitt 11                 2) Andrew Myers 12                
     3) DeAndre Green 10                4) Mitch Wetherbee 12             
  8 Byron-Bergen  'A'                                     48.91   3 
     1) AJ Maye 12                      2) Bryce Yockel 10                
     3) Jerome Spinks 12                4) Brendan Kendall 12             
  9 Avoca  'A'                                            49.02   2 
     1) Hayden Barry 11                 2) Justus Peplinski 12            
     3) Blake Abbott 12                 4) Devin Evarts 12                
 10 Lyons  'A'                                            51.29   2 
     1) Ethan Dietschler 12             2) Jerell Petty 9                 
     3) Max Lucieer 8                   4) Ryan Bantel 11                 
 11 Kendall  'A'                                          52.87   2 
 12 Notre Dame-Batavia  'A'                               56.81   2 
     1) Dylan Warner 9                  2) Dakota Sica 10                 
     3) Mohamed Bayoumi 9               4) David Doan 11                  
 -- Palmyra-Macedon  'A'                                    DNF   2 
     1) Joseph Warner 10                2) Tavish O'May 11                
     3) Jacob Downs 11                  4) Jonah Wieber 12                
 -- Letchworth  'A'                                         DNF   2 
     1) Kaiden Davis 12                 2) Dalton English 10              
     3) Brady Roberts 12                4) Exavior Dersom 10              
 
Boys 4x100 Meter Relay Throwers
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Letchworth  'A'                                       56.35  
     1) Joshua Andrews 10               2) Mason Keech 10                 
     3) Thomas Richmond 11              4) Edwards Justin 12              
  2 LeRoy  'A'                                            58.33  
     1) Brandon Jeanotte 11             2) Tyler Rider 12                 
     3) Scott Bollin-Shugants 11        4) Bryce Bordonaro 12             
  3 Notre Dame-Batavia  'A'                             1:04.96  
     1) Dakota Sica 10                  2) Chris Neal 12                  
     3) Norman March 7                  4) Keith Szczepanski 10           
 
Boys 4x400 Meter Relay JV
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Honeoye Falls-Lima  'A'                             4:07.66  
     1) Marcis Scroger 11               2) Michael Feeley 9               
     3) Dan Cosgrove 10                 4) Turner Kamm 10                 
  2 LeRoy  'B'                                          4:09.99  
  3 Palmyra-Macedon  'B'                                4:25.64  
     1) Ashton Rouland 9                2) Austin Barr 9                  
     3) Holden Stevenson 9              4) Jonah Wieber 12                
  4 Palmyra-Macedon  'A'                                4:31.53  
     1) Shane Daniels 10                2) Noah Allen 9                   
     3) Rory Sloan 9                    4) Cristian Reynolds-Diaz 9       
  5 LeRoy  'C'                                          4:42.56  
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wayland-Cohocton  'A'                               3:46.17   2  10   
     1) Colton Moir 12                  2) Israel McClure 11              
     3) Mitch Wetherbee 12              4) Andrew Myers 12                
  2 LeRoy  'A'                                          3:48.90   2   8   
     1) Gaven Cassidy 12                2) Jake Montoya 11                
     3) Ethan Pocock 11                 4) Steve Lyness 12                
  3 Honeoye Falls-Lima  'A'                             3:49.76   2   6   
     1) Ian Thompson 12                 2) Wyatt Hulsey 11                
     3) Teddy Warfle 10                 4) Andrew Warfle 12               
  4 Irondequoit  'A'                                    3:50.25   2   4   
  5 Avoca  'A'                                          3:55.15   2   2   
     1) Ryder Slayton 9                 2) Julian Hopkins 11              
     3) Justus Peplinski 12             4) Devin Evarts 12                
  6 Palmyra-Macedon  'A'                                4:09.00   1   1   
     1) Kyle Green 10                   2) Cody Bullock 11                
     3) Ryan Smith 11                   4) Adam Smith 9                   
  7 Penn Yan  'A'                                       4:14.96   1 
     1) Dominic Lafferty 9              2) Parker Palmisano 9             
     3) Jason Bogart 10                 4) Garrett Golden 11              
 -- Kendall  'A'                                             DQ   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Honeoye Falls-Lima  'A'                             8:58.48   10   
     1) Teddy Warfle 10                 2) Wyatt Hulsey 11                
