Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/19/2018 05:07 PM
                           Monroe County - 5/19/2018                           
                                SUNY Brockport                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Jaelyn Davis              10 Rush-Henriet             12.83   7  10   
  2 Stephanie Hyde            12 Rush-Henriet             12.94   7   8   
  3 Oumou Donzo                9 Rush-Henriet             13.14   6   6   
  4 Venasia Beckford          12 East Irondeq             13.23   7   5   
  5 Stefani Teglash           11 Penfield                 13.37   7   4   
  6 Treanna Blenman           10 Greece Odyss             13.38   7   3   
  7 Elaye Ekiyor              11 Penfield                 13.50   6   2   
  8 Waniya Hudson             11 Greece Athen             13.52   5   1   
  9 Leilani Whyte              9 Churchville-             13.57   7 
 10 Breea Silva               12 Brighton                 13.62   7 
 11 Kayshauna Jones           12 East Irondeq             13.70   6 
 12 Sofia Veneziani Flowe     10 Brighton                 13.72   5 
 13 Jayda Singleton           11 Greece Olymp             13.73   6 
 14 Samantha Ritter           12 Fairport                 13.85   5 
 15 Aniya McGhie               8 East Irondeq             13.88   7 
 16 Hailey Rice               10 Webster Schr             13.89   6 
 17 Zene Kelley                9 Brighton                 13.91   4 
 18 Kamilah Sobers            11 Pittsford Me             13.97   2 
 19 Chivonna Reed             11 Fairport                 13.98   3 
 20 Grace Kitterman           10 Victor Centr             14.00   5 
 21 Adamaryz Vargas           11 Hilton                   14.06   3 
 22 Kathryn Kotyra            10 Penfield                 14.13   4  14.123
 23 Naiyah James              11 Pittsford Me             14.13   6  14.125
 24 Staryn Jones               9 Brighton                 14.15   4  14.141
 25 Sarah Urban               11 Victor Centr             14.15   5  14.144
 26 Toriann Drumgoole          9 Greece Arcad             14.16   4 
 27 Riley Dils                10 Pittsford Su             14.17   4 
 28 Lacy Howe                 10 Pittsford Me             14.26   3 
 29 Dinya Hughes              10 Canandaigua              14.29   3 
 30 Kamaria Shepard           10 Brighton                 14.33   2 
 31 Kailtyn Pizzi              8 Penfield                 14.34   2 
 32 Amber Zemaitis            10 Spencerport              14.36   4  14.351
 33 Dana Vouros               10 Victor Centr             14.36   3  14.357
 34 Tahlise Scott             10 Brighton                 14.37   3  14.361
 35 Alison Getz               10 Penfield                 14.37   3  14.367
 36 Zsayla Simlin              9 Rush-Henriet             14.37   4  14.370
 37 Ashley LeClaire            8 Webster Schr             14.39   4 
 38 Mollie Dolan              10 Honeoye Fall             14.44   5 
 39 Carrie Kandall             9 Pittsford Me             14.52   5 
 40 Katelyn Dang              11 Rush-Henriet             14.57   1 
 41 Mary Dertinger             9 Victor Centr             14.58   1 
 42 Vanessa Dawley            11 Churchville-             14.60   2 
 43 Anya Watkins               9 Webster Schr             14.64   3 
 44 Emily Madrazo              9 Pittsford Me             14.69   2 
 45 Nyjah Cunningham           9 Spencerport              14.77   1 
 46 Janel Sherman             11 Fairport                 15.13   2 
 47 Chelsea Vanroo            12 Greece Arcad             15.56   1 
 -- Gianna Piazza             11 Webster Thom                FS   2 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vanessa Watson            11 Spencerport              25.25   5  10   
  2 Venasia Beckford          12 East Irondeq             26.12   5   8   
  3 Stefani Teglash           11 Penfield                 26.17   5   6   
  4 Oumou Donzo                9 Rush-Henriet             26.32   5   5   
  5 Leilani Whyte              9 Churchville-             26.46   5   4   
  6 Jaelyn Davis              10 Rush-Henriet             26.91   5   3   
  7 Waniya Hudson             11 Greece Athen             27.07   5   2   
  8 Elaye Ekiyor              11 Penfield                 27.30   4   1   
  9 Sofia Veneziani Flowe     10 Brighton                 27.35   4 
 10 Zene Kelley                9 Brighton                 27.51   3 
 11 Aniya McGhie               8 East Irondeq             27.52   4 
 12 Elizabeth Sagan            9 Brockport                27.54   5 
 13 Breea Silva               12 Brighton                 27.69   4 
 14 Eva Boothby               11 Webster Schr             28.02   4 
 15 Kathryn Kotyra            10 Penfield                 28.07   2 
 16 Alison Getz               10 Penfield                 28.14   3 
 17 Dinya Hughes              10 Canandaigua              28.22   3 
 18 Lauren Cody               11 Honeoye Fall             28.24   3 
 19 Riley Dils                10 Pittsford Su             28.28   3 
 20 Hannah DiLiberto          12 Webster Schr             28.69   3 
 21 Anaheysha Baptiste-White  10 Greece Arcad             28.73   1 
 22 Sam Erdle                  8 Pittsford Me             28.90   2 
 23 Amber Zemaitis            10 Spencerport              29.08   3 
 24 Carrie Kandall             9 Pittsford Me             29.50   2 
 25 Ashley Kirkland           10 Greece Arcad             29.57   2 
 26 Emily McNeil              12 Canandaigua              29.66   2 
 27 Emily Madrazo              9 Pittsford Me             29.85   1 
 28 Vanessa Dawley            11 Churchville-             29.99   2 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vanessa Watson            11 Spencerport              56.97   5  10   
  2 Haley Riorden             11 Rush-Henriet             58.27   5   8   
  3 Lillian Hicks              9 Fairport               1:01.10   4   6   
  4 Kelsey Anderson           11 Brighton               1:01.15   5   5   
  5 Hannah DiLiberto          12 Webster Schr           1:01.16   5   4   
  6 Elizabeth Sagan            9 Brockport              1:01.92   5   3   
  7 Kate Isaac                10 Fairport               1:01.98   4   2   
  8 Emma Anderson             11 Brighton               1:02.19   5   1   
  9 Emily Fish                12 Fairport               1:02.32   4 
 10 Zoe Romanowski            10 Brighton               1:02.51   4 
 11 Amber Yacano              10 Pittsford Su           1:02.52   4 
 12 Morgan Nicholas           10 Irondequoit            1:03.60   4 
 13 Lexi Peters               12 Rush-Henriet           1:03.75   4 
 14 Anne Fabre                 9 Rush-Henriet           1:03.77   3 
 15 Aubrianna Delario-Brown   10 Irondequoit            1:04.02   5 
 16 Caitlin Kingston          11 Batavia                1:04.60   2 
 17 Abby Roetker              10 Webster Thom           1:04.65   3 
 18 Laura Pink                 9 Fairport               1:04.67   2 
 19 Riley Morrell              9 Pittsford Me           1:04.71   3 
 20 Macky Nobes                9 Fairport               1:05.01   1 
 21 Jadin Vasciannie          10 Batavia                1:05.22   2 
 22 Sanaa Wade                12 Pittsford Me           1:05.76   3 
 23 Sarah Urban               11 Victor Centr           1:05.87   4 
 24 Olivia Smock              10 Penfield               1:06.26   2 
 25 Meagan Picard              9 Rush-Henriet           1:06.47   3 
 26 Juliana Novias             9 Fairport               1:06.54   2 
 27 Ashley Kirkland           10 Greece Arcad           1:06.66   1 
 28 Talia Boehm               10 Pittsford Su           1:08.42   1 
 29 Marissa Vidal             10 Spencerport            1:08.56   1 
 30 Emily McNeil              12 Canandaigua            1:08.81   2 
 31 Hannah Fiorella           12 East Irondeq           1:09.15   3 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Haley Riorden             11 Rush-Henriet           2:18.04   2  10   
  2 Lexi Peters               12 Rush-Henriet           2:25.25   2   8   
  3 Olivia Durant             12 Fairport               2:26.25   2   6   
  4 Madeleine Shellard        12 Irondequoit            2:26.87   2   5   
  5 Jessica Suiter             9 Fairport               2:27.40   2   4   
  6 Riley Mason                8 Hilton                 2:29.73   2   3   
  7 Sierra Kegler             12 Spencerport            2:31.09   1   2   
  8 Maddie Pearson             9 Brighton               2:31.19   1   1   
  9 Anessa Pigula              9 Victor Centr           2:31.63   2 
 10 Erin Davis                10 Penfield               2:31.72   2 
 11 Delia McDade Clay         11 Brighton               2:32.43   2 
 12 Anna Cuciurean-Zapan      12 Fairport               2:33.40   2 
 13 Kelsey Anderson           11 Brighton               2:33.48   2 
 14 Marlee Angus              11 Penfield               2:34.27   1 
 15 Macky Nobes                9 Fairport               2:36.08   1 
 16 Leigha Gould              10 Webster Schr           2:36.95   1 
 17 Kyilee Quayle             12 Churchville-           2:38.37   1 
 18 Bianca Laudise            11 Victor Centr           2:41.54   1 
 19 Makayla Andolora           8 Batavia                2:42.96   1 
 20 Cassidy Macdonald         11 Brockport              2:43.02   1 
 21 Katrina Delamarter        12 Canandaigua            2:43.03   1 
 22 Paige Johnson              9 Greece Olymp           2:56.69   1 
 
Girls 1500 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Delia McDade Clay         11 Brighton               4:47.31   2  10   
  2 Quinn Metcalfe            12 Churchville-           4:53.20   2   8   
  3 Maddy Mason               10 Hilton                 4:54.15   2   6   
  4 Madeleine Shellard        12 Irondequoit            4:57.37   2   5   
  5 Monica Gregg              11 Rush-Henriet           5:02.81   2   4   
  6 Molly O'Brien              9 Webster Thom           5:03.85   2   3   
  7 Olivia Lucia               8 Pittsford Me           5:04.72   2   2   
  8 Grace Mattern              9 Brighton               5:06.01   2   1   
  9 Lily Oliver               11 Rush-Henriet           5:06.70   1 
 10 Lia Kowalski              10 Webster Thom           5:08.24   2 
 11 Anessa Pigula              9 Victor Centr           5:09.07   1 
 12 Paige Lind                10 Victor Centr           5:10.12   1 
 13 Madelyn Rose MacLaughlin  11 Pittsford Me           5:15.57   2 
 14 Madison Serapilio          9 Rush-Henriet           5:16.74   1 
 15 Jessica Aldred            12 Pittsford Su           5:20.85   2 
 16 Katrina Delamarter        12 Canandaigua            5:24.27   1 
 17 Abby Cardilli             11 Penfield               5:24.92   1 
 18 Leilani Carr               9 East Irondeq           5:24.94   1 
 19 Jada Balmer               10 Honeoye Fall           5:29.68   1 
 20 Taylor Laubacher          10 Spencerport            5:30.33   1 
 
