Section V Cross Country Championships
                           Midlakes High School
                             November 2, 2019

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                             Boys Class D - 5K
------------------------------------------------------------------------------
                                TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------

  1.    43  Notre Dame-Batavia (D)         (18:04.0  90:19.8 1:23.5)
=============================================
  1      3  Ben Skalny         11  17:18.6
  2      5  Austin Carrick     12  17:44.4
  3      7  Andrew Ricupito    11  17:54.1
  4     13  Ethan Chadbourne   12  18:40.6
  5     15  Jordan Welker      9   18:42.1
  6   ( 21) Zachary Babcock    11  19:33.7
  7   ( 42) Aaron Treleaven    9   21:57.1

  2.    55  Honeoye Central (D)            (18:25.6  92:08.0 1:15.3)
=============================================
  1      4  James Hallett      12  17:32.1
  2      9  Clay Battle        11  18:28.2
  3     12  Quaid Griffin      11  18:38.7
  4     14  Taylor Vandewark   11  18:41.6
  5     16  Forrist Sherman    10  18:47.4
  6   ( 17) Charlie Sherman    9   18:52.7
  7   ( 18) Evan Miller        9   18:59.7

  3.    64  Hammondsport (D)               (18:36.7  93:03.1 3:07.1)
=============================================
  1      2  Thomas Kressly     12  17:14.7
  2      6  Liam Kressly       10  17:47.4
  3     11  George Drake       10  18:37.6
  4     19  Matt Lyle          12  19:01.6
  5     26  Eli Hill           11  20:21.8
  6   ( 32) Blake Wright       9   20:42.3

  4.   118  Marion (D)                     (19:58.3  99:51.4 5:10.9)
=============================================
  1      1  Mack Brewington    11  17:07.6
  2     10  Jason Lonneville   11  18:32.4
  3     23  Liam Dela Osa Cruz 11  20:03.1
  4     41  Derek Adriaansen   12  21:49.8
  5     43  Francisco Torres   12  22:18.5
  6   ( 48) Noah Mattison      10  23:27.9

  5.   137  Harley-Allendale-Col (D)       (20:23.4  101:56.6 0:56.0)
=============================================
  1     22  Ryan Mogauro       11  19:51.9
  2     25  Greg Castellano    11  20:14.5
  3     28  Thomas Demers      11  20:30.7
  4     29  Zach Ellis         11  20:31.6
  5     33  Maxwell Sun        10  20:47.9
  6   ( 34) Ethan Hearne       10  20:48.8
  7   ( 46) Julian Quesada     9   22:30.2

  6.   152  Bishop Kearney/Archangel (D)   (20:40.9  103:24.1 3:24.2)
=============================================
  1      8  Ryan Lewis         11  18:25.0
  2     30  Patrick Martin     11  20:32.1
  3     36  David Whitfield    9   21:04.0
  4     38  Andrew Pawluckie   12  21:33.8
  5     40  Garrett Trost      10  21:49.2
  6   ( 45) Brennan Hancock    9   22:27.4

  7.   197  Genesee Valley/Houghton (D)    (22:06.0  110:29.9 5:05.5)
=============================================
  1     20  Zach Tucker        11  19:30.8
  2     37  Gavin Hand         12  21:14.8
  3     39  Jonathan Rizzo     12  21:36.8
  4     49  Kaden Layman       11  23:31.2
  5     52  Austin Ford        12  24:36.3
  6   ( 55) Trevor Mullen      11  26:27.1

  8.   206  Avoca/Prattsburgh (D)          (22:24.8  112:03.7 3:50.8)
=============================================
  1     27  Matt Vosburg       12  20:29.4
  2     31  Jacob Taylor       9   20:40.8
  3     47  Shane Woodworth    11  22:51.0
  4     50  Dejay Hammond      12  23:42.3
  5     51  Michael Hoad       12  24:20.2

  9.   210  Wheatland-Chili (D)            (22:51.5  114:17.3 5:16.6)
=============================================
  1     24  Kevin Wehle        12  20:12.2
  2     35  Connor Wehle       11  20:52.9
  3     44  Luke Otto          11  22:19.7
  4     53  Carson Minster     12  25:23.7
  5     54  Joshua Beldue      11  25:28.8
  6   ( 56) Connor Ingham      10  30:50.7




Incomplete Teams:

Dundee (D)                    
         Matt Wood 12, Gabe Dillon 11, Camden Buchanan 9, Michael Eaves 9

Whitesville (D)               
         Matt Garis 11

Caledonia-Mumford (D)         
         Tyler Brabant 11, Kevin Flint 12, Tyler McCowan 10

Northstar Christian (D)       
         Jacob-Kurtis Guy 12, Brett Whiting 12, Jared White 12, Jake Otto 9

Kendall (D)                   
         Braxton Zarpentine 10, Jacek Kuiatkowski 8, Rowan Mancarella 10, Riley Hirschman 12

Jasper-Troupsburg (D)         
         Bryce Myers 10, Leland Essigman 12