Section V Cross Country Championships
                           Midlakes High School
                             November 2, 2019

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                             Boys Class D - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1    1 Mack Brewington     11 Marion             17:07.6  5:31  D    1  
    2    2 Thomas Kressly      12 Hammondsport       17:14.7  5:34  D    2  
    3    3 Ben Skalny          11 Notre Dame-Batavia 17:18.6  5:35  D    3  
    4    4 James Hallett       12 Honeoye Central    17:32.1  5:39  D    4  
    5      Matt Wood           12 Dundee             17:42.6  5:43  D    5  
    6    5 Austin Carrick      12 Notre Dame-Batavia 17:44.4  5:43  D    6  
    7    6 Liam Kressly        10 Hammondsport       17:47.4  5:44  D    7  
    8    7 Andrew Ricupito     11 Notre Dame-Batavia 17:54.1  5:46  D    8  
    9    8 Ryan Lewis          11 Bishop Kearney/Arc 18:25.0  5:56  D    9  
   10    9 Clay Battle         11 Honeoye Central    18:28.2  5:57  D   10  
   11   10 Jason Lonneville    11 Marion             18:32.4  5:59  D   11  
   12   11 George Drake        10 Hammondsport       18:37.6  6:00  D   12  
   13   12 Quaid Griffin       11 Honeoye Central    18:38.7  6:01  D   13  
   14   13 Ethan Chadbourne    12 Notre Dame-Batavia 18:40.6  6:01  D   14  
   15   14 Taylor Vandewark    11 Honeoye Central    18:41.6  6:01  D   15  
   16   15 Jordan Welker       9  Notre Dame-Batavia 18:42.1  6:02  D   16  
   17   16 Forrist Sherman     10 Honeoye Central    18:47.4  6:03  D   17  
   18   17 Charlie Sherman     9  Honeoye Central    18:52.7  6:05  D   18  
   19      Matt Garis          11 Whitesville        18:56.5  6:06  D   19  
   20   18 Evan Miller         9  Honeoye Central    18:59.7  6:07  D   20  
   21   19 Matt Lyle           12 Hammondsport       19:01.6  6:08  D   21  
   22      Tyler Brabant       11 Caledonia-Mumford  19:05.8  6:09  D   22  
   23      Jacob-Kurtis Guy    12 Northstar Christia 19:07.1  6:10  D   23  
   24   20 Zach Tucker         11 Genesee Valley/Hou 19:30.8  6:17  D   24  
   25   21 Zachary Babcock     11 Notre Dame-Batavia 19:33.7  6:18  D   25  
   26      Brett Whiting       12 Northstar Christia 19:38.4  6:20  D   26  
   27      Braxton Zarpentine  10 Kendall            19:43.6  6:21  D   27  
   28      Kevin Flint         12 Caledonia-Mumford  19:49.8  6:23  D   28  
   29   22 Ryan Mogauro        11 Harley-Allendale-C 19:51.9  6:24  D   29  
   30   23 Liam Dela Osa Cruz  11 Marion             20:03.1  6:28  D   30  
   31   24 Kevin Wehle         12 Wheatland-Chili    20:12.2  6:31  D   31  
   32   25 Greg Castellano     11 Harley-Allendale-C 20:14.5  6:31  D   32  
   33   26 Eli Hill            11 Hammondsport       20:21.8  6:34  D   33  
   34   27 Matt Vosburg        12 Avoca/Prattsburgh  20:29.4  6:36  D   34  
   35   28 Thomas Demers       11 Harley-Allendale-C 20:30.7  6:37  D   35  
   36   29 Zach Ellis          11 Harley-Allendale-C 20:31.6  6:37  D   36  
   37   30 Patrick Martin      11 Bishop Kearney/Arc 20:32.1  6:37  D   37  
   38   31 Jacob Taylor        9  Avoca/Prattsburgh  20:40.8  6:40  D   38  
   39   32 Blake Wright        9  Hammondsport       20:42.3  6:40  D   39  
   40   33 Maxwell Sun         10 Harley-Allendale-C 20:47.9  6:42  D   40  
   41   34 Ethan Hearne        10 Harley-Allendale-C 20:48.8  6:42  D   41  
   42   35 Connor Wehle        11 Wheatland-Chili    20:52.9  6:44  D   42  
   43   36 David Whitfield     9  Bishop Kearney/Arc 21:04.0  6:47  D   43  
   44   37 Gavin Hand          12 Genesee Valley/Hou 21:14.8  6:51  D   44  
   45      Gabe Dillon         11 Dundee             21:26.9  6:55  D   45  
   46      Jacek Kuiatkowski   8  Kendall            21:31.4  6:56  D   46  
   47   38 Andrew Pawluckie    12 Bishop Kearney/Arc 21:33.8  6:57  D   47  
   48      Bryce Myers         10 Jasper-Troupsburg  21:36.6  6:58  D   48  
   49      Jared White         12 Northstar Christia 21:36.7  6:58  D   49  
   50   39 Jonathan Rizzo      12 Genesee Valley/Hou 21:36.8  6:58  D   50  
   51   40 Garrett Trost       10 Bishop Kearney/Arc 21:49.2  7:02  D   51  
   52   41 Derek Adriaansen    12 Marion             21:49.8  7:02  D   52  
   53   42 Aaron Treleaven     9  Notre Dame-Batavia 21:57.1  7:04  D   53  
   54      Camden Buchanan     9  Dundee             22:15.8  7:10  D   54  
   55      Tyler McCowan       10 Caledonia-Mumford  22:17.4  7:11  D   55  
   56   43 Francisco Torres    12 Marion             22:18.5  7:11  D   56  
   57   44 Luke Otto           11 Wheatland-Chili    22:19.7  7:12  D   57  
   58   45 Brennan Hancock     9  Bishop Kearney/Arc 22:27.4  7:14  D   58  
   59   46 Julian Quesada      9  Harley-Allendale-C 22:30.2  7:15  D   59  
   60   47 Shane Woodworth     11 Avoca/Prattsburgh  22:51.0  7:22  D   60  
   61   48 Noah Mattison       10 Marion             23:27.9  7:34  D   61  
   62   49 Kaden Layman        11 Genesee Valley/Hou 23:31.2  7:35  D   62  
   63   50 Dejay Hammond       12 Avoca/Prattsburgh  23:42.3  7:38  D   63  
   64      Rowan Mancarella    10 Kendall            23:57.6  7:43  D   64  
   65   51 Michael Hoad        12 Avoca/Prattsburgh  24:20.2  7:50  D   65  
   66   52 Austin Ford         12 Genesee Valley/Hou 24:36.3  7:56  D   66  
   67      Jake Otto           9  Northstar Christia 24:58.4  8:03  D   67  
   68   53 Carson Minster      12 Wheatland-Chili    25:23.7  8:11  D   68  
   69      Leland Essigman     12 Jasper-Troupsburg  25:26.9  8:12  D   69  
   70   54 Joshua Beldue       11 Wheatland-Chili    25:28.8  8:13  D   70  
   71   55 Trevor Mullen       11 Genesee Valley/Hou 26:27.1  8:31  D   71  
   72      Michael Eaves       9  Dundee             27:24.2  8:50  D   72  
   73      Riley Hirschman     12 Kendall            28:31.7  9:11  D   73  
   74   56 Connor Ingham       10 Wheatland-Chili    30:50.7  9:56  D   74