Girls 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Katie Cobos               11 Canandaigua           10:39.82   2  10   
  2 Haley Arguien             12 Churchville-          10:40.08   2   8   
  3 Quinn Metcalfe            12 Churchville-          10:45.72   2   6   
  4 Casey Walike              10 Honeoye Fall          10:45.97   2   5   
  5 Morgan Brady              12 Fairport              10:49.82   2   4   
  6 Bailey Pierce             12 Rush-Henriet          11:00.90   2   3   
  7 Jenna Prosperi            10 Fairport              11:01.33   2   2   
  8 Cassidy Engleson          12 Fairport              11:01.87   2   1   
  9 Riley Poisson             12 Canandaigua           11:17.35   2 
 10 Colleen Tytler             9 Irondequoit           11:25.41   1 
 11 Sabrina Antonini           9 Hilton                11:28.85   2 
 12 Rebekah Preisser          11 Pittsford Su          11:30.16   2 
 13 McKenna Arguien            8 Churchville-          11:32.19   1 
 14 Laura Witt                10 Webster Thom          11:33.03   1 
 15 Kayla Storie               9 Churchville-          11:51.99   2 
 16 Jocelyn McKnight          12 Irondequoit           11:53.49   1 
 17 Elena Davis               12 Irondequoit           11:57.40   1 
 18 Molly Falkenstein         12 Brockport             11:58.27   1 
 19 Melissa Pauly             10 Hilton                12:01.91   1 
 20 Kaitlyn Nowak              9 Webster Schr          12:06.25   1 
 21 Hailey Bloom               9 Penfield              12:10.09   1 
 22 Bizzy Merz                10 Brighton              12:12.13   1 
 23 Alex Ventresca             9 Rush-Henriet          12:51.05   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Indya Richards            11 Gates-Chili              15.17   4  10   
  2 Destiny Fernandes         11 Greece Athen             15.42   4   8   
  3 Stephanie Hyde            12 Rush-Henriet             16.01   4   6   
  4 Maya Prosser              10 Penfield                 17.06   4   5   
  5 Erin Lynch                12 Greece Athen             17.96   2   4   
  6 Jacquelynn Smith          12 Greece Arcad             18.05   4   3   
  7 Kayla Vorasane            10 Rush-Henriet             18.13   2   2   
  8 Erika Lawson               9 Webster Schr             18.18   4   1   
  9 Grace Kitterman           10 Victor Centr             18.26   1 
 10 Lydia Slattery            11 Rush-Henriet             18.35   3 
 11 Toriann Drumgoole          9 Greece Arcad             18.43   3 
 12 Annika McPhail            10 Penfield                 18.46   2 
 13 Victoria Lesniak          10 Brockport                18.58   3 
 14 Tabitha Healey            10 Pittsford Su             18.67   2 
 15 Allison Feder             12 Fairport                 18.92   3 
 16 Nicole Bergeron           12 Victor Centr             18.94   1 
 17 Cameron Rowe              11 Fairport                 18.95   2 
 18 Becca Milks                9 Brockport                19.04   1 
 19 Arianna Fair              12 Hilton                   19.30   3 
 20 Samantha Stewart          11 East Irondeq             19.37   1 
 21 Arianna Brown             10 Batavia                  19.81   3 
 22 Danielle Fisk             10 Honeoye Fall             20.16   4 
 23 Mollie Dolan              10 Honeoye Fall             20.64   3 
 24 Meaghan Nash              11 Spencerport              21.82   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Destiny Sandlin           12 Irondequoit            1:07.50   3  10   
  2 Milan Linzy               11 Rush-Henriet           1:07.63   3   8   
  3 Alliyah Allen              9 Rush-Henriet           1:09.39   3   6   
  4 Alexandra Dittman         11 Hilton                 1:09.42   3   5   
  5 Kelechi Dimgba            11 Greece Athen           1:09.64   3   4   
  6 Kamaiya Burnett           10 Greece Odyss           1:10.28   2   3   
  7 Riley Morrell              9 Pittsford Me           1:10.47   2   2   
  8 Ashely Finkbeiner          9 Pittsford Su           1:10.50   2   1   
  9 Christina Gates           11 Rush-Henriet           1:10.68   3 
 10 Julia Quan                11 Gates-Chili            1:11.47   1 
 11 Annika McPhail            10 Penfield               1:12.23   2 
 12 Olivia Vogler             11 Irondequoit            1:12.52   2 
 13 Sasha Kiniova             10 Brighton               1:12.69   3 
 14 Elena Mantilla            11 Penfield               1:13.69   1 
 15 Sara Berry                10 Pittsford Me           1:14.13   2 
 16 Becca Milks                9 Brockport              1:14.32   2 
 17 Kaelin Shepard            10 Rush-Henriet           1:14.49   2 
 18 Emilie Weinbeck           10 Brockport              1:15.68   1 
 19 Sumayyah Muhammad         11 Fairport               1:16.89   1 
 20 Sierra Doody               8 Webster Schr           1:17.64   1 
 21 Hannah Fiorella           12 East Irondeq           1:22.32   1 
 -- Meaghan Nash              11 Spencerport                 DQ   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Madelyn Rose MacLaughlin  11 Pittsford Me           7:38.11   10   
  2 Molly O'Neill             10 Canandaigua            7:52.09    8   
  3 Sierra Doody               8 Webster Schr           7:54.98    6   
  4 Zofia Stefankovic          9 Brighton               8:00.77    5   
  5 Elena Ziskind             10 Webster Thom           8:04.40    4   
  6 Olivia Templeton          12 Honeoye Fall           8:04.52    3   
  7 Chloe Erdle               12 Pittsford Me           8:07.20    2   
  8 Shauna Glavin             12 Hilton                 8:11.65    1   
  9 Alison Reigle             10 Hilton                 8:13.17  
 10 Leilani Carr               9 East Irondeq           8:21.85  
 11 Katie Gamache              9 Webster Thom           8:24.94  
 12 Brianna Walker            12 Webster Schr           8:26.63  
 13 Alicia Loui               11 Fairport               8:29.59  
 14 Meghan Domroes            11 Penfield               8:29.78  
 15 Clara Manley              11 Fairport               8:33.26  
 16 Annmarie Gruttadauro      12 Brockport              8:49.55  
 17 Kyra Pellegrino            7 Gates-Chili            9:01.11  
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta                                        48.49   2  10   
  2 Penfield                                              50.07   2   8   
  3 Brighton                                              50.79   2   6   
  4 East Irondequoit                                      52.05   2   5   
  5 Pittsford Sutherland                                  52.43   2   4   
  6 Webster Schroeder                                     53.24   1   3   
  7 Churchville-Chili                                     53.55   1   2   
  8 Batavia                                               53.89   2   1   
  9 Honeoye Falls-Lima                                    53.92   1 
 10 Irondequoit                                           54.10   1 
 11 Victor Central                                        54.56   1 
 12 Brockport                                             55.72   1 
 13 Spencerport                                         1:02.69   1 
 -- Greece Arcadia                                           DQ   1  Zone Violation
 -- Greece Odyssey                                           DQ   2  Zone Violation
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fairport                                            4:11.39   2  10   
  2 Rush-Henrietta                                      4:13.27   2   8   
  3 Irondequoit                                         4:14.69   2   6   
  4 Batavia                                             4:23.31   2   5   
  5 Pittsford Sutherland                                4:25.67   1   4   
  6 Pittsford Mendon                                    4:28.39   2   3   
  7 Victor Central                                      4:28.59   2   2   
  8 Penfield                                            4:30.83   2   1   
  9 Spencerport                                         4:34.19   1 
 -- Brockport                                                DQ   2  Cut in early
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      9:40.20   10   
  2 Penfield                                           10:13.29    8   
  3 Webster Schroeder                                  10:15.37    6   
  4 Pittsford Mendon                                   10:19.08    5   
  5 Pittsford Sutherland                               10:38.12    4   
  6 Batavia                                            11:03.02    3   
  7 Canandaigua                                        11:08.12    2   
  8 Brockport                                          11:14.88    1   
  9 Victor Central                                     11:58.84  
 
Girls High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Danielle Fisk             10 Honeoye Fall           5-01.00      1.54m  10   
  2 Sydney Taylor              9 Brockport              5-00.00      1.52m   8   
  3 Destiny Fernandes         11 Greece Athen           4-10.00      1.47m   6   
  4 Elena Mantilla            11 Penfield              J4-10.00      1.47m   5   
  5 Chivonna Reed             11 Fairport               4-08.00      1.42m   4   
  6 Olivia Sorensen           10 Pittsford Su          J4-08.00      1.42m   3   
  7 Lela Spronz                9 Webster Schr          J4-08.00      1.42m   2   
  8 Rebecca Roth              12 Victor Centr           4-06.00      1.37m   0.33
  8 Arianna Brown             10 Batavia                4-06.00      1.37m   0.33
  8 Grace Sinsebox            12 Rush-Henriet           4-06.00      1.37m   0.33
 11 Meghan Elder              10 Brighton              J4-06.00      1.37m 
 12 Chloe Couderc             11 Brighton              J4-06.00      1.37m 
 13 Georgia Mowers            10 Victor Centr           4-04.00      1.32m 
 14 Carlee Elliot              9 Victor Centr          J4-04.00      1.32m 
 15 Abby Levin                11 Irondequoit           J4-04.00      1.32m 
 -- Courtney Curley           10 Churchville-                NH            
 -- Aleena Homsombath         11 East Irondeq                NH            
 -- Leilani Carr               9 East Irondeq                NH            
 -- Catherine Davignon        10 Brockport                   NH            
 -- Addison Glozer             9 Spencerport                 NH            
 
Girls Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Laura Reigle               8 Hilton                11-00.00      3.35m  10   
  2 Julia Cappiello           12 Hilton                10-06.00      3.20m   8   
  3 Brigitte Koharski         11 Honeoye Fall           9-06.00      2.89m   6   
  4 Sachi Sharp               11 Brighton              J9-06.00      2.89m   5   
  5 Rachel Roof               11 Honeoye Fall           9-00.00      2.74m   3.50
  5 Elizabeth Cohen           11 Batavia                9-00.00      2.74m   3.50
  7 Meghan Miller             12 Pittsford Su           8-06.00      2.59m   2   
  8 Yelena Fedorishina        11 Spencerport            8-00.00      2.43m   0.50
  8 Rachel Sequeira           11 Honeoye Fall           8-00.00      2.43m   0.50
 10 Emily Latulipe            12 Pittsford Me          J8-00.00      2.43m 
 10 Gavin Konieczny            8 Batavia               J8-00.00      2.43m 
 12 Mya Henry                  9 Hilton                J8-00.00      2.43m 
 13 Hannah Cuzzupoli          12 Spencerport            7-06.00      2.28m 
 13 Emma Flaherty             12 Churchville-           7-06.00      2.28m 
 15 Mackenzie Muckey          11 Gates-Chili            7-00.00      2.13m 
 15 Becca Gregg               11 Rush-Henriet           7-00.00      2.13m 
 15 Katelyn Dang              11 Rush-Henriet           7-00.00      2.13m 
 