     3) Ahren Spaker 11                 4) Jake Lehning 10                
  2 Lyons  'A'                                          9:09.84    8   
     1) Anthony Keith 11                2) Derrick Tandle 10              
     3) Liam Dietschler 11              4) Ethan Dietschler 12            
  3 Irondequoit  'A'                                    9:11.07    6   
  4 LeRoy  'A'                                          9:15.72    4   
     1) Clayton Allen 12                2) Ryan Driscoll 12               
     3) Maxin McKenzie 11               4) Jake Montoya 11                
  5 Avoca  'A'                                          9:28.62    2   
     1) CeJay Hammond 12                2) Justus Peplinski 12            
     3) Julian Hopkins 11               4) Hayden Barry 11                
  6 Attica  'A'                                         9:48.41    1   
     1) Estani Ruiz 12                  2) Evan Dickhut 8                 
     3) Quinn Bannister 10              4) Weston Head 12                 
  7 Penn Yan  'A'                                      10:12.73  
     1) Daniel Jiang 11                 2) Peyton Silliman 12             
     3) Parker Palmisano 9              4) Jason Bogart 10                
  8 Notre Dame-Batavia  'A'                            10:27.64  
     1) Tyler Fuller 11                 2) David Doan 11                  
     3) Jacob Gualtieri 12              4) Ben Skalny 9                   
  9 Wheatland-Chili  'A'                               10:51.82  
     1) Luke Otto 9                     2) Troy Smith 10                  
     3) Kevin Wehle 10                  4) Connor Wehle 9                 
 
Boys 1600 Sprint Medley JV
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Honeoye Falls-Lima  'A'                             4:21.60  
     1) Michael Feeley 9                2) Marcis Scroger 11              
     3) Dan Cosgrove 10                 4) Turner Kamm 10                 
  2 LeRoy  'B'                                          4:26.38  
     1) Alex Gephart 10                 2) Nick Vallese 9                 
     3) Nathan Andrews 9                4) Eliot Smith 10                 
  3 LeRoy  'A'                                          4:36.30  
     1) Erik Schwab 8                   2) Cole Sullivan 9                
     3) Chris Gualtieri 10              4) Connor Beagle 10               
  4 Lyons  'A'                                          4:40.15  
     1) Steven Hughes 11                2) Jacob Strong 11                
     3) Jerell Petty 9                  4) Trent Donnelly 9               
  5 Wheatland-Chili  'A'                                4:43.55  
     1) Aubrey Sheffield 9              2) Connor Wehle 9                 
     3) Zach Miles 9                    4) Jack O'Shea 9                  
  6 LeRoy  'C'                                          4:49.98  
     1) Jordan Stephens 12              2) Keaton Hobart 9                
     3) Andrew Kettle 9                 4) Jason Eck 9                    
  7 Penn Yan  'A'                                       4:51.59  
     1) Parker Palmisano 9              2) Daytona Bailey 9               
     3) Colin Clark 9                   4) Paulo Martinez-Sanchez 9       
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Canyon Roster             12 LeRoy                  5-07.00   10   
  2 Jamarion Colbert          11 East High              5-05.00    5   
  3 Luke Melidona             10 Irondequoit           J5-05.00    5   
  4 Hank Lehning              10 Honeoye Fall          J5-05.00    5   
  5 Blake Abbott              12 Avoca                 J5-05.00    5   
  6 Derrick Chance            12 Clyde-Savann           5-03.00    0.50
  6 Matt Friedhaber           12 Attica                 5-03.00    0.50
  8 DeAndre Green             10 Wayland-Coho           5-01.00  
  8 Mathew Konka              10 Letchworth             5-01.00  
 10 Corden Zimmerman           8 Byron-Bergen           4-11.00  
 10 Gabe Quintero             11 Irondequoit            4-11.00  
 10 Brandon Kropf             12 Byron-Bergen           4-11.00  
 13 Thomas Derick             10 Avoca                  4-09.00  
 13 Devon Henderson           11 Attica                 4-09.00  
 13 Anthony Rosado            12 Wheatland-Ch           4-09.00  
 16 Max Lucieer                8 Lyons                  4-07.00  
 16 Dominic Lafferty           9 Penn Yan               4-07.00  
 16 Rory Sloan                 9 Palmyra-Mace           4-07.00  
 16 Dale Steffen              10 Kendall                4-07.00  
 16 Ashton Rouland             9 Palmyra-Mace           4-07.00  
 21 Joseph Nettles             9 Kendall                4-03.00  
 -- Keeghan Savoir            11 Wayland-Coho                NH  
