Pete Glavin Upstate Series
                          Race 2 - Akron Falls Park
                               October 7, 2018

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                                   6K RUN
-------------------------------------------------------------------------
PLACE  NAME              TEAM     TIME   PLACE  NAME              TEAM     TIME
-------------------------------------------------------------------------
    1 Lee Berube         M  STO1 19:23.2 |    51 Marguerite Lim-Ara F  CHO1 24:46.4 
    2 Adam Pacheck       M  HNO1 19:36.5 |    52 Heather Webster    F  GVM1 24:47.1 
    3 Matthew Johnson    M  STO1 19:51.6 |    53 Justin Gabreski    M  CHS1 24:48.5 
    4 Chad Dunham        M  STO1 19:56.3 |    54 Annie Porter       F  STO1 24:53.6 
    5 Chip O'Hara        M  STO1 19:59.1 |    55 Amy Fakterowitz    F  CHV1 25:05.2 
    6 Chris Stogsdill    M  STO1 20:17.1 |    56 Paul Pulinski      M  CHV1 25:07.2 
    7 Dave Cook          M  STO1 20:38.6 |    57 Ronald Prabucki    M  CHV1 25:14.4 
    8 Joseph Moberg      M  CHO1 21:05.8 |    58 Greg Haberlau      M  APO1 25:19.2 
    9 Matt Pierce        M  GVO1 21:06.8 |    59 Kristin White      F  STM1 25:22.5 
   10 Mark Streb         M  RKO1 21:07.6 |    60 Paul Noe           M  CHV1 25:23.2 
   11 Brett Smith        M  RKO1 21:10.3 |    61 Patrick Thomas     M  APO1 25:46.9 
   12 Alex Farrell       M  CHO1 21:29.2 |    62 Ted Larison        M  STS1 25:52.0 
   13 Mikhail Kern       M  HNO1 21:36.8 |    63 Dan Sackett        M  RKO1 25:52.5 
   14 Mike Selig         M  CHM1 21:37.5 |    64 Cora Smith         F       25:54.9 
   15 Andrew Foxenberg   M  STO1 21:38.8 |    65 Jason Jenks        M  HNO1 25:57.7 
   16 Tim Rieth          M  GVM1 21:42.0 |    66 Lizzy Mahony       F  APO1 25:59.1 
   17 Tim Stahlnecker    M  APO1 21:51.3 |    67 Bob Swizdor        M  HNM1 26:04.0 
   18 Josh Harter        M  GVM1 22:00.0 |    68 Don Miller         M  APM1 26:07.2 
   19 Matthew Roberts    M  RKO1 22:14.5 |    69 Charlie Fay        M  HNS1 26:15.6 
   20 Joe Bright         M  STO1 22:19.2 |    70 Wayne Crandall     M  GVV1 26:18.2 
   21 Kevin Burke        M  CHM1 22:22.5 |    71 Karyl Sargent      F  STV1 26:18.9 
   22 Brian Lazzaro      M  HNM1 22:33.4 |    72 Keith Scott        M  GVV1 26:19.5 
   23 Adam Engst         M  HNM1 22:40.9 |    73 Jesse Koennecke    M  HNM1 26:20.1 
   24 Paul Snell         M  STO1 22:45.2 |    74 Jean-Luc Jannink   M  HNM1 26:27.8 
   25 Andrew Bucci       M  GVM1 22:49.9 |    75 Murphee Hayes      F  GVM1 26:29.7 
   26 Alex Colvin        M  HNM1 22:51.3 |    76 Jim Foster         M  STS1 26:30.7 
   27 Michael Gardella   M  GVV1 22:53.4 |    77 Rory Gumina        M  GVM1 26:43.5 
   28 Jim Salmeri        M  CHO1 22:59.5 |    78 David MacVittie    M  CHZ2 26:44.3 
   29 Theo Schaufer      M  GVM1 23:03.4 |    79 Elizabeth Randell  F  CHV1 27:06.0 
   30 Mike Nier          M  GVM1 23:06.2 |    80 John Austin        M  STZ2 27:10.3 
