LCAA Championships - 5/17/2018 to 5/18/2018                  
                               Dansville/Cal-Mum                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Andrea Smith              12 Livonia                  12.78   4 
  2 Rayna Fravel              12 Letchworth               13.20   4 
  3 Emma Flaitz               10 Hornell                  13.21   4 
  4 Jordyn Quackenbush        10 Wayland-Coho             13.34   4 
  5 Allison Albers            12 Bath-Haverli             13.41   4 
  6 Sydney Lockwood           10 Livonia                  13.43   4 
  7 Kyra Austen               10 Avon Central             13.47   4 
  8 Shayna Brady              10 Geneseo                  13.50   4 
  9 Abby Salvaggio            12 Geneseo                  13.54   3 
 10 Vanessa Mancuso           12 Mount Morris             13.55   3 
 11 Sierra Somers              8 Mount Morris             13.62   3 
 12 Marley Weber              10 Geneseo                  13.81   3 
 13 Kathryn Miller            12 Warsaw                   13.85   3 
 14 Morgan Langdon             8 Warsaw                   13.88   3 
 15 Rachael Hinz              10 Perry Centra             14.12   2 
 16 Janelle Flitcroft          8 Letchworth               14.20   3 
 17 Kayla Wojslaw             10 Avon Central             14.27   1 
 17 Grace Miller              10 Warsaw                   14.27   2 
 19 Hana Gill                  7 Letchworth               14.29   1 
 20 Ava Hubbard                9 Avon Central             14.34   2 
 21 Brianna Dake              11 Letchworth               14.37   2 
 22 Charlessa Christiano      10 York                     14.44   1 
 23 Grace Jacobs              12 Dansville                14.48   2 
 24 Keilani Baldwin            7 Keshequa                 14.53   2 
 25 Gillian Oksinski           8 Bath-Haverli             14.59   1 
 26 Destinee Sands            11 Letchworth               14.73   1 
 27 Rachel Drake              11 Dansville                14.90   2 
 28 Meghan White              11 Hornell                  14.97   1 
 29 Lexi Friends               9 Hornell                  15.06   1 
 -- Yvonne Khasidis            9 Keshequa                    NT   3 
 -- Alyssa Cartwright         11 Keshequa                    NT   2 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Andrea Smith              12 Livonia                  26.27   3 
  2 Anna Flaitz               12 Hornell                  26.80   3 
  3 Elyse Cochrane             8 Avon Central             27.33   3 
  4 Rayna Fravel              12 Letchworth               27.49   3 
  5 Kyra Austen               10 Avon Central             27.95   3 
  6 Siobhan Costello           9 Keshequa                 27.98   3 
  7 Morgan Langdon             8 Warsaw                   28.24   2 
  8 Marley Weber              10 Geneseo                  28.52   3 
  9 Olivia Quartz             12 Letchworth               28.58   2 
 10 Sierra Somers              8 Mount Morris             28.70   2 
 11 Alyssa Cartwright         11 Keshequa                 28.83   2 
 12 Emma Clarke                9 Avon Central             29.15   2 
 13 Bethany Smith             11 Bath-Haverli             29.17   2 
 14 Ava Hubbard                9 Avon Central             29.71   1 
 15 Abby Salvaggio            12 Geneseo                  29.72   2 
 16 Taylor Steen              10 Mount Morris             30.19   1 
 17 Charlessa Christiano      10 York                     30.40   1 
 18 Paula Pena                12 Avon Central             30.83   1 
 19 Karissa Roggow            11 Warsaw                   31.15   1 
 20 Destinee Sands            11 Letchworth               31.50   1 
 21 Alicia Faville             9 Avon Central             31.60   1 
 -- Yvonne Khasidis            9 Keshequa                    NT   2 
 -- Allison Albers            12 Bath-Haverli                NT   3 
 -- Liberty Shoemaker          9 Avon Central                NT   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anna Flaitz               12 Hornell                  59.28   2 
  2 Emma Flaitz               10 Hornell                1:00.22   2 
  3 Brooke Hessel             11 Letchworth             1:00.71   2 
  4 Jordyn Quackenbush        10 Wayland-Coho           1:04.69   2 
  5 Siobhan Costello           9 Keshequa               1:05.47   2 
  6 Morgan Langdon             8 Warsaw                 1:06.35   2 
  7 Emma Clarke                9 Avon Central           1:06.70   2 
  8 Megan Guy                  9 Keshequa               1:06.84   2 
  9 Sara Phillips             10 Perry Centra           1:07.62   1 
 10 Jessica Qiu               10 Dansville              1:11.05   1 
 11 Rachel Drake              11 Dansville              1:11.55   1 
 12 Kayleigh Stonier          12 Bath-Haverli           1:12.14   1 
 13 Jay Jay Sepulveda          8 Mount Morris           1:12.78   1 
 14 Natalie Herbert            8 Warsaw                 1:12.99   1 
 15 McKayla Bugbee             9 Geneseo                1:14.36   1 
 16 Mary Chanler               9 Geneseo                1:14.40   1 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Elyse Cochrane             8 Avon Central           2:25.66   2 
  2 Madison Whitney           10 Geneseo                2:29.28   2 
  3 Maddie Shafer             10 Dansville              2:29.87   2 
  4 Megan Guy                  9 Keshequa               2:35.13   2 
  5 Hannah Olver              12 Livonia                2:37.53   2 
  6 Sara Phillips             10 Perry Centra           2:41.37   2 
  7 Kayla Eason               11 Hornell                2:42.06   1 
  8 Marisa Wilson              9 Livonia                2:45.03   2 
  9 Abby Kreher                9 Geneseo                2:45.46   1 
 10 Quinn Kacur                9 LeRoy                  2:49.18   1 
 11 Nora Hayes                11 Avon Central           2:49.63   1 
 12 Lillian Dickson            8 Bath-Haverli           2:51.86   1 
 13 Victoria Franklin          7 Letchworth             2:52.79   2 
 14 Riley Mucher              11 Warsaw                 2:53.53   1 
 15 Sanya Abbasey             10 Warsaw                 2:57.13   1 
 16 Molly Carrick             12 Avon Central           2:59.29   1 
 17 Toko Michioka             12 Avon Central           3:01.47   1 
 18 Bailee Grace Murphy       12 Avon Central           3:02.74   1 
 
Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hayleigh Palotti          12 Livonia                4:40.51   2 
  2 Courtney Kacur             9 LeRoy                  5:19.34   2 
  3 Isabel Marzec              9 Avon Central           5:28.69   2 
  4 Rebecca Snyder            11 Keshequa               5:30.75   2 
  5 McKenzie Hall             10 Hornell                5:33.64   2 
  6 Carter Browne              9 Hornell                5:33.85   2 
  7 Kathryn Groshner           9 Wayland-Coho           5:43.65   2 
  8 Olivia Krebbeks            9 Livonia                5:43.95   2 
  9 McKenna Kelly              8 Perry Centra           5:45.02   2 
 10 Corrine Sicker            11 Livonia                5:54.03   1 
 11 Rylee Lisieski            12 Avon Central           5:54.65   2 
 12 Amber Lowery              10 Pavilion               6:01.55   1 
 13 Toko Michioka             12 Avon Central           6:02.11   1 
 14 Mara Hoyt                  9 Letchworth             6:06.24   1 
 15 Emily Greene               8 Letchworth             6:09.61   1 
 16 Esther Levendusky          9 Avon Central           6:09.65   1 
 17 Danielle Ward             11 Bath-Haverli           6:09.67   1 
 18 Riley Mucher              11 Warsaw                 6:16.59   1 
 19 Sanya Abbasey             10 Warsaw                 6:28.79   1 
 20 Sarah Wilkie              11 Letchworth             6:33.94   1 
 21 Sydney Boone              11 Avon Central           6:37.52   1 
 -- Lillian Dickson            8 Bath-Haverli                NT   1 
 -- Kyra Veaunt               10 Dansville                   NT   1 
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Carter Browne              9 Hornell               11:24.44  
  2 Lauren Bondgren            9 Avon Central          11:29.06  
