Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/21/2018 06:37 PM
                             RH Relays - 4/21/2018                             
                           Rush-Henrietta Sperry HS                            
                                    Results                                    
 
Girls 1500 Meter Run Relay
=======================================================================
      Record: * 4:57.15  4/23/2016   Hayleigh Palotti, Livonia                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Justus Holden-Betts       11 Baldwinsvill           4:58.49    5   
  2 Erin Davis                10 Penfield               5:12.70    4   
  3 Marlee Angus              11 Penfield               5:13.52    4   
  4 Bryn Page                  9 Waterloo               5:13.66    3   
  5 Olivia Creelman            9 Baldwinsvill           5:20.75    5   
  6 Courtney Page             12 Waterloo               5:22.42    3   
  7 Heather Bugenhagen        11 Starpoint              5:27.00    1   
  8 Madison Serapilio          9 Rush-Henriet           5:32.87    2   
  9 Jenny Bartholomay         12 Rush-Henriet           5:36.14    2   
 10 Molly Falkenstein         12 Brockport              5:36.68    0.50
 11 Olivia Gilbert            10 Wayne Centra           5:41.76  
 12 Joan Mattle               12 Wayne Centra           5:42.66  
 13 Emilie Vieaux             11 Starpoint              5:44.17    1   
 14 Maria Ferris               9 Brockport              5:46.98    0.50
 
Girls 400 Meter Hurdles Relay
==========================================================================
      Record: * 1:10.30  4/22/2017   T'Andrah Brundidge, Brockport             
      Record: * 1:10.30  4/22/2017   T'Andrah Brundidge, Brockport             
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Milan Linzy               11 Rush-Henriet           1:11.89   2   5   
  2 Anya Fink                 10 Starpoint              1:13.76   2   2   
  3 Christina Gates           11 Rush-Henriet           1:14.47   2   5   
  4 Becca Milks                9 Brockport              1:15.46   2   4   
  5 Elena Mantilla            11 Penfield               1:16.17   2   3   
  6 Emilie Weinbeck           10 Brockport              1:16.26   2   4   
  7 Annika McPhail            10 Penfield               1:17.85   1   3   
  8 Olivia Molak              10 Starpoint              1:20.75   1   2   
  9 Maddie Stone              12 Baldwinsvill           1:27.81   1   1   
 10 Caitlin Schirmer           9 Baldwinsvill           1:33.32   1   1   
 
Girls 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
==========================================================================
      Record: * 56.14  4/22/2017   Liverpool, Liverpool                        
                       G Kouame, C Canterino, I Sinclair, L Ostrander    
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                   56.09*  2  10   
     1) Zsayla Simlin 9                 2) Eriyana Franklin 9             
     3) Bethany Beru 10                 4) Kaelin Shepard 10              
  2 Penfield  'A'                                         56.77   2   8   
  3 Starpoint  'A'                                        57.16   2   6   
     1) Olivia Molak 10                 2) Gabriella Molak 10             
     3) Keyaira Hamilton 10             4) Lia Pusateri 10                
  4 Brockport  'A'                                        57.49   2   4   
     1) Allison Blum 9                  2) Becca Milks 9                  
     3) Sydney Taylor 9                 4) Teagan Carter 9                
  5 Rochester Prep  'A'                                   58.81   2   2   
     1) Kqueens Roan 9                  2) Janiya Love 10                 
     3) Kali Garcia 9                   4) Deyshalis Brown 9              
  6 Livonia  'A'                                        1:03.26   1   1   
     1) Caitlin Mahnke 9                2) Elizabeth Fitzgerald 9         
     3) Jenna Fazio 10                  4) Max Tuntemeke 9                
  7 Penfield  'B'                                      x1:06.50   1 
 -- Marcus Whitman  'A'                                      DQ   1 
     1) Alex Sullivan 9                 2) Aubrey Bagley 10               
     3) Jolene Vauughan 8               4) Aurora Orbaker 8               
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
      Record: * 48.49  4/23/2016   Rush-Henrietta, Rush-Henriet                
                       S Nwachi, T Thompson, A Donzo, L Thomas           
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                   48.41*  2  10   
     1) Alliyah Allen 9                 2) Jaelyn Davis 10                
     3) Stephanie Nwachi 12             4) Lanae-Tava Thomas 12           
  2 Penfield  'A'                                         51.58   2   8   
  3 Aquinas Institute  'A'                                52.52   2   6   
  4 Livonia  'A'                                          53.39   2   4   
     1) Hayleigh Palotti 12             2) Sydney Lockwood 10             
     3) Andrea Smith 12                 4) Elizabeth Mohnkern 10          
  5 Baldwinsville  'A'                                    55.00   2   2   
     1) Margaret McClain 9              2) Ally Surowick 10               
     3) Mackenzie Wodka 11              4) Lauren Addario 10              
  6 Rochester Prep  'A'                                   56.24   2   1   
     1) Nadia Riley 12                  2) Breaziah Starkes 11            
     3) Dia'Janae Richardson 12         4) Siroya Hagins 11               
  7 Brockport  'A'                                        56.78   2 
     1) Alesha Byfield 10               2) Victoria Lesniak 10            
     3) Sacred Howland 10               4) Jordan Miller 10               
  8 Marcus Whitman  'A'                                 1:00.21   2 
     1) Cora Coluzzi 11                 2) Hailey Rossi 11                
     3) Lauren O'Connor 11              4) Brianna Gonzalez 9             
  9 Livonia  'B'                                       x1:06.04   1 
     1) Taylor Licata 11                2) Brittney Baylor 11             
     3) Rachel Hoh 12                   4) Hayley Stewart 11              
 10 Marcus Whitman  'B'                                x1:07.34   1 
     1) Jennifer Roussell 11            2) Kayla Wallis 11                
     3) Hallie Powers 12                4) Amy Borisuk 11                 
 -- Edison Tech  'A'                                        DNF   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
      Record: * 4:09.54  4/16/2014   Rush-Henrietta, Rush-Henriet              
                         A Cooper, S Watson, C Watson, E Martinez          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 4:19.07   10   
     1) Monica Gregg 11                 2) Milan Linzy 11                 
     3) Lily Oliver 11                  4) Bailey Pierce 12               
  2 Penfield  'A'                                       4:45.86    8   
  3 Penfield  'B'                                      x4:52.54  
  4 Baldwinsville  'A'                                  5:23.36    6   
     1) Emma Marotta 10                 2) Maddie Stone 12                
     3) Grace Siddall 9                 4) Caitlin Schirmer 9             
 
