Licensed to Wellsville
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/28/2019 10:28 AM
                     Ferd Stenta Invitational - 4/26/2019                      
                                Bath-Haverling                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Finley Edmonds            12 Trumansburg              13.28   5 
  2 Brooke Hessel             12 Letchworth               13.34   5 
  3 Amanda Simpson             9 Notre Dame -             13.85   4 
  4 Jordyn Quackenbush        11 Wayland-Coho             13.97   5 
  5 Avery Libordi             10 Alfred-Almon             14.02   5 
  6 Natalie Sumeriski          8 Letchworth               14.08   3 
  6 Tayah Jackson             12 Addison                  14.08   5 
  8 Brooklyn Stisser           9 Wellsville               14.15   5 
  9 Payton Woodhouse          10 Addison                  14.18   4 
 10 Jonelle Flitcroft          9 Letchworth               14.21   3 
 11 Haley Dean                11 Watkins Glen             14.24   4 
 12 Sophia Herrick             8 Notre Dame -             14.31   4 
 13 Sara Badeau               11 Arkport/Cana             14.41   5 
 14 Alex Duclos               12 Wayland-Coho             14.47   4 
 15 Regan Karr                11 Arkport/Cana             14.54   4 
 16 Alyssa Dorrough            8 Wellsville               14.66   4 
 17 Mara Lowery               11 Addison                  14.68   3 
 18 Lorena Penha              12 Jasper-Troup             14.81   4 
 19 Sophie Beecher            10 Avoca/Pratts             14.91   3 
 19 Haylee Gerych              9 Bath-Haverli             14.91   3 
 21 Andrea McMahon            10 Alfred-Almon             14.96   2 
 22 Abby Grove                 9 Alfred-Almon             15.41   2 
 23 Michaela Cawley            9 Wellsville               15.68   2 
 24 Summer Deming             11 Bath-Haverli             15.85   3 
 25 Anna Dean-Prince           9 Arkport/Cana             15.88   2 
 26 Zoe Cornell                9 Jasper-Troup             16.09   3 
 27 Harlee Colyer              9 Jasper-Troup             16.15   1 
 28 Kassie Parulski           10 Campbell-Sav             16.41   2 
 29 Hope Gray                  9 Notre Dame -             16.75   2 
 30 Madison Spencer           12 Wayland-Coho             18.43   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Glenn Parker              10 Trumansburg              27.82   5 
  2 Meredith Czajkowski        8 Bath-Haverli             27.89   5 
  3 Avery Libordi             10 Alfred-Almon             29.32   5 
  4 Brooklyn Stisser           9 Wellsville               29.63   5 
  5 Jordyn Quackenbush        11 Wayland-Coho             29.97   5 
  5 Bethany Smith             12 Bath-Haverli             29.97   5 
  7 Natalie Sumeriski          8 Letchworth               30.35   5 
  8 Megan Bryan               12 Campbell-Sav             30.55   4 
  9 Kassandra Hendrickson     11 Addison                  30.57   4 
 10 Amanda Simpson             9 Notre Dame -             30.59   3 
 11 Kihara Gotshall           10 Addison                  30.83   4 
 12 Alyssa Dorrough            8 Wellsville               31.00   5 
 13 Krysta Windnagle          12 Addison                  31.38   4 
 14 Alex Duclos               12 Wayland-Coho             31.40   4 
 15 Gracie Lindmark            7 Bath-Haverli             31.43   2 
 16 Brianna Dake              12 Letchworth               31.65   3 
 17 Regan Karr                11 Arkport/Cana             31.86   4 
 18 Maureen Stuckey            8 Arkport/Cana             32.25   2 
 19 Destinee Sands            12 Letchworth               32.55   3 
 20 Lauren Crooker            11 Campbell-Sav             32.77   2 
 21 Alexis Jordan              8 Wayland-Coho             32.79   3 
 22 Rylie Osgood               9 Bolivar-Rich             33.43   1 
 23 Abby Grove                 9 Alfred-Almon             33.51   3 
 24 Katy Elliott              12 Alfred-Almon             34.20   2 
 25 Katelyn Smith             10 Arkport/Cana             34.32   2 
 26 Jacie Beebe               10 Campbell-Sav             34.46   1 
 27 Loralai Crawford          11 Wellsville               34.64   3 
 28 Paula Bazaco              10 Hammondsport             35.16   2 
 29 Harlee Colyer              9 Jasper-Troup             35.37   1 
 30 Erin Connolly              9 Notre Dame -             36.30   1 
 31 Rosa Hernandez             9 Avoca/Pratts             39.35   1 
 
Girls 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brooke Hessel             12 Letchworth             1:05.69   4 
  2 Ashley Page               12 Wayland-Coho           1:07.01   4 
  3 Kristen Oplinger          12 Notre Dame -           1:09.40   4 
  4 Brooklyn Stisser           9 Wellsville             1:09.84   4 
  5 Alyssa Lynde              12 Addison                1:10.22   4 
  6 Anika Doxtater            10 Trumansburg            1:11.21   1 
  7 Evelyn McKeough            9 Trumansburg            1:12.03   3 
  8 Megan Bryan               12 Campbell-Sav           1:14.27   3 
  9 Kambree Calkins           12 Bath-Haverli           1:14.40   3 
 10 Carina Kling               9 Wellsville             1:15.05   3 
 11 Ema Smith                 11 Addison                1:15.43   4 
 12 Mia Enders                10 Bath-Haverli           1:17.04   2 
 13 Hana Gill                  8 Letchworth             1:17.90   2 
 14 Jaylynn Mess               9 Wellsville             1:18.52   3 
 15 Paige Watkins             10 Jasper-Troup           1:20.72   2 
 16 Samantha McCormick         7 Alfred-Almon           1:20.81   3 
 17 Alaina Jones               8 Addison                1:21.88   3 
 18 Alexis Jordan              8 Wayland-Coho           1:21.92   3 
 19 Sara Hedges                9 Arkport/Cana           1:23.21   2 
 20 Rylie Osgood               9 Bolivar-Rich           1:23.46   2 
 21 Lauren Crooker            11 Campbell-Sav           1:26.13   2 
 22 Sydney Changose           10 Arkport/Cana           1:26.76   2 
 23 Ana Salom                 10 Hammondsport           1:26.97   1 
 24 Adrianna Smith             8 Letchworth             1:27.61   2 
 25 Kendall Allen              8 Wayland-Coho           1:36.15   1 
 26 Rosa Hernandez             9 Avoca/Pratts           1:36.47   1 
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alyssa Walker             11 Notre Dame -           2:24.79   2 
  2 Maeve Looney              10 Alfred-Almon           2:31.70   2 
  3 Maggie Hjortshøj          9 Trumansburg            2:45.18   2 
  4 Hanna Tormey              12 Alfred-Almon           2:46.26   2 
  5 Kathryn Groshner          10 Wayland-Coho           2:47.02   2 
  6 Victoria Franklin          8 Letchworth             2:48.66   2 
  7 Cynthia Covell            10 Wellsville             2:48.69   1 
  8 Maddie Wirth              11 Notre Dame -           2:50.32   2 
  9 Jenna Franklin             8 Arkport/Cana           2:51.93   2 