  3 MacKenzie Ferlica         12 Livonia               11:49.93  
  4 Isabel Marzec              9 Avon Central          11:58.24  
  5 Libby Powers              10 Avon Central          12:02.83  
  6 Aubre Robinson            10 Hornell               12:26.06  
  7 Mackenzie Putnam          10 Hornell               12:39.14  
  8 Amber Lowery              10 Pavilion              12:43.17  
  9 Holly Rohrbach            10 Avon Central          12:49.17  
 10 Taylor Hutton              8 LeRoy                 12:53.99  
 11 Chloe Kernan              12 Geneseo               12:58.42  
 12 Lauren McKerrow           12 Keshequa              12:59.43  
 13 Angela Davidson           11 Pavilion              13:44.10  
 14 Sydney Boone              11 Avon Central          13:54.04  
 15 Makenna Hughes            12 Avon Central          14:41.27  
 -- Kyra Veaunt               10 Dansville                   NT  
 -- Danielle Ward             11 Bath-Haverli                NT  
 -- Sarah Wilkie              11 Letchworth                  NT  
 -- Lillian Dickson            8 Bath-Haverli                NT  
 -- Emma Tietje                9 Bath-Haverli                NT  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McKenna Cone              11 LeRoy                    16.31   3 
  2 Alyssa DeLany             11 Hornell                  16.78   3 
  3 Maggie McAllister         12 Wayland-Coho             16.92   3 
  4 Kelsy Hastings            12 Letchworth               17.34   3 
  5 Jessica Pelkey            10 Caledonia-Mu             17.48   3 
  6 Kathryn Miller            12 Warsaw                   18.24   3 
  7 Grace Miller              10 Warsaw                   18.49   3 
  8 Maegan White              12 Keshequa                 18.59   2 
  9 Brigid Kelly              12 Geneseo                  18.99   2 
 10 Abby Parker               11 Perry Centra             19.12   2 
 11 Meghan White              11 Hornell                  19.46   2 
 12 Kelsea Greenthal           9 Hornell                  19.79   2 
 13 Janelle Flitcroft          8 Letchworth               19.82   1 
 14 Hailey Eddy                9 York                     20.05   2 
 15 Alex Kendall              11 Dansville                20.99   1 
 16 Raelyn Acton               9 Hornell                  21.46   1 
 17 Michaela Kulikowski       12 Bath-Haverli             21.51   1 
 -- Chaselyn Whitmer          10 Wayland-Coho                NT   3 
 -- Ashley Mackey             11 Geneseo                     NT   1 
 -- Elizabeth Becken           9 Bath-Haverli                NT   1 
 -- Jayden Richardson         10 York                        NT   2 
 -- Breigh Graves             11 Dansville                   DQ   2 
 
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kelsy Hastings            12 Letchworth             1:07.14   3 
  2 Maggie McAllister         12 Wayland-Coho           1:07.46   3 
  3 Emma Clarke                9 Avon Central           1:11.59   3 
  4 Elizabeth Mohnkern        10 Livonia                1:12.13   3 
  5 Grace Gacsser             11 York                   1:13.56   3 
  6 Siobhan Costello           9 Keshequa               1:15.44   3 
  7 Grace Miller              11 Letchworth             1:15.85   3 
  8 Jasmine Mercado           10 Keshequa               1:16.00   3 
  9 Kelsea Greenthal           9 Hornell                1:16.12   2 
 10 Abby Parker               11 Perry Centra           1:18.12   2 
 11 Hailey Eddy                9 York                   1:18.50   2 
 12 Breigh Graves             11 Dansville              1:19.39   2 
 13 Megan Glise               12 Avon Central           1:20.43   2 
 14 Michaela Kulikowski       12 Bath-Haverli           1:21.81   1 
 15 Ashley Mackey             11 Geneseo                1:22.19   2 
 16 Leaha Langerman           12 Wayland-Coho           1:23.38   2 
 17 Molly Carrick             12 Avon Central           1:24.02   1 
 18 Briana Kostraba           11 Avon Central           1:24.41   1 
 19 Jay Jay Sepulveda          8 Mount Morris           1:26.48   1 
 -- Kim Davis                 12 Pavilion                    NT   2 
 -- Kailyn Anderson            9 Bath-Haverli                NT   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hayleigh Palotti          12 Livonia                7:25.64   3 
  2 Courtney Kacur             9 LeRoy                  8:02.24   3 
  3 Hannah Olver              12 Livonia                8:13.54   3 
  4 Adeline Capel              9 Geneseo                8:13.64   3 
  5 Alaina Dalheim            11 Geneseo                8:19.84   3 
  6 Isabel Marzec              9 Avon Central           8:20.84   3 
  7 MacKenzie Ferlica         12 Livonia                8:33.74   3 
  8 Carter Browne              9 Hornell                8:44.10   1 
  9 Maddie Shafer             10 Dansville              8:49.84   2 
 10 Mackenzie Putnam          10 Hornell                9:02.14   2 
 11 Holly Rohrbach            10 Avon Central           9:03.34   2 
 12 Victoria Franklin          7 Letchworth             9:05.04   3 
 13 Aubre Robinson            10 Hornell                9:07.84   3 
 14 Kathryn Groshner           9 Wayland-Coho           9:13.04   2 
 15 Amber Lowery              10 Pavilion               9:13.34   3 
 16 Angela Davidson           11 Pavilion               9:14.04   2 
 17 Katie Lampher             10 Letchworth             9:27.74   2 
 18 Mara Hoyt                  9 Letchworth             9:28.24   2 
 19 Marisa Wilson              9 Livonia                9:28.60   1 
 20 Toko Michioka             12 Avon Central           9:36.44   2 
 21 Sydney Boone              11 Avon Central           9:47.24   2 
 22 Kyra Veaunt               10 Dansville              9:47.30   1 
 23 Rachel Cedrone            12 Letchworth             9:50.20   1 
 24 Nora Hayes                11 Avon Central          10:02.64   2 
 25 Sophia Becken              8 Bath-Haverli          10:11.20   1 
 26 Esther Levendusky          9 Avon Central          10:29.30   1 
 27 Abby Gleason               8 Wayland-Coho          10:35.60   1 
 28 Tara Jagodzinski          12 Pavilion              10:43.50   1 
 -- Lauren Bondgren            9 Avon Central                NT   3 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Letchworth                                            52.08   2 
  2 Hornell                                               52.35   2 
  3 Geneseo                                               52.66   2 
  4 Wayland-Cohocton                                      53.62   2 
  5 Mount Morris                                          53.95   2 
  6 Bath-Haverling                                        55.42   2 
  7 Avon Central                                          56.29   1 
  8 Dansville                                             59.28   1 
  9 LeRoy                                               1:00.68   1 
 10 Keshequa                                            1:00.87   2 
 11 Pavilion                                            1:02.34   1 
 -- York                                                     NT   1 
 -- Perry Central                                            DQ   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Livonia                                             4:11.73   2 
  2 Letchworth                                          4:12.34   2 
  3 Hornell                                             4:18.06   2 
  4 Keshequa                                            4:19.46   2 
  5 Bath-Haverling                                      4:22.23   2 
  6 Avon Central                                        4:37.59   2 
  7 York                                                4:47.15   1 
  8 Geneseo                                             4:49.16   1 
  9 LeRoy                                               4:57.15   2 
 10 Perry Central                                       5:03.48   1 
 11 Pavilion                                            5:04.31   1 
 12 Dansville                                           5:10.83   1 
 -- Wayland-Cohocton                                         NT   2 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Avon Central                                       10:50.11  