Girls 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
==========================================================================
      Record: * 4:41.58  4/22/2017   Hilton, Hilton                            
                         M Mason, A Chatterton, A Lombardo, S Alloco       
      Record: * 4:41.58  4/22/2017   Hilton, Hilton                            
                         M Mason, A Chatterton, A Lombardo, S Alloco       
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 4:19.32*  2  10   
     1) Alliyah Allen 9                 2) Anne Fabre 9                   
     3) Meagan Picard 9                 4) Kaelin Shepard 10              
  2 Wayne Central  'A'                                  4:23.38*  2   8   
     1) Aubrey Runkle 9                 2) Caitlin Schojan 9              
     3) Vanessa Ramos 9                 4) Carly Gross 9                  
  3 Rush-Henrietta  'B'                                x4:48.88   2 
     1) Kayla Vorasane 10               2) Bethany Beru 10                
     3) Danielle Thompson 9             4) Eriyana Franklin 9             
  4 Rochester Prep  'A'                                 4:54.23   1   6   
     1) Kqueens Roan 9                  2) Deyshalis Brown 9              
     3) Janiya Love 10                  4) Kali Garcia 9                  
  5 Penfield  'A'                                       5:02.59   2   4   
  6 Penfield  'B'                                      x5:32.08   2 
  7 Livonia  'A'                                        5:32.19   1   2   
     1) Caitlin Mahnke 9                2) Elizabeth Fitzgerald 9         
     3) Max Tuntemeke 9                 4) Jenna Fazio 10                 
  8 Marcus Whitman  'A'                                 5:45.14   1   1   
     1) Aubrey Bagley 10                2) Aurora Orbaker 8               
     3) Jolene Vauughan 8               4) Brianna Gonzalez 9             
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
      Record: * 10:21.07  4/22/2017   Corning, Corning                         
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Wayne Central  'A'                                 10:23.56   10   
     1) Caitlin Schojan 9               2) Alana Kornaker 12              
     3) Olivia Gilbert 10               4) Adriana Behrendt 10            
  2 Penfield  'A'                                      10:46.87    8   
  3 Rush-Henrietta  'A'                                11:28.08    6   
     1) Allison Goodman 10              2) Meagan Picard 9                
     3) Connie Coraci 11                4) Taylor Biata 10                
  4 Starpoint  'A'                                     11:45.39    4   
     1) Elena Stoelting 9               2) Kara Flynn 12                  
     3) Sara Danwin 10                  4) Madison Manning 11             
  5 Baldwinsville  'A'                                 12:00.75    2   
     1) Vivian Holden-Betts 9           2) Sage Springsteen 10            
     3) Leah Carpenter 11               4) Claire Walker 9                
  6 Livonia  'A'                                       12:08.61    1   
     1) MacKenzie Ferlica 12            2) Corrine Sicker 11              
     3) Marisa Wilson 9                 4) Olivia Krebbeks 9              
  7 Livonia  'B'                                      x13:17.66  
     1) Taylor Licata 11                2) Rachel Hoh 12                  
     3) Anna Krebbeks 12                4) Sarah Hoh 10                   
 
Girls 800 Sprint Medley 1-1-2-4
==========================================================================
      Record: * 1:43.92  4/23/2016   Rush-Henrietta, Rush-Henriet              
                         S Nwachi, T Thompson, L Thomas, S Watson          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 1:49.83   2  10   
     1) Jaelyn Davis 10                 2) Lanae-Tava Thomas 12           
     3) Stephanie Nwachi 12             4) Haley Riorden 11               
  2 Livonia  'A'                                        1:54.08   2   8   
     1) Sydney Lockwood 10              2) Andrea Smith 12                
     3) Hayleigh Palotti 12             4) Elizabeth Mohnkern 10          
  3 Penfield  'A'                                       1:58.31   2   6   
  4 Aquinas Institute  'A'                              2:00.51   2   4   
  5 Edison Tech  'A'                                    2:04.01   1   2   
  6 Brockport  'A'                                      2:04.40   2   1   
     1) Alesha Byfield 10               2) Sacred Howland 10              
     3) Teagan Carter 9                 4) Elizabeth Sagan 9              
  7 Rochester Prep  'A'                                 2:05.57   2 
     1) Breaziah Starkes 11             2) Nadia Riley 12                 
     3) Dia'Janae Richardson 12         4) Siroya Hagins 11               
  8 Starpoint  'A'                                      2:05.69   2 
     1) Nicole Valentine 12             2) Grace Vieaux 10                
     3) Allison Murchison 12            4) Lydia Gielow 10                
  9 Marcus Whitman  'A'                                 2:09.54   1 
     1) Lauren O'Connor 11              2) Brianna Gonzalez 9             
     3) Hailey Rossi 11                 4) Cora Coluzzi 11                
 10 Rochester Prep  'B'                                x2:11.46   1 
     1) Janiya Love 10                  2) Kqueens Roan 9                 
     3) Kali Garcia 9                   4) Deyshalis Brown 9              
 11 Baldwinsville  'A'                                  2:11.73   2 
     1) Courtney Clute 11               2) Emma Marotta 10                
     3) Ella Smith 9                    4) Kali Lashomb 9                 
 12 Penfield  'B'                                      x2:18.97   1 
 13 Livonia  'B'                                       x2:29.95   1 
     1) Taylor Licata 11                2) Rachel Hoh 12                  
     3) Hayley Stewart 11               4) Brittney Baylor 11             
 
Girls 1000 Sprint Medley Swedish-1234
==========================================================================
      Record: * 2:18.87  4/23/2016   Rush-Henrietta, Rush-Henriet              
                         A Donzo, S Nwachi, T Thompson, L Thomas           
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 2:19.33   2  10   
     1) Jaelyn Davis 10                 2) Stephanie Nwachi 12            
     3) Lanae-Tava Thomas 12            4) Haley Riorden 11               
  2 Penfield  'A'                                       2:29.26   2   8   
  3 Corning  'A'                                        2:29.53   2   6   
     1) Jayla Skeete 10                 2) Claire Mason 10                
     3) Elora Ferrie 9                  4) Mia Colona 10                  
  4 Starpoint  'A'                                      2:32.08   2   4   
     1) Ella Merlino 9                  2) Allison Murchison 12           
     3) Nicole Valentine 12             4) Samantha Shea 12               
  5 Rochester Prep  'A'                                 2:40.00   2   2   
     1) Nadia Riley 12                  2) Dia'Janae Richardson 12        
     3) Breaziah Starkes 11             4) Siroya Hagins 11               
  6 Starpoint  'B'                                     x2:46.36   2 
     1) Grace Vieaux 10                 2) Lydia Gielow 10                
     3) Lia Pusateri 10                 4) Shayla Tillman 11              
  7 Brockport  'B'                                     x2:52.40   1 
     1) Marlayna DiFante 10             2) Cassidy Macdonald 11           
     3) Allison Blum 9                  4) Kaitlyn Fink 10                
  8 Marcus Whitman  'A'                                 2:54.68   1   1   
     1) Allie Harford 11                2) Jolene Vauughan 8              
     3) Hailey Rossi 11                 4) Emma MacDowell 11              
  9 Baldwinsville  'A'                                  2:54.71   1 
     1) Justus Holden-Betts 11          2) Vivian Holden-Betts 9          
     3) Grace Siddall 9                 4) Olivia Creelman 9              
 10 Penfield  'B'                                      x3:10.55   1 
 
