Section V Cross Country Championships
                           Midlakes High School
                             November 2, 2019

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                            Girls Class D - 5K
-----------------------------------------------------------------------------
PLACE  PTS NAME                GRADE SCHOOL          TIME     PACE  CLASS
-----------------------------------------------------------------------------
    1    1 Madalenn Fee        10 Red Jacket         20:21.3  6:34  D    1  i 
    2      Alexa Wolcott       10 Pavilion/York      20:40.8  6:40  D    2  i 
    3    2 Jenna Franklin      9  Alfred/Arkport/Can 21:02.0  6:47  D    3  i 
    4    3 Adeline Capel       11 Geneseo            21:07.2  6:48  D    4  i 
    5    4 Jadyn Mullen        9  Alexander Central  21:10.8  6:50  D    5  i 
    6    5 Alison Sawyer       11 Red Creek          21:16.1  6:51  D    6  t 
    7    6 Mattie Fitzwater    7  Avoca/Prattsburgh  21:21.7  6:53  D    7    
    8    7 Morgan Tompkins     9  Red Creek          21:45.1  7:01  D    8  t 
    9    8 Liliana Hanning     12 Bishop Kearney/Arc 21:48.4  7:02  D    9    
   10    9 Brionna McDonald    10 Red Creek          21:50.3  7:02  D   10  t 
   11   10 Mallory Rice        9  Geneseo            21:55.9  7:04  D   11    
   12      Cash Perry          9  Jasper-Troupsburg  21:58.1  7:05  D   12    
   13   11 Leah Filter         9  Pembroke           21:59.4  7:05  D   13    
   14   12 Kayla Harding       9  Oakfield/Elba      22:04.4  7:07  D   14    
   15   13 Emma Allen          10 Kendall            22:17.9  7:11  D   15    
   16   14 Payden Mortensen    10 Honeoye Central    22:22.7  7:13  D   16    
   17   15 Fanny Venegas       11 Oakfield/Elba      22:38.8  7:18  D   17    
   18   16 Alyssa Mendenhall   12 Red Creek          22:43.3  7:19  D   18  t 
   19   17 Siomara Caballero   12 Byron-Bergen       22:45.4  7:20  D   19    
   20   18 Julia Weinschreider 8  Williamson Central 22:46.5  7:20  D   20    
   21   19 Ella Reynolds       10 Red Creek          22:51.4  7:22  D   21  t 
   22   20 Olivia Smith        11 Honeoye Central    22:51.7  7:22  D   22    
   23   21 Dainaira Goldthwait 11 Red Creek          22:52.7  7:22  D   23  t 
   24      Madalyn West        11 Campbell-Savona    23:00.4  7:25  D   24    
   25   22 Annaelle Smith-Fee  8  Red Jacket         23:05.2  7:26  D   25    
   26   23 Lillian Penird      12 Red Jacket         23:05.7  7:26  D   26    
   27   24 Audrey Gillette     11 Honeoye Central    23:21.2  7:31  D   27    
   28   25 Jewel Olsen         9  Honeoye Central    23:23.5  7:32  D   28    
   29   26 Emily Opett         9  Bishop Kearney/Arc 23:26.3  7:33  D   29    
   30   27 Mya Grant           9  Pembroke           23:27.6  7:34  D   30    
   31   28 Brooke Kennedy      9  Oakfield/Elba      23:34.3  7:36  D   31    
   32   29 Emily Peters        11 Pembroke           23:35.8  7:36  D   32    
   33   30 Ainsley Czechowicz  10 Pembroke           23:37.9  7:37  D   33    
   34   31 Alyssa Lafferty     11 Alexander Central  23:43.6  7:39  D   34    
   35   32 Ellie Erwin         11 Williamson Central 23:49.1  7:40  D   35    
   36   33 Claire Slenker      12 Alexander Central  23:58.2  7:43  D   36    
   37   34 Laurel Kania        9  Alexander Central  24:02.6  7:45  D   37    
   38      Shelby Monroe       12 Northstar Christia 24:03.8  7:45  D   38    
   39   35 Clare Griffin       9  Honeoye Central    24:06.1  7:46  D   39    
   40   36 MacKenzie Flaitz    9  Alfred/Arkport/Can 24:07.3  7:46  D   40    
   41   37 Nyveah Stewart      8  Alfred/Arkport/Can 24:09.3  7:47  D   41    
   42   38 Julia Schlenker-Ste 11 Byron-Bergen       24:14.7  7:49  D   42    
   43   39 Mya Stroud          9  Alexander Central  24:14.8  7:49  D   43    
   44   40 Jasmine Rozalski    9  Geneseo            24:17.0  7:49  D   44    
   45   41 Brieanna Burggraaff 11 Williamson Central 24:20.8  7:51  D   45    
   46      Amanda Doan         10 Notre Dame-Batavia 24:26.4  7:52  D   46    
   47      Grace Gocher        9  Wheatland-Chili    24:31.4  7:54  D   47    
   48   42 Stephanie Onderdonk 8  Byron-Bergen       24:33.6  7:55  D   48    
   49      Jillian Miles       12 Jasper-Troupsburg  24:35.8  7:56  D   49    
   50   43 Zoe Neiderbach      9  Geneseo            24:38.0  7:56  D   50    
   51   44 Danielle Schultz    11 Honeoye Central    24:43.5  7:58  D   51    
   52   45 Riley Yager         10 Pembroke           24:47.7  7:59  D   52    