  2 Geneseo                                            10:58.98  
  3 Letchworth                                         11:07.83  
  4 Hornell                                            11:11.37  
  5 Wayland-Cohocton                                   11:20.26  
  6 Bath-Haverling                                     11:37.30  
  7 Dansville                                          11:37.57  
  8 Pavilion                                           11:41.07  
  9 York                                               12:58.49  
 -- Livonia                                                  NT  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Courtney Kacur             9 LeRoy                  5-00.00  
  2 Sydney Lockwood           10 Livonia                4-09.00  
  3 Maddy Bugbee              12 Geneseo               J4-09.00  
  4 Jade Hinrich              12 Keshequa               4-07.00  
  5 Trinity Glover            12 Wayland-Coho           4-05.00  
  5 Chaselyn Whitmer          10 Wayland-Coho           4-05.00  
  7 Leaha Langerman           12 Wayland-Coho          J4-05.00  
  8 Emelia Mislan             11 Avon Central          J4-05.00  
  9 Karissa Bosh              10 Wayland-Coho           4-03.00  
  9 Maegan White              12 Keshequa               4-03.00  
  9 Leah Hodges                9 York                   4-03.00  
  9 Brigid Kelly              12 Geneseo                4-03.00  
  9 Mia Hinds                 11 Avon Central           4-03.00  
 14 Grace Miller              10 Warsaw                 4-01.00  
 14 Ava Hubbard                9 Avon Central           4-01.00  
 14 Mara Hoyt                  9 Letchworth             4-01.00  
 14 Greta Schultz             11 York                   4-01.00  
 -- Megan Guy                  9 Keshequa                    NH  
 -- Kim Davis                 12 Pavilion                    NH  
 -- Emily Kingsley             9 Pavilion                    NH  
 -- Vanessa Mancuso           12 Mount Morris                NH  
 -- Sydney Burns               8 Bath-Haverli                NH  
 -- Jadyn Abrams              12 Bath-Haverli                NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Liz Daugherty             12 Livonia                8-10.00  
  2 Emily Schwartz            12 Wayland-Coho           8-07.00  
  3 Taylor Heineman           12 Pavilion               8-04.00  
  4 Taylor Schofield          11 Pavilion               7-07.00  
  5 Vanessa Mancuso           12 Mount Morris          J7-07.00  
  6 Bethany Smith             11 Bath-Haverli          J7-07.00  
  7 Grace Gacsser             11 York                  J7-07.00  
  8 Grace Miller              11 Letchworth             7-01.00  
  9 Isabelle Thomas           10 Geneseo               J7-01.00  
 10 Ava Horgan                11 LeRoy                 J7-01.00  
 11 Kate Thomas               12 Geneseo               J7-01.00  
 12 Molly Carrick             12 Avon Central           6-07.00  
 12 Kayleigh Stonier          12 Bath-Haverli           6-07.00  
 12 Jasmine Mercado           10 Keshequa               6-07.00  
 12 Netasha McIntosh           9 Hornell                6-07.00  
 12 Elizabeth Sorensen        10 LeRoy                  6-07.00  
 12 Kayla Fussell             10 LeRoy                  6-07.00  
 18 Megan Glise               12 Avon Central           6-01.00  
 18 Hailey Cansdale            9 Hornell                6-01.00  
 18 Mya Morphy                 9 Livonia                6-01.00  
 18 Brianna Dake              11 Letchworth             6-01.00  
 18 Emily Eckdahl             10 LeRoy                  6-01.00  
 23 Adrianna Wilkins          10 Keshequa               5-07.00  
 23 Lily Crane                 8 Letchworth             5-07.00  
 23 Lexi Friends               9 Hornell                5-07.00  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McKenna Cone              11 LeRoy                 16-09.50  
  2 Chaselyn Whitmer          10 Wayland-Coho          16-02.50  
  3 Shayna Brady              10 Geneseo               15-09.00  
  4 Alyssa Cartwright         11 Keshequa              15-08.00  
  5 Grace Miller              10 Warsaw                15-06.50  
  6 Kathryn Miller            12 Warsaw                15-01.50  
  7 Taylor Heineman           12 Pavilion              15-01.00  
  8 Alyssa DeLany             11 Hornell               15-00.00  
  9 Delcina Cassidy            9 LeRoy                 14-09.50  
 10 Claire Schiano             9 Keshequa              14-07.00  
 11 Maddy Bugbee              12 Geneseo               14-05.50  
 12 Keilani Baldwin            7 Keshequa              14-04.75  
 13 Morgan Hess               12 Bath-Haverli          14-03.25  
 14 Kayla Wojslaw             10 Avon Central          14-02.50  
 15 Julie Kuras               11 Warsaw                14-02.00  
 16 Jenna Belden              12 Warsaw                14-01.00  
 17 Jayden Richardson         10 York                  14-00.50  
 18 Janelle Flitcroft          8 Letchworth            13-09.00  
 19 Taryn True                 9 Perry Centra          13-02.00  
 19 Maggie Dempsey            11 Avon Central          13-02.00  
 21 Taylor Steen              10 Mount Morris          12-07.50  
 22 Alice Barefoot            10 Caledonia-Mu          11-10.00  
 -- Liberty Shoemaker          9 Avon Central                ND  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor Heineman           12 Pavilion              34-03.00  
  2 McKenna Cone              11 LeRoy                 33-10.50  
  3 Keilani Baldwin            7 Keshequa              33-06.25  
  4 Claire Schiano             9 Keshequa              32-11.00  
  5 Brooke Hessel             11 Letchworth            32-09.25  
  6 Delcina Cassidy            9 LeRoy                 32-05.00  
  7 Alyssa DeLany             11 Hornell               31-06.50  
  8 Abby Parker               11 Perry Centra          31-06.25  
  9 Shayna Brady              10 Geneseo               31-02.50  
 10 Julie Kuras               11 Warsaw                31-00.50  
 11 Chaselyn Whitmer          10 Wayland-Coho          30-08.25  
 11 Olivia Quartz             12 Letchworth            30-08.25  
 13 Grace Jacobs              12 Dansville             30-00.00  
 14 Marley Weber              10 Geneseo               29-10.50  
 15 Jasmine Mercado           10 Keshequa              29-10.00  
 15 Jessica Qiu               10 Dansville             29-10.00  
 17 Mia Hinds                 11 Avon Central          29-09.00  
 18 Danielle Ward             11 Bath-Haverli          29-02.50  
 19 Karissa Bosh              10 Wayland-Coho          29-01.00  
 20 Isabelle Thomas           10 Geneseo               28-06.25  
 21 Arianna Celentano         10 Wayland-Coho          28-03.50  
 22 Adrianna Wilkins          10 Keshequa              25-08.00  
 -- Jayden Richardson         10 York                        ND  
 -- Cadin Taggart              9 Bath-Haverli                ND  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Madison Offhaus           12 Warsaw                40-08.00  
  2 MacKenna Taggart          11 Bath-Haverli          31-05.50  
  3 Vanessa Robertson         12 Bath-Haverli          31-04.75  
  4 Mariah Spuck              10 York                  30-06.50  
  5 Grace Huff                12 Perry Centra          29-01.50  
  5 Jadyn Abrams              12 Bath-Haverli          29-01.50  
  7 Katie Warner              12 Dansville             28-10.50  
  8 Cadin Taggart              9 Bath-Haverli          28-08.00  
  9 Erin Falk                 10 York                  28-00.50  
 10 Mackenzie Curtin          12 Wayland-Coho          27-10.25  
 11 Olivia Schledorn          10 Wayland-Coho          27-10.00  
 11 Cori Shearing             12 Letchworth            27-10.00  
 13 Max Tuntemeke              9 Livonia               27-06.00  
 14 Meghan Gerringer          12 LeRoy                 27-00.00  
 15 Alyse Hyman               11 Warsaw                26-10.25  
 16 Kathryn Evans             11 Hornell               26-08.00  
 17 Lindsay Miller            11 Geneseo               26-05.00  
