Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/12/2019 10:54 PM
                           McMullen Miles - 6/7/2019                           
                            St. John Fisher College                            
                                    Results                                    
 
M15-19 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Ben Dertinger            M17 Webster, NY            4:26.40   4 
  2 Zach Gauronski           M18 Unattached             4:27.83   4 
  3 Matt McMullen            M17 Canandaigua, NY        4:29.59   4 
  4 Ali Haji                 M19 Unattached             4:34.24   4 
  5 Jimmy Smith              M17 Pittsford, NY          4:37.21   4 
  6 Kaelen Ruder             M16 Fairport, NY           4:39.42   4 
  7 Max Chew                 M17 Unattached             4:40.56   4 
  8 Drew Cox                 M15 Pittsford, NY          4:41.85   4 
  9 Sean Killip              M17 Unattached             4:44.04   4 
 10 Nico Valentine           M15 Pittsford, NY          4:46.17   4 
 11 Henry Baker              M16 Pittsford, NY          4:47.55   4 
 12 Nicholas Daupsinee       M17 Unattached             4:47.58   7 
 13 Samuel Baker             M16 Pittsford, NY          4:48.80   4 
 14 Evan Hackett             M17 Pittsford, NY          4:52.65   4 
 15 Cooper Branch            M15 Rochester, NY          4:52.79   7 
 16 Nathan Gupton            M15 Pittsford, NY          4:56.17   4 
 17 Bryan Friedel            M15 Rochester, NY          5:00.00   7 
 18 Isaac Crandall           M17 Fulton, NY             5:10.48   7 
 19 Jeffrey Suflita          M16 Rochester, NY          5:12.53   7 
 20 Nicholas Ferri           M16 Fairport, NY           5:13.30   7 
 21 Connor Gasper            M15 Auburn, NY             5:33.15   7 
 -- Jake Marchese            M17 Penfield, NY               XNT   4 
 
W15-19 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Annalee Capuano          W15 Unattached             5:23.24   7 
  2 Molly O'Neill            W16 Canandaigua, NY        5:32.06   6 
  3 Cecelia Carney           W18 Unattached             5:51.67   7 
  4 MacKenzie Carney         W18 Unattached             5:57.53   7 
 
M20-24 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Robert U Cooper          M24 Macedon, NY            4:22.02   4 
  2 Sean Welch               M21 Unattached             4:25.43   4 
  3 James U Anderson         M23 Rochester, NY          4:25.86   4 
  4 Paul U Suflita           M20 Rochester, NY          4:32.63   4 
  5 Gillan Faulkner          M21 Farmingville, NY       4:36.95   4 
  6 Erik Johnson             M23 Buffalo, NY            4:52.92   4 
  7 Oliver Lindblom          M22 Unattached             4:53.52   4 
 
W20-24 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Elise U Ramirez          W22 Nesconset, NY          4:54.42   6 
  2 Mackenzie U Donahue      W23 Lockport, NY           5:04.54   6 
  3 Bonnie U Binggeli        W24 Walworth, NY           5:42.17   6 
  4 Claire Cannon            W23 Unattached             6:32.14   5 
 
M25-29 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Omoir U Boulama          M25 Unattached             4:19.09   4 
  2 Robert U Hurlbut         M26 Rochester, NY                      
  2 Robert U Hurlbut         M26 Rochester, NY          4:19.74   4 
  3 Adam U Pacheck           M27 Ithaca, NY             4:25.79   4 
  4 Ace Serionne             M28 Unattached             4:33.51   4 
  5 Greg U Selke             M29 Buffalo, NY            4:35.20   4 
  6 Daniel Witte             M27 New York, NY           4:54.94   4 
 
W25-29 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jordyn U Naylon          W28 Syracuse, NY           5:22.84   6 
  2 Cathryn Menarchem        W26 Rochester, NY          6:15.66   5 
  3 Lindsay U Rynders        W26 Unattached             6:28.31   5 
 
M30 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Oscar Lopez Hidalgo      M32 Rochester, NY          4:37.68   4 
  2 David U Rappleyea        M33 Rochester, NY          4:39.83   4 
  3 Dan Reilly               M30 Unattached             4:59.34   2 
  4 Matthew U Roberts        M34 Williamson, NY         5:15.87   2 
  5 Max Gianniny             M30 Rochester, NY          5:17.32   4 
  6 Benjamin Gajewski        M33 Unattached             5:19.62   2 
 
W30 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Laura U Galeazzo         W31 Rochester, NY          5:31.75   6 
  2 Ashlie U Roberts         W34 Williamson, NY         6:43.07   5 
  3 Erica Jones              W33 Pittsford, NY         10:10.27   8 
 
M35 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 John Stephens            M37 Unattached             5:03.93   2 
  2 Michael McCall           M35 Unattached             5:14.91   2 
  3 Brian U Suhr             M35 Rochester, NY          5:16.83   2 
  4 Bryan Reilly             M35 Unattached             5:38.28   2 
 