 10 Kai Sutterby              12 Watkins Glen           2:52.45   2 
 11 Lillian Dickson            9 Bath-Haverli           2:52.64   2 
 12 Mara Hoyt                 10 Letchworth             2:55.80   2 
 13 Naomi Haraty               9 Arkport/Cana           2:56.17   1 
 14 Mackenzie Kota            12 Wayland-Coho           3:00.70   2 
 15 Samantha McCormick         7 Alfred-Almon           3:04.15   1 
 16 Claire Wilkins             8 Letchworth             3:06.91   2 
 17 Claire Vallely            11 Trumansburg            3:09.36   1 
 18 Alexandra Welliver        10 Notre Dame -           3:11.62   1 
 19 Hannah Dunaway            10 Wellsville             3:12.47   1 
 20 Julia Payne               11 Arkport/Cana           3:16.94   1 
 21 Jordan Walters            11 Bath-Haverli           3:18.70   1 
 22 Kaelyn Crawford            9 Wellsville             3:27.28   1 
 23 Kaylana Reckzis            8 Watkins Glen           3:28.21   1 
 24 Kendall Allen              8 Wayland-Coho           3:35.06   1 
 25 Lacey Loucks               9 Avoca/Pratts           3:47.93   1 
 
Girls 1500 Meter Run Tony Versage
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alyssa Walker             11 Notre Dame -           5:07.76   2 
  2 Ginny Clifford            11 Trumansburg            5:31.14   2 
  3 Isabella Painter          11 Addison                5:43.99   2 
  4 Ana Mordvinova             8 Notre Dame -           5:45.39   2 
  5 Emily Costello             9 Wellsville             5:57.62   2 
  6 Aubrie Cole               11 Hammondsport           5:59.51   1 
  7 Kerrigan Driskell          8 Addison                5:59.71   2 
  8 Star Clark                 9 Alfred-Almon           6:01.50   2 
  9 Lauren Ross                7 Jasper-Troup           6:03.47   1 
 10 Breanna Carl               9 Watkins Glen           6:04.24   2 
 11 Lily Clark                 9 Alfred-Almon           6:09.56   2 
 12 Cynthia Covell            10 Wellsville             6:14.19   2 
 13 Mackenzie Kota            12 Wayland-Coho           6:28.05   2 
 14 Sam Brown                  8 Wayland-Coho           6:30.00   2 
 15 Paula Bazaco              10 Hammondsport           6:34.39   1 
 16 Claire Wilkins             8 Letchworth             6:43.66   1 
 17 Lillian Crane             10 Avoca/Pratts           6:44.43   1 
 18 Emily Greene               9 Letchworth             6:44.55   1 
 19 Morgan Cheney              9 Avoca/Pratts           6:51.37   1 
 20 Marlene Eckhart           12 Letchworth             7:10.52   1 
 21 Lacey Loucks               9 Avoca/Pratts           7:52.47   1 
 22 Blythe Van Ness            9 Trumansburg            7:54.68   1 
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexandra Cowley          10 Notre Dame -          12:02.16  
  2 Faith Skowvron             8 Addison               12:08.83  
  3 Emily Costello             9 Wellsville            12:34.32  
  4 Sarah Lyons                8 Addison               12:37.17  
  5 Kaitlyn Feely             11 Trumansburg           12:58.18  
  6 Aubrie Cole               11 Hammondsport          13:00.02  
  7 Cash Perry                 8 Jasper-Troup          13:07.46  
  8 Star Clark                 9 Alfred-Almon          13:14.11  
  9 Sarah Wilkie              12 Letchworth            13:42.44  
 10 Violet Zoner               9 Trumansburg           14:11.70  
 11 Sam Brown                  8 Wayland-Coho          14:21.62  
 12 Alyssa Pfeiffer           10 Letchworth            14:40.59  
 13 Lily Clark                 9 Alfred-Almon          15:12.76  
 14 Abby Gleason               9 Wayland-Coho          15:17.37  
 15 Faith Agnello             11 Alfred-Almon          15:19.49  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Autumn Essigmann          12 Jasper-Troup             17.97   4 
  2 Ashley Page               12 Wayland-Coho             18.16   4 
  3 Isabel Morse               9 Trumansburg              18.57   4 
  4 Hailey Chaney              9 Trumansburg              18.93   4 
  5 Emma Kinnicutt            11 Wellsville               18.96   4 
  6 Andrea McMahon            10 Alfred-Almon             19.51   4 
  7 Katie Lanpher             10 Letchworth               19.61   2 
  8 Jonelle Flitcroft          9 Letchworth               19.97   3 
  9 Bailey Walker             11 Bath-Haverli             20.15   4 
 10 Taryn Arnault             10 Arkport/Cana             20.24   3 
 11 Madison Bailey            12 Wellsville               20.31   4 
 12 Mackenzie Gillette        10 Notre Dame -             21.29   2 
 13 Gillian Oksinski           9 Bath-Haverli             21.36   1 
 14 Aiyana Cunningham          9 Addison                  21.47   3 
 15 Teah Garrison              8 Letchworth               21.67   2 
 16 Madison Sission            9 Bolivar-Rich             21.91   2 
 17 Jennifer Risley           12 Addison                  22.11   2 
 18 Mirra Robbers             10 Alfred-Almon             22.34   2 
 19 Haleigh Freiner-Mess      12 Arkport/Cana             22.41   3 
 20 Kailyn Anderson           10 Bath-Haverli             22.98   1 
 21 Isabel Sprague             9 Avoca/Pratts             24.78   1 
 22 Jada Derick                8 Avoca/Pratts             25.07   1 
 -- Samantha Quick            12 Alfred-Almon               DNF   3 
 -- Alexis Kinne              10 Arkport/Cana                DQ   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ashley Page               12 Wayland-Coho           1:12.77   3 
  2 Katie Lanpher             10 Letchworth             1:14.00   3 
  3 Zoe Balinsky              10 Alfred-Almon           1:15.22   3 
  4 Emma Kinnicutt            11 Wellsville             1:16.11   3 
  5 Rachael Simpson            9 Notre Dame -           1:18.16   3 
  6 Hannah Hoerter             9 Hammondsport           1:22.79   2 
  7 Sophie Majewski           11 Wellsville             1:23.31   2 
  8 Victoria Franklin          8 Letchworth             1:23.90   3 
  9 Ella Mann                  9 Trumansburg            1:24.52   2 
 10 Taylor Hurd               11 Wellsville             1:25.12   2 
 11 Katherine Thompson        10 Addison                1:26.83   3 
 12 Julia Flaitz               9 Arkport/Cana           1:27.16   2 
 13 Haleigh Freiner-Mess      12 Arkport/Cana           1:32.55   1 
 14 Kailyn Anderson           10 Bath-Haverli           1:32.77   1 
 15 Alexandra Welliver        10 Notre Dame -           1:34.54   1 
 16 Samantha Quick            12 Alfred-Almon           1:34.81   2 
 17 Kassie Parulski           10 Campbell-Sav           1:38.77   1 
 
Girls 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Breanna Carl               9 Watkins Glen           9:16.52  
  2 Morgan Burns              12 Bath-Haverli           9:37.58  
  3 Alex Zoner                 9 Trumansburg            9:43.98  
  4 Evelyn Van Ness           11 Trumansburg           10:08.42  