 18 Julia Zastawrny            9 Wayland-Coho          26-00.00  
 19 Chelsea Pascoe            11 Perry Centra          25-10.50  
 20 Sophia Carretto           10 Hornell               25-06.50  
 21 Leia Werner               10 Warsaw                25-03.75  
 22 Jenna Fazio               10 Livonia               24-09.50  
 23 Bridgette Deer             9 Keshequa              24-04.00  
 24 Ella Bohn                 10 Caledonia-Mu          23-10.50  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Madison Offhaus           12 Warsaw                  122-09  
  2 MacKenna Taggart          11 Bath-Haverli            110-02  
  3 Cori Shearing             12 Letchworth               99-10  
  4 Katie Warner              12 Dansville                98-07  
  5 Lindsay Miller            11 Geneseo                  92-02  
  6 Jadyn Abrams              12 Bath-Haverli             89-08  
  7 Brigid Kelly              12 Geneseo                  89-07  
  8 Lauren Gozelski           12 Letchworth               88-05  
  9 Faith Jones               11 Caledonia-Mu             87-06  
 10 Sophia Carretto           10 Hornell                  85-08  
 11 Max Tuntemeke              9 Livonia                  83-11  
 12 Brandy Bird               11 Keshequa                 81-01  
 13 Leia Werner               10 Warsaw                   80-09  
 14 Cadin Taggart              9 Bath-Haverli             77-10  
 15 Vanessa Robertson         12 Bath-Haverli             77-02  
 16 Kaleigh Burritt           11 Hornell                  76-09  
 17 Olivia Schledorn          10 Wayland-Coho             71-11  
 18 Shea Ratchford            12 York                     71-02  
 19 Julia Zastawrny            9 Wayland-Coho             70-10  
 20 Bridgette Deer             9 Keshequa                 67-05  
 21 Erin Falk                 10 York                     65-01  
 22 Chelsea Pascoe            11 Perry Centra             63-06  
 23 Jenna Fazio               10 Livonia                  59-02  
 24 Alyse Hyman               11 Warsaw                   53-04  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Natalie Masten             9 Avon Central           2:36.35     615
  2 Erin Rollins              11 Geneseo                2:41.89     551
  3 Elyse Van Auken           11 Caledonia-Mu           2:43.88     529
  4 Maggie Konka              12 Letchworth             2:48.48     479
  5 Emma Beardsley            10 Dansville              2:49.77     466
  6 Joye Levendusky           12 Avon Central           2:50.03     463
  7 Jenna Dersham             12 Pavilion               2:57.61     388
  8 Hannah Fuller             11 Bath-Haverli           2:58.11     383
  9 Carlie Curtis              9 Hornell                2:58.46     380
 10 Bailey Walker             10 Bath-Haverli           2:58.95     375
 11 Syndey Vanderhoof         11 LeRoy                  3:02.20     345
 12 Malia Ras                  9 Keshequa               3:12.74     256
 13 Rachel Werner             11 Warsaw                 3:27.73     151
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Maggie Konka              12 Letchworth               18.08   3    480
  2 Natalie Masten             9 Avon Central             18.24   2    464
  3 Syndey Vanderhoof         11 LeRoy                    18.59   3    429
  4 Elyse Van Auken           11 Caledonia-Mu             19.14   2    377
  5 Erin Rollins              11 Geneseo                  19.34   2    359
  6 Jenna Dersham             12 Pavilion                 19.62   3    335
  7 Joye Levendusky           12 Avon Central             20.04   1    299
  8 Carlie Curtis              9 Hornell                  20.52   3    261
  9 Bailey Walker             10 Bath-Haverli             20.69   3    248
 10 Hannah Fuller             11 Bath-Haverli             21.24   1    207
 10 Malia Ras                  9 Keshequa                 21.24   1    207
 12 Rachel Werner             11 Warsaw                   21.74   2    174
 13 Emma Beardsley            10 Dansville                22.14   1    149
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Natalie Masten             9 Avon Central             1.52m     644
  2 Elyse Van Auken           11 Caledonia-Mu             1.42m     534
  3 Joye Levendusky           12 Avon Central             1.37m     481
  4 Syndey Vanderhoof         11 LeRoy                    1.32m     429
  5 Malia Ras                  9 Keshequa                 1.27m     379
  5 Maggie Konka              12 Letchworth               1.27m     379
  5 Erin Rollins              11 Geneseo                  1.27m     379
  8 Emma Beardsley            10 Dansville                1.21m     321
  8 Jenna Dersham             12 Pavilion                 1.21m     321
 10 Carlie Curtis              9 Hornell                  1.16m     275
 10 Rachel Werner             11 Warsaw                   1.16m     275
 12 Hannah Fuller             11 Bath-Haverli             1.11m     231
 12 Bailey Walker             10 Bath-Haverli             1.11m     231
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maggie Konka              12 Letchworth               4.61m     456
  2 Joye Levendusky           12 Avon Central             4.34m     388
  3 Elyse Van Auken           11 Caledonia-Mu             4.19m     352
  4 Rachel Werner             11 Warsaw                   4.14m     340
  5 Erin Rollins              11 Geneseo                  3.97m     301
  6 Bailey Walker             10 Bath-Haverli             3.93m     292
  7 Natalie Masten             9 Avon Central             3.86m     276
  8 Syndey Vanderhoof         11 LeRoy                    3.82m     267
  9 Malia Ras                  9 Keshequa                 3.63m     227
 10 Jenna Dersham             12 Pavilion                 3.45m     190
 11 Emma Beardsley            10 Dansville                3.41m     182
 12 Hannah Fuller             11 Bath-Haverli             3.36m     172
 13 Carlie Curtis              9 Hornell                  3.29m     159
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maggie Konka              12 Letchworth               8.65m     441
  2 Rachel Werner             11 Warsaw                   8.60m     438
  3 Joye Levendusky           12 Avon Central             8.59m     438
  4 Natalie Masten             9 Avon Central             7.20m     348
  5 Malia Ras                  9 Keshequa                 6.95m     332
  6 Elyse Van Auken           11 Caledonia-Mu             6.79m     322
  7 Jenna Dersham             12 Pavilion                 6.63m     311
  8 Erin Rollins              11 Geneseo                  6.47m     301
  9 Syndey Vanderhoof         11 LeRoy                    6.22m     285
 10 Hannah Fuller             11 Bath-Haverli             6.07m     276
 11 Carlie Curtis              9 Hornell                  5.53m     242
 12 Emma Beardsley            10 Dansville                5.34m     230
 13 Bailey Walker             10 Bath-Haverli             4.78m     194
 
Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Natalie Masten             9 Avon Central              2347   10   
  2 Maggie Konka              12 Letchworth                2235    8   
  3 Elyse Van Auken           11 Caledonia-Mu              2114    6   
  4 Joye Levendusky           12 Avon Central              2069    4   
  5 Erin Rollins              11 Geneseo                   1891    2   
  6 Syndey Vanderhoof         11 LeRoy                     1755    1   
  7 Jenna Dersham             12 Pavilion                  1545  
  8 Malia Ras                  9 Keshequa                  1401  
  9 Rachel Werner             11 Warsaw                    1378  
 10 Emma Beardsley            10 Dansville                 1348  
 11 Bailey Walker             10 Bath-Haverli              1340  
 12 Carlie Curtis              9 Hornell                   1317  
 13 Hannah Fuller             11 Bath-Haverli              1269  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carson Wachholder         12 Geneseo                  11.07   4 
  2 Devon Young               12 Mount Morris             11.32   4 
  3 Zach Cornell              12 Avon Central             11.38   4 