Girls Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jayda Singleton           11 Greece Olymp          17-07.50      5.37m  10   
  2 Stephanie Hyde            12 Rush-Henriet          17-07.00      5.35m   8   
  3 Eva Boothby               11 Webster Schr          16-07.50      5.06m   6   
  4 Treanna Blenman           10 Greece Odyss          16-04.50      4.99m   5   
  5 Indya Richards            11 Gates-Chili           16-03.50      4.96m   4   
  6 Addie Ivey                11 Pittsford Su          16-01.75      4.92m   3   
  7 Alexis Crane              12 Rush-Henriet          16-00.00      4.87m   2   
  8 Aniya McGhie               8 East Irondeq         J16-00.00      4.87m   1   
  9 Samantha Dumitrescu       10 Webster Schr          15-08.00      4.77m 
 10 Destiny Fernandes         11 Greece Athen          15-07.00      4.74m 
 11 Waniya Hudson             11 Greece Athen          15-06.00      4.72m 
 12 Riley Blasiak             12 Brighton              15-04.00      4.67m 
 13 Lynez Ramos               10 East Irondeq          15-01.00      4.59m 
 14 Kandace Reid              12 Irondequoit           15-00.50      4.58m 
 15 Grace Kitterman           10 Victor Centr          15-00.00      4.57m 
 15 Sarah Adams               10 Batavia               15-00.00      4.57m 
 15 Toriann Drumgoole          9 Greece Arcad          15-00.00      4.57m 
 18 Maya Prosser              10 Penfield              14-11.00      4.54m 
 18 Anna Quan                 10 Gates-Chili           14-11.00      4.54m 
 20 Abby Roetker              10 Webster Thom          14-08.00      4.47m 
 21 Cora Rose                  9 Brockport             14-07.50      4.45m 
 22 Elaina Hughes              9 Rush-Henriet          14-03.50      4.35m 
 23 Lela Spronz                9 Webster Schr          14-03.00      4.34m 
 23 Josie Keenan              10 Fairport              14-03.00      4.34m 
 25 Arianna Brown             10 Batavia               14-01.50      4.30m 
 26 Kaylee O'Dell             12 Greece Arcad          14-01.00      4.29m 
 27 Lina Huynh                12 Churchville-          13-11.00      4.24m 
 28 Dinya Hughes              10 Canandaigua           13-10.00      4.21m 
 29 Lilly Phengsomphane       12 Spencerport           13-09.50      4.20m 
 30 Tahlise Scott             10 Brighton              13-09.00      4.19m 
 31 Tabitha Healey            10 Pittsford Su          13-08.00      4.16m 
 32 Lacy Howe                 10 Pittsford Me          13-05.00      4.08m 
 32 Kamaria Shepard           10 Brighton              13-05.00      4.08m 
 34 Taylor Gionta             12 Spencerport           13-03.00      4.03m 
 35 Madalyn Motsay            12 Churchville-          13-02.00      4.01m 
 36 Jocelyn Kagoro            12 Irondequoit           12-09.00      3.88m 
 
Girls Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rachel Sequeira           11 Honeoye Fall          36-10.25     11.23m  10   
  2 Jayda Singleton           11 Greece Olymp          36-01.00     10.99m   8   
  3 Indya Richards            11 Gates-Chili           35-03.25     10.75m   6   
  4 Destiny Fernandes         11 Greece Athen          35-02.00     10.71m   5   
  5 Anna Quan                 10 Gates-Chili           34-10.00     10.61m   4   
  6 Alexis Crane              12 Rush-Henriet          33-11.25     10.34m   3   
  7 Grace Sinsebox            12 Rush-Henriet          33-02.50     10.12m   2   
  8 Erika Lawson               9 Webster Schr          33-01.50     10.09m   1   
  9 Cora Rose                  9 Brockport            J33-01.50     10.09m 
 10 Addie Ivey                11 Pittsford Su          32-11.00     10.03m 
 11 Eva Boothby               11 Webster Schr          32-07.50      9.94m 
 12 Elena Mantilla            11 Penfield              32-04.25      9.86m 
 13 Talia Boehm               10 Pittsford Su          32-04.00      9.85m 
 14 Elaina Hughes              9 Rush-Henriet          32-03.75      9.84m 
 15 Mackenzie Sage            10 Webster Schr          32-03.00      9.82m 
 15 Danielle Fisk             10 Honeoye Fall          32-03.00      9.82m 
 17 Sarah Adams               10 Batavia               31-10.00      9.70m 
 18 Erin Lynch                12 Greece Athen          31-09.50      9.69m 
 19 Keren Park                10 Rush-Henriet          31-08.00      9.65m 
 20 Olivia Vogler             11 Irondequoit           31-06.00      9.60m 
 20 Anaheysha Baptiste-White  10 Greece Arcad          31-06.00      9.60m 
 22 Josie Keenan              10 Fairport              31-04.00      9.55m 
 23 Lina Huynh                12 Churchville-          31-03.50      9.53m 
 24 Meghan Elder              10 Brighton              31-02.75      9.51m 
 25 Addison Glozer             9 Spencerport           30-09.25      9.37m 
 26 Madalyn Motsay            12 Churchville-          30-08.00      9.34m 
 27 Riley Blasiak             12 Brighton              30-03.25      9.22m 
 28 Christina Mack            11 Pittsford Me          30-02.00      9.19m 
 29 Claire Van Laeken         10 Fairport              29-08.25      9.04m 
 30 Kaylee O'Dell             12 Greece Arcad          29-03.50      8.92m 
 -- Evalisse Caraballo        11 East Irondeq              FOUL            
 -- Maya Prosser              10 Penfield                  FOUL            
 
Girls Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Monique Hardy             10 Webster Thom          37-10.75     11.55m  10   
  2 Lindsay Johnson           12 Rush-Henriet          36-11.25     11.25m   8   
  3 Renee LaSalle             12 Rush-Henriet          34-07.75     10.56m   6   
  4 Morgan Collazo            10 Victor Centr          31-08.00      9.65m   5   
  5 Lindsay Fluman            12 Pittsford Me          31-07.75      9.64m   4   
  6 Anya Watkins               9 Webster Schr          31-05.00      9.57m   3   
  7 Rachel Koonmen            10 Fairport              31-04.50      9.56m   2   
  8 Alexis Lunn               12 Webster Schr          29-10.75      9.11m   1   
  9 Arabella Doyen            10 Victor Centr          29-09.25      9.07m 
 10 Annika Gates              12 Rush-Henriet          29-08.00      9.04m 
 11 Katey Ringo               12 Rush-Henriet          28-07.25      8.71m 
 12 Kirtana Subramaniam       10 Rush-Henriet          28-05.25      8.66m 
 13 Abby Belmont              10 Fairport              27-11.50      8.52m 
 14 Kyrah Graham              11 Brighton              27-05.00      8.35m 
 15 Rebecca Skolnick          12 Fairport              27-04.50      8.34m 
 16 Caroline Ryan             12 Canandaigua           27-01.00      8.25m 
 17 Carley Jordan             12 Spencerport           27-00.50      8.24m 
 18 Alana Britton             11 Brighton              26-08.00      8.12m 
 19 Christina Rumpf           10 Pittsford Su          26-04.75      8.04m 
 20 Shemaiah Young            11 Pittsford Me          26-03.25      8.00m 
 21 Lily Stonebreaker         12 Victor Centr          26-00.75      7.94m 
 22 Micaela Foster            12 Canandaigua           25-09.75      7.86m 
 23 Na'Imah Johnson           12 Irondequoit           25-08.00      7.82m 
 24 Karleigh Amthor           11 Batavia               25-00.75      7.63m 
 25 Taylor O'Connor           12 Churchville-          23-11.50      7.30m 
 26 Jade Goff                  9 East Irondeq          21-08.00      6.60m 
 
