Section V Cross Country Championships
                           Midlakes High School
                             November 2, 2019

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                             Boys Class B - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1    1 Sam Lawler          12 Pittsford Mendon   16:01.5  5:10  B    1  t 
    2    2 Colby Schenkel      10 Pittsford Mendon   16:39.6  5:22  B    2  t 
    3    3 James Smith         12 Pittsford Mendon   16:52.3  5:26  B    3  t 
    4    4 Ian McGuire         12 Honeoye Falls-Lima 16:55.1  5:27  B    4  i 
    5    5 Drew Cox            10 Pittsford Mendon   16:58.8  5:28  B    5  t 
    6    6 Nathan Canale       9  Batavia            17:08.0  5:31  B    6  i 
    7    7 Evan Hackett        12 Pittsford Mendon   17:10.1  5:32  B    7  t 
    8    8 Ryan Dailor         11 Honeoye Falls-Lima 17:12.0  5:33  B    8  i 
    9    9 Broden Haltiner     10 Newark             17:15.2  5:34  B    9  i 
   10   10 Sam Baker           11 Pittsford Sutherla 17:22.6  5:36  B   10  i 
   11   11 Christian Coler     11 Honeoye Falls-Lima 17:29.4  5:38  B   11    
   12   12 Mario Rosales       12 Batavia            17:32.4  5:39  B   12    
   13   13 Vickrum Bonkinkere  12 Pittsford Sutherla 17:35.8  5:40  B   13    
   14   14 Rylan Hodgson       12 Pittsford Sutherla 17:41.2  5:42  B   14    
   15   15 Jack Hulsey         11 Honeoye Falls-Lima 17:47.5  5:44  B   15    
   16   16 Nathan Trumble      12 Pittsford Mendon   17:49.0  5:45  B   16  t 
   17   17 Henry Baker         11 Pittsford Sutherla 17:52.9  5:46  B   17    
   18   18 Omar Armbruster     11 Honeoye Falls-Lima 17:59.6  5:48  B   18    
   19   19 Nico Valentine      10 Pittsford Mendon   18:09.4  5:51  B   19  t 
   20   20 Teddy Warfle        12 Honeoye Falls-Lima 18:09.6  5:51  B   20    
   21   21 Jeff Suflita        11 Greece Arcadia     18:16.6  5:53  B   21    
   22   22 Andy Gruver         12 Greece Athena      18:18.7  5:54  B   22    
   23   23 Jasper Owen         11 Pittsford Sutherla 18:19.8  5:54  B   23    
   24   24 Max Tyler           11 Greece Arcadia     18:20.7  5:55  B   24    
   25   25 Matthew Taylor      11 Pittsford Sutherla 18:24.9  5:56  B   25    
   26   26 Wyatt Gaus          12 Batavia            18:29.4  5:58  B   26    
   27   27 Garrett Glanton     12 Pittsford Sutherla 18:32.8  5:59  B   27    
   28   28 Andrew Rook         12 Wayne Central      18:38.1  6:00  B   28    
   29   29 Nicholas Pettit     10 Wayne Central      18:38.6  6:01  B   29    
   30   30 Ryan Brown          9  Geneva             18:39.2  6:01  B   30    
   31   31 Colin Flannery      11 Wayne Central      18:42.8  6:02  B   31    
   32   32 Daniel Rook         10 Wayne Central      18:45.3  6:03  B   32    
   33   33 Elijah Little       10 Greece Arcadia     18:49.2  6:04  B   33    
   34   34 Jaheim Jackson      11 Geneva             18:51.0  6:05  B   34    
   35   35 Michael Feeley      11 Honeoye Falls-Lima 18:52.5  6:05  B   35    
   36   36 Christian Mousso    11 Greece Athena      18:57.2  6:07  B   36    
   37   37 Troy Artlip         9  Greece Arcadia     18:58.3  6:07  B   37    
   38   38 Henry Loudon        12 Geneva             19:00.5  6:08  B   38    
   39   39 Josh Mitchell       10 Greece Athena      19:00.6  6:08  B   39    
   40   40 Steven Cunningham   11 Batavia            19:02.6  6:08  B   40    
   41   41 Ryan Miner          10 Greece Athena      19:07.8  6:10  B   41    
   42   42 Tyree Orbaker       10 Newark             19:10.3  6:11  B   42    
   43   43 John Sanders        10 Greece Arcadia     19:11.3  6:11  B   43    
   44   44 Chad French         10 Newark             19:13.6  6:12  B   44    
   45   45 Ryan Campbell       10 Greece Athena      19:19.0  6:14  B   45    
   46   46 Joseph Camblin      10 Newark             19:19.5  6:14  B   46    
   47   47 Bennett Dunstan     10 Wayne Central      19:21.3  6:14  B   47    
   48   48 Josh Jones          12 Wayne Central      19:23.4  6:15  B   48    
   49   49 Kameron Kusz        11 Batavia            19:29.6  6:17  B   49    
   50   50 Cody Harloff        9  Batavia            19:32.7  6:18  B   50    
   51   51 Jason Kamimsky      10 Greece Arcadia     19:36.5  6:19  B   51    
   52      Kyle Egan           12 Eastridge          19:42.2  6:21  B   52    
   53   52 Vincent Cardinale   10 Geneva             19:43.4  6:21  B   53    
   54   53 John (chip) Murphy  10 Newark             19:45.0  6:22  B   54    
   55   54 Owen Doran          9  Wayne Central      19:45.0  6:22  B   55    
   56      Josiah Covell       11 Eastridge          19:46.3  6:22  B   56    
   57   55 Christopher Woody   9  Geneva             20:00.3  6:27  B   57    
   58   56 Jonah Epps          11 Batavia            20:00.7  6:27  B   58    
   59   57 Milo Coen De Peck   11 Geneva             20:02.3  6:27  B   59    
   60   58 Jacob Young         12 Geneva             20:05.3  6:28  B   60    
   61   59 Connor Kiley        10 Newark             20:10.9  6:30  B   61    
   62   60 Jacob Wood          9  Greece Arcadia     20:15.3  6:32  B   62    
   63   61 Evan Smith          10 Greece Athena      20:32.1  6:37  B   63    
   64   62 Kylar Vermeulen     11 Newark             20:36.2  6:38  B   64    
   65   63 Nathan Miner        12 Greece Athena      20:39.3  6:39  B   65    
   66      Tyzier Washington   12 Vertus Charter     21:55.5  7:04  B   66    
   67      Victor Gurman       11 Eastridge          22:08.7  7:08  B   67    
   68      Joe Carroll         12 Eastridge          22:30.6  7:15  B   68