  4 Collin Stauffer           12 LeRoy                    11.48   3 
  5 Canyon Roster             12 LeRoy                    11.50   4 
  6 Tyler Green               12 Hornell                  11.57   4 
  7 Nick Rosica               12 Dansville                11.60   4 
  8 Garrett Didas             12 York                     11.73   4 
  9 Andrew Myers              12 Wayland-Coho             11.79   4 
 10 Cameron Letson            11 Caledonia-Mu             11.80   3 
 11 David Morrison            12 Caledonia-Mu             11.90   3 
 12 Trevor Boss               12 Bath-Haverli             12.01   3 
 13 Brandon Flint             10 Mount Morris             12.03   3 
 14 Nick Jaggard              12 Perry Centra             12.06   3 
 15 Vinny Williams            12 York                     12.28   3 
 16 Steve Lyness              12 LeRoy                    12.32   3 
 17 Eamanh Green              11 Perry Centra             12.47   2 
 18 Noah Kersch               11 Warsaw                   12.49   2 
 19 David Delio                9 Bath-Haverli             12.62   2 
 20 Ted Kurtz                 11 Dansville                12.67   2 
 21 Josh Stiles               12 Hornell                  12.71   2 
 22 Christos Madamopoulos     10 Hornell                  12.74   2 
 23 Alex Bogue                10 Livonia                  12.82   2 
 24 Tyler Emerling             8 Perry Centra             13.34   1 
 25 Logan Young                9 Dansville                13.68   1 
 -- Trent Ridley              11 Bath-Haverli                NT   2 
 -- Karam Ali                 11 Dansville                   NT   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Carson Wachholder         12 Geneseo                  22.92   4 
  2 Canyon Roster             12 LeRoy                    23.18   4 
  3 Devon Young               12 Mount Morris             23.20   4 
  4 Zach Cornell              12 Avon Central             23.60   4 
  5 Liam Costello             12 Keshequa                 23.68   4 
  6 Nick Rosica               12 Dansville                23.74   4 
  7 Justin Horton             10 Wayland-Coho             23.91   4 
  8 Cameron Letson            11 Caledonia-Mu             24.12   3 
  9 Tyler Green               12 Hornell                  24.16   4 
 10 David Morrison            12 Caledonia-Mu             24.61   3 
 11 Logan Swaisgood           12 Livonia                  24.68   3 
 12 Austin Strickland         12 Hornell                  24.70   3 
 13 Brandon Flint             10 Mount Morris             25.17   2 
 14 Brady Bishop               9 Livonia                  25.30   2 
 15 Doug Lippens              11 Wayland-Coho             25.37   3 
 16 Trevor Rossborough        10 York                     25.38   3 
 17 Logan Bronecki            10 Livonia                  25.56   3 
 18 Nick Jaggard              12 Perry Centra             25.66   3 
 19 Trent Ridley              11 Bath-Haverli             26.03   1 
 20 Ollie Owen                10 Livonia                  26.06   2 
 20 Steve Lyness              12 LeRoy                    26.06   1 
 22 Josh Stiles               12 Hornell                  26.09   1 
 23 Kyle Sinclair             12 Avon Central             26.13   2 
 24 Thad Grierson             10 Perry Centra             26.29   1 
 25 Noah Kersch               11 Warsaw                   26.31   2 
 26 David Delio                9 Bath-Haverli             26.79   1 
 27 Steven Petrillo            8 Dansville                29.60   1 
 28 Michael Thomas             9 Dansville                31.53   1 
 -- Dalton English            10 Letchworth                  NT   2 
 -- Dylan Wright              12 York                        NT   2 
 -- Pratham Patel             10 Avon Central                NT   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Liam Costello             12 Keshequa                 51.82   3 
  2 Parker Canarvis           11 Livonia                  53.16   3 
  3 Jarrett Leach             11 Geneseo                  54.01   3 
  4 Nick Rosica               12 Dansville                54.05   3 
  5 Gaven Cassidy             12 LeRoy                    54.96   3 
  6 Tyler Green               12 Hornell                  55.42   2 
  7 Robbie Hartigan           10 Mount Morris             55.61   3 
  8 Austin Strickland         12 Hornell                  55.96   2 
  9 Jamie Newton              11 Avon Central             56.07   2 
 10 Eamanh Green              11 Perry Centra             56.19   3 
 11 Rob Grant                 11 Keshequa                 56.50   1 
 12 Aidan Harrington          10 LeRoy                    56.66   2 
 13 Chris Taylor              12 Livonia                  56.80   2 
 14 Trevor Rossborough        10 York                     56.82   2 
 15 Logan Bronecki            10 Livonia                  56.91   2 
 16 Dain Becker               11 Bath-Haverli             58.38   2 
 17 Javon Preston             11 Bath-Haverli             58.54   1 
 18 Cody VanNostrand          10 Livonia                  58.90   1 
 19 Noah Kersch               11 Warsaw                   58.95   1 
 20 Ollie Owen                10 Livonia                  59.27   1 
 21 Kyle Sinclair             12 Avon Central           1:00.03   1 
 22 Sam Matthews              11 Perry Centra           1:01.35   1 
 -- Josh Platt                12 Caledonia-Mu                NT   1 
 -- Ryan Pelkey               11 Caledonia-Mu                NT   3 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Eron Schulte              11 Livonia                2:03.14   2 
  2 Blaze McKinney            11 Geneseo                2:03.19   2 
  3 Ja'mil Horner             11 Wayland-Coho           2:03.63   2 
  4 Rob Grant                 11 Keshequa               2:10.24   2 
  5 Jonathan Robinson         12 Avon Central           2:11.62   2 
  6 Jake Montoya              11 LeRoy                  2:12.09   2 
  7 Dain Becker               11 Bath-Haverli           2:12.15   2 
  8 Andrew Loftus              9 LeRoy                  2:15.19   2 
  9 Maxin McKenzie            11 LeRoy                  2:17.83   2 
 10 Sam Matthews              11 Perry Centra           2:18.43   1 
 11 Caleb Doughty             12 Bath-Haverli           2:19.69   1 
 12 Evan Pronto                8 Dansville              2:21.43   1 
 13 Eliot Smith               10 LeRoy                  2:21.79   1 
 14 Ryan Morgan               10 Mount Morris           2:22.52   1 
 15 Alex Gephart              10 LeRoy                  2:23.48   1 
 16 Henry Graner              12 Bath-Haverli           2:34.47   1 
 17 Zach Forrester            10 Dansville              2:35.65   1 
 18 Ivan West                  8 Perry Centra           2:36.91   1 
 -- Zachary Burdick           12 Hornell                     NT   2 
 -- Payce Hooker              12 Hornell                     NT   2 
 -- DJ Mullen                 10 York                        NT   2 
 -- Kenneth Sauer             12 Pavilion                    NT   1 
 -- Kline Laney               10 York                        NT   2 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tim Redman                12 Livonia                4:44.20   2 
  2 Kevin Goodhue             11 Caledonia-Mu           4:49.43   2 
  3 Clayton Allen             12 LeRoy                  4:52.84   2 
  4 Bradley Smith             11 Avon Central           4:54.21   2 
  5 Jake Clifford             10 Hornell                5:00.58   1 
  6 Alex Rodriguez            10 Dansville              5:01.18   2 
  7 Lucas Eggleston           12 Bath-Haverli           5:01.43   2 
  8 DJ Mullen                 10 York                   5:01.59   2 
  9 Avery Strobel              8 Keshequa               5:03.36   1 
 10 Max Neiderbach            10 Geneseo                5:05.67   2 
 11 Marcos Barreiro           11 Livonia                5:07.83   2 
 12 Kline Laney               10 York                   5:11.32   1 
 13 Hayden strobel            11 Keshequa               5:11.69   1 
 14 Elijah Hopkins            10 Livonia                5:11.98   1 
 15 Kyle Mendez               11 Geneseo                5:12.45   2 