 -- Aubrey Sheffield           9 Wheatland-Ch                NH  
 -- Amir James                 9 Lyons                       NH  
 -- Kaiden Williams           12 Letchworth                  NH  
 -- Quion Callier             10 East High                   NH  
 -- Cole Siewert              10 Honeoye Fall                NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Michael Armstrong         11 Lyons                 12-00.00   10   
  2 Kyle VanSlyke             11 Letchworth            10-09.00    8   
  3 Justin Hannan             12 Byron-Bergen         J10-09.00    6   
  4 Ethan Pocock              11 LeRoy                  9-09.00    4   
  5 Brandon Bansbach          12 Irondequoit            9-03.00    2   
  6 Tavish O'May              11 Palmyra-Mace           8-06.00    1   
  7 Jaden Rocha                9 Wayland-Coho           7-09.00  
  7 Ryder Slayton              9 Avoca                  7-09.00  
  7 Jack Hulsey                9 Honeoye Fall           7-09.00  
  7 Josh Edelbach             11 Honeoye Fall           7-09.00  
 11 Tyler Fuller              11 Notre Dame-B           7-00.00  
 -- Kade Slayton               9 Avoca                       NH  
 -- Ethan Roy                 12 LeRoy                       NH  
 -- Jack O'Shea                9 Wheatland-Ch                NH  
 -- Zach Miles                 9 Wheatland-Ch                NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Collin Stauffer           12 LeRoy                 19-03.00   10   
  2 Canyon Roster             12 LeRoy                 18-11.25    8   
  3 Andre Williams            12 Irondequoit           18-05.25    6   
  4 Bryce Yockel              10 Byron-Bergen          18-03.00    4   
  5 Michael Hill              10 East High             18-00.50    2   
  6 Nicholas Fowler           12 Clyde-Savann          18-00.00    1   
  7 Zach Miles                 9 Wheatland-Ch          17-10.75  
  8 Kerel Kelly               11 Lyons                 17-10.25  
  9 Ian McGuire               10 Honeoye Fall          17-04.00  
 10 Brendan Kendall           12 Byron-Bergen          17-01.25  
 11 Hank Lehning              10 Honeoye Fall          16-11.50  
 12 Dalton English            10 Letchworth            16-10.25  
 13 Matt Friedhaber           12 Attica                16-09.25  
 14 Dez Walker                11 Wheatland-Ch          16-06.00  
 15 Matthew Alston            10 Irondequoit           16-02.00  
 16 Julian Hopkins            11 Avoca                 15-11.25  
 17 Mathew Konka              10 Letchworth            15-08.75  
 18 Jerell Petty               9 Lyons                 15-08.00  
 19 Derek Edick                9 Kendall               15-05.75  
 20 Justin Horton             10 Wayland-Coho          15-02.25  
 21 Dylan Warner               9 Notre Dame-B          15-02.00  
 22 David Doan                11 Notre Dame-B          13-05.50  
 23 Daniel Jiang              11 Penn Yan              13-01.25  
 24 Holden Stevenson           9 Palmyra-Mace          12-08.00  
 25 Noah Walzer               10 Kendall               11-08.50  
 26 Nathaniel Wasserman       10 Avoca                 10-08.50  
 -- Cody Bullock              11 Palmyra-Mace              FOUL  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Collin Stauffer           12 LeRoy                 40-09.25   10   
  2 Colton Moir               12 Wayland-Coho          38-09.00    8   
  3 Andre Williams            12 Irondequoit           37-10.00    6   
  4 Nicholas Fowler           12 Clyde-Savann          37-08.00    4   
  5 Kerel Kelly               11 Lyons                 36-08.50    2   
  6 Brendan Kendall           12 Byron-Bergen          34-08.00    1   
  7 Dalton English            10 Letchworth            33-10.75  
  8 Jerome Spinks             12 Byron-Bergen          33-10.25  
  9 Cody Bullock              11 Palmyra-Mace          32-07.75  
 10 Matthew Alston            10 Irondequoit           32-03.00  
 11 Ashton Rouland             9 Palmyra-Mace          31-10.50  
 12 Willem Zoeke              10 Honeoye Fall          31-09.50  
 13 Tony Ennis                11 Honeoye Fall          31-08.00  
 14 Daniel Jiang              11 Penn Yan              30-05.50  
 15 Mathew Konka              10 Letchworth            30-00.50  
 16 Dylan Palmer               9 Avoca                 28-08.75  
 17 Seth Meade                10 Avoca                 28-05.00  
 -- Noah Walzer               10 Kendall                     ND  
 -- Kalum Holbrook            12 Wayland-Coho                ND  
 -- Jack O'Shea                9 Wheatland-Ch              FOUL  
 -- Ben Skalny                 9 Notre Dame-B              FOUL  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Israel McClure            11 Wayland-Coho          43-04.25   10   