Girls Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Katey Ringo               12 Rush-Henriet            125-09     38.32m  10   
  2 Lindsay Fluman            12 Pittsford Me            115-10     35.30m   8   
  3 Monique Hardy             10 Webster Thom            115-00     35.05m   6   
  4 Rebecca Skolnick          12 Fairport                114-09     34.97m   5   
  5 Jacklyn Capozzi           12 Rush-Henriet            101-02     30.83m   4   
  6 Lily Stonebreaker         12 Victor Centr             98-06     30.02m   3   
  7 Jenna Mathews             11 Fairport                 93-08     28.54m   2   
  8 Maleenah Ortiz            11 Rush-Henriet             92-04     28.14m   1   
  9 Annika Gates              12 Rush-Henriet             91-11     28.01m 
 10 Lindsay Johnson           12 Rush-Henriet             90-11     27.71m 
 11 Alexis Lunn               12 Webster Schr             84-02     25.65m 
 12 Carley Jordan             12 Spencerport              83-03     25.37m 
 13 Kellan Gillis             11 Honeoye Fall             82-11     25.27m 
 14 Micaela Foster            12 Canandaigua              82-09     25.22m 
 15 Maggie Andersen           10 Batavia                  82-01     25.01m 
 16 Shemaiah Young            11 Pittsford Me             81-04     24.79m 
 17 Emily DiMarco              9 Brighton                 80-07     24.56m 
 18 Kiara Tarricone           12 Rush-Henriet             79-07     24.25m 
 19 Kyrah Graham              11 Brighton                 78-06     23.92m 
 20 Rachel Koonmen            10 Fairport                 78-01     23.79m 
 21 Julia DeGregory           12 Fairport                 77-11     23.74m 
 22 Abigail Congdon           12 Greece Arcad             77-02     23.52m 
 23 Alana Britton             11 Brighton                 76-07     23.34m 
 24 Emily Abplanalp           12 Canandaigua              76-02     23.21m 
 25 Morgan Collazo            10 Victor Centr             73-04     22.35m 
 26 Evalisse Caraballo        11 East Irondeq             72-09     22.17m 
 27 Kirtana Subramaniam       10 Rush-Henriet             71-10     21.89m 
 28 Anya Watkins               9 Webster Schr             70-06     21.48m 
 29 Megan Makowski            12 Webster Thom             70-04     21.43m 
 30 Frances Perez             12 Irondequoit              68-01     20.75m 
 31 Karleigh Amthor           11 Batavia                  65-02     19.86m 
 32 Arabella Doyen            10 Victor Centr             64-02     19.55m 
 33 Janay Daniels             10 Gates-Chili              61-02     18.64m 
 34 Sophia Thurston           12 Irondequoit              56-10     17.32m 
 35 Christina Rumpf           10 Pittsford Su             56-09     17.29m 
 36 Taylor O'Connor           12 Churchville-             54-05     16.58m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Erika Newcomb             10 Pittsford Su           2:31.69     672
  2 Lanae-Tava Thomas         12 Rush-Henriet           2:36.30     616
  3 Makenzie Pearce           11 Rush-Henriet           2:37.67     600
  4 Molly Sauter              11 Penfield               2:39.05     584
  5 Julia Gallagher           12 Canandaigua            2:42.67     543
  6 Carolyn Thaney            12 Pittsford Su           2:49.21     472
  7 Emily Calamel              8 Pittsford Me           2:50.51     458
  8 Liz Haley                 11 Rush-Henriet           2:51.48     448
  9 Hayley Mercer              9 Batavia                2:51.96     443
 10 Camryn Buck               10 Batavia                2:53.39     429
 11 Janelle Eckl               9 Pittsford Me           2:54.14     422
 12 Katie Broikos             12 Pittsford Me           2:54.23     421
 13 Juliana Branche           10 Batavia                2:59.78     367
 14 Abi Hobika                11 Pittsford Su           3:03.94     329
 15 Kassidy Burrows           10 Victor Centr           3:07.14     302
 16 Victoria Lanz-Duret        9 Pittsford Su           3:07.90     295
 17 Shamonnie Lee             10 Pittsford Me           3:09.60     281
 18 Anaya Dees                10 Hilton                 3:14.20     244
 19 Nandini Sud               10 Pittsford Me           3:17.54     219
 20 Katie Baird               11 Webster Thom           3:19.49     205
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         12 Rush-Henriet             15.24   1    810
  2 Anaya Dees                10 Hilton                   15.47   2    781
  3 Julia Gallagher           12 Canandaigua              17.99   1    489
  4 Molly Sauter              11 Penfield                 18.15   3    473
  5 Carolyn Thaney            12 Pittsford Su             18.71   1    418
  6 Katie Baird               11 Webster Thom             18.91   2    399
  7 Erika Newcomb             10 Pittsford Su             19.08   3    383
  8 Kassidy Burrows           10 Victor Centr             19.11   2    380
  9 Makenzie Pearce           11 Rush-Henriet             19.25   2    367
 10 Liz Haley                 11 Rush-Henriet             19.50   3    345
 11 Camryn Buck               10 Batavia                  19.59   1    337
 12 Shamonnie Lee             10 Pittsford Me             19.96   3    306
 13 Juliana Branche           10 Batavia                  20.31   3    277
 14 Becca Gresens             12 Webster Thom             20.46   3    265
 15 Katie Broikos             12 Pittsford Me             20.49   2    263
 16 Janelle Eckl               9 Pittsford Me             20.72   1    245
 17 Emily Calamel              8 Pittsford Me             21.02   1    223
 18 Abi Hobika                11 Pittsford Su             21.08   2    219
 19 Hayley Mercer              9 Batavia                  21.60   2    183
 20 Victoria Lanz-Duret        9 Pittsford Su             21.77   3    172
 21 Nandini Sud               10 Pittsford Me             24.89   1     27
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Katie Broikos             12 Pittsford Me             1.42m    4-07.75    534
  1 Camryn Buck               10 Batavia                  1.42m    4-07.75    534
  1 Anaya Dees                10 Hilton                   1.42m    4-07.75    534
  1 Julia Gallagher           12 Canandaigua              1.42m    4-07.75    534
  5 Lanae-Tava Thomas         12 Rush-Henriet             1.37m    4-06.00    481
  6 Becca Gresens             12 Webster Thom             1.32m    4-04.00    429
  6 Abi Hobika                11 Pittsford Su             1.32m    4-04.00    429
  6 Makenzie Pearce           11 Rush-Henriet             1.32m    4-04.00    429
  6 Erika Newcomb             10 Pittsford Su             1.32m    4-04.00    429
  6 Liz Haley                 11 Rush-Henriet             1.32m    4-04.00    429
  6 Kassidy Burrows           10 Victor Centr             1.32m    4-04.00    429
 12 Shamonnie Lee             10 Pittsford Me             1.22m    4-00.00    331
 12 Carolyn Thaney            12 Pittsford Su             1.22m    4-00.00    331
 12 Molly Sauter              11 Penfield                 1.22m    4-00.00    331
 12 Emily Calamel              8 Pittsford Me             1.22m    4-00.00    331
 12 Katie Baird               11 Webster Thom             1.22m    4-00.00    331
 12 Nandini Sud               10 Pittsford Me             1.22m    4-00.00    331
 12 Janelle Eckl               9 Pittsford Me             1.22m    4-00.00    331
 12 Hayley Mercer              9 Batavia                  1.22m    4-00.00    331
 20 Victoria Lanz-Duret        9 Pittsford Su             1.17m    3-10.00    284
 20 Juliana Branche           10 Batavia                  1.17m    3-10.00    284
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         12 Rush-Henriet             5.46m   17-11.00    688
  2 Anaya Dees                10 Hilton                   5.44m   17-10.25    683
  3 Julia Gallagher           12 Canandaigua              4.64m   15-02.75    464
  4 Becca Gresens             12 Webster Thom             4.42m   14-06.00    408
  5 Molly Sauter              11 Penfield                 4.27m   14-00.25    371
  6 Kassidy Burrows           10 Victor Centr             4.19m   13-09.00    352
  7 Camryn Buck               10 Batavia                  4.16m   13-07.75    345
  8 Juliana Branche           10 Batavia                  4.15m   13-07.50    343
  9 Emily Calamel              8 Pittsford Me             4.12m   13-06.25    336
 10 Makenzie Pearce           11 Rush-Henriet             4.10m   13-05.50    331
 11 Carolyn Thaney            12 Pittsford Su             4.06m   13-04.00    322
 12 Katie Baird               11 Webster Thom             4.02m   13-02.25    312
 13 Nandini Sud               10 Pittsford Me             4.00m   13-01.50    308
 13 Erika Newcomb             10 Pittsford Su             4.00m   13-01.50    308
 15 Abi Hobika                11 Pittsford Su             3.95m   12-11.50    296
 16 Janelle Eckl               9 Pittsford Me             3.82m   12-06.50    267
 17 Victoria Lanz-Duret        9 Pittsford Su             3.80m   12-05.75    263
 18 Liz Haley                 11 Rush-Henriet             3.66m   12-00.25    233
 19 Hayley Mercer              9 Batavia                  3.63m   11-11.00    227
 20 Shamonnie Lee             10 Pittsford Me             3.23m   10-07.25    148
 -- Katie Broikos             12 Pittsford Me              FOUL            
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         12 Rush-Henriet             9.40m   30-10.25    490
  2 Anaya Dees                10 Hilton                   8.19m   26-10.50    412
  3 Molly Sauter              11 Penfield                 7.87m   25-10.00    391
  4 Katie Broikos             12 Pittsford Me             7.81m   25-07.50    387
  5 Camryn Buck               10 Batavia                  7.50m   24-07.25    367
  6 Liz Haley                 11 Rush-Henriet             7.44m   24-05.00    363
  7 Erika Newcomb             10 Pittsford Su             7.32m   24-00.25    356
  8 Katie Baird               11 Webster Thom             7.28m   23-10.75    353
  9 Kassidy Burrows           10 Victor Centr             7.21m   23-08.00    348
 10 Carolyn Thaney            12 Pittsford Su             7.04m   23-01.25    338
 11 Julia Gallagher           12 Canandaigua              6.35m   20-10.00    294
 11 Abi Hobika                11 Pittsford Su             6.35m   20-10.00    294
 13 Makenzie Pearce           11 Rush-Henriet             6.34m   20-09.75    293
 14 Nandini Sud               10 Pittsford Me             6.27m   20-07.00    288
 15 Becca Gresens             12 Webster Thom             6.15m   20-02.25    281
 16 Janelle Eckl               9 Pittsford Me             5.89m   19-04.00    264
 17 Shamonnie Lee             10 Pittsford Me             5.87m   19-03.25    263
 18 Emily Calamel              8 Pittsford Me             5.45m   17-10.75    237
 19 Victoria Lanz-Duret        9 Pittsford Su             5.41m   17-09.00    234
 20 Hayley Mercer              9 Batavia                  4.95m   16-03.00    205
 21 Juliana Branche           10 Batavia                  4.52m   14-10.00    178
 
Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lanae-Tava Thomas         12 Rush-Henriet              3085   10   
  2 Anaya Dees                10 Hilton                    2654    8   
  3 Julia Gallagher           12 Canandaigua               2324    6   
  4 Molly Sauter              11 Penfield                  2150    5   
  5 Erika Newcomb             10 Pittsford Su              2148    4   
  6 Makenzie Pearce           11 Rush-Henriet              2020    3   
  7 Camryn Buck               10 Batavia                   2012    2   
  8 Carolyn Thaney            12 Pittsford Su              1881    1   
  9 Liz Haley                 11 Rush-Henriet              1818  
 10 Kassidy Burrows           10 Victor Centr              1811  
 11 Katie Broikos             12 Pittsford Me              1605  
 12 Katie Baird               11 Webster Thom              1600  
 13 Emily Calamel              8 Pittsford Me              1585  
 14 Abi Hobika                11 Pittsford Su              1567  
 15 Janelle Eckl               9 Pittsford Me              1529  
 16 Juliana Branche           10 Batavia                   1449  
 17 Hayley Mercer              9 Batavia                   1389  
 18 Shamonnie Lee             10 Pittsford Me              1329  
 19 Victoria Lanz-Duret        9 Pittsford Su              1248  
 20 Nandini Sud               10 Pittsford Me              1173  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anthony Brinson           12 Rush-Henriet             11.32   5  10   
  2 Derrick Rogers            12 Gates-Chili              11.56   5   8   
  3 Joshua McCleary           12 Greece Olymp             11.57   6   6   
  4 Jarrett Champion          12 Brockport                11.72   6   5   
  5 Jalen Smith               12 Gates-Chili              11.75   4   4   
  6 Joe Pizzi                 11 Penfield                 11.83   4   3   
  7 Nathan Zariczny           12 Penfield                 11.84   5   2    11.832
  8 Jacob Cooney              12 Webster Thom             11.84   5   1    11.835
  9 Sirel Eissa               12 Rush-Henriet             11.92   5  11.915
 10 Matt Rogers               12 Webster Thom             11.92   6  11.920
 11 Jarron Nesmith            11 Churchville-             11.97   6 
 12 Charles Kamara            11 Greece Athen             12.03   1  12.027
 13 Kaden Leonard              9 Webster Schr             12.03   4  12.030
 14 Jonathan Liciaga          12 Batavia                  12.07   3 
 15 Jarmel Glass               9 Fairport                 12.15   4 
 16 Cameron Howard            12 Brockport                12.16   6 
 17 Rushawn Baker              9 Victor Centr             12.17   2 
 18 Harrison Shashaty         12 Honeoye Fall             12.21   5 
 19 Carlos Rivera             12 Gates-Chili              12.23   2  12.224
 20 Khalize Beamon             9 Spencerport              12.23   5  12.225
 21 Keishawn Dorsey            9 East Irondeq             12.24   5 
 22 Jonah Dean                11 Webster Thom             12.26   3 
 23 Michael Harris            12 Webster Schr             12.27   2 
 24 Ben Fisler                12 Webster Thom             12.33   3 
 25 Darrick Smith             12 Rush-Henriet             12.45   3 
 26 Clyde Williams            10 Pittsford Me             12.49   4  12.481
 27 Tyler Ringleben           11 Fairport                 12.49   2  12.483
 28 Myles Stone               11 Spencerport              12.54   4 
 29 Colin Johnston             9 Pittsford Me             12.57   2 
 30 Geoff Gerbasi             12 Victor Centr             12.60   3 
 31 Anthony Ren               12 Pittsford Me             12.62   2  12.613
 32 Jordan Klembczyk          11 Penfield                 12.62   3  12.620
 33 Josiah King               10 Greece Athen             12.63   1 
 34 Brandon Holt              12 Fairport                 12.66   1 
 35 Izaiah Cheek              12 Fairport                 12.69   3 
 36 Liam McKessy              12 Fairport                 12.70   1 
 37 Jamal Lewis                9 Pittsford Su             12.74   1 
 -- Chris Allen               11 Penfield                    FS   6 
 -- Myles Calhoun             12 Rush-Henriet                FS   6 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Myles Calhoun             12 Rush-Henriet             22.71   4  10   
  2 Jarron Nesmith            11 Churchville-             22.75   4   8   
  3 Derrick Rogers            12 Gates-Chili              22.99   3   6   
  4 Joe Pizzi                 11 Penfield                 23.15   4   5   
  5 Ben Hulbert               11 Rush-Henriet             23.24   4   4   
  6 Chris Allen               11 Penfield                 23.28   4   3   
  7 Jarrett Champion          12 Brockport                23.38   4   2   
  8 Nathan Zariczny           12 Penfield                 23.71   3   1   
  9 Eric Davis                12 Batavia                  23.83   3 
 10 Sirel Eissa               12 Rush-Henriet             23.87   3 
 11 Sean Cullen               12 Webster Thom             24.02   1 
 12 Kaden Leonard              9 Webster Schr             24.09   1 
 13 Jonah Dean                11 Webster Thom             24.14   2 
 14 Khalize Beamon             9 Spencerport              24.16   2 
 15 Ben Fisler                12 Webster Thom             24.17   2 
 16 Cameron Howard            12 Brockport                24.26   1 
 17 Keishawn Dorsey            9 East Irondeq             24.45   3 
 18 Jarmel Glass               9 Fairport                 24.46   2 
 19 Harrison Shashaty         12 Honeoye Fall             24.49   3 
 20 Cody Place                11 Brockport                24.51   2 
 21 Avery Seigler             11 Greece Arcad             24.59   2 
 22 Josiah King               10 Greece Athen             24.81   1 
 23 Jordan Klembczyk          11 Penfield                 24.91   2 
 24 Carlos Vargas III         11 Spencerport              25.06   1 
 25 Parker Monagan            11 Spencerport              25.21   1 
 26 Clyde Williams            10 Pittsford Me             25.31   3 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ben Hulbert               11 Rush-Henriet             48.57   5  10   
  2 Nico Bellavia             12 Victor Centr             49.46   5   8   
  3 Andy Frank                11 Penfield                 50.38   5   6   
  4 Ryan Karker               11 Greece Arcad             50.53   4   5   
  5 Noah Brown                12 Rush-Henriet             50.67   5   4   
  6 Aiden Daniels             12 Rush-Henriet             51.46   5   3   
  7 Jason Boykins             11 Rush-Henriet             51.71   4   2   
  8 Dwight Bolton             12 East Irondeq             51.85   4   1   
  9 Gidyon Chane              11 Greece Olymp             51.86   5 
 10 Sean Cullen               12 Webster Thom             52.52   4 
 11 Matt Johnson              12 Canandaigua              53.17   5 
 12 Jonathan Dingwall         10 Webster Thom             53.30   3 
 13 Miles Boykins             11 Rush-Henriet             53.51   4 
 14 John Bourcy               10 Penfield                 53.67   3 
 15 Brett Kaemmerlaen         12 Webster Thom             53.88   3 
 16 Stephen Beckham           12 Rush-Henriet             54.02   5 
 17 Cody Place                11 Brockport                54.05   2 
 18 Jacob Caputo              12 Pittsford Me             54.09   4 
 19 Sean Williams             10 Fairport                 54.27   3 
 20 Alex Kozan                10 Penfield                 54.32   3 
 21 Nolan Walters             11 Victor Centr             54.45   3 
 22 Jonny Wood                11 Greece Arcad             54.50   2 
 23 Peter Fatouros            12 Churchville-             54.51   4 
 24 Amanuel Shumuye            9 Brighton                 54.55   3 
 25 Giovan McKnight           10 Rush-Henriet             54.64   2 
 26 Parker Monagan            11 Spencerport              54.98   2 
 27 Chase McKelvie            12 Webster Thom             55.24   2 
 28 Colin Ambrose             10 Rush-Henriet             55.41   2 
 29 Colin Johnston             9 Pittsford Me             57.13   2 
 30 Jack Salzman               9 Fairport                 57.46   2 
 31 Matt Adams                11 Batavia                  58.11   1 
 32 Anthony Dirisio           11 Greece Athen             59.58   1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nico Bellavia             12 Victor Centr           1:56.66   3  10   
  2 Peter Kostarellis         11 Churchville-           1:57.82   3   8   
  3 Alec Andrews              12 Brockport              1:58.52   3   6   
  4 Andrew Lembo-Ehms         12 Webster Schr           1:58.84   3   5   
  5 Liam Lewis                12 Irondequoit            2:01.05   3   4   
  6 Samuel Schraver           12 Fairport               2:01.75   3   3   
  7 Caleb Peck                12 Brockport              2:02.54   3   2   
  8 Matt Laframboise          11 Greece Arcad           2:03.25   2   1   
  9 Jarr Briggs               10 Spencerport            2:05.24   3 
 10 Jake Lehning              10 Honeoye Fall           2:05.34   2 
 11 Hunter Braun              12 Victor Centr           2:06.15   2 
 12 Noah Brown                12 Rush-Henriet           2:06.19   3 
 13 Nathan Black              11 Victor Centr           2:06.59   1 
 14 Nick Adorante             11 Webster Thom           2:06.98   2 
 15 Andrew Knapp              11 Brighton               2:07.38   2 
 16 Sam Bulkeley              10 Fairport               2:07.61   2 
 17 Matt McMullen             10 Canandaigua            2:07.74   1 
 18 David Ficarra             11 Rush-Henriet           2:07.98   2 
 19 Chase Ritchie             11 Rush-Henriet           2:08.25   3 
 20 Wyatt Hulsey              11 Honeoye Fall           2:08.52   1 
 21 Jake Marchese             11 Penfield               2:08.76   1 
 22 Ben Rosero                11 Pittsford Me           2:08.90   2 
 23 Mario Rosales             10 Batavia                2:08.94   1 
 24 Nick Kilmer               12 Pittsford Su           2:08.99   2 
 25 Connor Manley             12 Webster Thom           2:09.03   1 
 26 Lukas Denis               10 Rush-Henriet           2:09.37   1 
 27 Collin Sauter              9 Penfield               2:11.00   2 
 28 John Pullano              12 Penfield               2:11.06   3 
 29 Zakariah Jantzi           11 Batavia                2:11.76   3 
 30 Jonathan Saysamone        11 Rush-Henriet           2:12.20   1 
 31 Gidyon Chane              11 Greece Olymp           2:12.62   1 
 32 John Kindig               12 Batavia                2:12.87   1 
 33 Dwight Bolton             12 East Irondeq           2:13.48   1 
 34 Kaleb O'Dell              10 Greece Arcad           2:13.76   1 
 35 John Bruggman             11 Batavia                2:14.09   2 
 36 Cole Viavattene           12 Spencerport            2:16.96   2 
 37 Andrew Gruver             10 Greece Athen           2:18.19   1 
 38 Kyle Beiter               12 Honeoye Fall           2:20.53   1 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ben Bulkeley              12 Fairport               4:23.51   2  10   
  2 Shane Pease               12 Greece Athen           4:25.72   2   8   
  3 Scott Loforte             12 Canandaigua            4:26.58   2   6   
  4 Zachary Gauronski         11 Penfield               4:31.25   2   5   
  5 Sean Henretta             11 Fairport               4:31.73   2   4   
  6 Matt Woodworth            10 Victor Centr           4:34.47   2   3   
  7 Jack Callard              12 Fairport               4:36.37   2   2   
  8 Ethan Abell               12 Fairport               4:39.51   2   1   
  9 Oliver Kelley             11 Churchville-           4:41.34   1 
 10 Andrew Warfle             12 Honeoye Fall           4:42.06   2 
 11 Olaf Oddsson Cricco       11 Brighton               4:42.68   2 
 12 John Pullano              12 Penfield               4:42.89   1 
 13 Carter Bertrand           11 Webster Thom           4:44.32   1 
 14 Ahren Spaker              11 Honeoye Fall           4:44.85   2 
 15 Aaron Albrecht            12 Brockport              4:45.35   2 
 16 Brian Egan                12 Fairport               4:45.43   2 
 17 Keegan Metcalfe            9 Churchville-           4:46.70   1 
 18 Hunter Braun              12 Victor Centr           4:47.48   2 
 19 Josh Pomerleau            12 Webster Schr           4:47.98   1 
 20 Hayden Lieb               10 Brighton               4:48.55   1 
 21 Nathan Johanneman         10 Penfield               4:49.13   2 
 22 Robert Thompson           12 Irondequoit            4:49.29   1 
 23 Daniel Rappleye           10 Spencerport            4:49.95   1 
 24 Andrew Cunningham         12 Batavia                4:49.99   1 
 25 Lucas Simonetti           11 Pittsford Su           4:53.43   1 
 26 Trey Felton               11 Rush-Henriet           4:54.24   1 
 27 Andrew Brincka            12 Honeoye Fall           4:56.94   1 
 28 Kyle DeRomanis            11 Churchville-           5:03.56   1 
 29 Matthew Heh                9 Greece Olymp           5:04.03   1 
 30 Jacob Fredericks          10 Penfield               5:14.81   1 
 
Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tyler Senall              12 Penfield               9:21.49   2  10   
  2 Nathan Lawler             12 Pittsford Me           9:28.73   2   8   
  3 Sam Lawler                10 Pittsford Me           9:32.15   2   6   
  4 Ryan Thompson             11 Irondequoit            9:43.85   2   5   
  5 Nicholas Andrews          11 Brockport              9:47.80   2   4   
  6 Peter Kostarellis         11 Churchville-           9:52.49   2   3   
  7 Garrett Hall              10 Penfield               9:56.32   2   2   
  8 Connor Wooding            12 Churchville-           9:57.09   2   1   
  9 James Smith               10 Pittsford Me           9:59.38   2 
 10 Majd Rouhana              12 Fairport              10:03.81   2 
 11 Michael Madonia           11 Irondequoit           10:13.70   1 
 12 Cameron McDaniel          11 Honeoye Fall          10:15.61   2 
 13 Nick Bauman               10 Irondequoit           10:17.32   2 
 14 Nick Dauphinee            10 Irondequoit           10:18.04   1 
 15 Zachary Gauronski         11 Penfield              10:18.37   2 
 16 Kaelen Ruder               9 Fairport              10:18.74   2 
 17 Andrew Korts              11 Churchville-          10:23.80   2 
 18 Landon Urzetta            12 Victor Centr          10:24.09   1 
 19 Bogdan Rozvora            11 Irondequoit           10:24.37   1 
 20 Nick Neid                 12 Batavia               10:25.13   1 
 21 David Smith               11 Pittsford Su          10:27.56   1 
 22 Lucas Nothnagle            9 Brighton              10:31.83   1 
 23 Ian Thompson              12 Honeoye Fall          10:32.45   1 
 24 Sam Liberatore            12 Fairport              10:33.37   2 
 25 Thomas Adamescu           11 Canandaigua           10:33.83   1 
 26 Charlie Freeman           11 Rush-Henriet          10:33.93   2 
 27 Jonathan Ackles           11 Fairport              10:35.93   1 
 28 Michael Green             10 Penfield              10:39.89   1 
 29 Gavin Wilbert             12 Webster Thom          10:44.46   1 
 30 Trey Felton               11 Rush-Henriet          10:56.24   1 
 31 Nick Templeton            12 Brighton              10:56.90   1 
 32 Justin Thang              10 Brighton              11:04.25   1 
 33 Henry Baker                9 Pittsford Su          11:18.51   1 
 -- Austin Schoen              9 Webster Thom               DNF   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Michael Bayley            11 Victor Centr             15.26   4  10   
  2 Eric Davis                12 Batavia                  15.79   4   8   
  3 Amire Odey                12 Brockport                15.95   4   6   
  4 Trenton Wynn              11 Penfield                 16.09   4   5   
  5 Cole Vandenberg           12 Victor Centr             16.12   3   4   
  6 Harrison Shashaty         12 Honeoye Fall             16.24   4   3   
  7 Derrick Rogers            12 Gates-Chili              16.29   4   2   
  8 Tamaree Haygood           11 Rush-Henriet             16.65   3   1   
  9 AJ Tillotson              11 Victor Centr             16.93   2 
 10 Dante Arbelo              12 Gates-Chili              17.00   2 
 11 Jacob Dedie               12 Churchville-             17.26   3 
 12 Tyler Ringleben           11 Fairport                 17.27   2 
 13 Andrew Wygal              12 Webster Thom             17.27   3 
 14 Kevin Gabalski            10 Webster Thom             17.35   2 
 15 Cole Siewert              10 Honeoye Fall             17.50   3 
 16 Danny Vay                 12 Hilton                   17.90   2 
 17 Thomas Rich               10 Brighton                 17.99   3 
 18 Anthony Ren               12 Pittsford Me             18.01   3 
 19 Ryan Schumann             10 Spencerport              18.18   2 
 20 Declan Revenew            12 Spencerport              18.55   1 
 21 Jacob Tripp               10 Penfield                 20.10   2 
 22 Cody Rideout              12 Greece Athen             22.02   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Andrew Wygal              12 Webster Thom             56.52   4  10   
  2 Connor Preston            11 Victor Centr             56.86   4   8   
  3 Mason Kozody              11 Fairport                 57.76   4   6   
  4 Michael Bayley            11 Victor Centr             59.11   4   5   
  5 Luke Melidona             10 Irondequoit              59.21   3   4   
  6 Neaque Hatami             10 Penfield                 59.86   3   3   
  7 AJ Tillotson              11 Victor Centr           1:01.10   4   2   
  8 Ryan Schumann             10 Spencerport            1:01.72   3   1   
  9 Michael Krueger           12 Brockport              1:02.24   3 
 10 Kevin Gabalski            10 Webster Thom           1:02.50   3 
 11 Jacob Tripp               10 Penfield               1:02.74   2 
 12 Trenton Wynn              11 Penfield               1:02.92   4 
 13 Thomas Rich               10 Brighton               1:03.52   3 
 14 Jacob Winden              12 Greece Arcad           1:03.98   2 
 15 Zach Williams             12 Fairport               1:04.23   2 
 16 Joey Gefell               10 Batavia                1:04.62   2 
 17 Jon Hanna                 12 Rush-Henriet           1:04.72   1 
 18 Cody Rideout              12 Greece Athen           1:04.98   1 
 19 Adam Yeager               12 Irondequoit            1:05.58   3 
 20 Jahri Neil                 9 Gates-Chili            1:05.70   3 
 21 Nathaniel Ramos           11 Greece Arcad           1:07.15   2 
 22 Declan Revenew            12 Spencerport            1:07.47   2 
 23 Adam Hostetler             9 Spencerport            1:07.78   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Collin Regan              12 Pittsford Su           9:54.56   10   
  2 Nicholas Andrews          11 Brockport              9:59.66    8   
  3 Cameron McDaniel          11 Honeoye Fall          10:04.59    6   
  4 Andrew Warfle             12 Honeoye Fall          10:09.38    5   
  5 Matt Abell                11 Fairport              10:21.11    4   
  6 Matt McMullen             10 Canandaigua           10:32.86    3   
  7 Coleton Pallatto          12 Fairport              10:39.51    2   
  8 Xander Guzman             12 Brighton              10:41.47    1   
  9 Joey Tyner                12 Rush-Henriet          10:48.77  
 10 Mitchell Carpenter        11 Webster Thom          10:50.84  
 11 Collin Sauter              9 Penfield              11:05.55  
 12 Garrick Havens            10 Batavia               11:10.62  
 13 Kyle Beiter               12 Honeoye Fall          11:16.10  
 14 Tom Morell                 9 Pittsford Me          11:23.24  
 15 Kevin Havens              11 Greece Arcad          11:46.64  
 16 Sam Baker                  9 Pittsford Su          11:54.61  
 17 Connor Lazzaro            11 Webster Thom          12:00.36  
 18 Devrin Dowdell             9 Greece Olymp          12:15.33  
 -- Ben Mack                  11 Webster Thom               DNF  
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta                                        42.73   2  10   
  2 Gates-Chili                                           43.17   2   8   
  3 Penfield                                              43.57   2   6   
  4 Webster Thomas                                        44.09   2   5   
  5 Webster Schroeder                                     44.90   2   4   
  6 Brockport                                             44.96   2   3   
  7 Greece Olympia                                        45.22   1   2   
  8 Victor Central                                        45.57   2   1   
  9 Churchville-Chili                                     45.65   1 
 10 Spencerport                                           45.78   1 
 11 Honeoye Falls-Lima                                    46.88   1 
 12 Fairport                                              47.20   2 
 13 Batavia                                               48.66   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      3:27.19   3  10   
  2 Irondequoit                                         3:35.89   2   8   
  3 Penfield                                            3:38.34   3   6   
  4 Fairport                                            3:41.31   3   5   
  5 Brockport                                           3:43.37   2   4   
  6 Batavia                                             3:44.26   2   3   
  7 Greece Arcadia                                      3:45.83   3   2   
  8 Canandaigua                                         3:47.87   2   1   
  9 Honeoye Falls-Lima                                  3:48.43   1 
 10 Pittsford Sutherland                                3:50.85   2 
 11 Brighton                                            3:50.92   2 
 12 Gates-Chili                                         3:54.06   1 
 13 Victor Central                                      3:56.35   3 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush-Henrietta                                      8:24.44   10   
  2 Greece Arcadia                                      8:33.00    8   
  3 Batavia                                             8:35.19    6   
  4 Spencerport                                         8:39.25    5   
  5 Webster Schroeder                                   8:40.07    4   
  6 Pittsford Mendon                                    8:48.62    3   
  7 Irondequoit                                         8:50.62    2   
  8 Penfield                                            8:53.61    1   
  9 Webster Thomas                                      9:00.24  
 10 Pittsford Sutherland                                9:03.26  
 11 Brockport                                           9:17.86  
 12 Canandaigua                                         9:35.11  
 13 Victor Central                                     10:28.90  
 
Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dante Arbelo              12 Gates-Chili            6-01.00      1.85m  10   
  2 Cole Vandenberg           12 Victor Centr          J6-01.00      1.85m   8   
  3 Savion Joyles             11 Gates-Chili            6-00.00      1.82m   6   
  4 Amire Odey                12 Brockport             J6-00.00      1.82m   5   
  5 Justin Joseph             11 Webster Schr          J6-00.00      1.82m   4   
  6 Matt Hoff                 12 Fairport               5-10.00      1.77m   2.50
  6 Stratton Hancey           11 Pittsford Su           5-10.00      1.77m   2.50
  8 Mason Yusko                9 Fairport              J5-10.00      1.77m   1   
  9 Brendan Wilson            12 Greece Arcad          J5-10.00      1.77m 
 10 Tamaree Haygood           11 Rush-Henriet          J5-10.00      1.77m 
 11 Andrew Wygal              12 Webster Thom           5-08.00      1.72m 
 11 Sean Keenan               10 Brockport              5-08.00      1.72m 
 11 Khalize Beamon             9 Spencerport            5-08.00      1.72m 
 14 Kobe Lewis                12 Rush-Henriet           5-06.00      1.67m 
 15 Luke Melidona             10 Irondequoit            5-04.00      1.62m 
 15 Ethan Wolford-Tuffy       10 Penfield               5-04.00      1.62m 
 15 Jacques Follette          12 Penfield               5-04.00      1.62m 
 15 Ethan Heil                12 Webster Thom           5-04.00      1.62m 
 15 Connor Burrows            12 Victor Centr           5-04.00      1.62m 
 15 Sagar Sharma              12 Brighton               5-04.00      1.62m 
 15 Connor Preston            11 Victor Centr           5-04.00      1.62m 
 -- Malik Hosang              11 Greece Athen                NH            
 -- Hamid Conteh              10 Greece Arcad                NH            
 -- Zuhrick Jackson           12 Webster Schr                NH            
 -- Ryan Kirchner             12 Webster Schr                NH            
 -- Zach Hoffman              12 Rush-Henriet                NH            
 -- Kevin Gabalski            10 Webster Thom                NH            
 -- Cole Siewert              10 Honeoye Fall                NH            
 -- Justis Vargas-Stephens    12 Spencerport                 NH            
 -- Tahki Bounds               9 Greece Olymp                NH            
 