Girls 1600 Sprint Medley 4-2-2-8
==========================================================================
      Record: * 4:15.54  4/16/2014   Rush-Henrietta, Rush-Henriet              
                         E Martinez, C Watson, A Cooper, S Watson          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 4:04.20*  2  10   
     1) Stephanie Nwachi 12             2) Jaelyn Davis 10                
     3) Lanae-Tava Thomas 12            4) Haley Riorden 11               
  2 Livonia  'A'                                        4:18.95   2   8   
     1) Elizabeth Mohnkern 10           2) Sydney Lockwood 10             
     3) Andrea Smith 12                 4) Hayleigh Palotti 12            
  3 Corning  'A'                                        4:19.90   2   6   
     1) Claire Mason 10                 2) Jayla Skeete 10                
     3) Mia Colona 10                   4) Elora Ferrie 9                 
  4 Wayne Central  'A'                                  4:30.48   2   4   
  5 Starpoint  'A'                                      4:33.29   2   2   
     1) Ella Merlino 9                  2) Allison Murchison 12           
     3) Nicole Valentine 12             4) Samantha Shea 12               
  6 Baldwinsville  'A'                                  4:43.46   2   1   
     1) Justus Holden-Betts 11          2) Margaret McClain 9             
     3) Olivia Creelman 9               4) Ella Smith 9                   
  7 Rochester Prep  'A'                                 5:03.59   2 
     1) Deyshalis Brown 9               2) Breaziah Starkes 11            
     3) Dia'Janae Richardson 12         4) Nadia Riley 12                 
  8 Marcus Whitman  'A'                                 5:04.24   1 
     1) Hailey Rossi 11                 2) Emma MacDowell 11              
     3) Brianna Gonzalez 9              4) Cora Coluzzi 11                
  9 Penfield  'A'                                       5:15.47   2 
 10 Edison Tech  'A'                                    5:21.42   1 
 11 Livonia  'B'                                       x5:26.36   1 
     1) Taylor Licata 11                2) Rachel Hoh 12                  
     3) Sarah Hoh 10                    4) Anna Krebbeks 12               
 12 Penfield  'B'                                      x5:36.32   1 
 
Girls Distance Medley 12-4-8-16
=======================================================================
      Record: * 12:18.36  4/22/2017   Corning, Corning                         
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                12:55.31   10   
     1) Monica Gregg 11                 2) Anne Fabre 9                   
     3) Lily Oliver 11                  4) Bailey Pierce 12               
  2 Starpoint  'A'                                     13:56.03    8   
     1) Elena Stoelting 9               2) Anya Fink 10                   
     3) Emilie Vieaux 11                4) Heather Bugenhagen 11          
  3 Wayne Central  'A'                                 14:00.00    6   
     1) Caitlin Schojan 9               2) Alana Kornaker 12              
     3) Olivia Gilbert 10               4) Katie Hamel 11                 
  4 Baldwinsville  'A'                                 14:24.03    4   
     1) Leah Carpenter 11               2) AnnaBelle Horan 9              
     3) Vivian Holden-Betts 9           4) Emma Marotta 10                
  5 Brockport  'A'                                     15:10.60    2   
     1) Cassidy Macdonald 11            2) Laine Ramsay 10                
     3) Marlayna DiFante 10             4) Annmarie Gruttadauro 12        
  6 Livonia  'A'                                       15:27.49    1   
     1) Corrine Sicker 11               2) Olivia Krebbeks 9              
     3) MacKenzie Ferlica 12            4) Marisa Wilson 9                
  7 Penfield  'A'                                      16:22.22  
 
Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
      Record: * 1:12.15  4/23/2016   Penfield, Penfield                        
                         M Angus, E Jackson, J Silver, J Jin               
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 1:09.85*  2  10   
     1) Stephanie Hyde 12               2) Miranda Hughes 12              
     3) Lydia Slattery 11               4) Alliyah Allen 9                
  2 Baldwinsville  'A'                                  1:14.03   2   8   
     1) Lauren Addario 10               2) Mackenzie Wodka 11             
     3) Adriana Straughter 12           4) Ally Surowick 10               
  3 Brockport  'A'                                      1:16.54   1   6   
     1) Lindsay Allen 12                2) Becca Milks 9                  
     3) Victoria Lesniak 10             4) Anna Burkhartzmeyer 10         
  4 Starpoint  'A'                                      1:18.79   1   4   
     1) Shayla Tillman 11               2) Gabriella Molak 10             
     3) Amanda Schurr 10                4) Olivia Molak 10                
  5 Rush-Henrietta  'B'                                x1:19.41   1 
     1) Liz Haley 11                    2) Bethany Beru 10                
     3) Grace Nevol 9                   4) Kayla Vorasane 10              
  6 Penfield  'A'                                       1:19.82   2   2   
     1) Elena Mantilla 11               2) Yaa Kornne 9                   
     3) Maya Prosser 10                 4) Annika McPhail 10              
 
Girls High Jump Relay
=======================================================================
      Record: *  4-10  4/23/2016   Jordan Silver, Penfield                     
      Record: *  4-10  4/16/2014   Lindsey Luce, Attica                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cora Blunden              10 Wayne Centra           5-00.00* 
  1 Adriana Straughter        12 Baldwinsvill           5-00.00*   4.50
  3 Elena Mantilla            11 Penfield               4-10.00*   4.50
  4 Shayla Tillman            11 Starpoint              4-06.00  
  4 Catherine Davignon        10 Brockport              4-06.00    2.50
  4 Liz Haley                 11 Rush-Henriet           4-06.00    2.50
  7 Kaitlyn Fink              10 Brockport              4-04.00    2.50
  7 Lauren O'Connor           11 Marcus Whitm           4-04.00    1   
  7 Makenzie Pearce           11 Rush-Henriet           4-04.00    2.50
 10 Yaa Kornne                 9 Penfield               4-02.00    4.50
 10 Danielle Thompson          9 Rush-Henriet           4-02.00  
 12 Courtney Clute            11 Baldwinsvill           4-00.00    4.50
 12 Aubrey Bagley             10 Marcus Whitm           4-00.00    1   
 14 Grace Nevol                9 Rush-Henriet           3-10.00  
 
Girls Pole Vault Relay
=======================================================================
      Record: * 10-00  4/22/2017   Earnie Burapan, Hilton                      
      Record: * 10-00  4/23/2016   Regan Maguire, Penfield                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sydney Angus              12 Penfield               9-06.00    5   
  2 Aerone' Colvin            11 Aquinas Inst           8-00.00  
  3 Amanda Schurr             10 Starpoint              7-06.00    4   
  4 Marissa Peters            10 Starpoint              6-06.00    4   
  4 Allie Harford             11 Marcus Whitm           6-06.00  
  4 Kennedy Jackson           11 Penfield               6-06.00    5   
  4 Becca Gregg               11 Rush-Henriet           6-06.00    3   
  8 Katelyn Dang              11 Rush-Henriet           6-00.00    3   
  8 Faye Domroes               9 Penfield               6-00.00  
  8 Ella Smith                 9 Baldwinsvill           6-00.00  
 -- Sithembile (Thimbe) Chis  11 Penfield                    NH  
 -- McKenzie Teachout         10 Baldwinsvill                NH  
 
Girls Long Jump Relay
=======================================================================
      Record: * 16-06.25  4/22/2017   Stephanie Hyde, Rush-Henriet             
      Record: * 16-06.25  4/22/2017   Stephanie Hyde, Rush-Henriet             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephanie Hyde            12 Rush-Henriet          17-04.00*   5   
  2 Adriana Straughter        12 Baldwinsvill          16-06.00    3   
  3 Maya Prosser              10 Penfield              16-03.00    2   
  3 Nia Williams-Mathews      10 Aquinas Inst          16-03.00    4   
  5 Grace Sinsebox            12 Rush-Henriet          15-02.00    5   
  6 Cora Rose                  9 Brockport             14-06.00    1   
  7 Miranda Hughes            12 Rush-Henriet          14-03.50  
  8 Lia Pusateri              10 Starpoint             14-01.00    0.50
  9 Oomarie Diggs             10 Aquinas Inst          13-11.00    4   
 10 Alison Salzbrenner         9 Penfield              13-06.00    2   
 11 Serena Washburn           12 Penfield              13-05.00  
 12 Ally Surowick             10 Baldwinsvill          13-04.50    3   
 13 Sacred Howland            10 Brockport             13-03.00    1   
 13 Anna Presicci              9 Penfield              13-03.00  
 15 Ella Merlino               9 Starpoint             13-02.50    0.50
 16 Lauren O'Connor           11 Marcus Whitm          13-01.00  
 17 Lydia Slattery            11 Rush-Henriet          12-05.50  
 17 Jolene Vauughan            8 Marcus Whitm          12-05.50  
 