  5 Sophia Becken              9 Bath-Haverli          10:19.69  
  6 MacKenzie Flaitz           8 Arkport/Cana          10:37.13  
  7 Kaylana Reckzis            8 Watkins Glen          10:55.24  
 
Girls 4x100 Meter Relay JV
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bath-Haverling  'A'                                   59.18   2 
  2 Letchworth  'A'                                     1:01.73   2 
  3 Wayland-Cohocton  'A'                               1:02.45   1 
  4 Addison  'A'                                        1:02.49   1 
  5 Wellsville  'A'                                     1:06.79   2 
  6 Notre Dame - Elmira  'A'                            1:09.11   2 
  7 Trumansburg  'A'                                    1:10.00   2 
  8 Arkport/Canaseraga  'A'                             1:13.07   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Trumansburg  'A'                                      53.38   2 
  2 Letchworth  'A'                                       55.46   2 
  3 Notre Dame - Elmira  'A'                              57.29   2 
  4 Addison  'A'                                          57.48   2 
  5 Wayland-Cohocton  'A'                                 58.05   2 
  6 Wellsville  'A'                                     1:00.32   2 
  7 Alfred-Almond  'A'                                  1:00.89   1 
  8 Arkport/Canaseraga  'A'                             1:01.41   1 
  9 Campbell-Savona  'A'                                1:03.01   1 
 10 Bath-Haverling  'A'                                 1:05.47   1 
 11 Avoca/Prattsburgh  'A'                              1:06.67   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay Throwers
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bath-Haverling  'A'                                 1:04.09  
  2 Notre Dame - Elmira  'A'                            1:06.86  
  3 Avoca/Prattsburgh  'A'                              1:11.07  
  4 Wayland-Cohocton  'A'                               1:12.54  
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Trumansburg  'A'                                    1:49.32   2 
  2 Addison  'A'                                        1:59.57   2 
  3 Bath-Haverling  'A'                                 1:59.59   2 
  4 Alfred-Almond  'A'                                  2:03.56   1 
  5 Letchworth  'A'                                     2:04.32   2 
  6 Notre Dame - Elmira  'A'                            2:05.32   2 
  7 Wellsville  'A'                                     2:09.23   2 
  8 Arkport/Canaseraga  'A'                             2:14.48   2 
  9 Jasper-Troupsburg  'A'                              2:15.26   1 
 10 Wayland-Cohocton  'A'                               2:17.52   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay JV
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bath-Haverling  'A'                                 2:04.19  
  2 Addison  'A'                                        2:15.95  
  3 Letchworth  'A'                                     2:16.37  
  4 Arkport/Canaseraga  'A'                             2:22.23  
  5 Wayland-Cohocton  'A'                               2:22.53  
  6 Notre Dame - Elmira  'A'                            2:24.95  
  7 Wellsville  'A'                                     2:26.46  
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bath-Haverling  'A'                                 4:34.41   2 
  2 Trumansburg  'A'                                    4:38.30   2 
  3 Notre Dame - Elmira  'A'                            4:45.55   2 
  4 Wellsville  'A'                                     4:45.98   2 
  5 Wayland-Cohocton  'A'                               4:46.57   2 
  6 Letchworth  'A'                                     4:50.55   2 
  7 Arkport/Canaseraga  'A'                             5:08.19   1 
  8 Jasper-Troupsburg  'A'                              5:26.95   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Addison  'A'                                       10:54.31  
  2 Alfred-Almond  'A'                                 11:13.92  
  3 Notre Dame - Elmira  'A'                           11:23.17  
  4 Wellsville  'A'                                    11:51.36  
  5 Letchworth  'A'                                    12:14.65  
  6 Wayland-Cohocton  'A'                              12:20.31  
  7 Jasper-Troupsburg  'A'                             12:30.10  
  8 Avoca/Prattsburgh  'A'                             13:50.74  
  9 Arkport/Canaseraga  'A'                            15:31.40  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mara Hoyt                 10 Letchworth             4-06.00  
  2 Brooke Hessel             12 Letchworth             4-05.00  
  2 Lauren Kelly              11 Alfred-Almon           4-05.00  
  4 Avery Libordi             10 Alfred-Almon           4-04.00  
  5 Abigail Wright            12 Bath-Haverli           4-00.00  
  6 Morgan Burns              12 Bath-Haverli          J4-00.00  
  7 Sara Hedges                9 Arkport/Cana          J4-00.00  
  8 Ema Smith                 11 Addison                3-10.00  
  8 Lauren Crooker            11 Campbell-Sav           3-10.00  
  8 Aubrie Cole               11 Hammondsport           3-10.00  
  8 Taryn Arnault             10 Arkport/Cana           3-10.00  
  8 Madisyn Everdyke           7 Avoca/Pratts           3-10.00  
 13 Teah Garrison              8 Letchworth             3-08.00  
 -- Mirra Robbers             10 Alfred-Almon              FAIL  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bethany Smith             12 Bath-Haverli           9-00.00  
  2 Isabel Morse               9 Trumansburg            8-06.00  
  2 Autumn Essigmann          12 Jasper-Troup           8-06.00  
  4 Rosie Morse                9 Trumansburg            8-00.00  
  5 Lily Crane                 9 Letchworth             6-03.00  
  5 Maureen Stuckey            8 Arkport/Cana           6-03.00  
  6 Katherine Thompson        10 Addison               J6-03.00  
  6 Tayah Jackson             12 Addison               J6-03.00  
  7 Hannah Vaughan            11 Bath-Haverli          J6-03.00  
  8 Jennifer Risley           12 Addison               J6-03.00  
  9 Brianna Dake              12 Letchworth            J5-06.00  
 10 Sophia Becken              9 Bath-Haverli          J5-06.00  
 -- Hannah Dunaway            10 Wellsville                  NH  
 -- Karissa Bosh              11 Wayland-Coho                NH  
 -- Lillian Crane             10 Avoca/Pratts                NH  
 -- Faith Flood                9 Trumansburg                 NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tayah Jackson             12 Addison               14-09.00  
  2 Zoe Balinsky              10 Alfred-Almon          14-04.00  
  3 Milla Litzburg            11 Wellsville            13-10.50  
  4 Madison Bailey            12 Wellsville            13-10.00  
  5 Destinee Sands            12 Letchworth            13-08.00  
  6 Gillian Oksinski           9 Bath-Haverli          13-06.00  