Boys Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dustin Meyer              11 Gates-Chili           15-00.00      4.57m  10   
  2 Dylan DelConte            12 Gates-Chili           14-00.00      4.26m   8   
  3 Jon Maxwell               12 Victor Centr          13-06.00      4.11m   6   
  4 Matt VanKuren             11 Victor Centr          12-06.00      3.81m   5   
  5 Phoenix Palmer            11 Rush-Henriet         J12-06.00      3.81m   4   
  6 Gibson Campbell           12 Penfield              12-00.00      3.65m   2.50
  6 Matt Ryan                 12 Webster Schr          12-00.00      3.65m   2.50
  8 William Pierce            11 Pittsford Su         J12-00.00      3.65m   1   
  9 Adam Palmer               11 Greece Olymp          11-06.00      3.50m 
 10 Ryan Anglum               11 Penfield              11-00.00      3.35m 
 10 Tim Bourret               10 Hilton                11-00.00      3.35m 
 10 Emmett VanderStouw        12 Webster Schr          11-00.00      3.35m 
 13 Ethan Miles               12 Victor Centr          10-06.00      3.20m 
 13 Connor Bateman            11 Hilton                10-06.00      3.20m 
 13 Quinn Nguyen              12 Rush-Henriet          10-06.00      3.20m 
 13 Matt Adams                11 Batavia               10-06.00      3.20m 
 13 James Schmidt             10 Gates-Chili           10-06.00      3.20m 
 18 Andrew Lin                10 Batavia               10-00.00      3.04m 
 -- Zach Smith                 9 Greece Arcad                NH            
 -- Brett Patmore             12 Spencerport                 NH            
 -- Nate Loria                12 Batavia                     NH            
 -- Ethan Cobos               10 Canandaigua                 NH            
 -- Daniel Fee                12 Webster Schr                NH            
 -- Stirling Delves            9 East Irondeq                NH            
 -- Devin Gellner             11 East Irondeq                NH            
 -- Philip Ackerman           10 Honeoye Fall                NH            
 -- Jack Hulsey                9 Honeoye Fall                NH            
 -- Brennan Hong               9 Gates-Chili                 NH            
 -- Duncan Haldeman            9 Brighton                    NH            
 
Boys Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Joshua McCleary           12 Greece Olymp          22-02.00      6.75m  10   
  2 Marcus McFadden           11 Gates-Chili           22-00.00      6.70m   8   
  3 Michael Harris            12 Webster Schr          21-00.50      6.41m   6   
  4 Jalen Smith               12 Gates-Chili           20-09.50      6.33m   5   
  5 Qualiq Ragland            12 Churchville-          20-09.00      6.32m   4   
  6 Zuhrick Jackson           12 Webster Schr          20-06.50      6.26m   3   
  7 Jacob Cooney              12 Webster Thom          20-03.25      6.17m   2   
  8 Jarrett Champion          12 Brockport             20-01.00      6.12m   1   
  9 Jonathan Liciaga          12 Batavia               20-00.00      6.09m 
 10 Tamaree Haygood           11 Rush-Henriet          19-11.50      6.08m 
 11 Sagar Sharma              12 Brighton              19-09.00      6.01m 
 12 Jason Boykins             11 Rush-Henriet          19-04.50      5.90m 
 13 Darnell Williams           9 Greece Olymp          19-02.00      5.84m 
 14 LeVonte Smith             12 Rush-Henriet          19-01.50      5.82m 
 15 Sebastian Szafranski      11 Pittsford Su          18-09.75      5.73m 
 15 Teagan McKane             11 Webster Thom          18-09.75      5.73m 
 17 Josiah King               10 Greece Athen          18-09.50      5.72m 
 17 Nick Leary                11 Spencerport           18-09.50      5.72m 
 19 Andre Williams            12 Irondequoit           18-08.50      5.70m 
 20 Kaden Leonard              9 Webster Schr          18-07.75      5.68m 
 21 Cody Place                11 Brockport             18-07.50      5.67m 
 22 Danny Vay                 12 Hilton                18-07.00      5.66m 
 23 Tyler Ringleben           11 Fairport              18-04.50      5.60m 
 24 Miles Boykins             11 Rush-Henriet          18-04.00      5.58m 
 25 Joey Detmer               11 Pittsford Me          18-01.50      5.52m 
 26 Matt VanKuren             11 Victor Centr          18-00.00      5.48m 
 26 Chris Day                 12 Brighton              18-00.00      5.48m 
 26 Joe Meyers                11 Webster Thom          18-00.00      5.48m 
 29 Eric Lewis                12 Churchville-          17-11.75      5.48m 
 29 Ethan Wolford-Tuffy       10 Penfield              17-11.75      5.48m 
 31 Avery Seigler             11 Greece Arcad          17-09.00      5.41m 
 31 Lucas Bechtold            12 Webster Thom          17-09.00      5.41m 
 33 Michael Jobling           12 Pittsford Su          17-06.00      5.33m 
 34 D'Andre Hunter            10 Greece Arcad          17-03.50      5.27m 
 34 Keith Scott Jr.           12 Brighton              17-03.50      5.27m 
 36 Malik Hosang              11 Greece Athen          15-00.50      4.58m 
 37 Johnny Martone             9 Spencerport           13-10.75      4.23m 
 
Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Zuhrick Jackson           12 Webster Schr          44-05.75     13.55m  10   
  2 Jacob Cooney              12 Webster Thom          43-01.25     13.13m   8   
  3 Jonathan Liciaga          12 Batavia               42-05.75     12.94m   6   
  4 Jalen Smith               12 Gates-Chili           42-03.75     12.89m   5   
  5 Danny Vay                 12 Hilton                41-08.00     12.70m   4   
  6 Marcus McFadden           11 Gates-Chili           41-06.00     12.64m   3   
  7 Kobe Lewis                12 Rush-Henriet          41-02.00     12.54m   2   
  8 Lucas Bechtold            12 Webster Thom          40-11.75     12.49m   1   
  9 Neaque Hatami             10 Penfield              40-06.00     12.34m 
 10 Chris Day                 12 Brighton              40-04.25     12.29m 
 11 Caleb Carey               10 Greece Olymp          40-03.75     12.28m 
 12 Eric Lewis                12 Churchville-          40-02.00     12.24m 
 13 Sebastian Szafranski      11 Pittsford Su          40-01.50     12.23m 
 14 Carlos Rivera             12 Gates-Chili           40-01.25     12.22m 
 15 Savion Joyles             11 Gates-Chili           39-11.50     12.17m 
 16 Edwards Kemedjio          11 Webster Schr          39-05.00     12.01m 
 17 Michael Bayley            11 Victor Centr          38-11.75     11.88m 
 18 D'Andre Hunter            10 Greece Arcad          38-07.00     11.76m 
 19 LeVonte Smith             12 Rush-Henriet          37-06.75     11.44m 
 20 Nick Leary                11 Spencerport           37-04.75     11.39m 
 21 Andre Williams            12 Irondequoit           36-11.50     11.26m 
 22 Clayton Sims              12 Brockport             36-09.75     11.22m 
 23 Joey Gefell               10 Batavia               35-10.25     10.92m 
 24 Joey Detmer               11 Pittsford Me          34-11.25     10.64m 
 25 Johnny Martone             9 Spencerport           34-01.50     10.40m 
 -- Marcus Delgaizo           12 Greece Arcad              FOUL            
 
Boys Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Anthony Ray               12 Batavia               59-09.50     18.22m  10   
  2 Andrew Palermo            12 Spencerport           52-04.00     15.95m   8   
  3 Jake McPherson            12 Rush-Henriet          51-08.50     15.76m   6   
  4 Alex Tian                 12 Brighton              45-03.00     13.79m   5   
  5 Jaheim Smith              11 Batavia               44-09.50     13.65m   4   
  6 Joshua VanDeMark          12 Brockport             44-04.50     13.52m   3   
  7 Greg Cole-Allen           11 Victor Centr          44-02.75     13.48m   2   
  8 Jayson Gray               12 Rush-Henriet          43-02.00     13.15m   1   
  9 Alex Rood                 10 Batavia               43-01.50     13.14m 
 10 Keaton Suhr               11 East Irondeq          42-02.00     12.85m 
 11 Michael Kelly             11 Pittsford Me          41-05.00     12.62m 
 12 Matt Volkman-Lien         10 Honeoye Fall          40-11.00     12.47m 
 13 Mitchell Makowski         12 Webster Thom          39-07.00     12.06m 
 13 Tino Zinni                12 Batavia               39-07.00     12.06m 
 15 Tim Coene                 11 Webster Thom          39-05.00     12.01m 
 16 Daniel Davis              10 Brockport             38-02.50     11.64m 
 17 DJ Mathis                 12 Rush-Henriet          38-02.00     11.63m 
 18 Josh Wallace              12 Rush-Henriet          37-11.50     11.56m 
 19 Evan Bartz                11 Batavia               37-10.50     11.54m 
 20 Fred Finter               12 Penfield              37-08.50     11.49m 
 21 Sean Smith                 9 Webster Thom          37-06.00     11.43m 
 22 Robert Folts              10 Webster Thom          37-01.00     11.30m 
 23 Gunner Lattimore           9 East Irondeq          36-08.00     11.17m 
 24 Dean West                 12 Fairport              36-06.75     11.14m 
 25 Luke Maltese              12 Batavia               35-11.00     10.94m 
 26 Seth Bartkoski            12 Victor Centr          35-09.00     10.89m 
 27 James McDonough           11 Rush-Henriet          35-08.00     10.87m 
 28 Joe Abreu                 11 Victor Centr          35-06.00     10.82m 
 29 Daniel Polaikis            9 Greece Arcad          35-05.50     10.80m 
 30 Nate Grey                 10 Honeoye Fall          35-05.00     10.79m 
 31 Jordan Maggard            12 Brockport             35-03.00     10.74m 
 31 Nathan Farnham            11 Penfield              35-03.00     10.74m 
 33 James Knapp                9 Victor Centr          34-09.75     10.61m 
 34 Hassan Abdi               11 Rush-Henriet          34-08.50     10.57m 
 35 Demar Osbourne            10 Fairport              34-07.50     10.55m 
 36 Travis Nau                11 Webster Thom          34-06.00     10.51m 
 37 Sean Clarke               10 Penfield              33-11.50     10.35m 
 38 Andres Maldonado          11 Greece Athen          33-06.00     10.21m 
 39 Nick Scammell             12 Canandaigua           33-04.50     10.17m 
 40 Ricky Renno               12 Greece Arcad          33-03.00     10.13m 
 41 Sam Dzus                  10 Spencerport           32-04.50      9.86m 
 
