Section V Cross Country Championships
                           Midlakes High School
                             November 2, 2019

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                             Boys Class C - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1    1 Ryan King           12 North Rose-Wolcott 16:59.0  5:28  C    1  i 
    2    2 Liam Prendergast    12 Marcus Whitman     17:20.0  5:35  C    2  i 
    3    3 Hayden Mills        11 Addison            17:34.3  5:40  C    3  t 
    4    4 Derrick Tandle      12 Clyde-Savannah-Lyo 17:42.2  5:42  C    4  i 
    5    5 Erik Verdehem       12 Waterloo           17:52.5  5:46  C    5  i 
    6    6 Kristopher Thompson 11 Addison            17:59.3  5:48  C    6  t 
    7    7 Aidan Cort          12 Midlakes           18:02.8  5:49  C    7  i 
    8    8 Aidan Royston       11 Marcus Whitman     18:04.9  5:50  C    8    
    9    9 James Tette         8  Penn Yan           18:08.1  5:51  C    9    
   10   10 Kaden Kays          11 Marcus Whitman     18:08.4  5:51  C   10    
   11   11 Ronnie Dailey       12 Addison            18:15.9  5:53  C   11  t 
   12   12 Erik Schwab         10 LeRoy              18:17.7  5:54  C   12    
   13   13 Daniel Ryhal        11 Addison            18:18.1  5:54  C   13  t 
   14   14 Ayden Mowry         11 Penn Yan           18:24.8  5:56  C   14    
   15   15 Noah Green          11 Addison            18:26.3  5:57  C   15  t 
   16   16 Drew Reigelsperger  9  Bloomfield-Naples  18:29.9  5:58  C   16    
   17   17 Tyler Jordan        10 Wayland-Cohocton   18:30.1  5:58  C   17    
   18   18 Trent Makowiec      12 Addison            18:31.2  5:58  C   18  t 
   19   19 Colin Farmer        11 Avon Central       18:36.1  6:00  C   19    
   20   20 Carson Miller       11 Marcus Whitman     18:37.1  6:00  C   20    
   21   21 Orlando Petterson   12 Avon Central       18:41.0  6:01  C   21    
   22   22 Chad Thomas         10 Dansville          18:43.1  6:02  C   22    
   23   23 Nolan Harold        12 Bath-Haverling     18:47.3  6:03  C   23    
   24   24 Zach Johnson        10 Palmyra-Macedon    18:50.5  6:04  C   24    
   25   25 Adrian Corrochano C 12 Holley Central     18:51.4  6:05  C   25    
   26   26 Mason Hoad          12 Bath-Haverling     18:54.2  6:06  C   26    
   27   27 David Young         8  Penn Yan           18:54.4  6:06  C   27    
   28   28 Carter Waldeis      12 Bloomfield-Naples  18:54.5  6:06  C   28    
   29   29 Jude Rischpater     8  Bloomfield-Naples  18:54.7  6:06  C   29    
   30   30 Einon Walsh         11 Hornell            18:55.1  6:06  C   30    
   31   31 William Reed        11 North Rose-Wolcott 19:03.1  6:08  C   31    
   32   32 Marcus Burns        12 Bath-Haverling     19:03.7  6:09  C   32    
   33   33 Dylan Amidon        11 Waterloo           19:03.9  6:09  C   33    
   34   34 Riley Winum         10 Marcus Whitman     19:04.0  6:09  C   34    
   35   35 Noah Barber         9  Waterloo           19:13.4  6:12  C   35    
   36   36 Caleb Courtemanche  12 Avon Central       19:14.4  6:12  C   36    
   37   37 Jt Zimmerman        11 Marcus Whitman     19:21.6  6:14  C   37    
   38   38 Holden Volpe        11 Avon Central       19:21.6  6:14  C   38    
   39   39 Jaden Courtemanche  11 Avon Central       19:24.9  6:15  C   39    
   40   40 Zachery Coleman     11 Waterloo           19:25.0  6:15  C   40    
   41   41 Owen Moore          8  Clyde-Savannah-Lyo 19:26.9  6:16  C   41    
   42   42 Owen Hensler        11 Livonia            19:28.6  6:17  C   42    