Girls Triple Jump Relay
=======================================================================
      Record: * 32-09.50  4/23/2016   elizabeth Suhay, Mount Saint             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lauren Addario            10 Baldwinsvill          35-06.00*   4   
  2 Grace Sinsebox            12 Rush-Henriet          33-10.00*   5   
  3 Cora Rose                  9 Brockport             32-08.00    2   
  4 Elaina Hughes              9 Rush-Henriet          32-02.00    5   
  5 Amber Mooney              12 Wayne Centra          30-06.50    3   
  6 Keren Park                10 Rush-Henriet          30-01.00  
  7 Maggie Walikis            10 Baldwinsvill          29-11.50    4   
  8 Carly Gross                9 Wayne Centra          29-05.25    3   
  9 Lydia Gielow              10 Starpoint             29-02.00    1   
 10 Grace Vieaux              10 Starpoint             28-02.50    1   
 11 Elena Mantilla            11 Penfield              28-02.00    0.50
 12 Serena Washburn           12 Penfield              27-06.00    0.50
 13 Chloe Breen                9 Rush-Henriet          26-11.00  
 14 Abbey Macdonald            9 Brockport             26-07.00    2   
 
Girls Shot Put Relay
=======================================================================
      Record: * 36-01  4/23/2016   Leah Hulbert, Rush-Henriet                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Casey Metzler             12 Penfield              34-08.25    4   
  2 Lindsay Johnson           12 Rush-Henriet          34-04.75    5   
  3 Renee LaSalle             12 Rush-Henriet          33-08.75    5   
  4 Kiara McDowell            11 Starpoint             30-04.50    1   
  5 Katey Ringo               12 Rush-Henriet          30-03.50  
  6 Max Tuntemeke              9 Livonia               30-03.00    3   
  7 Danielle Marsell          10 Baldwinsvill          29-08.00    0.50
  8 Spring DeFranco           12 Wayne Centra          29-05.00  
  9 Bailey Robinson           12 Marcus Whitm          28-04.25    2   
 10 Kirtana Subramaniam       10 Rush-Henriet          28-01.00  
 11 Grace Blankenberg         12 Marcus Whitm          27-06.75    2   
 12 Faith Ferris              10 Brockport             27-00.00  
 13 Moira Stapleton           12 Penfield              25-11.25    4   
 14 Jenna Fazio               10 Livonia               25-11.00    3   
 15 sophia Valletta           12 Baldwinsvill          25-06.75    0.50
 16 Alexia Kelly              12 Rochester Pr          25-01.50  
 17 Claire Koepineck          10 Starpoint             25-01.25    1   
 18 Hannah Nwokonko           10 Brockport             24-04.50  
 19 Amber Taylor              12 Wayne Centra          23-11.00  
 20 Nia Price                  9 Rochester Pr          22-09.25  
 
Girls Discus Throw Relay
=======================================================================
      Record: * 122-00  4/23/2016   Mady Dibble, Waterloo                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katey Ringo               12 Rush-Henriet            108-10    5   
  2 Alexia Kelly              12 Rochester Pr             91-03    2   
  3 Danielle Marsell          10 Baldwinsvill             89-10    3   
  4 Kiara McDowell            11 Starpoint             89-01.50    4   
  5 Jacklyn Capozzi           12 Rush-Henriet             88-09    5   
  6 Lindsay Johnson           12 Rush-Henriet             86-08  
  7 Casey Metzler             12 Penfield                 80-01    0.50
  8 Annika Gates              12 Rush-Henriet             75-05  
  9 Jenna Fazio               10 Livonia                  73-01    1   
 10 Max Tuntemeke              9 Livonia                  71-05    1   
 11 Grace Blankenberg         12 Marcus Whitm             71-01  
 12 Claire Koepineck          10 Starpoint                70-01    4   
 13 sophia Valletta           12 Baldwinsvill             68-02    3   
 14 Cora Rose                  9 Brockport                64-09  
 15 Bailey Robinson           12 Marcus Whitm             64-00  
 16 Amber Taylor              12 Wayne Centra             62-08  
 17 Megan Cilano              10 Penfield                 60-05    0.50
 18 Spring DeFranco           12 Wayne Centra          58-04.50  
 19 Tyler Danielak            10 Brockport                56-03  
 20 Nia Price                  9 Rochester Pr             54-04    2   
 21 Anne Barber                9 Penfield                 49-02  
 22 Jennifer Roussell         11 Marcus Whitm             41-04  
 23 Kayla Wallis              11 Marcus Whitm             40-04  
 
Boys 1600 Meter Run Relay
=======================================================================
      Record: * 4:23.38  4/22/2017   Stevie Schulz, Liverpool                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Senall              12 Penfield               4:24.78    5   
  2 Abel Hagos                11 McQuaid Jesu           4:28.24    3   
  3 Tim Redman                12 Livonia                4:36.70    4   
  4 Eron Schulte              11 Livonia                4:40.10    4   
  5 Collin Sauter              9 Penfield               4:43.21    5   
  6 Trey Felton               11 Rush-Henriet           4:46.57    2   
  7 Connor McManus            11 Baldwinsvill           4:49.20    0.50
  8 Daniel Frisbee            12 Waterloo               4:50.59    1   
  9 Joey Tyner                12 Rush-Henriet           4:51.57    2   
 10 Zach Lyness               12 Starpoint              4:54.69  
 11 Nick Page                 11 Waterloo               4:55.14    1   
 12 James Doerr                9 McQuaid Jesu           4:56.67    3   
 13 John Arvantides           11 Baldwinsvill           4:59.57    0.50
 14 Nicolas Mady              10 Penfield               5:08.35  
 15 Alex Giamberdino          12 Starpoint              5:16.53  
 16 Patrick Farrell           10 Brockport              5:18.58  
 17 Michael Ciepluch          11 Edison Tech            5:20.81  
 18 Owen Verbree              11 Penfield               5:25.76  
 19 Joe LoMonaco              10 Brockport              5:35.80  
 20 JT Zimmerman               9 Marcus Whitm           5:51.14  
 21 Noah Hildreth              9 Marcus Whitm           6:10.73  
 