  6 Bailey Walker             11 Bath-Haverli          13-06.00  
  8 Jonelle Flitcroft          9 Letchworth            13-04.50  
  9 Taryn Arnault             10 Arkport/Cana          13-04.00  
 10 Hana Gill                  8 Letchworth            13-03.00  
 11 Sara Badeau               11 Arkport/Cana          13-02.00  
 12 Kathryn Gough             10 Notre Dame -          13-00.50  
 13 Lauren Kelly              11 Alfred-Almon          12-10.50  
 14 Jennifer Risley           12 Addison               12-08.00  
 15 Lucy Kaffenbarger         11 Notre Dame -          12-07.00  
 16 Hannah Hoerter             9 Hammondsport          12-06.00  
 17 Tiphaine Feltin            9 Alfred-Almon          12-04.50  
 18 Ella Mann                  9 Trumansburg           12-04.00  
 19 Madelyn Suddaby           11 Watkins Glen          12-02.00  
 20 Hailey Chaney              9 Trumansburg           12-01.00  
 21 Morgan Cheney              9 Avoca/Pratts          12-00.50  
 22 Sarah Tarby               11 Bolivar-Rich          11-07.00  
 23 Cheyenne Timothy          12 Arkport/Cana          11-05.00  
 24 Haylee Gerych              9 Bath-Haverli          11-04.00  
 25 Stephanie Ebner           12 Jasper-Troup          11-00.00  
 26 Mattie Buckley            10 Wellsville            10-11.50  
 27 Tiffany Woodworth         11 Campbell-Sav          10-08.00  
 28 Kelsey Stellitano         10 Jasper-Troup          10-07.00  
 29 Paula Bazaco              10 Hammondsport           9-11.00  
 -- Kalena Bennett            10 Hammondsport              FOUL  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lillian Dickson            9 Bath-Haverli          29-06.00  
  2 Kathryn Gough             10 Notre Dame -          28-08.00  
  3 Rosie Morse                9 Trumansburg           27-10.00  
  4 Riley Soehnlein            9 Notre Dame -          27-09.50  
  5 Jade Flitcroft             9 Letchworth            27-07.00  
  6 Danielle Ward             12 Bath-Haverli          27-04.00  
  7 Chaselyn Whitmer          11 Wayland-Coho          27-02.00  
  8 Jessie Miller             11 Avoca/Pratts          27-01.00  
  9 Cadin Taggart             10 Bath-Haverli          26-10.50  
  9 Ella Mann                  9 Trumansburg           26-10.50  
 11 Kloe Goeke                 8 Wayland-Coho          26-10.00  
 12 Adrianna Smith             8 Letchworth            26-09.00  
 13 Rachael Simpson            9 Notre Dame -          26-05.00  
 14 Madelyn Suddaby           11 Watkins Glen          26-00.00  
 15 Mattie Buckley            10 Wellsville            25-08.00  
 16 Lillian Knowlton          11 Trumansburg           25-01.00  
 17 Lauren Kelly              11 Alfred-Almon          24-10.00  
 18 Lauren Ross                7 Jasper-Troup          24-04.50  
 19 Claire Wilkins             8 Letchworth            24-02.00  
 20 Tiffany Woodworth         11 Campbell-Sav          22-01.00  
 21 Emma Koch                  9 Addison               22-00.50  
 22 Ashley Hedges              9 Arkport/Cana          17-10.00  
 23 Sadie Lippincott          12 Arkport/Cana          16-10.00  
 -- Arianna Celentano         11 Wayland-Coho              FOUL  
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emma Kinnicutt            11 Wellsville            35-07.50   2 
  2 Payton Woodhouse          10 Addison               33-07.50   2 
  3 MacKenna Taggart          12 Bath-Haverli          31-07.00   2 
  4 Cadin Taggart             10 Bath-Haverli          29-11.50   2 
  5 Olivia Schledorn          11 Wayland-Coho          29-04.50   2 
  6 Taylor Terwilliger        12 Addison               26-02.00   1 
  7 Alyssa Dorrough            8 Wellsville            26-01.50   2 
  8 Jane Bliss                11 Letchworth            25-09.50   1 
  9 Aylish McCloe             12 Notre Dame -          25-08.50   2 
 10 Julia Payne               11 Arkport/Cana          25-08.00   2 
 11 Lexi DeRaiche             11 Trumansburg           25-07.00   2 
 12 Erin Billings             12 Wellsville            25-00.00   2 
 13 Brytney Bonham            11 Notre Dame -          23-09.50   2 
 14 Allyson Matthews           9 Letchworth            23-03.50   2 
 15 Ana Salom                 10 Hammondsport          22-06.00   1 
 16 Cora Weeks-Purdy          10 Trumansburg           22-04.00   2 
 17 Angela Abraham            12 Arkport/Cana          20-05.00   1 
 18 Jessica Elliott           12 Campbell-Sav          20-04.50   1 
 19 Madison Sission            9 Bolivar-Rich          20-01.00   1 
 20 Tiphaine Feltin            9 Alfred-Almon          19-11.00   1 
 21 Lauren Kelly              11 Alfred-Almon          19-02.00   1 
 22 Lacy Buckley               9 Bolivar-Rich          18-04.00   1 
 23 Jennifer Ford             11 Wayland-Coho          17-11.50   1 
 24 Kylee Herndon              9 Avoca/Pratts          17-02.00   1 
 25 Jada Derick                8 Avoca/Pratts          12-05.00   1 
 
Girls Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Emma Kinnicutt            11 Wellsville              113-04   2 
  2 MacKenna Taggart          12 Bath-Haverli         100-01.50   2 
  3 Payton Woodhouse          10 Addison                  89-08   2 
  4 Olivia Schledorn          11 Wayland-Coho          82-04.50   2 
  5 Cadin Taggart             10 Bath-Haverli             81-02   2 
  6 Jane Bliss                11 Letchworth               78-07   2 
  7 Sarah Andrews              8 Letchworth               78-00   2 
  8 Madeline Brainard          9 Trumansburg              75-08   2 
  9 Autumn Essigmann          12 Jasper-Troup             75-06   2 
 10 Milla Litzburg            11 Wellsville               68-00   2 
 11 Erin Billings             12 Wellsville            66-09.50   2 
 12 Jessica Elliott           12 Campbell-Sav             59-10   1 
 13 Paige Watkins             10 Jasper-Troup             56-07   1 
 14 Kai Sutterby              12 Watkins Glen             55-07   2 
 15 Mackenzie Gillette        10 Notre Dame -             55-06   1 
 16 Jessie Miller             11 Avoca/Pratts             55-03   1 
 17 Katy Elliott              12 Alfred-Almon             54-07   1 
 18 Brytney Bonham            11 Notre Dame -             54-03   1 
 19 Ellie Ives                 9 Trumansburg              53-09   1 
 20 Julia Payne               11 Arkport/Cana             52-11   1 
 21 Taylor Terwilliger        12 Addison                  51-09   1 
 22 Tiffany Woodworth         11 Campbell-Sav             50-00   2 
 23 Laura Deel                11 Arkport/Cana             49-00   1 
 24 Lacy Buckley               9 Bolivar-Rich             46-04   1 
 25 Arianna Celentano         11 Wayland-Coho             45-09   1 
 26 Allyson Campbell          10 Alfred-Almon             43-05   1 
 27 Ana Salom                 10 Hammondsport             32-11   1 
 -- Madison Sission            9 Bolivar-Rich              FOUL   2 
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jeremiah Todd             11 Bath-Haverli             11.94   5 