   43   43 Dylan Clemons       10 Holley Central     19:28.6  6:17  C   43    
   44   44 Ben Thompson        11 Marcus Whitman     19:29.9  6:17  C   44    
   45   45 Miguel De Jesus     12 Waterloo           19:30.0  6:17  C   45    
   46   46 Keaton Hobart       11 LeRoy              19:31.5  6:18  C   46    
   47   47 Chris Coyle         9  Livonia            19:32.4  6:18  C   47    
   48   48 Kyle Green          12 Palmyra-Macedon    19:32.7  6:18  C   48    
   49   49 Kiernan Bolan       10 Bloomfield-Naples  19:39.4  6:20  C   49    
   50   50 Zack Merkley        11 Waterloo           19:41.0  6:21  C   50    
   51   51 Zach Foster         12 Dansville          19:43.5  6:21  C   51    
   52   52 Nehemiah Williams   11 Waterloo           19:48.1  6:23  C   52    
   53   53 Brodie Wright       10 Holley Central     19:51.5  6:24  C   53    
   54   54 Tyler Evans         9  Bath-Haverling     19:51.6  6:24  C   54    
   55   55 Nathan Yehl         12 Bath-Haverling     19:52.1  6:24  C   55    
   56   56 Trevor Coleman      12 Avon Central       19:52.2  6:24  C   56    
   57   57 Cameron Deisering   11 Midlakes           19:56.3  6:26  C   57    
   58   58 Matthew Burritt     11 Wayland-Cohocton   19:59.2  6:26  C   58    
   59   59 Bobby Horton        9  Addison            19:59.2  6:26  C   59  t 
   60   60 Evan Raes           10 Midlakes           20:03.5  6:28  C   60    
   61   61 Ben Reigelsperger   12 Wayland-Cohocton   20:04.2  6:28  C   61    
   62   62 Aiden Riccotta      12 Avon Central       20:11.4  6:30  C   62    
   63   63 Xavier Boughton     10 Midlakes           20:12.6  6:31  C   63    
   64   64 Sam Roberts         12 Hornell            20:19.2  6:33  C   64    
   65   65 Tyge Johnson        10 Bloomfield-Naples  20:19.2  6:33  C   65    
   66   66 Aiden Soggs         9  LeRoy              20:20.6  6:33  C   66    
   67   67 Jordan Kelly        10 Wayland-Cohocton   20:22.0  6:34  C   67    
   68   68 Adam Delgrand       11 Livonia            20:24.6  6:35  C   68    
   69   69 Clayton Reed        10 North Rose-Wolcott 20:28.4  6:36  C   69    
   70   70 Cole Carney         11 Wayland-Cohocton   20:30.5  6:37  C   70    
   71   71 Matt Sullivan       11 Hornell            20:32.2  6:37  C   71    
   72   72 Josh Vanderlike     11 Midlakes           20:37.1  6:39  C   72    
   73   73 Daniel Sisco        10 Hornell            20:41.2  6:40  C   73    
   74   74 Hunter Davenport    11 North Rose-Wolcott 20:52.0  6:43  C   74    
   75   75 Alexander Turner    10 Livonia            20:52.6  6:44  C   75    
   76   76 Chris Gualtieri     12 LeRoy              20:52.7  6:44  C   76    
   77   77 Caleb Turner        11 Mynderse Academy   20:55.3  6:45  C   77    
   78   78 Azriel Lawerence    9  Clyde-Savannah-Lyo 21:00.0  6:46  C   78    
   79   79 James Frisbie       12 Livonia            21:00.2  6:46  C   79    
   80   80 Parker Remington    11 Attica             21:03.4  6:47  C   80    
   81   81 Elijah Hopkins      12 Livonia            21:06.8  6:48  C   81    
   82   82 Evan Frederick      11 Mynderse Academy   21:13.7  6:50  C   82    
   83   83 Trent Donnelly      11 Clyde-Savannah-Lyo 21:16.8  6:51  C   83    
   84   84 Jake Wiepert        9  Aquinas Institute  21:18.2  6:52  C   84    
   85   85 Sebastian Pusch-Loc 11 North Rose-Wolcott 21:18.4  6:52  C   85    
   86   86 Zeph Howie          9  Palmyra-Macedon    21:25.2  6:54  C   86    
   87   87 Owen Saxby          11 Bloomfield-Naples  21:27.9  6:55  C   87    
   88   88 Brennan Kirk        9  Bloomfield-Naples  21:28.9  6:55  C   88    