Boys 400 Meter Hurdles Relay
==========================================================================
      Record: * 59.17  4/16/2014   Matt Barton, Victor Centr                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jacob Schmid              12 Wayne Centra             58.11*  3   5   
  2 Trenton Wynn              11 Penfield               1:04.02   3   4   
  3 Neaque Hatami             10 Penfield               1:04.14   3   4   
  4 Aaron Scholz              12 Wayne Centra           1:04.81   3   5   
  5 Michael Krueger           12 Brockport              1:05.01   3   3   
  6 Miroslav Boychuk          10 Brockport              1:06.13   2   3   
  7 Nick Kruger               11 Baldwinsvill           1:06.77   2   1   
  8 Jon Hanna                 12 Rush-Henriet           1:06.88   2   0.50
  9 Tim Oberlies              10 McQuaid Jesu           1:08.23   3   2   
 10 Jacob Tripp               10 Penfield               1:09.61   1 
 11 Jude Aman                  9 McQuaid Jesu           1:09.93   3   2   
 12 Trevor Cole               11 Livonia                1:10.47   2 
 13 Thomas Hagopian            9 Baldwinsvill           1:11.70   2   1   
 14 James Frisbie             10 Livonia                1:11.76   2 
 15 Conor O'Toole             11 Penfield               1:12.92   1 
 16 Ryan Worden               10 Rush-Henriet           1:14.92   2   0.50
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
      Record: * 44.98  4/22/2017   Sweet Home, Sweet Home                      
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edison Tech  'A'                                      44.85*  2  10   
     1) Jaquil Baxter 12                2) Delonta Curry 11               
     3) Jah'kier Moore 10               4) D'Ohntae Puryear 11            
  2 Brockport  'A'                                        44.93*  2   8   
     1) Jarrett Champion 12             2) Cameron Howard 12              
     3) Amire Odey 12                   4) Cody Place 11                  
  3 Rush-Henrietta  'A'                                   44.95*  2   6   
     1) Stephen Beckham 12              2) Kobe Lewis 12                  
     3) Sirel Eissa 12                  4) Darrick Smith 12               
  4 Penfield  'A'                                         45.42   2   4   
     1) Joe Pizzi 11                    2) Trenton Wynn 11                
     3) Nathan Zariczny 12              4) Chris Allen 11                 
  5 Baldwinsville  'A'                                    47.58   2   2   
     1) Zion Hayes 12                   2) Chase Brown 12                 
     3) Nick Kruger 11                  4) Nate Jaquint 12                
  6 Livonia  'A'                                          49.72   1   1   
     1) Parker Canarvis 11              2) Sam Warner 12                  
     3) Alberto Tewksbury 12            4) Kyle Ullock 10                 
 
Boys 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
==========================================================================
      Record: * 51.02  4/22/2017   Edison Tech, Edison Tech                    
      Record: * 51.02  4/22/2017   Edison Tech, Edison Tech                    
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edison Tech  'A'                                      45.92*  1  10   
  2 McQuaid Jesuit  'A'                                   47.17*  2   8   
  3 McQuaid Jesuit  'B'                                  x48.30*  1 
  4 Rush-Henrietta  'A'                                   49.23*  2   6   
     1) Alex Fischette 9                2) Trevon Johnson 9               
     3) Ernest Jones 9                  4) Jaqui White 10                 
  5 Starpoint  'A'                                        49.31*  2   4   
     1) Jake Dean 10                    2) Tommy Mazgaj 10                
     3) Jacob Agro 11                   4) Michael Jozwiak 11             
  6 Aquinas Institute  'A'                                49.31*  2   2   
  7 Rochester Prep  'A'                                   50.06*  2   1   
     1) James Jones 11                  2) Marques Thomas 11              
     3) Demonte Dudley 11               4) Kelvin Dailey 11               
  8 Livonia  'A'                                          50.46*  2 
     1) Parker Canarvis 11              2) Sam Warner 12                  
     3) Alberto Tewksbury 12            4) Logan Bronecki 10              
  9 Edison Tech  'B'                                     x50.78*  1 
 10 Brockport  'A'                                        51.20   2 
     1) Colby Riexinger 10              2) Jared Prior 9                  
     3) Luke Leach 9                    4) Ethan Molyneux 9               
 11 Livonia  'B'                                         x52.79   1 
     1) Alex Bogue 10                   2) Brady Bishop 9                 
     3) Adam Neyhart 9                  4) Christian Tewksbury 9          
 12 Marcus Whitman  'A'                                   54.65   1 
     1) Gage Swartele 10                2) Jacob Nemitz 10                
     3) Kaden Kays 9                    4) Noah Hildreth 9                
 13 Penfield  'A'                                         55.18   2 
     1) Joe Pizzi 11                    2) Trenton Wynn 11                
     3) Nathan Zariczny 12              4) Chris Allen 11                 
 
Boys 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
==========================================================================
      Record: * 3:49.24  4/22/2017   McQuaid Jesuit, McQuaid Jesu              
      Record: * 3:49.24  4/22/2017   McQuaid Jesuit, McQuaid Jesu              
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McQuaid Jesuit  'A'                                 3:38.31*  2  10   
  2 Corning  'A'                                        3:38.85*  2   8   
     1) Harrison Lynch 10               2) Kyle Zaidel 9                  
     3) Otto Sutton 10                  4) Sam Wakemen 9                  
  3 McQuaid Jesuit  'B'                                x3:49.38   2 
  4 Penfield  'A'                                       3:51.51   2   6   
  5 Livonia  'A'                                        3:56.04   2   4   
     1) Brady Bishop 9                  2) Ollie Owen 10                  
     3) Kyle Ullock 10                  4) Logan Bronecki 10              
  6 Rush-Henrietta  'A'                                 3:56.81   2   2   
     1) Ernest Jones 9                  2) Colin Ambrose 10               
     3) Kyle Truong 10                  4) Kyle Thompson 10               
  7 Rochester Prep  'A'                                 4:04.00   2   1   
     1) Nasir Tate 9                    2) Brendon Spinks 10              
     3) Nehemiah Moorer 10              4) Ohn Jones 10                   
  8 Brockport  'A'                                      4:08.45   2 
     1) Colby Riexinger 10              2) Jared Prior 9                  
     3) Luke Leach 9                    4) Ethan Molyneux 9               
  9 Livonia  'B'                                       x4:20.55   1 
     1) Adam Neyhart 9                  2) Cody VanNostrand 10            
     3) Dylan Rode 10                   4) Christian Tewksbury 9          
 10 Rush-Henrietta  'B'                                x4:24.95   1 
     1) Gabe Adamson 9                  2) Tim Hentschel 9                
     3) Nicholas Ceci 10                4) Austin Gifford 10              
 11 Penfield  'B'                                      x4:31.23   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
      Record: * 3:30.29  4/22/2017   Corning, Corning                          
                         A Spicer, C Vaughn, J Larson, I Cornfield         
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Edison Tech  'A'                                    3:29.60*  10   
     1) Keyonte Carree 10               2) Adrian Jones 10                
     3) Wayne Washington 9              4) Cameron Green 10               
  2 Rush-Henrietta  'A'                                 3:33.23    8   
     1) Jason Boykins 11                2) Miles Boykins 11               
     3) Marquis Gaskins 12              4) Noah Brown 12                  
  3 Baldwinsville  'A'                                  3:33.49    6   
     1) Ben Timmons 12                  2) Mike Lawrence 11               
     3) Sam Kellner 11                  4) Kieran Sheridan 12             
  4 Penfield  'A'                                       3:40.44    4   
  5 Marcus Whitman  'A'                                 3:53.30    2   
     1) Gabe Stash 12                   2) Aidan Royston 9                
     3) Charlie Burgess 11              4) Bryan Best 11                  
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
      Record: * 8:34.84  4/23/2016   Brockport, Brockport                      
                         A Andrews, M Krueger, N Andrews, E LaCourt        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Baldwinsville  'A'                                  8:18.93*  10   
     1) Ben Timmons 12                  2) Kieran Sheridan 12             
     3) Sam Kellner 11                  4) Connor McManus 11              
  2 Rush-Henrietta  'A'                                 8:43.96    8   
     1) David Ficarra 11                2) Peter Breen 11                 
     3) Charlie Freeman 11              4) Chase Ritchie 11               
  3 Penfield  'A'                                       8:59.69    6   
  4 McQuaid Jesuit  'A'                                 9:14.52    4   
  5 Edison Tech  'A'                                    9:20.97    2   
  6 Baldwinsville  'B'                                 x9:41.02  
     1) William Bell 12                 2) Jack McManus 9                 
     3) Joe Licameli 11                 4) Colin DeLaney 9                
  7 Starpoint  'A'                                      9:49.01    1   
     1) Ethan Sodaro 10                 2) Ethan Wickham 11               
     3) Gavin Lyness 10                 4) Aidan Kirk 10                  
  8 Brockport  'A'                                      9:50.12  
     1) Robert Reddick 11               2) Alexander Reddick 9            
     3) Paul Gluck 10                   4) Royce Breslawski 10            
  9 McQuaid Jesuit  'B'                                x9:52.51  
 10 Livonia  'A'                                       10:20.94  
     1) Chris Taylor 12                 2) Cody VanNostrand 10            
     3) Dylan Rode 10                   4) Logan Swaisgood 12             
 11 Penfield  'B'                                     x10:30.69  
 