  2 Justin Horton             11 Wayland-Coho             12.05   5 
  3 Julian Hopkins            12 Avoca/Pratts             12.07   2 
  4 Matt Geffers              12 Arkport/Cana             12.14   5 
  5 Dean Sheerer              10 Trumansburg              12.29   5 
  6 Cody Zigenfus             12 Wayland-Coho             12.48   4 
  7 Blake Driscoll             9 Addison                  12.55   2 
  8 Aden Alexander             9 Trumansburg              12.62   3 
  9 Eric Woodworth            11 Letchworth               12.63   4 
 10 Dakota Pierce             10 Arkport/Cana             12.64   4 
 11 Nevin Davis                9 Hammondsport             12.69   3 
 12 Isaiah Malone             10 Trumansburg              12.73   4 
 13 Jarrod Polk                9 Bolivar-Rich             12.83   5 
 14 Brent Porter              10 Alfred-Almon             12.85   4 
 15 Tommy Flint               10 Jasper-Troup             12.87   4 
 16 Haeden Smith              10 Wellsville               12.88   3 
 17 Doug Lippens              12 Wayland-Coho             12.90   4 
 18 Aiden Tucker              10 Wellsville               12.93   2 
 19 Colton Cook               11 Alfred-Almon             12.97   3 
 20 Josh Abraham              10 Arkport/Cana             13.02   3 
 21 Jeager Turybury            9 Bolivar-Rich             13.09   3 
 22 Caleb Price                9 Alfred-Almon             13.37   2 
 23 Camden Miles               9 Jasper-Troup             13.42   2 
 24 Colin Gaylord             11 Watkins Glen             13.58   1 
 25 Gregory Mathews           10 Campbell-Sav             13.73   2 
 26 Shane Woodworth           10 Avoca/Pratts             13.82   2 
 27 Austin Dye                10 Wellsville               14.35   1 
 28 Elliott Holland           11 Watkins Glen             15.02   1 
 29 Nathan West                9 Campbell-Sav             15.54   2 
 30 Brian Harris               9 Bath-Haverli             19.61   1 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Justin Horton             11 Wayland-Coho             24.66   5 
  2 Jason Greeson             10 Bolivar-Rich             25.31   5 
  3 Cody Zigenfus             12 Wayland-Coho             25.55   4 
  4 Matt Geffers              12 Arkport/Cana             25.84   5 
  5 Joseph Dick               12 Campbell-Sav             25.92   5 
  6 Eric Woodworth            11 Letchworth               26.60   4 
  7 Dakota Pierce             10 Arkport/Cana             26.63   4 
  8 Colton Cook               11 Alfred-Almon             26.74   3 
  9 Jarrod Polk                9 Bolivar-Rich             26.86   5 
 10 Brent Porter              10 Alfred-Almon             26.97   4 
 11 Arnold St. Phard          12 Alfred-Almon             27.10   3 
 12 Haeden Smith              10 Wellsville               27.16   4 
 13 Dante Munoz               11 Trumansburg              27.24   3 
 14 Levi Walters              12 Bath-Haverli             27.50   2 
 15 Isaiah Malone             10 Trumansburg              27.84   4 
 16 Casen Weeden              12 Watkins Glen             27.86   5 
 17 Aiden Tucker              10 Wellsville               28.00   3 
 18 Jeager Turybury            9 Bolivar-Rich             28.03   3 
 19 Sam Miller                11 Letchworth               28.27   3 
 20 Alex Mitchell             11 Trumansburg              28.79   2 
 21 John Wells                11 Hammondsport             29.16   3 
 22 Kobe Flint                10 Letchworth               29.18   2 
 23 Colin Gaylord             11 Watkins Glen             29.46   1 
 24 Nick Flint                 9 Jasper-Troup             30.40   2 
 25 Gino DeLeone              10 Notre Dame -             31.04   2 
 26 Wyatt Hammond             11 Bath-Haverli             31.15   1 
 27 Justin Gordon              9 Notre Dame -             31.94   2 
 28 Alex Perkins               9 Wellsville               32.20   2 
 29 Brian Harris               9 Bath-Haverli             43.89   1 
 
Boys 400 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jason Greeson             10 Bolivar-Rich             58.08   5 
  2 Tony Orfanidis            10 Bath-Haverli             58.81   5 
  3 Cristian Pia Miller       11 Trumansburg            1:00.29   5 
  4 Nathan Nunn               12 Avoca/Pratts           1:00.45   4 
  5 Ian Blanchard             11 Letchworth             1:00.85   5 
  6 Dain Becker               12 Bath-Haverli           1:01.66   5 
  7 Ben Lloyd                  9 Alfred-Almon           1:01.82   4 
  8 Logan Dwyer               10 Alfred-Almon           1:03.12   4 
  9 Riley Shinebarger          8 Arkport/Cana           1:03.44   3 
 10 Nathan Murphy              8 Watkins Glen           1:03.78   3 
 11 Jake Doyle                 9 Hammondsport           1:04.39   3 
 12 Shane Woodworth           10 Avoca/Pratts           1:04.60   4 
 13 Bryce Grove                9 Trumansburg            1:04.95   5 
 14 Jesse Dean Prince         12 Arkport/Cana           1:05.34   4 
 15 Evan Buisch               10 Arkport/Cana           1:05.70   3 
 16 Wyatt Scott               10 Wellsville             1:05.97   3 
 17 Jay Thomas                 9 Campbell-Sav           1:06.51   4 
 18 Camden Hayes              12 Avoca/Pratts           1:06.92   4 
 19 Exavior Dersom            11 Letchworth             1:07.25   3 
 20 Skylar Freville           10 Hammondsport           1:07.72   2 
 21 Kobe Flint                10 Letchworth             1:08.23   1 
 22 Liam Kressly               9 Hammondsport           1:08.55   3 
 23 Zack Ledbetter             9 Alfred-Almon           1:08.61   2 
 24 Alex Burke                10 Wellsville             1:09.64   2 
 25 Liam Scarselletta          9 Notre Dame -           1:10.80   1 
 26 Eric Bukowinski            9 Notre Dame -           1:12.50   1 
 27 Elliott Holland           11 Watkins Glen           1:15.00   1 
 28 Gino DeLeone              10 Notre Dame -           1:15.26   2 
 29 Alex Perkins               9 Wellsville             1:17.60   2 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ja'mil Horner             12 Wayland-Coho           2:05.41   2 
  2 Noah Head                 12 Trumansburg            2:05.95   2 
  3 Dain Becker               12 Bath-Haverli           2:15.46   2 
  4 Ryan Fuller               12 Letchworth             2:17.09   2 
  5 Austin Stratton           12 Bath-Haverli           2:18.38   2 
  6 Camden Hayes              12 Avoca/Pratts           2:21.15   2 
  7 Elie Sarton Du Jonchay    12 Letchworth             2:23.29   2 
  8 Dylan Draper              12 Jasper-Troup           2:23.96   2 
  9 Carson Hann               10 Alfred-Almon           2:24.13   1 
 10 Tyler Simpson              9 Notre Dame -           2:24.14   2 
 11 Sam Thorsland             11 Watkins Glen           2:24.79   1 
 12 Ben Lloyd                  9 Alfred-Almon           2:25.61   1 