 16 Andrew Loftus              9 LeRoy                  5:19.95   2 
 17 John Veldhuizen           11 Livonia                5:20.56   1 
 18 Calem Merrill             10 Mount Morris           5:40.16   1 
 19 Trevor Coleman            10 Avon Central           5:45.45   1 
 20 Mitchel Felix              8 Warsaw                 5:46.97   1 
 21 Orlando Petterson         10 Avon Central           5:52.51   1 
 22 Zach Forrester            10 Dansville              6:03.01   1 
 -- Kenneth Sauer             12 Pavilion                    NT   1 
 -- Benjamin Wilkinson        12 Wayland-Coho                NT   2 
 -- Jacob Wadsworth           12 Dansville                   NT   2 
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ryan Driscoll             12 LeRoy                 10:30.65  
  2 Nick Cunningham           12 York                  10:37.14  
  3 DJ Mullen                 10 York                  10:37.88  
  4 Josh Matthews             10 Geneseo               10:41.13  
  5 Dani Nielson               9 Wayland-Coho          10:42.45  
  6 Alex Rodriguez            10 Dansville             10:43.23  
  7 Toby Cash-Rawleigh         9 Bath-Haverli          10:48.36  
  8 Ben Reigelsperger         10 Wayland-Coho          10:58.77  
  9 Kline Laney               10 York                  10:59.55  
 10 Zach Foster               10 Dansville             11:03.58  
 11 Hayden strobel            11 Keshequa              11:13.77  
 12 Tyler Jordan               8 Wayland-Coho          11:24.41  
 13 Avery Strobel              8 Keshequa              11:24.76  
 14 Erik Schwab                8 LeRoy                 11:29.16  
 15 Alex Shick                12 Hornell               11:33.77  
 16 Gram Hartz                10 Caledonia-Mu          11:52.59  
 17 Trevor Coleman            10 Avon Central          11:52.93  
 18 Mitchel Felix              8 Warsaw                11:56.81  
 19 Colby Marshall            11 Livonia               11:58.55  
 20 Calem Merrill             10 Mount Morris          12:07.81  
 21 Connor Ricotta            12 Avon Central          12:24.59  
 22 Colin Ponticello          10 Hornell               12:48.94  
 -- Kevin Goodhue             11 Caledonia-Mu                NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nathan Ellsworth          12 Keshequa                 17.04   2 
  2 Kade Lambert              10 LeRoy                    17.60   2 
  3 Colton Moir               12 Wayland-Coho             17.63   2 
  4 Jacob Faville             12 Avon Central             17.86   2 
  5 Chris Page                11 York                     18.15   2 
  6 Mathew Konka              10 Letchworth               18.44   2 
  7 Alberto Tewksbury         12 Livonia                  18.62   2 
  8 David Browne              11 Hornell                  19.29   1 
  9 Sean Cochrane             10 Avon Central             20.42   1 
 10 Trevor McCabe             12 Avon Central             20.83   1 
 11 Donny Mosko               11 Dansville                23.80   1 
 12 Chase Perkins             10 Dansville                27.90   1 
 -- Trevor Cole               11 Livonia                     NT   1 
 -- Kalum Holbrook            12 Wayland-Coho                NT   2 
 -- Brandon Flint             10 Mount Morris                NT   1 
 -- Jaden Rocha                9 Wayland-Coho                DQ   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nathan Ellsworth          12 Keshequa               1:00.39   2 
  2 Jamie Newton              11 Avon Central           1:01.85   2 
  3 Trevor Cole               11 Livonia                1:01.99   2 
  4 Tylor Muscarella          12 Geneseo                1:02.05   2 
  5 Colton Moir               12 Wayland-Coho           1:04.42   2 
  6 Franky Mendez             12 Mount Morris           1:04.81   2 
  7 Chris Page                11 York                   1:05.53   2 
  8 David Browne              11 Hornell                1:05.75   1 
  9 Jacob Faville             12 Avon Central           1:06.93   1 
 10 Robbie Hartigan           10 Mount Morris           1:07.95   1 
 11 Kyle Mendez               11 Geneseo                1:07.99   1 
 12 Jacob Bailey              12 Hornell                1:12.02   2 
 13 Donny Mosko               11 Dansville              1:16.85   1 
 14 Chase Perkins             10 Dansville              1:26.25   1 
 -- Javon Preston             11 Bath-Haverli                NT   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Maxin McKenzie            11 LeRoy                 10:51.64   2 
  2 Nick Cunningham           12 York                  11:05.60   2 
  3 Josh Matthews             10 Geneseo               11:10.54   2 
  4 Tylor Muscarella          12 Geneseo               11:10.64   2 
  5 Lucas Eggleston           12 Bath-Haverli          11:20.34   2 
  6 Zach Foster               10 Dansville             11:27.40   2 
  7 Kyle Mendez               11 Geneseo               11:48.64   2 
  8 Jonathan Robinson         12 Avon Central          12:12.14   2 
  9 Calem Merrill             10 Mount Morris          12:17.30   1 
 10 Connor Ricotta            12 Avon Central          12:17.58   1 
 11 Alex Shick                12 Hornell               12:49.60   1 
 12 Einon Walsh                9 Hornell               13:34.34   1 
 13 Colin Ponticello          10 Hornell               13:59.18   1 
 14 Jordan Stephens           12 LeRoy                 14:26.28   1 
 15 Donald Reinhart           10 Pavilion              16:00.24   1 
 -- Benjamin Wilkinson        12 Wayland-Coho                NT   2 
 -- Sam Roberts               10 Hornell                     NT   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mount Morris                                          45.66   2 
  2 Caledonia-Mumford                                     45.69   2 
  3 LeRoy                                                 45.90   2 
  4 Avon Central                                          45.98   2 
  5 Wayland-Cohocton                                      46.24   2 
  6 Hornell                                               47.06   2 
  7 Livonia                                               47.41   2 
  8 Perry Central                                         48.14   2 
  9 Bath-Haverling                                        53.10   1 
 -- Letchworth                                               NT   1 
 -- Dansville                                                DQ   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wayland-Cohocton                                    3:36.74   2 
  2 Livonia                                             3:41.09   2 
  3 Geneseo                                             3:41.21   2 
  4 LeRoy                                               3:41.94   2 
  5 Hornell                                             3:50.87   2 
  6 Perry Central                                       3:59.68   1 
  7 Bath-Haverling                                      4:00.66   1 
  8 Avon Central                                        4:05.58   2 
  9 Dansville                                           4:15.34   1 
 -- Mount Morris                                             NT   2 
 -- Letchworth                                               NT   1 
 -- Caledonia-Mumford                                        NT   2 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Livonia                                             8:33.60  
  2 Geneseo                                             8:36.73  
  3 Avon Central                                        9:16.94  
  4 Wayland-Cohocton                                    9:24.98  
  5 LeRoy                                              10:29.64  
 -- Hornell                                                  NT  
 -- Bath-Haverling                                           NT  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Canyon Roster             12 LeRoy                  5-11.00  
  2 Keeghan Savoir            11 Wayland-Coho           5-09.00  
  3 Kane Hoag                 12 Mount Morris           5-05.00  
  3 Trevor Drew               10 Avon Central           5-05.00  
  5 Mathew Konka              10 Letchworth            J5-05.00  