Boys 800 Sprint Medley 1-1-2-4
==========================================================================
      Record: * 1:35.64  4/23/2016   Rush-Henrietta, Rush-Henriet              
                         J Obasi, A Brinson, L Dalfonso, D Campbell        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 1:36.31   2  10   
     1) Anthony Brinson 12              2) Marquis Gaskins 12             
     3) Ben Hulbert 11                  4) Noah Brown 12                  
  2 Rochester Prep  'A'                                 1:41.38   2   8   
     1) Kelvin Dailey 11                2) James Jones 11                 
     3) Ohn Jones 10                    4) Demonte Dudley 11              
  3 Brockport  'A'                                      1:42.53   2   6   
     1) Cameron Howard 12               2) Jarrett Champion 12            
     3) Cody Place 11                   4) Amire Odey 12                  
  4 Penfield  'A'                                       1:43.62   2   4   
  5 Starpoint  'A'                                      1:44.96   2   2   
     1) Max Bowden 11                   2) Matt Spina 11                  
     3) Ethan Majewski 12               4) Dan Mojica 12                  
  6 Edison Tech  'A'                                    1:49.01   2   1   
  7 Edison Tech  'B'                                   x1:49.72   1 
  8 Marcus Whitman  'A'                                 1:51.29   1 
     1) Gage Swartele 10                2) Memphis Lohnes 11              
     3) Ben Stone 12                    4) Zach Brooks 11                 
  9 Aquinas Institute  'A'                              1:51.69   1 
 10 Baldwinsville  'A'                                  1:53.55   2 
     1) Zion Hayes 12                   2) Chase Brown 12                 
     3) Nate Nesbitt 11                 4) Justin Chimento 10             
 11 Livonia  'A'                                        1:55.31   1 
     1) Brady Bishop 9                  2) Adam Neyhart 9                 
     3) Christian Tewksbury 9           4) Alex Bogue 10                  
 
Boys 1000 Sprint Medley Swedish-1234
==========================================================================
      Record: * 2:01.51  4/22/2017   McQuaid Jesuit, McQuaid Jesu              
      Record: * 2:01.51  4/22/2017   McQuaid Jesuit, McQuaid Jesu              
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 2:01.92   2  10   
     1) Anthony Brinson 12              2) Sirel Eissa 12                 
     3) Ben Hulbert 11                  4) Aiden Daniels 12               
  2 Corning  'A'                                        2:03.67   2   8   
     1) Alex Spicer 12                  2) Isaac Cornfield 12             
     3) Jason Rodriquez 12              4) Harrison Lynch 10              
  3 Penfield  'A'                                       2:06.32   2   6   
  4 Edison Tech  'A'                                    2:08.76   2   4   
  5 Brockport  'A'                                      2:09.35   1   2   
     1) Enrique Alayon 12               2) Cameron Howard 12              
     3) Caleb Peck 12                   4) Alec Andrews 12                
  6 Rochester Prep  'A'                                 2:12.08   2   1   
     1) Kelvin Dailey 11                2) James Jones 11                 
     3) Ohn Jones 10                    4) Demonte Dudley 11              
  7 Starpoint  'A'                                      2:12.19   2 
     1) Max Bowden 11                   2) Ethan Majewski 12              
     3) Alex Giamberdino 12             4) Zach Lyness 12                 
  8 Baldwinsville  'A'                                  2:16.45   1 
     1) Zion Hayes 12                   2) Chase Brown 12                 
     3) Ryan Micho 11                   4) Connor Waldron 9               
  9 Penfield  'B'                                      x2:18.09   1 
 10 Starpoint  'B'                                     x2:22.94   2 
     1) Tommy Mazgaj 10                 2) Mike DiMaria 12                
     3) Dan Mojica 12                   4) Michael Jozwiak 11             
 11 Marcus Whitman  'A'                                 2:24.35   1 
     1) Alex Lyons 11                   2) Gage Swartele 10               
     3) Ben Stone 12                    4) Memphis Lohnes 11              
 12 Baldwinsville  'B'                                 x2:28.80   1 
     1) Luke DeFio 9                    2) Aiden Kostolecki 9             
     3) Zach Lewis 9                    4) Thomas Hagopian 9              
 13 Brockport  'B'                                     x2:30.29   1 
     1) Nicholas Andrews 11             2) Robert Reddick 11              
     3) Alexander Reddick 9             4) Aaron Albrecht 12              
 14 Marcus Whitman  'B'                                x2:45.32   1 
     1) JT Zimmerman 9                  2) William Sloth 9                
     3) Kaden Kays 9                    4) Noah Hildreth 9                
 -- Edison Tech  'B'                                         DQ   1 
 
Boys 1600 Sprint Medley 4-2-2-8
==========================================================================
      Record: * 3:35.62  4/22/2017   Sweet Home, Sweet Home                    
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edison Tech  'A'                                    3:34.38*  2  10   
     1) Adrian Jones 10                 2) Jah'kier Moore 10              
     3) Jaquil Baxter 12                4) Samuel Williams Jr 12          
  2 Rush-Henrietta  'A'                                 3:34.50*  2   8   
     1) Ben Hulbert 11                  2) Anthony Brinson 12             
     3) Marquis Gaskins 12              4) Noah Brown 12                  
  3 Corning  'A'                                        3:37.60   2   6   
     1) Harrison Lynch 10               2) Dan Gahagan 12                 
     3) Alex Spicer 12                  4) Isaac Cornfield 12             
  4 Wayne Central  'A'                                  3:50.48   1   4   
     1) Aaron Scholz 12                 2) Jacob Schmid 12                
     3) Justin Jantzi 10                4) Josh Beha 11                   
  5 Livonia  'A'                                        4:00.29   2   2   
     1) Parker Canarvis 11              2) Logan Bronecki 10              
     3) Sam Warner 12                   4) Kyle Ullock 10                 
  6 McQuaid Jesuit  'A'                                 4:02.26   2   1   
  7 Aquinas Institute  'A'                              4:11.04   1 
  8 Livonia  'B'                                       x4:13.17   1 
     1) Trevor Cole 11                  2) Cody VanNostrand 10            
     3) Garrett Morphy 12               4) Ollie Owen 10                  
  9 Starpoint  'A'                                      4:14.60   2 
     1) Ethan Majewski 12               2) Jacob Agro 11                  
     3) Mike DiMaria 12                 4) Sam Stoelting 11               
 10 Baldwinsville  'A'                                  4:14.94   1 
     1) Connor Waldron 9                2) Zion Hayes 12                  
     3) Chase Brown 12                  4) Jared DiFrancesco 11           
 11 Brockport  'A'                                      4:21.54   1 
     1) Nicholas Krueger 10             2) Enrique Alayon 12              
     3) Sean Keenan 10                  4) John Dowdell 12                
 12 Marcus Whitman  'A'                                 4:23.01   2 
     1) Kaden Kays 9                    2) Memphis Lohnes 11              
     3) Charlie Burgess 11              4) Bryan Best 11                  
 13 Penfield  'A'                                       4:27.95   1 
 14 Marcus Whitman  'B'                                x4:54.50   1 
     1) Noah Hildreth 9                 2) Jacob Nemitz 10                
     3) JT Zimmerman 9                  4) William Sloth 9                
 15 Penfield  'B'                                      x5:12.47   1 
 