 13 Mason Zoner                9 Trumansburg            2:26.26   2 
 14 Jake Doyle                 9 Hammondsport           2:27.89   1 
 15 Jesse Dean Prince         12 Arkport/Cana           2:29.35   1 
 16 Liam Kressly               9 Hammondsport           2:30.62   1 
 17 Derek Simpson              9 Notre Dame -           2:32.31   1 
 18 Louis Payne               12 Arkport/Cana           2:36.53   1 
 19 Micah Whitehouse          11 Wellsville             2:38.83   1 
 20 Noah Becker               10 Notre Dame -           2:40.97   1 
 21 Walter Plaisted            9 Jasper-Troup           2:43.86   1 
 22 Lorenzo Bernardi          12 Avoca/Pratts           2:49.59   1 
 -- Ethan Hann                12 Alfred-Almon               DNF   2 
 
Boys 1600 Meter Run Tony Versage
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hayden Barry              12 Avoca/Pratts           4:48.92   2 
  2 Thomas Kressly            11 Hammondsport           4:59.07   2 
  3 Kristopher Thompson       10 Addison                4:59.12   2 
  4 Hayden Mills              10 Addison                5:00.68   2 
  5 Matt Garis                10 Whitesville            5:04.98   2 
  6 Tyler Jordan               9 Wayland-Coho           5:05.04   2 
  7 Logan Bonn                12 Trumansburg            5:17.23   1 
  8 Scott Herlan              11 Notre Dame -           5:20.19   2 
  9 Tyler Simpson              9 Notre Dame -           5:20.68   2 
 10 Derek Simpson              9 Notre Dame -           5:20.74   2 
 11 Aquilla Cushing           10 Alfred-Almon           5:21.07   2 
 12 Sam Thorsland             11 Watkins Glen           5:21.13   2 
 13 Austin Stratton           12 Bath-Haverli           5:26.83   2 
 14 Dylan Cannon               8 Alfred-Almon           5:29.68   2 
 15 Louis Payne               12 Arkport/Cana           5:30.35   1 
 16 Mason Hoad                11 Bath-Haverli           5:32.28   1 
 17 Dennis Pierce             12 Arkport/Cana           5:37.67   2 
 18 Logan Whitall             11 Alfred-Almon           5:38.29   1 
 19 Marcus Burns              11 Bath-Haverli           5:40.59   2 
 20 Pierce Young               8 Arkport/Cana           5:42.38   1 
 21 Eli Hill                  10 Hammondsport           5:46.77   1 
 22 Mason Zoner                9 Trumansburg            5:46.80   1 
 23 Jacob Taylor               8 Avoca/Pratts           5:47.86   1 
 24 Hunter Brandes            11 Wellsville             5:55.92   1 
 25 Tyler Ballinger            8 Letchworth             5:56.83   1 
 26 Walter Plaisted            9 Jasper-Troup           5:59.10   1 
 27 Ethan Davidson            11 Campbell-Sav           6:07.24   1 
 28 Tyler Hayden              12 Campbell-Sav           6:08.59   1 
 29 Micah Whitehouse          11 Wellsville             6:08.85   1 
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas Kressly            11 Hammondsport          10:49.45  
  2 Matt Garis                10 Whitesville           10:52.64  
  3 Dani Nielson              10 Wayland-Coho          11:17.27  
  4 Louis Payne               12 Arkport/Cana          11:29.56  
  5 Dominick Staub            10 Arkport/Cana          11:46.65  
  6 Dylan Cannon               8 Alfred-Almon          11:50.28  
  7 Noah Green                10 Addison               11:55.40  
  8 Logan Whitall             11 Alfred-Almon          11:57.96  
  9 Mason Hoad                11 Bath-Haverli          12:00.33  
 10 Kevin Lampman             12 Trumansburg           12:06.58  
 11 Ben Reigelsperger         11 Wayland-Coho          12:14.34  
 12 Ryan Sutryk               11 Addison               12:59.04  
 13 Alex Croft                10 Addison               13:07.16  
 14 Liam Scarselletta          9 Notre Dame -          13:15.65  
 15 Imre Hunter-To             8 Alfred-Almon          13:23.43  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mauricio Martinez         12 Bolivar-Rich             17.15   3 
  2 Matt Geffers              12 Arkport/Cana             17.47   3 
  3 Lance Baumgarner          11 Jasper-Troup             17.62   3 
  4 Jaden Rocha               10 Wayland-Coho             18.70   3 
  5 Tim Wolfe                 10 Wellsville               18.79   3 
  6 Kelleach Bailey           11 Wellsville               19.06   2 
  7 Eric Davis                10 Trumansburg              19.10   1 
  8 Riccardo Palmieri         11 Avoca/Pratts             19.46   1 
  9 Hunter Stuck               9 Bolivar-Rich             19.61   2 
 10 Kissler Tumangob           9 Letchworth               20.15   2 
 10 Mathew Konka              11 Letchworth               20.15   2 
 12 Marcus Burns              11 Bath-Haverli             20.27   2 
 13 Owen Washburn             10 Alfred-Almon             20.89   1 
 14 Calem Merrill             11 Wayland-Coho             21.28   2 
 15 Ethan Michel              10 Alfred-Almon             21.68   1 
 16 Elijah Schecter            9 Trumansburg              21.72   1 
 17 Robin Hjortshoj            9 Trumansburg              22.34   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jaden Rocha               10 Wayland-Coho           1:07.93   3 
  2 Richard Miller            12 Bath-Haverli           1:09.00   3 
  3 Davon Bloom               12 Alfred-Almon           1:09.39   3 
  4 Tim Wolfe                 10 Wellsville             1:09.54   3 
  5 Daniel Ryhal              10 Addison                1:10.47   3 
  6 Arnold St. Phard          12 Alfred-Almon           1:10.71   2 
  7 Kissler Tumangob           9 Letchworth             1:11.36   2 
  8 Hunter Stuck               9 Bolivar-Rich           1:12.10   2 
  9 Ian Blanchard             11 Letchworth             1:12.59   2 
 10 Owen Washburn             10 Alfred-Almon           1:13.87   1 
 11 Julien Dupont             12 Addison                1:14.70   3 
 12 Cedric Aschwanden         12 Letchworth             1:15.34   2 
 13 Lane Simpson              11 Hammondsport           1:15.50   1 
 14 Jordon McDonald           11 Bolivar-Rich           1:15.80   3 
 15 Leland Essigman           11 Jasper-Troup           1:17.18   2 
 16 Titan Rocha                8 Wayland-Coho           1:17.34   2 
 17 Elijah Schecter            9 Trumansburg            1:18.80   2 
 18 Tyler Timothy             11 Arkport/Cana           1:32.41   1 
 
Boys 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ethan Hann                12 Alfred-Almon          11:08.32  
  2 Kevin Lampman             12 Trumansburg           11:23.28  
  3 Scott Herlan              11 Notre Dame -          11:29.58  
  4 Robert Andrew             10 Trumansburg           11:33.02  
  5 John Wofford              10 Trumansburg           11:39.97  
  6 Pierce Young               8 Arkport/Cana          11:54.62  
  7 Aquilla Cushing           10 Alfred-Almon          11:57.34  
  8 Carson Hann               10 Alfred-Almon          12:04.62  
  9 Calem Merrill             11 Wayland-Coho          12:08.92  
