Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/6/2018 10:30 PM
                        LeRoy Modified Invit - 5/5/2018                        
                                 LeRoy Stadium                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Benware, Megan               LeRoy                    13.94   3  10   
  2 Thomas-Guzman, Alyssa        Northstar Ch             14.24   3   8   
  3 Sumeriski, Natalie           Letchworth               14.44   3   6   
  4 Stempien, Emmaleigh          Penn Yan                 14.84   2   5   
  5 Fisher, Leah                 Perry Centra             15.44   3   4   
  6 Westfall, Brooke             Perry Centra             15.54   3   3   
  7 Lyness, Brittany             LeRoy                    15.64   2   2   
  8 Higgins, Doreace             Batavia                  15.94   2   1   
  9 Dawkins, Lydia               Northstar Ch             16.44   2 
 10 Balon, Elizabeth             Attica                   16.64   2 
 11 Martin, Amaya                Warsaw                   16.84   1 
 12 Constable, Lindsay           Letchworth               17.14   2 
 13 Cartwright, Peyton           Warsaw                   17.84   1 
 13 Will, Julia                  Byron-Bergen             17.84   1 
 15 Shuskey, Mckenna             Byron-Bergen             18.94   4 
 16 Yonts, Natalie               Penn Yan                 19.64   1 
 -- Seeley, FayEllen             Campbell-Sav                NT   1 
 -- Clark, Anya                  Attica                      NT   1 
 -- Canfeild, Hailey             Byron-Bergen                NT   4 
 -- Baker, Jenicka               Batavia                     NT   3 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Colby, Aurelia               Batavia                  30.74   3  10   
  2 Monroe, Sydney               Northstar Ch             30.94   3   8   
  3 Miller, Lily                 Batavia                  32.74   3   5.50
  3 Wells, Camdyn                Attica                   32.74   2   5.50
  5 Lambert, Gwen                LeRoy                    32.84   3   4   
  6 Berwaldt, Grace              Letchworth               33.04   3   3   
  7 Howard, Taylor               Warsaw                   33.34   2   2   
  8 Morin, Jordan                Letchworth               33.64   2   1   
  9 McLaughlin, Emma             Perry Centra             34.04   2 
 10 Brydges, Ella                LeRoy                    35.64   1 
 11 walker, lily                 Byron-Bergen             36.54   1 
 12 Weber, Jessilynn             Warsaw                   36.94   1 
 13 Dickinson, Ella              Attica                   37.84   2 
 14 Young, Nadine                Northstar Ch             38.64   3 
 15 Smith, Sophia                Penn Yan                 40.14   1 
 -- Lafave, Savannah             Penn Yan                    NT   2 
 -- Dick, Christine              Campbell-Sav                NT   1 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tangeman, Emma               Warsaw                 1:08.14   3  10   
  2 Thomas-Guzman, Ava           Northstar Ch           1:11.94   3   8   
  3 Koukides, Peyton             LeRoy                  1:12.24   3   6   
  4 Valentine, Allison           Letchworth             1:14.84   2   5   
  5 Miller, Lily                 Batavia                1:15.14   3   4   
  6 Buckley, Kaitlin             Perry Centra           1:15.94   3   3   
  7 Rzepka, Rily                 Attica                 1:18.44   1   2   
  8 Berwaldt, Grace              Letchworth             1:18.94   3   1   
  9 Schmidt, Ruby                LeRoy                  1:24.14   2 
 -- Phelps, McKenna              Attica                      NT   2 
 -- Yonts, Natalie               Penn Yan                    NT   1 
 -- Lafave, Savannah             Penn Yan                    NT   2 
 -- Dick, Christine              Campbell-Sav                NT   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Adrianna              Letchworth             3:01.44   10   
  2 Wilkins, Claire              Letchworth             3:11.14    8   
  3 West, Lauren                 Perry Centra           3:16.84    6   
  4 Monagan, Tara                LeRoy                  3:28.14    5   
  5 Hopkins, Violet              Penn Yan               3:43.64    4   
 -- Smith, Sophia                Penn Yan                    NT  
 
Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kwiecien, Brooke             Perry Centra           5:00.64   10   
  2 Higgins, Makaylah            Warsaw                 5:57.84    8   
  3 Totten, Ashley               LeRoy                  6:09.04    6   
  4 West, Lauren                 Perry Centra           6:42.14    5   
 
Girls 55 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Condidorio, Bella            LeRoy                     9.64   2  10   
  2 Hubbard, Chloe               Warsaw                   10.94   2   8   
  3 Heim, Mattie                 Warsaw                   11.44   2   6   
  4 Coniber, Madison             LeRoy                    11.74   2   5   
  5 streeter, alana              Byron-Bergen             12.04   1   4   
  6 Valentine, Allison           Letchworth               12.14   2   3   
  7 Constable, Lindsay           Letchworth               12.54   2   2   
  8 McCarthy, Hailey             Perry Centra             13.04   1   1   
  9 Swyers, Izzy                 Perry Centra             13.44   1 
 -- Davis, Kaylee                Penn Yan                    NT   1 
 
Girls 200 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rinker, Megan                LeRoy                    36.94   1  10   
  2 Peters, Elizabeth            Attica                   39.34   1   8   
  3 Wesp, Alyse                  Northstar Ch             39.44   1   6   
  4 streeter, alana              Byron-Bergen             39.64   2   5   
  5 Cone, Lydia                  LeRoy                    39.74   1   4   
  6 Wells, Camdyn                Attica                   40.34   1   3   
 -- Seeley, FayEllen             Campbell-Sav                NT   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 LeRoy  'B'                                            59.64   2  10   
  2 Warsaw  'A'                                         1:00.64   2   8   
  3 Batavia  'B'                                        1:02.24   2   6   
  4 Letchworth  'A'                                     1:05.14   2   5   
  5 LeRoy  'A'                                          1:05.44   1   4   
  6 Perry Central  'A'                                  1:06.14   1   3   
  7 Attica  'A'                                         1:13.94   1   2   
 -- Batavia  'A'                                             NT   2 
 
Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 LeRoy  'B'                                          2:04.44   10   
  2 Batavia  'A'                                        2:19.34    8   
  3 LeRoy  'A'                                          2:21.14    6   
  4 Northstar Christian  'A'                            2:21.44    5   
 -- Penn Yan  'A'                                            NT  
 