Boys Distance Medley 12-4-8-16
=======================================================================
      Record: * 10:37.23  4/22/2017   Liverpool, Liverpool                     
                          T Brownlow, S Schulz, J Hickmott, A Ruston        
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Penfield  'A'                                      10:46.41   10   
     1) Zachary Gauronski 11            2) Andy Frank 11                  
     3) Jake Marchese 11                4) Tyler Senall 12                
  2 Brockport  'A'                                     10:54.59    8   
     1) Alec Andrews 12                 2) Nicholas Andrews 11            
     3) Aaron Albrecht 12               4) Caleb Peck 12                  
  3 Rush-Henrietta  'A'                                11:06.50    6   
     1) Charlie Freeman 11              2) Aiden Daniels 12               
     3) Jonathan Saysamone 11           4) Chase Ritchie 11               
  4 Baldwinsville  'A'                                 11:53.16    4   
     1) Colin DeLaney 9                 2) Aidan Priest 10                
     3) Mike Lawrence 11                4) Joe Licameli 11                
  5 Marcus Whitman  'A'                                12:00.57    2   
     1) Aidan Royston 9                 2) Gabe Stash 12                  
     3) Dominick Morey 12               4) Alex Lyons 11                  
  6 McQuaid Jesuit  'A'                                12:05.69    1   
  7 Starpoint  'A'                                     12:25.32  
     1) Aidan Kirk 10                   2) Ethan Wickham 11               
     3) Gavin Lyness 10                 4) Ethan Sodaro 10                
  8 Livonia  'A'                                       13:22.26  
     1) Marcos Barreiro 11              2) Logan Swaisgood 12             
     3) John Veldhuizen 11              4) Elijah Hopkins 10              
  9 Penfield  'B'                                     x13:28.77  
     1) Jack Podanoffsky 9              2) Carter Pete 10                 
     3) Tyler Yonker 10                 4) Jacob Marrer 9                 
 10 Baldwinsville  'B'                                x13:35.87  
 
Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
=======================================================================
      Record: * 1:10.80  4/22/2017   Brockport, Brockport                      
                         J Frater, A Guerrieri, A Odey, M Krueger          
      Record: * 1:10.80  4/22/2017   Brockport, Brockport                      
                         J Frater, A Guerrieri, A Odey, M Krueger          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush-Henrietta  'A'                                 1:11.43   10   
     1) Kobe Lewis 12                   2) Tamaree Haygood 11             
     3) Haoxian Zhen 12                 4) Peter Breen 11                 
  2 Penfield  'A'                                       1:18.60    8   
     1) Joe Pizzi 11                    2) Trenton Wynn 11                
     3) Chaz Velazquez 12               4) Charlie Barton 12              
  3 Rush-Henrietta  'B'                                x1:26.60  
     1) Ryan Worden 10                  2) Tyler Clay 9                   
     3) Cyrus Clinkscale 10             4) Jon Hanna 12                   
 
Boys High Jump Relay
=======================================================================
      Record: *  6-01  4/22/2017   Amire Odey, Brockport                       
      Record: *  6-01  4/22/2017   Amire Odey, Brockport                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amire Odey                12 Brockport              6-02.00*   4.50
  1 Nate Jaquint              12 Baldwinsvill           6-02.00*   4.50
  3 Tamaree Haygood           11 Rush-Henriet           5-10.00    2   
  4 Ethan Wolford-Tuffy       10 Penfield               5-08.00    3   
  4 Sean Keenan               10 Brockport              5-08.00    4.50
  4 Nasir Stevenson           11 Edison Tech            5-08.00    1   
  4 Ryan Micho                11 Baldwinsvill           5-08.00    4.50
  8 Jacques Follette          12 Penfield               5-04.00    3   
  8 Matt Spina                11 Starpoint              5-04.00    0.25
 10 Zach Brooks               11 Marcus Whitm           5-02.00    0.25
 11 Jaqui White               10 Rush-Henriet           5-00.00    2   
 11 Dominick Morey            12 Marcus Whitm           5-00.00    0.25
 13 Dan Mojica                12 Starpoint              4-10.00    0.25
 13 Ethan Taylor              12 Penfield               4-10.00  
 15 Keoree Terry              11 Edison Tech            4-08.00    1   
 -- James Frisbie             10 Livonia                     NH  
 
Boys Pole Vault Relay
=======================================================================
      Record: * 12-00  4/22/2017   Anthony Guerrieri, Brockport                
      Record: * 12-00  4/23/2016   Anthony Guerrieri, Brockport                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Max Bowden                11 Starpoint             12-01.00*   5   
  2 Jacob Agro                11 Starpoint             11-00.00    5   
  2 Matt Komuda                9 Baldwinsvill          11-00.00  
  4 Gabriel Giannini          10 Aquinas Inst          10-06.00  
  4 Gibson Campbell           12 Penfield              10-06.00    4   
  4 Miroslav Boychuk          10 Brockport             10-06.00    3   
  7 Ethan Wolford-Tuffy       10 Penfield              10-00.00    4   
  7 Quinn Nguyen              12 Rush-Henriet          10-00.00  
  9 Memphis Lohnes            11 Marcus Whitm           9-06.00    2   
 10 Tyler Miller              10 Brockport              9-00.00    3   
 11 Charlie Burgess           11 Marcus Whitm           7-06.00    2   
 -- John Veldhuizen           11 Livonia                     NH  
 -- Phoenix Palmer            11 Rush-Henriet                NH  
 -- Jack Murty                 9 Penfield                    NH  
 -- Aidan Priest              10 Baldwinsvill                NH  
 