Boys Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Anthony Ray               12 Batavia                 164-04     50.08m  10   
  2 Jake McPherson            12 Rush-Henriet            156-10     47.80m   8   
  3 Andrew Palermo            12 Spencerport             147-10     45.05m   6   
  4 Alex Tian                 12 Brighton                139-05     42.49m   5   
  5 Sean Smith                 9 Webster Thom            129-06     39.47m   4   
  6 Mitchell Makowski         12 Webster Thom            125-11     38.37m   3   
  7 Gunner Lattimore           9 East Irondeq            123-08     37.69m   2   
  8 Jayson Gray               12 Rush-Henriet            122-03     37.26m   1   
  9 Matt Volkman-Lien         10 Honeoye Fall            118-11     36.24m 
 10 Hassan Abdi               11 Rush-Henriet            117-01     35.68m 
 11 Tim Coene                 11 Webster Thom            116-10     35.61m 
 12 Joshua VanDeMark          12 Brockport               116-00     35.35m 
 13 Wyclef Love               12 Gates-Chili             115-04     35.15m 
 14 Nathan Farnham            11 Penfield                115-03     35.12m 
 15 Nate Grey                 10 Honeoye Fall            113-10     34.69m 
 16 Evan Bartz                11 Batavia                 112-05     34.26m 
 17 Tommy Wyant               12 Webster Schr            111-04     33.93m 
 18 Matt Grover               11 Batavia                 111-00     33.83m 
 19 Andres Maldonado          11 Greece Athen            108-06     33.07m 
 20 Tino Zinni                12 Batavia                 108-02     32.96m 
 20 Cam White                 10 Batavia                 108-02     32.96m 
 22 Greg Cole-Allen           11 Victor Centr            103-11     31.67m 
 23 Sam Dzus                  10 Spencerport             103-07     31.57m 
 24 Jacob Dedie               12 Churchville-            102-00     31.08m 
 25 Nick Scammell             12 Canandaigua              97-11     29.84m 
 26 Jacques Follette          12 Penfield                 97-05     29.69m 
 27 Ricky Renno               12 Greece Arcad             97-00     29.56m 
 28 Jordan Maggard            12 Brockport                90-07     27.60m 
 29 Garrett Hughes            12 Greece Arcad             89-03     27.20m 
 30 Demar Osbourne            10 Fairport                 84-10     25.85m 
 
Outdoor Pentathlon: #5 Boys 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Peter Breen               11 Rush-Henriet           4:34.68     714
  2 Sinan Ersan               12 Webster Schr           4:53.04     600
  3 Wyatt Gaus                10 Batavia                4:55.83     584
  4 Ayden Dowd-Devay          10 Batavia                5:00.65     556
  5 Ivan Farmiga              10 Pittsford Su           5:08.16     514
  6 Gabe Lind                 11 Victor Centr           5:10.31     502
  7 Conor O'Toole             11 Penfield               5:20.06     450
  8 Daemon Konieczny          10 Batavia                5:27.88     410
  9 Cyrus Clinkscale          10 Rush-Henriet           5:31.71     391
 10 Peter Anderson             9 Pittsford Me           5:33.48     382
 11 Tyler Clay                 9 Rush-Henriet           5:35.27     374
 12 Sebastian Osbourne        12 Fairport               5:35.55     372
 13 Jaqui White               10 Rush-Henriet           5:42.19     341
 14 Calvin Finger              9 Gates-Chili            5:44.54     331
 15 James Gould               11 Pittsford Me           6:02.90     252
 
Outdoor Pentathlon: #1 Boys 110 Meter Hurdles Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sinan Ersan               12 Webster Schr             16.38   2    691
  2 Gabe Lind                 11 Victor Centr             17.95   2    529
  3 Peter Anderson             9 Pittsford Me             18.47   2    480
  4 Peter Breen               11 Rush-Henriet             18.66   3    463
  5 Ayden Dowd-Devay          10 Batavia                  18.83   2    447
  6 Cyrus Clinkscale          10 Rush-Henriet             19.05   3    428
  7 Ivan Farmiga              10 Pittsford Su             19.10   3    424
  8 Sebastian Osbourne        12 Fairport                 19.31   3    406
  9 Calvin Finger              9 Gates-Chili              19.49   1    391
 10 Daemon Konieczny          10 Batavia                  19.70   3    373
 11 Tyler Clay                 9 Rush-Henriet             19.75   2    369
 12 James Gould               11 Pittsford Me             20.67   1    298
 13 Conor O'Toole             11 Penfield                 21.43   1    245
 14 Jaqui White               10 Rush-Henriet             21.97   2    210
 15 Wyatt Gaus                10 Batavia                  22.70   1    167
 
Outdoor Pentathlon: #2 Boys High Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sinan Ersan               12 Webster Schr             1.79m    5-10.50    619
  2 Calvin Finger              9 Gates-Chili              1.69m    5-06.50    536
  3 Sebastian Osbourne        12 Fairport                 1.64m    5-04.50    496
  3 Jaqui White               10 Rush-Henriet             1.64m    5-04.50    496
  5 Gabe Lind                 11 Victor Centr             1.59m    5-02.50    457
  5 Peter Breen               11 Rush-Henriet             1.59m    5-02.50    457
  5 Daemon Konieczny          10 Batavia                  1.59m    5-02.50    457
  8 Cyrus Clinkscale          10 Rush-Henriet             1.49m    4-10.50    381
  8 Ayden Dowd-Devay          10 Batavia                  1.49m    4-10.50    381
 10 Conor O'Toole             11 Penfield                 1.44m    4-08.75    345
 10 James Gould               11 Pittsford Me             1.44m    4-08.75    345
 12 Wyatt Gaus                10 Batavia                  1.42m    4-07.75    331
 12 Ivan Farmiga              10 Pittsford Su             1.42m    4-07.75    331
 14 Tyler Clay                 9 Rush-Henriet             1.39m    4-06.75    310
 -- Peter Anderson             9 Pittsford Me                NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Boys Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sinan Ersan               12 Webster Schr             5.98m   19-07.50    582
  2 Calvin Finger              9 Gates-Chili              5.92m   19-05.25    569
  3 Gabe Lind                 11 Victor Centr             5.49m   18-00.25    479
  4 Peter Breen               11 Rush-Henriet             5.42m   17-09.50    465
  5 Daemon Konieczny          10 Batavia                  5.37m   17-07.50    455
  6 Peter Anderson             9 Pittsford Me             5.30m   17-04.75    441
  6 Sebastian Osbourne        12 Fairport                 5.30m   17-04.75    441
  8 Conor O'Toole             11 Penfield                 5.27m   17-03.50    435
  9 Wyatt Gaus                10 Batavia                  5.17m   16-11.50    415
 10 James Gould               11 Pittsford Me             5.15m   16-10.75    411
 11 Ivan Farmiga              10 Pittsford Su             5.10m   16-08.75    402
 12 Tyler Clay                 9 Rush-Henriet             4.97m   16-03.75    377
 13 Ayden Dowd-Devay          10 Batavia                  4.83m   15-10.25    350
 14 Cyrus Clinkscale          10 Rush-Henriet             4.82m   15-09.75    348
 15 Jaqui White               10 Rush-Henriet             4.61m   15-01.50    310
 
Outdoor Pentathlon: #3 Boys Shot Put Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Ivan Farmiga              10 Pittsford Su            10.35m   33-11.50    507
  2 Gabe Lind                 11 Victor Centr             9.76m   32-00.25    471
  3 Sebastian Osbourne        12 Fairport                 9.50m   31-02.00    456
  4 Sinan Ersan               12 Webster Schr             9.43m   30-11.25    451
  5 Ayden Dowd-Devay          10 Batavia                  9.33m   30-07.50    445
  6 James Gould               11 Pittsford Me             9.05m   29-08.25    429
  7 Peter Breen               11 Rush-Henriet             8.65m   28-04.50    405
  8 Daemon Konieczny          10 Batavia                  8.59m   28-02.25    401
  9 Conor O'Toole             11 Penfield                 8.42m   27-07.50    391
 10 Peter Anderson             9 Pittsford Me             7.92m   26-00.00    362
 11 Calvin Finger              9 Gates-Chili              7.74m   25-04.75    351
 12 Cyrus Clinkscale          10 Rush-Henriet             7.44m   24-05.00    333
 13 Tyler Clay                 9 Rush-Henriet             7.07m   23-02.50    311
 14 Wyatt Gaus                10 Batavia                  7.01m   23-00.00    308
 15 Jaqui White               10 Rush-Henriet             6.93m   22-09.00    303
 
Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sinan Ersan               12 Webster Schr              2943   10   
  2 Peter Breen               11 Rush-Henriet              2504    8   
  3 Gabe Lind                 11 Victor Centr              2438    6   
  4 Ayden Dowd-Devay          10 Batavia                   2179    5   
  5 Calvin Finger              9 Gates-Chili               2178    3.50
  5 Ivan Farmiga              10 Pittsford Su              2178    3.50
  7 Sebastian Osbourne        12 Fairport                  2171    2   
  8 Daemon Konieczny          10 Batavia                   2096    1   
  9 Cyrus Clinkscale          10 Rush-Henriet              1881  
 10 Conor O'Toole             11 Penfield                  1866  
 11 Wyatt Gaus                10 Batavia                   1805  
 12 Tyler Clay                 9 Rush-Henriet              1741  
 13 James Gould               11 Pittsford Me              1735  
 14 Peter Anderson             9 Pittsford Me              1665  
 15 Jaqui White               10 Rush-Henriet              1660  
 
Mixed 1600 Meter Race Walk non-scoring
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jonah Cuestas             M9 Penfield               8:05.90  
  2 Kyra Pellegrino           W7 Gates-Chili            9:13.48  
  3 Kateryna Fetsyak         W11 Rush-Henriet           9:27.96  
  4 Allison Goodman          W10 Rush-Henriet           9:41.94  
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             172.33     2) Fairport                   48   
    3) Penfield                    45        4) Hilton                     41   
    5) Honeoye Falls-Lima          38        6) Pittsford Mendon           36   
    7) Brighton                    34        8) Webster Schroeder          33   
    9) Greece Athena               30       10) Churchville-Chili          28   
   11) Irondequoit                 26       11) Canandaigua                26   
   11) Pittsford Sutherland        26       14) Gates-Chili                24   
   15) Webster Thomas              23       16) Spencerport                22.50
   17) East Irondequoit            19       18) Greece Olympia             18   
   19) Batavia                     14.83    20) Brockport                  12   
   21) Greece Odyssey              11       22) Victor Central             10.33
   23) Greece Arcadia               3                                           
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Rush-Henrietta             104        2) Gates-Chili                86.50
    3) Victor Central              78        4) Penfield                   60.50
    5) Batavia                     53        6) Brockport                  49   
    7) Webster Schroeder           48.50     8) Fairport                   42.50
    9) Webster Thomas              34       10) Churchville-Chili          24   
   11) Irondequoit                 23       12) Spencerport                20   
   13) Greece Olympia              18       14) Pittsford Mendon           17   
   14) Pittsford Sutherland        17       16) Greece Arcadia             16   
   17) Honeoye Falls-Lima          14       18) Brighton                   11   
   19) Canandaigua                 10       20) Greece Athena               8   
   21) Hilton                       4       22) East Irondequoit            3