Girls 1600 Sprint Medley 8-2-2-4
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Warsaw  'A'                                         5:05.94   10   
  2 LeRoy  'A'                                          5:08.84    8   
  3 Batavia  'A'                                        5:21.54    6   
  4 Attica  'A'                                         5:25.64    5   
  5 Northstar Christian  'A'                            5:27.74    4   
  6 Penn Yan  'A'                                       5:37.64    3   
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Talley, Isabelle             Letchworth             3-10.00   10   
  2 Clark, Anya                  Attica                 3-08.00    8   
  3 Valentine, Allison           Letchworth             3-06.00    6   
 -- Dickinson, Ella              Attica                      NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Grant, Makenna               LeRoy                 12-11.50   10   
  2 Grant, Makela                LeRoy                 12-06.50    8   
  3 Quinones Santiago, Melan     Batavia               12-00.50    6   
  4 Keefer, Kourtney             Warsaw                11-02.75    5   
  5 Wilkins, Claire              Letchworth            10-07.00    4   
  6 Balon, Elizabeth             Attica                10-03.75    3   
  7 Kwiecien, Brooke             Perry Centra          10-03.25    2   
  8 walker, lily                 Byron-Bergen          10-00.50    1   
  9 Russell, Lauren              Warsaw                10-00.00  
 10 Fisher, Leah                 Perry Centra           9-11.75  
 11 Miller, Lily                 Batavia                9-09.00  
 12 Berwaldt, Grace              Letchworth             9-06.50  
 13 Phelps, McKenna              Attica                 9-06.25  
 -- streeter, alana              Byron-Bergen                ND  
 -- Stempien, Emmaleigh          Penn Yan                    ND  
 -- Lafave, Savannah             Penn Yan                    ND  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Adrianna              Letchworth            25-08.00   10   
  2 Wick, Carly                  Warsaw                25-06.50    8   
  3 Martin, Amaya                Warsaw                23-02.00    6   
  4 Schmidt, Ruby                LeRoy                 23-00.00    5   
  5 Morin, Jordan                Letchworth            22-09.00    4   
  6 Mayeu, Kayleigh              Batavia               22-02.50    3   
  7 Monagan, Tara                LeRoy                 17-10.50    2   
 -- Hopkins, Violet              Penn Yan                    ND  
 -- Baker, Jenicka               Batavia                     ND  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lambert, Gwen                LeRoy                 24-02.00   10   
  2 Westfall, Brooke             Perry Centra          23-01.00    8   
  3 DeGroff, Hailey              Warsaw                19-10.00    6   
  4 Rios, Rayna                  Penn Yan              18-10.00    5   
  5 Traxler, Alexis              Warsaw                18-06.00    4   
  6 Bush, Rylee                  Perry Centra          17-07.00    3   
  7 best, Rachel                 Byron-Bergen          17-05.00    2   
  8 Sumeriski, Natalie           Letchworth            16-11.00    1   
  9 Conlin, Isabel               Attica                16-05.00  
 10 Conrad, Erika                Attica                15-04.00  
 11 Slivinski, Gabrielle         LeRoy                 12-08.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Willard, Kendra              Perry Centra             65-01   10   
  2 best, Rachel                 Byron-Bergen             60-11    8   
  3 Rios, Rayna                  Penn Yan                 54-03    6   
  4 Andrews, Sarah               Letchworth               53-00    5   
  5 Bush, Rylee                  Perry Centra             52-01    4   
  6 Keech, Maddilynn             Letchworth               49-06    3   
  7 DeGroff, Hailey              Warsaw                   48-02    2   
  8 Conrad, Erika                Attica                   47-01    1   
  9 Traxler, Alexis              Warsaw                   42-03  
 10 Conlin, Isabel               Attica                   38-04  
 11 Beckler, Hollie              LeRoy                    36-05  
 12 Canfeild, Hailey             Byron-Bergen             31-09  
 13 Brydges, Ella                LeRoy                    28-03  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Richardson, Jamison          Batavia                  12.24   3  10   
  2 Cummings, Evan               Batavia                  13.14   3   8   
  3 Rosenberry, Kai              Northstar Ch             13.84   3   6   
  4 Amey, Jacob                  Attica                   14.14   2   5   
  5 Wright, Connor               LeRoy                    14.44   2   4   
  6 Dowell, Parker               LeRoy                    14.84   3   3   
  7 Ballinger, Tyler             Letchworth               14.94   3   2   
  8 Tisdale, Devin               Letchworth               15.24   3   1   
  9 Dressler, Kendan             Byron-Bergen             15.64   1 
 10 Romero, Kyl                  Warsaw                   16.14   2 
 11 VanHousen, Jordon            Campbell-Sav             16.34   2 
 11 Abidhananthar, John          Campbell-Sav             16.34   1 
 13 Hall, Noel                   Northstar Ch             16.84   2 
 14 Meyers, Hunter               Attica                   18.64   1 
 15 Gauthier, Aiden              Warsaw                   25.24   1 
 -- Tarlton, Aaron               Perry Centra                NT   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mesollela, Sean              Northstar Ch             28.94   3  10   
  2 Cook, Maverick               Batavia                  30.84   3   7   
  2 Haller, Christian            Byron-Bergen             30.84   1   7   
  4 Thigpen, Tyrone              Batavia                  31.94   3   5   
  5 Kahl, Gaberiel               Warsaw                   34.14   3   4   
  6 Bunch, Jacob                 Warsaw                   35.54   2   3   
  7 Dowell, Alex                 LeRoy                    36.04   2   2   
  8 VanHousen, Jordon            Campbell-Sav             36.54   1   1   
  9 Schreiber, Connor            Perry Centra             36.94   3 
 10 Castner, Roark               Penn Yan                 39.34   3 
 -- Tarlton, Aaron               Perry Centra                NT   1 
 -- Amey, Jacob                  Attica                      NT   2 
 -- Hefner, Ian                  Campbell-Sav                NT   1 
 -- Lewis, Zachary               Penn Yan                    NT   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Canale, Nathan               Batavia                1:07.84   2  10   
  2 Martin, Derrick              Northstar Ch           1:11.04   2   8   
  3 Sawdey, Jacob                Warsaw                 1:11.44   2   6   
  4 Yauchzee, Nathan             LeRoy                  1:18.44   2   5   
  5 Bunch, Jacob                 Warsaw                 1:19.74   1   4   
  6 Pickard, Jack                Batavia                1:22.04   1   3   
  7 Schoonover, Aidan            Attica                 1:23.74   1   2   
 -- Hinckley, Dakota             Perry Centra                NT   2 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Biggins, Austin              LeRoy                  2:57.34   10   
  2 Houghton, Ethan              Attica                 3:04.74    8   
  3 Hargrave, Greg               Campbell-Sav           3:24.24    6   
  4 Johnston, Sage               Byron-Bergen           3:25.34    5   
  5 Dowell, Alex                 LeRoy                  3:30.34    4   
  6 Wolcott, Eddie               Perry Centra           3:32.44    3   
  7 Lewis, Zachary               Penn Yan               3:36.24    2   
 