   31 Marcus Gage        M  RKO1 23:06.6 |    81 Adam Niziol        M  CHO1 27:19.3 
   32 Jennifer Boerner   F  CHO1 23:18.6 |    82 Christine Quennevi F  CHV1 27:21.2 
   33 Oliver Lindblom    M  GVO1 23:22.1 |    83 Curt Mancuso       M  CHV1 27:27.3 
   34 Kelsey Gratien     F  CHO1 23:25.4 |    84 Karl Granroth      M  HNO1 27:30.6 
   35 Bob Merritt        M  CHS1 23:28.1 |    85 Billie Hinds       F  STO1 27:32.9 
   36 Dave Bischoff      M  GVV1 23:39.1 |    86 Dawn Lammert       F  STO1 27:36.8 
   37 Mark Rybinski      M  GVS1 23:44.8 |    87 Mitch Moore        M  GVS1 27:37.3 
   38 Donna Langerfeld   F  GVO1 23:52.7 |    88 Kevin Woodruff     M       27:38.9 
   39 Tim Riccardi       M  STS1 23:55.4 |    89 Jorge Ramirez      M  HNS1 27:39.7 
   40 Jim Price          M  CHM1 23:58.6 |    90 Kevin Vanboden     M  STV1 27:40.4 
   41 Matthew Dore       M  CHM1 24:02.7 |    91 Bob Giza           M  CHZ2 27:42.3 
   42 Amy Trabert        F  CHO1 24:03.5 |    92 Joe Zito           M  CHM1 27:43.2 
   43 Tom Mullins        M  HNM1 24:04.6 |    93 Melissa Senall     F  GVM1 27:47.1 
   44 Maura Tyrrell      F  CHO1 24:09.7 |    94 Robert Slebodnik   M  GVS1 27:47.5 
   45 Sam Legierski      M  CHS1 24:27.0 |    95 Gene Jensen        M  GVS3 27:51.3 
   46 Neal Coffey        M  STV1 24:28.8 |    96 Tim McMullen       M  GVZ2 27:52.7 
   47 Brian Cummins      M  STS1 24:29.9 |    97 Doug Wood          M  STZ2 27:57.3 
   48 Julie Berube       F  STO1 24:35.4 |    98 Maureen Bischoff   F  GVV1 28:12.1 
   49 Venelin Tchamov    M  GVV1 24:37.9 |    99 Philip Alesio      M  GVV1 28:13.7 
   50 Kevin Clinefelter  M  GVS1 24:41.3 |   100 Elliot Morana      M  CHO1 28:16.0 





                         Pete Glavin Upstate Series
                          Race 2 - Akron Falls Park
                               October 7, 2018

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                                   6K RUN
-------------------------------------------------------------------------
PLACE  NAME              TEAM     TIME   PLACE  NAME              TEAM     TIME
-------------------------------------------------------------------------
  101 Bonnie Lindblom    F  GVV1 28:18.4 |   146 Jeff Whiting       M  APO1 32:19.3 
  102 Emma Grzebnski     F  CHO2 28:18.7 |   147 Frank Ljutich      M  STM1 32:24.1 
  103 Doc Rappole        M  GVZ2 28:21.3 |   148 Jennifer Weinstein F  CHO2 32:34.3 
  104 Lindsay Rynders    F  RKO1 28:30.3 |   149 Dick Rybinski      M  STV1 32:35.6 
  105 Brandon Musso      M  APO1 28:35.1 |   150 Marie Davis        F  RKM1 32:41.8 
  106 Keith Yeates       M  GVS3 28:37.4 |   151 David Blake        M  GVS3 32:47.2 
  107 Wayne Mason        M  STZ2 28:38.2 |   152 Roger Salmons      M  GVS3 32:59.6 
  108 Debra Vertoske     F  CHM1 28:38.6 |   153 Sarah Ridenour     F  FLO1 33:13.9 
  109 Sandra Gregorich   F  FLV1 28:40.6 |   154 Patrick Riccardi   M  STV1 33:42.0 
  110 Linda Haas         F  CHM1 28:46.9 |   155 Tina Slater        F  FLO1 33:44.8 