Boys Long Jump Relay
=======================================================================
      Record: * 21-09.50  4/22/2017   Noah Williams, McQuaid Jesu              
      Record: * 21-09.50  4/22/2017   Noah Williams, McQuaid Jesu              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jason Boykins             11 Rush-Henriet          19-00.00    5   
  2 Nate Jaquint              12 Baldwinsvill          18-08.00    0.50
  3 D'Ohntae Puryear          11 Edison Tech           18-04.00    4   
  4 Jarrett Champion          12 Brockport             17-10.75    1   
  5 Miles Boykins             11 Rush-Henriet          17-08.75    5   
  6 Neaque Hatami             10 Penfield              17-02.00    3   
  7 Alberto Tewksbury         12 Livonia               17-01.50    2   
  8 Nathan Zariczny           12 Penfield              17-00.50    3   
  8 Ian Doyle                 12 Waterloo              17-00.50  
 10 Dominick Morey            12 Marcus Whitm          16-11.00  
 11 Parker Canarvis           11 Livonia               16-10.00    2   
 12 Sam Wakemen                9 Corning               16-02.00  
 12 Jason Rodriquez           12 Corning               16-02.00  
 14 Cristian Donahue           9 Starpoint             16-01.00  
 15 Kedari Rutledge           12 Edison Tech           15-11.00    4   
 16 Damon Yanklowski          12 Brockport             15-09.00    1   
 17 Zach Brooks               11 Marcus Whitm          15-07.25  
 18 Duvante' Cora             12 Waterloo              15-01.25  
 19 Nate Nesbitt              11 Baldwinsvill          14-01.00    0.50
 20 Ethan Taylor              12 Penfield              13-05.50  
 21 Jake Dean                 10 Starpoint             12-10.75  
 
Boys Triple Jump Relay
=======================================================================
      Record: * 44-00  4/22/2017   Clay Curtis, Corning                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 LeVonte Smith             12 Rush-Henriet          40-08.50    5   
  2 Nick Kruger               11 Baldwinsvill          38-04.50    4   
  3 Ian Doyle                 12 Waterloo              37-04.00    1   
  4 Clayton Sims              12 Brockport             36-10.50    3   
  5 Nick Wood                  9 McQuaid Jesu          36-02.00  
  6 Neaque Hatami             10 Penfield              36-01.00    2   
  7 Kyle Truong               10 Rush-Henriet          35-05.25    5   
  8 Alberto Tewksbury         12 Livonia               35-01.50    0.50
  9 Ethan Wolford-Tuffy       10 Penfield              34-11.00    2   
 10 Zachary Turlington        10 Brockport             34-10.00    3   
 11 Aidan Micho                9 Baldwinsvill          34-06.00    4   
 12 Zach Brooks               11 Marcus Whitm          34-02.75  
 13 Joshua Gregg               9 Rush-Henriet          33-09.00  
 14 Ollie Owen                10 Livonia               33-04.00    0.50
 15 Ben Stone                 12 Marcus Whitm          33-03.00  
 16 Duvante' Cora             12 Waterloo              31-09.50    1   
 17 Cristian Donahue           9 Starpoint             29-09.00  
 18 Taj Felton                 9 Rush-Henriet          28-05.25  
 19 David Wanamaker           11 Starpoint             27-00.00  
 
Boys Shot Put Relay
=======================================================================
      Record: * 50-05  4/23/2016   George Shaw, Geneseo                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jake McPherson            12 Rush-Henriet          56-05.75*   5   
  2 Mike Parisse              12 Starpoint             49-05.75    4   
  3 Alex McNulty              12 McQuaid Jesu          49-04.50    3   
  4 Kevin Johnson             10 Starpoint             42-04.00    4   
  5 Cameron Majchrzak         12 Baldwinsvill          41-11.50    2   
  6 Joshua VanDeMark          12 Brockport             39-08.75    0.50
  7 Sean Clarke               10 Penfield              39-01.00    1   
  8 Fred Finter               12 Penfield              37-11.00    1   
  9 Jack Graham               12 Baldwinsvill          37-08.00    2   
 10 Gabe Gelke                11 McQuaid Jesu          37-07.75    3   
 11 DJ Mathis                 12 Rush-Henriet          37-07.50    5   
 12 Josh LaBarr               12 Marcus Whitm          36-00.25  
 13 Micah Ross                10 Livonia               35-09.75  
 14 Hassan Abdi               11 Rush-Henriet          35-07.25  
 15 Logan Peck                10 Brockport             35-02.25    0.50
 16 Keoree Terry              11 Edison Tech           34-06.50  
 17 Andy Frisbie              11 Livonia               34-00.25  
 18 Frederick Becker          12 Wayne Centra          33-08.00  
 19 Josh Manning              11 Rush-Henriet          33-05.50  
 20 Gordon MacKay             12 Wayne Centra          32-05.25  
 21 Ryland Snyder             11 Marcus Whitm          27-02.25  
 22 Jose Abril                 9 Rochester Pr          25-11.00  
 23 Colton Yerkes              9 Marcus Whitm          24-05.00  
 24 Elio Dominguez-Montalban  10 Aquinas Inst          23-00.00  
 25 Adhley Lindor             10 Rochester Pr          22-01.50  
 
Boys Discus Throw Relay
=======================================================================
      Record: * 137-05  4/22/2017   Jake McPherson, Rush-Henriet               
      Record: * 137-05  4/22/2017   Jake McPherson, Rush-Henriet               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jake McPherson            12 Rush-Henriet            158-10*   5   
  2 Mike Parisse              12 Starpoint               136-05    4   
  3 Alex McNulty              12 McQuaid Jesu            131-07    3   
  4 Hassan Abdi               11 Rush-Henriet            113-01    5   
  5 Cameron Majchrzak         12 Baldwinsvill            109-03    1   
  6 Jayson Gray               12 Rush-Henriet            108-10  
  7 Joshua VanDeMark          12 Brockport               107-11    2   
  8 Josef Brunner             10 McQuaid Jesu            102-06    3   
  9 Nathan Farnham            11 Penfield                101-02    0.50
 10 Kevin Johnson             10 Starpoint                98-06    4   
 11 Jordan Maggard            12 Brockport                95-09    2   
 12 Frederick Becker          12 Wayne Centra             94-06  
 13 Julian Fuzia              12 Baldwinsvill             93-01    1   
 14 Sean Clarke               10 Penfield                 87-10    0.50
 15 Jacques Follette          12 Penfield                 85-11  
 16 Josh Manning              11 Rush-Henriet             85-08  
 17 Micah Ross                10 Livonia                  81-01  
 18 Fred Finter               12 Penfield                 78-06  
 19 Andy Frisbie              11 Livonia                  76-06  
 20 Josh LaBarr               12 Marcus Whitm             75-11  
 21 Ryland Snyder             11 Marcus Whitm             74-11  
 22 Gordon MacKay             12 Wayne Centra             74-01  
 23 Jose Abril                 9 Rochester Pr             61-03  
 24 Elio Dominguez-Montalban  10 Aquinas Inst             60-08  
 25 Devin Allen               11 Aquinas Inst             59-10  
 26 Colton Yerkes              9 Marcus Whitm             50-07  
 27 Brendon Spinks            10 Rochester Pr             36-01  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             161        2) Penfield                   99   
    3) Baldwinsville               65        4) Starpoint                  55   
    5) Wayne Central               34        6) Livonia                    33   
    6) Brockport                   33        8) Aquinas Institute          18   
    9) Rochester Prep              15       10) Corning                    12   
   11) Marcus Whitman               8       12) Waterloo                    6   
   13) Edison Tech                  2                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             123        2) Penfield                   93   
    3) Brockport                   58        4) Edison Tech                57   
    5) Baldwinsville               49        6) McQuaid Jesuit             46   
    7) Starpoint                   33.50     8) Corning                    22   
    9) Livonia                     20       10) Wayne Central              14   
   11) Rochester Prep              11       12) Marcus Whitman              8.50
   13) Waterloo                     4       14) Aquinas Institute           2