Boys 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harloff, Cody                Batavia                5:29.94   10   
  2 Havens, Carter               Batavia                5:43.64    8   
  3 McKenzie, Maveric            LeRoy                  6:02.54    6   
  4 Washburn, Ethan              Letchworth             6:12.24    5   
  5 Johnston, Sage               Byron-Bergen           6:35.64    4   
 -- Hinckley, Dakota             Perry Centra                NT  
 -- Castner, Roark               Penn Yan                    NT  
 
Boys 55 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Breslin, Joseph              Warsaw                   10.24   2  10   
  2 Sherwood, Evan               LeRoy                    10.44   2   8   
  3 Armstrong, Ifran             Batavia                  10.84   2   6   
  4 Tisdale, Devin               Letchworth               11.44   2   5   
  5 carlson, cameron             Byron-Bergen             12.04   1   4   
  6 Washburn, Ethan              Letchworth               12.44   1   3   
  7 Grisewood, Reese             Warsaw                   12.74   1   2   
  8 calahan, caleb               Byron-Bergen             13.64   1   1   
  9 Schreiber, Connor            Perry Centra             13.84   1 
 
Boys 200 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 El-Amin, Rayshad             Batavia                  31.54   10   
  2 Vazquez, Fabian              Batavia                  32.54    8   
  3 Sherwood, Evan               LeRoy                    35.34    6   
  4 Hargrave, Greg               Campbell-Sav             38.44    5   
  5 Biggins, Austin              LeRoy                    40.84    4   
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Batavia  'A'                                          50.74   10   
  2 Batavia  'B'                                          56.44    8   
  3 Warsaw  'A'                                         1:01.84    6   
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Batavia  'A'                                        2:04.44   10   
  2 Batavia  'B'                                        2:13.94    8   
  3 Attica  'A'                                         2:19.94    6   
 