  111 Rosemarie Nelson   F  STS1 28:53.8 |   156 Cindy Ingalls      F  GVS1 33:45.6 
  112 Mary Bushallow     F  STM1 28:58.0 |   157 Gail Marie Gilman  F  RKM1 33:48.9 
  113 Brian House        M  APM1 28:58.8 |   158 Bob Castleman      M  CHS3 33:54.8 
  114 Ashlie Roberts     F  RKO1 29:01.3 |   159 Nancy Moriarity    F  CHM1 33:57.2 
  115 Alex Brewer        F  CHO2 29:06.9 |   160 Martha Doody       F  RKM1 33:58.8 
  116 Jay Ferrimani      M  GVV1 29:17.1 |   161 John Dalziel       M  APM1 34:06.7 
  117 Ted Paget          M  CHZ2 29:18.6 |   162 Al Weaver          M  STV1 34:13.0 
  118 Susan Lopez        F  STO1 29:23.3 |   163 Tom Droz           M  CHV1 34:16.3 
  119 Kevin Nelson       M  HNO1 29:25.5 |   164 Patricia Ristow    F  FLO1 34:18.9 
  120 Kayla Slater       F  FLO1 29:30.6 |   165 Sam Spritzer       M  CHS3 34:21.0 
  121 Anthony Crilly     M  GVV1 29:33.8 |   166 Carl Franck        M  HNS1 34:23.7 
  122 Lorrie Tily        F  FLV1 29:35.7 |   167 Deb Bliss          F  FLS1 34:43.2 
  123 Kaleigh Ligoci     F  STO1 29:36.5 |   168 Karen Schoenhals   F       34:51.1 
  124 Sharon Moore       F  GVS1 29:41.0 |   169 Anne Shakespeare   F  FLS1 35:57.1 
  125 Jeff Gasper        M  APM1 29:46.3 |   170 Barbara Sauer      F  CHS1 36:13.7 
  126 Ed Theobald        M  STZ2 29:47.1 |   171 Kelly Logue        F  APO1 36:17.5 
  127 Mike Reif          M  GVZ2 29:50.9 |   172 Terry Robbins      M  RKO1 36:21.4 
  128 Kathy Wheeler      F  STM1 30:00.6 |   173 Kat Donhauser      F  CHZ2 36:28.6 
  129 Tonya Engst        F  FLV1 30:02.3 |   174 Jeanne Herrick     F  GVS1 36:37.6 
  130 Harvey Brice       M  CHM1 30:06.1 |   175 Gretchen Carney    F  CHS1 36:52.4 
  131 AnneMarie Gannon   F  CHM1 30:06.7 |   176 Jill Kaplan        F  CHS1 37:03.9 
  132 Maura Seitz        F  CHO2 30:11.3 |   177 Paul Pietraszewski M  CHU1 37:27.4 
  133 Ruth Yanai         F  STS1 30:19.4 |   178 Jackie Gibbs       F  APO1 37:31.3 
  134 Patti Ford         F  STS1 30:30.3 |   179 Ruth Sproul        F  FLS1 38:08.4 
  135 Kathy Reynolds     F  CHV1 30:40.0 |   180 Cyndi Sharp        F  APO1 38:21.4 
  136 Emma Wilson        F  CHO2 30:51.6 |   181 Dave Mullen        M  STV1 39:38.1 
  137 Colleen Magnussen  F  GVV1 31:13.4 |   182 Becky Thomas       F  APO1 39:55.9 
  138 Richard Meehan     M  RKO1 31:17.9 |   183 Connor Vanboden    M  STO2 41:16.0 
  139 David Keifer       M  HNS1 31:18.4 |   184 Grant Hennigar     M  CHU1 41:20.1 
  140 Frans De Waal      M  CHS3 31:24.1 |   185 Larry Ammon        M  CHU1 42:07.7 
  141 Daniel Townsend    M  APM1 31:25.2 |   186 Stephanie Krusch   F  GVO1 42:20.5 
  142 John Leamer        M  CHU1 31:26.4 |   187 Magnus Vanboden    M  STO2 43:53.9 
  143 David Schwan       M       31:34.2 |   188 Jane Leff          F  FLS1 45:45.0 
  144 Catherine Carroll  F  CHV1 31:36.4 |   189 Linda Neubauer     F  STV1 49:35.9 
  145 Sharon Ames        F  STV1 31:56.6 |   190 Marc Ankerud       M       50:02.3