  2 Nate Mayou                10 Palmyra-Mace          42-00.50    8   
  3 Anthony Sarago            12 Wayland-Coho          40-10.50    6   
  4 Paul McDermott            12 Byron-Bergen          39-07.25    4   
  5 Thomas Richmond           11 Letchworth            39-07.00    2   
  6 Marshall Schultz          11 LeRoy                 37-03.00    1   
  7 Matt Volkman-Lien         10 Honeoye Fall          37-00.25  
  8 Jordan Roberts            11 Honeoye Fall          37-00.00  
  9 Keith Szczepanski         10 Notre Dame-B          36-00.50  
 10 Austin Zimmerman          12 Clyde-Savann          35-09.25  
 11 Allen Tonas               12 Kendall               34-09.00  
 12 Dylan Spellan             12 Kendall               34-07.00  
 13 Jacob Burlingame          12 Byron-Bergen          33-08.50  
 14 Amir James                 9 Lyons                 32-10.50  
 15 Tyler Rider               12 LeRoy                 32-00.50  
 16 Hunter White              10 East High             31-09.00  
 17 Dakota Sica               10 Notre Dame-B          31-08.00  
 18 Nick Chodak               10 Irondequoit           31-05.00  
 19 Nicholas Barrett          11 Avoca                 30-03.50  
 20 Brandon Cutter            12 Attica                29-07.25  
 21 James Clements            11 Irondequoit           29-05.25  
 22 Holden Nesbitt            12 Lyons                 26-09.00  
 23 DeJay Hammond             10 Avoca                 26-04.50  
 24 Jordan Richards           10 Wheatland-Ch          24-08.75  
 25 Austin Barr                9 Palmyra-Mace          23-09.00  
 26 Matt Davis                12 Wheatland-Ch          23-02.25  
 -- Kaiden Davis              12 Letchworth                FOUL  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anthony Sarago            12 Wayland-Coho            126-10   10   
  2 Edwards Justin            12 Letchworth              116-01    8   
  3 Austin Zimmerman          12 Clyde-Savann            107-01    6   
  4 Matt Volkman-Lien         10 Honeoye Fall            105-09    4   
  5 Israel McClure            11 Wayland-Coho            105-06    2   
  6 Joshua Andrews            10 Letchworth              104-09    1   
  7 Nate Mayou                10 Palmyra-Mace            103-09  
  8 Nate Grey                 10 Honeoye Fall            102-03  
  9 Bryce Bordonaro           12 LeRoy                    99-04  
 10 Dylan Spellan             12 Kendall                  93-05  
 11 Nick Chodak               10 Irondequoit              93-03  
 12 Keith Szczepanski         10 Notre Dame-B             92-04  
 13 Chris Neal                12 Notre Dame-B             88-09  
 14 Allen Tonas               12 Kendall                  87-09  
 15 Paul McDermott            12 Byron-Bergen             87-05  
 16 James Clements            11 Irondequoit              83-05  
 17 Nicholas Barrett          11 Avoca                    75-10  
 18 Brandon Cutter            12 Attica                   69-09  
 19 Scott Bollin-Shugants     11 LeRoy                    67-04  
 20 Hunter White              10 East High                65-06  
 21 Austin Barr                9 Palmyra-Mace             62-04  
 22 DeJay Hammond             10 Avoca                    59-04  
 23 Braeden Zimmerman         10 Byron-Bergen             56-01  
 24 Matt Davis                12 Wheatland-Ch             51-09  
 25 Jordan Richards           10 Wheatland-Ch             49-06  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Letchworth                  91.50     2) Honeoye Falls-Lima         81.50
    3) Palmyra-Macedon             65        3) Irondequoit                65   
    5) Attica                      48.33     6) Wayland-Cohocton           36.66
    7) LeRoy                       31        8) Penn Yan                   30   
    9) Wheatland-Chili             20       10) Lyons                      15   
   11) East High                   10       12) Sacred Heart Academy        9   
   12) Byron-Bergen                 9       14) Kendall                     7   
   15) Clyde-Savannah               6       16) Notre Dame-Batavia          2   
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) LeRoy                      108        2) Honeoye Falls-Lima         85   
    3) Irondequoit                 81        4) Clyde-Savannah             56.50
    5) Wayland-Cohocton            49        6) Lyons                      32   
    7) Wheatland-Chili             21        7) East High                  21   
    9) Letchworth                  19       10) Byron-Bergen               17   
   11) Penn Yan                    14       12) Palmyra-Macedon            12   
   13) Avoca                       10       14) Attica                      1.50