Boys 1600 Sprint Medley 8-2-2-4
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Batavia  'A'                                        4:33.54   10   
  2 LeRoy  'A'                                          4:51.74    8   
  3 Northstar Christian  'A'                            4:52.24    6   
  4 Batavia  'B'                                        4:56.04    5   
  5 Attica  'A'                                         4:58.94    4   
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Richardson, Jamison          Batavia                4-08.00   10   
  2 Pask-Richardson, Mekhi       Batavia                4-02.00    8   
  3 Brewer, Benjamyn             Warsaw                 4-00.00    6   
 -- Hargrave, Greg               Campbell-Sav                NH  
 -- VanHousen, Jordon            Campbell-Sav                NH  
 -- Grover, Patrick              Warsaw                      NH  
 -- Houghton, Ethan              Attica                      NH  
 -- Strzelec, Owen               Attica                      NH  
 -- Dressler, Kendan             Byron-Bergen                NH  
 -- Brown, Breydon               Letchworth                  NH  
 -- Sherwood, Evan               LeRoy                       NH  
 -- Ballinger, Tyler             Letchworth                  NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cummings, Evan               Batavia               15-04.00   10   
  2 Dunn, Colin                  Batavia               15-02.00    8   
  3 Wheeler, Noah                Attica                13-07.00    6   
  4 Nickerson, Landon            Warsaw                12-11.25    5   
  5 Martin, Derrick              Northstar Ch          12-11.00    4   
  6 McKenzie, Maveric            LeRoy                 12-05.50    3   
  7 Biggins, Austin              LeRoy                 11-09.25    2   
  8 Piechowiak, Evan             Attica                11-05.50    1   
  9 Haller, Christian            Byron-Bergen          11-05.25  
 10 Ballinger, Tyler             Letchworth            11-04.50  
 11 Kahl, Gaberiel               Warsaw                11-01.00  
 12 carlson, cameron             Byron-Bergen          10-02.00  
 13 VanHousen, Jordon            Campbell-Sav          10-00.00  
 14 Washburn, Ethan              Letchworth             9-08.50  
 15 Wolcott, Eddie               Perry Centra           9-07.50  
 16 Abidhananthar, John          Campbell-Sav           9-05.25  
 -- Castner, Roark               Penn Yan                    ND  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Romero, Kyl                  Warsaw                30-10.00   10   
  2 Havens, Carter               Batavia               30-01.00    8   
  3 Crater, Lucas                Batavia               28-05.50    6   
  4 Abidhananthar, John          Campbell-Sav          22-09.00    5   
  5 Grisewood, Reese             Warsaw                21-07.50    4   
  6 Dowell, Alex                 LeRoy                 19-08.50    3   
 -- Hefner, Ian                  Campbell-Sav                ND  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fernandez, Austyn            Batavia               34-06.00   10   
  2 Wright, Connor               LeRoy                 29-03.00    8   
  3 abdella, corin               Byron-Bergen          27-01.00    6   
  4 Stores, Emmitt               Warsaw                27-00.00    5   
  5 Hammer, Abel                 Batavia               24-09.00    4   
  6 Meyers, Hunter               Attica                24-03.00    3   
  7 Baker, Ty                    Attica                22-00.00    2   
  8 Olander, Matt                Byron-Bergen          19-11.00    1   
  9 Beyer, Ethan                 Warsaw                15-10.00  
 10 Lewis, Zachary               Penn Yan              14-01.00  
 -- Miller, John                 Perry Centra                ND  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Auble, Matthew               Warsaw                  109-01   10   
  2 Hammer, Abel                 Batavia                  93-10    8   
  3 Amey, Jacob                  Attica                   81-00    6   
  4 abdella, corin               Byron-Bergen             76-02    5   
  5 Grover, Patrick              Warsaw                   69-05    4   
  6 Tisdale, Devin               Letchworth               65-05    3   
  7 Baker, Ty                    Attica                   47-10    2   
  8 Olander, Matt                Byron-Bergen             46-09    1   
  9 Lewis, Zachary               Penn Yan                 33-09  
 -- Miller, John                 Perry Centra                ND  
 -- Brown, Breydon               Letchworth                  ND  
 -- Fernandez, Austyn            Batavia                   FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) LeRoy                      135        2) Letchworth                 87   
    3) Warsaw                      83        4) Perry Central              62   
    5) Batavia                     49.50     6) Northstar Christian        39   
    7) Attica                      37.50     8) Penn Yan                   23   
    9) Byron-Bergen                20                                           
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Batavia                    208        2) Warsaw                     79   
    3) LeRoy                       76        4) Attica                     45   
    5) Byron-Bergen                34        5) Northstar Christian        34   
    7) Letchworth                  19        8) Campbell-Savona            17   
    9) Perry Central                3       10) Penn Yan                    2