   89   89 Aiden Vanamburg     9  Clyde-Savannah-Lyo 21:29.0  6:55  C   89    
   90   90 Tom Jimerson        10 Hornell            21:29.9  6:56  C   90    
   91   91 Thomas Stewart      8  Livonia            21:30.4  6:56  C   91    
   92   92 Ryan Wylie          10 Mynderse Academy   21:30.7  6:56  C   92    
   93   93 Teagan Fingar       7  Penn Yan           21:38.2  6:58  C   93    
   94   94 Nathan Rivellino    10 Aquinas Institute  21:39.7  6:59  C   94    
   95   95 Eduardo Chagoya     10 Clyde-Savannah-Lyo 21:39.7  6:59  C   95    
   96   96 Chase Peacock       11 Midlakes           21:42.9  7:00  C   96    
   97   97 Kal Warring         9  North Rose-Wolcott 21:54.1  7:03  C   97    
   98   98 Zach Forrester      12 Dansville          21:54.5  7:04  C   98    
   99   99 Joseph Sage         10 Midlakes           21:54.9  7:04  C   99    
  100  100 Mike St. Pierre     12 Attica             21:58.7  7:05  C  100    
  101  101 Zachary Smith       10 Penn Yan           22:09.4  7:08  C  101    
  102  102 Eli Allen           8  Dansville          22:11.8  7:09  C  102    
  103  103 Nick Jastrzab       10 Mynderse Academy   22:15.9  7:10  C  103    
  104  104 Ronald Koehler      9  Bath-Haverling     22:16.1  7:11  C  104    
  105  105 Collin Murphy       9  Hornell            22:21.8  7:12  C  105    
  106  106 Dalton Simms        12 Wayland-Cohocton   22:22.0  7:12  C  106    
  107  107 Zachary Wissick     12 Palmyra-Macedon    22:23.3  7:13  C  107    
  108  108 Greg Hatfalvi       9  Palmyra-Macedon    22:24.3  7:13  C  108    
  109  109 Nick Teta           12 Aquinas Institute  22:28.9  7:15  C  109    
  110  110 Arrik Gerber        12 Dansville          22:33.1  7:16  C  110    
  111  111 Gavin Rhinehart     11 Mynderse Academy   22:34.0  7:16  C  111    
  112  112 Anthony Condella    7  Penn Yan           22:37.2  7:17  C  112    
  113  113 J.P. Turner         11 Mynderse Academy   22:37.7  7:17  C  113    
  114  114 Ethan Hudzinski     10 Holley Central     22:44.2  7:20  C  114    
  115  115 Colby Balcom        10 North Rose-Wolcott 22:49.0  7:21  C  115    
  116  116 Jeffrey Schultz     10 Clyde-Savannah-Lyo 22:49.4  7:21  C  116    
  117  117 Kenny Brewer        10 Wayland-Cohocton   22:52.7  7:22  C  117    
  118  118 Zach Flansburg      10 LeRoy              22:55.0  7:23  C  118    
  119  119 Ian Kepple          9  LeRoy              23:02.7  7:26  C  119    
  120  120 Jeffrey Hawkes      9  Attica             23:08.0  7:27  C  120    
  121  121 Riley Lich          10 Palmyra-Macedon    23:11.1  7:28  C  121    
  122  122 Dominic Lafferty    11 Penn Yan           23:25.0  7:33  C  122    
  123  123 Gio Gonzalez        9  Aquinas Institute  23:39.8  7:37  C  123    
  124  124 Jonah Gray          11 Dansville          24:05.0  7:46  C  124    
  125  125 Phillip Jang        12 Mynderse Academy   24:08.3  7:47  C  125    
  126  126 Jayden Demeurisse   9  Palmyra-Macedon    24:13.5  7:48  C  126    
  127  127 Chase Perkins       12 Dansville          24:33.9  7:55  C  127    
  128  128 Dylan Bishop        10 Holley Central     25:14.6  8:08  C  128    
  129  129 Max Hollister       9  Holley Central     25:20.9  8:10  C  129    
  130  130 Matthew Henning     12 LeRoy              26:03.1  8:24  C  130    
  131  131 Hunter Meyers       9  Attica             26:10.5  8:26  C  131    
  132  132 Daniel Bialek       9  Attica             26:11.8  8:26  C  132    
  133  133 Josiah Brown        9  Aquinas Institute  26:39.9  8:35  C  133    
  134  134 Alex Bialek         11 Attica             26:47.5  8:38  C  134