 10 Jaydon McDonald           11 Bolivar-Rich          12:19.43  
 11 Dennis Pierce             12 Arkport/Cana          12:26.21  
 12 Tyler Hayden              12 Campbell-Sav          13:01.00  
 13 Marcus Burns              11 Bath-Haverli          13:03.77  
 14 Eli Hill                  10 Hammondsport          13:17.65  
 15 Matt Vosburg              11 Avoca/Pratts          13:17.70  
 16 Hunter Brandes            11 Wellsville            13:33.00  
 17 Jacob Henshaw             10 Arkport/Cana          18:23.50  
 
Boys 4x100 Meter Relay Throwers
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Watkins Glen  'A'                                     55.42  
  2 Wellsville  'A'                                       57.09  
  3 Bath-Haverling  'A'                                   57.28  
  4 Avoca/Prattsburgh  'A'                                57.57  
  5 Arkport/Canaseraga  'A'                             1:01.24  
  6 Bolivar-Richburg  'A'                               1:02.49  
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bath-Haverling  'A'                                   48.68   2 
  2 Letchworth  'A'                                       49.46   2 
  3 Wellsville  'A'                                       49.61   2 
  4 Addison  'A'                                          49.65   2 
  5 Avoca/Prattsburgh  'A'                                49.76   2 
  6 Trumansburg  'A'                                      50.01   2 
  7 Jasper-Troupsburg  'A'                                50.54   2 
  8 Hammondsport  'A'                                     51.86   1 
  9 Alfred-Almond  'A'                                    51.94   2 
 10 Bolivar-Richburg  'A'                                 53.89   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay JV
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Trumansburg  'A'                                      50.78  
  2 Arkport/Canaseraga  'A'                               52.93  
  3 Bath-Haverling  'A'                                   55.58  
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bath-Haverling  'A'                                 1:44.65  
  2 Jasper-Troupsburg  'A'                              2:06.65  
 
Boys 4x200 Meter Relay JV
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Trumansburg  'A'                                    1:46.37  
  2 Arkport/Canaseraga  'A'                             1:50.54  
  3 Bath-Haverling  'A'                                 1:55.51  
  4 Notre Dame - Elmira  'A'                            2:02.20  
 -- Watkins Glen  'A'                                        DQ  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Wayland-Cohocton  'A'                               3:37.84  
  2 Bath-Haverling  'A'                                 3:51.89  
  3 Jasper-Troupsburg  'A'                              4:00.30  
  4 Letchworth  'A'                                     4:06.28  
  5 Bolivar-Richburg  'A'                               4:08.43  
  6 Wellsville  'A'                                     4:10.56  
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Wayland-Cohocton  'A'                               8:57.02  
  2 Addison  'A'                                        8:59.03  
  3 Alfred-Almond  'A'                                  9:49.52  
  4 Letchworth  'A'                                    10:04.51  
  5 Avoca/Prattsburgh  'A'                             10:24.81  
  6 Campbell-Savona  'A'                               11:07.69  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Keeghan Savoir            12 Wayland-Coho           5-08.00  
  2 DeAndre Green             11 Wayland-Coho           5-06.00  
  3 Caleb Dailey              11 Alfred-Almon           5-04.00  
  4 Eric Davis                10 Trumansburg           J5-04.00  
  5 Max Evans                 10 Watkins Glen           5-02.00  
  5 Mathew Konka              11 Letchworth             5-02.00  
  6 Kuyler Coffin              9 Trumansburg           J5-02.00  
  8 Thomas Derick             11 Avoca/Pratts           5-00.00  
  8 Mauricio Martinez         12 Bolivar-Rich           5-00.00  
  8 Kevin Lampman             12 Trumansburg            5-00.00  
  8 Scott Herlan              11 Notre Dame -           5-00.00  
  8 Nathan Nunn               12 Avoca/Pratts           5-00.00  
  8 Matt Geffers              12 Arkport/Cana           5-00.00  
  8 Ryan Fuller               12 Letchworth             5-00.00  
  8 Max Lanphere              11 Wellsville             5-00.00  
  8 Jordan Avery              10 Watkins Glen           5-00.00  
 17 Riccardo Palmieri         11 Avoca/Pratts           4-09.00  
 17 Davon Bloom               12 Alfred-Almon           4-09.00  
 17 Nick Strong               12 Bath-Haverli           4-09.00  
 20 Ben Lloyd                  9 Alfred-Almon           4-06.00  
 20 Reese Draper              11 Jasper-Troup           4-06.00  
 20 Gregory Mathews           10 Campbell-Sav           4-06.00  
 -- John Wells                11 Hammondsport                NH  
 -- Austin Stratton           12 Bath-Haverli              FAIL  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Noah Koeng                10 Trumansburg           12-00.00  
  2 Quaylen Lamarre           10 Trumansburg           11-06.00  
  3 Colton Studley            12 Bolivar-Rich          10-06.00  
  4 Dalton English            11 Letchworth           J10-06.00  
  5 Jaden Rocha               10 Wayland-Coho           9-06.00  
  6 Will Chamberlin           11 Arkport/Cana          J9-06.00  
  7 Leland Essigman           11 Jasper-Troup           9-00.00  
  8 Seth McIntyre             10 Trumansburg            8-03.00  
  9 Aquilla Cushing           10 Alfred-Almon          J8-03.00  
 10 Patrick Koehler           12 Bath-Haverli           7-06.00  
 10 Owen Eggleston            10 Bath-Haverli           7-06.00  
 10 Zack Ledbetter             9 Alfred-Almon           7-06.00  
 10 Jacob Cole                 9 Letchworth             7-06.00  
 -- Titan Rocha                8 Wayland-Coho                NH  
 -- Austin Dye                10 Wellsville                  NH  
 -- Hunter Heck                9 Jasper-Troup                NH  
 -- Joey Burns                10 Bath-Haverli                NH  
 -- Joseph Mariotti            8 Wellsville                  NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Josiah Lopez              12 Trumansburg           21-02.50  
  2 Julian Hopkins            12 Avoca/Pratts          20-07.00  
  3 Dean Sheerer              10 Trumansburg           19-03.00  
  4 Cristian Pia Miller       11 Trumansburg           19-00.00  
  5 Jarrod Polk                9 Bolivar-Rich          18-07.00  
  6 Keeghan Savoir            12 Wayland-Coho          18-06.00  
  7 Connor Majewski           11 Wellsville            18-04.50  
  8 Nick Wilston              10 Watkins Glen          18-02.50  
  9 Mauricio Martinez         12 Bolivar-Rich          17-11.00  