W35 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Trisha U Byler           W35 Honeoye Falls, NY      5:10.00   6 
  2 Ann U Ball               W35 Wellsville, NY         6:10.62   5 
  3 Tracy Vanderlip          W39 Rochester, NY          6:11.07   5 
  4 Amanda Davis             W39 Rochester, NY          8:34.02   8 
 
M40 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Tim U Rieth              M43 Rochester, NY          4:44.60   4 
  2 Matt U Blodgett          M42 Unattached             4:51.01   3 
  3 Prem Kumar               M44 Pittsford, NY          5:50.39   2 
  4 Igor Orlovich            M42 Penfield, NY                       
  4 Igor Orlovich            M42 Penfield, NY           6:00.48   2 
  5 Jeff Polino              M43 Fairport, NY           6:01.63   3 
 
W40 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sascha U Scott           W43 Syracuse, NY           4:56.43   6 
  2 Carrie Spencer           W41 Webster, NY            6:35.65   5 
  3 Maria Palacio            W40 Palmyra, NY            6:58.85   5 
  4 Sarah McDonell           W41 Rochester, NY          7:06.50   5 
  5 Tina Pellegrin           W44 Rochester, NY         12:27.58   8 
 
M45 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mark U Andrews           M48 Rochester, NY          4:43.41   4 
  2 Marcus U Gage            M47 Palmyra, NY            5:29.89   3 
  3 Mark Larson              M49 Rochester, NY          5:38.98   3 
  4 Kenneth Gardner          M47 Rochester, NY          6:12.02   2 
  5 Harvey Brice             M48 East Amherst, NY       6:17.87   2 
  6 Greg Hutton              M47 Fairport, NY           6:47.48   2 
  7 Mike Spencer             M45 Webster, NY           10:04.37   8 
 
W45 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ruth U Shields           W47 Canandaigua, NY        7:17.50   5 
  2 Marie U Davis            W48 Unattached             7:19.54   5 
  3 Gail U Gilman            W49 Churchville, NY        7:32.31   5 
  4 Martha U Doody           W49 Shortsville, NY        8:10.60   5 
  5 Vickey Beaver            W45 Rochester, NY          8:21.73   5 
  6 Jennifer Gaudino         W46 Rochesteroch, NY       8:27.39   5 
 
M50 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stephen U Ruchlin        M50 Unattached             5:18.12   2 
  2 Dale U Flanders          M54 Allegany, NY           5:18.16   3 
  3 Allen Pettee             M54 Rochester, NY          5:43.87   3 
  4 Venelin U Tchamov        M52 Unattached             5:47.45   2 
  5 Anthony F. U Crilly      M54 Rochester, NY          6:08.08   2 
  6 Sandro Cannizzo          M51 Unattached             6:11.34   2 
  7 Clayton Baker            M52 Pittsford, NY          7:11.46   2 
  8 Adam Anolik              M52 Rochester, NY          7:31.88   1 
 
W50 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Laura Ciaio              W52 Victor, NY             8:05.87   5 
 
M55 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Novis Brewster           M59 Rochester, NY          7:39.23   2 
 
W55 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Carol U Bischoff         W55 Unattached             7:13.76   5 
  2 Karen Godshall           W55 Spencerport, NY        7:35.96   5 
  3 Cindy Heale              W57 Rochester, NY          7:44.16   5 
  4 Pam Nudd                 W58 Rochester, NY          8:19.27   5 
 
M60 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Gary Passamonte          M62 Mount Morris, NY       6:06.45   3 
  2 Bill U Beyerbach         M64 Unattached             6:16.35   3 
  3 Doug DeWeaver            M61 Rochester, NY          7:08.76   2 
  4 John Lathan              M62 Rochester, NY          7:12.55   2 
  5 Greg Pinkney             M62 Rochester, NY          7:44.17   1 
 
W60 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Valerie U Vermeulen      W61 Williamson, NY                     
  1 Valerie U Vermeulen      W61 Williamson, NY         8:06.19   5 
  2 Janine Quinlan           W63 Unattached            10:33.40   8 
 
M65 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dave U Ward              M67 Akron, NY              6:50.14   2 
  2 George Dieffenbach       M66 Pittsburgh, PA         7:25.92   2 
  3 Gary Leyrer              M65 Rochester, NY          8:27.47   8 
  4 Andy Matzan              M67 Rochester, NY          9:40.44   1 
  5 Peter Clark              M68 Rochester, NY         10:00.85   1 
  6 Douglas Jones            M66 Pittsford, NY         10:18.08   8 
 
W65 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cheryl U Guth            W65 Rochester, NY          7:33.29   5 
 
M70 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stephen Hedges           M70 Unattached             8:48.46   1 
  2 Chuck Martin             M73 Unattached             9:20.83   1 
  3 Tim Forward              M71 Rochester, NY         10:55.09   8 
 
W70 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lynda U McGuire          W71 Unattached             7:48.63   5 
 
M75 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 ken lowe                 M75 Penfield, NY          10:36.84   8 
 
M80+ 1 Mile Run all merged
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bob Otto                 M80 Rochester, NY          9:26.23   8