   53   46 Hannah Brundage     8  Kendall            24:59.0  8:03  D   53    
   54      Skye Colantonio     11 Notre Dame-Batavia 25:11.5  8:07  D   54    
   55      Monica Ramierez-Spe 10 Sodus Central      25:16.0  8:08  D   55    
   56   47 Jasmine Scheele     9  Honeoye Central    25:21.2  8:10  D   56    
   57   48 Morgan Cheney       10 Avoca/Prattsburgh  25:23.4  8:11  D   57    
   58      Paige Watkins       11 Jasper-Troupsburg  25:23.7  8:11  D   58    
   59   49 Lily Reiley         11 Red Jacket         25:24.9  8:11  D   59    
   60   50 Leyna Wheeler       9  Byron-Bergen       25:28.0  8:12  D   60    
   61      Sydney Monroe       9  Northstar Christia 25:28.6  8:12  D   61    
   62   51 Hanna Loewke        8  Byron-Bergen       25:31.1  8:13  D   62    
   63   52 Jadyn Brummert      9  Oakfield/Elba      25:32.3  8:14  D   63    
   64   53 Grace Shepard       10 Byron-Bergen       25:35.3  8:15  D   64    
   65   54 Carson Denny        11 Red Creek          25:37.5  8:15  D   65  t 
   66   55 Rylee Seelau        9  Pembroke           25:45.7  8:18  D   66    
   67   56 Karly Smith         11 Oakfield/Elba      25:57.1  8:22  D   67    
   68   57 Morgan Felluca      9  Bishop Kearney/Arc 25:58.2  8:22  D   68    
   69      Marlene Mueller     10 Northstar Christia 25:58.9  8:22  D   69    
   70   58 Mackenzie Donovan   10 Alexander Central  26:11.1  8:26  D   70    
   71   59 Rachel Ramsdell     12 Williamson Central 26:18.2  8:28  D   71    
   72   60 Libby Snyder        10 Kendall            26:20.0  8:29  D   72    
   73   61 Evelyn Rebert       10 Oakfield/Elba      26:20.2  8:29  D   73    
   74      Claire Schiano      11 Keshequa           26:26.7  8:31  D   74    
   75      Gemini McClain      11 Pavilion/York      26:26.9  8:31  D   75    
   76      Ally Walker         9  Caledonia-Mumford  26:33.3  8:33  D   76    
   77      Siobhan Costello    11 Keshequa           26:39.4  8:35  D   77    
   78   62 Grace Valenti       12 Red Jacket         26:45.3  8:37  D   78    
   79   63 Camryn Brookhart    10 Byron-Bergen       26:50.5  8:39  D   79    
   80   64 Shianne Frarey      10 Williamson Central 27:03.8  8:43  D   80    
   81   65 Emma Cline          11 Alexander Central  27:13.8  8:46  D   81    
   82   66 Brooke Uhrinek      11 Oakfield/Elba      27:21.5  8:49  D   82    
   83   67 Syanna Stewart      11 Alfred/Arkport/Can 27:22.9  8:49  D   83    
   84   68 Isabel Sprague      10 Avoca/Prattsburgh  27:25.7  8:50  D   84    
   85   69 Megan Elliott       11 Kendall            28:10.4  9:05  D   85    
   86   70 Anna Penird         10 Red Jacket         28:13.8  9:06  D   86    
   87   71 Hannah Steinhauer   12 Geneseo            28:17.2  9:07  D   87    
   88   72 Yasmin Ford         9  Alfred/Arkport/Can 28:29.9  9:11  D   88    
   89      Annaliece Kreuzer   9  Sodus Central      28:47.8  9:17  D   89    
   90   73 Lacey Loucks        10 Avoca/Prattsburgh  28:49.6  9:17  D   90    
   91   74 MacKenzzie Barrett  11 Alfred/Arkport/Can 29:16.7  9:26  D   91    
   92   75 Brooklynn Brothers  11 Williamson Central 29:19.6  9:27  D   92    
   93      Elizabeth Gravito   11 Warsaw             29:29.1  9:30  D   93    
   94   76 Rosa Hernandez      10 Avoca/Prattsburgh  30:02.4  9:41  D   94    
   95      Kelsey Stellitano   11 Jasper-Troupsburg  30:03.4  9:41  D   95    
   96   77 Taylor Holzschuh    11 Kendall            30:12.3  9:44  D   96    
   97   78 Ava Scoville        9  Geneseo            30:48.2  9:55  D   97    
   98      Cassidy Mitchell    9  Caledonia-Mumford  31:13.3 10:03  D   98    
   99      Ryley St. Rose-Fine 12 Wheatland-Chili    31:48.1 10:15  D   99    
  100   79 Alexis Kinne        11 Alfred/Arkport/Can 32:49.9 10:35  D  100    
  101      Meredith Grasso     12 Cuba-Rushford-Hins 32:56.2 10:37  D  101    
  102   80 Shelby Malboeuf     9  Bishop Kearney/Arc 32:57.6 10:37  D  102    
  103      Skylar Limner       12 Wheatland-Chili    33:26.6 10:46  D  103    
  104   81 Krislyn Derick      11 Avoca/Prattsburgh  33:46.0 10:53  D  104    
  105      Kelsey Curtis       9  Caledonia-Mumford  34:55.4 11:15  D  105    
  106   82 Savannah Rapp       10 Bishop Kearney/Arc 37:42.4 12:09  D  106    
  107   83 Mara Harvey         11 Geneseo            37:44.0 12:09  D  107    
  108   84 Tori Weed           11 Kendall            41:47.7 13:28  D  108    
  109      Alannah McLean      10 Wheatland-Chili    44:43.7 14:24  D  109