Section V Cross Country Championships
                           Midlakes High School
                             November 2, 2019

                      Results by Yen Timing Services
                             www.yentiming.com

                            Girls Class D - 5K
------------------------------------------------------------------------------
                                TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------

  1.    56  Red Creek (D)                  (22:05.3  110:26.2 1:35.3)
=============================================
  1      5  Alison Sawyer      11  21:16.1
  2      7  Morgan Tompkins    9   21:45.1
  3      9  Brionna McDonald   10  21:50.3
  4     16  Alyssa Mendenhall  12  22:43.3
  5     19  Ella Reynolds      10  22:51.4
  6   ( 21) Dainaira Goldthwait 11  22:52.7
  7   ( 54) Carson Denny       11  25:37.5

  2.   118  Honeoye Central (D)            (23:13.1  116:05.2 1:43.4)
=============================================
  1     14  Payden Mortensen   10  22:22.7
  2     20  Olivia Smith       11  22:51.7
  3     24  Audrey Gillette    11  23:21.2
  4     25  Jewel Olsen        9   23:23.5
  5     35  Clare Griffin      9   24:06.1
  6   ( 44) Danielle Schultz   11  24:43.5
  7   ( 47) Jasmine Scheele    9   25:21.2

  3.   141  Alexander Central (D)          (23:26.0  117:10.0 3:04.0)
=============================================
  1      4  Jadyn Mullen       9   21:10.8
  2     31  Alyssa Lafferty    11  23:43.6
  3     33  Claire Slenker     12  23:58.2
  4     34  Laurel Kania       9   24:02.6
  5     39  Mya Stroud         9   24:14.8
  6   ( 58) Mackenzie Donovan  10  26:11.1
  7   ( 65) Emma Cline         11  27:13.8

  4.   142  Pembroke (D)                   (23:29.7  117:28.4 2:48.3)
=============================================
  1     11  Leah Filter        9   21:59.4
  2     27  Mya Grant          9   23:27.6
  3     29  Emily Peters       11  23:35.8
  4     30  Ainsley Czechowicz 10  23:37.9
  5     45  Riley Yager        10  24:47.7
  6   ( 55) Rylee Seelau       9   25:45.7

  5.   157  Red Jacket (D)                 (23:44.5  118:42.4 6:24.0)
=============================================
  1      1  Madalenn Fee       10  20:21.3
  2     22  Annaelle Smith-Fee 8   23:05.2
  3     23  Lillian Penird     12  23:05.7
  4     49  Lily Reiley        11  25:24.9
  5     62  Grace Valenti      12  26:45.3
  6   ( 70) Anna Penird        10  28:13.8

  6.   163  Oakfield/Elba (D)              (23:57.4  119:46.9 3:52.7)
=============================================
  1     12  Kayla Harding      9   22:04.4
  2     15  Fanny Venegas      11  22:38.8
  3     28  Brooke Kennedy     9   23:34.3
  4     52  Jadyn Brummert     9   25:32.3
  5     56  Karly Smith        11  25:57.1
  6   ( 61) Evelyn Rebert      10  26:20.2
  7   ( 66) Brooke Uhrinek     11  27:21.5

  7.   167  Geneseo (D)                    (24:03.1  120:15.3 7:10.0)
=============================================
  1      3  Adeline Capel      11  21:07.2
  2     10  Mallory Rice       9   21:55.9
  3     40  Jasmine Rozalski   9   24:17.0
  4     43  Zoe Neiderbach     9   24:38.0
  5     71  Hannah Steinhauer  12  28:17.2
  6   ( 78) Ava Scoville       9   30:48.2
  7   ( 83) Mara Harvey        11  37:44.0

  8.   198  Byron-Bergen (D)               (24:30.6  122:32.8 2:45.7)
=============================================
  1     17  Siomara Caballero  12  22:45.4
  2     38  Julia Schlenker-Stephens 11  24:14.7
  3     42  Stephanie Onderdonk 8   24:33.6
  4     50  Leyna Wheeler      9   25:28.0
  5     51  Hanna Loewke       8   25:31.1
  6   ( 53) Grace Shepard      10  25:35.3
  7   ( 63) Camryn Brookhart   10  26:50.5

  9.   214  Alfred/Arkport/Canaseraga (D)  (25:02.3  125:11.4 7:27.9)
=============================================
  1      2  Jenna Franklin     9   21:02.0
  2     36  MacKenzie Flaitz   9   24:07.3
  3     37  Nyveah Stewart     8   24:09.3
  4     67  Syanna Stewart     11  27:22.9
  5     72  Yasmin Ford        9   28:29.9
  6   ( 74) MacKenzzie Barrett 11  29:16.7
  7   ( 79) Alexis Kinne       11  32:49.9

 10.   214  Williamson Central (D)         (24:51.7  124:18.4 4:17.3)
=============================================
  1     18  Julia Weinschreider 8   22:46.5
  2     32  Ellie Erwin        11  23:49.1
  3     41  Brieanna Burggraaff 11  24:20.8
  4     59  Rachel Ramsdell    12  26:18.2
  5     64  Shianne Frarey     10  27:03.8
  6   ( 75) Brooklynn Brothers 11  29:19.6

 11.   253  Bishop Kearney/Archangel (D)   (28:22.6  141:52.915:54.0)
=============================================
  1      8  Liliana Hanning    12  21:48.4
  2     26  Emily Opett        9   23:26.3
  3     57  Morgan Felluca     9   25:58.2
  4     80  Shelby Malboeuf    9   32:57.6
  5     82  Savannah Rapp      10  37:42.4

 12.   265  Kendall (D)                    (26:24.0  131:59.6 7:54.4)
=============================================
  1     13  Emma Allen         10  22:17.9
  2     46  Hannah Brundage    8   24:59.0
  3     60  Libby Snyder       10  26:20.0
  4     69  Megan Elliott      11  28:10.4
  5     77  Taylor Holzschuh   11  30:12.3
  6   ( 84) Tori Weed          11  41:47.7

 13.   271  Avoca/Prattsburgh (D)          (26:36.6  133:02.8 8:40.7)
=============================================
  1      6  Mattie Fitzwater   7   21:21.7
  2     48  Morgan Cheney      10  25:23.4
  3     68  Isabel Sprague     10  27:25.7
  4     73  Lacey Loucks       10  28:49.6
  5     76  Rosa Hernandez     10  30:02.4
  6   ( 81) Krislyn Derick     11  33:46.0




Incomplete Teams:

Pavilion/York (D)             
         Alexa Wolcott 10, Gemini McClain 11

Jasper-Troupsburg (D)         
         Cash Perry 9, Jillian Miles 12, Paige Watkins 11, Kelsey Stellitano 11

Campbell-Savona (D)           
         Madalyn West 11

Northstar Christian (D)       
         Shelby Monroe 12, Sydney Monroe 9, Marlene Mueller 10

Notre Dame-Batavia (D)        
         Amanda Doan 10, Skye Colantonio 11

Wheatland-Chili (D)           
         Grace Gocher 9, Ryley St. Rose-Finear 12, Skylar Limner 12, Alannah McLean 10

Sodus Central (D)             
         Monica Ramierez-Spear 10, Annaliece Kreuzer 9

Keshequa (D)                  
         Claire Schiano 11, Siobhan Costello 11

Caledonia-Mumford (D)         
         Ally Walker 9, Cassidy Mitchell 9, Kelsey Curtis 9

Warsaw (D)                    
         Elizabeth Gravito 11

Cuba-Rushford-Hinsdale (D)    
         Meredith Grasso 12