  6 Vinny Williams            12 York                   5-03.00  
  6 Nick Cunningham           12 York                   5-03.00  
  6 Jordan Aho                11 Geneseo                5-03.00  
  9 Sean Cochrane             10 Avon Central           5-01.00  
  9 Thad Grierson             10 Perry Centra           5-01.00  
  9 Brady Bishop               9 Livonia                5-01.00  
  9 DeAndre Green             10 Wayland-Coho           5-01.00  
  9 Nick Vallese               9 LeRoy                  5-01.00  
 14 Gavin Mcgowan              9 Hornell                4-07.00  
 -- Alec Spicciati            11 Mount Morris                NH  
 -- Jonah Gray                 9 Dansville                   NH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dalton English            10 Letchworth            12-04.00  
  2 Kyle VanSlyke             11 Letchworth            12-01.00  
  3 Garrett Didas             12 York                  11-07.00  
  4 Ethan Roy                 12 LeRoy                 11-04.00  
  5 Ethan Pocock              11 LeRoy                 10-10.00  
  6 Jonathan Robinson         12 Avon Central         J10-10.00  
  7 Jaden Rocha                9 Wayland-Coho          10-04.00  
  7 AJ Battle                 11 Keshequa              10-04.00  
  9 Vinny Williams            12 York                   9-07.00  
  9 Dathan Corbett            11 Bath-Haverli           9-07.00  
 11 Jesse Feltham             12 York                   9-01.00  
 11 Matt Chan                 12 Geneseo                9-01.00  
 11 Jack Marshall             12 Livonia                9-01.00  
 14 Garrett Morphy            12 Livonia                8-07.00  
 14 Chris Gualtieri           10 LeRoy                  8-07.00  
 14 Kane Hoag                 12 Mount Morris           8-07.00  
 -- Sam Roberts               10 Hornell                     NH  
 -- Devon Terry               10 Mount Morris                NH  
 -- Tyler Garner              11 Hornell                     NH  
 -- Will Greenwood             8 Avon Central                NH  
 -- Aiden O'Connor             9 Dansville                   NH  
 -- Orlando Petterson         10 Avon Central                NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Trevor Boss               12 Bath-Haverli          19-08.00  
  2 Canyon Roster             12 LeRoy                 19-07.50  
  3 Collin Stauffer           12 LeRoy                 19-07.25  
  4 Kevin Hixson              12 Hornell               18-10.00  
  5 Colton Moir               12 Wayland-Coho          18-07.50  
  6 Keeghan Savoir            11 Wayland-Coho          18-04.75  
  7 Liam Hendrickson          10 Hornell               18-02.75  
  8 Hunter Zangerle            9 Keshequa              18-02.00  
  9 Alberto Tewksbury         12 Livonia               18-00.25  
  9 Kyle Ullock               10 Livonia               18-00.25  
 11 Michael Welch             11 Avon Central          17-11.75  
 12 Jordan Aho                11 Geneseo               17-08.50  
 13 Alex Daniel               11 Warsaw                17-03.50  
 14 Steve Lyness              12 LeRoy                 17-03.25  
 15 Trevor Drew               10 Avon Central          17-02.00  
 16 Mike Edwards              12 Mount Morris          17-00.50  
 17 wyatt holley              12 Keshequa              16-10.50  
 18 Pratham Patel             10 Avon Central          16-04.00  
 19 Jamie Newton              11 Avon Central          16-01.50  
 20 Gabriel Stenziano         11 Wayland-Coho          15-11.50  
 21 Trent Ridley              11 Bath-Haverli          15-07.75  
 22 Mason Johnson             10 Warsaw                15-00.25  
 -- Dalton English            10 Letchworth                  ND  
 -- Alec Spicciati            11 Mount Morris                ND  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Trevor Boss               12 Bath-Haverli          42-08.50  
  2 Collin Stauffer           12 LeRoy                 41-01.50  
  3 Colton Moir               12 Wayland-Coho          40-08.00  
  4 Liam Hendrickson          10 Hornell               39-06.00  
  5 Alex Daniel               11 Warsaw                38-08.00  
  6 Kevin Hixson              12 Hornell               38-04.50  
  7 Jordan Aho                11 Geneseo               37-08.75  
  8 Hunter Zangerle            9 Keshequa              37-01.00  
  9 Alberto Tewksbury         12 Livonia               36-06.50  
 10 Mike Edwards              12 Mount Morris          36-04.00  
 11 Ryan Morgan               10 Mount Morris          36-00.00  
 12 Ollie Owen                10 Livonia               35-11.25  
 13 Nick Vallese               9 LeRoy                 35-09.50  
 14 Kyle Ullock               10 Livonia               35-03.50  
 15 Christian Tewksbury        9 Livonia               34-11.50  
 16 Trevor Drew               10 Avon Central          34-05.25  
 17 Brendan Petranek          11 Warsaw                34-03.00  
 18 Trevor Rossborough        10 York                  34-02.00  
 19 Pratham Patel             10 Avon Central          34-00.00  
 20 Jason Hierl               10 Keshequa              33-11.00  
 21 Nick Cunningham           12 York                  33-10.25  
 22 Caleb Carr                 9 Perry Centra          33-05.50  
 23 Gabriel Stenziano         11 Wayland-Coho          32-05.75  
 24 Evan Pronto                8 Dansville             32-01.25  
 -- Alec Spicciati            11 Mount Morris                ND  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Russell Harvey            12 Geneseo               46-09.50  
  2 Derek Gilbert             12 Warsaw                46-09.00  
  3 Israel McClure            11 Wayland-Coho          44-10.75  
  4 Kaiden Davis              12 Letchworth            40-10.50  
  5 Anthony Sarago            12 Wayland-Coho          40-08.50  
  6 Marshall Schultz          11 LeRoy                 39-10.00  
  7 Ben Kelly                 11 Perry Centra          39-02.75  
  8 Karam Ali                 11 Dansville             39-02.25  
  9 Thomas Richmond           11 Letchworth            38-11.00  
 10 Matt Carey                12 Wayland-Coho          38-05.50  
 11 Spencer Herring           12 Geneseo               38-01.25  
 12 Joey Pagano               10 Mount Morris          37-10.50  
 13 Joshua Andrews            10 Letchworth            37-03.25  
 14 Ethan Woodward            10 Warsaw                37-00.75  
 15 Micah Ross                10 Livonia               36-04.75  
 16 Walker Guiles             11 York                  35-07.00  
 17 Josh Keiffer              11 Livonia               35-05.25  
 18 Tycen Musclow             12 Perry Centra          35-02.50  
 19 James Frisbie             10 Livonia               34-08.00  
 20 Andy Frisbie              11 Livonia               33-11.00  
 21 Trevor McCabe             12 Avon Central          33-04.00  
 22 Nicholas McGuire          12 Warsaw                32-11.00  
 23 Bryce Bordonaro           12 LeRoy                 31-06.00  
 24 Devin Prine               10 Avon Central          30-10.00  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anthony Sarago            12 Wayland-Coho            135-10  
  2 wyatt holley              12 Keshequa                130-03  
  3 Joshua Andrews            10 Letchworth              128-05  
  4 Derek Gilbert             12 Warsaw                  127-01  
  5 Ethan Woodward            10 Warsaw                  123-11  
  6 Edwards Justin            12 Letchworth              118-07  
  7 Kaiden Davis              12 Letchworth              118-04  
  8 Israel McClure            11 Wayland-Coho            117-11  
  9 Thomas Richmond           11 Letchworth              113-03  
 10 Marshall Schultz          11 LeRoy                   110-09  
 11 Justin Martin             11 Mount Morris            108-10  
 12 Russell Harvey            12 Geneseo                 108-09  
 13 Matt Carey                12 Wayland-Coho            105-07  
 14 Kevin Hixson              12 Hornell                 103-04  
 15 Tycen Musclow             12 Perry Centra            101-07  
 15 Tyler Rider               12 LeRoy                   101-07  