 10 DeAndre Green             11 Wayland-Coho          17-10.00  
 11 Kelleach Bailey           11 Wellsville            16-10.00  
 12 Jaydon McDonald           11 Bolivar-Rich          16-08.00  
 13 Joey Miller               11 Hammondsport          16-06.50  
 14 Hadden Crawford           12 Addison               16-04.50  
 14 Jeremy Wilson             11 Addison               16-04.50  
 16 Jeremiah Todd             11 Bath-Haverli          15-09.00  
 17 Alan Wilber                9 Letchworth            15-06.00  
 18 Alex Preston               8 Arkport/Cana          14-11.00  
 19 Andrew Badeau              8 Arkport/Cana          14-10.00  
 20 Tyler Simpson              9 Notre Dame -          14-09.00  
 21 Josh Abraham              10 Arkport/Cana          14-06.00  
 22 Caleb Price                9 Alfred-Almon          14-05.00  
 23 Hunter Williams           10 Hammondsport          14-02.00  
 24 Aiden Tucker              10 Wellsville            14-01.00  
 25 Levi Walters              12 Bath-Haverli          14-00.00  
 26 Ethan Michel              10 Alfred-Almon          13-08.00  
 27 Elliott Holland           11 Watkins Glen          13-03.50  
 28 Michael Hurlburt          10 Hammondsport          13-00.00  
 29 Damian Elliott             9 Campbell-Sav          12-01.00  
 29 Imre Hunter-To             8 Alfred-Almon          12-01.00  
 31 Ethan Davidson            11 Campbell-Sav          12-00.00  
 32 Nathan West                9 Campbell-Sav          11-09.00  
 33 Jordan VanHousen           9 Campbell-Sav          10-09.00  
 34 Bryce Myers                9 Jasper-Troup          10-06.50  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Julian Hopkins            12 Avoca/Pratts          40-03.00  
  2 Josiah Lopez              12 Trumansburg           40-00.00  
  3 DeAndre Green             11 Wayland-Coho          38-05.50  
  4 Connor Majewski           11 Wellsville            38-00.00  
  5 Davon Bloom               12 Alfred-Almon          36-08.50  
  6 Julien Dupont             12 Addison               36-08.00  
  7 Keeghan Savoir            12 Wayland-Coho          36-02.50  
  8 Kelleach Bailey           11 Wellsville            35-01.00  
  9 Jeremy Wilson             11 Addison               35-00.00  
  9 Jordon McDonald           11 Bolivar-Rich          35-00.00  
 11 Cedric Aschwanden         12 Letchworth            34-04.00  
 12 Carson Hann               10 Alfred-Almon          33-01.00  
 13 Austin Stratton           12 Bath-Haverli          33-00.00  
 14 Alan Wilber                9 Letchworth            31-11.00  
 15 Ethan Michel              10 Alfred-Almon          30-07.00  
 15 Alex Burke                10 Wellsville            30-07.00  
 15 Nick Strong               12 Bath-Haverli          30-07.00  
 18 Mason Zoner                9 Trumansburg           30-00.00  
 19 Joseph Dick               12 Campbell-Sav          29-06.00  
 20 Levi Walters              12 Bath-Haverli          28-07.00  
 21 Evan Buisch               10 Arkport/Cana          27-00.50  
 22 Ethan Davidson            11 Campbell-Sav          25-03.00  
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Israel McClure            12 Wayland-Coho          42-02.00   2 
  2 Zeb Whitford              12 Trumansburg           39-11.50   2 
  3 Thomas Richmond           12 Letchworth            38-08.50   2 
  4 Nicholas Barrett          12 Avoca/Pratts          38-08.00   2 
  5 Josh Miles                10 Bath-Haverli          35-11.50   2 
  6 Thomas Derick             11 Avoca/Pratts          35-09.00   2 
  7 Joshua Andrews            11 Letchworth            35-06.00   2 
  8 Lloyd Kinnicutt            9 Wellsville            35-05.00   2 
  9 Caleb Hulbert             11 Jasper-Troup          34-06.00   2 
 10 Martin Stonemetz          12 Wellsville            34-05.50   2 
 11 Casen Weeden              12 Watkins Glen          34-01.00   2 
 12 Daniel Stephens           11 Trumansburg           33-04.00   2 
 13 Isaac Scott               11 Bolivar-Rich          32-11.00   1 
 14 Mitchell Shaw             10 Bath-Haverli          32-10.00   1 
 15 Nick Turner               10 Alfred-Almon          32-02.00   2 
 16 Felipe Martinez           11 Addison               31-05.00   1 
 17 Korey Grover               9 Wellsville            30-11.50   1 
 18 Austin Parker              9 Bolivar-Rich          30-07.00   1 
 19 Ryan Smith                11 Wayland-Coho          30-04.00   2 
 20 Kyle Margeson             11 Alfred-Almon          30-00.00   1 
 21 David McIntosh            12 Arkport/Cana          29-06.50   1 
 22 Raymond Rider             10 Watkins Glen          29-03.00   1 
 23 Loren Brown                9 Jasper-Troup          27-01.00   1 
 24 Damian Elliott             9 Campbell-Sav          27-00.00   1 
 25 Jackson Benham            10 Campbell-Sav          26-01.50   1 
 26 Hayden Straub             12 Arkport/Cana          25-05.00   1 
 27 Ryan Johnston             11 Addison               23-03.00   1 
 28 Joe Nowicki                9 Hammondsport          20-11.50   1 
 
Boys Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joshua Andrews            11 Letchworth              122-06   2 
  2 Zeb Whitford              12 Trumansburg             107-06   2 
  3 Devon Hawkins             12 Jasper-Troup         105-09.50   2 
  4 Thomas Richmond           12 Letchworth           104-08.50   2 
  5 Bryce Grove                9 Trumansburg             103-08   2 
  6 Israel McClure            12 Wayland-Coho            101-03   2 
  7 Eagan Enke                11 Wellsville               98-11   2 
  8 Dylan Draper              12 Jasper-Troup             97-07   2 
  9 Lloyd Kinnicutt            9 Wellsville               96-09   2 
 10 Patrick Koehler           12 Bath-Haverli             95-09   2 
 11 Garrett Burys              9 Alfred-Almon             90-10   1 
 12 David McIntosh            12 Arkport/Cana          90-08.50   1 
 13 Casen Weeden              12 Watkins Glen             87-09   2 
 14 Isaac Scott               11 Bolivar-Rich             85-09   2 
 15 Kyle Margeson             11 Alfred-Almon          83-03.50   1 
 16 Matt Vosburg              11 Avoca/Pratts             83-01   1 
 17 DeJay Hammond             12 Avoca/Pratts             78-09   1 
 18 Colin Gaylord             11 Watkins Glen             78-04   1 
 19 Josh Miles                10 Bath-Haverli             77-10   1 
 20 Sam Thornton              10 Bolivar-Rich             76-10   1 
 21 Ryan Smith                11 Wayland-Coho          73-10.50   2 
 22 Adrian Figoura            12 Letchworth               73-04   2 
 23 Jay Thomas                 9 Campbell-Sav             73-03   1 
 24 Martin Stonemetz          12 Wellsville               70-08   1 
 25 Aaron Smith               10 Arkport/Cana             69-09   1 
 26 Damian Elliott             9 Campbell-Sav          59-03.50   1 
 27 Joe Nowicki                9 Hammondsport             58-01   1