 17 Ben Kelly                 11 Perry Centra             96-04  
 18 Spencer Herring           12 Geneseo                  94-03  
 19 Sean Cochrane             10 Avon Central             91-05  
 20 Garrett Szulewski          9 Keshequa                 81-04  
 21 Karam Ali                 11 Dansville                80-04  
 -- Bryce Bordonaro           12 LeRoy                       ND  
 -- Sam Warner                12 Livonia                     ND  
 -- Nick Rosica               12 Dansville                   ND  
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Luke Milligan             11 Pavilion               4:28.31     756
  2 Jacob Wadsworth           12 Dansville              4:30.19     743
  3 Derrick Ferguson          12 Bath-Haverli           4:38.51     690
  4 Nathan Andrews             9 LeRoy                  4:53.48     598
  5 Trevor Schoonover         12 Pavilion               5:00.47     557
  6 Maxwell Hall              12 Avon Central           5:01.11     553
  7 Adam Wright                9 Geneseo                5:17.47     463
  8 Andrew Kettle              9 LeRoy                  5:20.58     447
  9 Shane Freeman             12 Pavilion               5:26.95     415
 10 Marcus Burns              10 Bath-Haverli           5:27.10     414
 11 Keaton Hobart              9 LeRoy                  5:29.38     402
 12 Connor Beagle             10 LeRoy                  5:31.35     393
 13 Brendan Deebs             12 Hornell                6:00.99     260
 14 Kaiden Williams           12 Letchworth             6:07.11     236
 -- Mark Brado                12 Livonia                     NT  
 -- Charlie McCart            10 Mount Morris                NT  
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jacob Wadsworth           12 Dansville                17.64   1    559
  2 Nathan Andrews             9 LeRoy                    18.24   2    501
  2 Kaiden Williams           12 Letchworth               18.24   1    501
  4 Derrick Ferguson          12 Bath-Haverli             18.44   2    483
  5 Maxwell Hall              12 Avon Central             19.44   3    395
  6 Luke Milligan             11 Pavilion                 19.54   3    386
  7 Adam Wright                9 Geneseo                  21.44   1    244
  8 Brendan Deebs             12 Hornell                  21.54   3    238
  9 Shane Freeman             12 Pavilion                 21.94   2    212
 10 Andrew Kettle              9 LeRoy                    22.14   2    200
 11 Trevor Schoonover         12 Pavilion                 22.34   1    188
 12 Marcus Burns              10 Bath-Haverli             23.24   3    139
 13 Keaton Hobart              9 LeRoy                    23.54   1    124
 14 Connor Beagle             10 LeRoy                    23.74   3    114
 -- Mark Brado                12 Livonia                     NT   2 
 -- Charlie McCart            10 Mount Morris                NT   3 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Derrick Ferguson          12 Bath-Haverli             1.82m     644
  2 Jacob Wadsworth           12 Dansville                1.77m     602
  2 Luke Milligan             11 Pavilion                 1.77m     602
  4 Maxwell Hall              12 Avon Central             1.62m     480
  5 Brendan Deebs             12 Hornell                  1.57m     441
  5 Kaiden Williams           12 Letchworth               1.57m     441
  7 Nathan Andrews             9 LeRoy                    1.52m     404
  8 Adam Wright                9 Geneseo                  1.47m     367
  9 Trevor Schoonover         12 Pavilion                 1.42m     331
 10 Shane Freeman             12 Pavilion                 1.37m     297
 -- Andrew Kettle              9 LeRoy                       NH  
 -- Marcus Burns              10 Bath-Haverli                NH  
 -- Keaton Hobart              9 LeRoy                       NH  
 -- Connor Beagle             10 LeRoy                       NH  
 -- Mark Brado                12 Livonia                     NH  
 -- Charlie McCart            10 Mount Morris                NH  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacob Wadsworth           12 Dansville                5.85m     554
  2 Derrick Ferguson          12 Bath-Haverli             5.68m     519
  3 Luke Milligan             11 Pavilion                 5.63m     508
  4 Nathan Andrews             9 LeRoy                    5.25m     431
  5 Maxwell Hall              12 Avon Central             5.19m     419
  6 Adam Wright                9 Geneseo                  4.97m     377
  7 Brendan Deebs             12 Hornell                  4.94m     371
  8 Kaiden Williams           12 Letchworth               4.70m     326
  9 Trevor Schoonover         12 Pavilion                 4.58m     304
 10 Andrew Kettle              9 LeRoy                    4.49m     288
 11 Connor Beagle             10 LeRoy                    4.27m     250
 12 Shane Freeman             12 Pavilion                 4.16m     232
 13 Marcus Burns              10 Bath-Haverli             3.88m     187
 14 Keaton Hobart              9 LeRoy                    3.87m     185
 -- Mark Brado                12 Livonia                     ND  
 -- Charlie McCart            10 Mount Morris                ND  
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maxwell Hall              12 Avon Central            10.37m     508
  2 Trevor Schoonover         12 Pavilion                10.31m     504
  3 Brendan Deebs             12 Hornell                  9.80m     474
  4 Kaiden Williams           12 Letchworth               9.53m     457
  5 Nathan Andrews             9 LeRoy                    9.52m     457
  6 Luke Milligan             11 Pavilion                 9.30m     444
  7 Adam Wright                9 Geneseo                  9.14m     434
  8 Jacob Wadsworth           12 Dansville                8.60m     402
  9 Shane Freeman             12 Pavilion                 7.96m     364
 10 Marcus Burns              10 Bath-Haverli             7.80m     354
 11 Derrick Ferguson          12 Bath-Haverli             7.07m     311
 12 Connor Beagle             10 LeRoy                    6.77m     294
 13 Andrew Kettle              9 LeRoy                    6.64m     286
 14 Keaton Hobart              9 LeRoy                    6.01m     249
 -- Mark Brado                12 Livonia                     ND  
 -- Charlie McCart            10 Mount Morris                ND  
 
Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacob Wadsworth           12 Dansville                 2860   10   
  2 Luke Milligan             11 Pavilion                  2696    8   
  3 Derrick Ferguson          12 Bath-Haverli              2647    6   
  4 Nathan Andrews             9 LeRoy                     2391    4   
  5 Maxwell Hall              12 Avon Central              2355    2   
  6 Kaiden Williams           12 Letchworth                1961    1   
  7 Adam Wright                9 Geneseo                   1885  
  8 Trevor Schoonover         12 Pavilion                  1884  
  9 Brendan Deebs             12 Hornell                   1784  
 10 Shane Freeman             12 Pavilion                  1520  
 11 Andrew Kettle              9 LeRoy                     1221  
 12 Marcus Burns              10 Bath-Haverli              1094  
 13 Connor Beagle             10 LeRoy                     1051  
 14 Keaton Hobart              9 LeRoy                      960  
 
                    Women - Team Rankings - 1 Events Scored
===============================================================================
    1) Avon Central                14        2) Letchworth                  8   
    3) Caledonia-Mumford            6        4) Geneseo                     2   
    5) LeRoy                        1                                           
 
                     Men - Team Rankings - 1 Events Scored
===============================================================================
    1) Dansville                   10        2) Pavilion                    8   
    3) Bath-Haverling               6        4) LeRoy                       4   
    5) Avon Central                 2        6) Letchworth                  1